Premier League - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fulham : Arsenal - 12. března 2023   15:00

0:3
(0:3)
Arsenal
21' Magalhães  (Trossard) • 26' Martinelli  (Trossard) • 45+2' Ödegaard  (Trossard)
Fulham
Leno – Tete, Adarabioyo, Ream /C/, Robinson – Reed, Lukić – Decordova-Reid, Pereira (76. Wilson), Solomon (76. James) – Mitrović.
Rodák, Wickens – Diop, Vinícius, Harris, Robinson, Francois.
Coote – Cook, Wood
Craven Cottage, Londýn
24 426 diváků
Arsenal
Ramsdale – White (80. Tomijasu), Saliba, Magalhães, Zinčenko (72. Tierney) – Ødegaard /C/, Partey, Xhaka – Saka (72. Nelson), Trossard (77. Jesus), Martinelli (77. Vieira).
Turner – Holding, Jorginho, Smith-Rowe.

Arsenal se zapisuje do historie, protože v pěti londýnských derby vždy zvítězil a neinkasoval. Hostující celek od úvodních minut potvrzoval roli papírového favorita a v prvním poločase vsítil tři branky. Do druhého poločasu už nastoupil s vědomím, že nemá kam pospíchat a spíše souboj dohrával. Naopak Fulham do předu téměř nic nepředvedl a dalo by se říct, že odehrál jedno z nejhorších utkání v letošní sezoně.

The Gunners znovu unikli Manchesteru City na pět bodů a mohou v klidu pracovat na dalším střetnutí. Naopak Fulham zůstává na osmé pozici, alespoň prozatím. Pro dnešek je to ode mě už vše, a tak se s vámi loučím.
90+4'
90+4'
Dnešní utkání sleduje 24 426 diváků.
90+3'
Sám na branku Fulhamu mohl postupovat Fábio Vieira, který zakopl pravou nohu, ovšem hlavní rozhodčí chybně odpískal faul na hráče Arsenalu.
90+2'
Další hlavičkový souboj vyhrál Aleksandar Mitrović a Daniel James mu balon chtěl před branku vrátit. Ovšem trefil soupeře, čímž vybojoval rohový kop.
90'
Centr od rohového praporku odvrátil Aleksandar Mitrović, ovšem balonu se na hranici vápna chopil Fábio Vieira. Jeho pokus mířil po zemi na zadní tyčku, avšak byl zablokovaný hradbou těl v bílých dresech.
89'
Zleva se snažil odcentrovat nově příchozí Kieran Tierney, jehož snažení bylo sražené na další rohový kop.
88'
Kolem soupeře se protáhl Reiss Nelson, který následně přihrával do druhé vlny, kde se nacházel Martin Ödegaard. Kapitán halfvolejem ale zamířil kousek nad břevno. Další parádní akce hostujícího mužstva!
87'
Centr z levé strany mířil na hranici vápna, kde Bobby Decordova-Reid zpracoval míč pro spoluhráče. Harry Wilson rychle zakončoval, ale také mířil jen nad horní tyčku branky.
85'
Gabriel Jesus patičkou uvolnil Fábia Vieiru, který mu na hranici vápna balon vrátil. Brazilský útočník ale v jasné pozici trefil nohu německého brankáře Fulhamu.
84'
Další přihrávka mířila na Aleksandara Mitroviće, který se nacházel v ofsajdu. Arsenal se chopil míče, ale pomalu zakládá akci z vlastní poloviny hrací plochy.
83'
Hráči v černých dresech už nikam nespěchají a nechávají spíše hrát soupeře. Fulham se snaží o kombinaci, jenomže k brance Arsenalu se téměř nedostávají.
81'
Za rozhodnutého stavu vstupujeme do poslední desetiminutovky zápasu. Vše nasvědčuje tomu, že Arsenal v pohodě zvítězí a znovu odskočí Manchesteru City na pět bodů.
80'
Střídání v týmu Arsenal FC:
ze hřiště odchází Ben White, přichází Takehiro Tomijasu.
80'
Gabriel Jesus si obhodil soupeře a následně našel nabíhajícího Reisse Nelsona, který si míč zaseknul, ale následně o něj přišel.
78'
Hostující celek znovu kombinuje na útočné polovině a Gabriel Jesus je fanoušky Arsenalu oceněný jásotem po každém doteku s balonem.
77'
ze hřiště odchází Leandro Trossard, přichází Gabriel Jesus,
ze hřiště odchází Gabriel Martinelli, přichází Fábio Vieira.
76'
Střídání v týmu Fulham FC:
ze hřiště odchází Manor Solomon, přichází Daniel James,
ze hřiště odchází Andreas Pereira, přichází Harry Wilson.
75'
Na pravé straně vápna si nabíhal nikým nehlídaný Tosin Adarabioyo, jehož hlavička mířila z úhlu na branku. Aaron Ramsdale byl znovu připravený zasáhnout a následný pokus Fulhamu mířil nad branku.
74'
Prvním potrestaným hráčem zápasu je Martin Ödegaard (Arsenal), který zastavil držením akci soupeře.
74'
Reiss Nelson si ukázal, kam chce balon, a tak mu ho tam Martin Ödegaard poslal. Ovšem anglický ofenzivní záložník prohrál osobní souboj a hra se obrací.
72'
ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Reiss Nelson,
ze hřiště odchází Olexandr Zinčenko, přichází Kieran Tierney.
69'
Z pravé strany vápna se napřáhl Bobby Decordova-Reid, jehož pokus mířil po zemi ke vzdálenější tyči. Ovšem Aaron Ramsdale balon vyrazil a následnou střelu Andrease Pereiry obrana Arsenalu zablokovala.
67'
Po rozehrání rohového kopu hlavičkoval Granit Xhaka, jehož pokus vyletěl spíše do vzduchu. O zbytek práce se postaral Bernd Leno, jenž míč schoval do rukavic.
66'
Na hranici vápna patičkou Granit Xhaka posunul míč za sebe a okamžitou střelou se prezentoval Gabriel Martinelli. Jeho zakončení ale bylo sražené na rohový kop.
65'
Arsenal dál drží balon a kombinuje s ním na vlastní ploše. Na stadionu přesto panuje parádní divácká kulisa.
64'
Sledujeme asi nejslabší část zápasu, kdy se nic moc na hrací ploše neděje. Arsenal už nikam nespěchá, naopak Fulham zase nemá sílu na to, aby se ještě více vzepřel.
62'
Bukayo Saka se snažil natlačit před soupeře, ale osobní souboj neustál. I proto se bude rozehrávat pouze od branky domácího mužstva.
61'
Zprava odcentroval Kenny Tete, ovšem míč putoval jen do rukavic anglického brankáře Arsenalu. The Gunners se tak s míčem vydávají zpátky na útočnou polovinu.
60'
Kolmá přihrávka mířila na pravou stranu vápna, kam se vydal aktivní Leandro Trossard. Belgický hráč se pokusil o zakončení z úhlu, trefil ale soupeře a následně mu byl odpískaný ofsajd.
59'
Po nacvičeném signálu, kdy Gabriel Martinelli je odstoupený na hranici vápna, přišlo zakončení Brazilce, které ale bylo zablokované.
58'
Na pravé straně se pohyboval Ben White, který pro Arsenal vybojoval rohový kop. K praporku už přišel Bukayo Saka, který pošle centr před branku.
57'
Na levé straně pracoval Andreas Pereira, který sice prohodil soupeře a přihrával do pokutového území. Ovšem nenašel nikoho v bílém dresu, a tak balon sebral Aaron Ramsdale.
55'
Centr z pravé strany mířil na zadní tyčku, odkud jej před branku vracel před branku, kde se nacházel Andreas Pereira. Ovšem rychle se k balonu dostal Thomas Partey, který jej odehrál do bezpečí.
54'
U penaltového puntíku se nacházel Aleksandar Mitrović, ovšem důsledně ho dostoupil William Saliba. Srbský útočník se tak k zakončení z nebezpečné pozice nedostal.
53'
Myslím si, že domácí mužstvo by potřebovalo impuls v podobě střídajícího hráče. Ovšem Marco Silva zatím střídání nechystá.
52'
Aaron Ramsdale se dočkal pískotu, protože čekal až k němu přistoupí Aleksandar Mitrović. Po chvíli hostující celek ztratil míč a znovu napadá rozehrávku soupeře.
51'
Fulham se dočkal rohového kopu, po němž zakončení nepřišlo. Arsenal se vydal na druhou stranu, avšak Leandro Trossard mířil jen doprostřed branky.
50'
Z pravé strany nepříjemně odcentroval Bobby Decordova-Reid a do vzduchu se pověsil Aaron Ramsdale, který při pádu vrazil do Aleksandara Mitroviće.
49'
Už se znovu hraje a u balonu jsou hráči v černých dresech. Ovšem těm tentokrát přechod na útočnou polovinu nevyšel.
48'
Po rohovém kopu zůstal ležet na hrací ploše William Saliba, který je značně otřesený. Hlavní rozhodčí okamžitě přerušil hru a volá na hrací plochu lékaře hostujícího mužstva.
47'
Andreas Pereira a Aleksandar Mitrović se okamžitě seběhli k hlavnímu rozhodčímu, který ukazuje, že to s nimi nebude řešit. Video zkontrolovalo celý moment a pokutový kop se rozehrávat nebude.
46'
Hlavní rozhodčí už dal pokyn k zahájení druhého poločase. Fulham se chopil balonu, ovšem pas na útočnou polovinu nevyšel. Domácí celek se hnal na útočnou polovinu a dožaduje se pokutového kopu. Podle nich totiž William Saliba zahrál rukou.
46'
První poločas patřil Arsenalu, který velmi často držel balon a třikrát se střelecky také prosadil. Hostující celek hraje velmi dobře do obrany, nebo možná spíše Fulham je směrem dopředu neviditelný. Pokud chtějí svěřenci Marca Silvy odejít z duelu důstojně, musí ve druhém poločase výrazně přidat.
45+2'
45+2'
Arsenal právě vstřelil branku!
Leandro Trossard vyslal centr na pravou stranu šestnáctky, který podskočil Antonee Robinson. Balon dopadl na nohu MARTINA ÖDEGAARDA, který si ještě vylepšil pozici a střelou k zadní tyči nedal německému brankáři šanci zasáhnout – 0:3. Asistence: Leandro Trossard.
45'
Centr z pravé strany mířil na zadní tyčku, kde se nacházel Gabriel Martinelli, který mířil do protipohybu brankáře. Ovšem Bernd Leno rychle reagoval rukou a zachránil Fulham od třetí inkasované branky!
44'
Nepřesným centrem se prezentoval Martin Ödegaard, a tak Bernd Leno vyboxoval míč od své branky. Jenomže znovu k hráčům Arsenalu, kteří znovu mohou zahrozit.
43'
Leandro Trossard napadal rozehrávku soupeře a Bernd Leno musel vyslat daleký odkop, který zachytil Gabriel Magalhães. Arsenal na útočné polovině vybojoval další nedovolený zákrok.
42'
Velkou chybu při rozehrávce vyrobil Aaron Ramsdale a balonu se chopil Andreas Pereira, který byl v pohybu od branky. Jeho pokus z pravé strany šestnáctky tak zamířil jen nad branku kanonýrů.
40'
Jdeme do koncovky prvního poločasu a Fulham se nachází znovu na útočné polovině. Ovšem znovu také platí, že hráči bez míče se málo pohybují.
39'
Na pravé straně si řekl pohybem o balon Kenny Tete, ovšem pas letěl jen mimo prostor hrací plochy. Arsenal se ale bude ještě bránit.
38'
Na pravou stranu šestnáctky si naběhl Bukayo Saka, který přihrával okamžitě pod sebe. V jasné pozici se nacházel Leandro Trossard, který levačkou zamířil kousek vedle branky!
37'
Za hranicí vápna Arsenalu se nacházel Aleksandar Mitrović, který se chtěl otočit doprostřed hrací plochy, ale vrazil jen do soupeře. Hráči v černých dresech tak míří zpátky na útočnou polovinu.
36'
Martin Ödegaard přihrál na hranici vápna, odkud ihned přihrával na penaltový puntík Leandro Trossard. V jasné pozici už byl Granit Xhaka, který si balon ukopl k německému brankáři.
34'
Německý brankář Fulhamu chvíli podržel balon a po jeho nákopu vybojovali domácí autové vhazování. Po chvíli zprava odcentroval Kenny Tete, avšak Aaron Ramsdale vyboxoval balon do bezpečných míst.
33'
Až po chvíli to na sebe vzal Manor Solomon, který možná střílel nebo spíše přihrával na zadní tyčku. Ovšem balon skončil jen vedle branky Arsenalu.
32'
Snad poprvé v dnešním utkání byla k vidění kombinace hráčů v bílých dresech. Ovšem záložníci i útočníci bez balonu se moc nepohybovali, a tak si Fulham nemůže vytvořit střeleckou pozici.
31'
Andreas Pereira se snažil otočit hru na pravou stranu, ale jeho nepřesný pas nedoběhl Bobby Decordova-Reid. Fulhamu se směrem dopředu zatím vůbec nedaří.
30'
Třicet minut hry je minulostí a Arsenal už i výsledkově potvrzuje papírové předpoklady. Hráči v černých dresech často drží balon a nacházejí se na útočné polovině.
29'
Domácí celek sice drží balon, avšak musí si dávat pozor na napadání hráčů Arsenalu. Ti balon u středového kruhu získali a znovu pohodlně kombinují.
26'
The Gunners dlouhým míčem přehráli celou zálohu Fulhamu a Granit Xhaka vyvezl míč na útočnou polovinu. Následně přišla přihrávka na levou stranu, odkud Leandro Trossard obloučkem našel na zadní tyči GABRIELA MARTINELLIHO, jenž už se nemýlil – 0:2. Asistence: Leandro Trossard.
26'
Hráči v černých dresech na hrací ploše dominují. Také aktuálně drží balon, ale stáhli se s ním až k vlastnímu pokutovému území.
25'
Arsenal rozehrával další rohový kop, který Leandro Trossard poslal znovu na malé vápno, ovšem zakončení k vidění nebylo. Hostující celek zůstal u balonu a ze střední vzdálenosti jej poslal nad branku William Saliba.
23'
Nejprve se snažil otočit hru vzduchem Aleksandar Mitrović, ale Arsenal balon zachytil a okamžitě vyrazil do protiakce. Za vápnem už se nacházel Bukayo Saka, který si míč nezpracoval ideálně.
21'
Teď už uznání gólu nic nebrání a kanonýři se ujímají vedení! Od rohového praporku na malé vápno odcentroval Leandro Trossard, který našel brazilského spoluhráče. GABRIELA MAGALHÃESE nezastavilo ani zatažení za dres, a tak hlavou otevřel skóre zápasu – 0:1. Asistence: Leandro Trossard.
21'
Arsenal poslal centr na zadní tyčku, kde se nikdo v černém dresu k hlavičce neprobojoval. Hosté vraceli míč před branku a vybojovali další rohový kop.
20'
Granit Xhaka si posunul balon kolem soupeře, ale dal si ho dále od nohy, než by potřeboval. Jeho zakončení tak přišlo v pádu a mířilo do levého spodního rohu branky, kam se Bernd Leno dostal včas.
19'
Dlouhé tři minuty se celá situace prozkoumávala a Gabriel Martinelli se nacházel v těsném ofsajdu. Za jásotu domácích fanoušku se tak pokračuje za nerozhodného stavu.
16'
Arsenal se po rychle kombinaci dostal k přihrávce před branku, kterou vymyslel Gabriel Martinelli. Ten se snažil najít Leandra Trossarda, jenomže Bernd Leno vyrazil míč do ANTONEEA ROBINSONA, který si vsítil vlastní branku. Celou situaci ještě prozkoumal VAR a gól pro těsný ofsajd neplatí!
15'
Domácí celek vyslal dlouhý pas až do pokutového území, kde se pohyboval Aleksandar Mitrović, kterého ale pomezní rozhodčí viděl v ofsajdové pasti.
14'
Arsenal mohl jít do rychlé protiakce a málem domácí obraně unikl Gabriel Martinelli. Ovšem v posledním momentu a s obrovskou dávkou štěstí zastavil míč Antonee Robinson.
13'
Nepřesně otáčel hru Granit Xhaka, a tak se balonu chopil Kenny Tete, kterého fauloval Leandro Trossard. Fulham dostává první šanci k tomu, aby poslal míč do šestnáctky.
12'
Na levé straně vápna přihrával Gabriel Martinelli a Granit Xhaka se musel položit do skluzu k tomu, aby mohl přihrát před branku. Ovšem na první tyči byl pozorný Bernd Leno.
11'
Bukayo Saka dostal pod tlak Antoneea Robinsona, který balon odehrál mezi tři hráče Arsenalu. Ti se na sebe podívali a balon jim odkopl jediný možný soupeř.
10'
Deset minut hry je minulostí a my sledujeme takovou oťukávací taktiku především Arsenalu, jenž je více u balonu, ale zatím nikam nespěchá.
9'
Z levé strany odcentroval Gabriel Martinelli a balon kroutil na zadní tyčku, kde se nacházel Gabriel Magalhães. Ovšem ten na dlouhý balon nedosáhl, a tak se bude jen kopat od domácí brány.
8'
Antonee Robinson vystoupil proti soupeři a vypomohl si nedovoleným zákrokem. Na zeleném pažitu zůstal ležet Bukayo Saka a Arsenal bude rozehrávat standardní situaci.
7'
Gabriel Martinelli se snažil obloučkem najít Leandra Trossarda, kterého tělem odstavil Tim Ream a o zbytek práce se postaral Bernd Leno. Fulham se vydal na druhou stranu, avšak Bobby Decordova-Reid dal nepřesnou nahrávku.
6'
Gabriel Magalhães dával nepřesnou přihrávku a balon skončil za postranní lajnou, což domácí fanoušci ocenili jásotem. Jenomže Fulham dlouho neudržel balon a brání se dnešnímu favoritovi zápasu.
5'
Olexandr Zinčenko chvíli otálel s vhozením míče do hry a po chvíli ho od dva metry vrátil i hlavní sudí. Hráči v černých dresech drží míč na kopačkách, avšak zatím nikam nespěchají.
4'
Aleksandar Mitrović si podržel Williama Salibu na zádech a navíc vybojoval nedovolený zákrok. Fulham tak zůstává u balonu a znovu se bude snažit o postupnou akci.
3'
Gabriel Magalhães se snažil o přihrávku na levou stranu, kde se pohyboval Gabriel Martinelli. Ovšem Arsenal balon neudržel, a tak hraje soupeř, jenž si musel pomoci přihrávkou k brankáři.
2'
Fulham do dnešního duelu nastoupil v bílých dresech, naopak Arsenal oblékl černou sadu. Vraťme se na trávník, kde kanonýři kombinují na vlastní polovině.
1'
Jako první se balonu chopil Arsenal, který rozehrál až ke svému brankáři. Jeho nákop mířil na pravou stranu a hostující celek vybojoval autové vhazování.
1'

Fulham FC: Leno – Tete, Adarabioyo, Ream (C), Robinson – Reed, Lukić – Decordova-Reid, A. Pereira, Solomon – Mitrović.
Náhradníci: Wickens, Rodák – D. James, Diop, Vinícius, H. Wilson, Harris, Robinson, Francois.
Trenér: Marco Silva

Arsenal FC: Ramsdale – B. White, Saliba, Magalhães, Zinčenko – Ödegaard (C), Partey, Xhaka – Saka, Trossard, Martinelli.
Náhradníci: Turner – Jesus, Holding, Tomijasu, Jorginho, Nelson, Smith-Rowe, Tierney, Vieira.
Trenér: Mikel Arteta

Rozhodčí: Coote – Cook, Wood.
Střetnutí mezi Fulhamem a Arsenalem startuje v 15 hodin. Ze souboje je pro vás připravený podrobný textový přenos, jímž vás provede Michal Luxa. Pojďme se společně bavit nejlepším anglickým fotbalem.
V letošní sezoně se Fulham vrátil do nejvyšší anglické soutěže a nevede si vůbec špatně. Po šestadvaceti kolech posbíral devětatřicet bod, což ho řadí na osmou příčku, ale také bojuje o pohárovou Evropu. Téměř s jistotou můžeme říct, že The Cottagers se nezapojí do boje o záchranu, jelikož na osmnáctý Wet Ham mají náskok šestnácti bodů. Aby se tak stalo, musel by domácí celek v závěru soutěže úplně ztroskotat. Nejlepším střelcem Fulhamu je srbský útočník Aleksandar Mitrovič, jenž se prosadil jedenáctkrát. O ligový titul pak bojuje Arsenal, který zaznamenal třiašedesát bodů. Na druhý Manchester City má náskok dvou bodů, ale také odehrál o zápas méně. Kanonýři fungují jako dobře namazaný stroj, avšak v posledním duelu s Bournemouthem zachraňovali vítězství v poslední nastavené minutě. Nejlepším střelce The Gunners pak je jednadvacetiletý Brazilec Gabriel Martinelli, jenž soupeřům nasázel jedenáct branek.
Vítám všechny fanoušku u sedmadvacátého kola anglické Premier League, v němž se proti sobě postaví Fulham FC a Arsenal FC. V londýnském derby budou favority na vítězství The Gunners, avšak The Cottagers nedají v domácím prostředí svou kůži lacino. Čeká nás tak velmi zajímavý souboj a uvidíme, kdo bude slavit vítězství po závěrečné hvizdu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.