Premier League - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Aston Villa : Leeds - 13. ledna 2023   21:00

Aston Villa
3' Bailey (Kamara) • 64' Buendía
2:1
(1:0)
Leeds
83' Bamford  (Gelhardt)
Aston Villa
E. Martínez (C) – A. Young, Konsa, Mings, Digne (10. Moreno) – Ramsey (81. Sanson), Kamara, Luiz, Buendía (81. Coutinho) – Bailey, Watkins (32. Ings).
Olsen – Bednarek, C. Chambers, Nakamba, K. Young.
M. Oliver – S. Burt, S. Bennett
Villa Park, Birmingham
Leeds
Meslier – Ayling, Koch (88. Firpo), Cooper (C), Struijk (66. Wöber) – Roca (77. S. Greenwood), T. Adams – Aaronson (77. Gelhardt), Gnonto, Harrison (67. Bamford) – Rodrigo.
Robles – Llorente, Perkins, Kristensen.

Tímto se s vámi loučím, děkuji za pozornost, přeji hezký večer, dobrou noc, pěkný víkend a příště na počtenou.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 0:11. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 12:18.
Hosté ve druhém dějství marně dobývali soupeřovu bránu, byl to naopak domácí tým, který zvýšil svůj náskok a s Leedsem to vypadalo špatně. Přesto se jeho hráči chytili stébla naděje a snížili, vyrovnat se jim už ale nepovedlo. Litovat mohou především dvou velkých nevyužitých tutovek na konci první půle.

Zajímavostí je, že Aston Villa nezahrávala jediný (!!) rohový kop.
90+8'
90+8'
Hosté si špatně přihráli u středové lajny, míč končí v zámezí.
90+7'
Ofsajd zastavuje útočnou snahu hostů, už se hraje přesčas.
90+5'
Po útočném faulu musí Leeds vyklidit útok a tohle už vypadá pro Aston Villu velmi nadějně.
90+5'
Následoval centr, který domácí se štěstím odvrátili do zámezí.
90+4'
Slušná možnost Leedsu, který rozehraje standardku z levého křídla, možná jedna z posledních šancí na srovnání.
90+2'
Žlutá karta pro tým Aston Villa FC (Emiliano Martínez). Domácí brankář se sice diví, ale už předtím měl inkasovat žlutou za zdržování, děje se tak nyní.
90+2'
Emiliano Martínez si vyběhl pro míč a před útočícím Bamfordem jej uklidil včas do náruče.
89'
Žlutá karta pro tým Leeds United (Ilan Meslier).
88'
Střídání v týmu Leeds United:
ze hřiště odchází Robin Koch, přichází Júnior Firpo.
87'
Chystá se poslední střídání Leedsu, ale ještě předtím rozehrává domácí gólman od své svatyně.
85'
Ilan Meslier byl daleko z brány, toho si všiml Philippe Coutinho a zkusil střelu z dálky, která mu ale nevyšla.
83'
Leeds právě vstřelil branku!
Hosté se zaslouženě prosazují a ze zápasu je rázem drama. Obrovský kus práce odvedl Gnonto, jenž vedl míč po levé straně, vypadalo to v jednu chvíli, že o něj přijde, ale nestalo se, hráč stačil přihrát před malé vápno, míč lehce tečoval Gelhardt, ovšem o prudkou ránu se postaral až PATRICK BAMFORD, který zamířil k bližší tyči do protipohybu bezmocného gólmana.
81'
Střídání v týmu Aston Villa FC:
ze hřiště odchází Jacob Ramsey, přichází Morgan Sanson.
81'
ze hřiště odchází Emiliano Buendía, přichází Philippe Coutinho.
80'
Emiliano Martínez hodně dlouho zdržoval rozehrávku, až mu klidně mohl hlavní arbitr udělit žlutý trest.
77'
ze hřiště odchází Brenden Aaronson, přichází Joe Gelhardt.
77'
ze hřiště odchází Marc Roca, přichází Sam Greenwood.
75'
Maximilian Wöber se nebojácně vrhl do vápna, střelou z úrovně penalty však gólmana neohrozil, zblokovaný míč putuje mimo hřiště.
72'
Alexandre Moreno Lopera střílel z levé strany levačkou na bližší tyč, do míče se netrefil ideálně a trefil pouze boční síť.
70'
Střela jednoho z hráčů Aston Villy byla nepřesná a skončila vedle bližší tyče, Ilan Meslier rychle rozehrává.
67'
ze hřiště odchází Jack Harrison, přichází Patrick Bamford.
66'
ze hřiště odchází Pascal Struijk, přichází Maximilian Wöber.
66'
Je pravda, že hlavní arbitr gól nejprve neuznal, ovšem po následné konzultaci s VAR otočil o 180 stupňů.
64'
Aston Villa právě vstřelila branku!
S první prudkou ranou si dokázal Ilan Meslier ještě poradit, proti následné dorážce EMILIANA BUENDÍI, jenž zůstal úplně volný před brankářem a míč dorazil do sítě hlavou, byl už krátký.
64'
Po kombinaci na jeden dotek se do zakončení dostával Tyler Adams, byl však čistým způsobem poslán k zemi a zakončit nedokázal.
63'
Žlutá karta pro tým Aston Villa FC (Boubacar Kamara).
61'
Rodrigo se vyhnul ofsajdové pasti, jeho následná střela se otřela o bližší boční síť brány.
60'
Nepřesná přihrávka končí u strážce domácí svatyně, jenž bere rychle míč do rukavic.
59'
Domácí faulovali, rozehrávat bude soupeř na jejich polovině.
56'
Leon Bailey poslal přihrávku na hranici vápna, kde se do míče opřel Tyrone Mings, bližší horní roh brány ale minul.
53'
Wilfried Gnonto zatočil pravačkou balón ke vzdálenější tyči, Emiliano Martínez se natáhl a vyrazil míč do zámezí.
52'
Domácí se málem dostali do dvoubrankového vedení, Alexandre Moreno Lopera však slabou střelou po zemi Mesliera nepřekonal, tomu se povedlo míč zastavit.
50'
Wilfried Gnonto nedokázal přihrát přes obránce, ten jeho pokus zastavil a míč odrazil do bezpečí.
48'
Hosté rozehráli rohový kop, Emiliano Martínez se natáhl a letící míč schoval do rukavic.
46'
Domácí zatím těží z vedoucí branky, kterou vstřelili hned v úvodu, pak byli spíše nebezpeční hosté, kteří především v závěru měli dvě tutovky, ani jednu z nich nedokázali však využít a na soupeře tak ztrácí. Povede se jim to ve druhém dějství?
45+8'
45+7'
Roztržka mezi hráči, která však neměla dlouhého trvání a ani se nemusel zapojovat arbitr, hráči si to mezi sebou vyřešili sami.
45+6'
Emiliano Martínez si vyběhl pro míč ke hranici vápna, kde jej uklidil do náruče.
45+4'
Hraje se daleko od obou branek, první půle pomalu směřuje do svého konce.
45+2'
Hostům se nyní sice povedlo vyrovnat, avšak gól není pro ofsajd uznán.
45'
Další velká příležitost Leedsu, Luke Ayling poslal centr před bránu, kde z bezprostřední blízkosti střílel Jack Harrison, trestuhodně jen do gólmana. Tohle měl být gól.
42'
Pěkná souhra hostů, Rodrigo se dostal do samostatného úniku, obehrál brankáře a po zemi zamířil do jeho brány, Alexandre Moreno Lopera se ale stihl vrátit a zblokovat střelu do zámezí.
41'
Následoval centr do vápna, kde se žádný z hráčů ke střele nedostal.
40'
Situace se otáčí a po faulu domácích bude Leeds rozehrávat na jejich obranné polovině.
37'
Útočným faulem se nyní provinil hostující celek, rozehrává Emiliano Martínez.
35'
Pěkná kombinace Leedsu, Jack Harrison si už nabíhal na přihrávku na úroveň penalty a zakončoval by do odkryté části brány, domácí však v poslední chvíli odehrál balón do bezpečí.
33'
Žlutá karta pro tým Leeds United (Robin Koch).
32'
Hosté se v útoku příliš dlouho neohřáli, ofsajd.
32'
ze hřiště odchází Ollie Watkins, přichází Danny Ings.
30'
Další ošetření, tentokrát si jej vyžádal Ollie Watkins. První půle se bude zřejmě nastavovat poměrně dost.
27'
Leon Bailey přihrával křižně z pravé strany před odkrytou bránu, ovšem žádný z jeho spoluhráčů se k balónu nedostal včas.
26'
Nepřesný pokus hostů letí jenom do zámezí, Emiliano Martínez mohl zůstat v klidu a rozehrávat bude od své svatyně.
23'
Místo přímé střely přišla rozehrávka na krátko, k míči se dostával Rodrigo, ovšem skončil na trávníku, penalta se nepíská.
22'
Šance pro Leeds, který rozehraje přímý kop z hodně dobré pozice, dočkáme se vyrovnání?
20'
Douglas Luiz si nedokázal zpracovat balón a útočná snaha jeho mužstva tím končí.
18'
Domácí rozehráli rohový kop, šance z něj nebyla a dopředu vyráží hostující celek.
16'
Domácí si vynutili faul, rozehrávat budou u středové lajny.
14'
Nyní míč drží hráči Leedsu, ani jim se ale nedaří dostat se do zakončení.
12'
Domácí pokračují kombinací na své polovině. Dál se dostat nemohou.
10'
ze hřiště odchází Lucas Digne, přichází Álex Moreno.
8'
Hráč je stále na trávníku a zpět na nohy se mu nechce, možná uvidíme první střídání.
5'
Na trávníku zůstává ležet Lucas Digne, jenž utrpěl nějaký šrám při předchozí ztrátě míče.
3'
Z protiútoku se prosazují domácí hned z první střely na bránu. Kamara poslal křižnou přihrávku na pravou stranu do vápna, míč si zpracoval LEON BAILEY a levačkou zamířil do vzdálenějšího horního rohu brány, kam Ilan Meslier nemohl dosáhnout.
2'
Hosté rozehráli rohový kop, hned z toho bylo nebezpečí, které se však domácím povedlo odvrátit.
1'

Aston Villa FC: E. Martínez (C) – A. Young, Konsa, Mings, Digne – Ramsey, Kamara, Luiz, Buendía – Bailey, Watkins.
Náhradníci: Olsen – Bednarek, Sanson, C. Chambers, Nakamba, Coutinho, Ings, K. Young.
Trenér: U. Emery.

Leeds United: Meslier – Ayling, Koch, Cooper (C), Struijk – Roca, T. Adams – Aaronson, Gnonto, Harrison – Rodrigo.
Náhradníci: Robles – Firpo, Llorente, Perkins, Kristensen, S. Greenwood, Bamford, Gelhardt.
Trenér: J. Marsch.

Rozhodčí: M. Oliver – S. Burt, S. Bennett.
Posledních pět vzájemných zápasů

Leeds – Aston Villa 0:0
Aston Villa – Leeds 1:0 (přátelský zápas)
Leeds – Aston Villa 0:3
Aston Villa – Leeds 3:3
Leeds – Aston Villa 0:1

V lize porazila Aston Villa svého protivníka na domácí půdě naposledy 7. února 2004, kdy zvítězila 2:0.
Leeds

Hosté se nachází na čtrnácté příčce se sedmnácti body, před předposledním Wolvesem ale mají jen tříbodový náskok. Mimo svůj stadion se jim navíc moc nedaří, z osmi duelů si přivezli jen pětibodový zisk díky jediné výhře a dvěma remízám, skórovali v deseti případech a o sedm branek více inkasovali. V posledním venkovním střetnutí hráli bez branek s Newcastlem.
S rovnými deseti góly vede tabulku střelců týmu Španěl Rodrigo.
Aston Villa

Domácímu mančaftu patří jedenácté místo s dvaadvaceti body, na svém hřišti si z devíti klání odnesl čtrnáct bodů díky čtyřem výhrám a dvěma remízám, skóroval ve třinácti případech a o tři branky méně inkasoval. Nyní na výhru před svými fanoušky čeká už dva duely, v tom posledním remizoval 1:1 s Wolvesem, když aspoň bod zachraňoval v 78. minutě.
Postaral se o to svým šestým gólem v sezóně Angličan Danny Ings, nejlepší střelec Aston Villy.
Dobrý den, předehrávku 20. kola nejvyšší anglické fotbalové ligy obstará souboj týmů ze střední a spodní části tabulky, jsou to Aston Villa a Leeds United. Favoritem je prvně jmenovaný celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.