Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Bosna : Černá Hora - 2. června 2021   18:00

Bosna
Šehić (C) – Jovičić, Hadžikadunić, Ahmedhodžić (84. Danilović) – Todorović (64. Gazibegović), Krunić, Hadžiahmetović, Beširović (54. Sadiković), Ćivić – Nalić (84. Menalo), Demirović (65. Prevljak).
Simović – Petrović, Djorović (všichni Srbsko)
Stadión Grbavica, Sarajevo
Černá Hora
Dragović – Martinović, Šimić, Tomašević – Vukčević, Kosović (75. Raičković), Savićević (63. Janković), Vešović (76. Vučić) – Jovović (63. Osmajić), Beqiraj (C) (46. Milošević), Hakšabanović (81. Ivanović).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Přípravné utkání mezi Bosnou a Hercegovinou a Černou Horou skončilo bezbrankovou remízou.

Zápas mnoho fotbalové krásy nenabídl, výsledek ostatně hovoří za vše. Překvapivé vedení mohl ve 12. minutě vystřelit Černé Hoře Zarko Tomašević, který po centru od rohového praporku hlavičkoval do břevna. Za domácí v první půli zahrozil Krunić, s jeho hlavičkou si ale Dragojević poradil. Ve druhém dějství měli šance pouze hosté. Nejprve Hakšabanović poslal lob do boční sítě, o pár minut později Šehić předvedl skvělý dvojzákrok, vychytal Jankoviće i dorážku Osmajiće.

Oba celky před sebou mají ještě jedno přípravné utkání. Bosna odehraje v neděli zápas v Dánsku, Černá Hora o den dříve změří síly s Izraelem.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 5:7. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 15:10.
90+4'
90+3'
V posledních vteřinách zápasu ještě musel vytáhnout zákrok Šehić. Zakončením z úhlu na přední tyč se zaskočit nenechal, pokus Vučiće vyrazil k nohám spoluhráče.
90+2'
Přetažený centr Jovičiće sklepl Prevljak na hranici šestnáctky, kde číhal Rade Krunić. Středního záložníka vyvedl z míry povolenou hrou tělem Marko Vukčević.
90+1'
Více volného prostoru využil Amir Hadžiahmetović k dalekonosnému projektilu z dvaceti metrů. Míč nabral příliš velkou výšku, proletěl nad horní tyčkou.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
Dvakrát Bosnu podržel kapitán mezi třemi tyčemi Ibrahim Šehić. Nejprve vyboxoval centr z levé strany, vysoký balón letící do pokutového území zleva pak lapil do koše.
88'
Hosté mají příležitost rozhodnout o svém vítězství z rohového kopu. Ten pod tlakem vybojoval Miloš Raičković, když nastřelil nataženou pravou nohu Gazibegoviće.
87'
Hodně odvážnou kličku si Aleksandar Jovičić dovolil proti Osmajićovi. Jakožto poslední hráč udělal soupeři kličku do protipohybu, byl úspěšný.
86'
Avšak tlak Bosny sílí. Hlavní roli znovu sehrál hostující brankář Miloš Dragojević, jenž vyběhl a vyboxoval centr Sadikoviće mimo nebezpečí.
85'
Eldar Ćivić má viditelně fyzických sil stále dost. Natáhl krok po levé straně, ke své smůle ale poslal centr do brány, přímo do rukou gólmana.
84'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Adi Nalić, přichází Luka Menalo.
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Anel Ahmedhodžić, přichází Vladan Danilović.
83'
Amel Ahmedhodžić dnes nehraje povedené utkání. Stoper udělal velké množství chyb, a to i při zdánlivě jednoduchých rozehrávkách. Další takovou předvedl právě teď, hasil ji faulem na Ivanoviće. Za odměnu si zblízka prohlédl kartu žluté barvy.
82'
Brankář Ibrahim Šehić vystartoval z brankové čáry, aby zamezil balónu v cestě za Jankovićem. Útočníkovi míč vyboxoval téměř už z hlavy.
81'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Sead Hakšabanović, přichází Igor Ivanović.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. V Bosně nadále panuje bezbrankový stav, ačkoli pár gólových příležitostí jsme již viděli.
79'
Defenzivní povinnosti si splnil Rade Krunić, jenž vystál Hakšabanoviće a při snaze o kličku protihráče čistým způsobem odstavil od balónu.
78'
Do protiútoku vystartoval Milutin Osmajić. Po pravé lajně nabral velkou rychlost, žádný z protihráčů mu nestačil. Křídelník se však o příležitost sám připravil, když odcentroval do zámezí.
77'
Od té doby, co Šehić předvedl výborný dvojzákrok, začali domácí konečně hrát. Fotbalisté v modrých dresech kombinují na útočné polovině a hledají mezeru v defenzivě soupeře.
76'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Marko Vešović, přichází Marko Vučić.
75'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Nebojsa Kosović, přichází Miloš Raičković.
74'
Amir Hadžiahmetović si vyměnil míč s Ćivićem, posléze poslal centr do šestnáctky na Prevljaka. Střela hlavou z velkého záklonu proletěla nad břevnem.
73'
Arbitr Simović přerušil hru ještě než míč doletěl do pokutového území hostujícího celku. Smail Prevljak si vytvářel prostor nedovoleným způsobem.
72'
Domácí hru bleskově přesunuli na druhou stranu. Z poměrně velkého úhlu pálil Rade Krunić, po bloku Šimiće má roh k dispozici i Bosna.
71'
Gólman Ibrahim Šehić předvedl dva parádní zákroky, stav zůstává bezbrankový! Po obrovském zaváhání Ahmedhodžiće vychytal Jankoviće, načež si poradil i s dorážkou Osmajiće.
70'
Netrvalo dlouho a hráči v bílých dresech vybojoval míč zpět do svého držení. Proti střílenému centru Hakšabanoviće šel do skluzu Hadžikadunić, budeme sledovat rohový kop.
69'
Fotbalisté v bílých dresech pokračují v kombinační hře. Martinović přenesl hru na Osmajiće, jehož centr zprava skončil v rukavicích brankáře.
68'
Druhým potrestaným Černhorocem v utkání se stal stoper Zarko Tomašević. Brzy pochopil, že nemá šanci čistým způsobem zastavit rozběhnutého Kruniće, proto jej zatáhl za dres.
67'
Černou Horu dělily centimetry od gólu. Vukčević obral váhajícího Ahmedhodžiće a vyslal do gólové příležitost Seada Hakšabanoviće. Křídelník se rozhodl vyběhnuvšího Šehiće chytře lobovat, ke své smůle ovšem poslal balón do boční sítě.
66'
Narážečka mezi Vešovićem a Kosovićem nevyšla podle představ. První jmenovaný dostal zpětnou nahrávku moc před sebe, stihl ji až za postranní čárou.
65'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Ermedin Demirović, přichází Smail Prevljak.
64'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Darko Todorović, přichází Jusuf Gazibegović.
63'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Vukan Savičević, přichází Marko Janković.
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Vladimir Jovović, přichází Milutin Osmajić.
62'
Miloš Dragojević zapisuje druhý úspěšný zákrok v utkání. V tomto případě neměl tolik práce, protože Amir Hadžiahmetović vypálil po zemi do středu brány.
61'
O pozornost si řekl Eldar Ćivić. U levé lajny si poradil s Tomaševićem a navedl si balón na střed, načež vypálil pravačkou vedle levé tyče.
60'
Hodina střetnutí je pryč, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Skóre mezi Bosnou a Černou Horou zůstává bezbrankové, přičemž více ze hry mají po většinu času překvapivě hosté.
59'
Útočným faul vyrobil Sead Hakšabanović. Křídelník Černé Hory dotíral na Ahmedhodžiće, jehož nakonec nešikovně podrazil.
58'
S domácím gólmanem a zároveň kapitánem to vypadá dobře. Sám se postavil zpátky na nohy a je připraven znovu uvést míč do hry.
57'
Brankář Ibrahim Šehić zůstal ležet na trávníku, po zákroku jej do hlavy kopl vlastní spoluhráč Jovičić. Do akce míří zdravotníci.
56'
Nově příchozímu Dejanu Miloševićovi chybělo pár centimetrů k tomu, aby zasáhl střílený centr Vešoviće. Míč posléze sebral do rukavic gólman.
55'
Středopolař Amir Hadžiahmetović viděl rozběhnutého Jovoviće, tomu ovšem adresoval příliš prudkou nahrávku, křídelník neměl šanci míč zpracovat.
54'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Dino Beširović, přichází Damir Sadiković.
53'
Arbitr Simović dnes podruhé sáhl do kapsičky, aby vytáhl žlutý kartónek. Tentokráte míří do domácích řad, a sice pro Rada Kruniće za stržení Kosoviće.
52'
Balón se přemístil na obrannou polovinu Bosny, kde kombinují fotbalisté Černé Hory. Průniková přihrávka Savičevićovi nevyšla, zastavil ji Hadžikadunić.
51'
Útočník Nalić naznačil přihrávku do lajny, aby nakonec zkusil nahrát do přehuštěného středu Demirovićovi, jehož udržel na uzdě Šimić.
50'
Odkop Šehiće prodloužil Amir Hadžiahmetović za sebe. Adi Nalić na míč těsně nedosáhl, situaci následně vyřešila stoperská dvojice.
49'
Nebojsa Kosović přecenil rychlostní schopnosti spoluhráče Seada Hakšabanoviće. Levý křídelník doběhl míč až mimo hrací plochu.
48'
Příliš agresivně si v pokutovém území soupeře počínal Vladimir Jovović. Za náraz do nic netušícího Jovičiće mu byl odpískaný faul.
47'
Zatímco domácí kouč Petev do druhého poločasu žádnou změnu v sestavě neudělal, tak trenér Radulović stáhl kapitána Beqiraje, jehož nahradil Miloševićem.
46'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Fatos Beqiraj, přichází Dejan Milošević.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:01.
První poločas přípravného utkání mezi Bosnou a Černou Horou příliš fotbalové krásy nepobral. Za zmínku stojí dvě akce, po jedné na každé straně. Ve 12. minutě byl blízko vedoucímu gólu hostující stoper Tomašević, avšak míč poslal pouze do břevna. Za Bosnu zahrozil, rovněž ze vzduchu, Rade Krunić, v tomto případ Dragojević vytáhl výborný zákrok.
45+2'
45+1'
Poslední útočná akce úvodního dějství patřila Černohorcům. Mezi Vukčevićem a Jovovićem však došlo k nedohodě, výsledkem je odkop od brány.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Volný přímý kop Bosny si vzal na starosti Rade Krunić. I v tomto případ centroval až moc do brány, Dragojević ve vzduchu tolik nechybuje.
43'
Gólman Miloš Dragojević zatím působí jako dvanáctý hráč Černé Hory. Nyní skvěle vystartoval proti Demirovićovi, jeho centr schoval do rukou.
42'
První žlutou kartu střetnutí vyfasoval Vukan Savičević. Domácí střední záložník mimo dění hry sestřelil Naliće, nebylo co řešit.
41'
Sám proti třem Marko Vukčović neuspěl, ale vybojoval na svou osobu faul, takže může být se svým počinem nadmíru spokojený.
40'
Nebojsa Kosović chtěl využít faktu, že před ním dva protihráči jenom couvali. Přišla rychlá střela pravačkou vysoko nad bránu.
39'
Slibnou možností pohrdl Ermedin Demirović. Avšak je otázka, zda by na zádech dokázal udržet Šimiće, každopádně rychlonohý Nalić ve velké šanci nastřelil pouze gólmana.
38'
V těžké pozici si Dennis Hadžikadunić věděl rady. Prodloužený centr Jovoviće od rohového praporku prodloužil Todorović, našel ale již zmíněnou hlavu soka.
37'
Než se Darko Todorović rozmyslel, byl bez balónu. Na jedničku zapracoval Zarko Tomašević, stoper ve skluzu obral soka o balón čistým způsobem.
36'
Sead Hakšabanović rozehrál roh na krátko, přihrávkou Kosovićovi. Proti následnému centru vyskočil nejvýše bránící Aleksandar Jovović.
35'
Hlasité ústní varování si vyslechl Ami Hadžiahmetović, který u pravé lajně přebrousil kotníky Vešovićovi. Žlutá karta visela ve vzduchu.
34'
Mimo šestnáctku vyběhl Ibrahim Šehić, aby uhasil hrozbu v podobě unikajícího Jovoviće. Před křídelník odpálil balón do zámezí.
33'
Domácí nedokázali skórovat ani z následující standardky v podobě rohového kopu. Krunić vyslal příliš vysoký centr, nad hlavu ve vápně přítomných fotbalistů.
32'
Fantastický Miloš Dragojević drží bezbrankový výsledek! Po centru Ćiviće jej pořádně prověřil Rade Krunić, hlavičku mířící do levé šibenice ovšem černohorský gólman vyškrábl na roh.
31'
Těžké zpracování na hruď Sead Hakšabanović nezvládl. Bleskově chtěl sklepnout míč pro Martinoviće, jeho úmysl přečetl pozorný Ćivić.
30'
Šikovně si Vladimir Jovović narazil s Beqirajem, jenže pak situaci nezvládl, nahrávku poslal mimo dosah rozběhnutého Kosoviće.
29'
Teď musel do akce gólman. Miloš Dragojević vystartoval proti vysokému míči včas, nepovedený centr Todoroviće schoval do koše.
28'
Velmi pěkný centr vyslal od levé lajny Rade Krunić, záložník AC Milán je v prvním poločase hodně vidět. Střílený centr poslal těsně nad hlavu skákajícího Naliće.
27'
V plném sprintu ještě Marko Vešović dokázal nahrát za obranu nabíhajícímu Hakšabanovićovi. Křídelník měl štěstí, že úmysl přečetl gólman, Šehić byl u míče jako první.
26'
Rade Krunić už mohl střílet, ale ještě našel uličku na Dina Beširoviće, jenž zkusil vyběhnuvšího gólmana obstřelit podél jeho levé nohy, jenže minul bránu.
25'
Fotbalisté v bílých dresech v posledních minutích dominují na balónu. Zarko Tomašević zkusil překvapit defenzivu nákopem za obranu, Beqiraje podržel na zádech Dennis Hadžikadunić.
24'
Černá Hora určitě využívá i faktu, že soupeři nehrají největší hvězdy, a sice Miralem Pjanić a Edin Džeko. Bez těchto opor mají domácí o poznání těžší cestu za vítězstvím.
23'
Fatos Beqiraj je v průběhu prvního poločasu hodně vidět. Nyní si naběhl na centr zprava v podání Vukčeviće, v pádu hlavičkoval o kousek vedle levé tyčky.
22'
Hosté zapojili do kombinace rovněž Dragojeviće. Gólman dlouho neotálel a odkopl míč na útočnou polovinu, Hadžikadunić následně v hlavičkovém souboji fauloval Jovoviće.
21'
Savičević vystihl rozehrávku Beširoviće, načež okamžitě posunul hru na Fatose Beqiraje. Černohorský útočník si zpracoval balón a pravačkou vypálil těsně nad.
20'
Přenesení hry v podání Demiroviće nemělo chybu. Volný Eldar Ćivić vzápětí centroval do šestnáctky, adresát Todorović na míč těsně nedosáhl.
19'
V hlavní roli znovu Nalić, který na sebe tentokráte upozornil ve špatném světle, protože zezadu nešetrně poslal na trávník Kosoviće.
18'
Pohledné individuální akci Adiho Naliće chyběla pouze gólová tečka. Útočník si kličkami udělal prostor na střelu, tu ovšem namířil do blokujícího Šimiće.
17'
Domácí zatím nikam nespěchají. Přes Jovičiće a brankáře Šehiće se balón dostal k levé lajně na Ahmedhodžiće, ten se přesunul na útočnou polovinu.
16'
Ilija Martinović vyzval k souboji jeden na jednoho Eldara Ćiviće. Úspěšný byl napůl. Za soupeře se neprobojoval, avšak vybojoval autové vhazování.
15'
Exekuce se chopil Rade Krunić. Centru dal přílišnou výšku, pro kulatý nesmysl vystartoval z brankové čáry Miloš Dragojević.
14'
Zajímavou standardní situaci vybojoval Amir Hadžiahmetović. Střední záložník dal tělo před míč a počkal na faul, který přišel.
13'
Darko Todorović ukličkoval Šimiće a pokračoval ve sprintu po levé lajně. Ve finále odcentroval přímo do rukavic vyběhnuvšího Šehiće.
12'
Akce Černé Hory pokračovala rohovým kopem a první gól střetnutí byl blízko! Na centr si nejvýše naskočil Zarko Tomašević, jenž trefil horní tyčku.
11'
Mírně aktivnějším týmem jsou zatím překvapivě hosté. Sead Hakšabanović využil volný prostor k centru do nitra pokutového území, útočník Beqiraj ale nepřehlavičkoval Jovičiće.
10'
Pod tlakem hrající stoper Dennis Hadžikadunić zapojil do hry nohama gólmana. K malé domů sáhl z důvodu vysoko presujícího Beqiraje.
9'
Zdravotní problémy má Vladimir Jovović. Černohorský křídelník hájící na klubové scéně barvy Jablonce při zpracování špatně došlápl na pravou nohu.
8'
Na polovině hřiště fauloval Dino Beširović. Tak dlouho okopával Savičeviće, až arbitra nakonec donutil utkání na pár vteřin přerušit.
7'
Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. Nebojsa Kosović vyslal zajímavý lob za obranu, jenže žádný spoluhráč jeho úmysl nepochopil, balón sebral bosenský gólman.
6'
Velkou rychlost nabral levou stranou Marko Vukčević. Sedmadvacetiletý záložník v blízkosti rohového praporku centroval, hlavu Beqiraje však nenašel.
5'
Hra pokračuje. Netrvalo dlouho a na míči znovu hráli fotbalisté Bosny. Zpoza šestnáctky střílel z otočky Hadžiahmetović, avšak trefil jen blokujícího protihráče.
4'
Na trávníku zůstal sedět Marko Vešović po souboji s Beširovićem. Arbitr Simović odpískal domácího středopolaři nedovolený zákrok.
3'
Domácí zkusili štěstí po pravé straně. Rade Krunić viděl nabíhajícího Naliće, avšak adresoval mu příliš dlouhou nahrávku.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních modrých dresech. Hosté z Černé Hory pro dnešní přípravné střetnutí oblékli dresy barvy bílé.
1'

Bosna a Hercegovina: Šehić (C) – Jovičić, Hadžikadunić, Ahmedhodžić – Todorović, Krunić, Hadžiahmetović, Beširović, Ćivić – Nalić, Demirović.
Náhradníci: Vasilj, Pirić – Danilović, Ziljkić, Prevljak, Menalo, Đokanović, Cipetić, Gazibegović, Sadiković, Nukić.

Černá Hora: Dragović – Martinović, Šimić, Tomašević – Vukčević, Kosović, Savićević, Vešović – Jovović, Beqiraj, Hakšabanović.
Náhradníci: Mijatović, Šarkić – Grivić, Vulaj, Vujačić, Janković, Milošević, Ivanović, Rudović, Raičković, Osmajić, Vučić.

Rozhodčí: Simović – Petrović, Djorović (všichni Srbsko).
Černá Hora

Podobně jako Bosny, tak ani Černé Hory se Euro týkat nebude. V tomto případě se ovšem nepostup očekával, protože v kvalifikační skupině A byli úplně jiní favorité na postup, což se také potvrdilo, Radulovićova družina obsadila poslední pátou příčku. Náladu si posléze spravila v Lize národů – Lize C, neboť ve společnosti Lucemburska, Ázerbájdžánu a Kypru obsadila první místo, a dobře zahájila i kvalifikaci na světový šampionát, po vítězstvích 2:1 v Lotyšsku a 4:1 nad Gibraltarem doma padli těsně 0:1 s Norskem.
Bosna a Hercegovina

Reprezentanty Bosny a Hercegoviny čekají poklidné letní dny, protože se na evropský šampionát kvalifikovat nedokázali. Byli hodně blízko, avšak baráž o postup pro ně nakonec skončila neslavně, v rámci semifinále totiž doma prohráli se Severním Irskem 1:2 po penaltách. Svěřencům kouče Musy se v posledních měsících celkově vůbec nedaří, naposledy vyhráli v půlce listopadu roku 2019, od té doby odehráli jedenáct utkání bez jediného vítězství.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný středeční podvečer! Vítám vás při sledování přípravného mezinárodního utkání mezi Bosnou a Hercegovinou a Černou Horou.