Premier League - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leicester : Leeds - 20. října 2022   21:15

Leicester
16' Koch(vl.)  • 35' Barnes (Dewsbury-Hall)
2:0
(2:0)
Leicester
D. Ward – Castagne, Amartey, Faes, Justin – Soumaré (64. N. Mendy) – Praet (70. Pérez), Tielemans (C), Dewsbury-Hall, Barnes (85. Iheanacho) – Vardy (64. Daka).
Iversen – Braybrooke, Vestergaard, Thomas, Wormleighton.
Bankes – Smart, Greenhalgh
King Power Stadium, Leicester
Leeds
Meslier – Kristensen, Koch (46. Cooper), Llorente, Firpo (82. Klich) – T. Adams, Roca (46. Rodrigo) – Summerville, Aaronson, Sinisterra (75. Gelhardt) – Bamford (C) (65. Harrison).
Klaesson – Ayling, Gnonto, S. Greenwood.

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 1:8. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 15:11.
Leeds absolutně nedokázal navázat na výborný výkon z druhého poločasu zápasu s Arsenalem a prohrává v Leicesteru 0:2, Foxes tak z posledních tří domácích zápasů uhráli sedm bodů, navíc v nich neinkasovali ani jednu branku.

Leicesteru k dnešním dvěma trefám stačila jediná střela na branku, když si nejdříve dal vlastní gól Robin Koch, pak ještě do přestávky zvýšil na 2:0 Harvey Barnes a utkání hrané v nevalném tempu Leicester v pohodě dotáhl k důležitým třem bodům.
90+4'
90+2'
Leedsu vyšla pohledná souhra u pokutového území, Klich ale takovým dloubáčkem z dvaceti metrů spíše jen odevzdal míč Wardovi, tohle mělo pramalou šanci na úspěch.
90+1'
Rozhodčí Bankes oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
89'
Dewsburymu-Hallovi se nepovedlo dobře převzít Justinovu přihrávku, míč se odrazil k Meslierovi.
88'
Leeds z rychlého kontru vybojoval rohový kop, ovšem centr Harrisona od praporku se stal snadnou kořistí pro Dannyho Warda.
87'
Kristensen se na vlastní polovině nechal obrat o míč Dewsbury-Hallem, Leicester toho ale nedokázal využít k protiútoku.
85'
Střídání v týmu Leicester City:
ze hřiště odchází Harvey Barnes, přichází Kelechi Iheanacho.
84'
Po nakrátko rozehraném rohu centroval Klich, Cooper pak hlavičkoval mimo branku. Hosté se nadále potýkají s přesností v koncovce.
84'
Po standardní situaci Leedsu se k odraženému míči dostal Summerville, jeho tečovaná střela z dálky proletěla vedle branky.
82'
Střídání v týmu Leeds United:
ze hřiště odchází Júnior Firpo, přichází Mateusz Klich.
81'
Na Tielemansův rohový kop si naskakoval Amartey, k míči se ale nedostal.
80'
Kiernan Dewsbury-Hall si ale při své aktivitě přivodil nějaké zranění a musí být ošetřen.
79'
Llorenteho dostal pod tlak při rozehrávce Dewsbury-Hall, jenž vybojoval rohový kop, protože španělský obránce už se s míčem dostal za brankovou čáru.
78'
Youri Tielemans dostává žlutou kartu za podražení Aaronsona.
76'
Rohovému kopu Leedsu se domácí bezpečně ubránili, navíc je pískán faul Firpovi.
76'
Jack Harrison se povedenou kličkou uvolnil v pokutovém území, pak ale jeho pokus srazil na rohový kop Mendy.
75'
ze hřiště odchází Luis Sinisterra, přichází Joe Gelhardt.
73'
Do své první šance se dostal Ayoze Pérez, trefil ale jen bránícího Júniora Firpa.
72'
Rodrigovi nevyšla střela od rohu pokutového území, která nabrala opačnou faleš, než španělský útočník potřeboval a zamířila k rohovému praporku.
70'
ze hřiště odchází Dennis Praet, přichází Ayoze Pérez.
70'
Držení míče je absolutně vyrovnané, na střelecké pokusy je to 4:10.
68'
Na lavičce Leicesteru dostává instrukce Ayoze Pérez, jenž bude dalším trumfem Brendana Rodgerse.
67'
Po velké chybě Rodriga při zpětné přihrávce na vlastní polovině se míče zmocnil Daka, přihrál jej volnému Praetovi, ten ale ve velké šanci nezvládl zakončení, když branku vysoko přestřelil!
67'
Rodrigo se v pokutovém území nedostal k Sinisterrově přihrávce, míče se ujal brankář Ward.
65'
ze hřiště odchází Patrick Bamford, přichází Jack Harrison.
64'
ze hřiště odchází Boubakary Soumaré, přichází Nampalys Mendy.
64'
ze hřiště odchází Jamie Vardy, přichází Patson Daka.
63'
Harvey Barnes se po pádu při průniku levou stranou hřiště marně dožadoval odpískání faulu.
62'
Po rohu rozehraném nakrátko to z dálky zkoušel Kristensen, mířil ale vysoko nad branku.
62'
Júnior Firpo kolmicí po levém křídle vysunul Rodriga, po jeho centru se Bamford nedostal do zakončení přes Faese.
61'
Praetovi teď nevyšla klička kolem Aaronsona, když mladého Američana zároveň fauloval.
59'
Júnior Firpo nedovoleně přistrčil Praeta, Leicester může rozehrávat na své polovině.
58'
Poprvé ve druhém poločase zahrozil také Leicester, Soumarého centr byl odražen ke Castagnemu, jeho střelu se hostům povedlo zablokovat.
57'
Leeds zahrával dva rohy v rychlém sledu, po prvním centru Aaronsona byla Bamfordova hlavička sražena mimo branku, ten druhý pak stáhl ze vzduchu Danny Ward.
56'
Sinisterra na pravém křídle uvolnil Kristensena, jeho přesný centr našel Bamforda, tomu se ale nepovedlo ze záklonu kvalitně hlavičkovat a odraženého míče se ujal brankář Ward.
55'
Tielemansovi se nepovedlo zkrotit divoký míč a dostal se s ním do zámezí.
53'
Po následné standardní situaci se o zakončení nůzkami pokusil Llorente, míč se odrazil ke Cooperovi, jenž zblízka nevyzrál na Warda.
52'
Soumaré přiletěl pozdě do souboje se Sinisterrou a prohlíží si žlutou kartu.
51'
Dewsbury-Hall u postranní čáry nedokázal obelstít Kristensena, tomu se povedlo rozehrát svým spoluhráčům.
49'
Tielemans podrazil Aaronsona, v držení míče zůstane Leeds.
47'
Hosté vytvořili obrovský závar před brankou Leicesteru a pak se mocně zlobili, když Amartey v pádu přistrčil míč k brankáři Wardovi, bílí se marně dožadovali odpískání malé domů.
46'
Leicester podle očekávání pokračuje v zahajovací sestavě.
46'
ze hřiště odchází Marc Roca, přichází Rodrigo.
46'
ze hřiště odchází Robin Koch, přichází Liam Cooper.
46'
Je za námi první poločas, v němž Leicester z absolutního minima vytěžil maximum, domácím totiž jedna střela na branku stačila na dva gólové úspěchy, když se po vlastním gólu Kocha trefil Harvey Barnes.

Leeds si pár šancí vytvořil, nejblíže k brance měl Sinisterra, jenž orazítkoval břevno, hosté ale zatím ještě nevystřelili na branku.
45+2'
45+1'
Dewsbury-Hall se prudkou přihrávkou snažil rozběhnout Barnese do úniku, repete z gólové situace ale při souhře těchto dvou hráčů teď nevyšlo.
45+1'
Rozhodčí Bankes k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě minuty způsobené zejména ošetřováním Crysencia Summervilla.
44'
Barnesův centr se neujal, domácí ale zůstávají v držení míče.
43'
Harvey Barnes byl u postranní čáry faulován Kochem jen za cenu žluté karty, tady rozhodčí Bankes absolutně neměl na výběr.
41'
Tielemansův centr vyboxoval Ilan Meslier až za postranní čáru.
40'
Dennis Praet byl sražen k zemi při průniku útočnou polovinou, následovat bude standardní situace z pozice poblíž rohu pokutového území.
38'
Brenden Aaronson si podél pokutového území připravil míč na pravačku, následně pálil nad branku.
37'
Hosté drží míč na svých kopačkách, teď se jim ale nedaří přejít středovou čáru.
35'
Leicester právě vstřelil branku! Domácí jsou mimořádně produktivní! Leicesteru se povedla výborná kombinace v pokutovém území, Vardy patičkou přihrál Dewsburymu-Hallovi, jenž si všiml naprosto osamoceného HARVEYHO BARNESE, jenž se ocitl tváří v tvář Meslierovi a prostřelil jej mezi nohama!
34'
Summerville dostal přihrávku do běhu na pravé křídlo, pak prudkou ránou směřující pod břevno vyzval k zákroku Warda, ten však byl zbytečný, neboť Summervillovi je máván ofsajd.
32'
A další šance Leedsu! Summerville celkem jednoduše potáhl míč do pokutového území, pak obstřelil Faese, mířil ale mimo branku.
31'
Luis Sinisterra táhl protiútok Leedsu naprosto sám, přesto se nakonec dokázal dostat ke střeleckému pokusu, který skončil na břevně domácí branky!
30'
Po nakrátko rozehraném rohu byla zablokována dalekonosná rána Tielemanse.
30'
Přetažený centr Justina vracel před branku Castagne, Diego Llorente odvrátil míč na rohový kop.
29'
Dewsbury-Hall adresoval nebezpečný pas před branku na Vardyho, před ním stačil odehrát míč do bezpečí Llorente.
28'
Kiernan Dewsbury-Hall dostal příliš dlouhý nákop k postranní čáře, hrát mohou hosté.
26'
Po Aaronsoonově centru se Sinisterra dostal jednoduše k míči přes nedůrazně bránícího Justina, hosté z toho ale nedokázali nic vytěžit.
25'
Přeci jen jsme se dočkali střeleckého pokusu, Sinisterrova rána z dálky je sražena na třetí rohový kop Leedsu.
25'
Firpův pas hledající Bamforda zastavil Wout Faes, odraženého míče se ale zase ujali hosté.
23'
Rozeběhla se druhá čtvrtina tohoto zápasu a stále jsme neviděli vůbec žádný střelecký pokus.
21'
Zdravotní potíže trápí Summervilla, ten se v kleče těžce zvedá na nohy. Summerville utrpěl svalový problém při snaze zablokovat Justinův nákop.
20'
Jamie Vardy si naběhl na dlouhý nákop na levé křídlo, po převzetí míče mu je ale máván ofsajd, který byl celkem zřetelný.
19'
Barnes se neprosadil při individuální akci na levém křídle, pak marně gestikuloval k rozhodčímu Bankesovi, že byl při pádu faulován.
18'
Leeds je v držení míče, zatím ale jen v okolí středové čáry.
16'
Leicester právě vstřelil branku! Aniž bychom zatím viděli jakoukoliv střelu, tak se mění skóre! Leicester se rozběhl do otevřenější obrany Leedsu, po faulu na Vardyho rozhodčí Bankes ponechal domácím výhodu, Dennis Praet pak přízemní přihrávkou hledal před brankou Barnese, před ním ale nasměroval míč do vlastní sítě ROBIN KOCH.
16'
Na opačné straně se neujal centr Summervilla.
16'
Vardyho centr vnějším nártem Kristensen sklepl k brankáři Meslierovi.
15'
Sinisterrova průniková přihrávka za domácí obranu byla moc dlouhá pro Patricka Bamforda.
14'
Bamford u rohu pokutového území posunul míč Kristensenovi do běhu, následná přihrávka před branku byla příliš prudká pro Sinisterru, jenž měl zavírat situaci na zadní tyči.
13'
Po Praetově ztrátě míče se Rocovi nepovedlo prostrčit přihrávku na číhajícího Bamforda.
12'
Leicesteru se málem povedla velmi rychlá souhra Dewsburyho-Halla, Vardyho a Barnese, tomu se ale nepovedlo zpracovat přihrávku Vardyho z první.
10'
Při odkopu brankáře Mesliera se Sinisterra vracel do souboje z ofsajdu.
8'
Nákop Wouta Faese na levé křídlo byl příliš dlouhý pro rozběhnutého Barnese.
7'
Praet pronikl po pravém křídle, pak před branku nenašel žádného ze svých spoluhráčů.
7'
Leicester se poprvé usadil na útočné polovině, zatím domácí kombinují daleko od pokutového území.
6'
Brendenu Aaronsonovi vůbec nevyšel centr, který přeletěl všechny fotbalisty před Wardem a zamířil za domácí branku.
5'
Summerville obral o míč Faese, ten pak musel Holanďana, jenž hraje poprvé v životě zápas Premier League v základní sestavě, faulovat.
4'
Kochův nákop doletěl jen k Justinovi, při další útočné snaze Leedsu je hostům máván ofsajd velmi brzy po přechodu středu hřiště.
2'
Ani po tom druhém se ale hosté do zakončení nedostali a po odrazu míče do zámezí může vhazovat Leicester.
2'
Leeds začal zápas aktivně, ve druhé minutě získal dva rohové kopy v rychlém sledu.
1'
Úvodního výkopu se ujali domácí a je rozehráno. Oba celky oblékly tradiční barvy, Leicester tedy kompletně v modré a Leeds v bílé sadě.
1'
Trojice rozhodčích v čele s Peterem Bankesem přivádí fotbalisty na hrací plochu King Power Stadium, utkání bude brzy zahájeno.

Leicester City: D. Ward – Castagne, Amartey, Faes, Justin – Soumaré – Praet, Tielemans (C), Dewsbury-Hall, Barnes – Vardy.
Náhradníci: Iversen – Braybrooke, Daka, Iheanacho, Pérez, Vestergaard, N. Mendy, Thomas, Wormleighton.
Trenér: Brendan Rodgers

Leeds United: Meslier – Kristensen, Koch, Llorente, Firpo – T. Adams, Roca – Summerville, Aaronson, Sinisterra – Bamford (C).
Náhradníci: Klaesson – Ayling, Cooper, Gelhardt, Gnonto, Rodrigo, Harrison, Klich, S. Greenwood.
Trenér: Jesse Marsch

Rozhodčí: Bankes – Smart, Greenhalgh.
Leeds United

Zatímco na formě Leicesteru se alespoň dají najít náznaky zlepšení, tak Leeds je na tom v posledních týdnech pořádně bídně. Z posledních šesti kol uhrál jen dva body, byť prohře 0:1 v posledních kolech s Arsenalem nebudou na Elland Road věřit ještě dlouho, neboť Leeds ve druhém poločase lídra tabulky jasně přehrál a zahodil obrovské množství šancí včetně Bamfordovy penalty.

V tabulce je Leeds aktuálně šestnáctý se ziskem devíti bodů z devíti utkání, na třetí výhru sezóny ale čeká od poloviny října, kdy v domácím prostředí smetl Chelsea 3:0.

Hostům bude kvůli menšímu zranění chybět Pascal Struijk, mimo hru zůstává i Stuart Dallas, Adam Forshaw, Archie Gray a Leo Hjelde.
Leicester City

Fotbalisté Leicesteru vstoupili do sezóny katastrofálně, když v dosavadních deseti kolech uhráli jen pět bodů a na dvacátém místě uzavírají celou tabulku Premier League. V prvních sedmi kolech přitom získali jediný bod a první výhry se dočkali až v říjnu výsledkem 4:0 nad Nottinghamem. Zlepšenou defenzivu pak prokázali i v posledním zápase, kdy zde na King Power Stadium uhráli bezbrankovou remízu s Crystal Palace.

Leicesteru bude chybět klíčový špílmachr James Maddison, jenž v prvních deseti kolech stačil nasbírat pět žlutých karet a dnes musí nuceně absentovat. Mimo hru jsou ze zdravotních důvodů i Ndidi, Pereira, Bertrand, Söyüncü a Evans, ten má alespoň naději na start v nedělním zápase proti Wolves.
Hezký večer při sledování přenosu závěrečného utkání 12. kola Premier League, fotbalisté Leicesteru přivítají Leeds a jedná se o důležitý zápas v souboji týmů z dolní části tabulky.

V loňské sezóně byl ve vzájemných utkáních úspěšnější Leeds, jenž po domácí remíze 1:1 dokázal na King Power Stadium v Leicesteru zvítězit 1:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.