OH - fotbal - OH - fotbal - muži -  ONLINE PŘENOS -  Austrálie : Egypt - 28. července 2021   13:00

Austrálie
Austrálie
0:2
(0:1)
Egypt
Egypt
44' Rajján  (Subhí) • 85' Hamdí  (Mansí)
Austrálie
Glover – Rowles, Souttar, Deng (C), Pierias (46. Arzani), King – Wales (63. Rich-Baghuelou), Genreau (46. Baccus), Metcalfe (90+2. Devlin) – Tilio, D'Agostino (90+2. Watts).
Maynard-Brewer – Rich-Baghuelou, Watts, Devlin, Baccus, Piscopo, Arzani.
Dias – Barbosa, Soares
Miyagi Stadium, Rifu
Egypt
aš-Šanáví – al-Futúh, Hamdí, Hegází (C), Ghalál, al-Iráqí – Subhí (90. Máhir), Muhsin (61. Hamdí), Tawfíq (90. Ášůr), Muhammad (79. Ádil) – Rajján (79. Mansí).
M. Subhí – Ramadán, Ádil, Ášůr, Hamdí, Máhir, Mansí.

Egypt vedl 1:0 po poločase, ve druhé půli lépe působilo družstvo „Austrálie“ jejíž hru výtečně oživil Arzani.. právě hmenovaný hráč byl vychytábn v padesátésedmé minutě. Po sedmdesáti minutách hry A. Hamdí napálil míč do břevna! Pak přišla silná desetiminutovka Austrálie, ale ani jednou nedokázali překonat výborného aš-Šanávího. Následně druhou branku přidal z dorážky Hamdí. Veškeré důležité šance v gifech připravil Michal Raška. Hezký zybtek dne.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 4:5. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 13:14.
Druhý zápa skončil nerozhodně 1:1. Argentiina má stejný počet bodů jako Egypt ve vzájemném utkání uspěla za tři body 1:0. Nicméně olympijský turnaj se hraje na skóre což je ve prospěch Egypta 2:1, Argentina má pasivní skóre 2:3. Tudíž se zrodilo další překvapení ve fotbalové sekci.
90+7'
90+7'
Egypt drží míč na útočné polovině hřiště což je pro něj nejlepší možná varianta.
90+6'
Egyptský centr zprava velmi brzy přeletěl koncovou čáru hřiště.
90+5'
Zakončení Caleba Wattse srazil na rohový kop bezchybný brankář aš-Šanáví!
90+4'
Rohový kop Austrálie rozehraný nákratko nic zajímavého nepřinesl.
90+3'
Žlutou kartu dostává Amár Hamdí (Egypt).
90+3'
Faulem si vypomhl druhé branky Egypta a uvidí také žlutou kartu.
90+2'
Střídání v týmu Austrálie: ze hřiště odchází Nicholas D'Agostino, přichází Caleb Watts.
Střídání v týmu Austrálie: ze hřiště odchází Connor Metcalfe, přichází Cameron Devlin.
90'
Rozhodčí nastaví 7 minut!
90'
Střídání v týmu Egypt: ze hřiště odchází Akram Tawfíq, přichází Imám Ášůr.
Střídání v týmu Egypt: ze hřiště odchází Ramadán Subhí, přichází Násir Máhir.
89'
Egyptská střela byla sražena po zásahu nohy bránícího hráče na rohový kop pro Egypt.
88'
Egypt ztratil míč při kombinaci před pokutovým územím.
86'
Branku ještě potvrdil VAR systém!
85'
Egypt právě vstřelil branku!
Rychlý brejk, ve kterém Mansí vycvičil obrannou dvojici soupeře, jeho střelu ještě brankář vyrazil, ale dorážející AMÁR HAMDÍ měl již snadnou úlohu – 0:2! Asistence: Násir Mansí.
85'
Návštěva egyptské útočné poloviny hřiště trvala opravdu pouze schvíli.
84'
Tlak Austrálie nabývá na pořádné intenzitě, jenže Metcalfe to svou mizernou koncovkou nepotvrdil.
83'
A po rozehrání rohového kopu, umístěnou hlavičku k tyči vyčapal ukázkově opět aš-Šanáví!
81'
Po tvrdém souboji před brankou bude dlouze po úderu hlavou ošetřován strážce branky Egypta.
80'
Daniel Arzani další svou parádní střelou protáhl egyptského brankáře, jenž jeho ránu vyrazil s vypětím svých sil nad břevno!
79'
Střídání v týmu Egypt: ze hřiště odchází Ahmad Jásir Rajján, přichází Násir Mansí.
Střídání v týmu Egypt: ze hřiště odchází Táhir Muhammad, přichází Ibrahím Adíl.
77'
Žlutou kartu dostává Keanu Baccus (Austrálie).
76'
Hra je velmi rozkouskována.
75'
Španělsko vede 1:0 což výtečně hraje do egyptských karet, Austrálii asi moc nepotěší, že by za této konstelace výsledků skončila ve skupině třetí.
74'
Další z egyptských hráčů byl ošetřován ve středu hřiště.
72'
Ze střední vzdálenosti daleko mimo branku pálil Conor Metcalfe.
71'
Mahmúd Hamdí musí být ošetřen mimo hřiště za postranní čárou.
70'
Následná hlavička z dorážky Rajjána letěla přes břevno australské branky.
70'
Míč výborně potáhl Rajján a čerstvě přichozí hráč na hřišti Amár Hamdí svou střelou pouze rozezvučel břevno, mohlo být rozhodnuto!
69'
Dobrý driblink s míčem předvedl australský trenér Graham Arnold.
68'
Ve vzdušném prostoru kralovali hráči austrálského reprezentačního týmu.
66'
Nyní je ošetřován na hřišti egyptský brankář aš-Šanáví.
65'
Proti urputné obraně Egypta hráči Austrálie snad kromě Arzaniho nedokáží nic kloudného vymyslet.
64'
Arzani byl ze strany před pokutovým územím zastaven jen za ceny použití faulu.
63'
Střídání v týmu Austrálie: ze hřiště odchází Lachlan Wales, přichází Jay Rich-Baghuelou.
62'
Tentokráte se Rajján neprosadil před brankářem dle svých představ.
61'
Střídání v týmu Egypt: ze hřiště odchází Saláh Muhsin, přichází Amár Hamdí.
59'
Likvidační skluz po odehrání míče na kapitána Austrálie Denga použil Tawtik, no překvapivě tento hráč není vyloučen.
58'
Další centr zleva letěl pouze do připravených rukavic egyptského brankáře.
57'
Tilio parádně uvolnil Daniela Arzaniho jehož zakončení výborně vyrazil mimo branku svým zásahem brankář aš-Šanáví!
56'
Egypt dlouze kombinuje ve středu hřiště s míčem na svých kopačkách.
55'
Arzani přišel o míč, jelikož byl v souboji pozdě a po delší odmlce mu sudí dokonce odpískal útočný faul.
54'
Další míč před branku s jistotou kryje australský brankář Tom Glower.
53'
Centr Muhsina téměř od rohového praporku nebyl dle předpokladů vůbec nebezpečný.
52'
Pasivita Egypta je zatím větší než velká, což by se jim mohlo pořádně vymstít.
51'
Arzani rozhýbal výtečně hru Austrálie, jenže ani jeho další pas nedokázal King smysluplně zužitkovat.
50'
Joel King se ocitl sám před brankářem, jenže se lekl, nezpracoval míč a je z toho pouze australský rohový kop.
49'
Na hrací ploše v nefotbalové pozici leží střelec branky Rajján, aniž by byla hra přerušema.
48'
Po ztrátě míče v souboji protihráče jasně postrčil australský Tilio.
47'
Centr Denga nebyl vůbec nebezpečný a tudíž ho velmi snadno odvrátila egyptská obrana do bezpečí.
46'
Střídání v týmu Austrálie: ze hřiště odchází Denis Genreau, přichází Keanu Baccus.
Střídání v týmu Austrálie: ze hřiště odchází Dylan Pierias, přichází Daniel Arzani.
46'
Španělsko – Argentina hlásí výsledek 0:0 po prvním poločase. Což znamená, že právě branka Egypta v tuto chvíli posílá tento africký stát do další fáze na úkor Argentiny. Nicméně během druhého poločasu může přijít do hry mnoho dalších variant.
Tak dlouho hrála Austrálie pasivně, až jí hráči Egypta dokázali potrestat v závěru poločasu po parádní práci Subhího skóroval Rajján. Druhý poločas by měl začínat cca ve 14:03 hodin.
45+1'
45'
Rozhodčí nastaví 1 minutu!
44'
Autorem branky je po výborné prácí Subhího, který dolova zesměšnil nešikovného Souttara a posléze do druhé vlny předložil lahůdkový pas na volného AHMADA JÁSIRA RAJJÁNA, který nezávahal – 0:1! Asistence: Ramadán Subhí.
43'
V ofsajdovém postavení se při centru zapomněl al-Iráqí.
42'
Dvě zablokované egyptské střely na hranici pokutového území.
41'
Nepovedená australská velká "malá" domů končí pouze rohovým kopem pro Egypt.
40'
Po vzdušném souboji ve středu hřiště, zůstal jeden z egyptských hráčů ležet na hrací ploše.
38'
Hráče Egypta nejde poučit a jejich systém narážeček už má australská obrana lehce přečtený.
37'
Muhammad byl zastaven zápasnickým chvatem D´Agostina.
36'
Žlutou kartu dostává Akram Tawfíq (Egypt).
36'
Následně Tawfig dal hodinu letectví zdarma Genreauovi. Sám za tento kouske obdrží kartu barvy žluté.
36'
Nepřesné zakončení tentokráte v podání Saleha Muhsína.
35'
Muhammad šel mezi dva protihráče a posléze to končí dle očekávání, odpískaním faulu na egyptského hráče.
34'
Egypt zatím hromadí pouze počet rohových kopů, ale bez patřičného využítí.
33'
Chvíli to trvalo, ale přeci jen byl odpískán faul Denisovi Genreau.
31'
Ve vzdušném souboji si až příliš nedovoleně počínal Harry Souttar.
30'
Velmi dobrý pas ve střeu hřiště na úrovni pokutového území, jenže Hegází podklouzl v nejméně vhodnou dobu.
28'
Ve středu hřiště si faulem vypomohl v osobním souboji Muhammad.
27'
Vzápětí tento australský hráč velmi nepřesně hlavou zakončoval mimo branku soupeře.
26'
Zezadu přišpendlil k trávě nešetrně D´Agostina tvrdě hrající obránce Hamdí.
25'
Nepřesnosti jsou k vidění čím dál častěji u hráčů obou týmů.
23'
Hráči Egypta se ke své škodě příliš snaží hrát v ofenzívě na krásu.
22'
Na centr zprava Dylana Pieriase si nikdo ve žlutozeleném nenaběhl do pokutového území.
21'
Muhammad byl na těsno uhlídán bránícím kye Rowlesem.
20'
Narážečky hráčů Egypta před pokutovým územím soupeře zřejmě nebudou to pravé ořechové.
18'
Po počatečním elánu Egypta, úroveň hry velmi poklesla.
17'
Deng byl nejprve neúspěšný v souboji, vše pak napravil, když ztečobval následnou střelu na rohový kop.
16'
K odkopu se dostal i aš-Šanáví a vedl si podstatně hůře než jeho australský kolega.
15'
Ošetřování australského hráče bude probíhat za postranní čárou.
14'
V hlavičkovém souboji inkasoval D´Agostino velmi nepříjemnou srážku s protivníkovou hlavou.
13'
Muhammad už na předlouhý centr od kapitána Hegázího nedosáhl na hrací ploše.
12'
Rohový kop byl zahrán na první tyč, kde to měla perfektně pohlídané australská obrana.
11'
Rohový kop pro Egypt tentokráte z druhé strany hřiště.
10'
Al-Futúh se snažil získat ztracený míč. Jenže jen fauloval protihráče a navíc se sám drobně zranil.
9'
Ghalál ukázkovým skluzem odehrál míč na rohový kop, ale současně nabral pořádně jak na vidle Walse.
8'
Muhammad trefil prvního bránícího hráče a tím pádem další útočná akce Egypta pohasla velmi brzy.
7'
Zatím je to jasně v rytmu Egypta. Takové slušné kvapíkové tempo. Pouze chybí větší klid v zakončení a ve finální fázi..
6'
Za australskou obranou z ničeho nic vyplaval tapomenutý Salah Muhsin, ale měl značně vychýlenou mušku.
5'
Na centr zprava se hnal v pokutovém území Muhammad, jenže ho zradilo špatné zpracování míče.
4'
Po rohovém kopu a odraženém míči velmi nepřesně z voleje zakončoval kapitán Hegází.
4'
První rohový kop pro Egypt z pravé strany hřiště.
3'
Kapitán Deng jednoznačně na body přetlačil silově v souboji útočícího Muhammada.
2'
Daleko ven z branky musel brankář Glover, ale odkop nohou zvládl na solidní úrovni.
1'
Australský výkop ze středového kruhu zahájil toto utkání.
1'
Nyní zní hymny obou soupeřů. Nejdříve austrálská a následovat po ní bude egyptská.
Počasí je 24 stupňů a 94% vlhkost vzduchu.
Austrálie bude hrát v žlutozelené kombinaci. Egypt bude hrát v červených dresech.

Austrálie: Glover – Rowles, Souttar, Deng (C), Pierias, King – Wales, Genreau, Metcalfe – Tilio, D'Agostino.
Náhradníci: Maynard-Brewer – Rich-Baghuelou, Watts, Devlin, Baccus, Piscopo, Arzani.

Egypt: aš-Šanáví – al-Futúh, Hamdí, Hegází (C), Ghalál, al-Iráqí – Subhí, Muhsin, Tawfíq, Muhammad – Rajján.
Náhradníci: M. Subhí – Ramadán, Ádil, Ášůr, Hamdí, Máhir, Mansí.

Rozhodčí: Dias – Barbosa, Soares.
Poslední utkání Austrálie:

Austrálie – Španělsko 0:1 (0:0)

Branka: 81. Oyrzabal

ŽK: 43. Wales, 53. McGree, 57. Duke, 90+5. Atkinson – 3. Gil, 90+1. Simón

Austrálie: Glover – Atkinson, Deng (83. D'Agostino), Souttar, King – Wales (63. Rowles), Genreau (72. Watts), Metcalfe, Arzani (63. Tilio) – McGree (72. Baccus) – Duke.
Austrálie na úvod OH připravila nemilý šok Argentině a po bezchybném výkonu v defenzívě zvítězila 2:0, ač nebyla lepším týmem. Proti Španělsku už podobné překvapení nepřišlo a evropský favorit zvítězil 1:0.
Poslední utkání Egypta:

Egypt – Argentina 0:1 (0:0)

Branka: 52. Medina

ŽK: 84. Subhí – 71. Ponce, 84. Belmonte, 85. De La Fuente, 86. Pérez

Egypt: aš-Šanáví – Hamdí, Hegází (C), Ghalál (78. Máhir) – al-Futúh, Hamdí (60. Ádil), Tawfíq, al-Iráqí (46. Fuád) – Subhí, Rajján, Muhsin (60. Muhammad).
Egypt nejprve uhrál výbornou bezgólovou remízu se Španělskem 0:0 a vytasil drápky také proti Argentině, ta však dokázala zvítězit nejtěsnějším rozdílem 1:0. Hra Egypta je založena hlavně na úporné defenzívě, naprosto chybí kvalitní a kreativní přínos do ofenzivní části hry. Egypt nevstřelil branku na OH během 180 minut (jako jediný účastník).
Ve skupině C se velmi slušně prezentují oba soupeři posledního třetího utkání v základní skupině. Pořádně zatápějí favoritům ze Španělska a Argentiny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.