Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Varnsdorf - 22. června 2019   11:00

Bohemians
Bohemians
43' Vodháněl  • 45' Puškáč  • 62' Puškáč
3:2
(2:1)
Varnsdorf
Varnsdorf
36' Jeziorski   • 55' Rudnyckyj
Bohemians
Valeš – Bartek, Krch, Václavík, Vondra – Le Tuan, Jindřišek, Hůlka, Vodháněl – Puškáč, Keita (56. Farkaš)
Kouba, Koubek
Varnsdorf
Samoel (46. Vrňák) – Rudnyckyj, Richter, Rudzan (46. Kouřil), Dzaba – Bláha (46. Kocourek), Rybář (46. Breda) – Barac (46. Kim), Schön (46. Zerva), L. Novák (46. D. Novák) – Jeziorski (46. Křivohlavý).

Fotbalisté Bohemians 1905 zahájili letní přípravu těsným vítězstvím nad druholigovým Varnsdorfem. Nejzajímavější byla prostřední pasáž zápasu, v níž také padly všechny branky. Severočeši začali mírně zakřiknutě, postupně se ale herně zvedli a odehráli s favoritem téměř vyrovnanou partii. Za vítěze se dvakrát prosadil Puškáč a jednou Vodháněl, branky hostů stříleli Jeziorski a z pokutového kopu Rudnyckyj.
Na hřišti Čechie Uhříněves bude Bohemka pokračovat dnes od 15 hodin, kdy zde přivítá Ústí nad Labem.
90'
90'
Farkaš vysunul do otevřeného prostoru podél pravé lajny Bartka, ten neodcentroval přesně.
87'
Novák prostrčil míč doleva na Bredu, jeho pohotový střílený centr odvrací obrana Bohemky v poslední chvíli z malého vápna.
84'
Po dlouhých minutách nudy si řekl o míč Pavlo Rudnyckyj, zbavil se obránce a křížnou střelou jen těsně minul zadní tyč Bohemky.
83'
Jindřišek na půlící čáře zápasnicky stáhl protihráče, Varnsdorf rozehrává standardku do strany.
82'
Dnešní utkání sleduje 150 diváků.
80'
Přes Le Tuana a Bartka se dostal míč k Puškáčovi, který při pokusu o zakončení z otočky podklouzl a namířil daleko vedle.
78'
Hostující Breda zakončil svůj driblink velmi nepřesným křížným pasem a vhazují klokani.
77'
Míč měli ve své moci snad nejdelší úsek v zápase fotbalisté Varnsdorfu, nic však nevymysleli a nakonec jejich počínání vyústilo jen v útočný faul.
75'
Vodháněl obešel dva hráče, až třetí fotbalista v modrém jeho postup zastavuje.
74'
Důrazný odkop stopera Varnsdorfu z vlastního malého vápna přeletěl celé hřiště až k Valešovi.
71'
Po pěti gólech v rozpětí 26 minut sledujeme opět méně záživnou pasáž zápasu, klokani kontrolují hru a přihrávají si na vlastní půlce.
68'
Také ve druhém poločase nabízí rozhodčí hráčům pauzu na občerstvení.
67'
Le Tuan zahnal nepřesnou přihrávkou Farkaše do zámezí, po vhazování hostů ale svou chybu napravil důrazným napadáním a znovu míč vybojoval Bohemce.
66'
Fotbalisté v modrých dresech si nepohlídali ofsajdové postavení.
64'
Přímý kop Varnsdoru nerozehrál Kocourek z výhodné pozice právě ideálně, míč skočil do rukavic Romana Valeše.
62'
Bohemians právě vstřelili branku!
Hůlkův skvělý centr od pravé postranní čáry umístil zblízka hlavičkou do sítě DAVID PUŠKÁČ a favorit opět vede.
61'
Jeden z borců v zelenobílém to zkusil z velké dálky, Vrňák se proletěl vzduchem jen pro protažení kostry – střela letí vysoko nad do ochranné sítě.
59'
Nic z toho nebylo a hra se stěhuje blíže k bohemácké svatyni.
58'
Příležitost přímého kopu ze zhruba 35 metrů dostávají klokani.
56'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Ibrahim Keita, přichází Darek Farkaš.
55'
Varnsdorf právě vstřelil branku!
Vršovickým dloubáčkem se proti vršovickému klubu z pokutového kopu prosazuje PAVLO RUDNYCKYJ.
54'
Lukáš Novák se šikovně vyhnul dvěma hráčům Bohemky a po jeho akci a následném centru stáhl Krch na malém vápně Votavu. Rozhodčí nařizuje penaltu pro Varnsdorf!
49'
Nebezpečný přízemní centr Davida Bartka nakonec zpacifikoval gólman Varnsdorfu.
48'
Přestávka byla zkrácena přibližně na polovinu obvyklé doby, po ní zatím hráči obou stran pokračují ve svižném tempu ze závěru prvního poločasu.
46'
Varnsdorf o přestávce prostřídal hned osm hráčů, ze základní sestavy zůstali pouze Rudnyckyj, Richter a Dzaba.
46'
45'
45'
Favorit otáčí skóre, když si DAVID PUŠKÁČ na celou šířku pokutového území narazil s Hůlkou a jeho zpětnou přihrávku zblízka doklepl do prázdné brány.
43'
Bartek přihrál za sebe Vondrovi, jehož ideální centr z levé strany uklidil z voleje k tyči JAN VODHÁNĚL.
42'
Bohemians zakopávají přes celé hřiště a od vlastní brány rozehrávají akci druholigoví hosté.
41'
S odpovědí přispěchal Rudnyckyj, navedl si míč zprava na střed a vystřelil přes obránce. Zblokovaná rána vynesla Severočechům roh.
40'
Z 22 metrů napřáhl Le Tuan a nenápadnou střelu otřel o pravou tyč varnsdorfské brány.
38'
Klokani si opět počínali na útočné polovině v rozporu s pravidly a musejí odevzdat míč.
36'
Barac prostrčil ve vápně míč na útočníka ADRIANA JEZIORSKIHO, jenž parádní střelou k tyči napnul síť v brance Bohemians.
35'
Roh Pražanů končí stejně jako ten předchozí, útočným faulem ve strkanici před bránou.
34'
Krásný fotbalový okamžik i na opačné straně hřiště! Jindřiškovo ideální přiťuknutí využil Krch k výstavní střele, kterou vyškrábl Samoel konečky prstů na roh.
33'
Prvnímu rohu Severočechů se zelenobílí bez potíží ubránili.
32'
Zkušený Pavlo Rudnyckyj zakončil přímočarou akci podařenou šlehou, kterou brankář Valeš s námahou vytěsnil hrudníkem na roh.
29'
Puškáč sklepl míč Jindřiškovi, na jehož přesný nákop z voleje nabíhal Bartek, ale těsná obrana soupeře jej k míči nepustila.
28'
Rozhodčí však píská proti klokanům a tak ani tato standardka nepřinesla změnu skóre.
27'
Čtvrtý roh pro Bohemians po sraženém centru z pravého křídla.
25'
Střed pole patří prvoligovému favoritovi, ale ve finální fázi vždy kousek chybí a Pražané se zatím s jednou výjimkou nedostávají do šancí.
22'
Z trávníku se zvedá podražený Keita a sudí mezitím dává pokyn k občerstvovací přestávce.
21'
Hosty zabrzdil útočný faul na velkém vápně.
19'
Po rohu hlavičkuje nejzkušenější hráč na hřišti Josef Jindřišek slabě do náruče Miroslava Samoela.
19'
Bartek vymíchal soupeře na pravém křídle a poslal před bránu nebezpečný centr, který jeden z hostujících obránců rybičkou odvrátil na roh. Nechybělo přitom moc, aby to byl vlastní gól.
15'
Centr hostujícího Barace srazil Vondra a míč končí v rukavicích brankáře Valeše.
11'
Následný roh Bohemka nevyužila.
10'
Bohemians měli první vyloženou šanci. Keita posunul míč do běhu Puškáčovi, na jeho ideální křížný pas si naběhl do vápna Bartek a halfvolejem napálil brankáře Severočechů Samoela.
7'
Brankář Varnsdorfu vystartoval na míč včas, aby zalehl kolmou přihrávku před nabíhajícím Keitou.
5'
Barac fauloval Vodháněla, trestný kop Bohemky však letí do zázemí za vzdálenější tyčí varnsdorfské brány.
3'
Hra se přenesla doprostřed hrací plochy.
2'
Prudká hlavička jednoho z klokanů po rohovém kopu míří vysooko nad břevno.
2'
Po rychlé souhře se dostal na levé straně k centru Vodháněl, před Puškáčem pak hosté odkopli na roh.
1'
Výkop nabírá zpoždění, trojice rozhodčích čeká na hřišti na nástup obou jedenáctek na útulné venkovské hřiště na okraji Prahy.

Bohemians Praha 1905: Valeš – Bartek, Krch, Václavík, Vondra – Le Tuan, Jindřišek, Hůlka, Vodháněl – Puškáč, Keita
Náhradníci: Kouba – Farkaš, Koubek

FK Varnsdorf: Samoel – Rudnyckyj, Richter, Rudzan, Dzaba – Bláha, Rybář – Barac, Schön, L. Novák – Jeziorski.
Náhradníci: Vrňák – Kouřil, Kocourek, Breda, Kim, Zerva, D. Novák, Křivohlavý.
Při rozcvičce se lehce zranil Rudolf Reiter, jehož tak na poslední chvíli v základní sestavě Bohemians 1905 nahrazuje devatenáctiletý Vietnamec z kádru klokaní juniorky Anh Le Tuan. Z béčka nastupuje také další mladík Miroslav Václavík, z posil se představí pouze Ibrahim Keita.
Fotbalisté Bohemians Praha 1905 zahajují krátké letní přípravné období dvojzápasem na hřišti Čechie Uhříněves, kde se utkají s druholigovými soupeři ze severu Čech – v 11 hodin s Varnsdorfem a v 15 hodin s Ústím nad Labem.
Klokani by měli ve dvou rozdílných jedenáctkách představit i obě dosavadní posily – po 4 letech se do Ďolíčku vrátí tvůrce hry Jakub Rada a z Příbrami přišel malijský útočník Ibrahim Keita. Naopak brankář Le Giang kvůli zlomenině klíční kosti, kterou si přivodil při autonehodě, přípravu vynechává.
Z jarního kádru už v Bohemians nepůsobí pětice Hašek, Hilál, Juliš, Švec a Pokorný.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.