OH - fotbal - OH - fotbal - muži -  ONLINE PŘENOS -  Brazílie : Španělsko - 7. srpna 2021   13:30

Brazílie
Brazílie
45+2' Cunha  • 109' Malcom (Antony)
2:1
(1:0)
Španělsko
Španělsko
61' Oyarzabal  (Soler)
Brazílie
Santos – Dani Alves (C), Nino, Diego Carlos, Arana – Douglas Luiz, Guimarães – Antony (112. Menino), Cunha (91. Malcom), Claudinho (106. Reinier) – Richarlison (114. Paulinho).
Brenno – Malcom, Henrique, Paulinho, Reinier, Menino, Graça.
Beath – Shchetinin, Lakrindis (všichni AUS)
International Stadium Jokohama
Španělsko
Simón – Ó. Gil (91. Miranda), García, P. Torres, Cucurella (91. J. Vallejo) – Zubimendi (112. Moncayola) – Merino (C) (46. Soler), Pedri – Asensio (46. B. Gil), Oyarzabal (104. Mir), Olmo.
Fernández – B. Gil, Miranda, Mir, Moncayola, Soler, J. Vallejo.

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Je dobojováno! Brazílie získává zlaté medaile z Olympijských her 2020! Finálový zápas mohl dopadnout jakkoliv, v 90. minutě trefili Španělé dvakrát břevno, v prvním poločase netrefil Richarlison penaltu. Nakonec ale vyšla střídání lépe týmu z Jižní Ameriky.
120+2'
120+1'
Nepřesný centr jednoho ze Španělů končí v zámezí, Santos bude odkopávat od branky.
120'
Nastavovat se budou 2 minuty.
120'
Santos chytá centrovaný míč do náruče a s rozehráním rozhodně nebude pospíchat.
119'
Španělsko kombinuje kolem vápna Brazílie, ale nemůže se dostat do míst, odkud by se dalo zakončit.
118'
Brazílie drží míč daleko od branky Santose, tohle už vypadá velmi dobře pro Kanárky.
116'
Mir byl chycen v ofsajdu, čas pro Španělsko plyne neúprosně rychle.
114'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Richarlison, přichází Paulinho.
113'
Bruno Guimarães se odhodlal ke střele ze střední vzdálenosti, ale jeho pokus skončil jen těsně vedle branky.
112'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Antony, přichází Gabriel Menino.
112'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Martín Zubimendi, přichází Jon Moncayola.
109'
Brazílie právě vstřelila branku!
Tohle je veledůležitý gól Brazílie! Španělsko zahrávalo rohový kop, čehož Brazílie díky fantastickému založení brejku využila na jedničku. MALCOM se dostal do sprinterského souboje s Vallejem, dokázal jej předběhnout a běžel sám na branku. S gólmanem Simónem si následně rovněž poradil a Brazílie podruhé v dnešním zápase vede.
106'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Claudinho, přichází Reinier.
106'
Začalo druhé prodloužení.
105+1'
První poločas prodloužení skončil.
105+1'
Bryan Gil vidí žlutou kartu za důležitý faul, kterým zastavil unikajícího soupeře.
105'
Španělsko bude zahrávat rohový kop!
104'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Rafa Mir.
103'
Španělé si zkusili ťuknout míč ve vápně, ale nepřesnosti je o něj připravily.
101'
Nyní to ale gólem skončit mohlo! Arana střílel z hranice velkého vápna a Simón skvělou robinzonádou zakročil.
101'
Sto minut hry je za námi, Brazílie je v prodloužení jednoznačně aktivnějším týmem, ale zatím se nedostala k ložené šanci.
99'
Richarlison se ve vápně dostal k odraženému míči, ale přes Torrese zakončit nedokázal.
98'
Claudinho po špatné španělské rozehrávce střílel ze střední vzdálenosti, ale jeho pokus skončil vysoko nad brankou.
97'
Brazílie zahrávala další roh, ale ani z něj se nepodařilo nic vytěžit.
96'
Antony se dostal po rohu k odraženému míči, ale na poslední chvíli jej jeden ze Španělů odstavil od míče.
93'
Oyarzabal byl ve vápně sražen k zemi, ale sudí ukazuje, že se jednalo o čistý zákrok.
91'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Matheus Cunha, přichází Malcom.
91'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Marc Cucurella, přichází Jesús Vallejo.
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Óscar Gil, přichází Juan Miranda.
91'
Začal první poločas prodloužení.
90+3'
Druhý poločas skončil.
90+1'
Jeden ze španělských hráčů se dostal k zakončení, ale míč po hlavičce skončil nad břevnem.
90'
Nastavovat se budou 3 minuty.
90'
Olmo vybojoval rohový kop pro Španělsko.
89'
Luiz stáhl unikajícího soupeře pouze za cenu žluté karty.
88'
To byla dělová rána! Bryan Gil to vzal na sebe, vyslal nesmírně tvrdý projektil a břevno za Santosem znovu cinklo.
85'
Óscar Gil centroval z pravé strany a míč dopadl na břevno! To by byl velký šok pro všechny, kdyby míč skončil v brance.
84'
Nepřesný centr odvrátila s přehledem obrana. Brankář už rozhodně nepospíchá s rozehráním, oba týmy jsou s prodloužením spokojené.
84'
Brazílie bude zahrávat rohový kop. Míč si staví Claudinho.
82'
Simón se nyní hezkou kličkou zbavil napadajícího Brazilce, načež rozehrál útok Španělska.
79'
Richarlison dokráčel s míčem až do vápna, tam ale podklouzl a zahrál rukou, což neuniklo očím hlavního arbitra.
77'
Stále se hraje pouze kolem středové čáry. Tohle není zápas hodný finále LOH.
75'
Jedna ztráta za druhou, tenhle zápas jen těžko najde vítěze po základní hrací době. Oba týmy už se dopředu neženou.
72'
Bryan Gil se sice dostal s míčem do vápna, ale počínal si nedovoleně a byl mu odpískán útočný faul.
70'
Oba týmy už hrají opět opatrně, je tu velká šance, že půjdeme do prodloužení.
68'
Španělsko drží míč na svých kopačkách a kombinuje na brazilské polovině. Zatím se ale nemůže dostat do míst, odkud by se dalo zakončit.
66'
Torres je nakonec v pořádku a hra může pokračovat.
64'
Cunha za tento faul viděl žlutou kartu.
64'
Hra je přerušena, Torres byl nyní nepříjemně zasažen do hlavy.
63'
Větší strkanici nyní vyřešil sudí domluvnou, nebude se udělovat ani jedna karta.
61'
Španělsko právě vstřelilo branku!
A máme vyrovnáno! Ze strany vyslal přesný centr Soler a MIKEL OYARZABAL z první prostřelil vše, co mu stálo v cestě!
60'
Ani z tohoto rohu se Španělsku nepodařilo nic vytěžit.
59'
Španělsko zahrávalo rohový kop na krátkou vzdálenost a byla z toho šance. Míč propadl na zadní tyčku, kde byl Torres, ten se snažil vrátit míč do ohně, ale obrana míč srazila do zámezí.
57'
Do vápna Brazílie nyní přilétl vysoký centr, ale nikdo v červeném si k němu cestu nenalezl.
55'
Brazílie se snaží aktivně napadat rozehrávku soupeře, Španělé kolem středu hřiště nemají příliš mnoho prostoru.
53'
Z následného rohového kopu se Brazílii nepodařilo nic vytěžit, míč už mají Španělé.
52'
Tak tohle se musí dát! Richarlison dostal přihrávku za obranu soupeře, skvěle se zbavil dotírajícího se obránce, ale v souboji s brankářem Simónem neuspěl! Ten jeho střelu vyrazil na břevno!
50'
Antony sice běžel sám na branku, ale předtím se nacházel v ofsajdu, a tak ho nemusí mrzet, že šanci neproměnil.
48'
Z levé strany přilétl centr do vápna Brazílie, Pedri se dostal ke střele, ale trefil pouze vlastního spoluhráče, který Brazílii dost možná zachránil od vyrovnání.
46'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Mikel Merino, přichází Carlos Soler.
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Marco Asensio, přichází Bryan Gil.
46'
Uvidíme, co nám nabídne poločas druhý, ale gól mu rozhodně prospěje. Zůstaňte s námi!
První poločas je za námi a nebyl to zrovna pohledný fotbal. Z důležitých momentů je třeba vypíchnout Richarlisonovu zahozenou penaltu a poté obrovskou chybu španělské defenzívy a gól Brazílie v závěru první půle. Autorem gólu je Matheus Cunha.
45+2'
45+2'
Tak tenhle gól bude Španělsko nesmírně mrzet. Z levé strany přilétl do vápna centr, hned tři Španělé hlídali MATHEUSE CUNHU, který si však udělal prostor a skvěle zakončil k tyčce.
45'
44'
První poločas se chýlí ke svému konci, uvidíme, kolik sudí přidá nad rámec.
42'
Tak na tohle bude chtít Olmo hodně rychle zapomenout. Jeho roh totiž ani nedolétl k brance a už byl v zámezí.
40'
Španělé zahrávali standardní situaci, centrovaný míč dopadl pouze na jednoho z hráčů v červeném, a tak zůstává skóre neměnné.
39'
Richarlison pozdržel náběh a poté vysoce přestřelil branku!
38'
Nařízen pokutový kop pro Brazílii!
Tak pozor, VAR v akci, bude se řešit faul španělského brankáře.
35'
Tak pozor, Simon trefil ve výskoku nabíhajícího si Cunhu a tohle nevypadá vůbec dobře.
34'
Brazílie bude zahrávat standardní situaci z dobrých pětadvaceti metrů.
33'
Asensio vyzkoušel pozornost brankáře slaboučkou střelou, Santos v klidu chytá.
32'
Richarlison si vyšlápl na soupeře a vidí zaslouženou žlutou kartu.
30'
Antony centroval na zadní tyčku, ke střele se sice dostal Arana, ale ráně krajního beka Brazílie předcházel faul Richarlisona.
28'
Pro nezaujaté diváky se zatím skutečně jedná o velmi nudné utkání. Oba týmy hrají nesmírně opatrně.
26'
García byl za svůj faul odměněn žlutou kartou.
25'
Tohle už bylo gólové! Arana našel ve vápně Richarlisona, ten pálil z první, ale poslal míč pouze do boční sítě.
24'
Brazílie sice kombinuje na útočné polovině, ale od branky Španělska je skutečně daleko.
22'
Brazilci mají míč na kopačkách a postupným útokem se snaží najít skulinku v obraně soupeře. Zatím je to skutečně velmi opatrný zápas.
20'
Arana vidí žlutou kartu za faul z devatenácté minuty.
19'
Španělsko pochybilo v rozehrávce, ale Brazilci toho nedokázali využít. Nakonec z toho bude pouze roh, který zahraje Claudinho.
18'
Španělsko zahrávalo standardní situaci, ale střela Asensia nebyla vůbec přesná.
17'
Oyarzabal ve vápně sklepl centrovaný míč na nabíhajícího si spoluhráče, ale Carlos si málem míč srazil do vlastní branky. Naštěstí pro Brazílii jej na brankové čáře vykopl pryč!
15'
Richarlison si chtěl vymodlit faul u rohového praporku, ale sudí zůstal ledově klidný a nechává hru pokračovat.
13'
Hra byla nyní chvíli přerušena, neboť na trávníku zůstal ležet Antony. Je však v pořádku a můžeme pokračovat.
12'
Brazílie zahrávala standardní situaci z pravé strany, centrovaný míč Daniho Alvese ale odvrátila pozorná obrana Španělska.
10'
Arana zkoušel najít přízemním centrem někoho z brazilských hráčů, ale marně, míč skončil pouze u brankáře Simona.
9'
Cunha zkoušel kolmicí vysunout nabíhajícího si Richarlisona, ale obrana Španělska jej dobře pohlídala.
8'
Oba týmy nyní lacině přišly o míč na středu hřiště, Brazílie jej má nyní na kopačkách a žene se kupředu.
6'
Cunha byl až příliš rychlý, pomezní čárový mu odmával ofsajd.
5'
Nedovolený zákrok Merina sudí žlutou kartou nepotrestal. Brazílie bude rozehrávat u vlastního vápna.
4'
Santos se nyní nepříjemně srazil s Oyarzabalem, sudí ihned přerušuje hru. Oba hráči se zdají býti v pořádku.
3'
Pedri vysunul Olma, ten zkoušel naslepo na křídle najít Cucurellu, ale marně, vlasatý Španěl vůbec nebyl tam, kde jej zmiňovaný Olmo očekával.
2'
Španělé nyní získali míč ve středu hřiště a míří pomalým krokem kupředu.
1'
Antony si nabíhal za obranu soupeře, míč tam také směřoval, ale byl až příliš dlouhý.
1'

Brazílie: Santos – Dani Alves (C), Nino, Diego Carlos, Arana – Douglas Luiz, Guimarães – Antony, Cunha, Claudinho – Richarlison.
Náhradníci: Brenno – Malcom, Henrique, Paulinho, Reinier, Menino, Graça.

Španělsko: Simón – Ó. Gil, García, P. Torres, Cucurella – Zubimendi – Merino (C), Pedri – Asensio, Oyarzabal, Olmo.
Náhradníci: Fernández – B. Gil, Miranda, Mir, Moncayola, Soler, J. Vallejo.

Rozhodčí: Beath – Shchetinin, Lakrindis (všichni AUS).
Naposledy se na LOH potkali dnešní soupeři v roce 1976, tehdy vyhrála Brazílie 2:1. Dnes je mírným favoritem rovněž země z Jižní Ameriky.
Nejlepším střelcem brazilského výběru je jednoznačně Richarlison s pěti góly, na druhé straně mají nejvíce Mir (3) a Oyarzabal (2).

Španělsko – Japonsko 1:0 po prodloužení
Dobré odpoledne! Vítám vás u online přenosu z Olympijských her! Na programu je finále mužů ve fotbale. V něm se utká Brazílie a Španělsko. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 13:30, vás provede Radim Sochor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.