Premier League - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fulham : Newcastle - 1. října 2022   16:00

Fulham
88' Decordova-Reid (Kebano)
1:4
(0:3)
Newcastle
11' C. Wilson  (Willock) • 33' Almirón  (Guimarães) • 43' S. Longstaff   • 57' Almirón  (Willock)
Fulham
Leno – Mbabu (45+3. Cairney), Adarabioyo, Ream (C), Kurzawa (45+2. Diop) – Reed, N. Chalobah – D. James (70. Kebano), A. Pereira, Decordova-Reid – Mitrović (37. Vinícius).
Rodák – Duffy, Onomah, Harris, Parkes.
England – Mainwaring, Smith
Craven Cottage, Londýn
22 913 diváků
Newcastle
Pope – Burn (83. Targett), Botman, Schär (83. Lascelles), Trippier (C) (83. J. Lewis) – Willock, Guimarães (59. Anderson), S. Longstaff – Murphy, C. Wilson (66. Fraser), Almirón.

Fauly: 8:9.
Zápas je u konce. Hostující Newcastle se pohodově dostal k vítězství, jehož základ položil už v první půli, kdy se do šaten šlo za stavu 0:3. Konečný výsledek zápasu je nakonec 1:4, když domácí dokázali vstřelit v deseti alespoň jednu branku díky zvýšené aktivitě ve druhé půli.
90+4'
90+2'
Také Ryan Fraser se mohl zapsat mezi střelce, nicméně také on byl ve finále celé akce v ofsajdu, a tak branka neplatí.
90+1'
Hosté kontrolují balón na polovině svého soupeře.
88'
Fulham právě vstřelil branku!
Domácí dávají čestnou branku! Neeskens Kebano dokázal zleva ocentroval do malého vápna, kde se uvolnil BOBBY DECORDOVA-REID, jehož hlavička skončila v síti. Asistence: Neeskens Kebano.
87'
Okolo půlící čáry Andrease Pereiru fauloval Jamaal Lascelles.
85'
Zajímavě to nyní zleva zkoušel Elliott Anderson, když se snažil citovkou na zadní tyči najít kopačky Miguela Almiróna, ale ten míč na hrací ploše už nezastihl.
83'
Střídání v týmu Newcastle United:
ze hřiště odchází Daniel Burn, přichází Matt Targett,
ze hřiště odchází Fabian Schär, přichází Jamaal Lascelles,
ze hřiště odchází Kieran Trippier, přichází Jamal Lewis.
81'
Tom Cairney se na levém křídle pokusil do střelecké pozice dostat Andrease Pereiru, avšak pas na něj byl nepřesný.
79'
Andreas Pereira se na levém křídle pomocí narážečky se spoluhráčem uvolnil, nicméně jeho následný centr byl zablokován.
77'
Domácí teď dělají svým soupeřům problémy v rozehrávce. Fulham se čím dál častěji dostává k míči.
75'
Dlouhý pas v kopačky Tosina Abarabioyoa mířil jeho spoluhráči jen do ofsajdu.
73'
Hra pokračuje stále ve stejném tempu. Aktivní na míči jsou hosté, kteří se už zároveň dopředu bezhlavě neženou.
71'
Rána Eliotta Andersona skončila pouze na rukavicích Bernda Lena.
70'
Střídání v týmu Fulham FC:
ze hřiště odchází Daniel James, přichází Neeskens Kebano.
69'
Miguel Almirón se nyní pár vteřin radoval ze vstřeleného hattricku, nicméně radost mu zkazil pomezní sudí, který nakonec odmával ofsajd.
68'
Zakončení obstaral Tosin Abarabioyo, od jehož hlavy se míč odrazil těsně vedle levé tyče.
67'
Daniel James nyní ukázal svou rychlost na pravém křídle. Domácí budou zahrávat roh.
66'
ze hřiště odchází Callum Wilson, přichází Ryan Fraser.
63'
Tom Cairney teď obral Jacoba Murphyho o míč, nicméně domácí se u balónu dlouho neohřáli.
62'
Domácí se teď dostali do blízkosti šestnáctky soupeře, nicméně celou akci překombinovali, a tak Nick Pope byl opět bez práce.
60'
Jacob Murphy táhl akci Newcastlu po levém křídle, nicméně jeho následný pas skončil jen u Bernda Lena.
59'
ze hřiště odchází Bruno Guimarães, přichází Elliott Anderson.
57'
Newcastle právě vstřelil branku!
Hosté přidávají čtvrtou branku! Po levém křídle prosvištěl Joe Willock, který prudkým přízemním pasem našel u zadní tyče MIGUELA ALMIRÓNA, který to měl už jednoduché. Asistence: Joe Willock.
56'
A dal nepřesný centr, tentokrát byl jeho exekutorem Joe Willock.
55'
Jacob Murphy hledal na přední tyči Calluma Wilsona, avšak tato souhra hostům nevyšla.
54'
Žlutou kartu vidí zblízka Harrison Reed, který zatáhl zezadu Calluma Wilsona.
53'
Tim Ream hledal dlouhým centrem Carlose Viniciuse, avšak pas domácího kapitána byl hrubě nepřesný.
51'
Daniel James se teď ocitl v roli obránce, avšak míč jej přeletěl na kopačky Jacoba Murphyho, který ještě následně hledal své spoluhráče, avšak nepřesně.
49'
Joe Willock se na levé straně uvolnil, když se následně pokusil o obstřel, avšak jeho úmysl Bernd Leno přečetl velice dobře.
48'
Kieran Trippier se dostal k míči a nyní uklidňuje hru. Newcastle nemá v druhé půli kam spěchat.
47'
Úvod druhé půle je ostrý. Hosté se už dvakrát provinili nedovoleným zákrokem.
46'
Skončila první půle, kterou v podstatě rozhodl incident v 6. minutě, kdy Nathaniel Chalobah fauloval Seana Longstaffa. Domácí hrají o deseti a navíc už třikrát inkasovali, když se postupně prosadili Callum Wilson, Miguel Almirón a Sean Longstaff.
45+5'
45+4'
Callum Wilson byl spatřen v ofsajdu, a tak akce hostí pokračovat nemohla.
45+3'
ze hřiště odchází Kevin Mbabu, přichází Tom Cairney.
45+2'
ze hřiště odchází Layvin Kurzawa, přichází Issa Diop.
43'
Je tady třetí branka hostí! Hlavičku Svena Botmana nejprve Bernd Leno vytěsnil na tyč, nicméně k dorážce se následně dostal SEAN LONGSTAFF, který už neměl těžkou úlohu. Asistence: Sven Botman.
43'
Centr zprava doslova trefil nohu Joea Willocka, od něhož se míč odrazil směrem na bránu, nicméně Bernd Leno byl pozorný.
41'
Ve středu pole byli v početní převaze hosté, kteří se tak opět dostali k míči.
40'
Po pravém křídle se prohnal Kevin Mbabu, který následně pro svůj celek vybojoval alespoň autové vhazování poblíž rohového praporku.
38'
Rychlý útok předvedli hosté, když z levé strany zpoza šestnáctky zkusil pálit Jacob Murphy, který však mířil nepřesně.
37'
ze hřiště odchází Aleksandar Mitrović, přichází Carlos Vinícius.
35'
Na trávníku zůstává sedět Aleksandar Mitrovič, ke kterému už přiběhli týmoví lékaři.
33'
Tak to byl nádherný gól! Bruno Guimaraes vzduchem přehodil domácí fotbalisty, když se míč snesl na nárt MIGUELA ALMIRÓNA, který ihned z první poslal balón ke vzdálenější tyči. Asistence: Bruno Guimarães.
31'
Tentokrát chtěl Bruno Guimaraes zrychlit hru dlouhým pasem dopředu na Jacoba Murphyho, ale na toho byl balón až příliš dlouhý.
29'
Bruno Guimaraes chtěl přenést hru na Kierana Trippiera, před kterým však míč skočil, a tak budou vhazovat domácí.
28'
Domácí rozehrávali pod tlakem, což se na přesnosti podepsalo. S míčem hrají opět hosté.
27'
Joe Willock přihrál zleva do vápna Callumu Wilsonovi, který se pokusil o obstřel na vzdálenější tyč, avšak hostující útočník těsně bránu minul.
25'
Hosté jsou teď u míče, když kombinují na polovině svého soupeře.
24'
Opět bylo vzrušení v šestnáctce domácích zbytečné, neboť byl hostům odmáván a odpískán další ofsajd.
22'
Centr Kierana Trippiera našel jen rukavice Bernda Lena, který bleskově rozehrál.
21'
Hra je opravdu hodně rozkouskovaná. Je k vidění mnoho faulů, převážně ze strany domácích hráčů.
20'
V šestnáctce soupeře se k míči dostal Callum Wilson, ale veškeré vzrušení bylo zbytečné, neboť se jednalo o ofsajd.
19'
Bernd Leno hledal dlouhým nákopem Aleksandara Mitroviče, který byl však hostující obranou dobře strážen.
18'
Hosté teď měli v krátkém časovém sledu dva rohové kopy, ale žádnou příležitost na vstřelení branky si nevypracovali.
16'
Centr Daniela Jamese zprava skončil jen v rukavicích Nicka Popea, který s míčem žádné potíže neměl.
14'
Branka nakonec platí. O ofsajd se nejednalo, takže Newcastle vede 0:1.
13'
Regulérnost branky se ještě zkoumá na videu. Začátek zápasu je hodně rozkouskovaný.
12'
Žlutá karta pro tým Fulham FC (Aleksandar Mitrović).
11'
Hosté jdou po zásluze do vedení! Centr Kierana Trippiera našel hlavu Joea Willocka, od něhož se míč odrazil na zadní tyč, kde číhal CALLUM WILSON, který tak prožívá výborný návrat do sestavy. Asistence: Joe Willock
10'
Domácí se na chvíli dostali k míči, ale následně jej jen dlouhým odkopem odevzdali soupeři.
9'
Standardní situace Kieranu Trippierovi vůbec nevyšla, ale hosté pokračují s míčem na svých kopačkách i nadále.
8'
Je to tak! Nathaniel Chalobah vidí červenou kartu, a tak v tomto zápase dohrál.
6'
Nathaniel Chalobah dohrál kolíky Seana Longstaffa. Domácí hráč viděl zblízka žlutou kartu, avšak hlavní rozhodčí se zřejmě ještě půjde podívat na video. Tady by se měla udělovat červená karta.
5'
Po restartu hry pálil Sean Longstaff z hranice šestnáctky. Jeho pokus Bernd Leno vyrazil před sebe a Callum Wilson následně míč poslal do tyče!
4'
Joe Willock zůstává v bolestech ležet na trávníku. Hostující středopolař je nyní ošetřován.
3'
Na zadní tyči si na centr Kierana Trippiera nabíhal jak Jacob Murphy, tak Miguel Almirón, ale k přímému ohrožení Bernda Lena nedošlo.
2'
Hosté budou v úvodu utkání díky aktivity Jacoba Murphyho zahrávat rohový kop.
1'

Fulham FC: Leno – Mbabu, Adarabioyo, Ream, Kurzawa – Reed, N. Chalobah – D. James, A. Pereira, Decordova-Reid – Mitrović.
Náhradníci: Rodák – Duffy, Diop, Kebano, Cairney, Onomah, Parkes, Harris, Vinícius.
Trenér: Marco Silva

Newcastle United: Pope – Burn, Botman, Schär, Trippier – Willock, Guimarães, S. Longstaff – Murphy, C. Wilson, Almirón.
Náhradníci: Karius – Dummett, Lascelles, J. Lewis, Targett, Fraser, Anderson, Joelinton, Wood.

Newcastle 1:3 Fulham
Vstup do nové sezóny Premier League vyšel trochu nečekaně lépe Fulhamu, který po sedmi kolech s jedenácti body okupuje šestou pozici tabulky. Newcastle sice hraje herně více než dobře, nicméně v koncovce to strakám zatím nelepí. Newcastle má tak po sedmi zápasech "jen" osm bodů, což stačí na desátou pozici.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.