Premier League - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Newcastle : Tottenham - 23. dubna 2023   15:00

Newcastle
2' Murphy  • 6' Joelinton (Schär) • 9' Murphy (Schär) • 19' Isak (Willock) • 21' Isak (S. Longstaff) • 68' C. Wilson
6:1
(5:0)
Tottenham
49' Kane  (Höjbjerg)
Newcastle
Pope – Burn, Botman, Schär (74. Lascelles), Trippier (C) (70. Manquillo) – Willock, Guimarães (70. A. Gordon), S. Longstaff – Joelinton, Isak (66. C. Wilson), Murphy (66. Almirón).
Dúbravka – Targett, Ritchie, Anderson.
Coote – Bennett, Wood.
St James' Park, Newcastle upon Tyne
52 252 diváků
Tottenham
Lloris (C) (46. Forster) – P. Sarr (23. D. Sánchez), Dier, Romero – Perišić, Höjbjerg, Skipp, Porro – Son Hung-min (83. Richarlison), Kane, Kulusevski (72. Danjuma).
Tanganga, B. Davies I, Lenglet, Devine, Mundle.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek neděle. Napočtenou někdy příště!
Dnešní utkání sledovalo 52 252 diváků.
Magpies se na dnešní brilantní výkon pokusí navázat ve čtvrtek večer, kdy se budou snažit zkomplikovat Evertonu cestu za záchranou. Tottenham pak ve stejný den na své půdě přivítá Manchester United.
Newcastle dnes jasně ukázal, že si zaslouží si příští rok zahrát Ligu mistrů. Tottenham čeká pěkně dlouhá cesta do Londýna, Spurs totiž v St James' Parku propadli ve všech aspektech hry a po vysokém debaklu 1:6 se nyní budou muset soustředit na uhájení pátého místa v tabulce, než pomýšlet na posun do vyšších pater.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 5:5. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 7:13.
90+3'
90+2'
Utkání pokojně plyne k závěrečnému hvizdu. Nedivil bych se, kdyby dnešek byl posledním dnem Stelliniho na lavičce Spurs, kterou samozřejmě vede jen dočasně.
90'
Uvidíme ještě aspoň tři minuty hry.
89'
Romero nyní uchránil míč před dotěrným protihráčem a poslal balón dozadu na Forstera.
88'
Danjuma se teď zničehonic blýskl hodně prudkou ranou z voleje, kterou ale nasměroval přesně na Popea! Domácí obrana v závěru zaspala.
87'
Spurs jsou stále zatlačeni v obraně. Willock dlouhým centrem hledal Longstaffa ve vápně, toho ale bedlivě střežili dva protihráči a nepustili ho k balónu.
86'
Forster odhání spoluhráče od svého brankoviště, za malou chvíli bude odkopávat balón.
85'
Domácí brejk zhatila nepovedená přihrávka Almiróna, který se pokoušel vrátit míč na stranu Gordonovi. Newcastle si nicméně rychle vzal míč zpět.
84'
Naprosto jednostranný zápas se pomalu chýlí ke konci, dnes večer bude v barech po Newcastlu nejspíš hodně veselo. Longstaff drží míč u středu hřiště.
83'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
ze hřiště odchází Son Hung-min, přichází Richarlison.
81'
Tottenham připravuje ještě jedno střídání, do hry zasáhne Richarlison. Bývalý tahoun Evertonu stále čeká na první gól v novém působišti, dočká se dnes?
80'
Uvidíme druhý domácí rohový kop v posledních dvou minutách, Gordon se znovu přesouvá k praporku.
78'
Gordon měl na kopačce sedmý gól Newcastlu! Jeho zakončení z bezprostřední blízkosti svatyně se od položeného Forstera odrazilo přímo mezi tři tyče, na poslední chvíli ale balón mimo nebezpečí tečoval protihráč! Roh pro United.
77'
Kane se přes jednoho bránícího protihráče dostal, za Botmana už ale balón neprotáhl. Obránce Magpies míč skluzem vyšťouchl do zámezí.
76'
Duel se už v St James' Parku zřejmě jen dohrává, ani jeden tým už nehraje na plný plyn. Dění se od šestého gólu Newcastlu drží hlavně u středu plochy.
74'
Střídání v týmu Newcastle United:
ze hřiště odchází Fabian Schär, přichází Jamaal Lascelles.
74'
Cristian Romero (TOT) rozšiřuje řady varovaných hráčů Spurs, dále si tak bude muset počínat opatrněji.
73'
Zdálo se, že Fabian Schär bude nucen střídat, nakonec ale pokračuje ve hře. Zřejmě se jednalo jen o nějakou křeč, kterou domácí zadák rozchodil.
72'
ze hřiště odchází Dejan Kulusevski, přichází Arnaut Danjuma.
71'
Věřte tomu nebo ne, ale Tottenham si už jednou v minulosti z Newcastlu obrovský debakl odvezl. V prosinci 1996 zde v rámci Premier League padl 1:7, což je skóre, které dost možná uvidíme i dnes.
70'
ze hřiště odchází Bruno Guimarães, přichází Anthony Gordon,
ze hřiště odchází Kieran Trippier, přichází Javier Manquillo.
69'
Domácí ještě evidentně nemají dost a znovu míří dopředu, tentokrát balón posouvají po straně.
68'
Newcastle právě vstřelil branku!
Tomu říkám nástup na pažit! Almirón se vkradl do šestnáctky a zkusil zakončit, přičemž jeho střela byla zblokována. Míč se ovšem odrazil na volného CALLUMA WILSONA, který na hřiště přišel teprve před pár desítkami sekund, a ten dorážkou vrátil Magpies pětigólový náskok – 5:0!
67'
Dier faulem sice na chvíli zastavil postup Newcastlu, protihráče ale pochopitelně neodzbrojil.
66'
ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Callum Wilson,
ze hřiště odchází Jacob Murphy, přichází Miguel Almirón.
64'
Son si v šestnáctce počínal nebezpečně, i tentokrát ale prudkou ranou trefil jen protihráče. Po něm to zkusil Porro, ten pro změnu kompletně přestřelil.
63'
Dění v St James' Parku už asi minutu stojí, střelec druhé branky Joelinton je v péči domácích zdravotníků.
62'
Sonova střela byla zblokována. Míč se odrazil ke Kulusevskimu, Spurs tak stále operují u Popea.
61'
Sledujeme trochu hluchou pasáž hry. Skipp zahrál na balón na pravou stranu, uvidíme, co hosté vymyslí.
60'
Kulusevski poslal míč za postranní čáru, zpět do hry ho tak bude vracet jeden z hráčů Newcastlu.
58'
Domácí jsou momentálně aktivnějším celkem na hrací ploše a snaží se znovu proniknout do vápna Spurs, Tottenham ale zpevnil svou defenzívu.
57'
Odpískán nedovolený zákrok zase proti druhému celku, Perišić nedovoleně zastavil Longstaffa a nabídl Magpies standardku z celkem slušné pozice.
55'
Isak to ve vápně londýnského klubu trochu přehnal s důrazem a v zápalu boje o míč srazil na zem Romera, Newcastle si do statistik zapisuje faul.
54'
Hosté toho z rohu moc nevymysleli. Míč se odrazil ven z vápna na Sona, který teď přemýšlí, co s ním.
53'
Skipp se chtěl prosadit po zachycení Porrovy přihrávky, bránící Burn ale míč vyrazil za bránu.
52'
Chaotickou skrumáž před hostující svatyní po zahraném rohu ukončil postranní sudí, který odpískal ofsajd.
51'
Málem jsme viděli bleskovou odpověď ze strany Magpies! Longstaff nasměroval míč na zadní tyč, kam nabíhal Isak, který ale nakonec letící balón nezvládl odhlavičkovat mezi tři tyče!
50'
Hosté se dostávají do hry, tohle by možná mohlo být ještě zajímavé. Son nabídl míč na hranu vápna Perišićovi, jehož následná střela šla nad klec.
49'
Tottenham právě vstřelil branku!
Tak přeci jen tu máme jiskřičku naděje pro Spurs, kteří na začátku poločasu snižují své manko na čtyři branky! Trippier na straně nezvládl odzbrojit HARRYHO KANEA, který zakončil přesně do vzdálenějšího horního růžku. Rooneymu je tak v historických tabulkách zas blíž – 5:1!
47'
Obrana Tottenhamu je stále naprosto bezmocná. Longstaff se dostal do skvělé příležitosti a jeho zakončení bylo zblokováno doslova na poslední chvíli, pár sekund nato pak vedle brány hlavičkoval Isak.
46'
Druhý poločas je tu, hosté do něj vstupují s novou tváří mezi třemi tyčemi. Llorise vystřídal Forster, dle oficiálních zdrojů Premier League prý kvůli zranění.
46'
ze hřiště odchází Hugo Lloris, přichází Fraser Forster.
46'
Strakám ve druhém poločase stačí vstřelit další dva góly, aby vyrovnaly historicky nejvyšší porážku Tottenhamu v Premier League. Ta se datuje do 2. září 1978, kdy Spurs v Liverpoolu padli 0:7. Padne dnes tento rekord?
První poločas asi není třeba nijak dlouze hodnotit: pohled na skóre vám totiž řekne vše, co potřebujete vědět. Tottenham do bitvy o první čtyřku v St James' Parku vstoupil naprosto nepřipraven a Newcastle si ho přímo vychutnal. V prvních dvaceti minutách za bezmocného Llorise zaplulo hned pět balónů, a už nyní je tak více než jasné, že všechny body zůstanou doma. Pokud se tedy nestane naprostý zázrak...
Druhý poločas začne přibližně v 16:04.
45+3'
45+2'
Balón se pohybuje po obranném valu Tottenhamu, první poločas bude za malou chvíli minulostí.
45+1'
Kulusevski po čistém zákroku protihráče zůstává ležet v domácím vápně, penaltu si ale nevymodlí.
45'
Nastavovat se budou dvě minuty.
44'
Guimarães nyní poslal míč na stranu na Murphyho, jehož následný centr přeletěl všechny ve vápně.
43'
Newcastle se krátkými přihrávkami snaží si vypracovat co nejlepší pozici pro zakončení, hostujícím borcům se vůbec nedaří aktivní protihráče odzbrojit.
42'
Další várku oslav teď v St James' Parku mohl odšpuntovat Longstaff, jehož střela se od bránícího protihráče odrazila jen těsně vedle tyče! Tottenham působí naprosto bezradně.
41'
Willock chtěl znovu zakončit, do dráhy jeho střely se ale položil Höjbjerg. Straky získávají další rohový kop.
40'
Romero těsně před hranicí vápna fauloval Joelintona. Stačilo pár centimetrů a byla by z toho penalta pro domácí. Místo toho ale rozhodčí jen ponechal výhodu, následná střela Willocka ale šla mimo tři tyče.
39'
Poločasová pohádka Magpies se pomalu chýlí ke konci, za pár minut tu budeme mít nastavení. Newcastle nyní nicméně operuje před Llorisem.
38'
Perišić na pravé straně na poslední chvíli zabránil centru a skluzem míč poslal za bránu, máme tu další roh.
37'
Tottenham v posledních minutách kupí nedovolené zákroky, celkem pochopitelná frustrace Stelliniho je evidentní. Sudí napomíná Porra.
35'
Dierův dlouhý nákop vystihl Burn, který následnou rozehrávkou nastartoval rychlý výpad Newcastlu. Ten se ale tentokrát celkem rychle rozpadl.
34'
Rozhodčímu došla trpělivost, Oliver Skipp (TOT) teď fauloval pro změnu Trippiera a vidí žlutou kartu.
33'
Skipp ve snaze vybojovat ztracený balón poslal k zemi Guimarãese, Spurs tak míč ztrácí definitivně.
32'
Hra se nyní drží mezi šestnáctkami, ani jednomu celku se nedaří se na delší dobu udržet na míči.
30'
Kane Sonovu krátkou přihrávku ve vápně jen lehce tečoval přímo do středu brány. Pope měl hodně jednoduchou práci a balón lapil.
29'
Tottenhamu to stále na hřišti skřípe, a to snad ve všech aspektech hry. Spurs se vůbec nedaří pevnou obranu Newcastlu jakkoliv překvapit.
28'
V St James' Park se dnes poprvé žlutilo, a to naprosto zaslouženě. Po nevybíravém zákroku na Willocka je varován Dejan Kulusevski (TOT).
27'
Porro pohlídal Joelintona ve vápně a centr jednoho z domácích hráčů z pravé strany odhlavičkoval za Llorise, uvidíme další standardku Magpies.
25'
Kane nabídl míč Sonovi, jenž proběhl kolem vápna a následnou přihrávkou chtěl připravit střelu pro Kulusevskiho. Ten se ale k balónu nedostal včas.
24'
Joelinton si pohrával s míčem u rohového praporku, než se ho pro jistotu rozhodl poslat na spoluhráče za sebou. Brána Tottenhamu je znovu pod tlakem.
23'
ze hřiště odchází Pape Matar Sarr, přichází Davinson Sánchez.
22'
Spurs budou mít šanci aspoň trochu zasáhnout do dění, Burn poslal balón za svatyni. Roh.
21'
Dnešní datum se do historie Tottenhamu zapíše hodně černým písmem, ze zápasu neuběhla ani půlhodina a v Newcastlu už padla pověstná "bůra"! Po Murphym si na hattrick v St James' Parku zadělává také ALEXANDER ISAK, který se prosadil velmi podobným způsobem jako před dvěma minutami. Hostující sektor na tribuně se pochopitelně vyprazdňuje – 5:0!
19'
Po chvíli klidu přichází další hřebík do rakve Tottenhamu, který je zralý na ručník! Joe Willock pěkným dlouhým pasem vysunul do útoku naprosto volného ALEXANDERA ISAKA, jenž svůj běh do vápna zakončil jednoduchou střelou do bližšího dolního rohu – 4:0!
18'
Porro chtěl přesunout hru na střed, hlavičkový souboj o balón mezi Sonem a Schärem ale vyhrál druhý jmenovaný. Tottenham ani nyní Popa nepotrápil.
17'
Kulusevski zastavil výpad protihráče a obratem předal balón Porrovi, hosté se snaží zaútočit po straně.
16'
Další roh Magpies větší šanci nepřinesl. Střelou z voleje se chtěl blýsknout Pope, kterému ale odražený míč vůbec nesedl. Lloris nemusel zasahovat.
15'
Skipp si ve snaze zastavit Guimarãese na středovém kruhu počínal nedovoleně, sudí přerušuje hru a vrací míč do držení aktivního Newcastlu.
14'
Domácí včas rozebrali další hostující výpad, ujali se balónu a nyní se snaží přesunout hru k Llorisovi.
13'
Poprvé dnes zahrozili také Spurs. Skipp protáhl balón na hranici šestnáctky a následnou přihrávkou nabil na střelu z voleje Kaneovi, jenž ale přestřelil.
12'
Guimarães to teď trochu přehnal s důrazem, jeho přihrávka na spoluhráče na pravé straně projela až za zadní čáru. Lloris bude rozehrávat od svého rajonu.
11'
Sarrova hodně nervózní malá domů málem Tottenhamu zadělala na malér, Lloris se ale k míči dostal včas.
9'
Tak tohle už je naprostá demolice, Magpies dělají obrovské kroky směrem k pojištění čtvrtého místa v tabulce a brousí si zuby i na posun na třetí flek! Nádhernou ranou na propastný rozdíl tří branek stav upravuje JACOB MURPHY, jenž si v prvních deseti minutách stihl zadělat na hattrick. Naprosto neuvěřitelné – 3:0!
8'
Porro uchránil míč před dotěrným protihráčem a pokusil se ho zahrát dopředu, jenže ho nedopatřením poslal na kopačku jiného domácího bojovníka.
6'
Zatím je v to v St James' Parku naprosto jednostranná podívaná, domácí se prosazují už podruhé! Na střeleckou listinu se tentokrát zapisuje JOELINTON, který zachytil Schärův pěkný vzdušný pas na kraji vápna, nechal Llorise vyběhnout mimo pozici a následně zakončil do takřka prázdné brány – 2:0!
5'
Guimarãesův centr před Llorisem vystihl bránící protihráč, který míč obratem zahrál ven z vápna.
4'
Isak se nenechal jednoduše odzbrojit v šestnáctce a svou zblokovanou střelou vybojoval první roh pro Newcastle, který je v obrovském laufu.
3'
Londýnští hráči se snaží na inkasovanou branku rychle zareagovat, United je ale stále nepouští k Popeovi.
2'
Tak tohle je pro hosty start jako z hororu! Hodně laxní obrana Spurs pustila Joelintona do vápna a Lloris sice na jeho střelu stačil zareagovat, míč ale jen vyrazil na kopačku nehlídaného JACOBA MURPHYHO a ten se nemýlil – 1:0!
1'
Tottenhamu se na první pokus nepodařilo po straně prorazit před Popeovu svatyni, obrana Newcastlu je už těsně za středovou čarou připravila o balón.
1'
Úvodní výkop obstarají Spurs, jdeme na to!
Oba celky nastupují na pažit v St James' Parku. Domácí oblékli své tradiční černobílé pruhované dresy, hosté pro změnu zvolili svou třetí, tedy modrou, sadu.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemné nedělní odpoledne, utkání začíná zhruba za půl hodiny! Níže si můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

Newcastle United: Pope – Burn, Botman, Schär, Trippier (C) – Willock, Guimarães, S. Longstaff – Joelinton, Isak, Murphy.
Náhradníci: Dúbravka – Lascelles, Targett, Manquillo, Ritchie, Almirón, Anderson, A. Gordon, C. Wilson.
Trenér: Eddie Howe.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – P. Sarr, Dier, Romero – Perišić, Höjbjerg, Skipp, Porro – Son Hung-min, Kane, Kulusevski.
Náhradníci: Forster – D. Sánchez, Tanganga, B. Davies I, Lenglet, Danjuma, Devine, Mundle, Richarlison.
Trenér: Cristian Stellini.

Rozhodčí: Coote – Bennett, Wood.
Bude se dnes odpoledne v St James' Parku přepisovat historie? Bez ohledu na výsledek souboje s Newcastlem by se 24. duben 2023 mohl do kariéry Harryho Kanea zapsat zlatým písmem. Útočníkovi Spurs totiž chybí už jen dvě trefy na to, aby dohnal Wayna Rooneyho na druhém místě nejlepších střelců v historii Premier League. Vymaže toto manko již dnes?
PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Hosté dnes mají extra motivaci Newcastle porazit: mají mu totiž co vracet. Magpies v říjnovém měření sil uspěly těsně 2:1, přičemž jejich vítězství brankami v úvodní půli zařídili Wilson a Almirón. Po pauze se pak sice prosadil Kane, to bylo ale z tábora Spurs pro ten den vše.

23. 10. 2022: Tottenham – Newcastle 1:2 (0:2)

Branky: 54. Kane (Lenglet) – 31. Wilson, 40. Almirón (Longstaff).

Žluté karty: 68. Wilson (NEW), 84. Pope (NEW) – 31. Bentacur (TOT), 59. Sessegnon (TOT), 66. Skipp (TOT), 90. Emerson Royal (TOT).

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 4:3. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 12:6.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Lenglet (81. Davies), Dier, Sánchez (81. Doherty) – Sessegnon (61. Perišić), Bentacur, Bissouma, Skipp (66. Moura), Emerson Royal – Son, Kane. Hlavní trenér: Antonio Conte.

Newcastle United: Pope – Burn, Botman, Schär, Trippier (C) – Willock (75. Murphy), Guimarães (89. Shelvey), Longstaff – Joelinton, Wilson (88. Wood), Almirón. Hlavní trenér. Eddie Howe.
TOTTENHAM HOTSPUR (5. místo)
31 Z, 16–5–10, 57:45 (+13), 53 bodů

Tottenham si v posledních týdnech prochází celkem turbulentním obdobím a pokud včas nezatáhne za záchranou brzdu, může se eventuálně ocitnout i mimo kvalifikační posty do Evropy. Tápající klub, který bleskurychle dohání právě euforická Aston Villa, od březnového vyřazení z play-off Ligy mistrů zaznamenal jen dvě výhry, dvě remízy a porážku.

Který tým že to Spurs skalpoval, ptáte se? Byl to záchranu bojující Bournemouth. Třešně minulý týden famózně vyloupily Londýn výsledkem 2:3, když jim v páté minutě nastavení přisoudil vítězství Outtara. Góly Sona a Danjumy tak na úspěch nestačili, a domácí tedy ztratili takřka povinné body. Spraví si dnes chuť?

30 Z, 15–11–4, 48:24 (+24), 56 bodů

Výsledek dnešního utkání by mohl mít pro zbytek sezóny Newcastlu klíčový význam. Straky totiž aktuálně okupují čtvrtou pozici v Premier League – tedy tu poslední, která zajišťuje účast v Lize mistrů – a Tottenham jim velmi nepříjemně šlape na paty. Rozdíl mezi oběma týmy momentálně činí tři body, přičemž domácí mají duel k dobru. Pokud by se jim tedy dnes podařilo uspět, byl by to velký krok směrem k pojištění první čtyřky.

Svěřenci lodivoda Eddieho Howa budou tedy muset dát zapomenout na nepovedený minulý víkend, během kterého kousali nepříjemnou porážku na půdě znovuzrozené Aston Villy. Skóre tehdy po necelých jedenácti minutách hry otevřel Ramsey, na jehož zásah ve druhém poločase dvěma brankami navázal Watkins. United ani jednou nezareagovali, a po výsledku 0:3 se tak zpět domů na sever vraceli s prázdnou.

Alexander ISAK – 14 Z, 8 branek
Příjemnou neděli u sledování Premier League! V St James' Park bude dnes odpoledne k vidění šlágr tohoto kola, Newcastle na své půdě přivítá Tottenham.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.