Premier League - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Aston Villa : Burnley - 19. května 2022   21:00

Aston Villa
48' Buendía (McGinn)
1:1
(0:1)
Burnley
45' A. Barnes
Aston Villa
Martínez – Cash, Chambers, Mings /C/, Digne – Ramsey (72. Coutinho), Luiz, McGinn – Buendía – Watkins (78. Ings), Chukwuemeka (57. Traoré).
Olsen – Feeney, Sanson, Young, Nakamba, Iroegbunam.
Madley – Holmes, Beck
Villa Park, Birmingham
Burnley
Pope – Roberts, Long, Collins, Tarkowski /C/, Taylor – Brownhill, Cork, McNeil (79. Lennon) – Cornet (85. Lowton), Barnes (71. Weghorst).
Hennessey – Bardsley, Thomas, Dodgson, Stephens, Costelloe.

Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 7:2. Rohy: 13:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:20.
Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Hráčům Aston Villy se hned na začátku druhé půle povedlo vyrovnat, ovšem i přes velké šance na obou stranách se poté už skóre neměnilo a oba celky se tak rozchází smírem po remíze 1:1. Z celkového pohledu je dělba bodů nejspíš spravedlivá.
90+7'
90+6'
Už se hraje víc, než bylo původně v plánu. Domácí to ještě zkouší.
90+5'
Ještě jeden rohový kop pro domácí tým.
90+4'
Avšak rozehrávka se jim vůbec nezdařila, míč odehráli pouze za postranní čáru.
90+3'
Hosté se snaží zdržovat hru a s rozehrávkou nespěchají.
90+1'
Červená karta pro tým Burnley FC (Matthew Lowton). Hostující hráč zajel skluzem do Caluma Chamberse a hlavní arbitr ihned tasil červenou kartu.
90'
Matthew Cash si zpracoval míč, levačkou jej odehrál na bližší stranu a do horní části brány, ale Pope byl připraven a balón zastavil.
89'
Další zákrok hostujícího brankáře, tentokrát jeden z domácích fotbalistů pálil z levé strany, ale Pope mu dobře zmenšil střelecký úhel a balón vyrazil.
88'
Nick Pope si střelu z dálky, která šla navíc přímo na něj, pohlídal a míč sebral do rukou.
86'
Vzápětí se po rohovém kopu dostal k přízemní střele jeden z hostů, avšak i v tomto případě byl Emiliano Martínez úspěšnější, včas padl k zemi a balón zastavil.
85'
Nyní mohou litovat hosté. Emiliano Martínez nejprve vyrazil nepříjemnou teč, ovšem k míči se dostal Connor Roberts, místo střely přihrál více na střed, kde jeden z jeho spoluhráčů zakončoval do odkryté svatyně, ale trefil pouze před sebou stojícího obránce. Tohle byl jasný gól.
85'
Střídání v týmu Burnley FC:
ze hřiště odchází Maxwel Cornet, přichází Matthew Lowton.
84'
Wout Weghorst dle hlavního arbitra fauloval na své straně, ovšem tohle bylo velmi přísné. Takových soubojů o balón už dnes byla spousta.
82'
Wout Weghorst byl připravený zakončovat v bezprostřední blízkosti soupeřovy svatyně, ale balón k němu nedoletěl.
80'
Fantastický zásah hostujícího gólmana. Bertrand Traoré si vyskočil u malého vápna na centr a hlavou poslal balón mezi tři tyče. Zdálo se to být za jasný gól, ale Pope předvedl excelentní reflex, v poslední chvíli vystřelil svou pravou ruku a vytěsnil míč mimo svou bránu. Klobouk dolů.
79'
ze hřiště odchází Dwight McNeil, přichází Aaron Lennon.
78'
Danny Ings se mohl hned zapsat do statistik, avšak jeho prudká rána po zemi z dobré pozice minula vzdálenější tyč o hodně.
78'
Střídání v týmu Aston Villa FC:
ze hřiště odchází Ollie Watkins, přichází Danny Ings.
77'
Josh Brownhill se sice diví, ale není mu to nic platné. Jeho útočná snaha končí a po jeho faulu bude rozehrávat soupeř.
74'
Ollie Watkins střílel do horní části brány, Pope byl ovšem připraven a míč vyrazil nad.
73'
Domácí musí začít od svého vápna, zápas se za chvíli začne schylovat ke svému závěru.
72'
ze hřiště odchází Jacob Ramsey, přichází Philippe Coutinho.
71'
ze hřiště odchází Ashley Barnes, přichází Wout Weghorst.
69'
Ashley Barnes se málem dostal k odraženému míč a ze vzduchu jej poslal z hranice malého vápna do brány, nedokázal jej ale trefit.
68'
Hosté operují u domácí svatyně, rozehrávat budou druhý roh v krátkém časovém sledu.
66'
Connor Roberts končí s bolestivou grimasou na trávníku, soupeř ale kartu neinkasuje.
64'
Emiliano Martínez si připisuje první těžký zásah, Josh Brownhill velmi dobře pravačkou pálil do bližšího dolního rohu brány, domácí brankář se ale včas položil na trávník.
62'
Střelou z velké dálky zkoušel štěstí Matthew Cash, mířil ale příliš vysoko.
61'
Dwight McNeil se provinil na útočné polovině proti pravidlům, se spoluhráči se musí stáhnout.
58'
Míč se vzduchem snesl do náruče domácího brankáře, který tak neměl těžkou práci.
57'
ze hřiště odchází Carney Chukwuemeka, přichází Bertrand Traoré.
55'
Žlutá karta pro tým Burnley FC (Kevin Long), který fauloval Watkinse.
53'
Domácí zakombinovali v pokutovém území, ale do šance se nakonec nedostali.
50'
Hosté se zmocnili na své polovině balónu a přihrávají si mezi sebou.
48'
Aston Villa právě vstřelila branku!
Domácí hned v úvodu druhého dějství srovnávají. EMILIANO BUENDÍA si naběhla na pas do pokutového území a střelou z voleje se štěstím překonal gólmana hostů, který si na míč sice sáhl, ale ten mu proklouzl za brankovou lajnu.
46'
Domácí byli v prvním dějství o něco aktivnější, vypracovali si dvě velké příležitosti, ale v obou případech se vytáhl gólman Pope, jenž podržel své barvy. Vypadalo to, že první půle gól nenabídne, ale pak přišel závěr a pokutový kop hostů, který proměnil Ashley Barnes. Domácí tak budou muset ve druhém poločase dotahovat jednogólovou ztrátu, podaří se jim to?
45+2'
45'
Burnley právě vstřelilo branku!
ASHLEY BARNES poslal svou tvrdou ránu pravačkou ze svého pohledu do levého dolního rohu brány, domácí gólman skočil opačným směrem.
43'
Burnley má v závěru první půle obrovskou šanci vstřelit gól. Maxwel Cornet byl zcela jasně faulován v pokutovém území a následuje penalta.
40'
Centr před bránu byl prodloužen do vzduchu, Emiliano Martínez chtěl míč sebrat do rukou, což se mu nepovedlo. Se spoluhráči reklamoval faul, hlavní arbitr nechal hru pokračovat, ale šance z toho nebyla.
40'
Faul a další standardka pro hosty, tentokrát z levého křídla.
38'
Hosté až příliš dlouho a možná zbytečně kombinovali, žádný z hráčů se ke střele neodvážil a domácí gólman tak ještě nemusel ani jednou zasahovat.
36'
Ollie Watkins se na úrovni penalty dostal k hlavičce, avšak tu namířil vysoko nad hostující svatyni. V tomto případě nemusel Pope zasahovat.
34'
Hosté si vynutili faul před velkým vápnem a rozehrávat budou zajímavý volný kop.
32'
Rohový kop si vzápětí pohlídal a balón sebral do rukavic.
31'
John McGinn si zpracoval na pravé straně balón a před hranicí vápna jej napálil směrem pod břevno, Pope ale předvedl další excelentní zásah a levou rukou balón vyrazil nad břevno.
29'
Emiliano Buendía hlavičkoval po rohovém kopu z hranice malého vápna rovněž příliš vysoko nad.
28'
Stejný hráč o chvíli později zkoušel tentokrát místo střely přihrávat kolmo vedle sebe, zblokovaný míč ale letí do autu.
25'
Po dlouhé době nějaký střelecký pokus a postaral se o něj Matthew Cash, který to z pravé strany zkoušel do bližšího horního rohu, ovšem přestřelil.
24'
Aston Villa se zmocnila balónu, ale kombinuje příliš daleko od soupeřovy svatyně.
22'
Na hřišti se v posledních minutách nic neděje, hosté mají vhazovat aut, ale trvá jim to tak dlouho, že se domácí hodně čílí a dožadují se trestu u arbitra. Ten zůstává v klidu.
19'
Hosté nyní drží balón dlouho na kopačkách, dopředu nepospíchají.
17'
John McGinn levačkou krásně zatočil míč do vzdálenějšího horního rohu brány a Pope vytáhl excelentní zásah, balón tečoval pravou rukou mimo svou svatyni. Opravdu skvělý zásah.
16'
Nick Pope drží míč v rukách, ale rozehrávku hodně oddaluje.
15'
Tak už ne, znovu po špatné kombinaci opustil míč hrací plochu.
14'
Carney Chukwuemeka se do zakončení ve velkém vápně neprobil, ale jeho tým pokračuje v akci.
13'
Hráči Burnley získali míč, vhazovat budou na své straně kousek od středové lajny.
11'
Nebezpečný centr domácích byl zblokován do zámezí a následuje rohový kop.
10'
Hosté se provinili faulem, míč musí odevzdat.
8'
Jejich dlouhý nákop ale končí pouze v rukách připraveného hostujícího brankáře. Takto to jistě nepůjde.
7'
Domácí si přihrávají mezi sebou na své polovině a hledají cestu.
5'
Tyrone Mings inkasoval hodně nepříjemný úder do obličeje a zůstává ležet na trávníku.
4'
Špatná kombinace Aston Villy, míč se kutálí ven z hrací plochy a o rozehrávku se postará brankář hostů.
3'
Nathan Collins se dostal k volnému balónu a odkopl jej do bezpečí.
2'
Málem se jeden z domácích hráčů dostal osamocen na malém vápně do zakončení, hosté v poslední chvíli odehráli míč do bezpečí.
1'

Aston Villa FC: Martínez – Cash, Chambers, Mings (C), Digne – J. Ramsey, Luiz, McGinn – Buendía – Watkins, Chukwuemeka.
Náhradníci: Olsen – Feeney, Sanson, Young, Nakamba, Coutinho, Iroegbunam, B. Traoré, Ings.
Trenér: S. Gerrard.

Burnley FC: Pope – C. Roberts, K. Long, N. Collins, Tarkowski (C), Taylor – Brownhill, Cork, McNeil – Cornet, A. Barnes.
Náhradníci: Hennessey – Lowton, Bardsley, B. Thomas, Dodgson, D. Stephens, Lennon, Weghorst, Costelloe.
Trenér: M. Jackson.

Rozhodčí: A. Madley – A. Holmes, S. Beck.
Z důvodu špatné situace kolem epidemie Covidu-19 byl i tento duel anglické ligy nakonec odložen.
Posledních pět vzájemných zápasů

Burnley – Aston Villa 3:2
Aston Villa – Burnley 0:0
Burnley – Aston Villa 1:2
Aston Villa – Burnley 2:2
Aston Villa – Burnley 0:1

Aston Villa nevyhrála nad svým dnešním protivníkem ve třech posledních vzájemných zápasech, které se hrály na jejím hřišti. Naposledy jej před svými fanoušky v lize porazila 21. února 2010, kdy jej deklasovala poměrem 5:2.
Burnley FC

Hosté se nachází na hranici sestupu, drží první sestupové místo, ovšem na Watford, jenž má odehrán o zápas navíc, ztrácí jen dva body. Na sedmnáctý Leeds, který má na kontě dokonce o dvě utkání více, ztrácí bodů pět. Mimo svůj stadion se jim ale moc nedaří, z osmi duelů si odvezli čtyři body díky čtyřem remízám, skórovali jen šestkrát, zato třináct branek inkasovali. Nutno ale říct, že jsou jejich venkovní zápasy většinou velmi vyrovnané, naposledy prohráli těsně 0:1 v Newcastlu.
S pěti góly vede tabulku střelců mužstva Maxwel Cornet z Pobřeží Slonoviny, jenž je ale v tuto chvíli zraněný. Na soupisce Burnley najdeme i českého útočníka Matěje Vydru.
Aston Villa FC

Domácí tým se nachází v přesném středu tabulky, patří mu desátá příčka s dvaadvaceti body, o skóre za devátým Leicesterem. Na svém stadionu si jeho hráči v osmi kláních připsali třináct bodů díky čtyřem výhrám a jedné remíze, vstřelili čtrnáct branek, zatímco o tři méně inkasovali. Naposledy před svými fanoušky porazili zmíněný Leicester těsně 2:1, třebaže soupeř skóroval jako první.
Nejlepším střelcem je s pěti zásahy pětadvacetiletý Angličan Ollie Watkins.
Dobrý den, pouze dva zápasy jdou dnes na programu v nejvyšší anglické fotbalové ligy, neboť ostatní duely byly vinou Covidu-19 odloženy. Jako první přijde na řadu souboj celků ze střední a spodní části tabulky, Aston Villy a Burnley. Favoritem je prvně jmenovaný tým, ale je otázkou, zda i tento mač nebude nakonec odložen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.