Premier League - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  West Ham : Chelsea - 11. února 2023   13:30

West Ham
28' Emerson (Bowen)
1:1
(1:1)
Chelsea
17' Félix  (E. Fernández)
West Ham
Fabiański – Coufal, Kehrer, Ogbonna, Akird (80. Be. Johnson), Emerson – Bowen, Paquetá (14. Souček), Rice (C), Benrahma (68. Downes) – Antonio (68. Ings).
Anang, Hegyi – Fornals, Lanzini.
Pawson – Perry, Ledger
London Stadium, Londýn
Chelsea
Arrizabalaga – R. James, T. Silva (C), Badiashile, Cucurella (68. Chilwell) – Loftus-Cheek (78. Gallagher), E. Fernández – Madueke (68. Mount), Félix, Mudryk (68. Zíjáš) – Havertz.
Bettinelli – Azpilicueta, D. Fofana, T. Chalobah, Chukwuemeka.

Držení míče: 28 % : 72 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 5:4. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 9:11.
Zmar Chelsea pokračuje i nadále. Poté, co vstoupil do zápasu téměř excelentně a vytvořili spoustu gólových šancí, po gólu Felixe poněkud polevili a přišel trest v podobě srovnávacího gólu z nohy Emersona. Ve druhém poločase to nebyl o nic moc lepší, jelikož větší šanci dokázal vyprodukovat pouze už jen Mount. Za to pro West Ham je zisk každého bodu v jejich situaci více než dobrý. Rozhodnutí mohlo přijít ke konci zápasu, kdy vstřelil gól Tomáš Souček, ovšem jeho gól byl neplatný z důvodu ofsajdového postavení Declana Rice a body se tak dělily.
90+5'
90+4'
Chelsea už pouze drží míč a vypadá to, že se dopředu nepožene.
90+3'
Souček bojoval ve vzduchu uvntiř vápna hned několikrát, avšak k nebezpečné situaci to nevedlo.
90+2'
Bowen chtěl odcentrovat, ale míč neprošel přes Thiaga Silvu.
90+1'
Wrst Ham měla šanci v podobě rohového kopu, ale nedokázal ohrozit bránu.
89'
Gallagher vystřelil z hranice pokutového území, Tomáš Souček ovšem dokázal střelu ztlumit.
88'
Chelsea sice drží míč, ale neví kudy a otáčí míč až k brankáři Kepovi.
87'
Hraje se ve velmi pomalém tempu. Jako by vypadalo, že se oba týmy spokojí s remízou.
86'
Gallagher poslal míč do vápna, ale našel pouze protihráče.
84'
Gól, který vsítil Tomáš Souček, nakonec neplatí kvůli ofsajdovému postavení kapitána Declana Rice.
81'
Gallagher na zemi bojoval, jak mohl, ale míč v hřišti zachránit nedokázal.
80'
Střídání v týmu West Ham United:
ze hřiště odchází Nájif Akird, přichází Benjamin Johnson.
79'
West Ham pravděpodobně bude muset řešit další zranění, jelikož na zemi zůstává ležet Aguerd.
78'
Střídání v týmu Chelsea FC:
ze hřiště odchází Ruben Loftus-Cheek, přichází Conor Gallagher.
77'
Velmi pěkná akce, na jejímž konci byl Mason Mount a jeho nebezpečná přihrávka směrem k Havertzovi, ale opět zasáhl Fabiański.
75'
Bowen se chtěl dostat do vápna, ale nedokázal přejít přes Thiaga Silvu.
74'
Rychlý protiútok po levém křídle. Chilwell hledal Havertze, který byl v těžké situaci a hlavou zakončil mimo bránu.
72'
Badiashile zakročil dost neopatrně, ale naštěstí pro něj čistě.
71'
Souček s Coufalem to teď udělali elegantně a druhý jmenovaný chtěl nahrát do místa, kde čekal Bowen, ale Loftus-Cheek na poslední chvíli zakročil a míč odkopl daleko od brány.
70'
Silva se snažil zahrát míč ještě do hřiště, ale nevyšlo mu to a skončil v zámezí.
69'
Parádní rychlý přechod hostujících fotbalistů zastavil až Ogbonna ve vápně. Bude tu další roh pro Chelsea.
68'
ze hřiště odchází Saíd Benrahma, přichází Flynn Downes,
ze hřiště odchází Michail Antonio, přichází Danny Ings.

ze hřiště odchází Michajlo Mudryk, přichází Hakím Zíjáš,
ze hřiště odchází Marc Cucurella, přichází Ben Chilwell,
ze hřiště odchází Noni Madueke, přichází Mason Mount.
66'
Havertz zastavil akci domácích, ale rozhodčí tento zákrok kupodivu vyhodnotil jako faul.
65'
Žlutá karta pro tým Chelsea FC (Benoît Badiashile). Zákrok na Antonia byl ohodnocen žlutou kartou, ovšem nutno říct, že to byla velmi přísná karta.
64'
Antonio si parádně pokryl míč a následně vybojoval faul. Domácí budou mít dobrou standardní sitauci.
62'
Souček odvrátil hostující hrozbu z rohového kopu.
61'
Tentokrát to bude další rohový kop pro hostující mužstvo.
60'
Felix je v zápase velice aktivní a dokázal vybojovat další faul pro svůj tým.
59'
Bowen si dobře zabíhal za obranu, ale centr na něj byl velmi nepřesný.
58'
Antonio tentokrát běžel hodně hluboko, ale úspěšně pohlídal míč a domácí mohou pokračovat ve tvorbě akce.
57'
Cucurella to dobře servíroval před bránu, avšak nikdo z útočníků nedokázal předskočit Ogbonnu.
56'
Dobrý přímý kop Jamese proletěl pouze kousek okolo pravé tyče.
55'
Žlutá karta pro tým West Ham United (Vladimír Coufal). Rozhodčí Coufalovi sečetl několik zákroků za celý zápas a udělal první karetní trest.
54'
Fernández zkoušel centrovat na Felixe úplně stejně jako v prvním poločase, ale tentokrát toto snažení Ogbonna přečetl.
53'
Fabiański si doskočil pro centrovaný míč a okamžitě přihrál na Bowena, který však akci pokazil špatnou přihrávkou.
52'
Cucurella vybojoval rohový kop.
51'
James poslal nebezpečný centr do vápna, ale Ogbonna se štěstím dokázal jeho pokus zneškodnit.
50'
Havertz čistě připravil Benrahmu o míč, ale nedokázal rozjet rychlou akci, jelikož neměl s kým hrát.
49'
Emerson opět dokázal přečíst úmysly Maduekeho a připsal si další obranný zákrok.
48'
Kehrer fauloval Felixe a pokračovat v zakládání akce může opět Chelsea.
47'
Antonio se snažil dostat k míči, který skákal ve vápně, ale Kepa Arrizabalaga tam byl dříve.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 14:38.
Od začátku zápasu se jeví lépe Chelsea. Je více na míči a častěji se dostává do střeleckých příležitostí. Problém na straně West Hamu přišel velice brzy, kdy kvůli zranění musel střídat Lucas Paquetá, kterého nahradil Tomáš Souček. Ovšem na obrazu hry se to nepromítlo. Chelsea dokázala vsítit tři góly, bohužel však jediným platným byl zásah Joãa Felixe ze 17. minuty a vypadalo to, že Chelsea v tomto zápase půjde přímočaře za vítězstvím. Ovšem Chelsea polevila a West Hamu stačily pouhé dvě šance na vyrovnání. Nejprve přišlo varování od Antonia, ze kterého se hosté nepoučili a následně srovnával právě bývalý hráč "Blues" Emerson Palmieri. Do druhého poločasu budou muset oba týmz přidat, pokud chtějí pomýšlet na zisk tří bodů.
45+4'
45+3'
Madueke chtěl vpadnout do pokutového území, ale Emerson ho přečetl a odkopl míč na rohový kop.
45+2'
Havertz šikovně pustil míč na Felixe, ale Rice tuto myšlenku přečetl a obranným zákrokem míč odkopl.
45+1'
Havertz teď úplně zbytečně fauloval na půlící čáře.
44'
Coufal se s tím vůbec nepáral a dojel Cucurellu.
43'
West Ham má snad poprvé v zápase delší pasáž, kdy drží míč, ale opět o něj přichází po špatné rozehrávce.
42'
Špatné zpracování Felixe znamená ztrátu míče a dopředu může okamžitě vyrazit Mudryk.
41'
Badiashile zakončil z rohového kopu těsně nad břevno.
40'
Velmi dobře mířená střela. Felix zvolil variantu okolo zdi na zadní tyč, ale Łukasz Fabiański dokázal tento pokus zlikvidovat.
39'
Rozehrávky se ujme Felix.
38'
Rychlý výpad Felixe skončil ostrým faulem Součka a Chelsea bude mít další možnost zahrozit s přímého kopu.
37'
Antonio důrazně odstavil Cucurellu a vybojoval autové vhazování.
36'
Felix to vyzkoušel za vápnem, ale jeho střelu zblokoval Souček.
35'
Teď je to nahoru dolů a pro změnu se na druhé straně musel hodně rychle vrátit Rice, což se mu povedlo a zastavil Fernándeze.
34'
Silva předvedl parádní skluz proti Benrahmovi a zneškodnil jeho rychlý protiútok.
33'
Madueke byl ve skvělé pozici, a proto to taky vyzkoušel. Utažená střela na zadní tyč ohrozila bránu domácích, ale Łukasz Fabiański se blýsknul parádním zákrokem.
32'
Havertz se snažil protlačit přes Ogbonnu, ale to se mu nepovedlo, protože Ogbonna skvěle pokryl míč a rozehrál do strany.
31'
Tohle mohl být velký průser. Chyba v rozehrávce Chelsea nevypadala úplně dobře, naštěstí pro ně se nic hrozného nestalo.
30'
Aguerd se dostal k zakončení hlavou, ale mířil vedle brány.
29'
West Ham hraje okamžitě dopředu a vybojovali další roh.
28'
West Ham právě vstřelil branku!
Parádně sehraná akce. Coufalův centr přizvedl a prodloužil na zadní tyč Jarrod Bowen, kde dobíhal EMERSON a ten už neměl příliš těžkou situaci, jelikož dokázal vsítit gól.
26'
Kehrer zakončil po rohovém kopu svými zády, a proto jeho pokus mířil mimo.
25'
Antonio se dostal k zakončení na hranici malého vápna, ale Kepa předvedl rychlý reflex a jeho šanci vychytal.
24'
Rychlý přechod do útoku teď předvedl Felix, který si narazil s Loftusem-Cheekem, ale jeho následná přihrávka za obranu už neprošla.
23'
Nákop za obranu, kde číhal Antonio, úplně nevyšel a míč nakonec doskákal až ke Kepovi.
22'
Havertz střílí gól! Tak nakonec ne, malý ofsajd překazil oslavy hostujícího týmu.
21'
West Ham je opět hluboko pod míčem a Chelsea se snaží vymyslet, jak překonat postavení domácích.
20'
Bowen chtěl posunout míč nahoru, ale Fernández se s ním nemazlil a čistým, ostrým skluzem ho zastavil.
19'
Coufalův přetažený centr našel pouze Kepovu náruč.
18'
Obrana Chelsea se dobře zorientovala a dokázala zastavit možnou šanci West Hamu.
17'
Chelsea právě vstřelila branku!
Tak tohle byla paráda! Fernández ukázal, že má skvělou vizi a nádherným "rohlíkem" za obranu vyzval JOÃA Felixe, který z voleje nekompromisně zakončil.
16'
Mudryk skvěle skluzem vybojoval míč a Chelsea může pokračovat v nátlaku.
15'
Špatná rozehrávka hostů zastavila jejich útočné snažení.
14'
ze hřiště odchází Lucas Paquetá, přichází Tomáš Souček.
13'
Dál už to nepůjde. Paquetá opět leží na zemi a bude potřebovat střídání.
12'
Enzo Fernández zkusil vystřelit z pozice blízko za vápnem, ale brankovou konstrukci netrefil.
11'
Hosté hledají cestu, jak se dostat za obranný blok domácího West Hamu, ale dobře oragnizovaná obrana za sebe zatím nikoho nepouští.
10'
Antonio na půli nešetrně fauloval, ale prozatím se to obešlo bez karet.
9'
João Felix si naběhl za obranu a nadvakrát dokázal vstřelit gól. Bohužel pro něj se nacházel v ofsajdovém postavení.
8'
Ošetřování bude následovat za postranní čarou a zápas může pokračovat.
5'
Paquetá neprožívá nejlepší momenty zápasu. Poté, co ho Madueke fauloval, pravděpodobně špatně dopadl na záda a jeho pokračování v zápase je v ohrožení.
4'
Loftus-Cheek prováhal možnost přihrát pod sebe ve vápně a první zákrok si tak zapsal Fabiański.
3'
Cucurella s Kepou se dostali do nepříjemné situace po velmi dobrém tlaku domácích, nakonec se jim však podařilo elegantně vyrazit dopředu.
2'
Mudrykův rychlý výpad byl zastaven faulem Kehrera. První nabídka v podobě přímého kopu pro Chelsea.
1'
Hráči jsou nastoupeni na hřišti a zápas brzy začne.

West Ham United: Fabiański – Coufal, Kehrer, Ogbonna, Akird, Emerson – Bowen, Paquetá, Rice (C), Benrahma – Antonio.
Náhradníci: Anang, Hegyi – Downes, Fornals, Ings, Be. Johnson, Lanzini, Souček.
Trenér: David Moyes

Chelsea FC: Arrizabalaga – R. James, T. Silva (C), Badiashile, Cucurella – Loftus-Cheek, E. Fernández – Madueke, Félix, Mudryk – Havertz.
Náhradníci: Bettinelli – Azpilicueta, D. Fofana, Gallagher, T. Chalobah, Chilwell, Chukwuemeka, Mount, Zíjáš.
Trenér: Graham Potter

Rozhodčí: Pawson – Perry, Ledger.
Chelsea

Pravděpodobně nikdo nečekal, že poté co se kormidla ujal Graham Potter, budou "Blues" v takovém rozloženém stavu, obvzlášť po velmi slibném začátku. Ovšem nastal pád, který po Mistrovství světa nepřestává. Sám vlastník Todd Boehly se to rozhodl vzít do vlastních rukou a investoval neskutečné peníze do posil. Můžeme jen čekat, zda dokáží prokázat své kvality a potenciál. V novém roce zatím Chelsea odehrála 7 zápasů, vstřelila pouhopouhé tři góly a v lize drží 9. příčku.
West Ham United

I přesto, že domácí "Kladiváři" nejsou v takové fazóně, jako poslední 2 sezóny, dokázali odehrát poslední tři ligové zápasy bez prohry. Navíc získali velmi cenný bod za remízu 1:1 s Newcastlem, který v tomto ročníku příliš gólů nedostává a v lize se stále drží vysoko. Cesta za záchranou však stále pokračuje, protože od sestupových příček je dělí pouze jeden bod.
23. kolo nejvyšší anglické soutěže odstartuje sobotní londýnské derby mezi West Hamem a Chelsea.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.