Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Kosovo : Malta - 4. června 2021   18:00

Kosovo
Kosovo
19' M. Rašica  • 84' M. Rašica
2:1
(1:1)
Malta
Malta
45+1' Dimech
Kosovo
Bekaj – Vojvoda, Rrahmani (C), Fazliji, Aliti (87. Bajselmani) – Šala (61. Bes. Halimi), Idrizi, Kryeziu (72. Voca) – Kastrati (61. Bytyqi), M. Rašica (87. Daku), Zeneli.
Bet. Halimi – Ajdini, Bajselmani, Bytyqi, Daku, Bes. Halimi, Sulejmani, Voca.
Jäger – Staudinger, Teleková (AUT)
Wörthersee Stadion, Klagenfurt (AUT)
Malta
Bonello – Shaw, Agius (C) (88. Caruana), Camenzuli (88. Kristensen) – Mbong, R. Muscat (64. N. Muscat), Teuma, Corbolan (64. Borg) – Dimech (64. Degabriele), Satariano (46. Attard), Montebello.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 2 – 2.
Malta se vesměs celou první půli nedostala do hry, ale stejně se dá říct, že odehrála velmi solidní partii. Počáteční převahu Kosova zúročil Milot Rašica jen jedním gólem, na který těsně před odchodem do šaten odpověděl z dorážky přímého kopu Dimech. Po změně stran už to bylo vyrovnanější. Větší šance měla dokonce Malta, jenže kvůli minele v rozehrávce dostala v 84. minutě gól na 1:2. Montebello s Teumou své možnosti na vyrovnání neproměnili a papírový favorit svůj těsný náskok udržel.
90+3'
90+3'
Steve Borg v běžeckém souboji mazácky vytlačil Bytyqiho a doprovodil míč k Bonellovi, od kterého začíná zřejmě poslední akce zápasu.
90+2'
V souboji dvou náhradníku s číslem devatenáct byl Mirlind Daku faulován Kristensenem. Kosovo tak ukrojí několik vteřin ze zbývajícho času.
90+1'
V první ze tří nastavených minut se urodila další zajímavá možnost Malty! Teddy Teuma si na pravé straně velkého vápna připravil levačku na střelu z voleje, kterou však umístil příhodně pro zasahujícího Bekaje.
90'
První ostrý zákrok si Bekaj nechal na ten nejdůležitější okamžik. Po hezké průnikové přihrávce se na něj řítil Montebello, kterého z bezprostřední blízkosti vyčapal.
89'
Pobyt před Bekajem trval jen krátce. Do výšky sražený míč si tento gólman sebral před zraky číhajícího Bjorna Kristensena.
88'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Ryan Camenzuli, přichází Bjorn Kristensen.
88'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Andrei Agius, přichází Triston Caruana.
87'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Milot Rašica, přichází Mirlind Daku.
87'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Fidan Aliti, přichází Destan Bajselmani.
86'
Moc času na odpověď Malta nemá. Ve finále může litovat toho, že před nějakou dobu spálil tutovku na 2:1 Corbolan. Vše mohlo vypadat úplně jinak.
84'
Kosovo právě vstřelilo branku!
Malta se dostala pod velký tlak v rozehrávce od vlastní šestnáctky. Atakovaný Agius nepřevzal přihrávku od Shawa. Míč se rázem ocitl před MILOTEM RAŠICOU a ten ho procedil mezi nohama Bonella až do branky.
83'
Byla to stejná pozice, ze které vznikl gól Malty. Besar Halimi vsadil na razanci a vysoko přestřelil Bonellovu bránu.
82'
Besar Halimi po ose vysunul Rašicu, kterého zezadu srovnal se zemí Steve Borg. Je z toho „pouze“ žlutá karta a nebezpečný přímý kop.
82'
Zymer Bytyqi použil relativně čerstvé síly k rychlém posunu po pravém kraji. Následný centr se však stal kořistí Kurta Shawa.
81'
Arbër Zeneli málem převzal vysoký nákop z hloubi pole. Zůstalo však u slovíčka „málem“, takže Bonello nemusel řešit nic závažného.
80'
Čtyřiatřicetiletý kapitán maltského výběru byl vpuštěn zpátky do hry, takže Kosovo bude muset bušit do zformované jedenáctky.
79'
Za pravou nohu se po kolizi s faulujícím Alitim drží maltský kapitán Andrei Agius. Rakouský rozhodčí to vyhodnotil jako zákrok za žlutou kartu.
78'
Cain Attard si na pravém křídle poradil s Alitim, ale přízemní přihrávkou do ohně už žádného ze spoluhráčů nenašel. Po autu se Malta dobrovolně vrátila na vlastní polovinu.
77'
Teď už to byl od Kosova náznak ťukesu na jeden dotek. Malta však měla v pokutovém území dostatek hráčů k tomu, aby Rašicovu hrozbu eliminovala.
76'
Ryan Camenzuli nezpracoval přihrávku k levé postranní čáře. Byla z toho laciná ztráta, na tahu jsou svěřenci Bernarda Challandese.
75'
Kromě Rašicy se celá kosovská družina zatáhla na vlastní polovinu. Tým Malty má trochu času na klidnou kombinaci okolo středové čáry.
74'
Malta vybruslila z presinku vedle vlastní šestnáctky. Kurt Shaw si pomohl odkopem, který byl ztečován do autu. Sám tedy vhazuje.
73'
Arbër Zeneli narýsoval kolmici pro nastartovaného Rašicu, ale tomu zase zkazil plány rychlý výběh Henryho Bonella.
72'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Hekuran Kryeziu, přichází Idriz Voca.
71'
Snad ani jednou v probíhající druhé nepředvedlo Kosovo nějakou rychlou kombinaci, kterou by vyšachovalo soupeřovu obranu. V první půli to bylo na denním pořádku.
70'
Fidan Aliti se vydal obtěžovat Attarda, který v některých situacích nevypadá úplně přesvědčivě. Teď si asi oddechl, že se míč odrazil do autu.
69'
Držení míče: 56 % – 44 %.
68'
Nedorozumění uprostřed hřiště stálo Maltu možný protiútok. Ten se rodil i na opačné straně, ale Idrizi se nezbavil míče včas.
67'
Cain Attard mimo rámec fotbalových regulí dohrál Alitiho a jako první hráč v maltském dresu inkasoval žluté napomenutí.
65'
Rašica se zhostil v pořadí šestého kosovského rohu, jenže našel jen rukavice vybíhajícího gólmana. Bonello si v podobných situacích vede bezchybně.
64'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Juan Corbolan, přichází Steve Borg.
64'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Shaun Dimech, přichází Jurgen Degabriele.
64'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Rowen Muscat, přichází Nikolai Muscat.
62'
Z druhé půle uteklo už dost času na to, aby jsme mohli říct, že se Maltě částečně povedlo vyrovnat hru. Půlhodinu před koncem je celá partie otevřená.
61'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Herolind Šala, přichází Besar Halimi.
61'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Lirim Kastrati, přichází Zymer Bytyqi.
59'
Malta málem vedla! Přímo bravurně to provedl Mbong, jenž na sebe navázal pozornost celé obrany a pak přenesl míč na úplně volnou levou stranu. Corbolan si mohl dělat, co chtěl, jenže zleva trestuhodně zakončil vedle bližší tyče.
58'
Zenelimu se nepovedla přihrávky z prvního doteku. Kryeziu poté srazil rozehrávku Malty do zámezí, takže vhazuje Kurt Shaw.
57'
Rowen Muscat si dal míč trochu dále od nohy. Zhoršil si tím pozici na střelu z osy hřiště, která prosvištěla nějaký metr nad břevnem.
56'
Stopeři Malty nečekaně propustili nákop ze středu hřiště. Lirim Kastrati byl asi sám překvapen z toho, jak jednoduše se dostal do souboje s gólmanem. Nepovedené zakončení šlo právě do Bonellovy náruče.
55'
Henry Bonello velmi dobře čte hru. Opět využil vysokého postavení k tomu, aby aby byl první u kolmice na rozběhnutého Milota Rašicu.
54'
Shaw bez cizího zavinění podklouzl v dosti citlivém území. Dárek od něj dostal Kryeziu. Rašica v protiútoku přihrával Kastratimu a ten to trochu přehnal se zasekávačkami. Toho využil Bonello a míč mu sebral.
53'
Rašica si po změně stran ještě nezahrál, což je oproti první půli velká změna. Nyní k němu neprocedil přihrávku z pravého okraje velkého vápna Blendi Idrizi.
52'
Teddy Teuma zakroutil centr pouze do míst, které měl pod palcem čtyřiadvacetiletý strážce kosovské brány.
51'
Fidan Aliti u postranní čáry přidržel střídajícího Attarda, jehož zásluhou bude Malta kopat standardku z pravé strany. Na přímé ohrožení brány to není.
50'
Úvodní minuty druhého poločasu jsou z obou stran trošku rozhárané. Kupí se nepřesnosti, což ostatně platilo i na samotném začátku zápasu. Až pak Kosované převzali otěže.
49'
Idrizi se ve středovém kruhu dostal do bolestivých kleští mezi Teumu a Rowena Muscata. Tak jako tak je pískáno ve prospěch Malty.
48'
Zeneli se nachystal k exekuci standardky z hloubi pole. Na zadní tyči vyplaval Rrahmani, jenže pomalá hlavička šla přímo k Bonellovi.
46'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Alexander Satariano, přichází Cain Attard.
46'
Žluté karty: 1 – 0.
Kosovo mělo první poločas jasně ve své moci. Útoční fotbalisté jako Zeneli, Rašica a Kastrati byli neustále v permanenci a v devatenácté minutě předvedli první gólovou akci. Úspěšný střelec Rašica další příležitosti neproměnil a krátce před pauzou tedy udeřilo na druhé straně. Po přímém kopu z dorážky vyrovnal Shaun Dimech.
45+2'
45+2'
Pomezní rozhodčí Teleková se po dlouhém váhání rozhodla zvednout praporek signalizující ofsajd. Po konzultaci s hlavním ale gól přece jenom platil.
45+1'
Malta právě vstřelila branku!
Přímý kop ze sedmnácti metrů byl ideální příležitostí k první střele na branku Visara Bekaje. Teumova rána se od hráče ležícího pod zdí odrazila k malému vápnu a SHAUN DIMECH se jako slepý k houslím dostal k dorážce do prázdné branky. Bekaj totiž reagoval na původní směr střely.
44'
Teumův centr nedoputoval k pokrytému Mbongovi. Pak ale přišel nečekaný výpad a Shawa a Hekuran Kryeziu dostal za skluz metr před vápnem žlutou kartu.
43'
Zeneliho snaha o vysunutí Kastratiho. Prudký pas byl až moc rychlý, takže to k němu měl o chloupek blíže dvaatřicetiletý gólman Malty.
42'
Joseph Mbong šel do poměrně velkého rizika. U koncové čáry zboural Alitiho, ale podle rakouských sudích o penaltový faul nešlo.
41'
Stále je to hra na jednu branku. Ani tyhle dva rohové kopy ale ohrožení Henryho Bonella nepřinesly.
40'
Milot Rašica si odskočil od obranné linie Malty. Do pokutového území mu dal přihrávku Vojvoda, ovšem Bonello střelu z jedničky s drobnými potížemi vyrazil.
39'
Z rohového kopu Kosovo nezahrozilo. Zpátky k pokutovému území vrací míč Herolind Shala, kterého známe ze Sparty a z Liberce.
38'
Zeneli v přímočarém brejku použil pomoc z druhé vlny. Idrizi se ale dostal do těžkého úhlu a Bonello proti střele z rohu malého vápna ideálně vystartoval.
37'
Zeneliho drzý průnik skončil těsně před pokutovým územím. Škoda pro něj, zbývalo mu překonat jedinou překážku.
36'
Herolind Šala rozdal míč Kastratimu, jehož centr Rašica o kousíček přeběhl. Z nejhoršího dostal Maltu Mbong.
35'
Kastratiho zaváhání na půlce nemělo takové následky, jako tomu bylo u dosud jediného gólu. Malta míč v nabídnutém brejku brzy ztratila.
34'
Znovu omluva od Zeneliho. V tomto případě přihrával směrem na Kastratiho, kterého těsně před převzetím míče zradila stabilita.
33'
Zeneli se omlouvá svým kolegům za ukvapenou ránu z nepřipravené pozice. V tu samou dobu řeší nějakou bolístku Montebello.
32'
Podruhé byl často hledaný Milot Rašica chycen do ofsajdové pasti. I bez toho by souboj s jedním ze soupeřů ale prohrál.
31'
Arbër Zeneli dostal do vápna přihrávku z pravého křídla. Ještě se snažil posunout míč k Rašicovi, ale toho už si muži v červeném pohlídal.
30'
Držení míče: 57 % – 43 %.
29'
Herolind Šala šel až moc důrazně do souboje s Teumou. Po odpískaném faulu si maltská obrana může aspoň na chvíli odfrknout.
28'
Corbolan si pomohl faulem na agilního Kastratiho. Zeneli kopal standardku z pravé strany na zadní tyč, ale sklepnutí hlavou si sebral Bonello.
27'
Na rozdíl dvou branek nezvýšil ani Milot Rašice, který bleskově zareagoval na spoluhráčovu průnikovu. Sám za obranou však přestřelil ze svého pohledu pravou tyč.
26'
Zády brance otočený Blendi Idrizi sklepával míč do druhé vlny. Na zakončení si tam věřil krajní obránce Aliti, ale na překonání Bonella to nestačilo.
25'
Začíná to být kosovská dominance. Podpořit ji chtěl i Zeneli, který po narážečce s Rašicou neměl prostor k zakončení.
24'
Kosovský re-presink donutil Dimecha hrát malou domů na Bonella. Zakládání útoku se přesouvá ke Camenzulimu.
23'
Stačilo jen pár vteřin a Malta zase přišla o balon, který zpoza šestnáctky vypálil Rašica. Druhý gól každopádně nedal, trefil totiž prostor nad horní tyčkou.
22'
Další snaha o rychlou kombinaci bez přípravy. Lirim Kastrati tentokráte našel Milota Rašicu v postavení mimo hru.
21'
Teddy Teuma si nepříjemně vyšlápl na Kastratiho. Rakouský rozhodčí Jäger bez váhání nařídil rozehrávku Kosova.
20'
Ryan Camenzuli oslovil svou dlouhou přihrávkou pouze Bekaje. Opět se tak valí útočná vlna na bránu Malty.
19'
Hezky vypadající souhra končí prvním gólem v síti Henryho Bonella! Mbong chyboval na půlící čáře. Následoval rychlý pas doprava a Lirim Kastrati z prvního doteku našel před bránou MILOTA RAŠICU, jenž bezpečně uklidil balon pod břevno.
17'
Takřka ideálnímu přenesení na pravou stranu chyběl jen kvalitnější přízemní centr z pravého křídla. Odklidil ho Camenzuli.
16'
Juan Corbolan nastartoval Satariana, který na levém kraji obešel Rrahmaniho jen díky dopísknutému faulu.
15'
Camenzuli pořádně zavařil vlastnímu brankáři. Nebýt dobrého postřehu Bonella, tak se dost možná urodil málo vídaný vlastenec.
14'
Luke Montebello měl volněji na levé straně. Pomohl si s Teumou, ale i ten ve finále musel hrát směrem dozadu.
13'
Luke Montebello poděkoval Dimechovi za přihrávku, byť skončila u nohou kosovského brankáře VIsara Bekaje.
12'
Parádním ťukesem na ose se Kosovo dostali k první vážnější šanci. Byl v ní Milot Rašica, kterého na poslední chvíli zakřižoval Shaw.
11'
Po neúspěšném centru v podání kapitána Agiuse vyslal ambiciózní střelu z dálky Teddy Teuma, jenže Bekajovu bránu minul o několik metrů.
10'
Na konci desáté minutě může vyniknout také ofenziva Malty. Jen k tomu bude potřeba míč, který vhodí k pokutovému území Corbolan.
9'
Herolind Šala na rychlém povrchu nechytil uvnitř hřiště přihrávku od Mergima Vojvody. Opět se opakuje situace s rozehrávkou Bonella.
8'
Další z velkého množství nepřesností. Bonello rozehrává nakrátko ve spolupráci s obranou.
7'
Zeneli dostal ránu od urostlého Josepha Mbonga, kterému by měla patřit pozice na maltském pravém křídle.
6'
Oba týmy se v úvodu jen oťukávají. Větší ťukanec nyní schytal Zeneli, který se nemůže zvednout z mokrého trávníku.
4'
Vojvoda z hloubi pole nenašel Milota Rašicu, i tento míč propadl k branki Bonellovi.
3'
Nevydařený rohový kop v podání Kosova. To se vrací k míči díky nepřesnému nákopu Camenzuliho na Corbolana.
2'
Možnost uvést míč do pohybu měli hráči Malty, kteří oblékli červenobílé barvy, kdežto Kosovo bude hrát celé v modrém.
1'
Hlavní aktéři už dorazili na trávník liduprázdného stadionu v Klagenfurtu. Před samotným začátkem nechybí státní hymny.

Kosovo: Bekaj – Vojvoda, Rrahmani (C), Fazliji, Aliti – Šala, Idrizi, Kryeziu – Kastrati, M. Rašica, Zeneli.
Náhradníci: Bet. Halimi – Ajdini, Bajselmani, Bytyqi, Daku, Bes. Halimi, Sulejmani, Voca.

Malta: Bonello – Shaw, Agius (C), Camenzuli – Mbong, R. Muscat, Teuma, Corbolan – Dimech, Satariano, Montebello.
Náhradníci: Cremona, Galea – Apap, Attard, Borg, Caruana, Degabriele, Friggieri, Grech, Kristensen, N. Muscat, Xuereb.
Vzájemné zápasy

Oba soupeři se spolu dvakrát utkali v roce 2018. Souboje v rámci prvního ročníku Ligy národů zvládlo lépe Kosovo. Doma vyhrálo 3:1 a venku dokonce 5:0.
Malta

Ani „hostů“se letošní mistrovství Evropy netýká, protože v kvalifikaci zvládli jediný z deseti duelů a ve skupině obsadili za Faerskými ostrovy poslední příčku. Rok 2020 však byl pro Maltu úspěšný. Prohrála v něm jediný duel, což ji ale stálo postup ze čtvrté divize Ligy národů. Osudným se stal výsledek 2:3 s již zmiňovanými Faeřany. V probíhajícím boji o světový šampionát Malta nemile zaskočila Slováky, se kterými remizovala 2:2. V ostatních dvou duelech proti Rusku a Chorvatsku prohrála s třemi inkasovanými góly. Třikrát kapitulovala také v nedělním přípravném zápase se Severním Irskem.
Kosovo

Reprezentace Kosova si krátce po svém vzniku vydobyla u ostatních soupeřů značný respekt. V roce 2019 nescházelo mnoho a tamní fotbalisté slavili postup na odložený evropský šampionát. Dobře rozjetou kvalifikaci ztratili až v závěru, za postupujícím Českem zaostali o čtyři body. Od té doby se Kosovu výsledkově nedaří. V Lize národů vyhrálo ve třetí výkonnostní skupině pouze jednou a rovněž kvalifikaci o mistrovství světa začalo dvěma porážkami se Švédy a Španěly. Tento reprezentační sraz zahájilo výhrou 4:1 nad San Marinem. Všechny góly vstřelil Vedat Muriqi.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu z přípravného utkání mezi Kosovem a Maltou. Začátek je v rakouském Klagenfurtu naplánován na osmnáctou hodinu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.