Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Španělsko : Bosna - 18. listopadu 2018   20:45

Španělsko
Španělsko
78' Méndez
1:0
(0:0)
Bosna
Bosna
Španělsko
Kepa (75. Pau Lopéz) – Jonny (51. Azpilicueta), Llorente, Hermoso, Gaya – Suso (58. Méndez), Rodrigo, Ceballos (65. Fornals) – Asensio, Morata (65. Rodrigo) , Isco (K).
de Gea, Pau Lopéz – Alba, Aspas, Azpilicueta, Busquets, Fornals, Martinez, Mendez, Rodrigo, Saúl, Roberto, Torres P.F. Trenér: Luis Enrique
Bosna
Sehič – Cimirot, Bičakčič, Zukanovič, Nastič – Gojak, Bešič, Sarič (79. Prčič) – Visca (81. Bajič), Džeko (K) (85. Kodro), Krunič (62. Duljevič).
Kjosevski, Pirič – Bajič, Čivič, Demirovič, Duljevič, Kodro, Miloševič, Sunjič, Pričič. Trenér: Prosinečki

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost.

Fauly: 11:7.
Španělsko zvládlo výsledkově poslední reprezentační utkání roku 2018 a díky brance Méndeze porazilo v Las Palmas hosty z Bosny a Hercegoviny 1:0.
90+4'
90+3'
Poslední akci zápasu vedl Isco, předal míč na Fornalse, který z poza šestnáctky branku Sehiče netrefil.
90+2'
Isco ještě předvedl svým fanouškům trochu ze svého umění, když krásným driblinkem prošel středem hřiště, centr však poslal pouze na kopačku obránce Bosny.
90+1'
Hlavní sudí nastavuje utkání o tři minuty.
90'
Tak ještě rohový kop pro domácí. Akce Fornalse byla zastavena ze cenu kopu od rohového praporku.
89'
Fotbalisté z Pyrenejského poloostrova kombinují, současně na tribuně stadionu v Las Palmas probíhá mexická vlna a zdá se, že domácí už Bosně ani nepůjčí míč do konce zápasu.
88'
Gojak byl vytlačen Hernándezem do autu a Španělé budou vhazovat.
86'
Nastič si chtěl vynutit na levé straně rohový kop, ale svým centrem netrefil obránce Llorenteho a míč skončil za brankou domácích. Pau Lopéz bude odkopávat od branky.
85'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Džeko, přichází Kodro.
85'
Marco Asensio přerušil zkušeně akci Bosny taktickým faulem na polovině Bosny.
83'
Odvážný průnik Duljeviče do velkého vápna neslavil úspěch a míč se stěhuje na kopačky Španělů.
81'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Visca, přichází Bajič.
79'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Sarič, přichází Prčič.
78'
Španělsko právě vstřelilo branku!
Španělsko se dočkalo! Po krkolomné akci a nepřesném centru Gayi se dostal ke střele z poza vápna Isco, jeho střelu Bešič vyrazil pouze na kopačku MÉNDEZE, který míč poté poslal za záda brankáře Bosny – 1:0!
77'
Marco Asensio rozehrával volný přímý kop z nějakých třiceti metrů, ale svůj projektil poslal pouze do postavené zdi Bosny.
75'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Kepa, přichází Pau Lopéz.
74'
Po dalším centru Marca Asensia vznikl před brankou Bešiče lehký zmatek, který odkopem z malého vápna vyřešil Bičakčič.
72'
Marco Asensio se již nemohl dívat na dlouhou kombinaci domácích, ale jeho rána z velké dálky, to taky nebyla žádná paráda a míč skončil až na tribuně stadionu v Las Palmas.
70'
Rodrigo si naběhl mezi obránce, tam také přišla krásná ulička od Méndeze, nicméně brankář Sehič byl z branky včas a na dvakrát míč zkrotil a kryl.
69'
Centr Visci však odvrátil na první tyči Llorente.
68'
U pravé lajny si vynutil svou aktivitou faul Duljevič a Bosna má k dispozici volný přímý kop.
67'
Isco našel svým centrem od rohového praporku Rodriga, ale svou hlavičku poslal vysoko nad branku Sehiče.
67'
Centr Asensia z levé strany sražen na rohový kop. Španělé začínají malinko spěchat.
65'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Morata, přichází Rodrigo.
65'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Ceballos, přichází Fornals.
64'
Dulejvič se hned zapojil do hry a jeho centr z levé strany musel odvracet Llorente do autu.
62'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Krunič, přichází Duljevič.
62'
Marco Asensio se na hranici šestnáctky proletěl vzduchem po zákroku Zukanoviče, hlavní sudí jej hodně zblízka gestem však z trávníku zvedl.
60'
Álvaro Morata je velmi aktivní, tentokrát byl však chycen v ofsajdu.
59'
Největší šanci zápasu měl nyní Morata, ke kterému se odrazila rána Marca Asensia, ale domácí kanonýr nestihl před prázdnou brankou nastavit kopačku tak, aby míč skončil v síti!
58'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Suso, přichází Méndez.
57'
Rohový kop přetáhl Suso až na Asensia, ten však nedokázal míč opětovně procpat před branku.
57'
Po další akci Moraty uvidíme rohový kop Španělů.
55'
Morata (Španělsko) dohrál ve středu hrací plochy Bičakčiče a je potrestán žlutou kartou.
54'
Morata spadl opět ve vápně po souboji s Bičakčičem, ale ani v tomto případě se penalta nepíská.
53'
Na druhé straně jsme viděli nebezpečný centr Visci, který o chlup netrefil Krunič, jenž by míč usměrnil do polo odkryté branky.
52'
Nejaktivnější hráč druhého poločas Álvaro Morata si to nasměroval středem hřiště, ale svůj projektil poslal daleko vedle pravé tyče.
51'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Jonny, přichází Azpilicueta.
50'
Na hrací ploše zůstává s bolestivou grimasou Jonny, a to vše po souboji s Gojake u postranní lajny.
49'
Opět v akci Morata, dostal se důrazně za obranu, ale od brankové čáry ještě hledal patičkou spoluhráče, což se mu nepodařilo a míč získal brankář Sehič.
47'
V úvodu druhé půle poslal Isco dobrý centr na zadní tyč, kde byl nehlídaný Morata, ale hlavičku nasměroval vysoko nad branku Sehiče.
46'
Druhý poločas začali oba týmy bez změn v sestavách. Změna nastal pouze v případě počasí, když druhý poločas začal za prudkého deště.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:50 .
Tempo prvního poločasu odpovídalo přívlastku dnešního utkání, tedy přátelské. Španělé si hrají to svoje a Bosna vykrývá prostory Žádnou vetší šanci jsme v prvním poločase neviděli, a tak je stav celkem logicky bezbrankový 0:0.
45'
45'
V závěru poločasu jsme viděli možná největší dosavadní šanci. Isco našel svým centrem na penaltě Marca Asensia, ten však svou hlavičku poslal vedle levé hostující branky.
43'
První střelecký pokus si může zapsat i zabiják z Věčného města, Edin Džeko, ale z velkého úhlu zamířil hodně vedle domácí branky.
42'
Isco zastavil ve středu hrací plochy nedovoleně Viscu a sudí odpískal faul záložníkovi Realu Madrid.
40'
Kombinační akce Španělů se nyní dostala až ke kapitánovi Iscovi, který si míč i dobře připravil, ale jeho pravačka už vypustila lepší střely, a tak Sehič v brance Bosny zasáhl pozorně.
39'
Nyní je důrazně domlouváno Bešičovi, po jeho kontaktu s Jonnym.
38'
Místo nebezpečí z rohového kopu musel Sarič (Bosna a Hercegovina) zastavit rychlý brejk Asensia a je po zásluze potrestán žlutou kartou.
37'
Diego Llorente musel ve skluzu hasit nebezpečí před svou brankou, které nadělal centr Cimirota. Rohový kop pro Balkánce.
35'
Bosna se nyní snažila o podobné držení míče jako má ve zvyku jejich dnešní soupeř, ale Bičakčič se dostal pod tlak a musel míč odevzdat svým odkopem.
33'
Edin Džeko byl osamocený ve španělském lese, a tak pochopitelně o míč při své útočné akci přišel.
31'
Morata padal po skluzu Bičakčiče ve vápně, nicméně sudí ukázal pouze na rohový kop, žádná penalta se konat nebude.
29'
Teď byla rozehrávka domácích přes Kepu hodně odvážná a málem na to doplatil Diego Llorente, nicméně míč se nakonec odrazil od napadajícího Kruniče do zámezí.
27'
K Susovi se dostal centr z levé strany, on si jej zpracoval, ale levačkou, kterou mířil na zadní tyč, hodně minul.
26'
Znovu v akci Bešič, tentokrát na útočné polovině, když si s ním chtěl narazit Džeko, ale Džekovi se míč vrátil příliš dlouhý a vyběhl si pro něj Kepa.
25'
Sám Bešič si však odhlavičkoval rohový kop Španělů.
25'
Bešič nyní chtěl poslat malou domů, ale vůbec netrefil prostor branky. Rohový kop zadarmo pro domácí.
24'
Visca si teď dlouho hledal pozice ke střele za šestnáctku, až mu míč uloupil od kopačky Marco Asensio.
23'
Zukanovič zahrál u levé lajny raději do zámezí, jelikož Suso by případně postupoval neohrožený do vápna.
21'
José Gaya (Španělsko) dohrál ve středu hrací plochy zezadu Viscu a je prvním potrestaným hráčem dnešního utkání.
19'
Španělské nůžky se začínají, pomalu ale jistě uzavírat, Isco se ve vápně otočil s míčem, nicméně jeho rána zamířila vysoko nad branku.
18'
Rohový kop Isca už Bosně potíže nenadělal.
17'
Suso hledal ve vápně Moratu, míč obrana Bosny odvrátila pouze za šestnáctku na kopačku Marca Asensia, který svou ránu poslal vedle hostující branky. Střela byla lehce tečována, a tak uvidíme premiérový rohový kop.
15'
Teď si při kombinaci domácích zahrál i Kepa. Co je trochu zklamáním je kulisa v Las Palmas, která je takřka nulová i když hlediště je celkem zaplněné.
14'
Tentokrát byl Isco zablokován Viscou, jenž v zápětí míč opět odevzdal domácím a obléhání bosenské branky pokračuje.
13'
Sehič schoval do rukavic z levé, který posílal před branku Isco.
11'
Před Moratou zahrál výborně v defenzivě Bikčakčič, Španělé zůstávají u míčem a sledujeme očekávaný obraz hry.
10'
Suso poslal z pravé strany příliš dlouhý přízemní centr, který na druhé straně nemohl doběhnout Isco.
9'
Rodrigo zastavil akci Bosny hned v jejím zárodku a opět drží míč klasickým způsobem domácí tým.
7'
Fotbalisté z Pyrenejského poloostrova začínají přitápět před brankou Sehiče, další centr musel odvracet na penaltě Zukanovič.
5'
Centr Gayi odvrátil z vápna Bosny Bikčakčič, Španělé však budou pokračovat s míčem na svých kopačkách.
4'
Isco hledal pěknou přihrávkou ve vápně Jonnyho, ale přihrávka byla přeci jen o něco delší a skončila v zámezí.
3'
Sarič zastavil akci Španělu u levé lajny za cenu autového vhazování.
1'
Hned v úvodní minutě rozjela Bosna slušnou akci, kterou zakončil z pravé strany Visca střelou do středu branky, kde si Kepa poradil s míčem.
1'
Rozehrávkou zahájili dnešní utkání hosté z Bosny.
1'

Španělsko: Kepa – Jonny, Llorente, Hermoso, Gaya – Suso, Rodrigo, Ceballos – Asensio, Morata, Isco.
Náhradníci: de Gea – Alba, Aspas, Azpicilueta, Busquets, Fornals, Martinez, Mendez, Rodrigo, Saúl, Roberto, Torres P.F.

Bosna a Hercegovina: Sehič – Cimirot, Bičakčič, Zukanovič, Nastič – Gojak, Bešič, Sarič – Visca, Džeko, Krunič.
Náhradníci: Kjosevski, Pirič – Bajič, Čivič, Demirovič, Duljevič, Kodro, Miloševič, Sunjič, Pričič..

Španělsko: Arizabalaga – Jonny, Llorente, Hermoso, Gaya – Asensio – Rodrigo, Ceballos – Suso, Morata, Isco.

Poslední vzájemné utkání

Poslední vzájemné utkání sehráli tyto dva soupeři v létě roku 2016 v rámci přípravného utkání:

Španělsko – Bosna 3:1 (2:1).
Branky: 2x Nolito, Pedro – Spahič.
ŠpanělskoBosna a Hercegovina

Na Estadio Gran Canaria v Las Palmas se v přátelském utkání střetnou domácí Španělé proti Bosně a Hercoegovině.
Španělé se přesunuli do Las Palmas z chorvatskho Záhřebu, odkud si, po bláznivém druhém poločase odvezli porážku 3:2. V Lize A patří Španělům sice první místo, nicméně poslední utkání ve skupině 4 hraje Anglie s Chorvatskem a pokud jeden z týmů zvítězí, tak odsune Španělsko na konečné druhé místo.

Bosna se do dějiště dnešního přátelského utkání přesouvá z Vídně, kde se střetla s Rakouskem v rámci Ligy národů Ligy B – skupiny 3. Bosna vybojovala klíčkový bod za remízu 0:0, která ji stačila k jistotě postupu do Ligy A.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.