Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Leverkusen - 20. prosince 2017   18:30

Mönchengladbach
0:1
(0:0)
Leverkusen
Leverkusen
70' Bailey
Sommer – Elvedi, Ginter, Vestergaard, Wendt – Zakaria, Oxford, Cuisance – Hermann, Stindl (C), Hazard
Drmić, Sippel, Jantschke, Hoffmanns, Bobadilla, Grifo, Benger
Gräfe – Kleve, Sinn
Borussia-Park, Mönchengladbach
Leverkusen
Leno (C) – Retsos, Tah, Bender, Wendell – Baumgartlinger, Kohr – Brandt, Havertz, Bailey – Volland
Mehmedi, Jedvaj, Pohjanpalo, Aránguiz, Özcan, Bellarabi, Henrichs

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 6:2. Rohy: 10:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 8:11.
Je konec! Dnešní utkání nakonec rozhodla jediná branka, o kterou se ve druhém poločase postaral hostující Bailey. Domácí celek doplatil na svoje prachmizerné proměňování šancí. Bayer si vyložených šancí moc nevytvořil, naopak tu jednu z mála dokázal zužitkovat. Borrussie tak v německém poháru končí, naopak Leverkusen jde dále.
90+5'
90+3'
Velká šance Bellarabiho! Mehmedi oslovil na pravé straně německého křídelníka, který zamířil pouze do rukavic Sommera.
90+3'
Střídající Bailey natahoval svoje střídání, co to jen šlo. Po krátké prodlevě pokračovali domácí v tlaku, Wendell ale nepustil soupeře za svá záda.
90+1'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Bailey, přichází Henrichs.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90'
Rohový kop doplachtil přesně na hlavu Vestergaarda, který ve skrumáži mířil pouze na horní síť. Následovat bude ještě jeden roh.
89'
Žlutou kartu dostává Baumgartlinger (Bayer Leverkusen).
89'
Těžiště hry je i nadále na polovině Borrussie. Domácí hráči nemají už moc sil, to naopak hraje do karet Bayeru Leverkusen.
88'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Elvedi, přichází Drmić.
87'
Tentýž hráč nabil do střelecké pozice Baileymu, který ale vůbec nezakončil. Doposud jediný střelec dnešního utkání se zamotal do svých kliček.
86'
Vollland táhl další útočný výpad svého celku. Po křížné přihrávce se ke střele znovu dostal Volland, který pro změnu pálil pouze do nohy Wendta.
85'
Mohlo být rozhodnuto! Bellarabi tak dlouho vyčkával se zakončením, až vypálil pár centrimetrů vedle brány. Teď opravdu mnoho nechybělo.
84'
Momentálně se na hrací ploše neděje nic zajímavého. K vidění je spousta nepřesností, zejména domácí se nemůžou protlačit k brance.
81'
Žlutou kartu dostává Volland (Bayer Leverkusen).
81'
Utkání se nám dostalo do závěrečné desetiminutovky. Borrussi už nezbývá moc času na vyrovnání, naopak hosté se snaží držet míč, co to jde.
80'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Hermann, přichází Bobadilla.
79'
Na opačné straně se nám poprvé uvedl střídající Grifo. Ten zkoušel střílet místa, jeho technický pokus ale doplachtil zhruba tři metry vedle.
78'
Po táhlé ráně z kopačky Kohra, neudržel míč ve své moci Leno, který ho vyrazil pod sebe. K němu se tak dostal Volland, jenž se naštěstí pro domácí nacházel v ofsajdu.
77'
Pohotový centr dopadl přesně do rukavic připraveného Sommera. Ten neměl ve druhém poločase moc práce, přesto z jediné střely kapituloval.
76'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Oxford, přichází Grifo.
75'
Atmosféra na trávníku opět houstne. Jeden z domácích hráčů omylem zajel do lodivoda Leverkusenu. To se pochopitelně nelíbilo hostům, kteří šli situaci řešit po svém.
74'
Borrussia zahrával další rohový kop, který po několika odrazech skončil mimo pokutového území. Posléze se neujal ani centr z kopačky Cuisanceho.
73'
Kohr to udělal zkušeně, neboť po kontaktu s protihráčem upadl na zem. Tento spíše teatrální pad mu rozhodčí zbaštil a následně nařídil standardku ve prospěch Bayeru.
72'
Cuisance to zkoušel nadvakrát, nicméně jeho prudký centr dokázal Leno vyrazit z vápna. Míč je v tuto chvílu u opačného strážce tyčí.
71'
Rázem dostává zápas úplně jiný rozměr. V tuto chvíli se do postupové pozice dostali hosté, od kterých se dá očekávat úporná defenzíva.
70'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Tak pozor, hosté se totiž dostávají do vedení! Domácí obrana úplně zapomněla na LEONA BAILEYHO, který z levé strany propálil k bližší tyči Sommera.
69'
Herrmann nastartal své rychlé nohy a už, už to vypadalo, že se protlačí i kolem Baumgartlingera. Hostující záložník ale přidal na rychlosti a odstavil soupeře od míče.
68'
Retsos si naprosto zbytečně zkomplikoval život, neboť váhal s rozehrávkou. Zaváhání chtěl využít Stindl, který ale nenašel nikoho pod sebou.
67'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Brandt, přichází Bellarabi.
66'
Odpovědnost na sebe opět vzal Bailey, jehož bochánek mířil k penaltovému puntíku. Do vzdušného prostoru se dral vytáhlý Tah, který ale v souboji neuspěl.
65'
Bailey to zkoušel na levé straně invividuálním způsobem, nicméně se svým úprkem nedošel ani do šestnáctky. Jeho mužstvo bude ale zahrávat rohový kop.
64'
Hra se konečně trochu uklidnila a k vidění už je trochu vyrovnaná hra. I přesto se nebezpečnějšími útoky pyšní domácí hráči.
63'
Hlavní rozhodčí dnes nastolil hodně benevolentní metr. Volland si nechal nasadit jesličky, přičemž se následným faulem prezentoval Kohr.
62'
Na druhé straně zkoušel poslat před Sommera centrovaný balón Retsos, jeho nabídka ale minula všechny možné adresáty. Domácí brankář bude vykopávat.
61'
Herrmann se při snaze získat propadnuvší balón dopustil nedovoleného zákroku. Po lehkém přistrčení se ocitl na zemi Wendell.
60'
Vstup do druhého poločasu zatím vychází o poznání lepe Borussi, která si před malým momentem vytvořila sympatický tlak. Leno je ale i nadále nepřekonán.
59'
Ten nebyl vůbec špatný. Wendell odhlavičkoval míč pouze na nohu Stindla, jehož rána z první jen o kousek minula branku. Následovat bude další roh.
58'
A další. Hazardův rychlý manévr udělal velké problémy Vollandovi, který si proti domácímu rychlíkovi pomohl rukama. Volný kop z levé strany.
57'
Ani teď se nebude žlutit. Přílišnou agresivitou se prezentoval Baumgartlinger, který doslova přišpendlil Hazarda.
56'
Hlavní sudí má v dnešním utkání spousta práce. Takřka po každém zákroku se kolem sebe seskupí několik protihráčů, kteří si říkají pár nehezkých slov.
55'
K rozehrávce se opět postavil Bailey, jehož kroucený centr se dostal pouze na hlavu pozorného Zakarii. Ten míč odklidil daleko z pokutového území.
54'
Retsos si prohodil balón kolem Zakarii a posléze byl spáchán nedovolený zákrok. Hosté tak mají k dispozici další standardní situaci.
53'
Obrovšká šance domácích! Hazard utíkal z levé strany téměř sám na brankáře, po driblinku přes třicet metrů hřiště ale zakončil pouze doprostřed.
52'
Je znovu pískáno. Na zelený pažit se svalil hostující Bailey, jenž byl nepříjemně přišlápnut Herrmannem. I tady se měla tasit žlutá karta.
51'
Bender vyvezl míč až na druhou stranu hřiště, následná předávka na Baileyho vyšla dokonale. Brandt to ale udělal prachbídně, neboť centroval do zámezí.
50'
Za šestnáctkou se dostal do zakončení Cuisance, jehož pohotová rána byla ještě lehce tečována. Rohový kop pro Borussii Mönchengladbach.
49'
S míčem si po delší době zahrál také brankář Sommer, jenž místo odkopu pouze rozehrál do strany. Hazard to v tuto chvíli zkouší po křídle.
48'
Hned v úvodu se oba celky seznámily s kulatým nesmyslem, v tuto chvíli je v moci hostujících hráčů. Retsos se brzy ujme autového vhazování.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali na starost tentokráte hosté. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Havertz, přichází Mehmedi.
46'
Máme za sebou první poločas, který nenabídl žádnou přesnou trefu. Nutno dodat, že jsme viděli hned několik vyložených šancí, nicméně žádná nebyla využita. Druhý poločas začne přibližně v 19:45.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
43'
Leverkusen pořádně zatápěl obraně soupeře, která měla spoustu práce. Nakonec ale pro domácí dopadlo vše na jedničku a s míčem už hrají na druhé straně.
42'
Elvedi z první přihrál na Herrmanna, který si všiml ve vápně pohybujícího se Hazarda. Třetí jmenovaný ale ze záklonu zamířil vysoko nad.
41'
Na hrací ploše a především v hledišti je i nadále cítit frustrace. Domácí příznivci stále nemohou pochopit, proč Havertzovi nebyla udělena druhá žlutá.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli sudí také něco nastaví.
39'
Aby toho nebylo málo, tak zdravotní problémy má i hostující Wendell. Ten ze zničehonic skácel na hrací plochu, kde se nyní drží za levou nohu.
38'
Sudí Gräfe nakonec neudělil Havertzovi druhou žlutou, což se pochopitelně nelíbí domácímu táboru. Hlavní slovo má ale rozhodčí, který pouze napomíná hostujícího záložníka.
37'
Stále se nehraje, na hrací plochu byl povolán i lékařský personál. Z opakovaného záběru jsme si mohli všimnout opravdu ostrého zákroku Havertze.
36'
Před malým momentem došlo ke srážce, po které se na hrací plochu svalil Ginter. Kolem sudího se okamžitě seskupil početný roj fotbalistů.
35'
Baumgartlinger rozehrál hodně ledabyle a jeho přihrávku zachytil Cuisance. Mladičký křidelník zkusil překvapit Lena, ten ale nemusel vůbec zasahovat.
34'
Herrmann posílal zpětnou přihrávku na Hazarda, kterému střela nesedla dle představ. Retsos tak v poklidu zachytil míč ještě před brankovou čárou.
33'
Hazard si chtěl v pokutovém území narazit s Cuisancem, druhý jmenovaný byl ale lehce zatahán za dres. Hlavní sudí nechává pokračovat ve hře.
29'
Vracející se Wendt raději zahrál na rohový kop, neboť nechtěl riskovat zbytečnou ztrátu míče. Baileyho exekuce ale nalezla pouze pozorného Zakariu.
28'
Utkání se nám dostalo to trochu nezáživné pasáže. K vidění jsou kombinace mezi oběma šestnáctkama, ani jeden z týmů se nemůže dostat k ničemu vážnějšímu.
27'
Před Baumgartlingerem se utvořil překvapivě prostor, hostující záložník místo střely ale ještě hledal Baileyho. Jednoznačně špatné řešení.
26'
Optickou převahu nyní má hostující celek, který ale stále nemůže najít cestičku k brance soupeře. Domácí zadáci velmi dobře vyplňují mezery na hřišti.
25'
Baileyho vzdušná nabídka pouze prolétla nad hlavama všech zúčastněných a místo zakončení se bude konat autové vhazování.
24'
Kohr daleko s míčem nedošel, Leverkusen tak otočil těžiště hry. Na pravé straně byl roztočen kolotoč přihrávek, který ale zatím nic nenabízí.
23'
Fantastický Leno! Stindl poslal zpětnou přihrávku na nohu Herrmanna, který pálil pouze doprostřed branky. Německý brankář si připsal důležitý zákrok.
22'
Kdepak, vzduchem to zatim vůbec nejde. Ani další kolmice z kopačky Vestergaarda nedorazila na místo určení, místo toho se k míči dostal Tah.
21'
Následný rohový kop nepřinesl nic nebezpečného a hra se přestěhovala až před brankáře Sommera. Bayer je v posledních minutách lehce nervózní.
20'
Další šance Borrusie! Hazard se dostal k odraženému míči a střelu z hranice vápna poslal jen o vlásek vedle vzdálenější tyče.
19'
Nejdříve Ginter trochu zariskoval, neboť nahrával na obsazeného Herrmanna. K míči se ale dostal Haverz, kterého právě Ginter obral o balón.
18'
Tentokráte se v roli příjemce zjevil Stindl, jenž nevyzrál na vytáhlé zadáky soupeře. Na opačné straně hřiště to pro změnu zkouší Bailey.
17'
Wendell uplatnil své rychlé nohy a dokázal se dostat za záda Elvediho. Na hranici šestnáctky poté hledal Vollanda, který se k zakončení vůbec nedostal.
16'
Vestergaardova kolmice měla najít Hazarda, před kterým včas zafungoval Tah. Hostující obrana si ale neporozuměla a vše musel řešit až Leno.
15'
Mönchengladbach zahrával standardní situaci z hlouby pole. K rozehrávce se postavil Ginter, který místo centru hledal pouze brankáře Sommera.
14'
Wendt přeposlal přihrávku na aktivního Hazarda, který opět hledal své útočné kolegy. Jeho nabídka ale byla zastavena hned prvním bránícím hráčem.
13'
Žlutou kartu dostává Havertz (Bayer Leverkusen).
13'
I o několik vteřinek později si Stindl nebral žádné servítky a s hodně kostrbaté pozice vypálil. Jeho ránu tentokráte zády srazil Baumgartlinger.
12'
I další dalekonosný pas směřoval na Hazarda, včasným zákrokem se ale prezentoval Retsos. Následně Hazardovu přihrávku vystihl Tah.
11'
Cuisance pádil s míčem za polovinu hřiště, načež náramně přesným centrem nalezl Hazarda. Bratr slavnějšího Edena vypálil, do jeho rány ale strčil hlavu Bender.
10'
Retsosovo autové vhazování putovalo na Baileyho, který byl čistě odzbrojen. Posléze se hra přesunula na druhou stranu, kde nyní operuje Wendell.
9'
Z hodně velké dálky to zkoušel Stindl, jenž se snažil tvrdou ránou propálit Lena. Německý brankář se ale nenechal zaskočit a míč vyrazil vedle sebe.
8'
Hrací předmět se poprvé dostal také na kopačku Lena, jenž odkopl míč až za půlící čáru. Tam Brandt sice neuspěl v hlavičkovém souboji, i přesto bude Leverkusen vhazovat.
7'
Bayer se usídlil v blízkosti šestnáctky, načež přilétl do vápna další načechraný centr. Brandtova hlavička z velmi dobré pozice byla hodně nepovedená.
6'
Logicky tak následoval úvodní rohový kop utkání, který mířil na pravého obránce Retsose. Jeho hlavička byla sražena, posléze vykopával míč z brankové čáry Stindl.
5'
Na opačné straně přilétlo do pokutového území hned několik centrů. ten druhý musel srazil za brankovou čáru vracející se Oxford.
4'
Zakaria si narazil s Cuisancem a posléze v blízkosti pokutového území upadl. Hlavní sudí ale nechává pokračovat ve hře, dle jeho názoru to byl čistý zákrok.
3'
Po Elvediho nepovedené patičce vhazoval Wendell od levé postranná čáry. Jako adresáta si vybral Vollanda, který ale neuspěl v souboji s Ginterem.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Elvedi, Ginter, Vestergaard, Wendt – Zakaria, Oxford, Cuisance – Hermann, Stindl, Hazard
Náhradníci: Drmić, Sippel, Jantschke, Hoffmanns, Bobadilla, Grifo, Benger

Bayer Leverkusen: Leno – Retsos, Tah, Bender, Borges – Baumgartlinger, Kohr – Brandt, Havertz, Bailey – Volland
Náhradníci: Mehmedi, Jedvaj, Pohjanpalo, Aránguiz, Özcan, Bellarabi, Henrichs

Rozhodčí: Gräfe – Kleve, Sinn.
Bayer Leverkusen

Podobně je na tom i Bayer Leverkusen, jenž v minulém ročníku zažil podobný scénář. Výsledkem bylo postavení ve spodní polovině tabulky, přičemž letošní sezóna měla být o poznání lepší. To se hostujícímu mužstvu dnešního utkání zatím daří na jedničku, neboť zatím okupuje čtvrté místo. Jak už bylo zmíněno, týmy od třetího do šestého místa mají shodný počet a tak mnohdy rozhoduje až rozdíl skóre. Leverkusen se může chlubit třetí nejeefektivnější útočnou vazbou, naopak co se týče defenzívy, tam se Leverkusen zařazuje do průměru.
Borussia Mönchengladbach

Fotbalisté Borussie Mönchengladbach by nejraději chtěli zapomenout na loňskou sezónu, ve které se umístili až ve středu tabulky. Pro letošní ročník byly vytyčené opět pohárové cíle, které zatím tento celek splňuje. Borussie se zatím nachází na šesté pozici, nicméně celky od třetího do šestého místa mají shodný počet bodů. Mönchengladbach se i v letošní sezóně opírá o střelecké služby Thorgana Hazarda, jenž je společně s Rafaelem nejlepším ligovým střelcem svého celku.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Německý pohár má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Borussia Mönchengladbach a Bayer Leverkusen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.