Premier League - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Tottenham : Manchester Utd. - 27. dubna 2023   21:15

Tottenham
56' Porro  • 79' Son Hung-min (Kane)
2:2
(0:2)
Manchester Utd.
7' Sancho  (Rashford) • 44' Rashford  (Fernandes)
Tottenham
Forster – Romero, Dier, Lenglet – Porro (77. Danjuma), Skipp, Höjbjerg, Perišić (77. B. Davies I) – Richarlison (61. Kulusevski), Son Hung-min (87. Tanganga) – Kane (C).
Austin – Moura, Mundle, D. Sánchez, P. Sarr.
Taylor – Beswick, Nunn
Tottenham Hotspur Stadium, Londýn
61 586 diváků
de Gea – Wan-Bissaka (71. Malacia), Lindelöf, Shaw, Dalot – Casemiro, Eriksen (61. Fred) – Antony (71. Weghorst), Fernandes (C), Sancho (61. Martial) – Rashford.
Butland – Elanga, Pellistri, Sabitzer, B. Williams.

Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 7:8. Střely mimo: 11:9. Rohy: 6:8. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 8:5.
Dnešní zápas nabídl velmi zajímavou podívanou. Každý poločas patřil jinému týmu, nutno podotknout, že těch vyložených šancí měl na kontě Tottenham přece jen o něco více. Klobouk dolů dnes před Spurs, kteří v poločase prohrávali a nakonec dokázali vybojovat alespoň remízu.
90+5'
90+4'
Na hranici šestnáctky využil odraženého míče Fred, který svou střelou trefil jen zeď před ním.
90+3'
Teď už se ale Casemiro dostal do hlavičkového zakončení po centru Shawa. Nicméně branku soupeře minul.
90+2'
Nadále trvá kombinace hráčů Manchesteru na útočné polovině. Tottenham ale velmi svědomitě brání.
90+1'
United kombinují před vápnem soupeře, ale probojovat se do šance se jim nepodařilo ani z rohového kopu.
88'
Kane dlouhým centrem za obranu vyslal Danjumu, ale velmi dobrou práci odvedl Lindelöf, který se vrátil.
87'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
ze hřiště odchází Son Hung-min, přichází Japhet Tanganga.
87'
Na trávníku zůstal Kane, který potřebuje ošetření, což trochu zdrží závěr utkání.
86'
Martial se pokoušel zakončit ve vápně, ale Kulusevski se vrátil a dokázal mu míč na poslední chvíli sebrat.
85'
Znovu centr do vápna domácích, tentokrát ale Fernandes nepřesně. United ale nadále mají míč pod kontrolou.
84'
Skákavý míč se pokusil Rashford zakončit. Z velké vzdálenosti ale vysoko přestřelil domácí branku.
83'
Red Devils měli velké potíže s rozehrávkou, Tottenham získal míč na útočné polovině a snaží se vymyslet další akci.
82'
Velmi nepovedená rozehrávka, která zahnala hosty až na vlastní polovinu. Manchester však pokračuje v útočném tlaku.
81'
V pokutovém území domácích se s míčem zkoušel pokusit zakončit Fred, ale Romero vyhrál souboj. United rozehrají alespoň roh.
79'
Tottenham právě vstřelil branku!
Stará známá spolupráce znovu zafungovala! Kane nádhernou přihrávkou ke vzdálenější tyči vybídl ke skórování SON HUNG-MINA, který se tentokrát už nemýlil a vyrovnává velmi zajímavý zápas! Asistence: Harry Kane.
79'
Tottenham má znovu balon pod kontrolou, čas jim dochází, ale šancí si dnes vytvořil spoustu. Dočkáme se vyrovnání?
78'
Přímý kop z podobné pozice jako pár minut zpět. Tentokrát rozehráli domácí na krátko, následný centr Kulusevskiho se do vápna nedostal.
77'
ze hřiště odchází Pedro Porro, přichází Arnaut Danjuma,
ze hřiště odchází Ivan Perišić, přichází Ben Davies.
76'
De Gea musel znovu zasahovat. Kane si sběhl na hranici vápna, odkud pálil z voleje, ale trefil se jen do míst, kde byl hostující brankář.
75'
Höbjerg překvapivým lobem z volného kopu vyzval k zakončení Kanea, který ještě přihrával na malé vápno. Obrana United ustála situaci.
74'
Zhruba deset metrů před hranicí vápna byl faulovaný Son. Lindelöf už kartu má, ale červenou prozatím nevidí.
73'
United se v posledních minutách daří zmírnit tlak soupeře a naopak obléhat vápno Spurs.
71'
Střídání v týmu Manchester United:
ze hřiště odchází Aaron Wan-Bissaka, přichází Tyrell Malacia,
ze hřiště odchází Antony, přichází Wout Weghorst.
71'
United rozehráli na krátko, míč se poté vrátil k Fernandesovi. Jeho prudká střela z úhlu donutila Forstera k zákroku.
70'
Na druhé straně si chystal míč ke střele Rashford, ale Skipp byl na svém místě a zasáhnul. Bude to roh.
69'
Další obrovská šance Spurs! Dier hlavičkoval na malém vápně, stačilo jen umístit balon do sítě, jenže minul!
67'
Další zakončení domácích ve vápně. Kulusevski zakončoval z úhlu, ale branku minul jen o kousek.
66'
Mohlo být vyrovnáno! Kane našel krásným centrem u vzdálenější tyče Sona, jenže ten střelou z voleje minul!
65'
Manchester nyní kombinuje na útočné polovině a snaží se trochu uklidnit poněkud divoký zápas v posledních minutách.
63'
Znovu se balon po rohu odrazil k Höjbjorgovi, který to zkusil opět z voleje. Tentokrát trefil branku, ale chyběla střele razance.
62'
Perišič nebyl vůbec daleko u vzdálenější tyče od centru Sona. Hosté museli odvrátit pouze na roh.
61'
ze hřiště odchází Richarlison, přichází Dejan Kulusevski.

ze hřiště odchází Christian Eriksen, přichází Fred,
ze hřiště odchází Jadon Sancho, přichází Anthony Martial.
60'
Odražený balon vypálil z hranice šestnáctky Höjbjerg. Dělovka z voleje ale přece jen mířila vedle branky.
59'
Žlutá karta pro tým Manchester United (Victor Lindelöf).
58'
Centr do vápna doběhl Wan-Bissaka, který se snažil najít své spoluhráče před brankou ale Forster zastavil míč.
57'
Mohlo to být znovu o dva góly! Fernandes proskočil mezi dvěma hráči Spurs a poté sám před Forsterem trefil břevno!
56'
Zlepšený výkon ve druhém poločase nese své ovoce. Kane nejprve nedokázal prostřelit stěnu hostujících hráčů, ale z dorážky z první se trefil krásně pod horní tyč PEDRO PORRO.
53'
Tottenham začal druhý poločas daleko lépe, ale nadále mají domácí potíže v útočné třetině hřiště.
51'
Na levé straně mohl odcentrovat Perišič, ale prováhal ideální možnost. Poté ho o balon obral Wan-Bissaka.
50'
Z velké vzdálenosti se pokusil trefit branku soupeře Höjbjerg, který ale vysoko přestřelil.
49'
Velmi dobrou práci odvedl na středu hřiště Son, který na sebe navázal čtyři soupeře. Přihrát však nedokázal, Shaw byl v souboji úspěšnější.
48'
Balon poletoval nad malým vápnem hostů ze strany na stranu, ale nikdo z hráčů Tottenhamu nedokázal zakončit. Až Lenglet, který ale byl v ofsajdu.
47'
Spurs začali druhý poločas aktivně a rozehráli dva rohové kopy po sobě. Šance z toho nevznikla, ale domácí zůstávají u balonu.
46'
Spurs se prozatím nedaří odčinit debakl ze hřiště Newcastlu. První poločas byl poměrně zajímavý, viděli jsme šance na obou stranách, ale kvalita hry v útočné fázi je značně rozdílná. Manchester dokázal využít dvě svoje šance, zatímco Tottenham se nadále trápí.
45+2'
45+1'
Son sice poslal míč na branku soupeře, ale ráně chyběla razance. De Gea nemohl mít s tímto pokusem potíže.
44'
Manchester United právě vstřelil branku!
Dlouhým centrem z vlastní poloviny Fernandes vybídl MARCUSA RASHFORDA do brejkové situace, kterou vyřešil skvěle. Na hranici vápna si poradil s Dierem, který nemá čisté svědomí v této situaci a poté prostřelil Forstera. Asistence: Bruno Fernandes.
44'
Se šancemi se nám roztrhl pytel! Hostující obrana propadla a do zakončení se řítil Perišič, kterého ale vychytal De Gea!
43'
Žlutá karta pro tým Manchester United (Aaron Wan-Bissaka).
42'
Po faulu Höjbjerga si vzal Eriksen na starost volný kop. Zkusil z poměrně velké vzdálenosti přímé ohrožení branky, jenže přestřelil.
41'
Žlutá karta pro tým Tottenham Hotspur (Pierre-Emile Höjbjerg).
41'
Znovu v zakončení Rashford, kterého nádherným centrem uvolnil Eriksen. Dělovka hostujícího útočníka nepřekvapila Forstera.
40'
Po levé straně si díky dobré kombinaci s Höjbjergem vytvořil šanci k zakončení Kane. Jenže byl ve velkém úhlu a minul branku.
39'
Velmi pěkný centr ke vzdálenější tyči doběhl Rashford, který byl ale velmi blízko Forsterovi, jenž vyrazil.
38'
Znovu po ztrátě míče mohl zakončovat zpoza šestnáctky Kane, jenže váhal a okamžitě o balon přišel.
37'
Manchester zklidnil hru a kombinuje na vlastní polovině, v posledních minutách jsme viděli hodně ztrát na obou stranách.
36'
V blízkosti vlastního vápna ztratil míč Rashford, ale Richarlison nedokázal potrestat. Ihned u něj byl Lindelöf.
34'
Slibná akce Tottenhamu znovu po levé straně, kdy Richarlison přihrával na malé vápno Perišičovi. Bohužel pro domácí akci zastavil ofsajd.
33'
Rashford si nabíhal do vápna na kolmici Fernandese, tentokrát se ale Dier vyznamenal a vystihl míč.
32'
Tentokrát Porro nevystihl správnou razanci a vysoko a daleko překopl vápno soupeře. Rozehrávat budou United.
31'
Tottenham se však ubránil a řítil se do brejku. Perišičův centr zblokoval Wan-Bissaka na další roh.
30'
Manchester znovu kombinoval na hranici vápna, nakonec míč odkopl do zámezí Lenglet. Spurs pod tlakem.
29'
Velmi dobře rozehraný roh v podání Spurs. Centr na předek malého vápna si našel Perišiče, který hlavičkoval prudce směrem na branku. De Gea vyrazil.
28'
Richarlison dostal kolmici do vápna a řítil se sám na branku. Byl trochu z úhlu ale přece jen měl zakončovat. Volil přihrávku a z velké šance bude jen roh.
26'
Hosté rozehráli na krátko, nakonec odcentroval Eriksen, který našel u vzdálenější tyče Casemira, jenže ten byl v ofsajdu.
25'
Hodně prostoru a času na zamíření ze střední vzdálenosti dostal Fernandes, který toho využil a vyslal tvrdou střelu na Forstera. Další roh pro hosty.
24'
Kombinaci ve vápně domácích zakončoval nyní Fernandes, ale trefil jen připraveného Romera. Bude to roh.
23'
Velmi rychlý útok rozjel Sancho, který poté ještě hledal na levé straně Casemira, ten ale trochu zbrzdil slibnou akci.
22'
Tentokrát fauloval Lenglet na útočné polovině a tak mohou postupnou rozehrávku rozjet Red Devils.
21'
Dier byl faulovaný na polovině hřiště, Tottenham tak zůstane u balonu. Provinil se Fernandes.
20'
Antony měl dost prostoru na hranici šestnáctky, jenže prováhal ideální moment ke střele nebo přihrávce a o balon přišel.
19'
Sancho mohl přidat druhý gól! Nejprve ho vychytal famózní Forster, dorážku pak z brankové čáry vytáhl hlavou Perišič!
18'
United obléhají vápno domácích, tentokrát ale mají potíže přiblížit se zajímavé šanci.
17'
Na druhé straně hledal Wan-Bissaka spoluhráče u vzdálenější tyče, ale Sancho nepochopil jeho myšlenku.
16'
Tlak Tottenhamu před vápnem soupeře, nakonec situaci uklidnil De Gea, který stáhl centr ve vápně do rukavic.
15'
Richarlison znovu dostal dlouhý míč za obranu soupeře. Udržel míč a poté přihrál Kaneovi, který ale byl proti přesile.
14'
Son nyní pěknou přihrávkou za obranu vyslal do šance Richarlisona, který zakončil, jenže pouze do míst, kde byl De Gea.
13'
Rashford rozehrál volný přímý kop. Z poměrně velké vzdálenosti to zkusil přímo na branku, ale Forster kontroloval jen pohledem.
11'
Dalot zkoušel kolmicí najít ve vápně Sancha, což se sice nepodařilo. Nicméně Manchester získal záhy balon znovu pod kontrolu.
10'
Dlouhý nákop za obranu hostů se snažil zpracovat Richarlison, jenže v momentě přihrávky byl v ofsajdu.
8'
Odpovědět se snažil Richarlison, ovšem na levé straně neprošel přes Wan-Bissaku. U balonu znovu Red Devils.
7'
Tohle byla paráda v podání anglického reprezentanta. JADON SANCHO dostal přihrávku na levou stranu vápna, udělal si kličku na střed a poté přesnou ránou ke vzdálenější tyči nedal Forsterovi šanci. Asistence: Marcus Rashford.
6'
Tottenham díky dobrému presinku získal balon znovu pod svoji kontrolu, jenže poté ho soupeři odevzdal nepřesnou rozehrávkou Romero.
5'
Spurs poprvé v zápase kontrolují balon a hned z toho byla slibná šance, jenže Sonova přihrávka Kaneovi neprošla.
4'
Sancho odcentroval z levé strany hřiště, ale ve vápně našel pouze připraveného Hojbjera.
3'
Znovu poklidná rozehrávka ze strany hostů, kteří se už ale přesunuli na útočnou polovinu.
1'
Šlágr 33. kola Premier League rozehrál Manchester United, který prozatím voli postupnou rozehrávku z vlastní poloviny.
1'

Tottenham Hotspur: Forster – Romero, Dier, Lenglet – Porro, Skipp, Höjbjerg, Perišić – Richarlison, Son Hung-min – Kane (C).
Náhradníci: Austin – Danjuma, B. Davies I, Kulusevski, Moura, Mundle, D. Sánchez, P. Sarr, Tanganga.
Trenér: Ryan Mason

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Shaw, Dalot – Casemiro, Eriksen – Antony, Fernandes (C), Sancho – Rashford.
Náhradníci: Butland – Fred, Elanga, Malacia, Pellistri, Sabitzer, Weghorst, B. Williams.
Trenér: Erik ten Hag

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn.

• 7. P, 32 Z, 16 – 5 – 11, Skóre: 58:51, 53 b.
--------------------------------------------------------------------
 |   Tottenham Hotspur

Londýnský celek je nyní na šestém místě tabulky s 53 body, což znamená jednobodovou ztrátu na pátou Aston Villu a šestibodovou na dnešního soupeře. Tottenham ale musí vydýchávat debakl z půdy Newcastlu v podobě výsledku 1:6 a zaznamenal tím druhou ligovou porážku v řadě.

• 4. P, 30 Z, 18 – 5 – 7, Skóre: 46:37, 59 b.
 |   Manchester United

Hosté jsou na čtvrtém místě s 59 body a do dnešního souboje půjde povzbuzen postupem v FA Cupu do finále, kdy porazil Brighton po penaltovém rozstřelu. Tím si Manchester vylepšil náladu po vypadnutí z Evropské ligy po nemilé porážce 0:3 z hřiště Sevilly.
Zápas na Tottenham Hotspur Stadium začne ve 21:15, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Anthony Taylor, kterému budou na pomezí asistovat Gary Beswick a Adam Nunn.
Dobrý večer u anglické Premier League. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Tottenham Hotspur a Manchester United.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.