Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Makedonie : Kazachstán - 4. června 2021   18:00

Makedonie
Makedonie
35' Alioski  • 57' Tričkovski  • 74' Ristovski  • 76' Čurlinov
4:0
(1:0)
Kazachstán
Kazachstán
Makedonie
Dimitrievski – Ristovski (81. Bejtulai), Musliu, Ristevski – Nikolov (81. Velkoski), Kostadinov, Spirovski, Elmas, Alioski – Tričkovski (62. Ristovski), Panděv (62. Avramovski)
Kazachstán
Pokatilov (46. Seisen) – Tapalov (83. Gabyšev), Maročkin, Malij, Bejsebekov (72. Kassym), Valjullin (46. Sujumbajev) – Mužikov, Tagybergen, Kuat – Nurgalijev (72. Baytana), Ščetkin (46. Murtazajev)

Severní Makedonie v přípravném utkání zničila Kazachstán 4:0. Na přesvědčivém vítězství se podíleli čtyři různí hráči – Alioski, Tričkovski, Ristovski a Čurlinov.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 11:1. Střely mimo: 5:4. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 9:18.
90+2'
90+1'
Na pravém křídle měl před sebou dálnici Darko Čurlinov. Nebál se po ní rozběhnout a poté nacentrovat před branku. Tam nejvýše vyskočil jeden z obránců a odvrácením míče zažehnal hrozící nebezpečí.
90'
Makedonci budou moci slavit za 2 minuty.
88'
Další dobrou příležitost měl Krste Velkoski. Po přihrávce za obranu totiž rozvlnil boční síť. Veškeré vzrušení ale bylo zbytečné, předcházel mu totiž ofsajd.
86'
A právě před hranicí šestnáctky měl prostor na střelu Darko Čurlinov. Střídající hráč mířil kolem obránce na zadní tyč, kde byl přesunující se Seisen pozdě. Přesto míč ze sítě nelovil, vytěsnil ho očima.
85'
Makedonská snaha o bůra trvá. Domácí právě obléhají pokutové území.
83'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Erkin Tapalov, přichází Michajl Gabyšev.
82'
Domácí měli další dvě šance! Nejprve střelu zpoza vápna vytěsnil Seisen na roh a po něm musel likvidovat i nebezpečnou hlavičku.
81'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Boban Nikolov, přichází Krste Velkoski.
81'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Stefan Ristovski, přichází Egzon Bejtulai.
78'
Ve vzduchu visel pátý gól! Ezgjan Alioski totiž přehlavičkoval brankáře, ale k jeho smůle míč zamířil těsně vedle vzdálenější tyče.
76'
Makedonie právě vstřelila branku!
Kazašská defenziva dostává pořádně na frak! A stejně jako v předchozím případě byl u toho Aleksandar Trajkovski. Tentokrát kolmicí z pravé strany vápna našel DARKA ČURLINOVA, jenž ve skluzu zahrál Seisenovi na housle.
75'
Držení míče: 63% : 37%.
74'
Aleksandar Trajkovski z rohového kopu posadil míč na hlavu MILANA RISTOVSKIHO a ten balon trknul mimo dosah brankáře.
72'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Abzal Bejsebekov, přichází Alibek Kassym.
72'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Azat Nurgalijev, přichází Bauyržan Baytana.
71'
Navzdory tomu se do zakončení dostal Aschat Tagybergen. Zkusil to ze střední vzdálenosti, ale přestřelil. Gólman Dimitrievski tak má prostor pro odkop.
70'
Kazaši jsou běhaví, jenže bez míče to není ono. Ta nevýhoda jednoho muže v poli je viditelně znát.
69'
Nový makedonský útok skončil ofsajdem, do něhož se nechal chytit Milan Ristovski.
68'
Ta byla sehrána nacvičeným signálem. Přiťuknutí míče do lepší pozice vystřídala střela, kterou se kazašské defenzivě podařilo zblokovat.
67'
Boban Nikolov se zleva tlačil do vápna. Ruslan Valjullin mu zavřel cestu jen za cenu faulu, po kterém budeme svědky relativně zajímavé standardky.
65'
Kazachstán si chvíli zakombinoval v obraně, dokud ho pressing soupeře nepřinutil k malé domů, po níž Muchammejan Seisen odkopl míč daleko za půlící čáru.
64'
V početní výhodě hrající Severní Makedonie má hru absolutně pod kontrolou.
62'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Ivan Tričkovski, přichází Milan Ristovski.
62'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Goran Panděv, přichází Daniel Avramovski.
60'
59'
Ofsajd a v něm Azat Nurgalijev (Kazachstán).
57'
Výborný přehled ve hře a také vytříbenou kopací techniku prokázal Goran Pandev. Ikona makedonského fotbalu dloubla míč za obranu na Kostadinova, ten placírkou sklepl pro IVANA TRIČKOVSKÉHO, vyběhnuvší gólman Seisen nechal odkrytou pravou půlku branky a proti střele zblízka už se natahoval marně – 2:0.
56'
Nejistý Stole Dimitrievski chyboval při zkrocení centru. Balon mu proklouzl mezi prsty a skončil vedle tyčky. Další roh pro Kazachstán.
55'
Dobře si počínala domácí obrana, která Islambeka Kuata zahnala k rohovému praporku. Autové vhazování teď vystřídá právě rohový kop.
54'
Makedonie se však s míčem daleko nedostala a po jeho ztrátě musela zařadit zpátečku.
53'
Pro dlouhý výkop gólmana si běžel Roman Murtazajev, bohužel pro Kazachstán vybíhal z ofsajdu.
52'
Žlutou kartu dostává Tihomir Kostadinov (Severní Makedonie).

Zbytečná karta za nesportovní chování.
51'
Teď se situace otočila a po faulu na Tihomira Kostadinova mají výhodu přímého kopu domácí.
50'
Střelec úvodní branky Ezgjan Alioski omluvným gestem pomáhá Maročkinovi, kterého předtím srazil k zemi, zpátky na nohy.
49'
Domácí přitlačili na pilu a znovu zakončili. Tentokrát vzduchem, kdy si na centr ve vápně naskočil Ivan Trickovski. Jeho hlavička proletěla metr nad břevnem.
48'
Střídající gólman Seisen už má první zákrok. Kazašský gólman se musel vytáhnout proti křižné střele z levé strany vápna. Zákrok zvládl na jedničku.
46'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Ruslan Valjullin, přichází Gafuržan Sujumbajev.
46'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Aleksej Ščetkin, přichází Roman Murtazajev.
46'
Střídání brankářů v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Stas Pokatilov, přichází Muchammejan Seisen.
46'
Severní Makedonie vede nad Kazachstánem po prvním poločase 1:0. Jediným úspěšným střelcem byl ve 35. minutě z penalty Ezgjan Alioski. Domácí tým bude chtít po změně stran svůj náskok ještě navýšit, po vyloučení Mužikovova si totiž zahraje v početní výhodě.
45+2'
45+2'
Červenou kartu dostává Serikzan Mužikov (Kazachstán).
35'
Autorem branky z pokutového kopu je EZGJAN ALIOSKI.
32'
Žlutou kartu dostává Erkin Tapalov (Kazachstán).
1'

Severní Makedonie: Dimitrievski – Ristovski, Musliu, Ristevski – Nikolov, Kostadinov, Spirovski, Elmas, Alioski – Trickovski, Panděv
Náhradníci: Jankov, Šiškovski – Ademi, Avramovski, Bejtulaj, Čurlinov, Radeski, Ristovski, Stojanovski, Trajkovski, Velkoski, Velkovski

Kazachstán: Pokatilov – Tapalov, Maročkin, Malij, Bejsebekov, Valiullin – Mužikov, Tagybergen, Kuat – Nurgalijev, Ščetkin
Náhradníci: Seisen – Bajtana, Dajrov, Gabyšev, Kassym, Murtazajev, Nuserbajev, Sujumbajev, Tajkenov.
Severní Makedonie

Dnešním soupeřem bude Severní Makedonie, která zřejmě bude papírovým favoritem tohoto zápasu. Severní Makedonie se ve své kvalifikační skupině nachází na druhé pozici, přičemž za sebou nechává týmy jako Německo nebo třeba Rumunsko. Severní Makedonie má totiž ze tří odehraných zápasů šest bodů, naposledy si připsala naprosto šokující vítězství na půdě reprezentace Německa. Severní Makedonie tak vyhrála podruhé v řadě, ještě předtím se jí povedlo zdolat Lichtenštejnsko 5:0.
Kazachstán

Kazachstán se ve své kvalifikační skupině o MS nachází na poslední páté pozici, přičemž se mu ze dvou odehraných zápasů povedlo vybojovat jediný bod. Každopádně, pokud by se mu v dalším duelu povedlo vyhrát, tak by se klidně mohl dostat na druhou pozici před Ukrajinu. Kazachstán hned v úvodním skupinovém duelu nestačil na Francii, které se povedlo vyhrát výsledkem 2:0. V minulém duelu jsme pro změnu sledovali nerozhodný výsledek proti druhé Ukrajině, oba celky se dokázaly jednou prosadit.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný čtvrteční podvečer! Vítám vás při sledování mezinárodního přípravného utkání mezi Severní Makedonie a Kazachstán.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.