Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Śląsk : Opava - 7. července 2018   16:05

1:2
(1:1)
Opava
Opava
32' Schaffartzik   • 57' Puškáč
Śląsk
II. poločas: Wrąbel – Dankowski, Celeban, Tarasovs, Cotra, Łabojko, Augusto, Cholewiak, Chrapek, Farshad, Piech.
Opava

90'
90'
Deset z jedenácti opavských hráčů se ocitlo ve vlastním vápně. Domácí chvíli mohli kombinovat, ale hned první pas směřující do ohně skončil u mužů ve žlutomodrém.
89'
Aktivní Zapalač byl dvěma protivníky zahnán k rohovému praporku, odkud se mu nepodařilo kloudně odcentrovat. Míč vyletěl ven ze hřiště a zpět ho pošle Wrąbel.
88'
Pár desítek sekund před koncem zápasu Opava ubránila roh a rychle se přesunula na útočnou polovinu. Před trenérem Skuhravým pak získala vhazování provedené Helebrandem.
87'
Jeden z opavských fotbalistů si šikovně předkopl míč do vápna a ještě stihl vypálit před dvěma padajícími soupeři. Střela zleva každopádně vzdálenější tyč minula.
86'
Defenziva Opavy funguje ve druhé půli téměř bezchybně, nyní opět zablokovala střelecký pokus z domácích kopaček.
85'
Kombinace českého týmu tentokrát k ničemu nevedla, míč si sebral Wrąbel a rychle jej rozehrál na kolegy z obrany.
84'
Opava rozehrává po odpískaném faulu ve středu pole. Všichni hráči Wroclawi se nachází u vlastního vápna.
83'
Śląsk to zkusil po levém křídle, ale rozhozený útočící hráč centrovaný balón tečoval do autu. Následuje odkop od branky SFC.
81'
Po rychlé kombinaci se útok Opavy přesunul na opuštěnou levou stranu, kde se Zapalač ocitl ve velmi dobré šanci, jenže nikým nehlídán trefil jen boční síť.
80'
Hned několik opavských obránců se postavilo na čáru ohraničující velké vápno a právě do nich šla tvrdá střela jednoho z domácích.
79'
Domácí přenesli hru doprava, odkud sice přišel pas do vápna, ale v něm se odehrál útočný faul.
77'
Jedná se o přípravný duel mezi dvěma spřátelenými kluby, nicméně i tak vzniklo na hřišti už vícero menších potyček. Po té další rozehrává Opava.
76'
Nízký centr z levé strany odvrátil jeden z domácích fotbalistů, ti další přispěli k tomu, že se Slezský FC vrátil až k vlastní brance.
75'
Rohový kop bude k vidění i na druhé straně, a to během hlasitého skandování opavských fandů.
74'
Opavští nedokázali vyvézt míč do bezpečí, naštěstí pro ně byl po jednom z odrazů máván ofsajd polského týmu.
73'
Opavští odvrátili centr z hloubi pole do autu, takže se bude pokračovat dalším rohovým kopem.
71'
A málem přišel na svět i další, jenomže přesná střela nepokrytého domácího fotbalisty skončila v náruči opavského gólmana, jenž musí být vzápětí ošetřen.
70'
Rohový kop pro Wroclaw. Právě z rohů padly dva úvodní góly tohoto střetnutí.
68'
Wroclaw zpomalila postup vpřed a nakonec vyprodukovala další z celé řady hodně nepřesných dalekonosných střel.
66'
Tempo hry v posledních minutách malinko opadlo. Menší vzruch teď přinesla jen chyba v rozehrávce Śląsku, ale muži v zeleném ji ve spolupráci s Wrąbelem napravili.
64'
Dalekonosný přímý kop z osy hřiště nebyl zahrán špatně, nicméně Wrąbel pomalu letící míč u své levé tyče snadno zkrotil.
63'
Následuje jeden z poměrně velkého počtu přímých kopů. V pozoru musí být brankář Wrąbel.
61'
Zákrok na opavského hráče na levém křídle zůstal bez odezvy. Mezitím fanoušci odpálili několik kusů pyrotechniky, čímž zhoršili výhled z tribuny.
60'
Jaroslav Svozil naprosto jasně fauloval u půlící čáry a vyfasoval žlutou kartu.
59'
Rychlá reakce Śląsku nepřichází. Může za to také odmávaný ofsajd.
57'
Opava právě vstřelila branku!
Slezský FC otáčí skóre a vede 2:1! Jeden z hráčů parádně zastavil centr z levého konce pokutového území pro DAVIDA PUŠKÁČE, na kterého zbývala poměrně snadná práce v podobě střely z nějakých dvou metrů.
56'
Wroclaw nemá střeleckých pokusů vůbec málo, většina z nich ale letí hodně vedle. Stejně tak tomu bylo i v probíhající šestapadesáté minutě.
54'
Brána Śląsku v žádném ohrožení nebyla, rozhodčí moc dobře viděl a také odpískal útočný faul Opavy.
53'
Centr z rohového kopu přistál přesně na hlavě opavského obránce. Slezané rychle přešli do útoku, ale z centru zleva je jen další roh.
52'
Potlesk zaplněné hlavní tribuny si vysloužila domácí střela z delší vzdálenosti, opavský brankář ji pracně vyrazil mimo tři tyče.
51'
Český celek se elegantně prokombinoval až do šestnáctky, jenže střela z bezprostřední blízkosti narazila na gólmana Wroclawi.
50'
Důrazná srážka dvou hráčů byla posouzena jako faul na Zapalače. Hrát mohou Opavští.
49'
Kayamba to zkoušel těžkou střelou z voleje, nicméně ani domácí gólman zasahovat nemusel.
48'
Ani hráčům Opavy netrvalo dlouho, než se dostali ke střele. Hlavička po centru z pravé strany ale taktéž nebyla přesná.
47'
Wroclawští vstoupili do druhé půle aktivně, po zisku míče u středové čáry se rychle prokombinovali ke střele, ovšem ta mezi tři tyče nemířila.
46'
Oba týmy poslaly na trávník téměř kompletně nové jedenáctky.
46'
Je za námi pohledný první poločas, který nabídl rychlý útočný fotbal se slušným počtem šancí. Z nich se urodily dva góly, které shodně padly po rohových kopech. Ve třiadvacáté minutě nejprve pěknou střelou udeřil Cholewiak, načež o necelých deset minut později snadným doklepnutím srovnal Jan Schaffartzik. Nutno také dodat, že obě obrany často působí dosti nejistým dojmem, útočící hráči se dopředu dostává velmi snadno.
45'
45'
Svěřenci trenéra Skuhravého čelili poslední standardní situaci v rámci první půle, centrovaný balón si ovšem Šrom lehce stáhl.
44'
Urostlý Smola číhal ve velkém vápně a při čekání na centr byl zezadu lehce postrčený. Faul se ale nepíská, sudí zůstali naprosto v klidu.
43'
Opava měla poněkolikáté vzadu nějak málo hráčů, takže se domácí dostali do přečíslení. To nyní ztroskotalo na nepřesné přihrávce na dvojici nabíhajících hráčů, míč si sebral Šrom.
42'
Domácí to sehráli o něco lépe, sklepnutí centru z levé strany přineslo zakončení, ale Slezský FC jej poněkolikáté zablokoval.
41'
Fotbalisté Opavy přenesli těžiště hry do volné levé strany, jenomže následný centr přeletěl všechny, kteří stáli v pokutovém území.
40'
Wroclaw se lehce krkolomným způsobem nakonec dostala ke střele, jenže projektil z osmnácti metrů Šromovu bránu přeletěl.
39'
Vojtěch Šrom si dobře postavil zeď, která střelu z přímého kopu zablokovala. Opavští se však nadále nemohou definitivně osvobodit.
38'
Ani z dalšího rohu Śląsk nezahrozil, nicméně po faulu před šestnáctkou zůstává v palebných pozicích.
37'
Ten se bude ještě jednou opakovat, Opava nejprve dostala míč do bezpečí, ale centr zprava musela opět eliminovat odkopem do zámezí.
36'
Čtveřice domácích se hnala do rychlého protiútoku, ovšem Opavští se stihli vrátit tak, že srazili balón na roh.
34'
Opavští se během soupeřovy rozehrávky vysunuli do hloubky útočné poloviny a hráči v zeleném se tak museli vrátit až k brankáři Jakubu Słowikovi.
32'
Také nováček české nejvyšší soutěže dokázal skórovat z rohového kopu! Centr zprava se po několika odrazech dostal až k vzdálenější tyči, u které číhal JAN SCHAFFARTZIK a zblízka jednoduše doklepl balón do sítě.
31'
Domácí poněkolikáté přišli o míč v klidné části hřiště a měli co dělat, aby dostali míč alespoň na rohový kop.
30'
S jeho bráněním už Opava neměla žádné starosti. Aktuálně se hraje na obranné polovině Wroclawi, která postupně rozehrává.
29'
Jeden z domácích se dokázal uvolnit a zleva běžel sám proto Šromovi. Ten ale neudělal žádný pohyb a zakončení z úhlu vyrazil na roh.
28'
Domácí zkusili dlouhé vhazování, který jeden z hráčů ještě prodloužil hlavou za sebe, ale tam už byl nachystaný Vojtěch Šrom.
27'
Wroclaw mohla zahrozit z dalšího rohového kopu, ale defenziva SFC si tentokrát situaci zkušeně pohlídala.
25'
Jurečka aktivně napadal a donutil soupeře k chybě. Po ní střílel Smola, jenže minul ze svého pohledu levou tyč.
24'
Opavští na poslední chvíli zastavili soupeřův rychlý brejk a sami se do něj pokoušeli dostat, jenže je zastavil ofsajd.
23'
Śląsk právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají do vedení! Centr z levé strany přeletěl celou řadu hráčů a propadl až k vzdálenějšímu rohu velkého vápna, kde si MATEUSZ CHOLEWIAK navedl míč na levou nohu a pěkným obloučkem jej zavěsil za Šromova záda.
21'
Janetzkému se rozehrávka vůbec nepovedla, krátkou přihrávku za zeď jednoduše získali hráči Śląsku.
21'
Wojciech Golla má nějaké větší zdravotní potíže, a tak jej na hrací ploše nahrazuje Igors Tarasovs.
20'
Ještě předtím ale ošetřování jednoho z hráčů Wroclawi.
19'
Menší tlak Opavy vyústil ve faul u pokutového území. Pokračovat se bude centrem z pravé strany.
18'
Akce Slezanů ještě pokračovala a po přízemní přihrávce skončila střelou z pravé strany. Słowik ji opět vyrazil a měl kliku, že nenásledovala žádná dorážka.
17'
Domácí udělali velkou chybu v rozehrávce a v gólové šanci se rázem ocitl Smola, jenže vyběhnutý Słowik jeho pokus z hranice wápna vyrazil!
16'
Právě strážce branky polského celku si došel přes klubko hráčů až k letícímu míči, který schoval do rukavic.
15'
Rychlý přechod Opavy do útoku byl zpomalen jen za pomoci faulu. Z následné rozehrávky zřejmě přiletí centr před Słowika.
14'
O atmosféru se starají především fanoušci Opavy, kterých dorazilo na poměry přípravných zápasů poměrně dost.
13'
Nakonec z toho byl jen protečovaný centr, který si v prostoru vedle vlastní šestnáctky sebrali hráči Opavy.
12'
Z dalšího nedovoleného zákroku SFC už resultuje ohrožení pro Šroma, jenž bude čelit dalšímu přímému kopu.
11'
Lehce přetažený centr obranu Śląsku nijak neohrozil kvůli odpískanému útočnému faulu.
10'
Rohový kop pro Opavu. Rozehrávat se bude z levé strany.
9'
Sklepnutý centr z pravé strany přiletěl přesně na opavského hráče, jenže i jeho střela z osmnácti metrů šla nad branku Wroclawi.
7'
Golla se postavil k rozehrávce přímého kopu, ovšem balón proletěl nad břevnem hostující brány.
6'
A to samé platilo i po skončení domácí akce, střela zpoza vápna minula pravou tyč opavské brány.
5'
A další zablokovaný pokus. Słowik ani teď nemusel proti střele z dálky zasahovat.
4'
Opavští prošli do vápna přízemní přihrávkou z pravé strany, i jejich střela ale k brankáři Słowikovi neprošla.
3'
První střelecký pokus přišel z nějakých pětadvaceti metrů, jenže obrana Opavy jej dokázala ihned zablokovat.
2'
Śląsk vedl svůj první útok po levé straně, jenže jeden z hráčů v rychlosti opustil hrací plochu i s balónem.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali hráči Opavy, kteří nastupují ve žlutomodrých, zatímco domácí v kompletně zelených barvách.
1'

Śląsk Wrocław: Słowik – Dankowski, Celeban, Golla, Cholewiak, Augusto, Pałaszewski, Kosecki, Chrapek, Pich, Robak.

SFC Opava: Šrom – Helebrand, Radić, Hrabina – Řezníček, Schaffartzik – Jurečka, Janetzký, Freit – Puškáč, Smola.
Předehrou tohoto zápasu bude utkání fanouškovských táborů, které mají mezi sebou přátelskou družbu.
Poslední setkání těchto dvou týmů se odehrálo v lednu 2012.

WKS Śląsk Wrocław – Slezský FC Opava 1:1 (0:0)
Branky:
48. L. Gikiewicz – 57. Ficek

Wroclav: R. Gikiewicz – Socha (76. Juraszak), Celeban, Fojut, Pawelec – Madej (61. Gancarczyk), Duek, Kaźmierczak (74. Jurasik), Mróz – Mila – L. Gikiewicz (57. Voskamp).
Trenér: Orest Lenczyk

Opava: Novák – Coufal, Uvíra, Horka, Hrabina – Partyš (74. Schaffartzik), Křeček (46. Wirth), Sedláčekk (74. Binar), Grussmann (63. Žmolík) – Radzinevičiuš (74. Halaška), Ficek (74. Neubert).
Trenér: Josef Mazura.
SFC Opava

Očekávaný mistr posledního ročníku Fortuna národní ligy v probíhajícím přestupovém období nesáhl k žádnému výraznému posilování a dovedl dvě posily z druhé nejvyšší soutěže, kterými jsou Jan Řezníček a Václav Juřena. Nejnovější akvizicí ale je dvacetiletý Tomáš Freit, jenž do Opavy přišel na hostování z pražské Slavie. Slezané mají za sebou už pět přípravných zápasů, v nichž porazili Vítkovice, Žilinu a Odru Opole. Porážky naopak neodvrátili v zápasech s Nitrou a Górnikem Zabrze.
Śląsk Wrocław

Trojnásobný polský mistr, který se naposledy radoval ze zisku titulu v sezóně 2011/12, v minulém ročníku obsadil v šestnáctičlenné konkurenci konečné desáté místo. Byl u toho také jeden český legionář, kterým je jednatřicetiletý středopolař Kamil Vacek. Śląsk v probíhající letní přípravě dosud odehrál dvě utkání a v nich ani jednou neinkasoval, když nejprve porazil 2:0 Zagłębie Lubin a posléze také Piast Gliwice v poměru 1:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.