Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Norimberk : Ml. Boleslav - 22. března 2019   14:30

Norimberk
Norimberk
15' Pereira  • 29' Ewerton  • 63' Kubo  • 67' Salli  • 68' Kubo
5:1
(2:1)
Ml. Boleslav
22' Mašek
Norimberk
Bredlow (61. Klandt) – Ewerton (46. Muhl), Bauer (46. Nürnberger), Iličević (46. Salli), Knöll, Jäger, Leibold (C) (61. Erras), Misidjan (36. Rhein), Pereira (61. Kubo), Petrák (36. Tillman), Fuchs
Klandt – Salli, Ishak, Kerk, Kubo, Nürnberger, Behrens, Mühl, Erras, Tillman, Rhein.
Ostheimer
Max-Morlock-Stadion, Nürnberg
360 diváků
Stejskal – Klíma, Hájek (46. Jugas), Tataev, Túlio (46. Křapka). – Takács (46. Hubínek) – Fulnek (52. Provazník), Přikryl (46. Mareš), Mašek (83. Šimon), Ewerton – Ladra (60. Tvaroh)

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí přesvědčivým vítězstvím Norimberku, který svého soupeře porazil poměrem 5:1. Ve druhém dějství jsme sledovali jednostrannou záležitost, neboť více ze hry měl bundesligový celek, který se během pěti minut dostal hned do čtyřbrankového vedení. Mladá Boleslav se ve druhém poločasu nedostala k ničemu vážnějšímu, avšak prostor na hřišti dostala početná skupina fotbalistů.
90'
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
88'
Muhlovi se nyní nepovedlo odkopnout míč podél autové čáry, Křapka ho tedy okamžitě poslal zpět na hrací plochu. Nyní s míčem operuje Jugas.
87'
Míč se opět ocitl za postranní čárou, což znamená, že domácí celek bude moci vhazovat. K samotnému provedení se okamžitě postavil Erras.
86'
Hubínkovi uskočil míč od kopačky, čehož využil napadající Muhl. Jeho přenesení hry totiž přineslo pouze ofsajdové postavení Kuby.
85'
Ishak to zkoušel z hodně velkého úhlu, avšak celkem dobře. Prudké zakončení prosvištělo vedle vzdálenější tyče, Stejskal si na míč nesáhl.
84'
Už poměrně dlouhou dobu čekáme na něco kloudnějšího. Norimberk se rozhodl uklidnit hru, Rhein dokráčel s míčem až na vlastní polovinu.
80'
Nakonec to na sebe vzal Mareš, který svůj pokus kroutil ke vzdálenější tyči, kde byl připraven Klandt. Jeho zákrok přinese rohový kop.
79'
Na zemi se ocitl Tvaroh, výrazně mu v tom pomohl také domácí záložník Erras. Mladá Boleslav bude zahrávat přímý kop z dobré vzdálenosti.
78'
Křapka už neudržel míč na hrací ploše, čehož si všiml také pomezní rozhodčí. Bude se odkopávat od branky, o což se postará brankář Klandt.
77'
Ishak si dokázal hrudí zpracovat neposedný míč, načež to jeden z jeho kolegů zkoušel dalekonosným pasem za obranu, pro který si doběhl Stejskal.
76'
Klandt je v poslední době hodně často u míče. Před malým momentem se mu ho podařilo přenést na Rheina, který vybojoval další aut.
75'
Provazník se sice jako první dostal k míči, avšak poté ho sklepl pouze pro přesilu protihráčů. Bundesligový celek raději přihrával až k brankáři.
74'
Ve středu hrací plochy měl celkem dost času Tatajev, který si narazil s Marešem, načež se mu nepodařilo roztáhnout hru na pravou stranu.
73'
Hubínek musel narychlo přenášet hru na levou stranu, kde měl Provazník k míči hodně daleko. Navíc si nedovoleným zákrokem pomohl právě Hubínek.
72'
Snad poprvé se s míčem seznámil střídající brankář Klandt, který rozehrával do strany, avšak krátce poté se k němu balón opět vrátil.
71'
Hodně aktivní Salli si zpracovával neposedný míč, který před ním dokázal do zámezí odehrát Křapka. Norimberk tak bude moci vhazovat.
68'
Norimberk právě vstřelil branku!
Mladá Boleslav je na ručník! Jugas nyní nezvládl souboj tělo na tělo s JUJOU KUBOU, který obešel brankáře Stejskala, načež v poklidu zamířil do opuštěné branky. Ani tentokráte se českému celku nevyvedla práce v defenzívě.
67'
V krátkém časovém sledu tu máme další branku! Kolmice měla v pokutovém území najít rychlonohého Tillmana, proti kterému celkem zbytečně vyběhl Stejskal. Tillman přehodil brankáře, načež se jako první dostal k míči EDGAR SALLI, který dopravil míč do branky.
64'
Na jistotu jednal obránce Klíma, který raději přihrával až na brankáře Stejskala, jenž po chvilkové práci s míčem odkopával za půlící čáru.
63'
Tak přeci jenom tu máme třetí branku domácích! K exekuci rohového kopu se postavil Tillman, kterému se podařilo najít Jägera, jehož hlavička skončila na brankové konstrukci. O úspěšnou dorážku se postaral až jeho kolega JUJO KUBO.
63'
Střídající Ishak se okamžitě po svém příchodu na hrací plochu, zapojil do útočné akce svého celku, kterou ale zabrzdil zpětnou přihrávkou.
62'
Hubínek si chtěl dojít pro nedovolený zákrok, avšak hlavní sudí nechal pokračovat ve hře. Až posléze si hosté vybojovali alespoň aut.
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, ve druhém poločasu sledujeme velkou převahu domácích hráčů, kteří soupeře nepouštějí k ničemu vážnějšímu.
61'
Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Fabian Bredlow, přichází Patric Klandt.
Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Tim Leibold, přichází Patrick Erras.
Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Matheus Pereira, přichází Kubo Juja.
60'
Norimberk si došel pro další rohový kop. Z levé strany ho rozehrál kapitán Leibold, který na přední tyči našel prvního z protihráčů.
59'
Salli se sice dostal do obležení dvojice hráčů, avšak nakonec odešel jako vítěz. Jeho celek se přestěhoval k šestnáctce, kde nyní kombinuje.
58'
Mareš se ujal autového vhazování od levé postranní čáry, přičemž se dalekonosným hodem pokoušel najít Provazníka, což mu ale nevyšlo.
57'
Kroucený centr nebyl vůbec špatný, avšak žádný z hostujících hráčů ho nedokázal trefit. Posléze si o žlutou kartu řekl Tatajev, který jí nakonec nevyfasoval.
56'
Klíma při snaze o odkop trefil pouze protihráče, od kterého se míč odrazil do volného prostoru. Mladá Boleslav se snaží vyvézt balón.
55'
Na levou stranu si sbíhal rychlonohý Salli, který si ale nepohlídal své postavení. Jednalo se o ofsajd, Jugas tak bude zahrávat volný kop.
54'
Sledovali jsme hned dva rohové kopy německého celku, přičemž ten druhý nabídl hlavičkový pokus, který skončil na dobře postaveném Křapkovi.
53'
Málem to bylo o dvě branky! Leibold vyslal náramně přesný pas na Pereiru, jehož rána z první skončila na brankové konstrukci hostující branky.
52'
Křapka si chtěl u autové čáry narazit s Fulnekem, kterého přišlápl dotírající Leibold. Jednoznačný faul, po kterém bude následovat standardka.
51'
K rozehrávce volného kopu se postavil Jugas, který to zkoušel dalekonosným nákopem na druhou stranu, kde se Ladrovi nepodařilo uspět.
50'
U levé postranní čáry operoval s míčem domácí kapitán Leibold, který ihned volil přihrávku na Salliho, jenž si nakonec počínal nedovoleně.
49'
Na pořadu dne byl rohový kop pro německý celek, který ale dokázal odvrátit střídající Jugas, jenž poslal míč daleko ze své šestnáctky.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu musel pořádně zabrat jeden z hostujících hráčů, který za sebe nepustil rychlonohého křídelníka Tilmana.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vezmou na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Robert Bauer, přichází Nürnberger.
Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Ivo Iličević, přichází Edgar Salli.
Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Ewerton, přichází Lukas Muhl.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl hodně zajímavou podívanou. Více ze hry měl bundesligový celek, který se dočkal první branky, na kterou Mladá Boleslav dokázala reagovat. Najednou jsme sledovali vyrovnanou podívanou, avšak Norimberk vstřelil druhou branku, díky které po poločase vede těsně 2:1.
45'
44'
Hodně agresivně si počínal Bauer, který doslova sestřelil Tatajeva. Žlutit se nebude.
43'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem tří minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
42'
Velká šance domácích! Mladá Boleslav marně reklamovala ofsajd, sám na branku se tak řítil Knöll, který trefil pouze vyběhnuvšího brankáře Stejskala.
41'
Bauer chtěl do kombinace zapojit střídajícího Tillmana, na kterého byla přihrávka až příliš prudká. Stejskal se tak dostane k další rozehrávce.
40'
Hodně nebezpečným skluzem si před malým momentem počínal Hájek, což uviděl také hlavní sudí. Je pískáno ve prospěch domácího celku.
39'
Na pořadu dne byl standardní situace, po které se k centru do pokutového území dostal Pereira, který ale nenašel žádného ze spoluhráčů.
36'
Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Virgil Misidjan, přichází Simon Rhein.
Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Tomáš Petrák, přichází Timothy Tillman.
34'
Mladá Boleslav reklamovala hrací předmět, který zřejmě skončil v zámezí. Bredlow to dle sudího nakonec zvládl, rohový kop se tak konat nebude.
33'
Sledujeme lehce nezáživnou pasáž tohoto utkání, přičemž před malým momentem Tatajrv přenášel hru na Ewertona, který na něj ale nedosáhl.
32'
Hájek naznačil manévr ke středu hrací plochy, nakonec si ho ale rozmyslel. Místo toho přišel prudký odkop, který se stal kořistí protihráče.
31'
Fulnek si prostřednictvím autového vhazování chtěl vybrat Ladru, který byl ale tísněn protihráčem. Domácí odkopli míč až ke Stejskalovi.
30'
Misidjan si sice hodil míč daleko od nohy, avšak nakonec se mu podařilo odcentrovat do šestnáctky, díky čemuž rovněž vybojoval rohový kop.
29'
Domácí se dostávají zpět do vedení! Zmatku v pokutovém území dokázal využít pozorný ALMEIDA EWERTON, který levačkou zamířil přesně k bližší konstrukci, což bylo pro brankáře Stejskala až moc přesné. Mladá Boleslav tak bude muset opět dotahovat!
29'
Leibold byl donucen ke zpětné přihrávce na Bredlowa, načež jeho celek nepřesně přihrával do strany. Túllo tak bude vhazovat z levé strany.
28'
K němu se i tentokráte postavil Mašek, který kroutil centr směrem od branky, avšak nakonec skončil na hlavě Petráka, který odhlavičkoval do bezpečí.
27'
Ladra si naběhl do volného prostoru, avšak hodně rychle se k němu vrátil Fuchs, který zablokoval centr za cenu dalšího rohového kopu.
26'
K rozehrávce se postavil Mašek, kterému se centr podařilo zakroutit na hlavu urostlého Klímy, jenž od penaltového puntíku hlavičkoval nad branku.
25'
Ve středu hrací plochy se dobře zorientoval Hájek, který okamžitým pasem našel na levém křídle Túlla, jenž vybojoval rohový kop zleva.
24'
Najednou tu máme pořádnou zápletku, Mladá Boleslav totiž udeřila z ojedinělé útočné akce. Ihned po rozehrávce sáhl k faulu domácí Iličević.
22'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Máme vyrovnáno! Z pravé strany přiletěl do pokutového území nadýchaný centr, na který si naskočil DOMINIK MAŠEK, jenž velice přesnou hlavičkou k tyči překonal brankáře Bredlowa, jenž se po tomto zakončení natahoval marně.
19'
Dalekonosný nákop našel na pravém křídle Misidjana, který si navedl míč na pravou nohu a poté nebezpečně odcentroval do šestnáctky, což se nesetkalo s úspěchem.
18'
Stejskal si tak vyzkoušel odkop od své branky, který měl směřovat na Takácse, jenž neodhadl dráhu letu míče. Soupeř bude vhazovat.
17'
Nyní se do rozehrávky svého celku zapojil také brankář Bredlow, který rozehrál na jistotu do strany, kde Bauer nedoběhl prudkou přihrávku.
16'
Na úvodní branku tohoto zápasu jsme tak nemuseli dlouho čekat, v tuto chvíli je na tahu Mladá Boleslav, která je v posledních minutách pasivní.
15'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Mladá Boleslav nezvládla bránění levé strany, kam si seběhl jeden z protihráčů, který zpětnou přihrávkou našel u hranice pokutového území volného MATHEUSE PEREIRU, který střelu zakroutil ke vzdálenější tyči.
15'
Hodně důležitý zákrok vytasil Hájek, který tak za sebe nepustil agilního Knölla, jenž si chtěl míč hodit mezi nohama. Na druhé straně zasahoval Bredlow.
14'
Bauer se na hranici pokutového území dostal k centru, který skončil pouze na hlavě protihráče. Norimberk se stále drží na polovině soupeře.
13'
Na řadu přišel další nedovolený zákrok, pro změnu se provinil vracející se Tatajev. O pár vteřinek později fauloval také hostující Túllo.
12'
Z obrany se podařilo vystoupit Hájkovi, který posléze našel ve středu hrací plochy volného Takácse, proti kterému si nedovoleně pomohl Pereira.
11'
Míč opět skončil za autovou čárou, Bauer ho tak posílal zpět na hrací plochu. Ewertonovi se podařilo přeposlat na Misidjana, který trefil protihráče.
10'
Na poslední chvíli nyní zasahoval Hájek, který za sebe nepustil Knölla. V opačném případě bychom sledovali vyloženou šanci, nyní budeme sledovat roh.
9'
Norimberk se tak dostal k vyvezení míče na druhou stranu, kde se nacházel pozorný Túllo. Bauer tak raději přenesl hru k levé autové čáře.
8'
To je neskutečné, co nyní zahodil hostující Ladra. Ewerton totiž vystihl špatnou rozehrávku, následně předal na zcela volného Ladru, který mířil vedle branky.
7'
Padající míč doplachtil přímo do náruče brankáře Stejskala, který ho okamžitě vyhodil do strany, kde Tatajev daleko s balónem nedoběhl.
6'
Autového vhazování se ujal Túllo, kterému se nepodařilo najít vhodného adresáta. Domácí podnikali protiakci, kterou Takács zastavil nedovoleně.
5'
Pro přihrávku si na levou stranu seběhl Mašek, který svůj centr poslal pouze do zad protihráče. Mladá Boleslav bude vhazovat z levé strany.
4'
Také domácí brankář Bredlow si vůbec poprvé v utkání vyzkoušel práci s míčem, přičemž ho posílal na levou stranu, kde jeho celek vybojoval aut.
3'
Poprvé se k výkopu od své branky postavil hostující brankář, který se na druhé straně pokoušel najít Přikryla, což se mu ale nepovedlo.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzal Norimberk, který bude hrát zleva doprava.
1'
FK Mladá Boleslav

Na opačné straně stojí Mladá Boleslav, která se ve druhé polovině sezóny zatím celkem daří. Celek ze Středočeského kraje okupuje sedmou pozici své domácí soutěže, což by v konečném důsledku znamenalo boj o Evropskou ligu. Mladá Boleslav má na svém kontě čtyřiatřicet bodů, přičemž manko na šestý Zlín je pouze dvoubodové. Hostující tým tohoto zápasu neprohrál už pět zápasů v řadě, naposledy tomu bylo v polovině měsíce prosince, kdy Mladá Boleslav nestačila na Opavu, která se radovala z vítězství 2:1.
1. FC Norimberk

Fotbalisté Norimberku si v letošním ročníku Bundesligy nevedou vůbec dobře, po šestadvaceti kolech se totiž nacházejí na samotném chvostu tabulky. Norimberk dohromady nasbíral pouze třináct bodů, na poslední nesestupovou příčku ztrácí propastných deset bodů. Domácí celek tohoto zápasu letos vyhrál pouze ve dvou případech, dalších sedm zápasů přineslo nerozhodné výsledky. Norimberku se na domácím stadionu zrovna moc nedaří, dohromady zde odehrál třináct zápasů, přičemž vybojoval jedenáct bodů, což z něj dělá druhý nejhorší domácí celek.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! V době reprezentační přestávky se koná také řada přátelských zápasů, my budeme společně sledovat souboj mezi 1. FC Norimberk a FK Mladá Boleslav.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.