Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Španělsko : Portugalsko - 4. června 2021   19:30

Španělsko
Simón – M. Llorente, Laporte (79. D. Llorente), P. Torres (63. García), Gayá – Alcantara (62. Pedri), Busquets (C) (63. Rodri), Ruíz (75. Koke) – Sarabia (75. Moreno), Morata, F. Torres
Pawson
Wanda Metropolitano (Madrid)
Portugalsko
Patrício – Semedo, Pepe (59. Carvalho), Fonte, Guerreiro (81. Mendes) – Oliveira (59. Fernandes, Danilo, Sanches (70. Ra. Silva) – Ronaldo (C), Félix (46. Goncalves), Jota (70. Palhinha)

Je konec! Dnešní utkání nakonec nepřineslo ani jednu branku. Ve druhém dějství jsme sledovali poměrně ofenzivní podívanou, která přinesla hned několik vyložených šancí, jenomže ani jedna neskončila v síti. Španělsko mělo velkou územní převahu, jenomže drtivou většinu času naráželo do připravené obrany. Portugalsko se naopak snažilo vycházet ze zajištěné obrany, což se dařilo, třešničkou na dortu ale nebyla vstřelená branka.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 2:0. Střely mimo: 5:3. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 12:14.
90+2'
90+1'
To snad není možné! V závěru zápasu uháněl sám na branku Morata, který zakončením pravou nohou poslal míč do horní brankové konstrukce.
90+1'
Portugalsko se v závěru zápasu dostalo s míčem na polovinu soupeře, kde se domácí pokoušejí napadat.
90'
Nastavují se dvě minuty.
89'
Koke nyní zahrával jednu z posledních standardek, kterou kroutil směrem do portugalské branky, kde se ovšem musel činit Patrício.
88'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, dost možná se branky nedočkáme. Ještě musíme počítat s nastaveným časem.
87'
Španělsko znovu pokračovalo v kombinaci, jenomže hodně nepřesně přenášel hru Diego Llorente, který našel Patrícia.
86'
A do portugalské rozehrávky se navíc zapojil také velezkušený brankář Patrício, který svým odkopem nedokázal u postranní lajny najít Semeda.
85'
Po delší době se do kombinace svého celku zapojil také Ronaldo, který pouze přenechal míč do tandemu na Palhinhu, jenž přeposílal na Carvalha.
83'
Za španělskou obranu si to nyní namířil Ronaldo, který se klidně mohl dostat do samostatného úniku, jenomže zpracování míče se mu nepovedlo.
82'
Gayá to zkoušel chytrou nahrávkou do malého vápna, kde se ve skluzu mohl dostat do zakončení Morata, který ovšem o kousek netrefil.
81'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Raphael Guerreiro, přichází Nuno Mendes.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá zhruba poslední desetiminutovka. V posledních minutách jsou aktivnější domácí, kteří narážejí pouze do obrany.
79'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Aymeric Laporte, přichází Diego Llorente.
79'
Portugalsko se na opačné straně dostalo k rychlému protiútoku, při kterém to Fernandes zkoušel centrem na zadní tyč, kde to měl na dlouhou nohu Palhinha.
78'
Moratovi se povedlo předat míč pod sebe, kde se nacházel Ferrán Torres. Ten zakončoval pouze do obětavého protihráče na zemi.
77'
Domácí celek se znovu dokázal usadit na polovině soupeře, kde pokračoval v kombinaci. Na dlouhou nohu to měl Pedri, který situaci zvládl.
76'
Fonte to posléze zkoušel přenesením hry na levou stranu, kde se mu ke spolupráci nabídl Guerreiro, který úspěšně sklepl na Palhinhu.
75'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Fabian Ruiz, přichází Koke.
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Pablo Sarabia, přichází Gerard Moreno.
74'
Nyní si s míčem dokázal pohrát hostující Pedro Goncalves, který si nechtěl komplikovat život a další zpětnou nahrávkou dokázal oslovit Fonteho.
73'
Ronaldo si posléze pokoušel naběhnout do volného prostoru a čekal na na nahrávku od Fernandese, kterému se ale nepovedlo překonat obránce.
72'
Znovu se do domácí rozehrávky dokázal zapojit brankář Simón. Ten pouze přeposlal do tandemu na Laporteho, který si vyměnil míč s Rodrigem.
71'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka, na první branku stále marně čekáme. V posledních minutách ovšem zlobilo Portugalsko.
70'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Renato Sanches, přichází Rafa Silva.
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Joao Palhinha.
69'
Na centrovanou nabídku si posléze dokázal seběhnout hostující Ronaldo, který se dostal nejvýše do vzduchu, avšak mířil kousek vedle branky.
68'
U středového kruhu si pro nahrávku seběhl Morata, který sice měl na zádech Danila, přesto se mu narážečkou povedlo oslovit Llorenteho.
67'
Pokračovalo se rozehrávkou nakrátko po zemi. García přesto před napadajícím Ronaldem musel volit zpětnou nahrávku až na Simóna.
66'
Španělsko se nakonec kombinací dostalo z nepříjemného obležení. Na opačné straně si navíc pro nedovolený zákrok seběhl Morata.
65'
Hodně rychle s míčem musel jednat domácí brankář Simón, který si přesto troufl na manévr přes napadajícího protihráče, což se mu povedlo na jedničku.
63'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Pau Torres, přichází Eric García.
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Rodri.
63'
Druhý rohový kop nakonec nepřinesl nic nebezpečného a naopak se do kombinace zapojil brankář Patrício, který dlouho vyčkával.
62'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Thiago Alcantara, přichází Pedri.
62'
Nakonec to bylo ještě s tečí a na pořadu dne tak byl další rohový kop. Ten Fernandes rozehrál centrem na přední tyč, kde Carvalho vybojoval další roh.
61'
Nahrávka putovala na volného Ronalda, který se sice dostal do velkého úhlu, přesto se mu povedlo centrem najít Jotu. Ten hlavičkou mířil kousek nad.
60'
Míč se znovu dostal do zámezí, jako poslední se ho totiž dotkl domácí obránce Laporte, který před dotírajícím Jotou odehrál balón do bezpečí.
59'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Sergio Oliveira, přichází Bruno Fernandes.
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Pepe, přichází William Carvalho.
57'
Španělsko se po hostující chybě v rozehrávce dostalo do další vyložené šance. Llorente sklepával pod sebe na Sarabiu, který ale přestřelil branku.
56'
Španělsko tak ani v tomto případě nedokázalo zamířit přesně. Posléze jsme sledovali odkop Patrícia, který odkopem poslal míč na druhou stranu.
55'
V pokutovém území měl znovu palebnou pozici Morata. Ten to měl na levou nohu, jenomže míč poslal o metr vedle branky.
55'
Nyní si taktickým zákrokem pomohl v souboji o míč hostující Jota, který se pořádně diví, každopádně domácí reprezentace rychle rozehrála.
54'
Pokračovalo se tedy vhazováním z pravé strany, po kterém se Sanches prodíral s míčem do pokutového území, kde ho odzbrojil Busquets.
53'
Portugalsko si vybojovalo svůj druhý rohový kop. Ten se nebezpečně snášel na zadní tyči, kde se před Pepem povedlo zakročit Laportemu.
52'
Do velkých problémů se posléze dostal Sanches, který nakonec čistým způsobem přišel o míč a domácí reprezentace tak mohla restartovat kombinaci.
51'
Španělsko poté rozjelo kombinaci na vlastní poloviny, po které si do pokutového území seběhl Morata, jehož zakončení putovalo pouze doprostřed.
50'
Semedo se následně postaral o provedení autového vhazování, po kterém v pokutovém území zahrál rukou Jota, čehož si všiml také hlavní sudí.
49'
Poprvé ve druhém dějství se do kombinace svého celku zapojil také domácí brankář Simón, který přesným pasem dokázal najít Moratu.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu si nekompromisním způsobem počínal hostující obránce Pepe, který odkopával ven z hrací plochy.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Félix, přichází Pedro Goncalves.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl ani jednu branku. Nesledovali jsme zrovna oku lahodící podívanou, přesto bylo k vidění několik šancí. Portugalsko se dokonce dokázalo střelecky prosadit, jenomže Fonteho branka neplatila kvůli útočnému faulu. Územní převahu pochopitelně má Španělsko, které při největší šanci mířilo do boční sítě.
45'
44'
Do opačného pokutového území se na druhé straně dostal Semedo, který ještě zkoušel pod sebou hledat Félixe. Blok ovšem předvedl Pau Torres.
42'
Nakonec se na hranici malého vápna dostal nejvýše do vzduchu Ronaldo, kterému se povedlo hlavou odehrát míč mimo prostor pokutového území.
41'
Oliveira dokázal zastavit Ruize, bude z toho další rohový kop.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
38'
Busquets posléze na dlouhou nohu nahrával do pokutového území, kde číhala početná smečka protihráčů. Na opačné straně pochybil brankář Simón, což málem potrestal překvapený Ronaldo.
37'
Semedo raději odkopával do bezpečnějšího prostoru, kde se mu sice nabídl kolega Jota, jenomže před něj se bleskovým způsobem dostal Busquets.
35'
Sudí předchozí střet vyhodnotil jako nedovolený z pohledu Portugalska. Do rozehrávky se posléze zapojil brankář Simón, který rozehrával nakrátko.
34'
U postranní lajny skončil po souboji na zemi Sanches. Střet o míč nedokázal ustát ani domácí Gayá, který zřejmě byl v souboji o balón jako první.
33'
Španělé se s míčem vrátili na vlastní polovinu a do operativní pozice se pro změnu dostal Ruiz, kterému se povedlo přenést hru na Laporteho.
32'
Nyní skvělý obranný zákrok předvedl vracející se Marcos Llorente, který za sebe nepustil nahrávku směřující na absolutně osamoceného Ronalda.
31'
Je za námi zhruba třetina hry, jenomže na první branku stále čekáme. V posledních minutách jsme se již dočkali několika vyložených šancí.
29'
Patrício si na zakončení nakonec vůbec nesáhl a mohl tak rozehrávat od své branky. Portugalsko se sotva prokousalo na opačnou polovinu.
28'
Šance domácích! Portugalsko chybovalo v rozehrávce a Morata ideálně centroval k zadní tyči, kde Ferrán Torres hlavičkoval vedle branky.
27'
Nakonec se k rozehrávce postavil Ronaldo, který místo zakončení nahrával na vedle stojícího Oliveiru. Portugalsko rozehrávku moc nepochopilo.
26'
Félix se před malým momentem málem dostal za záda Busquetse, který si počínal nedovoleně a domácí tak budou čelit standardní situaci.
25'
Sanches se chytrým způsobem pokoušel nahrát do tandemu na Jotu, který se dostal do nepříjemných kleštích. Španělé navíc zakročili čistě.
24'
Zčistajasna jsme se tak mohli dočkat úvodního zásahu, jenomže si ještě budeme muset počkat. Nyní dlouho s míčem vyčkává Alcantara.
23'
Portugalsko se sice radovalo z úvodní branky, jenomže ta nakonec neplatí. Naskakující Fonte si totiž pomohl útočným faulem.
23'
Sanches měl ve středu hrací plochy celkem dost prostoru, jenomže sám se k ničemu nebezpečnému nedostal a směrem dopředu hrají domácí.
22'
Portugalsko se nyní prokousalo na druhou stranu, kde se ovšem jako poslední dotkl míče domácí Busquets, od kterého se odrazil do zámezí.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím nepřinesla ani jednu branku. Španělsko je sice aktivnější, do vyložené šance to ale nevedlo.
19'
Portugalsko se ovšem daleko na druhou stranu nedostalo, daleko měl k míči Félix, který se tak vůbec nedostal k hranici pokutového území.
18'
Směrem dozadu to nyní dokázal zvládnout hostující Semedo, který úspěšným obranným zákrokem dokázal svému celku zajistit odkop od branky.
17'
Thiagovi se povedlo přenést hru na pravou stranu, kde se sice nacházel Ferrán Torres, kterému se ale nenabídl žádný ze spoluhráčů.
16'
Španělsko zahrávalo úvodní rohový kop, který ovšem nepřinesl nic nebezpečného. Posléze se na hranici malého vápna povedlo zasáhnout Fontemu.
15'
S míčem se daleko na opačnou stranu dostal Pau Torres, který sice nedokázal nahrát přesně, přesto domácí celek vybojoval ztracený míč zpět.
14'
A nyní se k němu vrátila domácí reprezentace. Pau Torres dlouho váhal, nakonec po rychlé kombinaci dostal míč přesně na kopačku Ruiz, jenž nenahrál Sarabiovi.
13'
Ronaldo se pokoušel dostat za záda protihráče, jenomže mu to nakonec nevyšlo. Ruíz ho dokázal rychle obelstít, jenomže s míčem hraje Portugalsko.
12'
Do první vážnější šance se nyní dokázal protlačit domácí Marcos Llorente, který se přes špatné zpracování dostal do vápna, jenomže ho zablokovala obrana.
11'
Pomezní sudí byl v tomto případě velice pozorný, všiml si totiž ofsajdového postavení, ve kterém se v době nahrávky nacházel domácí Sarabia.
10'
Po delší době se navíc do rozehrávky zapojil také brankář Simón, který místo dalekonosného odkopu zkoušel rozehrát do strany na Laporteho.
9'
Španělsko se nyní s míčem dokázalo usadit na polovině soupeře, kde sledujeme poměrně dlouhou kombinaci, která zatím nic nepřináší.
8'
V úvodu tohoto zápasu sledujeme celkem dost nedovolených zákroků. Tentokráte si sudí Pawson všiml nedovoleného počínání domácího Thiaga.
7'
Znovu se k míči dostal aktivně hrající Torres, který se s míčem pokoušel dostat do pokutového území, jenomže byl zastaven čistým způsobem.
6'
Ferrán Torres měl hodně času a zkoušel to centrem do opačného pokutového území, kde ovšem našel pouze hlavu jednoho z protihráčů.
5'
Před malým momentem jsme sledovali další nedovolený zákrok, tentokráte se jím prezentoval hostující Jota, který přerušil akci soupeře.
4'
Nedovoleným zákrokem si posléze v souboji o míč pomohl domácí Busquets, který místo míče trefil nohu soupeře a je tu první standardka.
3'
Po levém křídle to zkoušel vzít na sebe domácí Morata, který se ovšem nedokázal natlačit před protihráče a k míči se tak vrací Portugalsko.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, rozehrávky se chopil domácí celek, který bude hrát zleva doprava.
1'

Španělsko: Simón – M. Llorente, Laporte, P. Torres, Gayá – Alcantara, Busquets (C) , Ruíz – Sarabia, Morata, F. Torres
Náhradníci: de Gea, Sánchez – Alba, Azpilicueta, García, Koke, D. Llorente, Moreno, Olmo, Oyarzabal, Pedri, Rodri

Portugalsko: Patrício – Semedo, Pepe, Fonte, Guerreiro – Oliveira, Danilo, Sanches – Ronaldo (C), Félix, Jota
Náhradníci: Ru. Silva , Lopes – Carvalho, Fernandes, Mendes, Moutinho, Neves, Palhinha, Pedro, A. Silva, Ra. Silva

Rozhodčí: Pawson.
Vzájemná utkání

Obě reprezentace se spolu naposledy utkaly v říjnu loňského roku také v rámci přípravného utkání a tehdy se zrodila bezbranková remíza. Bude i dnes zápas vyrovnaný, nebo jeden z týmů vyhraje? To se nechme překvapit.
Portugalsko

Také Portugalci na tom nejsou s formou vůbec špatně. Ve třinácti zápasech po sobě devětkrát zvítězili, třikrát remizovali a jednou pak odešli ze hřiště jako poražený tým. Naposledy v březnu porazili Lucembursko 3:1 a upevnili si tak první pozici v kvalifikaci o mistrovství světa ve skupině A. Portugalci by tak dnes rádi proti španělskému rivalovi uspěli, aby se naladili na vítěznou notu před zahájením evropské mise. Čeká nás zajímavý duel, který si nenechte určitě ujít.
Španělsko

Na uplynulý evropský šampionát nevzpomínají Španělé moc dobře. V roce 2016 se totiž pakovali už v osmifinále, kdy je vyřadila Itálie po výsledku 2:0. A záhy se jim tak rozplynul sen o medailový zisk. Letos by tento neúspěch chtěli napravit a na Euro tak míří s cílem vybojovat cenný kov. Zatím mají velmi slušnou formu, ve dvaadvaceti utkáních v řadě za sebou jen jedenkrát prohráli, sedmkrát remizovali a čtrnáctkrát pak vyhráli a uvidíme, zda tuto formu dnes potvrdí nebo naopak Portugalci svého soka pokoří. Španělům se naposledy dařilo v březnu, po výhře 3:1 nad Kosovem jsou v tabulce v kvalifikaci o MS na prvním místě, a sice ve skupině B.
Hezký páteční večer přeji všem příznivcům fotbalu. Za týden startuje fotbalové Euro 2020, které bylo loni přeloženi právě na letošní rok. A před ním reprezentace hrají svá přátelská utkání. Výjimkou nebude ani dnešní duel mezi Španělskem a Portugalskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.