Premier League - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Aston Villa : Everton - 13. srpna 2022   13:30

Aston Villa
31' Ings (Watkins) • 85' Buendía (Watkins)
2:1
(1:0)
Everton
87' Digne (vl.)
Aston Villa
E. Martínez – Cash (90+4. Konsa), Carlos (90+5. C. Chambers), Mings, Digne – Ramsey (90+4. Young), Kamara, McGinn (C) – Watkins, Ings (78. Bailey), Coutinho (60. Buendía).
Olsen – Luiz, Augustinsson, Archer.
Oliver – Burt, Bennett
Villa Park, Birmingham
41 883 diváků
Everton
Pickford (C) – Patterson, Holgate, Coady (81. Alli), Tarkowski, Mykolenko – McNeil (64. Rondón), A. Doucouré (35. Davies III), Iwobi, D. Gray (81. Onana) – Gordon.
Begović – Mills, Coleman, Keane, Vinagre.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Předehrávka 2. kola anglické Premier League měla grády! Z vítězství se radovala Aston Villa, která na domácím stadiónu udolala Everton výsledkem 2:1.

Důležitý první gól vstřelila Aston Villa krátce po půl hodině hry, kdy se levačkou prosadil Danny Ings. Aktivněji hrající domácí mužstvo pokračovalo ve velkém nasazení, ale druhého gólu se dlouho nemohlo dočkat. Padl až v 85. minutě, to se trefil střídající Emiliano Buendía po pěkné výměně balónu s Watkinsem. Dvoubrankové vedení The Villans ovšem vydrželo pouhé minuty, než si smolný vlastní gól vstřelil Lucas Digne. Vstřelená branka Karamelky pořádně nakopla, avšak kýženého srovnání už se nedočkaly. Střelu Gordona vyrazil Martínez, pokusy Rondóna a Onany zase úspěšně ztlumili obránci.

Svěřenci kouče Gerrarda si spravili chuť po porážce na půdě nováčka Bournemouthu, Everton naopak nebodoval v úvodních dvou kláních sezóny poprvé po třinácti letech.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 4:2. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 9:7.
90+9'
90+8'
Kartu žluté barvy dostal Ashley Young. Zkušený anglický bek příliš dlouho otálel s rozehrávkou autu, až pohárek trpělivosti arbitra Olivera přetekl.
90+8'
Nadvakrát usiloval o vyrovnání Anthony Gordon. Prvním pokusem trefil blokujícího Konsu, vzápětí vypálil ostře do středu brány, kde byl připravený Emiliano Martínez.
90+7'
Rohový kop nebezpečí nepřinesl. Centr směřoval do prostoru, kde byl větší počet fotbalistů ve vínových dresech, ti nebezpečí nepřipustili.
90+6'
Amadou Onana se v Premier League málem uvedl gólem! Už to vypadalo, že po přiťuknutí od Rondóna bude ve skluzu zakončovat tváří v tvář Martínezovi, avšak skluzující Chambers špičkou kopačky zvládl zblokovat střelu na roh.
90+5'
Střídání v týmu Aston Villa FC:
ze hřiště odchází Diego Carlos, přichází Calum Chambers.
90+4'
ze hřiště odchází Matthew Cash, přichází Ezri Konsa.
90+4'
ze hřiště odchází Jacob Ramsey, přichází Ashley Young.
90+3'
Zdravotní problémy má i Diego Carlos, ten je ošetřován přímo na hrací ploše. Lze očekávat, že nastavení bude trvat déle, než původně plánovaných pět minut.
90+2'
Křeče postihly Matthewa Cashe. To znamená, že domácí budou pár vteřin pokračovat o deseti, na střídačce se mezitím chystá hned trojité střídání.
90+1'
Everton sahal po vyrovnání! Střelu Anthonyho Gordona vyrazil Martínez před sebe. Posléze fantasticky zažehnal nebezpečí Tyrone Mings, který ukázkově provedeným skluzem zabránil v poklidné dorážce Rondónovi, pomalu letící balón gólman napodruhé skryl do rukavic.
89'
Razítko na výhru domácího mužstva mohl dát Ollie Watkins. Po nahrávce od Buendíi se na levé straně šestnáctky ocitl sám před Pickfordem, padajícího brankáře ovšem nedokázal přelobovat.
87'
Everton právě vstřelil branku!
Tak pozor, Karamelky odpovídají a rázem jsou zase na kontakt! Emiliano Martínez tečoval střílený centr z levé strany pouze do překvapeného LUCASE DIGNEHO, od nějž se kulatý nesmysl odrazil za brankovou čáru.
85'
Aston Villa právě vstřelila branku!
The Villans dělají důležitý krok směrem k vítězství! Bailey vybojoval míč na polovině hřiště a vyslal dopředu EMILIANA BUENDÍU. Argentinec udržel na zádech Daviese a posunul balón doprava na Watkinse, jenž bleskově vrátil míč Buendíovi před prázdnou bránu, odkud se střídající žolík nemýlil.
84'
Skvělou práci odvedl Emiliano Martínez, jenž vystartoval z brankové čáry a hrací předmět bez sebemenšího zaváhání schoval do náruče.
83'
Tyrone Mings nepředvedl úplně jistý obranný zákrok před Amadouem Onanou. Everton disponuje výhodou rohového kopu.
82'
V ofsajdovém postavení byl přichycen Ollie Watkins. Jak dával najevo svými gesty, tak nahrávku od Buendíi očekával daleko dřív.
81'
Střídání v týmu Everton FC:
ze hřiště odchází Demarai Gray, přichází Amadou Onana.
81'
ze hřiště odchází Conor Coady, přichází Dele Alli.
80'
Centr na přední tyč nebyl dobrou volbou. Výborně zapracoval James Tarkowski, stoper odhlavičkoval kulatý nesmysl mimo pokutové území.
79'
Pod tlakem John McGinn vybojoval rohový kop. Dokázal nastřelit Nathana Pettersona, bek už míč ve hře neudržel.
78'
ze hřiště odchází Danny Ings, přichází Leon Bailey.
77'
Mason Holgate zkusil vyslat do protiútoku Anthonyho Gordona. Útočník měl před sebou Diega Carlose, kterému se neúspěšně pokusil nasadit jesličky.
76'
Znovu v akci Emiliano Buendía, tentokráte v roli centrujícího hráče. Balón letěl na úroveň penalty, kde úřadoval James Tarkowski.
75'
Zatím jediný střelec utkání Danny Ings nyní neunikl žluté kartě. Při presinku byl příliš agresivní, pravou nohou si doslova vyšlápl na Jamese Tarkowskiho.
75'
Everton přežil dobrou příležitost Aston Villy, stále zůstává ve ztrátě jedné branky! Do odraženého míče se akrobaticky položil Buendía a Coady zvedl balón mimo dosah Pickforda. Měl velké štěstí, že na brankové čáře dokázal zakročit pohotovým odkopem Vitalij Mykolenko.
74'
Krkolomně, ale přece Emiliano Buendía zvládl zapojit do hry Dannyho Ingse, který mohl střílet, leč volil kličku proti Holgateovi, ta se mu nepovedla.
73'
Na gól si dělal zálusk Diego Carlos. Přestože střílel ze záklonu, tak dal míči pořádnou razanci, trefil však pouze dobře postaveného Pattersona.
72'
Mason Holgate v posledních minutách hasí jedno nebezpečí za druhým. Odkopl balón těsně před Dannym Ingsem, jenž se pěknou kličkou zbavil Tarkowskiho.
71'
Gólman Jordan Pickford zvolil rozehrávku odkopu od brány na krátko. Mason Holgate posléze posunul hrací předmět k levé lajně na Mykolenka, jemuž kulatý nesmysl trestuhodně podjel pod levou nohou.
70'
Stejně jako v prvním poločase, tak i v tom druhém arbitr Michael Oliver nařídil týmům přestávku na občerstvení, které využívají všichni aktéři přítomní na hrací ploše.
69'
Emiliano Buendía vymýšlel zajímavý oblouček za obranu na Boubacara Kamaru, který na balón nedosáhl z důvodu jemné teče hlavy Toma Daviese.
68'
Zajímavou nahrávku do poutového území vymyslel Alex Iwobi, hledal Demaraie Graye. Adresát na míč nedosáhl, přesto zdviženým prstem ocenil dobrý úmysl spoluhráče.
67'
Pravou stranou zaběhl za obranu Emiliano Buendía. Tušil o Olliem Watkinsonovi, jemuž nahrával na stře, v poslední chvíli přispěchal s obranným zákrokem Mason Holgate.
66'
Dobrou práci odvedl Tyrone Mings. Jakožto poslední hráč si dovolil odvážnou kličku na Anthonyho Gordona, útočník se opustil faulu.
65'
Diego Carlos měl co dělat, aby na zádech udržel dotírajícího Nathana Pattersona. Nevymýšlel složitosti a zapojil do hry nohama Martíneze.
64'
ze hřiště odchází Dwight McNeil, přichází José Salomón Rondón.
63'
Dle očekávání je Conor Coady připraven pokračovat v utkání. Mezitím se u střídačky vysvlékl do dresu Rondón, Frank Lampard se rozhodl posilnit ofenzivu.
62'
John McGinn natáhl k tvrdé ráně levačkou, tu obětavě zblokoval hlavou Conor Coady. Otřesený stoper reagoval lehnutím na zem, hra je přerušena.
61'
Hodina z utkání je minulostí, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Aston Villa udržuje těsné jednobrankové vedení, hosté si zatím nevytvořili žádnou větší příležitost.
60'
ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází Emiliano Buendía.
59'
Na trávní se posadil Philippe Coutinho. Podle prvních záběrů se jedná o problém se svalem, za postranní čárou se začal rozcvičovat Emiliano Buendía.
58'
Conor Coady pořádně podcenil odskok míče od země, takže místo poklidného zpracování odvracel nebezpečí hlavičkou do zámezí.
57'
Středopolař Tom Davies se rozhodl přenést hru z přehuštěného prostoru na pravou stranu. Míči ale dal přílišnou výšku, Patterson ho ve hře neudržel.
56'
Jacob Ramsey se prosmýkl kolem osobního strážce, jímž byl v tomto případě Nathan Patterson. Pokračoval s míčem na zúženém prostoru, za záda Jamese Tarkowskiho už se neprodral.
55'
Everton měl k dispozici rohový kop. Na odražený balón si dělal zálusk Vitalij Mykolenko, trefil ovšem prvního bránícího protihráče.
54'
Jestli někdo z hostujících řad větrá domácí defenzivu, je to Demarai Gray. Ten si nyní z levé strany navedl balón více na střed a vypálil prudkou ránu do středu brány, kterou Emiliano Martínez úspěšně vyrazil a připsal si první zákrok v utkání.
53'
Tom Davies měl obrovské štěstí, že ve skluzu nejprve trefil míč, až pak Ollieho Watkinse, V opačném případě by kromě nebezpečné standardky hrozila pro jeho osobu i druhá žlutá karta.
52'
Tak dlouho Demarai Gray kličkoval na hraně velkého vápna, až zamotal hlavu sám sobě. Ztratil kontrolu nad míčem, Diego Carlos s klidem rozehrál přes Cashe.
51'
Rychlá akce i na druhé straně. Po pravé lajně sprintující Ollie Watkins vyzkoušel střílený centr do vnitra šestnáctky. S tímto řešením situaci počítal Tom Davies, míč s přehledem uzmul pro sebe.
50'
Demarai Gray ukázkově přenesl hru na levou stranu. Vitalij Mykolenko zvládl zpracování, nikoliv však centr, kterým našel jenom protihráče Mingse.
49'
Poté, co Lucas Digne propadl, chtěl postupovat do vnitra pokutového území Nathan Patterson. Fauloval ho vracející se chybující bek, který moc dobře věděl, že bude následovat žlutý trest.
49'
Domácí rozehráli na krátkou vzdálenost. John McGinn posléze vyzkoušel štěstí z dvaceti metrů, balón prosvištěl vysoko nad břevnem.
48'
Alex Iwobi špatně zpracoval a okamžitě byl potrestán Dannym Ingsem, nigérijský středopolař rozběhnutého forvarda raději fauloval.
47'
Ani jeden z týmů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Jedinou změnou tak zůstává stažení zraněného Doucourého ještě v průběhu první půle, jeho místo zaujmul Tom Davies.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 14:36.
Úvodní pětačtyřicetiminutovka zápasu mezi Aston Villou a Evertonem přinesla jediný regulérní gól, o nějž se postarali aktivněji hrající domácí. Jako první skórovali hosté, avšak zásah Anthonyho Gordona nemohl platit, zakončovatel se totiž nacházel v ofsajdovém postavení. A tak udeřilo na druhé straně, když ve 31. minutě vyřešil rychlý protiútok Watkins nahrávkou do vápna na Dannyho Ingse, který po zpracování patičkou vypálil z těžké pozice levačkou neomylně k pravé tyčce. Vedení The Villans je zasloužené, neboť jsou výrazně aktivnějším týmem, Karamelky prozatím spoléhaly pouze na brejky.
45+4'
45+3'
Po rohovém kopu hostů se v domácí šestnáctce strhla zajímavá bitva o míč. Nejprve nezvládl zakončit McNeil, Tom Davies ve snaze vystřihnout nůžky výrazně minul bránu.
45+2'
Domácí stoper Tyrone Mings trestuhodně minul hlavičku a musel poděkovat Boubacaru Kamarovi, že odpálil balón těsně před rozběhnutým Grayem.
45+1'
Alex Iwobi obral Johna McGinna a chtěl vystartovat do protiútoku, jenže se u nedostalo potřebné podpory, sám proti dvěma nigérijský reprezentant neuspěl.
44'
The Villans kontrolují závěr úvodního dějství kombinací na útočné polovině. Presink Gordona jim příliš starostí nedělá, ostatní hráči ve žlutém jsou o poznání hlouběji v poli.
43'
Přestože je na hřišti necelých deset minut, tak už má na kontě žlutou kartu. Řeč je o Tomu Daviesovi, který zastavil brejk faulem na Watkinse, přičemž bylo vidět, že nejeví žádnou snahu hrát i balón.
42'
Opět si o pozornost řekl Conor Coady, stoper zrychlil akci pasem pro změnu na Anthonyho Gordona. Do dvojice protihráčů si útočník naběhnout netroufl, akci zklidnil přihrávkou k pravé lajně na Pattersona.
41'
Znovu výborná práce Boubacara Kamary, ten v souboj jeden na jednoho přetlačil Dwighta McNeila. Následoval pas dozadu na Mingse, jenž zazmatkoval a kulatý nesmysl odpálil mimo hrací plochu.
40'
Snad první delší kombinaci Evertonu se pokusil zrychlit dlouhým nákopem Conor Coady. Hledal Toma Daviese, před nímž odvrátil míč do autu Matthew Cash.
39'
Ollie Watkins pěkně větrá pravou lajnu. Utekl Vitaliji Mykolenkovi, načež si věřil i na Jamese Tarkowskiho, jenže v souboji tělo na tělo neuspěl.
38'
Potlesk fanoušků si vysloužil Boubacar Kamara, který zabojoval a i v obležení dvou soupeřů zvládl z poloviny hřiště zahrát přesnou malou domů.
37'
Everton pokračuje v defenzivní hře, skoro to vypadá, jako kdyby kromě brejků nevěděl, co směrem dopředu hrát. Trenér Frank Lampard určitě bude mít svým svěřencům o přestávce co říct.
36'
Při presinku se faulu dopustil John McGinn. S výrokem nesouhlasil, ale příliš dlouho neprotestoval, aby mu nehrozil žlutý trest.
35'
Dwight McNeil chtěl napravit chybu, jež předcházela prvnímu gólu domácích. Přihrávku od Gordona však dostal do ofsajdu.
35'
ze hřiště odchází Abdoulaye Doucouré, přichází Tom Davies.
33'
Problémy pro Everton nekončí. Po inkasovaném gólu se na trávník posadil Abdoulaye Doucouré. Vypadá to na svalové zranění, tedy i nucené střídání.
31'
Svěřenci kouče Gerrarda jsou za aktivitu odměněni vedoucím gólem! Po ztrátě McNeila vyslal McGinn dlouhý nákop k pravé lajně na Watkinse, který akci rozvinul přihrávkou do vápna na DANNYHO INGSE. Zkušený útočník si míč patičkou zastavil, načež ze záklonu vypálil levačkou nechytatelně k pravé tyči.
30'
Útočný faul odpískán Olliemu Watkinsonovi. Vyplynul z přemíry snahy, když útočník už měl míč pod kontrolou, jenže ohnal se a rukou trefil do hlavy Holgatea.
29'
Souboj dvou níže zmíněných hráčů pokračoval. Nathan Patterson postupoval po pravé lajně, když jej Philippe Coutinho zezadu podrazil, za což si vysloužil kartónek žluté barvy.
29'
John McGinn cíleně přetáhl centr na zadní tyč, kde se nacházel Philippe Coutinho, tomu ovšem nedal možnost zakončit Nathan Patterson.
28'
Další akce Aston Villy byla o poznání zajímavější. Ollie Watkins nabral rychlost po pravé lajně, nastřelil Mykolenka a získal rohový kop.
27'
Utkání může pokračovat. Od brány odkopával Emiliano Martínez, James Tarkowski ve vzdušném souboji přehlavičkoval Dannyho Ingse.
26'
Po oznámení verdiktu Michael Oliver nařídil přestávku na občerstvení. V Anglii toto léto panují až nečekaně vysoké teploty.
25'
Rozhodovaly centimetry, ale gól skutečně neplatí! James Tarkowski hlavičkoval do spoluhráče Anthonyho Gordona, který rozvlnil síť, útočník však v době zakončení kolegy stál za posledním bránícím Dignem.
24'
Everton vsítil gól, ale pomezní okamžitě zvedl praporek na znamení ofsajdu! Do akce jde VAR.
23'
Balón nebezpečně propadl pokutovým územím až na zadní tyč, kde úřadoval Diego Carlos. V pádu prodloužil hrací předmět do zámezí.
22'
Dwight McNeil se drží za hlavu a má k tomu pádný důvod. Nezvládl totiž přihrávku na Demaraie Graye, který by postupoval sám na gólmana. Spoluhráč ještě míč zastihl ve hře, ale z úhlu už stačil pouze vybojovat roh.
21'
Pokračuje marná snaha domácích rozbít defenzivní blok Karamelek. Philippe Coutinho vyzval k souboji jeden na jednoho Nathana Pattersona, leč neuspěl.
20'
V obležení dvou protihráčů si Ollie Watkins počínal obstojně, mezi nimi nahrál Dannymu Ingsovi. Před útočníkovi natlačil tělo Nathan Patterson, obránce na sebe pak vybojoval útočný faul.
19'
Matthew Cash si na pravé straně hledal prostor k centru, ale přes dobře clonícího Takowskiho ho nenašel. Proto hrál směrem dozadu na McGinna.
18'
Nebude. Rozhodčí u videa usoudil, že rána do Gordonova obličeje nebyla tak velká, aby se útoční hned musel skácet k zemi. Zápas pokračuje odkopem Martíneze.
17'
Anthony Gordon inkasoval nepříjemný úder do obličeje od Mingse, s nímž podstoupil osobní souboj. Oliver komunikuje s videorozhodčím, bude se kopat penalta?
16'
Pěkně se Alex Iwobi prosmýkl kolem dvojice protihráčů, jenže pak si dal balón daleko od těla, čehož okamžitě využil Diego Carlos.
15'
Vysunutý presink Demaraie Graye pořádně zaskočil stopera Mingse, jenž raději neriskoval a kulatý nesmysl odpálil do zámezí.
14'
Útočným faulem se prezentoval Anthony Gordon. Pozdě přiběhl do souboje s Lucasem Dignem, kterému nevybíravě podrazil.
13'
Dnes podruhé se jeden z domácích fotbalistů pokusil přifilmovat penaltu. Tentokráte Matthew Cash, arbitr Oliver zůstal i v tomto případě ledově klidný a utkání nechal plynout dál bez přerušení.
12'
Hosté podnikli rychlý protiútok, který ovšem neměl příliš dlouhého trvání, Demarai Gray totiž nahrál mimo dosah Anthonyho Gordona.
11'
Útok zrychlil John McGinn pasem k levé lajně na Ollieho Watkinse, jemuž nahrávka do druhé vlny nabíhajícímu Ingsovi nevyšla, do autu balón zblokoval Tarkowski.
10'
The Villans zklidňují hru trpělivou kombinací kolem poloviny hřiště. Hosté to s presinkem nepřehánějí, v podstatě prostor vykrývá pouze Gordon.
9'
Mezi stoperskou dvojici nabíhal Anthony Gordon. Dwight McNeil se jej pokusil najít, avšak ve skluzu výborně zakročil Matthew Cash.
8'
Výborné krytí míče ukázal Demarai Gray. Moc dobře tušil, že se k němu přibližuje Tyrone Mings, jímž se nechal zkušeně faulovat.
7'
Okamžitě po zisku balónu vyzkoušel Diego Carlos dlouhý nákop na svého krajana Coutinho, jeho rychlostní schopnosti ovšem přecenil.
6'
Úvodní minuty naznačují, že Everton se do ofenzivy rozhodně hrnout nebude. V pěkně rozestavené defenzivní linii čeká, co vymyslí soupeř.
5'
Pokutový kop se snažil vymodlit Philippe Coutinho. Arbitr Michael Oliver měl na střet dobrý výhled, zákrok Masona Holgatea posoudil jako čistý.
4'
Tradiční exekutor John McGinn zakroutil balón do malého vápna na Tyronea Mingse, jenž z dobré pozice hlavičkoval nad bránu.
3'
Standardku v podobě rohového kopu vybojoval Danny Ings. Šikovně se natlačil před Nathana Pattersona, jehož vzápětí nastřelil.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních vínových dresech. Fotbalisté Evertonu pro předehrávku druhého kola navlékli dresy barvy žluté.
1'

Aston Villa FC: E. Martínez – Cash, Carlos, Mings, Digne – Ramsey, Kamara, McGinn (C) – Watkins, Ings, Coutinho.
Náhradníci: Olsen – Konsa, Bailey, Luiz, Augustinsson, Archer, Young, C. Chambers, Buendía.
Trenér: Steven Gerrard

Everton FC: Pickford (C) – Patterson, Holgate, Coady, Tarkowski, Mykolenko – McNeil, A. Doucouré, Iwobi, D. Gray – Gordon.
Náhradníci: Begović – Onana, Mills, Coleman, Keane, Vinagre, Rondón, Davies III, Alli.
Trenér: Frank Lampard

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett.
Everton FC

Fotbalisté Evertonu museli do posledního kola bojovat o prvoligovou příslušnost. Tradiční klub se mezi elitou udržel, na osmnácté Burnley měl náskok čtyř bodů. V přípravě odehráli svěřenci kouče Lamparda čtyři zápasy s bilancí dvou vítězství a dvou porážek. V prvním kole Premier League se postavili silné Chelsea, které statečně vzdorovali, ale nakonec doma prohráli 0:1.

Do týmu přišli James Tarkowski, Rúben Vinagre, Dwight McNeil, Conor Coady a Amadou Onana. Odešla útočná hvězda týmu Richarlison, kromě něj tým opustili celek rovněž Cenk Tosun, Gylfi Sigurdsson, Fabian Delph a Jonjoe Kenny.
Aston Villa FC

Aston Villa si v loňské sezóně počínala poměrně solidně, obsadila konečné 14. místo s náskokem deseti bodů na první sestupující Burnley. The Villans naznačili, že letos by se mohli umístit ještě výše v přípravě, kde během pěti zápasů ani jednou neprohráli a hned čtyřikrát vyhráli, avšak úvod sezóny se jim vůbec nepovedl, na půdě nováčka z Bournemouthu prohráli 0:2.

Tým před novou sezónou posilnili Diego Carlos, Ludwig Augustinsson, v přestup se pak změnili hostování Robina Olsena a Philippeho Coutinha. Naopak odešli Matt Targett, Trézéguet, Lovre Kalinić a talentovaný Carney Chukwuemeka.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásné sobotní odpoledne. Vítám vás při sledování předehrávky 2. kola anglické Premier League, u zápasu mezi Aston Villou a Evertonem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.