Premier League - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leicester : Bournemouth - 8. dubna 2023   16:00

0:1
(0:1)
Bournemouth
40' Billing
Leicester
Iversen – R. Pereira (58. Iheanacho), Amartey, Faes, Castagne – Soumaré, Ndidi (81. Praet), Kristiansen – Maddison (C), Vardy (58. Daka), Barnes (72. Tetê).
D. Ward – Evans, Souttar, Thomas, N. Mendy.
Coote – Betts, Wood
King Power Stadium, Leicester
32 094 diváků
Bournemouth
N. Neto (C) – A. Smith, Stephens, Mepham, Kelly – Christie, Rothwell (60. L. Cook), Lerma, Ouattara (38. Tavernier) – Billing – Solanke (88. Semenyo).
Travers – Viña, Zabarnyj, Brooks, Moore, Anthony.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 8:2. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 10:13.
Bournemouth vyhrál třetí z posledních pěti zápasů a polepšil si na patnácté místo, kde má tři body k dobru na sestupové pásmo. Zato Leicester poosmé za sebou neuspěl a před zápasem s Manchesterem City na předposledním místě ztrácí na záchranu dva body.
Bitvu o setrvání v Premier League rozhodl jediný gólový moment ze čtyřicáté minuty. Na ten dlouho nezapomene James Maddison, který nepovedenou malou domů vyslal do úspěšně zakončeného úniku Philipa Billinga. Bezzubý Leicester zkraje druhé půle ustál několik krizových momentů a zvednout se dokázal až mezi 60. a 80 minutou. Šancím na vyrovnání však Neto nečelil a v závěru už to od domácích byla velká křeč.
90+7'
90+7'
Značně prořídle tribuny sledovaly další Tetêho nákop. Hosté se mu snadno ubránili a prostřednictvím Christieho odnesli míč za půlící čáru.
90+6'
Amartey vzduchem našel Tetêho, který si lajdácky nezkontroloval ofsajdovou linii. Bournemouth už je velmi blízko třem bodům.
90+5'
Maličký Daka se srdnatě pral o vysokou přihrávku od Tetêho. Na akrobatické zakončení z boku malého vápna byl Norberto Neto připraven.
90+3'
Philip Billing přepadl přes záda Soumarého a z velké výšky nekoordinovaně spadl na zem. Zde nikdo nemůže namítat, že jde o úmyslné zdržování.
90+2'
Ani teď Victor Kristiansen provizorního kouče Sadlera nepotěšil. Přetaženým nákopem umožnil Netovi šetřit čas před odkopem od branky.
90'
Kristiansen získal roh. Faes se svou hřívou nedokázal hlavičkovat na branku a z nákopu Tetêho vznikla jen nepovedená koncovka Kristiansena.
89'
Leicester si už osm minut pořádně nezaútočil. Čas na vyrovnání se rychle krátí, trochu pomoct může další faul Taverniera na Praeta.
88'
Střídání v týmu AFC Bournemouth:
ze hřiště odchází Dominic Solanke, přichází Antoine Semenyo.
87'
Kristiansen vyčistil prostor před malým vápnem. Na další z centrů už hosté před Iversenem nečekali, takže ho Amartey mohl pohodlně sebrat.
86'
Faes odčinil chybu Soumarého a skluzem oddělil od míče Cooka. Následný pokus Christieho nepustil na bránu Amartey.
85'
Neto skvěle přečetl hru a vystartoval před vápno proti kolmici, která by jinak znamenala únik rychlonohého Patsona Daky.
84'
Adam Smith zpoza vápna napálil Faese. Soumarému v nebezpečných místech vzal míč Billing a prodloužil tím pobyt Bournemouthu na útočné polovině.
83'
Jednoduše získaný roh Billing nekopl vůbec dobře. Centr přetáhl za vápna a Stevens neudržel balon ve hřišti.
82'
Solankemu byla odpuštěna hraniční hra rukou. Ryan Christie odvážel míč do bezpečí a Daka sáhl pro taktický faul, jenž také zaváněl žlutou kartou.
81'
Střídání v týmu Leicester City:
ze hřiště odchází Wilfred Ndidi, přichází Dennis Praet.
80'
A ještě jeden žlutý dárek pro hostující výpravu. Napomenut byl Adam Smith, jenž špatně načasoval skluz proti sprintujícímu Soumarému.
80'
Kellyho nesportovní zdržování odměnil rozhodčí Coote žlutou kartou.
79'
Mepham byl ve střehu a odkopl centr před nosem Patsona Daky. Byl to zárodek rychlého protiútoku, na jehož konci Faes dokonale zvládl riskantní skluz ve vápně. Vzal míč Solankemu a ještě zařídil odkop od Iversena.
78'
Adam Smith lacino ztratil míč, když se po dlouhé době rodil útok Bournemouthu. Pro hosty to bude ještě dlouhá čtvrthodina.
77'
Stejně jako při nedávném rohu hosté vyhlavičkovali standardku za hranu vápna. Místo Tetêho tam stál Kristiansen, ale optimistickým zakončením Neta neznervózněl.
76'
Tavernier po svém příchodu nepůsobí nejjistějším dojmem. V téměř každém souboji fauluje, což se nyní stalo i při setkání s Tetêm.
75'
Z odvráceného rohu Maddisona mohl profitovat Tetê. Před vápnem si tento Brazilec pečlivě chystal volej, kterým vypálil vedle bližší tyče.
74'
Příchodem Iheanacha a Daky se obraz hry změnil ve prospěch Leicesteru, jenž pokračuje v tlaku rohovým kopem.
73'
Maddisonovi se otevřel prostor u osy. Pravačkou však balon příliš podebral a katapultoval ho vysoko nad břevno Netovy branky.
72'
ze hřiště odchází Harvey Barnes, přichází Tetê.
71'
Harvey Barnes si během předchozí akce poranil levou nohu. Dvacet minut před koncem probíhá jeho ošetření a na střídačce se vymýšlí možná náhrada.
70'
Soumaré poněkolikáté v krátké době vyvezl míč k pokutovému území. Barnes ho potom dával pod sebe a Iheanacho se přes ležícího soupeře probil ke střele, jež šla přesně na Neta.
69'
Další promarněný útok Leicesteru. Rychlá rozehrávka po faulu Taverniera na Castagneho se ukázala být kontraproduktivní.
68'
Boubakary Soumaré protáhl krok a rozdal míč doprava, kde se Iheanachovi těžce nevyvedl centr. Stadionem to jen smutně zahučelo.
67'
Soumaré ustál souboj s Tavernierem. Kontakt s Lermou už byl na něj moc a Leicesteru je přisouzena standardní situace.
66'
Držení míče: 46 % – 54 %.
65'
Další přerušení zavinil Victor Kristiansen a jeho faul na Christieho v místech před oběma střídačkami.
64'
Norberto Neto si po nezapočítaném zákroku nechává ošetřovat ruku. Pro Bournemouth to jsou cenné desítky sekund.
63'
Harvey Barnes si takřka dokonale narazil s Dakou. Vzrušení při chycené střele z rohu malého boxu ale zbylo zbytečné, protože Barnesovi byl písknut útočný faul na Smithe.
62'
Kristiansenův centr Castagne a Faes vraceli do malého vápna. Neto na to včasně reagoval a nepustil do koncovky dobíhajícího Iheanacha.
61'
James Maddison se až nečekaně jednoduše proháčkoval do pokutového území. Vypálený míč letěl k horní tyči a Neto ho musel přizvednout na roh.
60'
ze hřiště odchází Joe Rothwell, přichází Lewis Cook.
58'
ze hřiště odchází Ricardo Pereira, přichází Kelechi Iheanacho.
58'
ze hřiště odchází Jamie Vardy, přichází Patson Daka.
56'
Výkon Leicesteru se po změně stran ještě zhoršil. Asi nebude dlouho trvat a dočasný trenérský štáb sáhne pro náhradníky.
55'
Hráči Bournemouthu si jsou dobře vědomi toho, že je domácí obrana snadno zranitelná. Při každé příležitosti servírují míč do šestnáctky, po ubráněném rohu z toho pramenil další zablokovaný pokus.
54'
Laxní defenziva Leicesteru. Amartey sklepl míč Solankemu. Ten z ostrého úhlu Iversena nepropálil a podobně dopadl i z lepší pozice dorážející Tavernier.
52'
Solanke prokázal dobré krytí míče ve středovém kruhu. Maddison se na něm vyfauloval, ale na hru to v tomto případě mělo jen minimální vliv.
51'
Kellyho centr odmítl Amartey. Hosté byli vytlačeni na půlku a tam si pomohli malou domů na Neta.
50'
Jamie Vardy po akci Maddisona nabízel míč na zadní tyč. Barnes ji nestihl zavřít a vše se obešlo bez první střely na branku Neta.
49'
A další ztráta Leicesteru na obranné polovině! Tavernier z rychlé protiakce vytěžil roh. Po něm centroval Rothwell a byly z toho další zmatky v domácí obraně. Iversen měl plné ruce práce s hlavičkou Mephama a s dorážkami Christieho.
48'
Jako bych to neříkal! Hostům se opět vyplatil aktivní presink. Míč získal Billing a patičkou ho předal Solankemu, kterého Iversen na bližší tyči skvěle vychytal levou nohou.
47'
Daniel Iversen s přehledem zalepil centr v rukavicích a teď sleduje rozehrávku svých spoluhráčů, kteří se pokusí vyvarovat dalšího propadnutí.
46'
Ndidi použil nedovolené prostředky v souboji s rozběhnutým Smithem. Už po několika málo sekundách mají hosté standardku z pravé části hřiště.
46'
King Power Stadium je zalité sluncem, ale nad zdejším klubem se přesto stahují mračna. Leicester v klíčovém zápase o záchranu nepředvedl v první půli takřka nic a kvůli hrubce Maddisona od 40. minuty prohrává darovaným gólem Billinga. Nejlepší střelec Bournemouthu měl i dvě další šance. Z přímého kopu trefil tyč a po rohu ho vychytal krajan Daniel Iversen.
45+1'
45+1'
James Maddison se po přihrávce Soumarého bleskurychle otočil čelem k bráně a postoupil dál do pokutového území, kde mu střelecké plány zhatil klíčový blok Mephama.
44'
Vardy útočil zprava. Ve vápně měl k dispozici jediného spoluhráče, míč na něj ale nedostal a nařízen je odkop od branky Norberta Neta.
43'
Nestalo se. Obráncům Bournemouthu pomohl Dominic Solanke a odhlavičkoval příchozí centr do klidnější destinace.
42'
Lišky mohou odčinit velkou hrubku útočným rohovým kopem.
40'
Bournemouth právě vstřelil branku!
Domácí šli při kombinaci na vlastní polovině do zbytečně velkého rizika. Maddison pod tlakem zpanikařil a pomalou malou domů namazal PHILIPU BILLINGOVI, jenž v nájezdu prostřelil u hranice vápna chytajícího Iversena.
39'
Přizvednutý centr z rohového kopu spadl do náruče Daniela Iversena, který si kvůli malé aktivitě spoluhráčů musel rozmyslet rychlou rozehrávku.
38'
Gary O'Neil sáhl do sestavy ještě před koncem prvního poločasu. Dango Ouattara byl často ve hře, ale přesto ho na hřišti nahrazuje Marcus Tavernier. Nevypadá to na žádné zdravotní důvody.
37'
Ani teď si Jamie Vardy útočení moc neužil. Do souboje o Iversenův vynucený výkop přišel z ofsajdu.
36'
Wout Faes dal těžkou přihrávku na Vardyho. Zkušený útočník ji nezpracoval a na řadě je vhazování Adama Smithe.
34'
Po centru na Solankeho aktivovali hosté intenzivní re-presink, nicméně Barnes se mezi nimi šikovně proháčkoval a konstruktivně předal míč Pereirovi.
33'
Další faul Rothwella už měl žlutý dovětek. Záložník Bournemouthu šel na půlící čáře přehnaně tvrdě do souboje s Maddisonem.
32'
Iversen při rozehrávce překopl Kristiansena. Míč skončil v autu, nicméně po faulu Christieho na Maddisona se zase vrátil Leicesteru.
31'
Držení míče: 44 % – 56 %.
30'
Celá jedenáctka Leicesteru je stažena na třiceti metrech od vlastní branky. Domácí fanoušci se ji snaží trochu povzbudit.
29'
Lerma otočil těžiště na Smithe. Z jeho centru nikdo nic nevytěžil, ale odražený míč se zase vrátil na kopačky Bournemouthu.
28'
Dango Ouattara přijal dlouhý pas z hloubi pole a zleva vylepšoval pozici Solankemu, který vystřelil po zemi za pravou tyč.
27'
Smith nacentroval přes Kristiansena. Ouattara přetažený centr sklepl před sebe, ovšem Solanke se k zakončení neuvolnil.
26'
Leicester stále čeká na první střelu na branku. Nebezpečnější je hostující družina, která trefila tyč a jednou nechala vyniknout Iversena.
25'
Tento roh hosté rozehráli na krátko. Moc se jim to nevyplatilo, jelikož dalekonosný pokus Billinga ztroskotal na Vardym.
24'
Rothwellův roh byl odvrácen před vápno, odkud to pěkně zkusil Billing. Jeho krajan v brance Leicesteru byl u levé tyče včas a vyrazil balon na další roh.
23'
Amartey u zadní čáry křižoval pohyb Ouattary. Domácí stoper se dotkl míče jako poslední a na programu bude rohový kop.
22'
Vardy přehlavičkoval Mephama, ale tím jenom prodloužil dlouhý nákop do míst, které patří Netovi.
21'
Philip Billing u levé lajny neutekl Ndidimu. Nigerijec s ním udržel rychlost a zakopl balon do zaplněného hlediště.
20'
Rozlet Pereiry mezi střídačkami zhatil taktický faul Lermy. Bournemouth díky tomu může zformovat zadní řady.
19'
Smitův centr Amartey nepřesvědčivě odhlavičkoval k Ouattarovi. Ten se ale dlouho rovnal ke střele a domácí mu ji v trojbloku zastavili.
18'
Barnes s Maddisonem roztáhli hru doleva na Kristiansena, ovšem Jamie Vardy na Dánův letící centr o vlásek nedosáhl.
17'
Philip Billing hledal Ouattaru. Našel ho v ofsajdu a domácí mají další možnost k provedení postupného útoku.
16'
Ouattara byl čistě zbaven míče. Soumaré zpomalil brejk a Maddison ho definitivně ukončil špatným zpracováním přihrávky.
15'
Obě strany chtějí hrát ze zabezpečné obrany. Míč se většinou pohybuje daleko od obou branek.
14'
Bournemouth bušil do zataženého bloku. Na hranici vápna napřáhl Billing, ale trefil jen další beky v modrém.
12'
Philip Billing dal špatnou přihrávku do křídla, kam si odskočil Christie. Míč připadl Leicesteru.
11'
Ricardo Pereira pouštěl Maddisonovu přihrávku do třetí vlny ke Castagnemu, jehož křížná přízemní střela proletěla vedle Netovy pravé tyče.
10'
Faesovu diagonálu Barnes ve hřišti nechytil. Přesto si stoper Leicesteru vysloužil potlesk za dobrou myšlenku.
9'
Adam Smith nespustil oči z Barnese a nedal mu klid na střelu z centru od pravého okraje velkého vápna.
7'
Christieho kolmice se zadrhla o domácí obranu, kterou pak neznervózněl ani neadresný nákop ze středu hřiště.
6'
Maddison se vymanil z přehuštěného středu malou domů na Iversena. Hosté toho času vysunují obranu až na útočnou polovinu.
5'
Solanke byl po přihrávce Lermy povalen Kristiansenem. K realizaci přímého kopu se postavil Philip Billing a z dvaceti metrů lízl ze svého pohledu levou tyč!
4'
Faes pouštěl zpětnou přihrávku k Iversenovi, který s tím moc nepočítal. Ve finále mu Solanke míč skoro sebral.
3'
Pereirův centr byl odhlavičkován k Maddisonovi, který odrazem o Stephense získal pro Leicester brzký rohový kop. Míč do ohně servíroval právě Maddison, ale hosté si ve vzduchu poradili.
2'
Důležitý záchranářský duel zahájili výkopem domácí, kteří nastupují v modrých dresech. Bournemouth je v černočervené kombinaci.
1'

Leicester City: Iversen – R. Pereira, Amartey, Faes, Castagne – Soumaré, Ndidi, Kristiansen – Maddison (C), Vardy, Barnes.
Náhradníci: D. Ward – Evans, Souttar, Thomas, N. Mendy, Praet, Iheanacho, Daka, Tetê.
Trenér: Adam Sadler

AFC Bournemouth: N. Neto (C) – A. Smith, Stephens, Mepham, Kelly – Christie, Rothwell, Lerma, Ouattara – Billing – Solanke.
Náhradníci: Travers – Viña, Zabarnyj, L. Cook, Brooks, Tavernier, Moore, Semenyo, Anthony.

Leicester City

Tatam jsou doby, kdy The Foxes, hráli v evropských pohárech. Ve vrcholící sezóně Leicester bojuje o holé přežití mezi anglickou elitou. S bilancí sedmi výher, čtyř remíz a osmnácti porážek je předposlední a na záchranu ztrácí dva body. Z předchozích sedmi kol City získali jediný bod za remízu 1:1 s Brentfordem. Od té dvakrát prohráli 1:2 s Crystal Palace a Aston Villou. To už odskákal Brendan Rodgers, jehož kompetence dočasně převzali dosavadní asistenti Sadler a Stowell. Nejproduktivnějšími hráči týmu jsou Harvey Barnes (10+1) a James Maddison (9+6).
AFC Bournemouth

Také hostující celek je namočen v sestupových vodách. Před důležitým záchranářským duelem na King Power Stadium mu patří osmnácté místo, přičemž má jen o tři body méně než dvanácté Crystal Palace. Bournemouth si v březnu hodně pomohl překvapivou výhrou nad Liverpoolem. Prvního dubna zdolal 2:1 i Fulham, kdežto po reprezentační pauze se vrátil domácí porážkou 0:2 s šestým Brightonem. The Cherries mají nejhorší obranu v lize. Žádná sláva to není ani v ofenzivě, kde má nejvíce branek (6) Philip Billing.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu třicátého kola anglické Premier League. Od šestnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Leicesterem City a Bournemouthem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.