Premier League - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Wolves - 28. května 2023   17:30

Arsenal
11' Xhaka (Jesus) • 14' Xhaka  • 27' Saka (Trossard) • 58' Jesus (Trossard) • 78' Kiwior (Smith-Rowe)
5:0
(3:0)
Arsenal
Ramsdale – Kiwior (80. Tierney), Magalhães, B. White, Partey – Xhaka (75. Vieira), Jorginho, Ödegaard (75. Smith-Rowe) – Trossard (80. Nketiah), Jesus, Saka (60. Nelson).
Turner – Bandeira, Holding, Walters.
Marriner – Cook, Ledger
Emirates Stadium, Londýn
60 095 diváků
Wolves
Sá – Semedo, Collins, Kilman (68. Toti), Bueno (46. Aït-Nouri) – A. Traoré, Lemina, J. Gomes (84. Hodge), Nunes (46. Neves) – Hwang Hi-čchan (68. Bo. Traoré), Jiménez.
Bentley – Cunha, Dawson, Sarabia.

Utkání už od prvních minut korigoval domácí Arsenal, který do poločasu dokázal vstřelit tři branky, z nichž dva v rozmezí tři minut vstřelil Xhaka.

Ve druhé polovině domácí přidali další dvě branky, navíc jedna nebyla uznána kvůli útočnému faulu na brankáře Wolves Sá.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 8:0.
Střely mimo: 6:6.
Rohy: 8:4.
Ofsajdy: 2:0.
Fauly: 8:9.
90+6'
90+6'
Ještě rohový kop pro Arsenal. Vieira našel pouze soupeře.
90+5'
Nketiahova střela zablokována a to byla pravděpodobně poslední akce tohoto utkání.
90+3'
Dnešní utkání sleduje 60 095 diváků.
90+2'
Při rozehrávce míče schytal balón do hlavy kousek vedle stojící Jorginho.
90+1'
Wolves kontrolují hru a Arsenal se ještě v posledních minutách snaží donutit soupeře k chybě.
89'
Tribuny se radují z vydařeného utkání hlasitým popěvem a potleskem.
89'
Neves se dostával pod tlak, který řeší přihrávkou k brankáři Sá.
88'
Neves podle všeho utrpěl drobný úder do čelisti a po diskuzi s rozhodčím si odplivl trochu krve.
87'
Končící sedmaosmdesátou minutu mohl vyšperkovat Jorginho, jenže jeho střelu po přihrávce mohli chytat pouze fanoušci v desáté řadě.
86'
Centrovaný míč Adama Traorého skončil pouze v moci soupeře, kteří posílají míč dál od své branky.
84'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers:
ze hřiště odchází João Gomes, přichází Joe Hodge.
81'
Lemina za svá záda nepustil probíhajícího Jesuse, ale za cenu dalšího rohu.
80'
Střídání v týmu Arsenal FC:
ze hřiště odchází Jakub Kiwior, přichází Kieran Tierney,
ze hřiště odchází Leandro Trossard, přichází Eddie Nketiah.
78'
Arsenal právě vstřelil branku!
Po rohovém kopu došlo k několika odrazům v malém vápně. Smith-Rowe hrudí přistrčil míč JAKUBOVI KIWIOROVI, jehož pohotovou ránu sice Sá zachytil, ale balón mi vypadl ze sevření a dokutálel se za brankovou čáru. Asistence: Emile Smith-Rowe.
78'
A přišla chyba a okamžitě startoval Jesus, kterému jeden z bránících hráčů čistě odkopl míč. Pokračoval Trossard, který centroval na vzdálenější tyč, ale je z toho pouze rohový kop.
77'
Wolves kombinují na středu hřiště řadou přihrávek, ale prostor se jim zatím příliš neotvírá.
75'
ze hřiště odchází Granit Xhaka, přichází Fábio Vieira,
ze hřiště odchází Martin Ødegaard, přichází Emile Smith-Rowe.
72'
Rohový kop Wolves odvrátil na bližší tyči Jesus, který se pokusil přejít do rychlé protiakce.
70'
Přehuštěný prostor rozpustil Arsenal stáhnutím se na středový kruh a rozehrávku do levého křídla.
70'
Domácí se dočkali chyby a jsou znova na balónu. Jesus kombinuje na pravé straně.
69'
Collins dostal míč zpět a musí přenést hru na osu hřiště.
69'
Arsenal napadá velmi hluboko a značně komplikuje soupeři rozehrávku.
69'
Centrovaný míč do předbrankového prostoru Wolves dokázal zachytit za pomoci spoluhráčů Sá.
68'
ze hřiště odchází Max Kilman, přichází Toti,
ze hřiště odchází Hwang Hi-čchan, přichází Boubacar Traoré.
67'
Trossardova dělovka k levé tyči měla zcela jisté šanci na úspěch, ale Sá se natáhl a vyškrábl balón za branku.
64'
Důležitý zákrok Sá na poslední chvíli! Nejspíše Ödegaard prošel přes dva statické obránce a přikopl míč na střed pokutového území. Střela Jesusovi úplně nesedla a navíc byla tečovaná. Nicméně přesouvající Sá se na poslední chvíli zastavil a dlaní se po míči dokázal ještě natáhnout.
63'
Jesus dál pokračoval v útočné akci a přes dva protihráče dokázal přelopovat míč na Trossarda. Těsně předním ale míč ohlavičkoval Lemina.
63'
Arsenal rozběhl další akci na pravé straně, kdy se do střelecké pozice po přihrávce dostával Jesus. Jeho střelu ovšem hosté zblokovali.
62'
Pokus Gomese skončil v náručí Ramsdaleho, který se ujme výkopu od branky.
60'
ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Reiss Nelson.
58'
Tentokrát už je čtvrtá branka Arsenalu regulérní. Trossard si šikovně podržel míč až k zadní čáře a přesným centrem na zadní tyč našel hlavičkujícího GABRIELA JESUSE. Asistence: Leandro Trossard.
54'
Po rohovém kopu došlo ke kontaktu s brankářem Sá a hlavní sudí rozhodl branku neuznat kvůli útočnému faulu.
52'
Nebezpečí rohového kopu odvratil Semedo hlavičkou za branku.
50'
Saka centroval z pravé strany do předbrankového prostoru a vybojoval rohový kop.
46'
ze hřiště odchází Hugo Bueno, přichází Rayan Aït-Nouri,
ze hřiště odchází Matheus Nunes, přichází Rúben Neves.
46'
45+2'
45+2'
Saka se zkusil s Jesusem prokombinovat k závěrečné střele, ale soupeř jejich počet převršil a sudí končí první poločas.
45+2'
Začala druhá a poslední minuta nastaveného času v prvním poločase.
45+1'
Arsenal kontroluje hru na vlastní polovině. Wolves se snaží míč ukořistit, ale Jiménez si dopomohl faulem.
45'
Tentokrát hosté dostali míč před branku Ramsdaleho, ale domácí nebezpečí rychle odvrátili, navíc do protiakce se rozeběhl na pravé straně Saka.
43'
Pomalu končící čtyřicátá třetí minuta nabízí marné pokusy Wolves o snížení tříbrankového manka.
41'
Přímého kopu se ujal Ödegaard, který ale stojící zeď žlutých dresů neprostřelil.
39'
Odkopnutý balón sebral rychle Trossard, který byl zezedu stíhán a podle všeho trefen stíhácím Gomesem.
39'
Saka v protiútoku už byl ve vápně a přihrávkou na osu hledal nabíhajícího Jesuse.
38'
Ulička až do vápna se vytvořila na levém křídle Nunesovi, jenž ještě zkusil předávku před pravou tyč, ale případné nebezpečí uhasili domácí fotbalisté odkopnutím balónu na střed hrací plochy.
35'
Hostující celek Wolves pomalu vyrovnává tempo hry. Arsenal ale soupeře nepouští do žádných šancí a daří se mu držet hru vytaženou hluboko ve středu hřiště.
33'
Průnikovou přihrávku na Hi-čchana zastavil na poslední chvíli Partey, který předal míč Ramsdalemu.
32'
Další útočná akce Arsenalu se už blížila do jisté koncovky, ale právě ta postrádala přesnost. Míč nepřesnou přihrávkou skončil za brankou.
30'
Saka se tlačil do další koncovky na pravé tyči, kde zasáhl sebejistě Sá. Nicméně se Saka nacházel v ofsajdovém postavení.
27'
Třetí branka pro Arsenal, který si poslední ligové utkání gólově užívá. Trossard sklepl míč do uličky pro BUKAYO SAKU, který zasekl míč, čímž si vytvořil drobný prostor a zakončil přesně na vzdálenější tyči.
25'
Přímý kop šel na zadní tyč, kde dokázal odhlavičkovat Collins. Míč pak balancoval na brankové čáře, kde na něj Ramsdale nedosáhl, neboť šel do protipohybu proti Collinsovi.
24'
Kiwior si dopomohl faulem a opět to bylo zatáhnutí za dres, tentokrát se jednalo o Semedo, který se od rohového praporku probíjel blíže k brance.
23'
Pokus o průnikovou přihrávku do malého vápnu na Saku neprošla a dopředu mohou Wolves.
21'
Pokus o výpad nyní zkusil Ödegaard, který míč stihl už za koncovou čarou. Rozehrávat bude Sá od své branky.
20'
Hra se nyní v klidném tempu odehrává spíše na středu hřiště. Držení míče je z velké části na kopačkách domácích.
18'
Fanoušci Arsenalu si chorály zpříjemňují dvoubrankové vedení.
14'
Nejprve rozjetou kombínací Saky a poté šťastným odrazem se dostal balón na pokutovém puntíku přímo na GRANIT XHAKA, který bez váhání vstřeluje svou druhou branku během tří minut a Arsenal vede o dva góly. Bez asistence.
14'
Začátek čtrnácté minuty probíhá na polovině domácího Arsenalu, který s pomocí brankáře Ramsdaleho s rozvahou rozehrává.
11'
Domácí jdou do vedení v jedenácté minutě utkání. Po přenesení hry na pravé křídlo měl Jesus dostatek prostoru na centr na vzdálenější tyč, kde si GRANIT XHAKA dokázal vytvořit pozici pro přesnou hlavičku. Asistence: Gabriel Jesus.
10'
Domácí uklidňují hru na středu hřiště, kde si připravují rozehrávku.
9'
Z nenápadné akce si musel Ramsdale dávat pozor na vysoký míč, který z ostrého úhlu dopadl přesně před levou tyčí.
7'
Až nyní byl odehrán míč do pomezí. Jedná se o Saku, který se dostal do souboje s jedním z protihráčů.
7'
Po souboji na polovině Wolves zůstal ležet jeden z domácích hráčů, ale hra zatím pokračuje bez přerušení.
6'
Na středu hřiště si Hi-čchan poradil s dvojici napadajících hráčů a rozběhl útočnou akci, kterou se snažil zakončit střelou Jiménez.
6'
Rohového kopu se ujal Bueno, jenž rozehrál přízemní balón před levou tyč.
5'
Toho se ujal Nunes, jehož pokus na bližší tyč odhlavičkoval za branku Jesus.
5'
Ten byl ale na hranici vápna zatažen Parteym za dres a Wolves budou mít přímý kop z nebezpečné vzdálenosti.
4'
Traoré si poradil na ose hřiště a pokračovat v útočné akci může po dlouhé přihrávce Hi-čchan.
4'
Na levé straně se po odevzdání míče rozběhl Trossard, ale na zpětnou přihrávku čekal marně.
3'
Jesus si vyměnil balón s Parteym, který přenáší hru z pravého křídla na střed hřiště.
2'
Kop odehraný na přední tyč přistál pouze na hostující hráče, kteří jej bleskově odhlavičkovali do bezpečné vzdálenosti.
1'
V závěru první minuty budou domácí kopat první rohový kop.
1'

Arsenal FC: Ramsdale – Kiwior, Magalhães, B. White, Partey – Xhaka, Jorginho, Ödegaard – Trossard, Jesus, Saka.
Náhradníci: Turner – Bandeira, Holding, Nelson, Nketiah, Smith-Rowe, Tierney, Vieira, Walters.

Wolverhampton Wanderers: Sá – Semedo, Collins, Kilman, Bueno – A. Traoré, Lemina, J. Gomes, Nunes – Hwang Hi-čchan, Jiménez.
Náhradníci: Bentley – Aït-Nouri, Cunha, Dawson, Hodge, Neves, Sarabia, Toti, Bo. Traoré.
Vítám Vás u posledního 38. kola Premier League, v němž se mimo jiných utkají také Arsenal s Wolves.

Arsenal má jisté druhé místo a postup do skupinové fáze Ligy mistrů. V sedmatřiceti odehraných zápasech nasbírali hráči Arsenalu slibných 81 bodů a na vedoucí Manchester City ztrácejí 8 bodů.

V posledních dvou zápasech Arsenal nevstřelil ani jednu branku a prohrál tak s Brightonem 0:3 a Nottinghamem 0:1.

Wolves jsou na místě třináctém s jednačtyřiceti body. V posledních pěti zápasech dokázali porazit Aston-Villu a Crystal Palace. Po porážkách s Manchester United a Brightonem také remizovali se sedmnáctým Evertonem, přičemž soupeř srovnal v nastaveném čase 90+9.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.