Premier League - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolves : Chelsea - 8. dubna 2023   16:00

Wolves
32' Nunes
1:0
(1:0)
Wolves
Sá – Semedo, Dawson, Kilman (C), Toti – Podence (64. Moutinho), Lemina (75. A. Traoré), J. Gomes, Nunes (90+5. Collins) – D. Costa (64. Hwang Hi-čchan), Cunha (75. Sarabia).
Bentley – Bueno, Hodge, P. Neto.
Bankes – Smart, Greenhalgh – Whitestone
Molineux Stadium, Wolverhampton
Chelsea
Arrizabalaga – R. James, W. Fofana (80. T. Chalobah), Koulibaly, Cucurella (68. Mudryk) – Gallagher, E. Fernández, Kovačić (C) – Havertz (61. Pulišić), Félix (68. Aubameyang), Sterling (68. Chilwell).
É. Mendy – Badiashile, Loftus-Cheek, Zakaria.

Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 3:4. Rohy: 8:8. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:10.
Mizérie Chelsea pokračuje a pokud budou Blues předvádět takovéhle výkony, tak by se ještě bez milosti mohli nachomýtnout v boji o záchranu. Výkon jako dnes rozhodně neodpovídá kvalitě Premier League. Wolverhampton si dnes pohlídal zápas, vytvářel si šance a byl jednoduše lepším týmem a připsal si velmi důležité tři body k záchraně.
90+8'
90+7'
Díky dlouhému střídání Nunese a jeho ošetřování se hraje o něco déle, ale Chilwell fauloval u rohového praporku. To už si domácí pohlídají.
90+5'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers:
ze hřiště odchází Matheus Nunes, přichází Nathan Collins.
90+4'
Chilwelův centr ke vzdálenější tyči nebyl vůbec špatný, ale Aubameyang zaspal náběh.
90+2'
Zajímavá kombinace Chelsea, kterou zakončil střelou zpoza šestnáctky Chilwell ale vůbec netrefil branku.
90'
Znovu chybná rozehrávka Chelsea, Koulibaly jen trefil napadajícího hráče. Naštěstí pro něj se ale míč odrazil ke Kepovi.
89'
Žlutá karta pro tým Chelsea FC (Ben Chilwell).
89'
Jamesův centr od rohového praporku mířil jen přesně do rukavic Sá. Zahozená šance Chelsea.
88'
Chilwellův centr mířil jen do Semeda, který odrazil balon na roh.
87'
Žlutá karta pro tým Chelsea FC (Mateo Kovačić).
86'
Wolves znovu u vápna Chelsea, kde sbírají drahocenný čas hrou daleko od své branky.
85'
Nebezpečná situace ve vápně, kde byl odražený míč. Pulišič se málem dostal k zakončení, ale proti přesile se neprosadil.
83'
Z pravé strany se pokoušel prosadit Pulišič, a ačkoliv si poradil s prvním hráčem, tak na Kilmana už narazil.
81'
Nebezpečný protiútok rozjížděl Mudryk, ale Nunes ho poměrně nevybíravě skluzem sestřelil. Mohl vidět žlutou kartu.
80'
Střídání v týmu Chelsea FC:
ze hřiště odchází Wesley Fofana, přichází Trevoh Chalobah.
79'
Znovu to neprošlo, Gallagher se na pravé straně neprotáhl kolem Totiho.
77'
Sarabia se na levém křídle snažil prosadit, ale James situaci pohlídal. Kepa ale poté odevzdal míč zcela zbytečně opět soupeři.
75'
ze hřiště odchází Mario Lemina, přichází Adama Traoré,
ze hřiště odchází Matheus Cunha, přichází Pablo Sarabia.
75'
Jenže jen odkopem znovu ke kopačkám soupeře, Chelsea je pod tlakem a to by potřebovala zabrat ke srovnání.
74'
Wolves rozehráli další rohový kop, ale tentokrát byla obrana Chelsea připravená a vyřešila situaci.
72'
Na pravém křídle se dostal k míči Cunha, který přízemním centrem poslal míč do vápna, ale tam byl připravený Kepa.
71'
Kepa udělal chybu při rozehrávce, čehož se snaží domácí využít, ale hrají chytře a raději drží balon pod kontrolou.
70'
Nakonec si naskočil na centr do vápna z kopačky Jamese, ale bude z toho jen odkop od branky.
69'
Po velmi dlouhé době vidíme na hřišti Aubameyanga, který se snaží napadat rozehrávku domácích a získal míč.
68'
ze hřiště odchází João Félix, přichází Pierre-Emerick Aubameyang,
ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Ben Chilwell,
ze hřiště odchází Marc Cucurella, přichází Mychajlo Mudryk.
67'
Žlutá karta pro tým Chelsea FC (Conor Gallagher).
65'
Rychlý brejk Chelsea založil Gallagher, kterému posléze vrátil míč Sterling, jenže ve velké šanci hostující záložník trefil před ním stojícího hráče.
64'
ze hřiště odchází Diego Costa, přichází Hwang Hi-čchan,
ze hřiště odchází Daniel Podence, přichází João Moutinho.
63'
Žlutá karta pro tým Chelsea FC (Raheem Sterling).
63'
Do zakončení se nakonec dostal Podence, ale jeho střela letěla přesně do prostoru Kepy.
62'
Fofana v souboji s Costou trefil domácího útočníka loktem, po faulu tak budou zahrávat volný kop Wolves.
61'
ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází Christian Pulišić.
60'
Následný volný kop si vzal na starost James, který ale vysoko přestřelil branku soupeře.
59'
Velmi nepříjemný šlapák předvedl Gomez, který trefil Félixe. Za tohle možná mohl vidět i červenou kartu, nakonec je to jen žlutá.
57'
Havertz si chystal míč na hranici šestnáctky k zakončení, ale jednoduše ho odzbrojil Dawson.
56'
Jamesův centr z rohu mířil k bližší tyči, kde byl ale Félix pohlídaný. Naopak Wolves rozjeli zajímavý protiútok, který skončil po nepřesné přihrávce.
55'
Blues rozehráli na krátko, nakonec se do zakončení z hranice vápna dostal Félix, jenže trefil jen obránce.
54'
U levé postranní čáry byl faulovaný Cucurella, hosté tak mohou rozehrávat volný kop.
52'
James centroval z pravé strany do malého vápna, kam si nabíhal Havertz, ale domácí ubránili poměrně nebezpečnou situaci.
50'
Centr ve vápně si našel Dawson, který ale hlavičkoval vysoko nad branku.
49'
Žlutá karta pro tým Chelsea FC (Marc Cucurella).
48'
Nunes se proháčkoval až k hranici vápna, kde ale Fofana odkopl míč do bezpečí.
47'
Cunha se nyní nemazlil na pravé straně s Fofanou, kterého skluzem sestřelil.
46'
První poločas zcela jednoznačně ovládli domácí, kteří aktivně útočili, snažili se vyvářet si šance a jednu z nich proměnil Nunes. Chelsea dnes působí, jakoby do zápasu ani nenastoupila, zcela odevzdaný výkon, který je v útočné fázi naprosto nulový.
45+1'
45'
Balon znovu pod kontrolou Wolves, navíc na vlastní polovině fauloval Kovačič.
43'
V závěru poločasu se Chelsea snaží útočit. Felixův přízemní centr mířil k Havertzovi, ale Sá vystihl balon.
42'
Centr Felixe do vápna mířil na hlavu Sterlinga, který ještě hledal Havertze, jenže ten byl pohlídaný.
41'
Centr Jamese ze standardní situace mířil na Felixe, ale toho obrana domácích nepustila k zakončení. Bude to roh.
40'
Žlutá karta pro tým Wolverhampton Wanderers (Mario Lemina).
39'
Chelsea působí na trávníku opravdu ztraceně, u balonu se udrží jen několik momentů, než přijde ztráta.
38'
Nunes se chytrým lobem snažil najít ve vápně Costu, ale tento prostor opanoval Kepa.
37'
Znovu nedorozumění v obraně Blues, zakončoval ve vápně šanci Costa ale Kepa podržel Chelsea!
35'
Situace tři na tři v podání Chelsea znovu špatně zahraná. Havertz zahnal Gallaghera k brankové čáře a neměl prostor něco vymyslet.
33'
A znovu balon mají pod kontrolou domácí, kteří se ale provinili útočným faulem. Konkrétně to byl Costa.
32'
Wolves právě vstřelili branku!
To byla nádherná trefa! Wolves jdou do vedení a zcela zaslouženě, protože Chelsea prozatím působí jak kdyby ani do zápasu nenastoupila. MATHEUS NUNES využil odraženého balonu ve vápně a nádhernou střelou ke vzdálenější tyči nedal Kepovi šanci.
30'
Na levém křídle dobíhal centr za obranu Podence, ale James si ho bez větších potíží pohlídal. Navíc akci předcházel ofsajd.
29'
Wolves nyní tlačí Chelsea ve vlastním vápně, bude to další roh, už šestý a to je za námi půl hodina hry.
28'
No a z rohu velká šance! Odražený míč na hranici vápna vypálil z voleje Lemina a Kepa musel vytáhnout dobrý zákrok!
27'
Přetažený centr ke vzdálenější tyči se chystal zakončit Toti, ale Fofana byl u míče včas a prodloužil na roh.
26'
Velmi dobrá pozice pro volný kop v podání domácích, fauloval Kovačič zhruba 30 metrů od branky.
25'
Z rohu Chelsea se opět do brejku dostali domácí, naštěstí pro hosty ale Nunes centroval nepřesně.
24'
Vemi slibně rozjetý útok zastavil faulem na polovině hřiště Costa. James měl před sebou hodně prostoru.
23'
Ve vápně hostů kličkoval Nunes, který se dožaduje penalty. Zatím se nepíská, uvidíme co na to VAR. Fofana ale hrál čistě balon.
22'
Centr za obranu dobíhal Semedo, ale nepodařilo se mu stihnout míč ve hře. Wolves ale získali míče záhy zpět.
21'
Nunes rozehrál další rohový kop. Dawson zůstal trestuhodně volný ve vápně, ale jeho hlavička letěla přesně do náručí Kepy.
17'
Ani z dalšího rohového kopu se ale Vlkům nepodařilo ohrozit branku soupeře. Naopak na druhé straně byl faulovaný Felix.
16'
Koulibaly znovu odehrál jen na roh, stopeři Chelsea dnes velmi jednoduše odevzdávají míče.
15'
Wolverhampton opět na útočné polovině, zatím hrají domácí hodně aktivně směrem do útoku.
13'
Nepřesná kombinace hostů usnadnila práci domácím, Sá tak může rozehrát v klidu.
12'
Wolves rozehráli roh na krátko, nakonec stejně odcentroval Podence, ale jen do míst, kde byl připravený Kovačič.
11'
Semedu pořádně protáhl Koulibalyho, který skluzem poslal míč na roh. Těch je v dnešním zápase hodně.
10'
Znovu nepřesný centr do vápna, naopak se do brejku řítil Cunha, ale dobrou práci odvedl Koulibaly, který skluzem zastavil akci.
9'
Blues ustáli tlak soupeře a naopak oni se snaží kombinovat. Cucurellův centr po odrazu skončil na rohu.
8'
Lemina sebral odražený balon a střílel zpoza šestnáctky, jenže trefil jen hradbu těl před brankou Chelsea.
7'
Fofana si nepohlídal náběh soupeře a nakonec musel odvrátit šanci pouze na roh soupeře.
6'
Domácím se podařilo přesunout se na útočnou polovinu, Nunes se snažil prokličkovat k zakončení ale až do vápna se nedostal.
4'
Wolves poprvé v zápase delší časový úsek u balonu, kombinují na vlastní polovině a hledají cestu k brance soupeře.
3'
Roh se opakoval, akorát z druhé strany. Tentokrát se málem k zakončení dostali hosté, ale míčem si stáhl Sá.
2'
Chelsea začala rohem z pravé strany, ale Jamesův centr nenašel nikoho ze spoluhráčů.
1'

Wolverhampton Wanderers: Sá – Semedo, Dawson, Kilman (C), Toti – Podence, Lemina, J. Gomes, Nunes – D. Costa, Cunha.
Náhradníci: Bentley – Bueno, Collins, Hodge, Hwang Hi-čchan, Moutinho, P. Neto, Sarabia, A. Traoré.
Trenér: Julen Lopetegui

Chelsea FC: Arrizabalaga – R. James, W. Fofana, Koulibaly, Cucurella – Gallagher, E. Fernández, Kovačić (C) – Havertz, Félix, Sterling.
Náhradníci: É. Mendy – Aubameyang, Badiashile, T. Chalobah, Chilwell, Loftus-Cheek, Mudryk, Pulišić, Zakaria.
Trenér: Frank Lampard

Rozhodčí: Bankes – Smart, Greenhalgh – Whitestone.

• 14. P, 29 Z, 7 – 7 – 15, Skóre: 23:42, 28 b.
--------------------------------------------------------------------
 |   Wolverhampton Wanderers

Spodek tabulky Premier League je velmi vyrovnaný, do boje o záchranu v nejvyšší soutěži je namočeno osm celků. Wolverhampton je jedním z nich, na sestupovou pozici má náskok pouze jednoho bodu. Wolves se podařilo z posledních pěti zápasů vyhrát jen jednou a k tomu přidali svěřenci Lopeteguiho remízu na hřišti Nottinghamu. Doma ale Vlci umí překvapit, na Molineux Stadium letos padl například Liverpool nebo Tottenham.

• 11. P, 29 Z, 10 – 9 – 10, Skóre: 29:29, 39 b.
 |   Chelsea FC

Londýnský celek prožívá naprosto hororovou sezonu, devět kol před koncem Premier League už nemá prakticky o co hrát. Evropské poháry jsou mimo dosah a hlavně forma Blues je žalostná. Pozici na lavičce neustál Graham Potter, kterého nahradila legenda klubu Frank Lampard jako dočasný trenér do konce sezony. Chelsea se tak pokusí zlepšit alespoň náladu v týmu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.