Premier League - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  West Ham : Bournemouth - 1. února 2024   20:30

West Ham
61' Ward-Prowse
1:1
(0:1)
Bournemouth
3' Solanke
West Ham
Aréola – Be. Johnson, Mavropanos, Zouma (C), Palmieri – K. Phillips (68. Ings), Souček, E. Álvarez – Kudus (90+6. Cornet), Ward-Prowse – Bowen.
Fabiański – Cresswell, Ogbonna, Casey, Scarles, Orford, Mubama.
T. Robinson – G. Beswick, A. Nunn
London Stadium, Londýn
Bournemouth
Neto (C) – Smith, Zabarnyj, Senesi, Kelly (78. Kerkez) – Cook, Christie – Semenyo (68. Sinisterra), Scott (68. Kluivert), Tavernier (90+1. Faivre) – Solanke.
Travers – Mepham, Kilkenny, Billing, Kinsey-Wellings.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 6:5. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 13:11.
Také druhá půle přinesla jeden gól, tentokrát se radoval domácí celek, který se po hodině hry vynutil pokutový kop, který posléze proměnil. Další šance, kterých nebylo mnoho, zůstaly nevyužity a duel končí spravedlivou remízou.
90+9'
90+7'
Žlutá karta pro tým AFC Bournemouth (Romain Faivre).
90+6'
Střídání v týmu West Ham United:
ze hřiště odchází Mohammed Kudus, přichází Maxwel Cornet.
90+6'
Míč získal do své moci domácí mančaft, ovšem jeho hráči pouze kombinují mezi sebou.
90+4'
Hosté drží míč na útočné polovině, do šance se ale dostat nedokážou. Polovina nastaveného času je za námi.
90+1'
Střídání v týmu AFC Bournemouth:
ze hřiště odchází Marcus Tavernier, přichází Romain Faivre.
88'
Mohammed Kudus nemohl pokračovat v útočení, neboť si míč zcela jasně zpracoval rukou, což pozornosti rozhodčího neušlo.
85'
Luis Sinisterra střílel velice nebezpečně už v pokutovém území, ovšem míč odvrátil jeden z bránících hráčů domácího celku.
83'
Žlutá karta pro tým AFC Bournemouth (Lewis Cook). Kartu vidí za faul na Ingse.
81'
Kombinace na jeden dotek West Hamu nevyšla, pro míč si vyběhl Neto.
79'
Hostující celek zastavuje zdvižený praporek pomezního arbitra. Rozehrává Alphonse Aréola.
78'
ze hřiště odchází Lloyd Kelly, přichází Miloš Kerkez.
77'
Hra je přerušena, na trávníku zůstává jeden z hráčů Bournemouthu.
75'
Tomáš Souček si zatančil s míčem v pokutovém území a zkusil střelu na vzdálenější tyč, která však byla zblokována obránci.
73'
Útočným faulem se provinil domácí tým, jenž tak musí balón odevzdat protivníkovi.
72'
Ryan Christie přihrával z pravé strany na střed malého vápna, domácí brankář míč tečoval pravou nohou do bezpečí.
70'
Žlutá karta pro tým West Ham United (Jarrod Bowen).
68'
ze hřiště odchází Kalvin Phillips, přichází Danny Ings.
68'
ze hřiště odchází Antoine Semenyo, přichází Luis Sinisterra,
ze hřiště odchází Alex Scott, přichází Justin Kluivert.
67'
Žlutá karta pro tým AFC Bournemouth (Ryan Christie). Hostující hráč si byl svého faulu na Kuduse dobře vědom, od karty jej neuchránila ani omluva.
66'
Ryan Christie střílel levačkou na vzdálenější tyč, kde byl volný prostor, avšak míč si cestu do brány nenašel.
64'
Jeho rozehrávka žádné nebezpečí nepřinesla, hra se otáčí.
63'
Hosté málem strhli vedení zpět na svoji stranu, Alphonse Aréola však střílenou přihrávku z levé strany dokázal vyrazit na roh.
61'
West Ham právě vstřelil branku!
JAMES WARD-PROWSE provedl exekuci velmi dobře, ač i trochu s rizikem. Míč adresoval přímo na střed brány, ovšem Neto uskočil stranou a na balón už nedosáhl.
60'
Je tu pokutový kop, domácí mají velkou šanci vyrovnat.
59'
Hlavní sudí Robinson se jde na video podívat sám osobně.
58'
Mohammed Kudus skončil v pokutovém území na trávníku, zda to bude penalta rozhodne VAR.
57'
A nic na tom nezmění ani nynější kombinace, kdy Álvarezovi utekl míč od kopačky a doputoval k Netovi.
55'
Druhá půle stále nepřinesla žádnou příležitost, která by stála za zmínku, domácí se marně snaží dostat přes pevnou obranu Bournemouthu.
52'
Hodně nepřesný přetažený centr domácích končí pouze v zámezí, hosté budou pokračovat autovým vhazováním.
49'
Druhá půle začala velmi opatrně, u míče je převážně hostující tým, jeho hráči kombinují mezi sebou.
46'
První část přinesla jeden gól, který domácí svému protivníkovi hned v úvodu doslova darovali. Hosté byli poté o něco aktivnější a několikrát mohli svůj náskok zvýšit, ovšem nepovedlo se. Naopak West Ham toho směrem dopředu moc nepředvedl a bude muset určitě přidat, pokud chce pomýšlet na úspěch.
45+3'
45+2'
Hosté kombinují na své polovině, nikam se už moc nehrnou.
45+1'
Antoine Semenyo mohl v závěru první půle poslat svůj tým do dvoubrankového trháku, avšak jeho střela z dobré pozice letí nad břevno.
45'
Marcus Tavernier střelou po zemi za hranicí vápna nechal vyniknout pouze Aréolu, avšak i kdyby skóroval, gól by zřejmě pro ofsajd neplatil.
44'
Lloyd Kelly zpracoval letící míč svému gólmanovi, Neto jej tak mohl sebrat do rukou.
42'
Ben Johnson přihrával z pravé strany křížně podél vápna, žádný z jeho spoluhráčů se k balónu nedostal.
40'
Mohammed Kudus dobře centroval na střed vápna, kde hlavičkoval nepřesně Tomáš Souček. Míč letí vysoko nad.
39'
Mohammed Kudus se chytil do těsného ofsajdu, svou šanci navíc ani neproměnil.
37'
Jeho protějšek na druhé straně lehký míč sbírá do rukavic a šetří čas. Dosud neměl pořádnou práci.
36'
Obrovská možnost Bournemouthu zůstává nevyužita. Po kombinaci se sám před brankářem zjevil Antoine Semenyo, avšak Alphonse Aréola fantastickým zákrokem střelu protihráče dokázal vyrazit. Jen díky domácí třiadvacítce to je stále pouze o gól.
35'
Domácí přišli před pokutovým územím protivníka o míč a musí se rychle vracet.
33'
Neto si vyběhl pro míč a zamezil šanci soupeře. S rozehrávkou nepospíchá.
31'
Slušná možnost pro hostující tým, jeden z jeho hráčů místo střely z pravé strany volil ještě přihrávku na střed, která však svého adresáta nenašla.
30'
Antoine Semenyo zůstal na chvíli po ataku Álvareze ležet na trávníku. Dlouho to však nebylo, hráč se brzy zvedl a pokračuje dál ve hře.
28'
Hra se nyní odehrává převážně u středové lajny, daleko od obou brankářů. Hosté tak stále hájí svůj těsný náskok.
25'
Marcus Tavernier příliš prudkou přihrávku nedostihl, míč mu uniká za postranní lajnu.
23'
Po jeho rozehrávce se dostal k zakončení jeden z hráčů Bournemouthu, avšak balón letí nad.
22'
Kombinace hostů v pokutovém území končí zblokovaným míčem v zámezí.
20'
Marcos Senesi obranným skluzem odehrál míč do protihráče, od kterého se balón odrazil do zámezí. Rozehrává Neto.
18'
Málem to bylo 0:2, tečovaný míč se však snesl do náruče domácího brankáře a je otázkou, zda by případný gól platil, vypadalo to na hru rukou.
18'
Antoine Semenyo střílel už v pokutovém území pouze do protihráče, rohový kop pro hosty.
16'
Kalvin Phillips střílel pravačkou přímo na střed brány Bournemouthu, kde stál připravený gólman.
15'
Lewis Cook to zkusil z dálky do vzdálenějšího horního rohu a střela to nebyla vůbec špatná, chtělo to jen o trochu lépe zamířit.
14'
Alphonse Aréola odkopl volný balón ke středové čáře, tam se jej zmocnili hosté.
13'
Rohový kop rozehraje domácí tým.
11'
Neto rozehrává od své brány, stále nemusel řešit žádné nebezpečí.
8'
Hosté nadále drží balón na kopačkách, domácím se v útoku zatím moc nedaří.
6'
Pro domácí mohlo být ještě hůř, Marcos Senesi se dostal v šestnáctce ke střele, kterou však adresoval vysoko nad bránu West Hamu.
3'
Bournemouth právě vstřelil branku!
Neuvěřitelně laciný gól si hned v úvodu nechal dát domácí tým. Jeho hráči si u svého vápna až příliš hráli s míčem, Kalvin Phillips nedokázal přihrávku zpracovat a skluzem poslal míč jen k DOMINICU SOLANKEMU, jenž zcela sám před brankářem zamířil po zemi do volné části jeho svatyně. Gól zpočátku nebyl pro ofsajd uznán, ovšem VAR odhalil, že střelci míč přihrál domácí fotbalista.
1'

West Ham United: Aréola – Be. Johnson, Mavropanos, Zouma (C), Palmieri – K. Phillips, Souček, E. Álvarez – Kudus, Ward-Prowse – Bowen.
Náhradníci: Fabiański – Cresswell, Ogbonna, Casey, Scarles, Orford, Cornet, Ings, Mubama.
Trenér: D. Moyes.

AFC Bournemouth: Neto (C) – Smith, Zabarnyj, Senesi, Kelly – Cook, Christie – Semenyo, Scott, Tavernier – Solanke.
Náhradníci: Travers – Kerkez, Mepham, Kilkenny, Billing, Sinisterra, Kluivert, Kinsey-Wellings, Faivre.
Trenér: A. Iraola.

Rozhodčí: T. Robinson – G. Beswick, A. Nunn.
Vzájemné zápasy

Z pěti posledních soubojů, jež se odehrály na hřišti West Hamu, se domácí radovali třikrát z výhry, jednou skončil duel nerozhodně a v jednom případě zvítězil Bournemouth 2:1.
Bournemouth

Hostující mančaft se nachází s pětadvaceti body ve druhé části tabulky. Mimo svůj trávník odehrál deset klání s bilancí čtyř výher, jedné remízy a pěti porážek, skóroval sedmnáctkrát a o šest branek více dostal. V minulém utkání prohrál 1:3 v Tottenhamu, čímž skončila jeho čtyřzápasová venkovní šňůra výher.
Nejlepším snajprem klubu je díky dvanácti brankám anglický fotbalista Dominic Solanke.
West Ham United

Domácímu celku patří šesté místo, dosud získali pětatřicet bodů. Na svém hřišti se jeho hráčům daří střídavě, z deseti klání si odnesli osmnáct bodů za pět výher a tři remízy, vstřelili sedmnáct gólů a o sedm méně inkasovali. Před svými fanoušky naposledy prohráli 29. října, kdy nestačili na Everton, jemuž stačil k výhře jediný zásah.
Nejlepším střelcem týmu je s jedenácti zásahy Angličan Jarrod Bowen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.