Premier League - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bournemouth : Leeds - 30. dubna 2023   15:00

Bournemouth
20' Lerma  • 24' Lerma  • 63' Solanke  • 90+1' Semenyo (Anthony)
4:1
(2:1)
Leeds
32' Bamford  (Gnonto)
Bournemouth
N. Neto (C) – A. Smith, Senesi, Kelly, Viña (62. Anthony) – Rothwell (73. L. Cook), Lerma – Christie, Billing (62. Moore, 83. Semenyo), Ouattara – Solanke (88. Stacey).
Travers – Brooks, Stephens, Zabarnyj.
Kavanagh C.
Vitality Stadium, Bournemouth
Leeds
Meslier – Kristensen, Koch, Cooper (C) (34. Wöber) – Ayling, Roca, McKennie (71. Forshaw), Harrison – Gnonto, Bamford (70. Rodrigo), Summerville.
Robles – Aaronson, Firpo, S. Greenwood, Rutter, Struijk.

Ode mne je to vše. Přeji příjemný zbytek víkendu a zase někdy na počtenou.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 4:10. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:10.
Je za námi utkání 34. kola Premier League, ve kterém se nakonec raduje domácí Bournemouth. Ten nejprve přečkal úvodní tlak Leedsu a následně dvěma slepenými góly udeřil Jefferson Lerma. Na tyto branky však ještě stihli United zareagovat, když přesnou hlavičkou snížil Patrick Bamford. Ve druhém poločase svěřenci Garyho O'Neila čekali na brejky, což se jim podařilo dokonale. Nejprve v 63. minutě Dominic Solanke klinicky přesně zakončil protiútok a v nastavení ještě výhru pečetil Antoine Semenya. Bournemouth se tak díky výhře 4:1 posunul na 13. místo tabulky.
90+6'
90+6'
Míč opustil hřiště, a tak bude odkopávat Neto a utkání končí.
90+5'
Na druhé straně ještě zkusil Lerma zaútočit na hattrick, z přemíry snahy ale nakonec fauloval.
90+4'
O protiútok se ještě pokusili United, ale je na nich znát zoufalství.
90+3'
Domácí už v klidu dohrávají vyhraný zápas, navíc získali ještě rohový kop.
90+1'
Bournemouth právě vstřelil branku!
Po rychlém protiútoku je na Vitality Stadium definitivně hotovo! Jaidon Anthony se na útočné polovině dostal k balónu a okamžitě vyslal na zteč ANTOINEHO SEMENYU, který vzal situaci na sebe a tvrdou střelou procpal míč pod rukavicemi Mesliera – 4:1.
90'
Zde nepříjemně presoval Antoine Semenyo, nakonec to ale přehnal a je mu odpískán faul.
89'
Zodpovědný obranný val zaúřadoval i tentokrát a nebo posílá míč až na druhou stranu hřiště.
88'
Střídání v týmu AFC Bournemouth:
ze hřiště odchází Dominic Solanke, přichází Jack Stacey.
88'
Ve hře mají drobně navrch hosté, ale Bournemouth zodpovědně brání a nepouští soupeře do šancí.
86'
Rodrigo se snažil projít k Netově brance individuálně, nakonec však jen nakopl obránce a o balón přišel. Soupeři se posléze omluvil.
85'
Na druhé straně se z rychlého protiútoku snažil Antoine Semenyo dostat hrací předmět na Solankeho do pokutového území, jenže byl odmítnut.
84'
Ten mířil na první tyč, ale byl odvrácen prvním bránícím hráčem, který následně vysprintoval za balónem, jenže jeden z hostí byl rychlejší.
83'
Meslier rozehrává další postupný útok United, který nakonec skončil vybojovaným rohovým kopem.
83'
ze hřiště odchází Kieffer Moore, přichází Antoine Semenyo.
80'
Obrovský tlak domácích vyústil v možnost definitivního rozhodnutí! Lewis Cook našel centrem nikým nehlídaného Kieffera Moora, který ale ve skvělé pozici hlavičkou přestřelil a naštván mlátí do pažitu!
78'
Svěřenci O'Neila mají možnost vhazování na útočné polovině před svými příznivci, kteří se evidentně utkáním baví.
78'
Domácí útočník s číslem 9 nyní udělal pořádný zmatek v obraně hostí, když stihl zpracovat zdánlivě ztracený míč, nakonec však spoluhráčům předat nedokázal.
77'
Dominic Solanke zůstal ležet po faulu soupeře na trávníku a Neto odkopává.
76'
Nákop jednoho z obránců pořádně prohnal Maximiliana Wöbera, který ještě stihl zastavit balón na hřišti, Bournemouth ho odkopl do bezpečí.
74'
Crysencio Summerville se sice hodně zlobí, ale na tom, že vhazovat budou domácí, se nic nemění.
73'
ze hřiště odchází Joe Rothwell, přichází Lewis Cook.
73'
Černočervení znovu vytáhli hru a Leeds musí začínat z vlastní poloviny.
72'
Další rohový kop už stihla domácí obrana díky zblokování další střely zneškodnit a může si na chvíli vydechnout.
71'
Střídání v týmu Leeds United:
ze hřiště odchází Weston McKennie, přichází Adam Forshaw.
71'
A znovu španělský gólman drží svůj tým! Tentokrát se natáhl za koníčkem Summervilla a dostal ho na další roh!
70'
ze hřiště odchází Patrick Bamford, přichází Rodrigo.
70'
Hosté se dostali do největší šance poločasu! Crysencio Summerville nacentroval, Patrick Bamford udržel balón a nahrál na volej Marcu Rocovi, jehož pumelici k pravé tyči fantasticky vytěsnil Neto!
69'
Dango Ouattara to udělal naprosto skvěle, když ve skluzu otloukl míč o soupeře a vybojoval vhazování svému týmu.
68'
Po sérii několika sporných střetů už se jim to ale podařilo, jenže pokus o vysunutí skončil až mimo hřiště.
67'
Domácí skvěle napadají a hosté se nemohou dostat na útočnou polovinu.
66'
Leeds se začal více tlačit kupředu a jako tank to zkusil Maximilian Wöber, avšak příliš daleko nedošel.
63'
Z ničeho nic odskakují domácí znovu do dvoubrankového vedení! Neto poslal výkopem do útoku Danga Ouattaru, který poslal balón do vápna, kde se k němu po teči jednoho z domácích dostal DOMINIC SOLANKE, který situaci zakončil chladnokrevně po zemi na vzdálenější tyč. Vše ještě posvětil VAR – 3:1.
62'
ze hřiště odchází Matías Viña, přichází Jaidon Anthony,
ze hřiště odchází Philip Billing, přichází Kieffer Moore.
60'
Na opačné straně trávníku se po Harrisonově centru dostal k hlavičce Crysencio Summerville, ale mířil těsně vedle levé tyče!
59'
Obrovská šance Bournemouthu! Dango Ouattara našel od čáry v pokutovém území Dominica Solankeho, který ještě hledal Philipa Billinga, jehož pokus o nůžky ze tří metrů neměl potřebnou razanci.
Po překopávané ze strany na stranu jsou u míče United a zakládají útočnou akci.
56'
Svěřenci Garyho O'Neila nyní vytáhli pressing a zle dotírají na hostující obránce.
55'
Následné rozehrání standartky skončilo útočný faulem a Neto odkopává od své branky.
55'
Adam Smith (BTH) nedovoleně zastavil rychlou akci hostí a vidí žlutou kartu.
55'
Domácí se snažili o protiútok, který neměl dlouhého trvání a Dango Ouattara musel pod tlakem jen poslat míč do zámezí.
53'
Na hřišti zůstává s bolestivou grimasou ležet Jack Harrison, nakonec se za sportovního potlesku publika zvedá.
52'
Ten však zvládli obránci černočervených odpravit do bezpečí.
51'
Po jeho exekuci balón vypadl k Wilfriedu Gnontovi a jeho střela byla zblokována na další rohový kop.
51'
Na opačném konci branky Weston McKennie vybojoval rohový kop.
50'
Na levé části malého vápna se snažil prokličkovat Crysencio Summerville, jenž mu byl míč odpálen do zámezí.
49'
Na druhé straně se snažil individuálně proniknout Maximilian Wöber, jeho pokus skončil ale jen na reklamních panelech.
47'
Nyní zahrozili i domácí a Marcos Senesi nadělal centrem ve vápně hostí slušný zmatek, nakonec však ke gólu nevedl.
46'
Bournemouth hru zklidňuje na svých kopačkách.
46'
Leeds začal druhý poločas tam, kde skončí ten minulý. Po centru Aylinga se k vápnu dostával Rasmus Kristensen, ale k nebezpečnému zakončení mu chyběl jen malý krok!
46'
Máme za sebou první poločas, který se už od výkopu hrál ve velkém tempu. Po úvodním tlaku Leedsu, přišla smrtící chvilka Jeffersona Lermy, který v rozmezí dvou minut poslal domácí do dvoubrankového vedení. United se ale nesložili a dokázali snížit. Netovo kouzlo odčaroval Patrick Bamford přesnou hlavičkou do pravého rohu branky.

Druhý poločas začne přibližně v 16:06.
45+4'
45+4'
Po rozehrání a odrazu střílel Ayling z voleje, ale ohrozil jen sedící v desáté řadě.
45+3'
Aktivní krajní bek Leedsu vybojoval faul na Christiem a přijde volný přímý kop.
45+2'
Luke Ayling to zkusil rychlým sprintem po levé lajně, ale zhruba 40 metrů před brankou mu byl míč zakopnut na tribunu.
45'
Ten stejný osud potkal rychlou akci domácích o minutu později.
44'
Philip Billing se zkusil na sílu prorvat do vápna, nakonec mu však byl odpískán útočný faul.
43'
Bournemouth to dnes snad poprvé zkusil kombinačně a byť mu publikum tleská, šance z toho nebyla.
42'
Neto si nyní dovolil kličku proti napadajícímu Wilfriedu Gnontovi a sklidil potlesk slušně zaplněných tribun.
41'
V posledních chvílích je hra rozháraná a ani jeden ze soupeřů se na balónu dlouho neudrží.
40'
Crysencio Summerville si seběhl až na polovinu hřiště, kde se dostal pod tlak, ale za pískotu fanoušků zvládl přihrát spoluhráči.
39'
Na druhou stranu rychle vyrazili hosté, ale Weston McKennie nenašel přesně Crysencia Summervilla a vhazovat budou černočervení.
39'
Autové vhazování využili domácí zase k drobnému posunu k soupeřově brance.
38'
Bournemouth se již po několikáté snažil o dlouhý nákop kupředu, ale Dominic Solanke byl rychle odzbrojen.
36'
Ta nakonec ale nedošla daleko, a tak španělský gólman bude vykopávat od vlastní branky.
36'
Balon letěl na brankoviště, kde si ho bez problémů sebral Neto a otáčí hru.
35'
Nepříjemný moment má za sebou střelec snižujícího gólu. Snažil se hlavičkovat, ale při tom ho zboural jeden z domácích, sudí nařizuje volný přímý kop.
34'
ze hřiště odchází Liam Cooper, přichází Maximilian Wöber.
32'
Leeds právě vstřelil branku!
Z ničeho nic jsou United zpět v utkání! Joe Rothwell nerozehrál přesně a vrátil míč na kopačky hostí. Ten se dostal k Wilfriedu Gnontovi, který proběhl k levé čáře a do pokutového území poslal načechraný centr, na který nikým nehlídán naskočil PATRICK BAMFORD a hlavičkou do pravého růžku nedal Netovi šanci – 2:1.
30'
A tak musí Leeds znovu začínat z vlastní poloviny.
30'
Luke Ayling se rozběhl po krajní čáře, ale narazil na zeď v podobě dvou bránicích obránců.
29'
United mají balón pod kontrolou a kombinují na své polovině.
27'
Hra je přerušena, protože na trávníku zůstává ležet Ryan Christie, který má nějaký problém s levým kotníkem, nakonec to ale nebude příliš vážné.
26'
A znovu obrana Leedsu nedokázala úplně přesvědčivě odvrátit centr, tentokrát z toho však nic velkého nebylo.
25'
Crysencio Summerville se snažil individuálně odpovědět, ale Neto nakonec míč skryl pod svým tělem.
24'
Obrovská chyba gólmana Leedsu zapříčinila dvougólový deficit. Domácí zahrávali roh, který se točil na malé vápno přímo do rukavic Mesliera. Ten však balón vyrazil jen k JEFFERSONU LERMOVI, který už neměl složitou práci s druhým gólem utkání – 2:0.
21'
Rozpačitý úvod od černočerných je definitivně pryč a jsou lepším týmem.
20'
První střela na branku od domácích a Vitality Stadium bouří! Philip Billing zpracoval na hranici vápna vysoký balón, posunul ho Dominicu Solankemu, který proběhl mezi obránci a nacentroval do ohně, odkud se míč odrazil příhodně k JEFFERSONU LERMOVI, který technickou ranou na zadní tyč nedal Meslierovi šanci – 1:0.
19'
Nyní už si ale Ilan Meslier na balon sáhl, když shrábl centr z levé strany.
18'
Bojuje se stále na útočné polovině Bournemouthu, ale díky rychlému přístupu Leedsu se domácí nemohou dostat k brance.
17'
První větší šance domácích! Dango Ouattara zkusil vystřelit na zadní tyč, jeho pokus byl zblokován k Matíasi Viñovi, který nůžkami ohrozil diváky v páté řadě.
15'
Ryan Christie se dostal do prekérní situace mezi tři soupeře, nakonec ho osvobodil odpískaný faul Senesiho.
14'
Další rychlý protiútok hostí byl zastaven Senesim a následně byl odpískán faul na Christieho, takže O'Neilovi svěřenci si mohou vydechnout.
13'
Fanoušci cítí, že své miláčky musí probudit a snaží se o to mohutným povzbuzováním.
12'
A znovu hráč s číslem deset, tentokrát si však ukousl příliš velké sousto a mezi čtyřmi domácími balón neudržel.
11'
Crysencio Summerville opravdu dnes nejde přehlédnout. Nyní proběhl do pokutového území a centrem hledal spoluhráče před brankou. Míč byl ztenčován k Jacku Harrisonovi, který z voleje blok neprostřelil.
10'
Vitality Stadium se bouří. Nejprve se domácí dožadovali odpískání ruky, poté faulu, ani jedno nebylo vyslyšeno.
9'
United zkusili štěstí dlouhým nákopem podél čáry, kam sprintoval Crysencio Summerville, ale Lloyd Kelly ho odstavil a bude z toho jen odkop od branky.
8'
Nápor Bournemouthu zastavil útočný faul a hrací předmět tak mají na kopačkách hosté.
7'
Hru poté zklidnil Dango Ouattara, který zůstal ležet na pažitu, nakonec však bude v pořádku.
6'
Hosté hrají opravdu aktivně a Crysencio Summerville nebezpečně napadal Netovu rozehrávku. Na tribunách to jen zahučelo.
5'
Domácí uklidňují hru na svých kopačkách.
5'
K jeho exekuci se postavil Marc Roca a technickou střelou ke vzdálenější tyči donutil Neta k prvnímu úspěšnému zákroku.
3'
První větší závar utkání! Crysencio Summerville vytáhl hru až před vápno, kde našel po své pravici Patricka Bamforda, který zkusil šajtlí prostřelit obranný val, což se mu nepodařilo, ale hosté se dožadovali zapískání hry rukou, která byla vyslyšena a United mají přímý volný kop!
2'
Nyní poprvé zkusil hru zrychlit také Bournemouth, vzdušný pas na útočníka byl však příliš dlouhý.
1'
Hráči United chtějí hrát hned od začátku aktivně a snaží se po lajnách dostat do nebezpečného prostoru, nakonec však o balón přišli a domácí v klidu rozehrávají.
1'
Ještě jednou příjemné odpoledne od sledovaní utkání 34. kola Premier League mezi Bournemouthem a Leedsem. Za chvilku začínáme.

AFC Bournemouth: N. Neto (C) – A. Smith, Senesi, Kelly, Viña – Rothwell, Lerma – Christie, Billing, Ouattara – Solanke.
Náhradníci: Travers – Anthony, Brooks, L. Cook, Moore, Semenyo, Stacey, Stephens, Zabarnyj.
Trenér: Gary O'Neil

Leeds United: Meslier – Kristensen, Koch, Cooper (C) – Ayling, Roca, McKennie, Harrison – Gnonto, Bamford, Summerville.
Náhradníci: Robles – Aaronson, Firpo, Forshaw, S. Greenwood, Rodrigo, Rutter, Struijk, Wöber.
Trenér: Javi Garcia

Rozhodčí: Kavanagh C.
1. vzájemný zápas
5. 11. 2022
Leeds vs. Bournemouth: 4:3
Branky: 3. Machado (p), 60. Greenwood, 68. Cooper, 84. Summerville – 7. Tevernier, 19. Billing, 48. Solanake.
AFC Bournemouth
14. místo, 10-6-17, skóre 32:63, 36 bodů
Svěřencům Garyho O‘Neila se ve čtvrtém kalendářním měsíci celkem daří. Vše načali výhrou na apríla s Fulhamem 2:1, následovala však domácí porážka 0:2 od Brightonu. Poté Bournemouth vyrazil na cesty, ze kterých domů přivezl cenných šest bodů za vítězství 1:0 v Leicestru a 3:2 v Tottenhamu. Po návratu na Vitality Stadium však museli domácí zkousnout vysokou porážku od Kladivářů 0:4. Výprask hráči alespoň částečně odčinili v Southamptonu, kde se díky gólu Marcuse Taverniera z 50. minuty vrátili na vítěznou vlnu.

Leeds United
16. místo, 7-9-17, skóre 42:63, 30 bodů
Tým pod taktovkou Javiho Garcii v dubnu příliš nešlape. Nepříliš povedený měsíc odstartovali venkovní porážkou s Arsenalem, poté ale pod očima svých příznivců porazili Nottingham 2:1, to byla však výhra poslední. Následovaly dva debakly od Crystal Palace a Liverpoolu (1:5 a 1:6). Další prohru, byť už s nižším skóre, si přivezli United z Fulhamu. Naposledy hrál Leeds v úterý v Leicestru, kde vybojoval remízu 1:1. The Whites dostal dovedení v prvním poločase Luis Sinisterra, ale Jamie Vardy deset minut před koncem zařídil dělbu bodů.
Krásné poslední dubnové odpoledne od textového přenosu z 34. kola Premier League, v rámci kterého se utkají domácí AFC Bournemouth a hostující Leeds.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.