Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Španělsko : Kolumbie - 22. března 2024   21:30

Španělsko
Španělsko
0:1
(0:0)
Kolumbie
Kolumbie
61' Muñoz
Španělsko
Oliver – Betts, Mainwaring (všichni Anglie)
London Stadium (Londýn)
Kolumbie

Skončil nám mezinárodní přípravný zápas mezi Španělskem a Kolumbií. Sledovali jsme hodně průměrné utkání, které rozhodně nepřineslo nějaký větší počet šancí na jedné nebo druhé straně. Spokojenější budou samozřejmě fotbalisté Kolumbie, kteří díky brance Muňoze vyhráli 1:0.
90+4'
90+4'
Na hrací ploše hned vedle sebe sedí dva fotbalisté Kolumbie. Rozhodčí Oliver viděl fauly a je pískáno.
90+3'
Po centru z levé strany se pokoušel bez přípravy zakončit Merino, balon ale poslal vysoko nad bránu.
90+3'
Fotbalisté Kolumbie již ni nevymýšlejí a odkopávají míče daleko na polovinu Španělska.
90+2'
Fotbalisté Španělska se nyní jen velmi krkolomně dostávají k bráně soupeře. Čas se jim hodně rychle krátí.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90'
Již se rozeběhla poslední minuta normální hrací doby. U balonu jsou Španělé.
88'
Také Kolumbijci umí hodně vysunout presink a napadání až u vápna Španělska. Díky tomu teď získali balon a Španělům teď pomohl ofsajd, ve kterém byl Luis Díaz.
88'
Balon teď skončil v zámezí a odkopávat bude Vargas.
87'
Španělé útočí snad jen ve třech hráčích. A proti velké převaze protihráčů tak nemají úplně šanci.
86'
Lusi Díaz se hezky uvolňoval ve vápně Španělska, svou ranou ale trefil jen nohu jednoho z obránců.
85'
Balon se dostal až k Vargasovi, ten samozřejmě nikam nespěchá.
85'
Opět se bojuje v okolí půlící čáry. To je přesně prostor, který maximálně vyhovuje hráčům Kolumbie.
83'
Střídání v týmu Španělsko:
ze hřiště odchází Aymeric Laporte, přichází Pau Cubarsí.
81'
Do konce normální hrací doby chybí přibližně deset minut a zdá se, že Kolumbijci začínají být velmi blízko k vítězství.
80'
Další střelecký pokus zaznamenal Álex Baena, gólman Kolumbie si připsal další pohodový zákrok.
79'
Grimaldův přímý kop nebyl vůbec špatný, balon se ale nakonec otřel jen o boční síť Vargasovy brány.
78'
Na hranici velkého vápna fauloval Ríos, bude z toho přímý kop pro Španělsko.
77'
Zakončit zkoušel Yamal, vystřelil ale hodně nad bránu a odkopávat bude Vargas.
76'
Střídání v týmu Kolumbie:
ze hřiště odchází Mateo Cassierra, přichází Rafael Borré.
76'
Kolumbijci zatím celkem v pohodě udržují svůj náskok a soupeře ke svému vápnu nepouštějí.
74'
Španělé teď svého soupeře napadají hodně vysoko. Zatím to ale ovoce nepřináší.
72'
ze hřiště odchází Pablo Sarabia, přichází Lamine Yamal.
70'
Z levé strany přišel do vápna centr, balon se odrazil k Pedro Porrovi, který pohotově zamířil jen do boční sítě.
68'
Až nyní to vypadá, že se Španělé nadechují k náporu. Kolumbijci jsou zformovaní v defenzivě.
66'
Španělům se nyní nedaří a nejsou schopni si vytvořit trvalejší tlak.
64'
Muñoz kopal přímý kop Kolumbie, Španělé se ale ubránili.
63'
Španělé se snaží odpovědět, teď byl ale v ofsajdu Zubimendi.
62'
ze hřiště odchází Joselu, přichází Alvaro Morata,
ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Nico Williams.
61'
Kolumbie právě vstřelila branku!
Na levé straně se k balonu dostal Luis Díaz, který hezky obešel obránce a následně odcentroval do vápna. Na zadní tyči se zjevil zcela volný DANIEL MUÑOZ, který akrobaticky zakončil přímo za záda španělského brankáře.
59'
Po další rychlé akci Kolumbie jeden z obránců Španělska špatně odehrál balon přímo proti noze Jamese, ten ale v pádu zamířil nad bránu.
58'
Kolumbijci nadále pokračují v útočném snažení. Začínáme sledovat zajímavý fotbal.
57'
Právě James Rodriguez vypálil parádně zpoza vápna, gólman Gaya vyrazil míč na roh.
54'
Začíná být hodně vidět střídající James. Kolumbijci začínávají vystrkovat růžky.
52'
Čas pomalu plyne a obraz hry se začíná podobat tomu z prvního poločasu.
50'
Následný rohový kop zahrával Grimaldo, hráči Kolumbie se ale ubránili.
49'
Z otočky hezky pálil Gerard Moreno, jeho přízemní rána mířila přesně k tyči a gólman Vargas skvěle zasáhl!
47'
Hosté se snaží hrát aktivněji než v prvním poločase, zatím se ale hraje i nyní opatrněji.
46'
ze hřiště odchází David Raya, přichází Alejandro Remiro.
46'
ze hřiště odchází Kevin Castaño, přichází Richard Ríos,
ze hřiště odchází Jorge Carrascal, přichází James Rodríguez.
46'
Máme za sebou první poločas londýnského souboje reprezentací Španělska a Kolumbie. Sledujeme velmi průměrné utkání, které přineslo zatím po jedné přímé střele na každé straně. Gól jsme neviděli a do kabin se odchází za stavu 0:0.
45'
45'
Arias v závěru poločasu pálil z hranice vápna, gólman Raya míč mířící doprostřed brány v pohodě lapil do rukavic.
43'
Hosté snad poprvé v dnešním zápase nějaký delší čas drží balon. Postupným útokem se blíží k bráně soupeře.
41'
Španělům sice na balonu nechybí lehkost, avšak stále tomu chybí poměrně hodně, aby se dostali k ohrožení brány soupeře.
40'
Španělé měli možnost kopat další roh. Grimaldův centr ale opět nic velkého nepřinesl.
38'
První poločas pomalu spěje ke svému konci. Teď v posledních minutách tempo trochu povadlo.
36'
Kolumbijci se v posledních minutách jen brání. Jsou zatažení v blízkosti svého velkého vápna a čekají, s čím přijde soupeř.
34'
Fotbalisté Španělska hrají stále ve vysokém tempu, skóre utkání se ale nemění.
32'
Centr do vápna posílal Muňoz, jenže hodně přetažený balon do vápna nakonec nikdo ze spoluhráčů nedokázal usměrnit mezi tři tyče.
30'
Z pravé strany chtěl do vápna centrovat Pedro Porro. Trefil ale jen jednoho z obránců.
28'
Sarabia hledal vepředu již na hranici vápna Pedra Porra, ten byl ale dobře pokrytý a neměl šanci cokoliv vymyslet.
26'
Na balon si párkrát sáhl i brankář Španělska Raya, v pohodě ale jen snadno kombinuje se svými stopery.
24'
Máme za sebou polovinu prvního poločasu a na první opravdu velkou šanci zatím marně čekáme.
22'
Oyarzabal napadal rozehrávku Vargase. Kollumbijský brankář trefil svým odkopem kapitána Španělska. Měl ale štěstí, protože balon skončil v zámezí.
20'
Po nakrátko rozehraném rohovém kopu přišel centr do vápna a z dobré pozice hlavičkoval Vivian, míč ale poslal těsně nad bránu.
19'
Kapitán Španělska Oyarzabal posílal centr do vápna, jeho pokus byl ale zblokovaný na roh.
18'
Kolumbijský gólman Vargas se teď ve vlastním vápně dostal pod tlak a dlouhým odkopem vlastně odevzdal balon soupeři.
15'
Sarabiův centr do vápna nadělal brankáři Vargasovi problémy, nakonec ale celou situaci zvládl a balon odvrátil.
14'
Ve středu pole byl faulovaný Sarabia, je to pozice na centr do vápna z pravé straně hřiště.
12'
Ve žlutých dresech hrající fotbalisté Španělska zatím velmi složitě hledají skulinku v defenzivě soupeře.
10'
Fotbalisté Španělska jsou hodně na balonu, avšak stále se bojuje hlavně v okolí půlící čáry.
8'
Po centru do pokutového území, o který se postaral Grimaldo, se fotbalisté Kolumbie znovu ubránili.
7'
Fotbalisté Španělska teď získali rohový kop.
5'
Hraje se ve středu pole, aktivnější jsou fotbalisté Španělska. Jejich tlak není nějak výrazný.
3'
První střelecký pokus zápasu zaznamenal Grimaldo. Jeho pokus mířil doprostřed brány, kde byl připravený gólman Vargas.
1'
Hráči obou týmů jsou na trávníku. Máme za sebou i hymny a utkání za pár okamžiků začne.

Španělsko: Raya – Pedro Porro, Vivian, Laporte, Grimaldo – Merino, Zubimendi – Sarabia, Gerard Moreno, Oyarzabal – Joselu.
Náhradníci: Unai Simón, Remiro – Cucurella, Le Nomand, Morata, Fabián Ruiz, Olmo, Williams, Álex Baena, Rodri, Sancet, Yamal, Carvajal, Jesús Navas, Cubarsí.
Trenér: Luis de la Fuente

Kolumbie: Vargas – Muňoz, Cuesta, Lucumí, Mojica – Castaňo, Larma – Arias, Carrascal, Lusi Díaz – Cassierra.
Náhradníci: Ospina, Montero – Arias, Ríos, Córdoba, James Rodriguez, Cabal, Gómez, Y. Mosquera, Borré, Quintero, Asprilla, Fuentes, Portilla, Puerta.
Trenér: Nestor Lorenzo

Rozhodčí: Oliver – Betts, Mainwaring (všichni Anglie).
Španělsko začíná stejně jako velká část evropských reprezentací přípravu na evropský šampionát. Tým trenéra Luise de la Fuenty dnes nastoupí proti Kolumbii a v úterý pak ve velmi atraktivním zápase na Estadio Santiago Bernabeu vyzve celek Brazílie. Luis de la Fuente začíná pro následující období stavět nový reprezentační výběr, kde je celá řada mladíků. Nechybí například dva fotbalisté, od kterých se čekají v budoucnosti velké věci – Lamine Yamal (16 let) a Pau Cubarsí (17 let). Nejzkušenějším reprezentantem je Alvaro Morata, který má však na svém kontě "pouze" 50 reprezentačních startů.
Hezký pozdní večer všem fotbalovým fanouškům při sledování online reportáže z přípravného utkání fotbalových reprezentací. V rámci tohoto přenosu budeme sledovat souboj domácího Španělska proti Kolumbii. Španělsko je domácím týmem pouze na papíře, protože dnešní duel se odehraje netradičně v Londýně v London Stadium.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.