Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Dortmund - 20. prosince 2017   20:45

Bayern
Bayern
12' J. Boateng  • 40' T. Müller
2:1
(2:0)
Dortmund
Dortmund
77' Jarmolenko
Bayern
Ulreich – Kimmich, J. Boateng, Süle, Alaba – Javi Martínez (87. Rudy) – T. Müller (C), James Rodríguez (75. Tolisso), Arturo Vidal, Ribéry (61. Coman) – Lewandowski.
Starke – Rafinha, Bernat, Rudy, F. Götze, Tolisso, Coman.
Stegemann – Pickel, Foltyn
Allianz Arena, München
Dortmund
Bürki – Toljan (88. Isak), Papastathopoulos, Bartra (34. Dahoud), Toprak, Schmelzer (C) – Pulisic, Kagawa, Weigl, Guerreiro (56. Schürrle) – Jarmolenko.
Weidenfeller – Zagadou, Subotić, Şahin, Isak, Dahoud, Schürrle.

Bayern vstoupil výborně do zápasu a v prvních dvaceti minutách válcoval Dortmund. Ten inkasoval dvakrát v prvním poločase, a sice po dorážce Boatenga po lobu Müllera zprava na zadní tyč při spolupráci s Lewandowskim.

Ve druhém dějství šel výkon hostů výrazně nahoru a protože Jarmolenko otřel svojí hlavu na zadní tyči o levou ruku Ulreicha, tak to bylo drama do poslední sekundy. Ještě v nastavení domácí celek zlikvidoval za minutu dvanáct blokem ve vlastním vápně střelu Isaka a zajistil si tak postup do čtvrtfinále DFB Pokal.
90+5'
90+5'
Přesně tak učinili Lewandowski a Coman proti dvojici hráčů hostů.
90+5'
Sokratis chyboval a Bayern rozehraje roh zleva nakrátko.
90+4'
Série odrazů na polovině hostů a nakonec domácí hrají po levé straně Comanem proti Sokratisovi.
90+4'
Po faulu soupeře zůstal ležet na hrací ploše Lewandowski.
90+3'
Po rohu zprava minula hlava Sokratise z výskoku pravou tyč.
90+2'
Isak si v levé části vápna navedl míč na střed a zakončoval pravačkou, domácí celek zázračným blokem dopravil míč vedle pravé tyče.
90+2'
Pulisic s Kagawou hráli po levé straně, ale ani jeden z nich neodcentroval. Až Schürrle přišel o balon vinou skluzu Müllera.
90+1'
Čtyři minuty má Dortmund na srovnání!
90+1'
Ulreich připravený na zákrok z levé části vápna do koše a posléze vykopl na pravou stranu hřiště, kde se nedostal k míči Müller.
90'
Boateng odvrátil hlavou dlouhý míč, ale Lewandowski proti Toprakovi zprava zapsal ztrátu, Dortmund má aut z vlastní poloviny.
89'
Faul zezadu po ztrátě míče na polovině Bayernu na Tolissa znamená, že Dahoud uvidí žlutou kartu.
89'
Hráč Bayernu vyhrál souboj jeden na jednoho u pravé tyče. Ale Kagawa se ještě chce prosadit spoluprací s Jarmolenkem.
88'
Boateng fauloval zezadu soupeře na polovině hostů a jasně ukázal svoje emoce a „spokojenost“ s výrokem rozhodčího Stegemann.
88'
Dlouhý míč na pravou stranu. Tam Lewandowski pokračoval souhrou s Comanem, ze které zatím nic zásadního nebylo.
88'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Jeremy Toljan, přichází Alexander Isak.
87'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Javi Martínez, přichází Sebastian Rudy.
87'
Tvrdá střela Schürrleho zprava po zemi na zadní tyč minula o centimetry vzdálenější tyč.
86'
Kimmichova pravačka centrovala na střed malého vápna, kde byl připravený k zákroku do koše Bürki.
85'
Ulreich zkusil kříž na levou stranu, kde Müller poslal míč na Lewandowského a toho důrazem na hranici karty zastavil Sokratis.
85'
Pulisic po levé straně pozlobil Bayern, ale následně se postavil před Kimmichem Schmelzer do ofsajdu. Rozehrává Ulreich.
84'
Dahoud zleva neodcentroval, ale tlak hostů trval až Kimmich zasáhl z pozice pravého beka hlavou.
84'
Martínez fauloval na polovině hřiště a Dortmund rychle rozehrál křížem na pravou stranu, kde se snaží vyrovnat Toljan.
83'
...Navíc Vidal takticky fauloval zezadu Pulisice na polovině hostů, takže viděl žlutou kartu.
83'
Kimmichova pravačka směřovala zleva na přední tyč, Bayern nic nevymyslel a navíc..
82'
Martínez měl před Kagawou k míči blíže na vlastní polovině, a tak Coman zleeva centroval na zadní tyč k Tolissovi a poté získal výhodu rohu svojí střelou Müller.
81'
Tolisso fauloval Topraka a dal najevo své negativní emoce, Dortmund rozehrál zleva z vlastní poloviny nakrátko.
81'
Po výkopu Ulreicha pravačkou svedli souboj z kategorie hlavičkových Müller a Schmelzer. Aut pro Kimmicha zprava.
80'
Toljan zakončoval křížem zprava vedle zadní tyče přes Süleho.
80'
Kagawa na levé straně poloviny soupeře pouze podržel balon před Tolissem a následně hrál Dahoud.
79'
Lewandowski vyjel po rozhodčím Stegemannovi, když byl odpískaný faul zmiňovaného hráče Bayernu na polovině domácích a dostává tak žlutou kartu.
78'
Pulisic svedl na levé straně vápna souboj s Kimmichem, ale Bayern se ubránil a bude útočit Lewandowskim.
77'
Dortmund právě vstřelil branku!
Schmezler zleva pod sebe na Kagawu. Ten přes Kimmicha odcentroval na zadní tyč, kde hlavou zakončil do sítě zřejmě před Alabou ANDRIJ JARMOLENKO. Ulreich si sáhl na balon levou rukou...2:1.
76'
Pulisic si zleva navedl míč na pravačku. Následně vystoupila pravá část obrany proti Schmelzerovi.
75'
Nebyl to Boateng, kterého před chvílí braly křeče, takže bek domácích je zřejmě připraven tohle utkání dohrát.
75'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází James Rodríguez, přichází Corentin Tolisso.
75'
Tolisso půjde na hřiště, ze kterého odejde zřejmě Boateng.
74'
Rychlý brejk! Müller přihrával křížem na levou stranu k Alabovi, ale jeho centr obrana hostů snadno odvrátila. I tak vhazuje z druhé strany Coman.
74'
Hosté se neprosadili po rohu zleva a ani nevystřelili na Ulreicha, zatímco Boatenga berou křeče.
73'
Výkon hostů jde nahoru, ale nějakých dvacet minut na dva góly proti Bayernu, to není mnoho.
73'
Coman na pravé straně již na polovině hostů byl s míčem již mimo hřiště a Dortmund tak vhazoval.
72'
Rodríguez přečetl hostující kombinaci a vše poté začalo od Ulreicha na Müllera na pravou stranu.
71'
Při rohu zprava zasáhl hlavou v zadní části vápna Müller. Odražený míč dopravil z levé poloviny vedle delší tyče Schürrle.
71'
Schmelzer využil na levé straně pomoci Dahouda. Jarmolenko však zakončovat přes beka z dvaceti metrů nemohl.
70'
Bayern mohl jít po pravé straně do rychlého kontru, ale to by nesměl balon utéci ještě na polovině domácích Müllerovi.
69'
Po nebezpečném centru Schmelzera zleva lízl Ulreich míč rukama a míč končí na druhé straně, takže další roh.
69'
Coman přišel o balon a kontrovat mohl po pravé straně Toljan, jenže hosté zpomalili hru.
69'
Po faulu Pulisice rozehraje standardní situaci z vlastní poloviny Kimmich.
68'
Kagawův kříž přistál na pravé straně u nohy Toljana, který nepřišel o balon v souboji s Comanem. Následoval míč na penaltu a zakončení hlavou do náruče Ulreicha.
67'
Vidal se drží za koleno, ale Dortmund po přerušení vhazuje zprava blízko vápna Bayernu.
67'
Kagawova pravačka centrovala na střed, ale domácí obrana zablokovala veškeré pokusy hostů z šestnáctky.
66'
Schürrle a Jarmolenko na pravé straně zatopili domácím, Dortmund kope roh.
66'
Kimmich a ještě jeden domácí hráč dostali na pravé straně do kombinace Lewandowskiho, Bayern z toho vytěžil aut z poloviny protivníka.
65'
Martínez si na levé straně na vlastní polovině připsal zákrok hlavou a v jeho snažení pokračoval Kimmich, Boateng či Müller.
64'
Naprosto snadno se hra dostala na pravou stranu vápna k Müllerovi a ten zakončoval křížem po zemi na zadní tyč, Bürki vyrazil míč rukama. Následně míč o fous minul Lewandowski ve skluzu a nohou také Vidal. Jinak by to bylo jistojistě 3:0.
64'
Nakonec vykopával Bürki na pravou stranu, ale tam byla připravená obrana Bayernu, konkrétně Alaba.
63'
Lewandowski na pravé straně prodloužil míč v souboji s Toprakem za sebe a posléze tvoří hru p pravé straně Kimmich proti Pulisicovi s Dahoudovi.
62'
Boateng nehrával riskantně na střed, a to byla chyba. Z kontru se nechal obejít Süle, načež Ulreich musel ven proti Pulisicovi na levé straně vápna, vychytal jej. I tak byl Dortmund v ofsajdu.
62'
Snadný centr zprava pro náruč Ulreicha, ten ovšem nevykopl přesně na pokrytého Lewandowského.
61'
Roh zprava nenadělal směrem na zadní tyč větší neplechu před brankou žlutých a ti hrají Jarmolenkem proti Sülemu.
61'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Franck Ribéry, přichází Kingsley Coman.
60'
Další centr Lewandowského, tentokráte přes Schmelzera a uvidíme roh zprava.
60'
Kimmich vhazoval na Lewandowského, ten přes dva hráče odcentroval, ale ve vápně nebyl nikdo v červeném.
59'
Rodríguez našel křížem na pravé straně Müllera, ale jeho centr byl zablokovaný na aut, který vezme Kimmich.
59'
Pravačka Ulreicha směřovala na pravou stranu, ale následně bude zleva hrát proti Martínezovi Pulisic.
58'
Kagawa nezískal zprava z hranice vápna proti Boatengovi a Vidalovi ani roh a vůbec se to hostům nelíbí.
58'
Rozdíl mezi oběma týmy už zdaleka není takový jako v prvních zhruba patnácti minutách zápasu.
57'
Rodríguez si narazil míč s Müllerem na pravé straně, ale s míčem byl již mimo hrací plochu.
57'
Ulreichovu rozehrávku středem sebral soupeř. A Kagawa z levé části vápna pálil levačkou o fous vedle vzdálenější tyče.
56'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Raphaël Guerreiro, přichází André Schürrle.
56'
Müllerův skluz byl domácím k ničemu. Následně se snaží prosadit hostující celek dvojicí Toprak – Dahoud.
55'
Ribéry svedl na levé straně souboj s Toljanem, ale domácí celek nikterak zásadně před Bürkim nezahrozil.
54'
Kimmich a Rodríguez si zahráli na pravé straně až hlavou odklidil míč do zámezí na aut jeden z hostů, zřejmě Jarmolenko.
54'
Špatný nákop Alaby z levé strany poloviny hostů schytal bek Dortmundu a Bayern bude vhazovat.
53'
Pulisic obešel po pravé straně Vidala a následovala nahrávka, ze které ovšem nevyplynul centr do vápna domácích.
53'
Schmelzer s Kagawou si na levé straně zhruba na polovině hřiště vyměnili balon, ale domácí obrana byla s Müllerem pevná.
52'
Bürki hrál z první na polovinu hřiště po nahrávce zleva v podání Topraka, ale Bayern se vrátil do obrany Martínezem.
52'
Následný roh zleva schoval do koše Ulreich.
51'
Při centru zleva napálil Guerrerira Kimmicha. Podle hostujících hráčů levou ruku beka Bayernu a ono tomu tak skutečně bylo. Penalta se ovšem nepíská.
50'
Schmelzer celkem dlouho držel míč než jej vhodil do hry zleva. Dortmund poté svedl souboj se Sülem z kategorie neúspěšných.
49'
Bayern nebyl při rozehrávce pod větším tlakem, stejně tak Boateng, a tak Ribéry s Alabou se postarali o centr na pravou stranu vápna, kde Müller z druhé vlny hlavou neudeřil z výskoku k pravé tyči. Zázračný zákrok levou nohou v podání Bürkiho na brankové čáře.
48'
Süle skluzem na středu vlastní poloviny připravil hosty o možnost zakončení směrem na Ulreicha a hraje zprava Kimmich.
48'
Boateng a Kimmich pouze nahrávali na levou stranu, kde Ribéry si navedl míč na pravačku a využil Müllera na hranici vápna. Domácí kapitán se ovšem provinil faulem proti Sokratisovi. Ještě do toho se všemu ironicky usmál.
47'
Kimmich si v pravé části vlastní poloviny zpracoval míč prsama. Jenže nebezpečí pro hosty hrozilo z druhé strany v osobě Alaby.
47'
Po něm hlavičkoval Süle nad branku.
46'
Lewandowkski zleva přes Toljana odcentroval pod sebe a Rodríguez mířil levačkou k levé tyči po zemi, kde Bürki vyrazil míč rukama na roh.
46'
Výkopem Pulisice byl zahájen druhý poločas. Dortmund však krátce na to ztratil míč.
46'
Bayern v prvních minutách jasně dominoval. Dortmund hrál druhé housle, ale ani inkasoval pouze při standardní situaci zahrané Rodríguezem. Hosté si vypracovali jednu větší šanci, ale proti Dahoudovi zasáhl na čáře hlavou Alaba. Domácí tým ještě přidal do poločasu jednu trefu, když Müller poslal míč zprava na zadní tyč po souhře s Lewandowskim.
45'
45'
Vidal nenašel spoluhráče na pravé straně a Dortmund může z kontru alespoň snížit před pauzou.
44'
Ztráta hostů při akci po levé straně dvacet metrů od branky Bayernu a kontrovat může Ribéry s Lewandowskim proti Toljanovi.
43'
Tak dlouho si Dortmund vyměňoval balon po levé straně, ale ani Sokratis a ani jeho další hráči nevyvinuli větší tlak na Ulreicha.
42'
Lewandowski s Ribérym nemysleli vůbec nic na levé straně, ale jeden z fanoušků na tribuně v červeném se i tak může usmát.
40'
Bayern právě vstřelil branku!
Dortmund sice hrál celkem vyrovnanou partii s Bayernem v posledních minutách. Ale není to vůbec nic platné. Puberťáckým slangem řečeno – tohle byla luxusní spolupráce. Lewandowski s THOMASEM MÜLLEREM na pravé straně vyšachovali obranu hostů a Müller lobem zprava nad pravou rukou Bürkiho zakončoval na zadní tyč.
40'
Alaba nepřihrál přesně zleva křížem, ale Dortmund si balonu na svých kopačkách příliš dlouho neužil a hraje tak Müller.
38'
Ulreichova pravačka poslala míč na pravou stranu, kde zřejmě Schmelzer šel do souboje jeden na jednoho proti Müllerovi. Hrát ovšem bude hostující celek.
38'
Bayern už není tak dominantní jako v úvodu. Nyní se chce prosadit dvojící Süle – Alaba po levé straně.
37'
Martínez ukončil faulem útok domácích a ti se musejí vrátit do obrany.
36'
Jinak Bartra rozhodně neměl zdravotní problémy, tak je to střídání, které má probudit Dortmund z toho špatného výkonu, který na Bayernu předvádí.
35'
Světě, div se. Málem bylo vyrovnáno. Rychlou akci zakončil po centru zleva Dahoud z pravé části vápna do hlavy Alaby, který zaskakoval za brankáře na čáře při pokusu směrem k delší tyči z pohledu střelce.
34'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marc Bartra, přichází Mahmoud Dahoud.
34'
Bartra si pohlídal nahrávku Ribéryho na levé straně směřující ulice, výkop pro Bürkiho.
34'
To je dané tím, že Bayern ubral z toho tempa, které nasadil tomuto střetnutí ihned po výkopu.
33'
Prvních patnáct minut bylo hodně zajímavých, teď hra v posledních minutách celkem stagnuje a není tak atraktivní.
33'
Vidalova nahrávka na pravou stranu na Boatenga byla rychlá a málem také nepřesná. Jenže u míče nadále domácí celek zhruba na polovině hřiště.
32'
Rodríguez zrychlil hru na středu, ale na centr zprava nedosáhl na zadní tyči Martínez. Poté nebyl nebezpečný z druhé strany Alaba.
31'
Süle před Pulisicem přihrál zleva dozadu na Ulreicha. Posléze Ribéry si narazil míč s Lewandowskim na levé straně na hranici vápna, ale Francouz o míč přišel.
31'
Odpískán ofsajd při akci hostů po levé straně a domácí tým bude rozehrávat z vlastní poloviny.
31'
Kimmich nahrál před Guerrerirem na pravou stranu, ale tam se domácí celek nedostal ani k centru, natož pak ke střele.
30'
Rodríguezova levačka z rohu zleva byla přetažená a Bürkimu nehrozilo žádné větší nebezpečí. Avšak Bayern byl vynikající po ztrátě balonu.
30'
Roh pro červené zleva.
29'
Ale i tak platí, že domácí celek hraje s velkou lehkostí. Spíše to zkouší po levé straně Ribérym a Alabou.
29'
Ten nápor Bayernu už není takový jako v prvních patnácti minutách zápasu.
29'
Bayern měl problémy při rozehrávce, ale i tak do útoku uháněl Alaba po levé straně, nezachytil ho Kagawa, ale následovala přihrávka pod sebe na Ribéryho.
28'
Vidal byl na pravé straně v obraně proti dvěma hráčům. Posléze neměl prostor k zakončení zprava Jarmolneko, ale u míče Pulisic.
27'
Domácí celek pokazil svůj rychlý kontr po pravé straně, protože byl zbrklý, ale vynikající presink proti Bürkimu si vyžádal aut pro Bayern.
27'
V posledních minutách se hra vyrovnala, ale i tak platí, že Ulreicha zatím nikdo z hostujících hráčů pořádně neprověřil.
26'
Před Martínezem došlo k nepřesné křižné nahrávce ze středu na levou stranu v podání jednoho z hostujících hráčů.
26'
Toljan nepřihrál dobře po pravé straně, ale ještě drží míč na vlastní polovině proti Ribérymu Kagawa.
25'
Bartra hrál na jistotu dozadu zprava pod sebe na Bürkiho, jenže po obranném zákroku Süleho je po šancích hostů.
25'
Hostující celek zkusil nepřesný nákop z vlastní poloviny po pravé straně a Bayern reagoval ofsajdem.
24'
Ribéry zrychlil hru přihrávkou na levou část vápna, jenže sudí Stegemann odpískal faul Bayernu. Lewandowski udělal šlapák.
24'
Süle hrál pod tlakem presujícího hráče na levou stranu k Martínezovi, následně Rodríguez kontroval hru již na polovině hostů s Alabou proti Toljanovi.
23'
Několik hráčů si zahrálo hlavou až Lewandowski sklepl míč na levou stranu pro dvojici Ribéry – Rodríguez.
23'
Ale zatím velice atraktivní fotbal. Bayern měl nějaké čtyři jasné šance, ale prosadil se pouze jednou a to ještě z dorážky.
22'
Jenže, protože všemu ještě nedal svolení k návratu na hřiště hlavní rozhodčí, tak Ribéry (Bayern) dostane kartu.
22'
Ribéry se vrátil na hřiště a domácí celek je v deseti hráčích na trávníku.
21'
Protože je Ribéry ošetřovaný, tak hosté vrátili míč k Ulreichovi, který rozehrál riskantně středem ke stoperovi domácích.
21'
Ulreich se zatím hodně nudí ve své brance. Hosté na něj nevyslali žádný těžký míč a domácí brankář si snad ani nesáhl na balon.
20'
Bayern má převahu ve všem. V držení balonu, ve velkých šancích a zaslouženě také ve vstřelených brankách.
20'
Süle nepustil k balonu presujícího Pulisice a pokračoval tím pádem Kimmich s Boatengem. Kimmich nacentroval přes soupeře na přední tyč do náruče Bürkiho.
19'
Alaba centroval zleva na zadní tyč a do vápna přilétl ještě jeden balon, který nezpracoval ovšem zřejmě Vidal.
19'
Kimmich tentokráte zpracoval křižnou nahrávku na pravé straně. Posléze Alaba přetáhl hru k Ribérymu, jenž absolvoval úspěšný souboj s Toljanem.
18'
Kimmich vůbec nikam nepospíchal s autem zprava z vlastní poloviny a po zásahu bránícího hráče si o pár sekund stejnou situaci ještě zopakuje.
18'
Bürki vykopával pravačkou, ale Vidal vyhrál hlavičkový souboj, takže z útoku hostů nic nebude.
17'
Jestli to bude takhle pokračovat, tak může Dortmund klidně dostat čtyřku na Bayernu...
16'
Rodríguez a Ribéry na levé straně, proti nim pouze Kagawa. Jenže Bayern se nikam nežene a ruku k dílu přiloží také Müller.
16'
Bayern je na tom výborně v útočné fázi, mohl klidně vést 3:0...
15'
Alaba kooperoval s Rodríguezem. Až Bayern podržel míč na polovině hřiště, kde se rozhodl pro dlouhý míč směrem k brance Bürkiho.
15'
Alaba byl s Ribérym zapojen do hry na levé straně, posléze pokračoval Boateng křížem zpět na nabíhajícího Francouze a ten získal aut blízko vápna Dortmundu.
14'
Dortmund je zatím výrazně horším týmem a především směrem dopředu vůbec neexistuje.
12'
Bayern si tohle za ten obrovský tlak zasloužil. Rodríguez nacentroval při standardní situaci levačkou zleva. Na zadní tyči to byl zřejmě Süle, kdo hlavičkoval do náruče Bürkiho a ten poslal míč do břevna. Následovala ovšem dorážka hlavou JÉROME BOATENGA do pravé poloviny branky proti dezorientovanému gólmanovi Dortmundu.
12'
Süle a Alaba a také Ribéry vyvinuli tlak na Dortmund až proti fotbalovým zákonům jednal Toljan. Standardní situace pro červené z poloviny soupeře a z celkem dobré pozice.
11'
Ribéry pálil zleva razantně, Bürki vyrazil míč nad sebe a následné zakončení polonůžkami Lewandowského skončilo těsně vedle pravé tyče.
11'
V úvodu zápasu je rozhodně více nebezpečný Bayern a Dortmund tak trošku šlape vodu.
10'
Právě ten poslal míč na dlouhou nohu na Lewandowského, takže pro domácího útočníka věc neřešitelná.
10'
Alaba a Süle spolupracovali. Hosté vůbec nepresovali, a tak se do hry zapojil také Kimmich a ještě jeden domácí hráč.
9'
Jarmolenko nemohl pokračovat v útoku po levé straně, protože si seběhl do ofsajdu.
8'
Série balonů letících do vápna skončila tím, že Lewandowski stál zcela sám před Bürkim, ale lekl se své šance. Třetí velká šance domácích. Polákovi přihrával Vidal a posléze došlo k zákroku brankáře pravou rukou.
8'
Kimmich nezkusil vůbec nic zprava, a tak se hra dostala k Ribérymu a Alabovi na levé části hřiště.
7'
Müllerovi se důraz protihráče na polovině hřiště zrovna dvakrát nelíbil. Posléze je ovšem po faulu Jarmolenka na Martíneze pískáno proti žlutým.
7'
Zatím má domácí tým převahu na držení balonu a už měl dvě velice zajímavé příležitosti. Dortmund naopak na Ulreicha ani nevystřelil.
6'
Ribéry vyhrál souboj jeden na jednoho an levé straně a naservíroval míč na přední tyč, kde hosté odvrátili volej Jamese Rodrígueze na roh.
6'
Alaba a Süle měli na starosti první fázi útoku. Ten druhý nahrával křížem na pravou stranu, ale Bayern se chtěl do vápna soupeře dostat svojí trpělivostí.
5'
Süle hrát v obraně nemusel, protože jeho protihráč na levé straně byl v ofsajdu.
5'
Vidal přenesl hru křížem na pravou stranu, kde udělal chybu při zpracování míče již na polovině hostů Kimmich, aut pro Dortmund.
5'
Bürki se dotkl balonu při kombinaci spoluhráčů na vlastní polovině, následný dlouhý balon zlikvidovala obran Bayernu bez větších problémů.
4'
Toljan zprava z vlastní poloviny důrazný proti Ribérymu, ale hostům nevyšel kříž vzduchem na levou stranu.
4'
Ribéry a Vidal se postarali o to, že byl k dispozici také Kimmich na polovině hostů a Bayern nadále nepouští Dortmund k míči.
3'
Spolupráce Ribéryho s Alabou přinesla domácím pouze aut, kdy aktivní byl také Vidal.
3'
Domácí hráč centroval zprava na střed a muž ve stejném dresu zakončoval hlavou do břevna!
3'
Bayern se chtěl prosadit po pravé straně Lewandowskym, ale to se mu nepovedlo. Ještě pokračuje ve středovém kruhu na polovině protivníka Ribéry.
2'
Süle se diví, ale právě on fauloval, takže hostující celek rozehrál nakrátko zprava.
1'
Boateng si zahrál na pravé straně na vlastní polovině hlavou a hru posléze tvořil Ribéry se spoluhráčem.
1'
Alaba na levé straně ztratil balon, ale spoluhráči mu pomohli, i tak byl Bürki naprosto bez práce.
1'
Domácí celek roztáhl hru ze středu na levou stranu Alabovi, který neprošel přes Kagawu, ale i tak bude vhazovat z poloviny soupeře.
1'
Rodríguez se jako první dotkl balonu a utkání začalo.
1'
Bayern nastoupí v červeném s Ulreichem v zeleném.

Bayern Mnichov: Ulreich – Kimmich, J. Boateng, Süle, Alaba – Javi Martínez – T. Müller, James Rodríguez, Arturo Vidal, Ribéry – Lewandowski.
Náhradníci: Starke – Rafinha, Bernat, Rudy, F. Götze, Tolisso, Coman.

Borussia Dortmund: Bürki – Toljan, Papastathopoulos, Bartra, Toprak, Schmelzer – Pulisic, Kagawa, Weigl, Guerreiro – Jarmolenko.
Náhradníci: Weidenfeller – Zagadou, Subotić, Şahin, Isak, Dahoud, Schürrle.

Rozhodčí: Stegemann – Pickel, Foltyn.
Borussia Dortmund tápe. Na rozdíl od mnichovského rivala se jí Liga mistrů již netýká. Naposledy prohrála 2:3 na Realu Madrid v utkání, které rozhodoval český arbitr Pavel Královec. Dva body ve společnosti Tottenhamu, APOELU Nikósie a právě zmiňovaného Realu prostě stačit nemohlo.

Hlavně vinou tohoto faktu došlo ke změně na postu kouče a dění na lavičce se ujal rakouský stratég Peter Stöger. Za zmínku (asi) stojí, že v květnu byl odvolaný Thomas Tuchel, načež na začátku prosince přišel o místo v Dortmundu také Peter Bosz...

Tomu zajistilo konec v barvách Borussie české duo Gebre Selassie – Pavlenka. Ten první rozhodl zápas na Dortmundu ve prospěch Brém, ten druhý zase odchytal celý duel v dresu Werderu a byla z toho tím pádem prohra vypsaná poměrem 1:2.
Bayern Mnichov dominuje v posledních letech německému fotbalu. Je jeho hlavním představitelem. Nyní vyhrál v lize třikrát za sebou poměrem 1:0 (postupně Frankfurt, Kolín nad Rýnem, Stuttgart). Mnichovští šli herně nahoře po bídném vstupu do sezony a výměně trenéra.

Momentálně jsou v daleko lepší herní pohodě než soupeř. V Lize mistrů si na závěr základní skupiny poradili s PSG 3:1, jenže stejně šli do osmifinále z druhého místa za svým francouzským sokem. Avšak los byl k Bayernu hodně milosrdný, když mu vylosoval celkem jednoduché soustu v podobě Beskistase Istanbul. Tohle by měla být pohodová záležitost pro mnichovský tým a snadný postup mezi osm nejlepších do čtvrtfinále.

V současné době vede domácí celek německou ligu zcela jednoznačně a míří za svým dalším titulem. Na jeho zisk pro Bayern se už ani některých sázkových kanceláří nevypisují kurzy. Nicméně – sedmnáct odehraných zápasů a náskok jedenáct bodů na druhé Schalke.
Vzájemné zápasy
DOR – BAY 1:3, liga
DOR – BAY 2:3 po pen., Německý Superpohár
BAY – DOR 2:3, DFB Pokal
BAY – DOR 4:1, liga
DOR - BAY 1:0, liga
Osmifinále DFB Pokal naservírovalo fotbalovým fanouškům lahůdku v podobě střetnutí Bayernu Mnichov s Borussií Dortmund. Začínáme ve 20:45 a je jisté, že dnes musíme poznat vítěze. Při remíze po základní hrací době se bude pokračovat dál prodloužením a popř. pokutovými kopy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.