Premier League - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolves : Aston Villa - 8. října 2023   15:00

Wolves
53' Hwang Hi-čchan (P. Neto)
1:1
(0:0)
Aston Villa
55' Torres  (Watkins)
Wolves
Sá – Kilman (C), Dawson, Toti – Semedo, J. Gomes (69. Bo. Traoré), Lemina, Aït-Nouri (46. Doherty) – P. Neto, Cunha (76. Kalajdžić), Hwang Hi-čchan (86. F. Silva).
Bentley – S. Bueno, Doyle, Castro, Sarabia.
Jones – Hussin, Smith
Molineux Stadium, Wolverhampton
Aston Villa
E. Martínez – Cash (82. Bailey), Konsa, Torres, Carlos, Digne – McGinn (C), Kamara (82. Tielemans), Luiz, Diaby (62. Zaniolo) – Watkins.
Olsen – Dendoncker, Durán, Chambers, Lenglet, Be. Traoré.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 5:14. Rohy: 2:10. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 19:9.
Aston Villa poprvé v sezóně remizovala, což jí stačilo na uhájení pátého místa. Wolves poskočili před Brentford na čtrnáctou příčku.
Souboj rivalů z hrabství West Midlands nepoznal žádného vítěze. Trochu nebezpečnější Aston Villa v 53. minutě inkasovala z první střely na Martínezovu branku, ale o necelé dvě minuty později na to zareagovala vyrovnáním španělského obránce Torrese. Koncovku ovlivnilo vyloučení Leminy. Hosté ze všech sil usilovali o vítěznou branku, jenže tou neskončila žádná ze tří šancí z dlouhého nastavení.
90+14'
90+14'
Tak to je velká smůla pro Villans! Po Traorého odkopu do autu dostali čas na poslední akci a z centru zleva vzešla hlavička Watkinse do levé tyče!
90+13'
Avizované dvanáctiminutové nastavení se nepochybně protáhne. Bailey vytěžil na noze zataženého Kalajdžiče rohový kop.
90+12'
Sá zasahuje! I tuhle infarktivou situaci přestáli vlci bez gólové újmy! Digne měl na levém okraji vápna hodně času na vyhodnocení situace před brankou. Rozhodl se přihrát k penaltovému bodu na Konsu, který z jedničky neumístil míč dostatečně k tyči.
90+11'
Watkins pracoval zády bráně. Domácí mu nedali ani centimetr volného prostoru a zakopli míč za pomezní čáru.
90+10'
Zaniolo mohl rozhodnout! Baileyho roh k němu doputoval na zadní tyč, odkud Ital z voleje těsně minul bránu.
90+9'
Konsa posunul míč do vápna. McGinn si ho pokryl a další přihrávkou nabil Luizovi, do jehož rány padl Kilman.
90+8'
Další centr zleva od Torrese. Max Kilman do něj nevstupoval a nechal dojít míč do náruče třicetiletého gólmana Josého Sá.
90+7'
Teď už se hvizd ozval. Fábio Silva postrčil Konsu. Hosté rychle rozehráli, ale pro Digneho centr zleva si došel Sá.
90+6'
John McGinn byl Totim zatažen za dres, div že se mu neroztrhl. Rozhodčí překvapivě nepískal.
90+5'
Nesmyslná rána Douglase Luize z obrovské dálky neměla žádnou šanci na úspěch. José Sá bude odkopávat od branky.
90+4'
S ohledem na průběh zápasu není překvapivé, že Robert Jones byl donucen udělit červenou kartu. Za faul taktického rázu viděl druhou žlutou Lemina.
90+3'
Ollie Watkins nedostal příležitost zpracovat si nákop ze středu hřiště. Dalším riskantním zákrokem se o to postaral Doherty.
90+1'
Bailey přihrál míč před běžícího Watkinse. Ten už se chystal ke střele z hranice malého vápna, jenže kvůli drobnému postrčení od Dohertyho bránu vůbec netrefil.
89'
Youri Tielemans se nezalekl presinku Boubacara Traorého a udržel míč v pozvolné přípravné fázi Aston Villy.
88'
Pár sekund po příchodu se Fábio Silva prezentoval útočným faulem na Baileyho. Čas na rozhodnutí se oběma týmům povážlivě krátí.
87'
Nákop Dawsona hezky zalepil Semedo. Neto po něm hrál jen směrem dozadu a míč se nakonec zase objevil u Dawsona.
86'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers:
ze hřiště odchází Hwang Hi-čchan, přichází Fábio Silva.
85'
Ve stejnou chvíli jsou ošetřováni Zaniolo a Hwang Hi-čchan. Minimálně v případě jihokorejského fotbalisty to vypadá na definitivní konec. U střídačky je připraven Fábio Silva.
84'
Kalajdžić vyslal na zteč Neta. Ten uběhl několik desítek metrů a pak vrátil balon útočníkovi z Rakouska, který nepovedenou střelou bez přípravy trefil Konsu.
83'
Na McGinnovu standardku reagoval náběhem pouze Diego Carlos. Z nebezpečných míst odpravil balon Dawson.
82'
Střídání v týmu Aston Villa FC:
ze hřiště odchází Boubacar Kamara, přichází Youri Tielemans.
82'
ze hřiště odchází Matthew Cash, přichází Leon Bailey.
81'
Watkins byl na levém okraji pokutového území sám na dva obránce. Pokus o přihrávku před branku zneškodnil blok Maxe Kilmana.
80'
V klidnější pasáži se napadaný Hwang Hi-čchan rozhodl vrátit míč až na zkušeného stopera Dawsona.
79'
Čtvrthodinu před koncem zůstává na straně Wanderers zapsána jediná střela na branku. Villans na tom nejsou o moc lépe, mezi tyče poslali míč třikrát.
77'
Kalajdžić se okamžitě uvedl v dobrém světle. Z otevřené levé strany připravil míč pro Neta, který těsně před vybíhajícím Martínezem zvedl míč nad břevno.
76'
ze hřiště odchází Matheus Cunha, přichází Saša Kalajdžić.
74'
Digne si nechal McGinnův pas spadnou před sebe. První nepovedený centr si mohl zopakovat, ale i ve druhém našel jen hlavu Kilmana.
73'
Rozhodčí už nejsou tak benevolentní v posuzování jednotlivých střetů. Své o tom ví Cunha, který na půlce povalil Cashe.
72'
Dawson vykonstruoval senzační přihrávku přes všechny hráče Aston Villy. Semedo si rychlou kličkou přehodil míč na levačku, ale velmi nevýraznou střelou nakonec přichystal Martínezovi jednoduchý zákrok.
70'
Neto byl strůjcem rychlého protiútoku. Po vstupu do pokutového území si šel pro penaltu, ale Kamarův kontakt zezadu nechal Roberta Jonese klidného.
69'
ze hřiště odchází João Gomes, přichází Boubacar Traoré.
68'
Ezriho Konsu zradil stehenní sval a dá se čekat jeho brzký odchod. Mezitím už je nachystána změna v družstvu Wolverhamptonu.
67'
Další žlutá. Po faulu Totiho na Zaniola ji viděl Semedo a potom i někdo na střídačce Aston Villy. Možná to byl samotný kouč Emery.
66'
Watkins odpadl ze souboje s Leminou. Domácí družina si přichystala rychlý protiútok a Diego Carlos musel řešit centr Neta.
65'
Douglas Luiz zcela mimo hru chytil za krk Hwanga Hi-čchana. Jihokorejec se ochotně poroučel k zemi, nicméně videorozhodčí to jako delikt na červenou kartu neviděli.
64'
Diego Carlos na centr Luize nedosáhl. Z druhé strany se o totéž pokoušel Torres, ale obrana vlků byla opět připravena.
63'
Na standardku z hloubi pole si nabíhal Diego Carlos. Craig Dawson reagoval hlavičkou za zadní čáru. Následuje sedmý hostující rohový kop.
62'
ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Nicolò Zaniolo.
62'
Douglas Luiz byl při vyvážení balonu sestřelen Marioem Leminou. Robert Jones už se rozhodl krotit vášně žlutou kartou.
61'
Toti pod mírným tlakem jenom odevzdal balon Diegu Carlosovi. Pau Torres pomalu rozehrává v kooperaci s Dignem.
60'
Semedo fauloval McGinna. Zápas má stále velmi bojovné parametry. Je s podivem, že Jones dosud udělil jen tři karty.
59'
Douglas Luiz měl načtený pohyb Dohertyho. Na hranici vápna ho zakřižoval a řekl si o útočný faul.
57'
Douglas Luiz viděl náběh Watkinse, kterého si vzali do parády Semedo a Dawson. Jones faul neviděl, přestože útočník Aston Vlily dostal slušně naloženo.
55'
Aston Villa právě vstřelila branku!
Odpověď Villans přichází takřka okamžitě! Stalo se tak po faulu Gomese na Kamaru. Watkins z jedničky načechral balon na zadní tyč, PAU TORRES si odmítl Semeda a vpádu změnil stav na 1:1. Watkis si touto asistencí vylepšuje bilanci na 4+4.
53'
Wolves právě vstřelili branku!
První střela na Martínezovu branku končí gólem! Pedro Neto rychlostně předčil Torrese a z pravé strany poskytl míč k malému vápnu. HWANG HI-ČCHAN se mezitím natlačil před stopera a zblízka uklidil balon za argentinského mistra světa.
53'
McGinn roztáhl hru na otevřenou levou stranu. Dignemu se centr vůbec nepovedl, přetažený balon přistál u Dohertyho.
52'
Na Dighneho roh si z dálky naběhl Douglas Luiz. Hlavička brazilského středopolaře byla velmi nepřesná, Sá zůstal v klidu.
51'
Hwang Hi-čchan se až teď dozvěděl, že ho Luiz podle mínění Roberta Jonese nefauloval. Míč zůstal hostům, kteří mají po nekvalitním voleji Cashe rohový kop.
50'
Domácí lékaři se dnes rozhodně nenudí. Po několikaminutovém ošetřování již nehrajícího Aït-Nouriho nyní mají v péči Korejcův nos.
48'
Hwang Hi-čchan dostal do oblasti hlavy ránu od Douglase Luize. Jihokorejec bude potřebovat ošetření, ačkoliv to na první pohled nevypadalo nějak vážně.
47'
Poprvé se nám pořádně představil Ollie Watkins. Nejlepší kanonýr svého týmu přizvedl prudký nástřel McGinna a hrdinou okamžiku se stal Sá, který vytáhl míč nad břevno.
46'
ze hřiště odchází Rayan Aït-Nouri, přichází Matt Doherty.
46'
Žluté karty: 1 – 2.
První půle se nesla ve znamení obrovské intenzity a tvrdých soubojů. Samotná úroveň hry byla velmi nízká. Za celou dobu jsme zaregistrovali pouze jednu kvalitní šanci, v níž José Sá vychytal hostujícího Cashe.
45+4'
45+3'
Hwang Hi-čchan umně přebral Kilmanův nákop zpoza půlící čáry. Zleva se pokoušel o střílenou přihrávku, jenže Konsa mu ji odklonil směrem od branky.
45+2'
Lucas Digne nepustil Netovu průnikovou přihrávku na Cunhu. V samotném závěru první půle vlci nadále čekají na svou první šanci.
45+1'
Fanoušci škodolibě oslavili McGinnův faul na Leminu. Protiakce Wolves měla krátkého trvání, Hwang Hi-čchan nestihl míč ve hře.
44'
Na základě rohového kopu zůstal ve vápně odskočený Luiz. Ránu z voleje mu borci v oranžovém opět zablokovali.
43'
Sá a Semedo nevyřešili ideálně situaci po zablokované střele Douglase Luize a nenuceně propustili letící míč na rohový kop.
42'
S kapitánskou páskou hrající Max Kilman si spolehlivě vzal na starost Digneho. Villans zkusí něco vymyslet z dlouhého vhazování.
41'
Další faul u půlící čáry odnesl McGinn, kolem kterého se seběhli hned tři domácí fotbalisté. Provinil se Cunha.
40'
Francouzský krajní hráč s postavením na nohy také moc nespěchal. Nepochybně nás čeká hodně bohaté nastavení.
39'
Hra se v posledních deseti minutách dost rozkouskovala. Další přerušení způsobil Semedův nedovolený zákrok na Digneho.
38'
Alžírský internacionál naštěstí odešel do zámezí po svých. Jeho spoluhráči mezitím zahodili další standardku, Toti byl chycen do ofsajdové pasti.
37'
S Aït-Nourim to nevypadá vůbec dobře. Stále bezvládně leží na zádech a domácí stratég Gary O'Neil už musí přemýšlet o možné náhradě.
34'
Rayan Aït-Nouri je kvůli faulu Cashe silně otřesen. Není se schopen zvednout a v permanenci je lékařský tým Wolverhamptonu.
33'
Aït-Nourimu nevyšel krok, když na něj z křídla poslal míč Hwang Hi-čchan. Špatně trefená střela bez přípravy proletěla vedle vzdálenější tyče.
32'
Hwang Hi-čchan chtěl narazit Aït-Nourimu do křídla. Alžířan ale měl pomalejší start na míč a ten se stal majetkem vhazujícího Cashe.
31'
Těsně vedle sebe skončili na zemi Luiz a McGinn. Rozhodčí na to nedbal a přisoudil domácím aut, ze kterého Wolves nic nevytěžili.
30'
Držení míče: 48 % – 52 %.
29'
Bez karty nezůstal ani přemotivovaný McGinn. Kapitán hostů si na pomezní čáře neodpustil tvrdé dohrání Pedra Neta.
28'
Ollie Watkins se zapojil do mezihry. Zezadu ho fauloval Dawson a za přišlápnutí pravé achilovky vyfasoval žlutou kartu.
27'
Robert Jones hru hodně pouští a napomáhá tím k maximální intenzitě zápasu. Fotbalisté si navzájem nic nedarují.
26'
Cash uspěchal průnikovou přihrávku na Watkinse, jenž se toho času nacházel v ofsajdu. Na druhé straně byl Cunha čistě zastaven Kamarou.
25'
Domácí se nemohou dostat přes pevnou obranu Aston Villy. Muži v oranžovém jsou nuceni kombinovat ve středním pásmu.
23'
Netův centr byl pro Cunhu moc dlouhý. Míč zapadl do dlaní Martíneze.
22'
Další promarněný roh vlků, při kterém centr proletěl napříč malým vápnem za koncovou čáru.
21'
Samotný roh za moc nestál. Z hloubi pole vracel míč Aït-Nouri a Konsa ho v souboji s Dawsonem posunul zpátky do autu.
20'
McGinn a Dawson si už poněkolikáté nic nedarovali, když se přetlačovali před samotnou realizací standardní situací. Robert Jones to stále nechává bez karet.
19'
Cunha po přihrávce Aït-Nouriho potáhl míč do pokutového území. Tam už se proti zformované obraně neprosadil, Wolves mají k dobru alespoň rohový kop.
18'
Konsa zakončil průnik střelou ztečovanou na rohový kop. Z toho vzešla další zablokovaná rána zpoza šestnáctky, tentokráte ji měl na svědomí Douglas Luiz.
17'
McGinn vystihl špatnou rozehrávku Wanderers. Zanedlouho se k němu míč vrátil a on ho levačkou z osmnácti metrů poslal vedle levé šibenice.
16'
Tahle standardka se ale vůbec nepovedla. Neto přetaženým centrem překopl úplně všechny svoje spoluhráče. Hrát se bude od Martíneze.
15'
Hwang Hi-čchan zahnal Neta do křídla. Portugalec si proti dvěma hráčům naváděl míč na střed a díky faulu McGinna vybojoval pro domácí barvy standardní situaci.
14'
To samé se děje i na druhé straně. Craig Dawson má klid na práci, Watkins s Diabym víceméně rezignují na napadání.
13'
Hwang Hi-čchan hledal Cunhu, ale tomu na pozici stopera příkladně vystavil stopku Diego Carlos. Znovu se tak opakuje proces cirkulace míče na hostujících kopačkách.
12'
Znovu si Aston Villa chce odpustit dlouhý nákop. Do postupné rozehrávky je aktivně zapojen argentinský brankář Emiliano Martínez.
11'
Hostům se vymstila snaha o konstruktivní rozehrávku. Míč ztratili ještě na vlastní půlce a proto se museli pověnovat sražené ráně Gomese.
10'
McGinn na křídle čistě ubránil Nélsona Semeda. K nelibosti domácího publika je autové vhazování přisouzeno Aston Ville.
9'
Sá si došel pro diagonálu, která byla určena pro Digneho. Portugalskému brankáři balon napoprvé vypadl, ale situaci dokázal rychle uklidnit.
8'
Asi z pětatřiceti metrů se po rohovém kopu do balonu opřel John McGinn. Hodně optimistický pokus skončil jen pár decimetrů nad břevnem.
7'
McGinnova levačka vyrobila skvělý centr na Cashe. Naturalizovaný Polák pálil z voleje a nechal vyniknout zákrok brankáře Sá na přední tyči!
6'
Už od šesté minuty bude Boubacar Kamara účinkovat se žlutou kartou. Ve středovém kruhu mu neprošel taktický faul na rozběhnutého Cunhu.
5'
Diego Carlos byl překvapen tím, že k němu centr z pravé strany doletěl. Za zadní tyčkou nestihl zakončit a balon mu odskočil do zámezí.
4'
Digneho centr zakryl před Cashem Rayan Aït-Nouri. Lucas Digne kopne první roh zápasu.
3'
Vlci aktivovali vysoký presink. Matheus Cunha se u lajny až příliš opřel o Konsu a Villans byli vysvobozeni píšťalkou rozhodčího Jonese.
2'
Kilman poslal první míč vpřed. Semedo si dále vybral Neta, jehož centr byl zablokován do autu. Bezprostředně po vhazování domácím překazil plány ofsajd.
1'
Zahajovacího výkopu se po symbolickém zakleknutí ujali fotbalisté Wolverhamptonu, kteří nastupují v klasických žlutých dresech. Aston Villa je v bílém.
1'
Na sluncem zalitém Molineux Stadium probíhá nástup fotbalistů na hrací plochu. West Midlands derby bude moci za malou chvíli vypuknout!

Wolverhampton Wanderers: Sá – Kilman (C), Dawson, Toti – Semedo, J. Gomes, Lemina, Aït-Nouri – P. Neto, Cunha, Hwang Hi-čchan.
Náhradníci: Bentley – S. Bueno, Doherty, Doyle, Castro, Kalajdžić, Sarabia, F. Silva, Bo. Traoré.
Trenér: Gary O'Neil

Aston Villa FC: E. Martínez – Cash, Konsa, Torres, Carlos, Digne – McGinn (C), Kamara, Luiz, Diaby – Watkins.
Náhradníci: Olsen – Bailey, Dendoncker, Durán, Chambers, Lenglet, Tielemans, Be. Traoré, Zaniolo.

16.10.2021 Aston Villa – Wolverhampton 2:3
06.03.2021 Aston Villa – Wolverhampton 0:0.
Aston Villa FC

Hosté se solidně perou s náročným programem. Kvůli účasti v pohárech odehráli od půlky srpna dvanáct zápasů s bilancí osmi výher a čtyř porážek. Před týdnem si Villans vylepšili ligové skóre na 18:11. Doma smetli Brighton 6:1 a posunuli se na páté místo. Další výhru Aston Villa slavila ve čtvrtek. Bosenský Zrinjski Mostar porazila v EKL 1:0 gólem McGinna v 94. minutě. Týmovou produktivitu v ligové soutěži vede Ollie Watkins (4+3). Na početné marodce jsou Diaby, Mings, Buendía, Moreno, Iroegbunam a Jacob Ramsey.
Wolverhampton Wanderers

Vlci se v prvních šesti kolech nepředvedli v příliš pozitivním světle a o to větší překvapení spáchali v poslední zářijový den, kdy výsledkem 2:1 zdolali v té době vedoucí Manchester City. V rozehraném osmém kole jsou Wolves na šestnáctém místě s tříbodovým náskokem na sestupové pásmo. Čtyři z osmi vstřelených gólů má na svědomí Hwang Hi-čchan. Se zraněním laboruje obránce Hugo Bueno a v trestu za červenou kartu je záložník Bellegarde.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu osmého kola anglické Premier League. Od patnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Wolverhamptonem Wanderers a Aston Villou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.