Mistrovství Evropy U19 -  ONLINE PŘENOS -  Francie : Ukrajina - 17. července 2018   19:30

Francie
Francie
23' Guitane
1:2
(1:1)
Ukrajina
Ukrajina
13' Citaišvili   • 86' Buleca
Francie
Diouf – Dembele, Kamara, Nguimba, Sarr (C), Niakaté – Diaby (66. Basila), Soumaré, Guintane, Pintor (46. Adli) – Maolida (75. Gouiri).
Desprez – Cozza, Matondo, Basila, Adli, Alioui, Gouiri.
Dallas (SCO) – Nilsson (SWE), Bird (WAL)
Hietalahden jalkapallostadion, Vaasa (FIN)
Ukrajina
Kučerjuk – Mykolenko, Bondar (C), Popov – Kornijenko, Chachlov (90+1. Bjeljajev), Dryšljuk, Konoplija – Buleca (89. Remenjuk), Supriaha, Citaišvili (90+4. Musolitin).
Riznyk – Čech, Kulakov, Bjeljajev, Musolitin, Veremijenko, Remenjuk, Snurnicyn.

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám hezký zbytek dne.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 15:5. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 12:10.
Je dobojováno! Evropský šampionát hráčů do devatenácti let má za sebou první velké překvapení, když Ukrajina vydřela výhru nad favorizovanou Francií. Ta ve třinácté minutě inkasovala jako první, ale hned vzápětí měla dlouho trvající tlak, ze kterého dokázala i vyrovnat. Po změně stran si ovšem obrana Francie vybrala několik slabších chvilek v krátkém časovém úseku, jednu z tutovek během toho Diouf ještě zlikvidoval, ale posléze sledoval vyloučení svého kapitána Sarra za faul na unikajícího Supriahu. Od té doby už tlačila hlavně Ukrajina, která v 86. minutě přečkala nebezpečnou chvíli jen díky nechtěnému bloku francouzského fotbalisty, jenž hlavou zastavil ránu Dembeleho. Z toho vznikl rozhodující kontr celého zápasu, kterým Buleca rozhodl o ukrajinské výhře 2:1.
90+4'
90+4'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Heorhij Citaišvili, přichází Mykola Musolitin.
90+3'
Další náznak protiútoku rázně uťal Aurélien Nguiamba, který dokázal míč čistě vypíchnout. Moc času Francouzům už ale nezbývá.
90+2'
Školácká chyba Ukrajinců! Ti hned ve třech běželi proti dvěma obráncům, jenomže Remenjuk dával Citaišvilimu finální přihrávku do ofsajdu, takže gólová radost trvala jen velmi krátce.
90+1'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Olexij Chachlov, přichází Olexandr Bjeljajev.
90+1'
Trošku času na vyrovnání Francouzi ještě mají. Rozhodčí nastavují nad rámec druhého poločasu čtyři minuty.
90'
Viktor Kornijenko obětavě skočil po centru Adliho a novou jej zablokoval na rohový kop. Ten rozehrál právě Adli, jenže následný centr Kamary zmizel v autu.
89'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Serhij Buleca, přichází Andrij Remenjuk.
86'
Ukrajina právě vstřelila branku!
Francouzi z vlastní standardní situace inkasují! Sami přitom měli poměrně solidní možnost, když se do odraženého míče opřel Dembele a napálil hlavu vlastního spoluhráče! Bleskově pak vznikl protiútok vedený SERHIJEM BULECOU, který se zasekávačkou zbavil Nguiamby a zhruba z dvaceti metrů zamířil přesně mimo dosah Dioufa.
84'
Guitane byl faulovaný Chachlovem. Po hodně dlouhé době se chystá standardní situace ve prospěch Francouzů.
83'
Opět to v solidně zaplněném hledišti jenom zahučelo. Prudký centr z levé strany letěl na jednoho z ukrajinských útočníků, k pořádnému zakončení ale znovu nedošlo.
81'
Z prvního doteku sklepnutý nákop ze středu hřiště skončil u Citaišviliho, jehož pokus sice byl sražený, ale míč i tak proletěl jen těsně vedle pravé tyče Dioufovy brány.
79'
Jeden z Francouzů se během rychlého brejku zastavil u koncové čáry a to už se do vápna stihlo vrátit sedm Ukrajinců. Z celé situace vzešel jen nikým nezachycený prudký centr z křídelního prostoru.
78'
Bulecův centr z pravé strany jeden z obránců hlavou odvrátil na Dryšljuka, který pálil z druhého doteku hodně nepřesně a Diouf pouze vykopává.
77'
Menší zmatky teď měl v hlavě Adli, který měl míč těsně před sebou, ale ve vlastním vápně hodně dlouho váhal s odkopem. Ten poté poslal rovnou na Mykolenka, jehož sražená střela znamená rohový kop.
76'
Kornijenkův centr z levé postranní čáry padal hodně dlouho a Yehvann Diouf si jej dokázal stáhnout přímo ze vzduchu.
75'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Myziane Maolida, přichází Amine Gouiri.
74'
Buleca vystihl další chybnou rozehrávku francouzské obrany. Ukrajina se zadarmo může usadit na útočné polovině.
72'
Nějakých dvacet minut před koncem zápasu přichází pro oba týmy vítaný čas na osvěžení a přijmutí několika taktických pokynů.
71'
Z následné standardní situace Ukrajina nic nevymyslela kvůli odpískanému útočnému faulu Mykolenka na Kamaru.
70'
Niakaté na kraji hřiště fauloval Citaišviliho a rovněž dostal napomenutí. Tentokrát skotský sudí tasil jen žlutou kartu.
69'
Dobrá práce obranné linie Francie, která vystavila do ofsajdu Supriahu. Ten se v klíčový okamžik díval pouze na míč a nevšiml si svého nepovoleného postavení.
68'
Soumaré byl faulován Popovem, načež se pár vteřin nehrálo. Velký ukrajinský tlak je přinejmenším na chvíli u konce.
67'
Až teď si Francouzi mohou malinko oddechnout! Chachlov měl možnost kopat přímý kop z hranice pokutového území. Francouzská zeď ale nevyskočila a přízemní střelu zneškodnila.
66'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Basila.
64'
Ohromné potíže francouzské obrany pokračují a tentokrát už se jedná o obrovskou komplikaci! Supriaha byl o něco rychlejší než Sarr, který ztratil stabilitu a v pádu pronikajícího útočníka rukou fauloval za červenou kartu!
64'
Chachlovův centr z pravé strany Diouf vyboxoval přesně na úplně volného protihráče, který ihned pálil zpoza šestnáctky. Letící míč byl ještě nebezpečně tečovaný, ale Diouf ho i tak skvělým zákrokem vyrazil.
63'
Poměrně velké zmatky v obraně Francie ještě chvíli pokračovaly. Soumaré během nich fauloval Citaišviliho a konat se bude další standardní situace.
62'
Velkou chybu ve francouzské rozehrávce Ukrajinci nepotrestali. Až moc dlouho jim trvalo, než se pořádně rozmysleli, jak Dioufovu branku ohrozí.
61'
Chachlovův centr nebyl moc nebezpečný a Supriaha navíc v pokutovém území fauloval Sarra.
60'
Buleca se tlačil za spoluhráčovým centrem z pravé strany, jenže Dembele mu nedal potřebný klid k zakončení. Je z toho roh.
59'
Zahrozilo také na druhé straně! Supriaha píchl míč přes obránce na Konopliu. Ten musel rychle zakončovat a nechybělo moc, aby křižná střela zapadla k tyči.
58'
Yacine Adli se zatím jeví jako dobrá posila pro francouzskou pravou stranu. Na křídle si nyní kličkou povodil Kornijenka a přesně odcentroval na Maolidu, jehož hlavička jen těsně minula Kučerjukovu bránu.
57'
Les Bleus dlouho držení míč hodně daleko od obou branek a hned jejich první odvážnější přihrávka vpřed skončila na kopačkách zasunutých soupeřů.
56'
Přenesení hry přes dobrých čtyřicet metrů sice přiletělo přesně na Konopliju, ale tomu byl okamžitě odmáván ofsajd.
55'
Soumaré sice nepustil k míči Dryšljuka, ale rozhodčí správně odpískal jeho nedovolený zákrok. Míč pro Ukrjainu.
54'
Ukrajinci si musí chvíli poradit v oslabení o jednoho muže. Míč se ale nachází na jejich útočné polovině.
53'
Adli ve vzdušném souboji trefil loktem do hrudi Mykolenka a ten nekontrolovatelně spadl z velké výšky na záda. Není vůbec divu, že se obránce Ukrajiny aktuálně svíjí v bolestech na trávníku.
52'
Citaišvili nabral velkou rychlost při běhu po pravé autové čáře. Pak se dostal ke kraji pokutového území, ale tam si před dvěma obránci sám ukopl míč do autu.
50'
Nebezpečný střílený centr od střídajícího Adliho prosvištěl malým vápnem bez toho, aby jej zasáhli dobíhající Guitane s Maolidou.
49'
Soumaré ve velké rychlosti potáhl míč středem hřiště. Poté se k němu ještě vrátil, jenže z hranice vápna trefil jen ukrajinský blok.
48'
Viktor Kornijenko nestihl ve hřišti rychle běžící míč a na řadu přichází pouze odkop Yehvanna Dioufa.
47'
Guitane si šel pro vhozený míč a přitom byl zezadu faulován Bondarem, který už přitom má na kontě jednu žlutou kartu.
46'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Lenny Pintor, přichází Yacine Adli.
46'
Utkání skupiny B mezi Francí a Ukrajinou odstartovalo poměrně překvapivým gólem v síti Dioufa, který ve třinácté minutě nestačil na zakončení Citaišviliho. Francouzům se z toho ale nerozklepala kolena a naopak si prakticky ihned vytvořili tlak vedoucí k vyrovnávající trefě Guitaneho. Třetí gól už do pauzy nepadl, a tak druhá polovina zápasu odstartuje za remízového stavu 1:1.
45+2'
45+2'
Ve francouzské kombinaci se v posledních minutách nachází hrozivý počet nepřesností. Ukrajina se díky tomu poměrně snadno vymanila z předchozího velkého tlaku.
45+1'
Nastavují se 2 minuty.
45'
Zničehonic se zrodilo zajímavé přečíslení a vzápětí i brejk Ukrajiny! Velkou zodpovědnost Supriaha ale neustál, když se nechal vybíhajícím Dioufem zahnat do nestřeleckého úhlu. Následně ještě poslal míč na Citaišviliho, ale jeho pokus z dálky byl spíše propagačního rázu.
44'
Buletsa chtěl přenést hru k pravé autové čáře, jenže až k ní balón nedoputoval. Jeho chybku musel vzápětí v obraně napravovat Soumaré.
43'
Kamara vložil hlavu do letícího nákopu na jednoho z ukrajinských útočníku a přesměroval jej k francouzskému kapitánu Sarrovi.
42'
Diaby si pomohl faulem na Chachlova a do držení balónu se tak na pár okamžiků zase dostávají Ukrajinci.
41'
Supriaha vystihl protahující se francouzskou kombinaci ve středu pole, jenže při snaze rychle vysunout spoluhráče odevzdal míč nazpátek soupeřům.
39'
Další akce svěřenců Olexandra Petrakova už byla o něco povedenější, Citaišvili měl na pravém křídle hodně času a prostoru na centr, kterým o kousíček minul absolutně nepokrytého Supriahu.
38'
Ojedinělý výpad Ukrajiny neměl valné kvality a skončil u levé postranní čáry, zpoza které se chystá vhazovat Dembele.
36'
Maolida se marně snažil uvolnit přes Bondara, který s ním zůstal na těsno a trošku jej rozhodil při střele, která šla vedle ukrajinské brány.
35'
Francouzi v těchto chvílích na trávníku dominují a snaží se co nejrychleji skóre otočit. Jejich protivníci naopak začínají vyhlížet poločasovou přestávku.
34'
Před Niakatém se otevřela dálnice volného prostoru. Francouzský záložník toho ale nijak nevyužil, neboť z velké dálky vypálil nepřesně.
33'
Diabyho rohový kop obránci Ukrajiny vykopli do bezpečného prostoru. Dembele bude vhazovat z místa před soupeřovou střídačkou.
32'
Popov zakřižoval Maolidu a nepustil ho k nebezpečné kolmici. Pod tlakem ale odehrál míč do autu a útok Francie bude moci pokračovat.
31'
Supriaha odevzdal hodně sil během agresivního napadání. Míč ale nezískal, obránci Francie jej odevzdali brankáři Dioufovi.
30'
Centr z levé strany ale nebyl nijak nebezpečný, Diouf si udělal místo a letící balón lapil do svých rukavic.
29'
Ukrajinci pro sebe vybojovali rohový kop, o jehož rozehrávku se Chachlov postará až potom, co rozhodčí dá některým fotbalistům ve vápně nějaké to varování.
28'
Z nařízené standardky vzešel jen rychle odvrácený centr z pravého křídla. Francouzi se museli vrátit zpět do středu hřiště.
27'
Ukrajinský kapitán Valerij Bondar byl pozdě v souboji s Maolidou a za svůj skluz inkasoval žlutou kartu.
26'
Francouzi ihned po rozehrávce získali míč zpět do svého držení. Maolida ho poté převzal ve vápně, ale střele z otočky nedal moc razance, takže ji Kučerjuk eliminoval.
24'
Následuje krátká pauza na občerstvení. Po inkasovaném gólu určitě přijde vhod hlavně Ukrajincům.
23'
Francie právě vstřelila branku!
Papírový favorit tohoto zápasu na startu třiadvacáté minuty vyrovnává na 1:1! Soumaré neodevzdal souboj o balón a ještě jej vybojoval na úkor jednoho z ukrajinských obránců. Zprava pak přihrál lehce pod sebe na RAFIKA GUITANEHO, jenž levačkou nekompromisně uklidil míč k horní tyči.
21'
Citaišvili se natlačil před Soumarého, který jej zezadu fauloval, nicméně Ukrajici poté o balón velmi brzy přišli. Pomohl jim až další faul Diabyho.
20'
Během nepříliš pohledné překopávané se žádnému z týmů nedaří držet tým po delší dobu. Hra je tak zaseklá u půlící čáry.
19'
Špatný první dotek teď připravil kombinující Francouze a balón na levém křídle. Následuje vhazování Mykolenka.
17'
Francouzi ukázali svou sílu v rychlé kombinaci na malém prostoru. Resultovala z toho střela Nguiamby, nicméně Kučerjuk ji u své pravé tyče snadno zastavil.
15'
Guitane, jenž před chvílí menší měrou zavinil inkasovaný gól, chtěl svou chybku rychle odčinit, jenže střelecký pokus nevměstnal mezi tři tyče Kučerjukovy brány.
13'
Jedenáctka hrající ve žlutých dresech se překvapivě dostává do vedení! Vše odstartovala chybička Guitaneho, který ve vápně prohrál klíčový souboj. Konoplija po něm sklepl míč GIORGI CITAIŠVILIMU a Diouf na jeho přízemní pokus neměl šanci dosáhnout.
12'
Další nedovolený zákrok už je ohodnocen žlutou kartu. Za zmaření slibně se rozvíjejícího brejku ji viděl Kamara.
12'
Francouzi se chtěli rychle přesunout na opačnou stranu hřiště, jenže plány jim zhatil odpískaný útočný faul.
11'
Právě Diouf výborně přečetl hru a vystartoval proti Citaišvilimu, jehož střelu vyrazil. Pak měl i štěstí, že nenásledovala žádná bezprostřední dorážka.
9'
Rychlý výpad Ukrajiny vyřešil před Citaišvilim brankář Diouf.
8'
I další akci dokázali Francouzi zakončit. Guitane se uvolnil na ose hřiště a trochu zaskočil Kučerjuka, který už skákal k levé tyči, ale nakonec ještě stihl zasáhnout uprostřed branky.
7'
Na první zakončení jsme si museli počkat do sedmé minuty. Po autovém vhazování to hodně razantní střelou zpoza šestnáctky zkusil Soumaré a jen o kousek minul ze svého pohledu pravou tyč!
5'
Sarr musel řešit menší nesrovnalosti ve francouzské rozehrávce vynuceným odkopem před rychle se blížícím útočníkem Ukrajiny.
4'
Soumaré byl až moc aktivní v souboji ve středovém kruhu, když atakoval sedícího Dryšljuka. Kopat se bude proti brance Dioufa.
3'
Až ke konci třetí minuty se k míči dostala Ukrajina, ovšem jednalo se jen o záležitost několika mála vteřin.
2'
Východoevropané od úvodu aktivně napadají, ale Francouzi i tak dokáží kombinovat. Zatím se tak děje poměrně daleko od obou branek.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali hráči Francie, kteří nastupují v modrobílých barvách, zatímco Ukrajinci jsou celí ve žlutém.
1'

Francie: Diouf – Dembele, Kamara, Nguimba, Sarr (C), Niakaté – Diaby, Soumaré, Guintane, Pintor – Maolida.
Náhradníci: Desprez – Cozza, Matondo, Basila, Adli, Alioui, Gouiri.

Ukrajina: Kučerjuk – Mykolenko, Bondar (C), Popov – Kornijenko, Chachlov, Dryšljuk, Konoplija – Buleca, Supriaha, Citaišvili.
Náhradníci: Riznyk – Čech, Kulakov, Bjeljajev, Musolitin, Veremijenko, Remenjuk, Snurnicyn.

Rozhodčí: Dallas (SCO) – Nilsson (SWE), Bird (WAL).
Ukrajina

Mladíci z Ukrajiny rozhodně nepatří mezi největší favority na vítězství v turnaji, ale historie už několikrát ukázala, že se s nimi musí počítat. Důkazem budiž rok 2009, kdy celý šampionát hostili a k velkému překvapení jej dokázali vyhrát. Naposledy se Ukrajina kvalifikovala před třemi lety, kdy získala ve skupině jediný bod a skončila na posledním osmém místě. V kvalifikaci na právě probíhající ročník měla poměrně velké štěstí na los, ve druhé fázi narazila na Rumuny, Srby a Švédy, celkem získala sedm bodů a to ji stačilo na první místo. V nominaci Ukrajiny mají největší zastoupení týmy Dynama Kyjev s Šachtaru Doněck, které shodně reprezentuje pět hráčů. Jediným legionářem pak je Olexij Chachilov, který se snaží prosadit ve španělském Alavésu.
Francie

Svěřenci hlavního kouče Bernarda Diomèdeho postoupili z první fáze kvalifikace bez větších problémů, když skončili před Bosnou, Gruzií i Andorrou. V další čtyřčlenné skupině už to měli mnohem těžší, neboť jim los přiřkl Bulharsko, Belgii a Španělsko. Všechny tyto soupeře Francie ale porazila a suverénně se kvalifikovala na závěrečný turnaj, v němž se naposledy představila před dvěma lety. Parta okolo aktuální hvězdy Kyliana Mbappého tehdy porazila ve finále Italy jednoznačným rozdílem 4:0. O rok později se francouzská reprezentace do 19 let na turnaj překvapivě vůbec nedostala, a tak má v letošním ročníku co napravovat. Hned osmnáct z dvaceti nominovaných fotbalistů působí ve Francii, žádný tým přitom nevyslal do Finska více než dva hráče. Nejmladším členem je útočník Brestu Lenny Pintor, kterému bude 5. srpna teprve osmnáct let.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu Mistrovství Evropy hráčů do 19 let. Od devatenácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na souboj mezi Francií a Ukrajinou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.