Premier League - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sheffield Utd. : Burnley - 20. dubna 2024   16:00

Ukončeno
Sheffield Utd.
52' Hamer (Ja. McAtee)
1:4
(0:2)
Burnley
38' Bruun Larsen   • 40' Assignon  (Vitinho) • 58' Foster  (Assignon) • 71' Guðmundsson  (Cullen)
Sheffield Utd.
Sestavy:
Grbić – Bogle, Ahmedhodžić, Trusty – Ja. McAtee, Souza (68. Archer), Arblaster, Hamer (78. Norwood), Osborn – Brereton, McBurnie (C) (78. A. Brooks).
Náhradníci:
Foderingham – Curtis, Holgate, Larúsí, Osula, ben Slímán.
Rozhodčí
Madley – Beswick, Nunn
Bramall Lane, Sheffield
28 964 diváků
Burnley
Sestavy:
Murić – Assignon, O'Shea, Estève, Taylor – Vitinho (70. Guðmundsson), Cullen (C), Berge, Bruun Larsen (59. Brownhill) – Foster (84. D. Fofana), Odobert (85. Amdouni).
Náhradníci:
Trafford – Ekdal, Hedilazio, Rodriguez, Trésor.
Přenos se aktualizuje automaticky

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 11:9. Střely mimo: 7:7. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 10:9.
Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Na dně tabulky uvězněný Sheffield tímto výsledkem přišel o poslední naději na záchranu. Předposlední Burnley své šance na setrvání v Premier League naopak povýšilo, neboť se přiblížilo 17. Nottignhamu na rozdíl tří bodů.
Burnley vyhrálo konfrontaci dvou nejhorších účastníků Premier League 4:1. Lví podíl na tomto výsledku měl kosovský brankář Murić, který předvedl několik impozantních zákroků. Z jedenácti střel na jeho branku měla gólové parametry jen ta z 52. minuty, kterou Hamer snižoval na 1:2. Proti Breretonově šanci na vyrovnání se zase blýskl Murić a za chvíli už hosté opět vedli o dva góly, když je uklidnil Lyle Foster. Konečnou podobu skóre stanovil Guðmundsson necelou půlminutu po svém příchodu na hřišti. Stejný hráč pak měl na noze i další trefu, nicméně rána z voleje ztroskotala na Grbićově tyči.
90+8'
Konec zápasu.
90+7'
Oba týmy dohrávají rozhodnutý zápas v uvolněném duchu. Osmiminutové nastavení se zdá být dost zbytečné.
90+6'
Murić podruhé zaváhal v rozehrávce. Žádné vážnější následky to pro něj nemělo, protože McAtee zprava nenašel žádného ze tří spoluhráčů v předbrankovém prostoru.
90+5'
Andre Brooks dal míč do křídla, kde centrující Osborn trefil hned první překážku v osobě Lorenze Assignona.
90+4'
V důsledku propadlého rohu se James McAtee opřel do ambiciózního voleje, kterým ohrozil jen zbývající část diváků za brankou Arijaneta Muriće.
90+3'
Brownhill po spolupráci s Fofanou uvolnil Guðmundssona. Islanďan Grbiće nepřehodil a navíc se v daný moment nacházel v ofsajdu.
90+2'
Jayden Bogle si získaný roh osobně zakončil. Prudká rána z přihrávky Arblastera se však mezi tři tři Murićovy tyče nevešla.
90'
Bogle vyrazil na ofenzivní dobrodružství. Přes Estèveho pronikl do vápna, ale z ostrého úhlu míč přes O'Sheae a Muriće do branky nenapasoval.
89'
Brereton zastavil hostující kolotoč přihrávek, ale poté se zároveň podepsal pod konec protiútoku, když mu přihrávku do pravé části hřiště vystihl Amdouni.
88'
Berge zapojil na pravé straně neúnavného Assignona, nicméně tomu zpětnou přihrávku ukradl vracející se Brooks.
87'
V důsledku svého špatného doteku udělal Brooks faul na Guðmundssona. To už se zápas za rozhodnutého stavu spíše dohrává.
85'
Střídání v týmu Burnley FC:
ze hřiště odchází Wilson Odobert, přichází Zeki Amdouni.
84'
Střídání v týmu Burnley FC:
ze hřiště odchází Lyle Foster, přichází David Datro Fofana.
83'
Lyle Foster si v předchozí akci trochu ublížil. Na trávník za ním míří členové realizačního týmu Burnley.
82'
Foster byl zahnán Cullenem do místa, odkud musel z nepřipravené pozice dávat míč před branku. V tom mu zabránil Trusty.
81'
Archer si navedl míč takřka ke koncové čáře. Byl rád za zisk rohového kopu, z něhož Norwood vůbec nic nevytěžil.
80'
Ollie Arblaster tvrdě zajel do Estèveho až po odehrání balónu. Rozhodčí Madley přivřel oči a žlutou kartu nevytahoval.
78'
Střídání v týmu Sheffield United:
ze hřiště odchází Gustavo Hamer, přichází Oliver Norwood.
78'
Střídání v týmu Sheffield United:
ze hřiště odchází Oliver McBurnie, přichází Andre Brooks.
77'
Hektický průběh zápasu je na chvíli pozdržen. Na vině je ošetřování domácího záložníka Hamera, který patrně bude střídat.
76'
Ben Osborn vypadl ze hřiště v souboji s Assignonem. Paradoxně to byl právě domácí fotbalista, který si kromě drobného šrámu odnesl i žlutou kartu.
74'
Taylorův přetažený centr pouštěl Foster za sebe. Tam si nabíhal Guðmundsson a parádní střelou z voleje označkoval pravou tyč!
72'
Grbić vybíhal pro míč daleko před vápno. Odkop se mu dvakrát nevydařil a Brownhill se dlouho nenechal pobízet ke střele z půlky, která prázdnou branku příliš neohrozila.
71'
Burnley právě vstřelilo branku!
JÓHANN GUÐMUNDSSON dává gól po necelé půlminutě na hřišti! Josh Cullen po přihrávce od Brownhilla předal míč tomuto Islanďanovi a ten ho z hranice vápna nechytatelně poslal k levé tyči. Grbić se natahoval marně. Pro Kompanyho žolíka je to první zásah v sezóně.
70'
Střídání v týmu Burnley FC:
ze hřiště odchází Vitinho, přichází Jóhann Guðmundsson.
69'
Archer o sobě dal okamžitě vědět. Převzal balon od Breretona a pak ho zleva posouval na McBurnieho, kterého nenechal v klidu zakončit Estève.
68'
Střídání v týmu Sheffield United:
ze hřiště odchází Vinícius Souza, přichází Cameron Archer.
68'
Josh Brownhill rozjel roh ve spolupráci s Odobertem. Jeho centr se pomalu snášel na trestuhodně nehlídaného Vitinha a Grbić měl velkou kliku, že z celé situace vzešla jen neškodná hlavička.
67'
Aktivní Assingon naboural domácí rozehrávku. Míč dál adresoval na Fostera ten vedle malého vápna vytěžil ze souboje s Trustym aspoň rohový kop.
66'
Ofenzivně hraje Sheffield jeden z nejlepších zápasů v sezóně. V této chvíli má na kontě už deset střel na branku. Další tři letěly mimo.
65'
Chorvatský brankář Ivo Grbić vystoupil z brankoviště a skočil pod nohy Fostera, kterého zrovna vyslal na zteč Vitinho.
64'
Držení míče: 48 % – 52 %.
63'
Hamerův roh měl za následek nepřehlednou skrumáž v předbrankovém území. Burnley ji přečkalo ve zdraví a celou situaci definitivně uklidnil Murić chycením McAteeho centru.
62'
Breretonova štiplavá rána zpoza šestnáctky letěla přesně doprostřed branky. Murić prudký balón kontrolovaně vyrazil. O pár sekund později Souza nacentroval pouze na Assignona.
61'
Lorenz Assignon u rohu velkého vápna srovnal se zemí Hamera a sudí Madley neprodleně nařídil standardní situaci ve prospěch Sheffieldu.
60'
Na to, že se utkávají dva nejhůře postavené týmy, sledujeme velmi atraktivní podívanou. Hned po rozehrávce se dopředu vydal Vinícus Souza a bez pomoci spoluhráčů se propracoval až ke střele, která měla jen propagační parametry.
59'
Střídání v týmu Burnley FC:
ze hřiště odchází Jacob Bruun Larsen, přichází Josh Brownhill.
58'
Burnley právě vstřelilo branku!
United schytávají drsnou lekci z efektivity! LYLE FOSTER si mezi Boglem a Ahmedhodžićem počkal na přihrávku Assignona a klinicky přesnou střelou z prvního doteku zarmoutil domácí fanoušky gólem na 3:1.
57'
Bruun Larsen v souboji tělo na tělo přetlačil Boglea. Faul to nebyl, míč na chvíli patří Kompanyho družině.
56'
Z rohového kopu už tolik rušno nebylo. McBurnie se podle mínění hlavního arbitra dopustil útočného faulu na Estèveho.
55'
Arijanet Murić odčinil velký kiks v rozehrávce důležitým zákrokem proti Breretonovi, který mířil ze svého pohledu do levého dolního rohu.
53'
Osborn nevypustil ze své levačky dostatečně dlouhý centr. Ve vápně měl malou nabídku a daleko před McBurniem našel pouze Murićovy rukavice.
52'
Sheffield United právě vstřelil branku!
Atraktivní začátek druhého poločasu je okořeněn o zasloužený kontaktní gól Sheffieldu! McAtee se na něm podílel přihrávkou na GUSTAVA HAMERA. Ten se zasekávačkou zbavil Assignona a při zakončení z levé části vápna už nedal Murićovi šanci.
51'
Taylorův centr prošel přes celou šířku vápna. Tam situaci zavíral Assignon, jenže zbrklá střela z prvního doteku měla za následek banální zákrok Iva Grbiće.
50'
Famózní Murić! Hamel si navedl míč na střed a místo střely šikovně přihrál na okraj vápna. Volný McAtee mířil ze svého pohledu k levé tyči, ovšem kosovský gólman jeho šanci brilantním zákrokem zlikvidoval.
49'
Vracející se Bruun Larsen odrazil Bogleův pokus o centr na roh. Jeho strůjcem byl McAtee, ale hosté se u bližší tyče snadno ubránili díky všudypřítomnému Bruunu Larsenovi.
48'
Dara O'Shea tušil hrozící nebezpečí od sprintujícího Breretona a včasným zakřižováním cestu k Murovićovi zatarasil.
47'
Osborn navazoval za přerušený průnik McBurnieho. Přihrávka do palebné destinace ale nebyla z nejlepších a Bruun Larsen odpálil balon pryč.
46'
Začal druhý poločas.
Zápas dvou nejhorších týmu Premier League má mnohem lépe rozehraný Burnley. To díky Murićovi přežilo šance Sheffieldu a v rozmezí tří minut pak zásluhou Bruuna Larsena a Assignona uteklo do dvougólového náskoku.
45+2'
První poločas skončil.
45+2'
United nechávají hodně volného místa na krajích hřiště. Taylor měl pohodlí na centr, ze kterého pramenil jen útočný faul Fostera. Dobou práci odvedl Trusty.
45'
Cullen si vyhověl s Odobertem a zprava posílal centr před Grbiće, jenž se s nepovedeným volejem Fostera zaobírat nemusel. Útočníka Burnley při zakončení rušila přítomnost Ahmedhodžiće.
44'
Z Murićova nákopu se Burnley vrátilo zpátky ke stoperům, kteří v tuto chvíli nemají kam spěchat.
43'
Cullenova rychlá rozehrávka po faulu McBurnieho úspěch neslavila. Domácí fotbalisté tentokrát balon k Assignonovi nepustili.
42'
Ben Brereton byl chycen v drobném ofsajdu, když si na levé straně šel pro přihrávku vygenerovanou mezi střídačkami.
40'
Burnley právě vstřelilo branku!
Vitinho předal míč z osy na pravou stranu. LORENZ ASSIGNON protancoval kolem Breretona a střelou mezi nohama stopera Trustyho podruhé procedil balon za Grbiće, který se neúspěšně snažil zasáhnout levou nohou.
39'
Takový vývoj je pro poslední tým tabulky trochu krutý, protože se do této chvíle hromadily šance hlavně u branky Burnley. V případě Kompanyho mužstva jde naopak o životně důležitý gól, co se boje o záchranu týče.
38'
Burnley právě vstřelilo branku!
Wilson Odobert na vlastní pěst přenesl míč přes střed hřiště. Ambiciózní pokus z dálky byl sražen k JACOBU BRUUNU LARSENOVI a jeho tečovaný volej k překvapení všech zapadl dovnitř Grbićovy branky.
37'
Hamer převzal míč od Breretona. Pod tlakem si ho navedl na střelu z osmnácti metrů a ta se stala snadnou Murićovou kořistí.
36'
Foster dal moc prudkou přihrávku na krátkou vzdálenost. Vitinho si ji nedokázal zpracovat a jen odrazil míč ke Grbićovi.
35'
Bergeho hlava poslala míč na další roh. Ten byl rozehrán na krátko a Hamer nakonec umístil centr přesně do Murićových rukavic. Kosovský gólman je zatím velkou oporou Burnley.
34'
Drobný kiks Assignona měl za následek domácí protiútok a hlavně McBurnieho zakončení z pravé části vápna, které bylo Murićem vytaženo na roh.
33'
Hamerův roh k McBurniemu opět nedoletěl. Stejný hráč pak centroval i napodruhé, kdy situaci před brankou řešil Maxime Estève.
32'
Dara O'Shea těsně nad zemí odhlavičkoval Osbornův centr z levého konce hřiště na rohový kop. Za stoperem Burnley už číhal McBurnie.
31'
Držení míče: 46 % – 54 %.
30'
O'Shea poslal míč na pravý kraj, kde měl Assignon klid na provedení centru. Foster jeho trajektorii ale nepřečetl ideálně a nekomfortní hlavičkou slabě pozdravil připraveného Grbiće.
29'
Tempo zápasu se trochu uklidnilo. A to navzdory aktivitě Sheffieldu, který postupem času stupňuje své napadání hluboko na útočné polovině.
27'
Vinícius Souza se absolutně nepochopil se svými spoluhráči a namířil přihrávku do autu, odkud míč vrátí Assignon.
26'
Na základě McAteeho rohu se domácím fotbalistům nepovedlo ve vápně míč pořádně kontaktovat. Vše skončilo v rukavicích Muriće.
25'
Domácí se elegantně vykombinovali zahuštěným středem. Z křídla centroval Brereton a Taylor musel ze vzduchu vyhlavičkovat balon na rohový kop.
24'
Berge byl hlavním strůjcem rychlého protiútoku šesti mužů Burnley. Bruun Larsen byl jeho přihrávkou zahnán až ke koncové čáře a z té už nedokkázal trefit zařízení.
23'
Dara O'Shea neměl na růžích ustláno, když křižoval McBurnieho. Před nejlepším střelcem Sheffieldu raději poslal balon do autu.
21'
Další přerušení na sebe nenechalo dlouho čekat. Vitinhovi nemohlo projít držení Osborna. Rozehrává gólman Grbić.
20'
Gustavo Hamer se přes veškerou snahu přes dvojici soupeřů neuvolnil. Marná byla i žádost o písknutí faulu.
19'
V důsledku rohového kopu si na protějším konci hřiště zachytal i Grbić. Jednalo se o střelu ze střední vzdálenosti, jejíž směr změnila chtěná teč Fostera.
18'
S přispěním Vitinhova pádu uvolnil Gustavo Hamer do velké šance Breretona. Ten s ní nenaložil nejlépe a ztroskotal a Murićovi, který mu v rohu malého vápna zmenšoval střelecký úhel na minimum.
17'
O chvilku později se role vyměnily. Ben Brereton se vzorně vrátil do obrany, aby se postaral o Taylorův centr na Assignona.
16'
O McAteeho tečovaný balón na zadní tyči usiloval Brereton, jenže přes Assignona se ve vzduchu k pořádné hlavičce nedostal.
15'
Dara O'Shea na kraji hřiště zakřižoval McBurnieho a vyčistil daný prostor zakopnutím balonu za postranní čáru.
14'
Brereton musel zpomalit při zpracovávání vysokého balónu. Assignon ho mezitím dostihl a United musí hrát do plných.
13'
Špílmachr Berge otočil těžiště zprava doleva, jenže Taylorův centr do předbrankového území ani nedoletěl.
12'
Bergeho průnikovka k Vitinhovi neprošla. Obléhání domácího vápna ale pokračuje. Je z toho poměrně intenzivní zámek.
11'
O'Shea měl spoustu prostoru k realizaci diagonálního nákopu do vápna. Jayden Bogle kraloval ve vzduchu a vrátil míč do bezpečnějších vod.
10'
Arblaster se na vlastní polovině stal obětí nedovoleného zákroku Fostera, takže Burnley muselo balon zase odevzdat.
9'
V tomto případě hosty zastavil ofsajd hned v zárodku ofenzivního snažení. Za posledním soupeřem byl v době přihrávky přistižen Vitinho.
8'
Výbornou anticipaci prokázal také Murić. Kosovský gólman zažehnal nebezpečí z McAteeho brilantního centru na nabíhajícího McBurnieho, který jej trefil do pravé nohy.
7'
Grbić se nenechal zaskočit nečekanou rozehrávkou Cullena a přišel si pro míč, ke kterému to měl blíže než Assignon.
6'
Taylorův přízemní centr z levé strany ztroskotal na kopačkách domácích hráčů, kteří kvůli faulu Hamera budou dále bránit.
5'
United rezignují na presink a dopřávají hostům komfortní rozehrávku z obrany.
4'
Trustyho sklepnutí Arblasterova nákopu svého adresáta nenašlo. Sheffield to musí zkoušet jinudy.
3'
Oliver McBurnie byl při krocení míče ve středovém kruhu zezadu faulován Estévem. Rozehrávky se chopí Arblaster.
2'
Assignon vytáhl první útok Burnley k Fosterovi, jehož klíčová přihrávka do vápna byla vychýlena do náruče Iva Grbiće.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Sheffield United: Grbić – Bogle, Ahmedhodžić, Trusty – Ja. McAtee, Souza, Arblaster, Hamer, Osborn – Brereton, McBurnie (C).
Náhradníci: Foderingham – Archer, A. Brooks, Curtis, Holgate, Larúsí, Norwood, Osula, ben Slímán.
Trenér: Chris Wilder

Burnley FC: Murić – Assignon, O'Shea, Estève, Taylor – Vitinho, Cullen (C), Berge, Bruun Larsen – Foster, Odobert.
Náhradníci: Trafford – Amdouni, Brownhill, Ekdal, D. Fofana, Guðmundsson, Hedilazio, Rodriguez, Trésor.
Trenér: Vincent Kompany

Rozhodčí: Madley – Beswick, Nunn.
1. vzájemný zápas

02.12.2023 (14. kolo)
Burnley – Sheffield United 5 – 0
Branky:
1. J. Rodriguez, 29. J. Bruun Larsen, 73. Z. Amdouni, 75. L. Koleosho, 80. J. Brownhill.
Sheffield United

Domácí tým už vyhlíží konec sezóny, která pro něj skončí návratem do druhé nejvyšší soutěže. Sheffield je s tristní bilancí 3-7-22 uvězněn na dně tabulky, přičemž na záchranu ztrácí neřešitelných deset bodů. United čekají na výhru od desátého února, kdy uspěli na hřišti Lutonu. Naposledy neuspěli už poosmé za sebou. Konkrétně v Brentfordu, odkud si odvezli porážku 0:2. S šesti góly a třemi asistencemi vévodí týmové produktivitě Oliver McBurnie.
Burnley FC

Pakliže hosté na Brammall Lane naplno nezabodují, tak i oni budou mít po roční anabázi mezi anglickou elitou namířeno zpět do EFL Championship. Oproti Sheffieldu vyhráli jen o jeden zápas více a s dvaceti body ztrácí z předposledního místa na sedmnáctý Nottingham šest bodů. Burnley prohrálo jediný z posledních šesti zápasů. Přísun bodů přesto nebyl velký, a to z dovůdu čtyř remízových výsledků. Ten poslední se zrodil před týdnem v zápase s Brightonem, který skončil 1:1. S čtyřmi góly se o post nejlepšího střelce dělí Foster, Brownhill, Amdouni, Fofana a Bruun Larsen.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu čtyřiatřicátého kola anglické Premier League. Od šestnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Sheffieldem United a Burnley!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.
38. kolo
Tabulka 2021/2022
Z V R P Skóre B
1. Manchester City 38 29 6 3 99:26 93
2. Liverpool 38 28 8 2 94:26 92
3. Chelsea 38 21 11 6 76:33 74
4. Tottenham 38 22 5 11 69:40 71
5. Arsenal 38 22 3 13 61:48 69
6. Manchester Utd. 38 16 10 12 57:57 58
7. West Ham 38 16 8 14 60:51 56
8. Leicester 38 14 10 14 62:59 52
9. Brighton 38 12 15 11 42:44 51
10. Wolves 38 15 6 17 38:43 51
11. Newcastle 38 13 10 15 44:62 49
12. Crystal Palace 38 11 15 12 50:46 48
13. Brentford 38 13 7 18 48:56 46
14. Aston Villa 38 13 6 19 52:54 45
15. Southampton 38 9 13 16 43:67 40
16. Everton 38 11 6 21 43:66 39
17. Leeds 38 9 11 18 42:79 38
18. Burnley 38 7 14 17 34:53 35
19. Watford 38 6 5 27 34:77 23
20. Norwich 38 5 7 26 23:84 22
Články odjinud