Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Slovensko - 16. října 2018   20:45

Švédsko
Švédsko
52' Guidetti
1:1
(0:0)
Slovensko
Slovensko
84' Rusnák
Švédsko
Johnsson (46. Nordfeldt) – Kraft, Jansson, Granquist (81. Papagiannopoulos), Olsson – Durmaz (66. Claesson), Olsson, Ekdal (81. Rohden), Hiljemark (81. Peterson) – Guidetti, Anderson (66. Berh).
Slovensko
Dúbravka – Sabo, Škriniar, Škrtel, Hancko – Kucka (56. Hrošovský), Lobotka (56. Greguš) – Rusnák, Hamšík (66. Duda), Mak (66. Bero) – Nemec (71. Mráz).

90+4'
Konec zápasu.A je dobojováno! Obě mužstva se nakonec rozešla remízou, když na gól Guidettiho stihl ještě zareagovat pumelicí Albert Rusnák. Poměrně vyrovnané utkání nakonec končí nejspíše spravedlivou remízou.
90+3'
Už to vypadá na to, že se obě mužstva rozejdou smírně.
90+1'
Slovenská obrana přečkala dva rohové kopy bez větších problémů.
90'
tři minuty přidá rozhodčí nad rámec řádné hrací doby.
88'
Slovensko má více ze hry v závěru zápasu a touží více po vítězství.
86'
Švédové zahrávali rohový kop, ale slovenský tým se lehce ubránil.
84'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Slovensko srovnává stav zápasu! Po ztrátě balonu při přechodu do útoku ALBERT RUSNÁK postupoval k vápnu a následně parádní ránou vymetl horní pravý roh branky, gólman Nordfeldt ani nezareagoval na tuto pumelici.
83'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Škrtěl, přichází Šatka.
82'
Zápas je rozkouskován střídáními a na tempu zápasu je to znát.
81'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Granquist, přichází Papagiannopoulos.
81'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Hiljemark, přichází Peterson.
81'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Ekdal, přichází Rohden.
79'
Střela přelétla zeď a protáhla gólmana Nordfelda, jenž vyrazil míč do bezpečí.
78'
Teď mají naopak šanci hosté, kteří budou zahrávat volný přímý kop.
76'
Švédové využívají okénka ve slovenské defenzívě a znovu nechybělo mnoho, aby se dostali do zajímavé pozice.
74'
Další rychlá akce Švédů a prudkou ránu Berga zastavil paradoxně jeho spoluhráč Guidetti, jenž ležel na zemi a pomohl výrazně slovenskému celku.
72'
Janssonova hlavička z vápna letěla několik metrů nad břevnem.
71'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Nemec, přichází Mráz.
70'
Švédsko se zatáhlo na svojí polovinu a zatím v klidu zastavuje útočné snažení soupeře.
66'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Durmaz, přichází Claesson.
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Andersson, přichází Berg.
66'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Mak, přichází Bero.
66'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Hamšík, přichází Duda.
65'
Chytají se další střídání na slovenské a švédské straně.
63'
Po vystřídání Slováci ztratili jistotu ve středu pole, kde to zatím drhne.
61'
Durmaz nastřelil jednoho z hráčů, který stál na brankové čáře.
60'
Slováci zahráli malou domů a čeká je hodně nepříjemná situace! Švédové budou zahrávat volný přímý kop zpoza malého vápna!
58'
Slovensko nadále jen těžce hledá cestu do míst, odkud by ohrozil soupeřovu svatyni.
56'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Lobotka, přichází Greguš.
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Kucka, přichází Hrošovský.
54'
Slováci rázem ještě více ožili, ale zatím marně hledají recept na švédskou defenzívu.
52'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Domácí reprezentace se ujímá nečekaně vedení! Švédové nebyli moc aktivní, ale nyní se jim povedl rychlý brejk. Prudký centr do vápna se od slovenského stopera odrazil přesně k JOHNU GUIDETTIMU, jenž z blízkosti s pomocí tyčky překonal gólmana Dúbravku.
49'
Tentokrát už Juraj Kucka seřídil mířidla a svojí pumelicí pořádně protáhl gólmana Nordfeldta, jenž musel hodně rychle na zem, aby vyrazil tento pokus!
47'
Další hezkou akci slovenského výběru zakončoval zpoza vápna Juraj Kucka, jehož rána opět letěla vysoko nad branku.
46'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Johnsson, přichází Nordfeldt.
46'
První část nenabídla příliš velkých fotbalových momentů. O něco aktivnější bylo asi Slovensko, které nejvíce zahrozil ránou Rusnáka, která skončila na tyči. Švédsko toho příliš nepředvedlo, ale uvidíme, co nám přinese druhý poločas.
45'
45'
Rozhodčí nepřidal ani jednu minutu a ukončil první poločas.
44'
Další pas do vápna si švédská obrana v klidu pohlídala.
42'
Švédové se v posledních minutách spíše zatáhli a čekají, co předvedou Slováci.
40'
Rusnák se dostal k hlavičce v šestnáctce a zamířil hodně vedle branky.
38'
Ostrý balon z pravé strany letěl na Anderssona, jenž ale spadl při souboji ve vápně společně s obránce Škrtělem.
36'
Švédsko zahrávalo volný přímý kop, ale příliš se jim rozehrávka nepovedla a Slováci vyrazili do brejku, jenž domácí obránci zvládli zastavit za pět minut dvanáct před svým vápnem.
36'
Žlutou kartu dostává Sabo (Slovensko).
34'
Juraj Kucka se opřel do balonu a poslal ho někam na tribunu.
32'
Andresson zezadu přišlápl Kucku a Slovensko bude zahrávat ovlný přímý kop ze zajímavé pozice.
30'
Obrana Slovenska si zahrával v rozehrávce a měla velké štěstí, že z toho nakonec nic nebylo. Z levé strany přiletěl nakonec míč na Anderssona, jehož hlavička proletěla několik metrů vedle pravé tyče.
28'
Prudký pas do vápna Slováků znovu sebral jeden z mužů ze stoperské dvojice.
26'
Další střela přilétla tentokrát z levé strany, gólman Švédů schoval míč do své náruče.
25'
Slovenský výběr začíná mít nyní o něco více ze hry a mačká mužstvo ve žlutých dresech.
24'
Co chybělo, aby se Slovensko dostalo do vedení! Po hezké akci před vápnem využil Rusnák trochu prostoru a následně pěknou ránou orazítkoval levou tyč, gólman Johnsson se po míči natahoval marně. Následně se balon odrazil zpět do hřiště, ale s tím si už domácí fotbalisté poradili.
22'
Je to v posledních minutách především tuhý boj ve středu pole.
20'
Po pasu do šestnáctky se po odrazech dostal míč k Hamšíkovi, jenž trkl do míče kolenem a poslal ho vysoko nad branku.
18'
Prudký centr z pravé strany hledal Guidettiho, jenž se ale nedokázal přes stopery soupeře dostat do zakončení.
16'
Rohový kop domácí reprezentace přečkala bez problémů a může si na chvíli oddechnout.
14'
Míč k překvapení všech propadl až k Marku Hamšíkovi, jehož ránu zblokoval na poslední chvíli v malém vápně Hiljemark, gólman Johnsson by jinak měl plné rukavice práce.
13'
Slovensko se prodralo do útoku po levé straně a po faulu bude zahrávat standardní situaci.
11'
Ekdal schytal něco od cesty a jen těžce se zvedá z trávníku.
9'
Slováci se těžce prokousávají přes zhuštěný střed pole.
7'
Pas do vápna nebyl nikterak prudký a stoper Škrtel ho v klidu uklidil do bezpečí.
6'
Po faulu na pravé straně budou Severoevropané zahrávat volný přímý kop.
4'
Švédové se nějakou dobu také pomazlili s balonem, ovšem přes střed pole je zatím hodně těžká cesta.
2'
Slovensko zatím drží míč na svých kopačkách a v poklidu kombinuje na své polovině. Obě mužstva se klasicky v úvodu zápasu oťukávají.
1'

Švédsko: Johnsson – Kraft, Jansson, Granquist, Olsson – Durmaz, Olsson, Ekdal, Hiljemark – Guidetti, Anderson.
Náhradníci: Nordfeldt, Olsen – Augustinsson, Berg, Claesson, Larsson, Lindelof, Lustig, Papagiannopoulos, Peterson, Rohden, Svensson

Slovensko: Dúbravka – Sabo, Škriniar, Škrtel, Hancko – Kucka, Lobotka – Rusnák, Hamšík, Mak – Nemec.
Náhradníci: Jakubech, Šullo – Bero, Duda, Greguš, Gyömbér, Hrošovský, Hubočan, Mráz, Pekarík, Šatkam Weiss.
V rámci přípravných mezistátních zápasů se můžeme těšit na souboj mezi Švédskem a Slovenskem. Zvláště pro hosty bude tento zápas zvláštní, jelikož už nebude na lavičce sedět trenér Ján Kozák, jenž po porážce v Lize národů s Českou republikou se vzdal své funkce a je otázkou, kdo ho nahradí. V úterý povede slovenský výběr doposud asistent Štefan Tarković.

Ani švédská reprezentace nevstoupila do Ligy národů ideálně a na svém kontě má zatím pouhý bod, který získala o víkendu s Ruskem. Před zbývajícími dvěma utkáními jsou proto Švédové v těžké situaci a budou si chtít spravit chuť právě proti Slovákům.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.