Premier League - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fulham : Brighton - 2. března 2024   16:00

Fulham
21' H. Wilson (Muniz) • 32' Muniz (H. Wilson) • 90+1' A. Traoré (Decordova-Reid)
3:0
(2:0)
Fulham
Leno – Castagne, Adarabioyo, Bassey, A. Robinson – Reed, Lukić (88. Decordova-Reid) – H. Wilson (84. A. Traoré), A. Pereira (69. Cairney), Iwobi (69. Willian) – Muniz (84. Broja).
Rodák – Tete, Ream, Ballo-Touré.
Hooper, Holmes, Long
Craven Cottage, Londýn
Brighton
Steele – van Hecke, Dunk (59. Groß), Veltman – Lamptey, Webster, Baleba (78. Moder), Estupiñán – Enciso, Lallana (59. Buonanotte) – E. Ferguson.
Verbruggen – Adingra, de Paulo, Fati, Barco, Welbeck.

Držení míče: 29 % : 71 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 7:10. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 16:10.
Utkání končí! Domácí zápas zvládli velice dobře takticky, přestože více ze hry měli hosté, Fulham dnes postavil svůj výkon na velice dobré defenzivě a vyplatilo se. O osudu zápasu již domácí rozhodli prakticky v první půli, v níž dokázali dvakrát skórovat. V té druhé pak drželi svůj náskok, i přes snahu hostů a v samém závěru pak pojistil domácí výhru střídající Traoré, ve spolupráci s dalším čerstvým mužem na trávníku, Reidem.
90+5'
90+4'
V poslední nastavené minutě dokázal dostat míč do domácí branky Facundo Buonanotte, jenže bylo to z jasného ofsajdu, takže gól není uznán.
90+1'
Fulham právě vstřelil branku!
Hosté zaváhali na útočné polovině, k míči se dostal Bobby Decordova-Reid, kterému naběhl na pravé straně ADAMA TRAORÉ. Tomu dokázal čerstvý Reid adresovat přesnou přihrávku, takže Traoré běžel sám na brankáře, kterého dokázal překonat a pečetit tak domácí výhru.
89'
Žlutá karta pro tým Fulham FC (Bobby Decordova-Reid).
88'
Střídání v týmu Fulham FC:
ze hřiště odchází Saša Lukić, přichází Bobby Decordova-Reid.
87'
Na druhé straně útočící Armando Broja nepřešel přes obránce Brightonu, ale míč končí v autu, vhazovat mohou domácí.
86'
Pervis Estupiñán (Brighton) to zkouší z hranice šestnáctky, jeho přízemní a technická střela však nepřekvapila dnes výtečně chytajícího Lena v domácí brance.
84'
ze hřiště odchází Harry Wilson, přichází Adama Traoré,
ze hřiště odchází Rodrigo Muniz, přichází Armando Broja.
83'
Bránící Harrison Reed (Fulham) faulován před vlastním vápnem, hosté tak ztrácí další cenné vteřiny.
82'
Bernd Leno (Fulham) si došel pro centr soupeře a uklidnil tak situaci ve vlastním vápně, důležitý zákrok domácího gólmana.
81'
Útočná akce domácích končí odpískaným ofsajdem, v němž se ocitá Harry Wilson.
80'
Ale přesto je tu šance, kdy Facundo Buonanotte (Brighton) vypálil zpoza vápna a orazítkoval tyč domácí branky!
78'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion:
ze hřiště odchází Carlos Baleba, přichází Jakub Moder.
77'
Fulham už v plném počtu pouze vyčkává na své polovině a hosté to mají velice těžké, překonat hustý defenzivní val.
76'
Domácí získávají autové vhazování na vlastní polovině a spěchat nebudou.
75'
Brighton opět v útoku, tentokrát došlo i na zakončení, hlavička Buonanaotteho končí ale nad brankou Fulhamu.
73'
Nepřesný pas na pravou stranu, kam si nabíhal Facundo Buonanotte, takže míč získávají domácí.
71'
Posledních zhruba dvacet minut mají hosté na to, aby dokázali s výsledkem něco udělat...
69'
ze hřiště odchází Andreas Pereira, přichází Tom Cairney,
ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází Willian.
68'
Rohový kop zahrávali domácí, Harrison Ford se dostal k hlavičce, ale netrefil branku.
67'
Brighton se stále marně snaží s výsledkem něco udělat, hosté jsou aktivnější, ale Fulham se velmi dobře brání.
66'
Rohový kop Brightonu, po obranném zákroku Robinsona.
64'
Harrison Reed (Fulham) si nedělal starosti a odkopl míč z vlastního vápna kamsi, k míči se tak hned dostal soupeř, který tak znovu může útočit.
63'
Další červenobílá vlna se valí na domácí defenzivu, ta má v posledních minutách poměrně dost práce.
61'
Ofsajdem končí zajímavá akce hostů, kdy se nakonec Ferguson i dostal do zakončení, Lena navíc ani nepřekonal.
59'
ze hřiště odchází Adam Lallana, přichází Facundo Buonanotte,
ze hřiště odchází Lewis Dunk, přichází Pascal Groß.
59'
A Evan Ferguson (Brighton) se dostal za obranu Fulhamu, za nepozorného Bassseyho, jenže míč poslal těsně vedle domácí branky.
58'
Bránící Antonee Robinson (Fulham) hlavou posílá míč od svého vápna, ale hrají opět hosté.
57'
Pervis Estupiñán (Brighton) již dostal žlutou kartu, po dalším svém faulu, tentokrát na Munize.
56'
Bernd Leno (Fulham) se zapojuje do rozehrávky svého mužstva, míč z jeho kopačky jde na pravou stranu.
55'
Brighton s míčem u půlící čáry, domácí se ve druhé půli už budou, pravděpodobně, zaměřovat na rychlé protiútoky.
53'
Brejk domácích dva na jednoho! Andreas Pereira však na levé strany nedokázal ani zakončit, velmi dobře ho tam stínoval obránce Brightonu.
52'
Skóre se nemění, hosté se dokázali ubránit a naopak sami zaútočili a vybojovali roh.
51'
Rohový kop pro Fulham, domácí rozehrají z pravé strany.
50'
Hosté s míčem na polovině Fulhamu, který se pozorně brání.
48'
A byla z toho zajímavá hlavička, kdy se Jöel Veltman (Brighton) dokázal dostat do zakončení, gólman Fulhamu však jeho pokus lapil.
47'
Hned v úvodu druhé půle vybojovali hosté rohový kop, který rozehrají z levé strany.
46'
Hosté měli v první půli drtivou převahu ve statistice držení míče – 29% : 71%, ale bylo jim to málo platné. Ve druhé půli budou usilovat o smazání dvoubrankové ztráty.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:05.
První poločas začali hosté velmi aktivně a svému soupeři téměř nepůjčili míč. Jenže v koncovce se, nejen v úvodu zápasu, hostům vůbec nedařilo. Naopak byli to domácí, kteří otevřeli skóre z prvního povedeného útoku, z první střely na branku, kdy se ve 21. minutě prosadil pěknou technickou střelou Wilson. I poté byla aktivita patrnější spíše na kopačkách hostujících hráčů, jenže znovu se jim branku vstřelit nepodařilo, tentokrát ani ohrozit branku. A tak zahrozili domácí, kteří z dalšího povedené akce navýšili náskok ve 32. minutě, po centru z pravé strahy, kdy se hlavou prosadil Rodrigo Muniz.
45+4'
45+3'
Ofsajdem končí útočná akce hostů, předtím ale i tak dobře zahrál vracející se Tosin Adarabioyo.
45+2'
Evan Ferguson (Brighton) se zkoušel dostat k míči na pravé straně, po dlouhém pasu Dunka, ale byl odstaven obráncem Castagnem, který odvedl dobrou defenzivní práci.
44'
Takže míč si bere gólman Leno, který nespěchá s rozehrávkou.
43'
Brighton se drží na útočné polovině, ale poměrně v uctivé vzdálenosti od vápna soupeře... může to změnit pas na pravou stranu, odkud Evan Ferguson poslal pas do vápna.. jenže tam nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
41'
Domácí mají míč, budou vhazovat z prvé strany, u půlící čáry.
40'
Muniz odešel za postranní čáru a vzápětí se vrátil do hry, takže nic vážného, hraje se dál.
39'
Ano, Pervis Estupiñán (Brighton) šel do skluzu a kolíky přejel Munizovi před holenní kost, to musí bolet a střelec druhého domácího gólu je ošetřován přímo na trávníku.
38'
Rodrigo Muniz (Fulham) zůstal ležet na trávníku, nedaleko půlící čáry, po souboji pravděpodobně s Pervis Estupiñánem, hra se přerušuje.
37'
Centr z pravé strany zamířil do vápna Fulhamu, kde si ho ale výborně našel gólman Bernd Leno, který míč vyboxoval mimo vápno.
36'
Tariq Lamptey (Brighton) faulován u pravé postranní čáry, kde svedl urputný souboj s bránícím Robinsonem, výhoda volného kopu pro hosty.
35'
A další centr z pravé strany míří do vápna Brightonu, tentokrát hosté dobře zareagovali a centr dokázali odvrátit.
34'
Tak v tuto chvíli už je to pro Brighton hodně nepříznivé... velká snaha z úvodu zápasu vyšla vniveč a po téměř půl hodině prohrává o dva góly.
32'
RODRIGO MUNIZ navyšuje vedení domácích poté, co dokázal zužitkovat parádní centr Wilsona z pravé strany a hlavou poslal míč do branky, přes obránce Brightonu, který naopak vůbec neodhadl tento centr.
32'
Po faulu na bránícího Harry Wilsona ztrácejí hosté míč, na útočné polovině.
31'
Útočný faul domácího Munize, hosté rozehrávají.
30'
Je za námi první půl hodina hry, která zatím patří hostům. Ti jsou aktivnější, častěji se dostávají na polovinu soupeře, ale v koncovce jsou zatím bezzubí. Na rozdíl od domácích, kteří ze své první střely na branku vytěžili gól.
29'
Jason Steele (Brighton) si sebral míč a bude moci rozehrávat od své branky, domácí se ale vysunuli a dobře napadají rozehrávku.
28'
Krásná akce Encisa, který si navedl míč na střelu, udělal kličku obránci Fulhamu a ze vzdálenosti zhruba dva metry před vápnem vypálil, jeho prudká střela však měla opačnou rotaci a zamířila mimo tři tyče.
28'
Jenže znovu se domácím podařilo vytlačit soupeře z vlastní poloviny, byť má Brighton jasnou převahu v držení míče.
27'
Pervis Estupiñán (Brighton) si bere míč a vhazuje z levé strany, na útočné polovině.
26'
Bránící Harrison Reed fauluje, takže hosté zůstanou s míčem na útočné polovině.
25'
Fulhamu se daří zachytávat pasy soupeře, mířící do jeho vápna.
24'
A hosté se hned tlačí do útoku a snaží se o vyrovnání, nyní jsou ale vytlačeni zpět až za půlící čáru.
23'
Pro Brighton to není vůbec dobrý vývoj zápasu, v němž zatím byl lepší a soupeře téměř k ničemu nepustil.. přesto prohrává.
21'
Skóre otevírají domácí, když si HARRY WILSON poradil před vápnem Brightonu s bránícím hráčem, kterému udělal kličku doleva a levačkou, téměř z hranice vápna, ale již kousek uvnitř, vykouzlil parádní technickou střelu, na kterou Jason Steele nedosáhl.
21'
Také akce Brightonu končí nepřesným nákopem k vápnu Fulhamu, pro míč si došel Bernd Leno, který bude rozehrávat.
20'
Přesto se ale Fulham udrží na útočné polovině, domácí mají k dispozici autové vhazování z pravé strany... jenže následný nákop je hodně nepřesný, míč si bere gólman Brightonu.
19'
Alex Iwobi (Fulham) zatáhl míč po pravé straně, pak se pokusil odcentrovat, ale ani tentokrát nedokázal dostat míč do správného prostoru.
18'
Série faulů nyní kouskují hru.
17'
Útočným faulem končí akce hostů, takže se k míči dostanou domácí.
16'
Statistika držení míče – 35% : 65%.
15'
Fulham se zatím nedokázal dostat z vlastní poloviny, hosté kombinují a hledají cestu k vápnu.
14'
Tariq Lamptey odcentroval z pravé strany, ve vápně se však Enciso nedostal k hlavičce, přesto však hosté zůstanou s míčem na polovině domácích.
13'
Následuje rozehrávka od branky Brightonu, po dalším nepovedeném útoku domácích.
12'
Nyní, pro změnu, zase ve středovém kruhu faulují hosté, takže míč pro Fulham.
11'
Saša Lukić se diví, ale jeho zákrok ve středovém kruhu byl posouzen jako nedovolený, rozehrají tak hosté.
10'
A právě od Reeda se míč ve vápně odrazil, při nepovedeném pokusu o střelu, uvnitř vápna hostů, směrem k bráně hostů, pohodlný zákrok gólmana Steeleho.
8'
Carlos Baleba zastavil pronikajícího Reeda pouze za cenu faul, navíc následně oceněného žlutou kartou, volný kop pro Fulham, na polovině soupeře, nedaleko vápna hostů.
8'
Po hříchu však, z pohledu domácích, byla akce Iwobiho zatím jediná, při níž se domácí dostali do blízkosti vápna hostů...
7'
Alex Iwobi (Fulham) dostal zajímavou přihrávku na levé křídlo, pak ale totálně pokazil přihrávku do vápna, kterou poslal přímo k nohám bránícího Veltmana.
5'
Evan Ferguson se nedočkal přihrávky, hosté ztrácejí míč, je z toho autové vhazování pro domácí.
4'
Tariq Lamptey (Brighton) naopak na pravé straně míč nezachytil u postranní čáry, ale znovu jsou hosté u míče.
3'
Pervis Estupiñán zachytil přihrávku u levé postranní čáry a hosté tak zůstávají u míče, zatím ho domácím příliš nepůjčují.
2'
Ve druhé minutě zápasu registrujeme první střelu na branku, na svědomí jí má hostující Julio Enciso, domácí gólman ale neměl příliš starostí s touto slabou střelou.
1'

Fulham FC: Leno – Castagne, Adarabioyo, Bassey, A. Robinson – Reed, Lukić – H. Wilson, A. Pereira, Iwobi – Muniz.
Náhradníci: Rodák – Tete, Cairney, Broja, Ream, Ballo-Touré, A. Traoré, Willian, Decordova-Reid.
Trenér: Marco Silva

Brighton & Hove Albion: Steele – van Hecke, Dunk, Veltman – Lamptey, Webster, Baleba, Estupiñán – Enciso, Lallana – E. Ferguson.
Náhradníci: Verbruggen – Adingra, de Paulo, Fati, Moder, Groß, Barco, Buonanotte, Welbeck.
Trenér: R. De Zerbi

Rozhodčí: Hooper, Holmes, Long.
Brighton & Hove Albion

Brighton se chystá na velmi náročný zápas osmifinále Evropské ligy na trávníku AS Řím, který odehraje ve čtvrtek. S jinou pohárovou soutěží, domácím FA Cupem, se rozloučili ve středu prohrou 1:0 ve Wolverhamptonu.

V Premier League je Brighton na sedmém místě, když v poslední době střídá výhry s remízami či prohrami. Naposledy se v domácím prostředí trápil s Evertonem, kdy za stavu 0:1 přišel o vyloučeného Gilmoura, přesto Lewis Dunk dokázal v páté minutě nastaveného času vyrovnat.

Gilmour si dnes odpyká druhý ze třízápasového trestu, trenér De Zerbi ale potvrdil, že po různých zdravotních problémech jsou k dispozici Tariq Lamptey, Joel Veltman a Evan Ferguson. Na mardoce zůstávají Kaoru Mitoma, Solly March, Jack Hinshelwood, Joao Pedro a Jems Milner, nejblíže k návratu mají poslední dva jmenovaní.
Fulham FC

Fulham si minulý týden připsal velmi cennou výhru 2:1 na Old Trafford nad Manchesterem United, kterou až v sedmé minutě nastaveného času vystřelil Alex Iwobi. Cottagers tak dokázali vyhrát poprvé na hřišti soupeře po jedenácti zápasech venku bez výhry a v tabulce se tak přibližují první polovině, aktuálně jsou dvanáctí se ztrátou tří bodů na Chelsea a pěti na Newcastle.

Kvůli problémům se stehnem bude absentovat Raúl Jiménez, nejistý je start Williana a Harrisona Reeda, o nichž se případně rozhodne až behem dne. Williana rovněž trápí potíže se stehnem, druhý jmenovaný pak v posledním zápase na Old Trafford utrpěl zranění hlavy.
V utkání 27. kola anglické Premier League Fulham přivítá na Craven Cottage Brighton, jenž se připravuje na pokračování v pohárové Evropě a můžeme se těšit na velmi otevřený souboj.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.