Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Jihlava - 26. června 2018   16:00

Jablonec
Jablonec
24' Kubista
1:1
(1:0)
Jihlava
Jihlava
89' Levin
Jablonec
Hrubý – M. Kubista, Čvančara, Acosta.
Ondřej Lerch
Stadion FK Zbuzany, Zbuzany
Jihlava
Řehák (46. Sváček) – Vaculík (62. Matulka), Tlustý (46. Vedral), Mikuška (46. Štěpánek), Javůrek (22. Dujmović) – Mara (62. Smejkal), Nerad (46. Levin) – Fulnek, Zoubele (62. Svoboda), Novotný – Klíma (62. Turyna).
Sváček – Vedral, Štěpánek, Dujmović, Matulka, Smejkal, Levin, Turyna, Svoboda.

Fotbalisté Jablonce se nakonec rozešli s Jihlavou smírně. Tým ze severu Čech sice vedl zásluhou Vojtěcha Kubisty ze 24. minuty 1:0 a zásluhou fantastického brankáře Hanuše trvalo skóre i po hodině hry, když v 60. minutě výtečně zneškodnil pokutový kop. Už to vypadalo, že Jablonec zvítězí, jenže minutu před koncem udeřil Vladislav Levin. Konečný výsledek. FK Jablonec 1 Vysočina Jihlava 1.
90+2'
90'
Nad rámec zápasu byly nastaveny 2 minuty.
89'
Jihlava právě vstřelila branku!
Jablonec přichází o dobře rozehraný zápas v samotném závěru zápasu, když se minutu před koncem prosadil VLADISLAV LEVIN, který střelou zpoza šestnáctky a přispěním teče zamířil do sítě! Jablonec přišel o vedení v samotném závěru a Vladislav Levin napravil neproměněnou penaltu, ze které mohl vyrovnat po hodině hry.
86'
Jablonec už se snaží závěr zápasu kontrolovat. A není se čemu divit. Fotbalisté ze severu Čech bezchybně brání až na jednu penaltu a směrem dopředu se hnát nepotřebují.
84'
Jihlava začala svého soupeře svírat a do šestnáctky přilétlo poměrně hodně centrů, ani po jednom ale zakončení nepřišlo.
80'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát deset minut a Jihlava se po přestávce nedostala do žádné šance. Respektive jednu šanci měla a byla obrovská, penaltu ale neproměnila.
77'
Fotbalisté Jablonce se na levé straně šestnáctky dostali k přízemnímu centru, který z ostrého úhlu zamířil do zámezí, takže následoval pouze odkop od jihlavské brány.
75'
Holeš se snažil prosadit na pravém křídle, kde byl rychle faulován a skončil na kolenou. Hra byla na chvíli přerušena.
73'
Jablonec je aktivnějším týmem na hřišti, jenže když už se dostane do nějakého náznaku šance, přichází faul Jihlavy.
70'
Čvančara a Matěj Kubista jsou na hrotu hodně aktivní, zatím se ale do žádné slibné brankové příležitosti nedostali. Jihlavská obrana působí po přestávce velice kompaktně.
67'
M. Kubista vyrazil po pravé straně hřiště do rychlého protiútoku, jenže do šestnáctky se nedostal. Obrana Jihlava si počínala dobře a těsně před ním odvrátila míč za postranní čáru.
65'
Fotbalisté obou týmů se po přestávce prezentují hodně agresivní hrou, která je na úkor nějakého pohledného fotbalu a akcí.
62'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Klíma, přichází Turyna.
62'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Mara, přichází Smejkal.
62'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Vaculík, přichází Matulka.
60'
Klíma vybojoval v pokutovém území penaltu a Jihlava mohla vyrovnat, jenže následnou přízemní střelu Vladislava Levina k pravé tyči parádním zákrokem zneškodnil brankář Hanuš!
59'
Střídající M. Kubista se dostal k přízemní střele zpoza šestnáctky, která zamířila pouze doprostřed brány a rukavic brankáře.
58'
Hanousek ukázal záda všem obráncům Jihlavy a už se pomalu radoval z gólu, jenže radost mu překazil fantastickým zákrokem brankář!
57'
Střídající Levin se snažil prosadit podél levé postranní čáry, jenže byl faulován, a Jablonec se alespoň na chvíli ubránil.
54'
Klíma se dostal na levém křídle k centru, který byl na přední tyči odvrácen. Jihlava ovšem mohla pokračovat v postupném útoku do té doby, než v celku rychle přišla o míč.
52'
Tým ze severu Čech rozehrál rohový kop nakrátko a poté poslal do šestnáctky centr, který přelétl hlavy všech hráčů a skončil vedle vzdálenější pravé tyče v zámezí.
51'
Jablonečtí fotbalisté se dostali na levém křídle k přízemnímu centru, který byl sražený na rohový kop.
49'
Jablonec se řítil do obrovské šance, jmenovitě střídající Švančara, Řehák ale rychle vyběhl z brány a nakonec zasahovat nemusel, protože jeden ze stoperů těsně před ním odvrátil míč do bezpečí.
46'
Jihlava nastoupila do druhého poločasu dobře a dostala se ke střele zpoza šestnáctky, následný pokus ale zamířil nad.
46'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Nerad, přichází Levin.
46'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Mikuška, přichází Štěpánek.
46'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Řehák, přichází Sváček.
46'
Fotbalisté Jablonce zcela zaslouženě vedou nad Jihlavou, proti které si vytvořili několik šancí. Hodně aktivní byl Masopust. Ani jednu ze svých šancí ale nevyužil a deset minut před přestávkou ho nahradil Acosta. Úvodní gól zápasu padl v polovině prvního poločasu, když se prosadil střelou zpoza šestnáctky Vojtěch Kubista, jehož střela sice nebyla příliš prudká, Řehák ji ale mimo vytáhnout nedokázal. Skóre po prvním poločase. FK Jablonec 1 Vysočina Jihlava 0.
45'
45'
Jihlavští rozehráli standardní situaci a do šestnáctky poslali centr, který skončil v Hanušově rukavicích.
44'
Klíma se snažil po levé straně hřiště proniknout do šestnáctky a vybojoval pro svůj tým v závěru prvního poločasu standardní situaci.
42'
Hovorka si naběhl na pravém křídle na prudkou kolmou přihrávku a okamžitě míč z ostrého úhlu posílal za sebe do šestnáctky, kde se na přední tyči pokusil o nůžky zřejmě Doležal, míč ale minul a Jablonec se do zakončení nakonec nedostal.
41'
Jihlava se pokusila zrychlit hru kolmou přihrávkou za obranu ve středu hřiště, jenže míč skončil pouze u brankáře Hanuše.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá něco málo přes pět minut a zatím jsme byli svědky jednoho gólu, který vstřelil v polovině prvního poločasu Vojtěch Kubista. Řehák si na míč sice sáhl, ale vytáhnout ho mimo tři tyče své brány nedokázal.
39'
Nerad na levé straně hřiště rozehrál rohový kop Jihlavy, žádný z jeho spoluhráčů se ale do zakončení nedostal a jablonecká obrana si opět v šestnáctce poradila, když míč hlavou odvrátila.
38'
Jihlava se po většinu zápasu pouze brání a vedení Jablonce je naprosto zasloužené. FK Jablonec vede 1:0.
37'
Jablonečtí fotbalisté vybojovali na pravé straně hřiště rohový kop, následný centr se jim ale nepovedl. Řehák zůstal bez práce a mohl v klidu odkopávat od své brány.
36'
Jablonec sáhl ke střídání, když ze hřiště odešel Masopust, kterého nakonec nahradil Acosta.
33'
Masopust si na levé straně šestnáctky naběhl na krásnou přihrávku ze středu hřiště a dobře si míč zasekl do středu hřiště, jeho následná přízemní střela už ale tak dobrá nebyla, když těsně minula přední tyč brány!
32'
Jihlava se vymanila z tlaku Jablonce a přešla do útoku, který byl rychle zpomalen, a Jablonečtí se vrátili v deseti za míč.
30'
Fotbalisté Jablonce tak dlouho přenášeli hru ze strany na stranu, až na pravé straně šestnáctky napřáhl z úhlu k prudké přízemní střele Holeš! Řehák byl ale na přední tyči připraven a míč vyrazil.
27'
Jihlava se pokusila o rychlou odpověď a po rychlém útoku vybojovala rohový kop. Následný centr se ale nepovedl a byl odvrácen. Jablonec se ujal vedení, které nyní úspěšně uhájil.
24'
Jablonec právě vstřelil branku!
Považanec po levé straně parádně zatáhl míč k šestnáctce a poté přihrál krásně napříč hrací plochou do středu hřiště, kam si rychle naběhl VOJTĚCH KUBISTA, který zamířil střelou zpoza vápna pod břevno. Řehák si sice na míč sáhl levou rukou, vytáhnout ho ale mimo nedokázal a zapadl k pravé tyči! Jablonec vede rázem 1:0!
23'
Jablonec se nemůže dostat k šestnáctce soupeře, a tak to zkusil dlouhým míčem za obranu z poloviny hřiště, ani tato herní varianta ovšem nepřinesla nic kloudného. Jihlava dobře brání.
22'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Javůrek, přichází Dujmović.
22'
Jihlava na nic nečeká a rozehrávku svého soupeře napadá hodně vysoko. Jablonečtí sice měli problémy, nakonec však rozehráli. Stále jsou ale na vlastní polovině hřiště.
21'
Jablonec získal míč pod kontrolu a nikam se nežene. Fotbalisté ze severu Čech drží míč ve středu hřiště a volí postupný útok.
20'
Jihlava se na levé straně hřiště dostala ke střele v blízkosti hranice šestnáctky, jeden z hráčů Jablonce ji ale zablokoval.
19'
Hanousek se dostal po rozehraném rohovém kopu nakrátko uprostřed hřiště k míči a okamžitě ho po levé straně zatáhl do šestnáctky. Následoval nadýchaný centr levačkou na vzdálenější pravou tyč, kde hlavičkoval mimo ve výskoku Doležal.
18'
Jihlava je směrem vpřed velice aktivní, na rozdíl od svého soupeře jí ale schází ve finální fázi potřebný klid.
17'
Fotbalisté Jablonce rozehráli krásnou kombinační akci a po přihrávce z pravé strany hřiště se dostal uprostřed šestnáctky ke střele Masopust. Střela levačkou mu ale nesedla a zamířil doprostřed brány. Míč sice mířil pod břevno, zároveň ale také do rukavic Řeháka.
16'
Vaculík se pokusil vypálit na pravé straně hřiště zpoza šestnáctky a jeho rána byla zablokována. Míč ovšem skončil za postranní čárou, takže Jihlava alespoň na chvíli mohla pokračovat v útoku.
15'
Zatím se hraje velice plynulý fotbal bez zbytečných faulů. Hra je velice vyrovnaná, i když více střel měli jablonečtí.
14'
Osobně jsem hodně zvědavý na to, kolik dnes využije Jihlava střídání. Jablonec má totiž na lavičce pouze tři hráče do hry,. Pokud by tedy Jihlava o přestávce změnila kompletní jedenáctku, jablonečtí fotbalisté by si sáhli na dno.
13'
Jihlavská obrana si nekomplikovala situaci a po sérii narážeček ve středu hřiště se do hry zapojil i brankář Řehák.
12'
Jeden z obránců Jihlavy v blízkosti hranice šestnáctky dobře nenechal vysoký míč spadnout a hlavou ho odvrátil do bezpečí. Hráči v modrých dresech se snažili uklidnit hru a vybojovali faul.
11'
Fotbalisté Jablonce měli další šanci, když napřáhli zpoza šestnáctky k prudké přízemní střele, která přibližně metr nad zemí minula vzdálenější levou tyč Řehákovy brány. Oba brankáři jsou zatím bez práce.
10'
Řehák si velice dobře křikl a rychle vyběhl za hranici vlastního pokutového území, aby míč před Masopustem odkopl do bezpečí.
9'
Masopust se dobře uvolnil uprostřed šestnáctky a poté už před ním byl pouze brankář, kterého se snažil obstřelit přízemní střelou ke vzdálenější levé tyči, kterou v obrovské šanci těsně minul!
8'
Zoubele si dobře křikl na levé straně šestnáctky o míč a dobře si na něj nabíhal, jeden ze spoluhráčů mu ovšem adresoval příliš prudkou kolmou přihrávku, po které brankář Hanuš v klidu rozehrál nohou.
7'
Masopust mohl v klidu rozehrát, jenže Jablonec se dostal do problémů a Jihlava mohla jeho špatnou rozehrávku potrestat, jenže se tak nestalo a hráči v zelených dresech se opět úspěšně ubránili.
6'
Zoubele si před pár okamžiky zpracoval míč na pravé straně šestnáctky a tvrdou střelou mířil z úhlu pod břevno, brankář Hanuš ale míč výborně vyrazil nad a vzrušení nakonec bylo kvůli ofsajdu zbytečné. Jihlava ale opět nebezpečně zahrozila.
5'
Fotbalisté Jihlavy se dostali po centru z pravé strany hřiště k hlavičce, jenže následný pokus se vůbec nevešel mezi tyče a míč zůstal ve hře. Jablonecká Jihlava má ovšem problémy.
4'
Považanec se velice dobře vrátil do středu obranné poloviny svého týmu, aby po nepřesné přihrávce soupeře získal míč.
3'
Oba týmy vstoupily do utkání velice nebojácně a hra se přelévá v rychlém sledu ze strany na stranu, zatím ale na zakončení čekáme. A nic na tom nezměnil ani Masopust, jehož střela zpoza šestnáctky byla sražena na rohový kop, který rozehrál sám Masopust. Jeho přízemní centr na přední tyč byl ale odvrácen.
2'
Fotbalisté Jihlavy vstoupili do utkání velice dobře a snažili se prosadit podél levé postranní čáry, jenže následný přízemní centr na přední tyč byl jabloneckou obranou odvrácen do bezpečí.
1'
Příjemné úterní odpoledne. Vítejte u sledování přípravného utkání mezi Jabloncem a Jihlavou, které právě bylo rozehráno. Utkání se hraje ve Zbuzanech.
1'

FK Jablonec: Hanuš – Holeš, Hovorka, Břečka, Hanousek – Hübschman – Janković, V. Kubista, Považanec, Masopust (36. Acosta) – Doležal.
Náhradníci: Hrubý – M. Kubista, Čvančara, Acosta.

FC Vysočina Jihlava: Řehák – Vaculík, Tlustý, Mikuška, Novotný – Mara, Nerad – Fulnek, Zoubele, Javůrek – Klíma.
Náhradníci: Sváček – Vedral, Štěpánek, Dujmović, Matulka, Smejkal, Levin, Turyna, Svoboda.

Rozhodčí: Ondřej Lerch.
Fotbalisté FK Jablonce zahájí letní přípravu utkáním proti Vysočině Jihlava, které se odehraje netradičně ve Zbuzanech. Již před zápasem bylo avizováno, že do střetnutí nezasáhnout všichni hráči Jablonce. Někteří hráči si užili delší volno kvůli plnění reprezentačních povinností a jiní doléčují zranění z uplynulé sezóny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.