Premier League - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leicester : Tottenham - 11. února 2023   16:00

Leicester
23' N. Mendy  • 25' Maddison (Iheanacho) • 45+4' Iheanacho (Souttar) • 81' Barnes (Maddison)
4:1
(3:1)
Tottenham
14' Bentancur
Leicester
D. Ward – Castagne, Souttar, Faes, Kristiansen – N. Mendy (69. Ndidi), Dewsbury-Hall – Tetê (77. Praet), Maddison (C) (88. R. Pereira), Barnes – Iheanacho (77. Vardy).
Iversen – Söyüncü, Amartey, Thomas, Daka.
Salisbury – Wilkes, Smith
King Power Stadium, Leicester
32 184 diváků
Tottenham
Forster – Tanganga (76. D. Sánchez), Dier, B. Davies I – Porro (76. Emerson Royal), Höjbjerg, Bentancur (65. P. Sarr), Perišić (76. Richarlison) – Kulusevski (79. Danjuma), Son Hung-min – Kane (C).
Austin – Lenglet, Skipp, Moura.

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního večera.
Dnešní utkání sledovalo 32 184 diváků.
Překvapivý výsledek je na světě! Leicester svého soupeře výrazně přehrál a dokráčel k vysokému vítězství 4:1. Lišky ve druhém zápase v řadě daly čtyři góly a ukazují, že mohou být ve druhé půlce sezóny důstojnějším soupeřem. Tottenham se v zápase sice dostal do vedení, jinak podal naprosto otřesný výkon. Trenér Conte rozhodně nebude spokojený.
90+6'
90+6'
Hosté si přihrávají na útočné polovině, tento duel je u konce.
90+4'
Fotbalisté Spurs se pokouší zmírnit porážku, nemohou však najít cestu k nějaké solidní šanci.
90+3'
Oba fotbalisté jsou zpátky na nohách a může se pokračovat. Tento duel pomalu spěje ke svému konci.
90+2'
Po srážce na středu hřiště leží na trávníku Davies a Vardy.
90+1'
Nad rámec zápasu bude nastaveno šest minut.
90'
Nyní se ke střele z hranice vápna dostal Kane, Ward byl v brance Leicesteru připravený.
89'
Danjima z levé strany nacentroval míč do vápna a našel Sona, ten střelou bez přípravy poslal balón vysoko nad branku.
88'
Střídání v týmu Leicester City:
ze hřiště odchází James Maddison, přichází Ricardo Pereira.
86'
Domácí obrana si všechno ohlídala, hosté se do žádné šance nedostali.
85'
Richarlison byl faulován kousek od pokutového území a Spurs budou zahrávat volný kop.
83'
Na King Power Stadium panuje skvělá atmosféra, domácí fanoušci již oslavují vítězství svého týmu.
81'
Leicester právě vstřelil branku!
Čtvrtý gól do sítě Spurs nakonec přichází. HARVEY BARNES se po neuznaném gólu nevzdal, nadále bojoval a byl odměněn. Fotbalista Leicesteru vystřelil zpoza vápna a míč zapadl k tyčce. Forster si však mohl rozhodně počínat lépe.
80'
Höjbjerg to na středu přehnal s důrazem a fauloval. Domácí budou rozehrávat. Rozhodně nikam nespěchají.
79'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
ze hřiště odchází Dejan Kulusevski, přichází Arnaut Danjuma.
78'
Leicester hraje takticky velmi dobře a nedostává se pod tlak. Mnoho fotbalové krásy však poslední minuty nepřináší.
77'
ze hřiště odchází Kelechi Iheanacho, přichází Jamie Vardy,
ze hřiště odchází Tetê, přichází Dennis Praet.
76'
ze hřiště odchází Pedro Porro, přichází Emerson Royal,
ze hřiště odchází Ivan Perišić, přichází Richarlison,
ze hřiště odchází Japhet Tanganga, přichází Davinson Sánchez.
75'
Souttar si musel proti Sonovi pomoci držením a vidí žlutou kartu.
74'
Tottenham dostal šanci, aby s tímto zápasem ještě něco zvládl udělat. Dokáže tento duel zdramatizovat?
72'
Je to tak. Barnes měl špičku kopačky za dovolenou linií a rozhodčí gól neuznává.
71'
Vstřelenou branku znovu prověřuje VAR. Bude to milimetrová záležitost.
70'
Tohle zavání pořádným debaklem! HARVEY BARNES dostal skvělý pas za obranu a následně chladnokrevně zakončil. Obrana Spurs dneska doslova hoří.
69'
ze hřiště odchází Nampalys Mendy, přichází Wilfred Ndidi.
69'
Iheanacho si naběhl do vápna, dostal přesný míč nad hlavu a pohotově ho nasměroval kousek od pravé tyče. Tohle byla pohledná akce.
67'
Kulusevski si nepohlídal náběh a byl mu odpískán ofsajd. Spurs nevychází vůbec nic.
66'
Tentokrát se nedovoleného zákroku dopustil Barnes a vidí žlutou kartu. Hraje se hodně tvrdě.
65'
ze hřiště odchází Rodrigo Bentancur, přichází Pape Matar Sarr.
64'
Hra pokračovala pouze chvilku. Po tvrdém zákroku se v bolestech svíjí na hřišti Höjbjerg. V posledních minutách se toho příliš nenahrálo.
63'
Nakonec se Bentancur zvedl a odchází za postranní lajnu. Vypadá to i tak, že by se rád vrátil do hry. Pustí ho doktoři?
63'
Dokonce to vypadá, že Bentancur bude muset mít ze hřiště odnesen. Na hřiště míří nosítka.
62'
S Bentancurem to ale nevypadá vůbec dobře a zřejmě bude muset dojít ke střídání, což naznačuje směrem ke střídačce i Porro.
61'
A znovu je hra přerušena kvůli ošetřování, tentokrát na zemi zůstává Bentancur.
60'
Hosté měli k dispozici rozehrávku rohového kopu, ta se ale nepodařilo optimálně. Míč skončil přímo v rukavicích Warda.
59'
Dewsbury-Hall si pomohl v jednom ze soubojů držením a vykoledoval si žlutou kartu.
58'
Leicesteru ve druhém poločase dominuje a je jednoznačně lepším týmem. Z levé strany si s míčem u kopačky naběhl do vápna Barnes a střelou po zemi zaměstnal Forstera.
57'
Anglický fotbalista se s bolestivou grimasou postavil zpátky na nohy a bude pokračovat v zápase.
56'
Maddison zůstává ležet na trávníku a je ošetřován.
55'
Dier převálcoval na středu hřiště Maddisona a vidí žlutou kartu.
54'
Kane se po rychlé akci dostal ke střele z pravé strany vápna, ta však byla sražena mimo branku. Vzrušení navíc bylo úplně zbytečné, jelikož pomezní rozhodčí odmával ofsajd.
53'
Dewsbury-Hall se na středu hřiště dopustil faulu a hosté se dostanou k míči.
52'
Z dobrých třiceti metrů to zkusil Bentancur, druhý gól v zápase ale nevstřelil. Ward si v pohodě poradil.
51'
Tottenham se ani na začátku druhého poločasu nedokáže udržet na delší časový úsek na míči. Spurs to budou mít dneska hodně těžké.
50'
Barnes si ve vápně dokázal najít cestu na hlavičku, se kterou ale branku neohrozil. Hodně nevydařený pokus.
49'
Maddison se dostal z levé strany do vápna a zkusil dát před branku střílený pas, který však nikdo na branku nenasměroval.
48'
Leicester si v poklidu přihrává míč kolem půlící čáry, dá se očekávat, že domácí ve druhé půlce ze své aktivity trošku uberou.
46'
Ani jeden z trenérů nestřídal a druhý poločas může začít.
46'
Fotbalisté se pomalu vrací na zelený pažit.
Druhý poločas začne přibližně ve 17:05.
Fanoušci Leicesteru mají po prvním poločase důvod k radosti. Ačkoliv se do vedení dostal ve 14. minutě Tottenham, tak Lišky třemi góly vývoj zápasu zcela otočily. Spurs hrají velmi pasivně a absolutně nic jim nevychází. Uvidíme ve druhé půlce nějakou změnu?
45+5'
45+4'
Domácí v samotném závěru prvního poločasu přidávají třetí branku. Zpoza vápna se k zakončení dostal KELECHI IHEANACHO a krásnou technickou ránou poslal míč k tyčce.
45+1'
V prvním poločase budou nastaveny čtyři minuty.
45'
Nyní si na trávníku ustal Dewsbury-Hall a lékařský tým Leicesteru musí znovu do akce.
43'
Kulusevski dostal od Porra míč do vápna, švédský fotbalista si ho ale špatně zpracoval a Ward toho využil. Šel ze své branky a míč získal pro sebe.
42'
Souttar se pokoušel na útočné polovině přenést hru na Barnese, centrovaný míč ale byl příliš dlouhý a skončil v autu.
41'
Tottenham hraje velmi špatně a nedokáže se dostat do potřebného tempa. Domácí si závěr prvního poločasu bezpečně hlídají.
40'
Maddison následně bránil rychlé rozehrávce a vidí žlutou kartu.
39'
Maddison zatáhl na středu hřiště za záchranou brzdu a fauloval Bentancura. Hosté budou rozehrávat.
38'
Nevypadá to na nic vážného, Mendy bude v duelu pokračovat. Nyní ale musí za postranní lajnu.
38'
Na trávníku zůstal sedět na středu hřiště Mendy a vyžaduje ošetření.
37'
Barnes si při dobíhání dlouhého pasu pomohl v souboji faulem a rozhodčí přerušuje hru.
34'
Hosté se tentokrát po rohovém kopu k žádnému zakončení nedostali, zůstávají však u míče.
33'
Tohle mohl být hodně kuriózní vlastní gól. Castagne si vůbec nerozuměl s Wardem a nakonec poslal míč kousek vedle vlastní branky.
32'
Poslední minuty se hraje hodně na středu hřiště, kde se oba týmy střídají v držení míče.
30'
Spurs ale mají nadále velké problémy. Lišky hrají ve vysokém tempu a snadno se dostávají k míčům.
28'
Fotbalisté Tottenhamu se dokázali dostat k míči a pokouší se uklidnit hru.
26'
Leicester nepolevuje a znovu se tlačí do útoku.
25'
Domácí za dvě minuty otáčí vývoj zápasu! Tottenham zcela propadl ve středu hřiště, Lišky podnikly rychlý protiútok a slaví. Iheanacho našel na levé straně volného JAMESE MADDISONA, jenž ve velké příležitosti nezklamal.
23'
I druhý gól zápasu padl po rohovém kopu. Centr od rohového praporku ještě hostující obrana odvrátila, těsně před vápnem se však do míče opřel NAMPALYS MENDY a trefil se naprosto ukázkově!
21'
Z obrovské vzdálenosti se do míče opřel Tete a poslal jej vysoko nad branku. Tohle nebyla nejlepší myšlenka.
20'
Ward byl ve vápně hodně drzý a s přehledem si došel pro centrovaný míč.
19'
Son dostal pas za obranu a nasměroval si k to brance. Jeden z obránců ho stihl doběhnout a odehrál míč na rohový kop.
18'
Leicester se pokouší oklepat z inkasovaného gólu a kombinuje na útočné polovině. Hosté však svého soupeře nepouští na dostřel branky.
16'
Potvrzeno, gól platí.
15'
Celou situaci ještě řeší VAR.
14'
Tottenham právě vstřelil branku!
Hodně šťastná trefa a Tottenham se dostává do vedení. Tentokrát Kristiansen svému týmu příliš nepomohl, když ve vápně míč smolně srazil na RODRIGA BENTANCURA a ten ho dokázal nasměrovat do branky.
14'
Centr od rohového praporku propadl na zadní tyčku, kde ho do bezpečí uklidil Kristiansen. Rohový kop se bude opakovat.
13'
Perišić se nyní ujal rozehrávky přímého kopu a nevymyslel to vůbec špatně. Jeho střelu musel Ward vyrazit na rohový kop.
12'
Žlutá karta pro tým Leicester City (Wout Faes).
11'
Perišić se rozběhl na levé straně a dostal se až k vápnu, odkud zkusil vystřelit ke vzdálenější tyči. Střela však nebyla přesná a proletěla do zámezí.
10'
Porro si vyběhl podél pravé lajny a dokázal pro svůj tým vybojovat faul.
9'
Domácí si přihrávají kolem středové lajny a pomalu si připravují svoji útočnou akci.
7'
Leicester hraje v úvodních minutách velmi aktivně a pokouší se na soupeře vytvářet tlak. Spurs se u míče příliš nedrží.
5'
Maddison si narazil míč a následně vystřelil vedle postavené zdi. Razance tomuto pokusu nechyběla, přesnost však ano.
4'
Bentancur navíc vidí žlutou kartu.
4'
Barnes si z levé strany šikovně navedl míč do středu hřiště a těsně před vápnem byl faulován. To bude zajímavý přímý kop.
2'
První závar u branky Leicesteru. Ke střele z hranice pokutového území se dostal Bentancur a vystřelil těsně nad branku.
1'
O první útočnou akci zápasu se postarali domácí, vše ukončil odpískaný útočný faul na Tangangu.
1'

Leicester City: D. Ward – Castagne, Souttar, Faes, Kristiansen – N. Mendy, Dewsbury-Hall – Tetê, Maddison (C), Barnes – Iheanacho.
Náhradníci: Iversen – Söyüncü, Amartey, R. Pereira, Thomas, Ndidi, Praet, Vardy, Daka.
Trenér: Brendan Rodgers

Tottenham Hotspur: Forster – Tanganga, Dier, B. Davies I – Porro, Höjbjerg, Bentancur, Perišić – Kulusevski, Son Hung-min – Kane (C).
Náhradníci: Austin – D. Sánchez, Emerson Royal, Lenglet, Skipp, Danjuma, P. Sarr, Richarlison, Moura.
Trenér: Antonio Conte

Rozhodčí: Salisbury – Wilkes, Smith.
Tottenham Hotspur

Tottenham je na tom o poznání lépe než jeho dnešní soupeř. Spurs patří v tabulce páté místo a je velice pravděpodobné, že svěřenci trenéra Antonia Conteho budou do závěru sezóny bojovat o účast v Lize mistrů. Tottenham půjde do dnešního duelu plný sebevědomí, jelikož naposledy vyzrál na Manchester City.
Leicester City

Pro Leicester je zatím letošní ročník velkým zklamáním. Lišky se v tabulce nachází na čtrnáctém místě a místo bojů o evropské poháry se letos zajímají spíše o to, co se děje za nimi. Poslední zápas však Leicesteru vyšel, když dokázal vyhrát na hřišti Aston Villy 4:2.
Přeji krásné odpoledne! Premier League pokračuje 23. kolem a my se můžeme těšit na spoustu zápasů. V tomto přenosu se zaměříme na souboj mezi Leicesterem a Tottenhamem. Který z týmů dokáže dokráčet k vítězství?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.