Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : L. Mikuláš - 7. července 2021   14:00

Olomouc
Olomouc
80' Vaněček  • 89' Nešpor
2:0
(0:0)
L. Mikuláš
L. Mikuláš
Olomouc
I. pol.: Stoppen – Almeida, Beneš, Poulolo, Zmrzlý – Zahradníček, Breite, Greššák, Slaměna, Matoušek – Růsek.
II. pol.: Stoppen – Chvátal, Hubník, Vepřek, Látal – Zifčák, Sedlák, Daněk, Šíp – Nešpor, Vaněček
Bílý
L. Mikuláš
Luksch – A. Krčík, Filinský, D. Krčík, Hranáč – Flak (46. Kim), Staš, Gerát, Bartoš (46. Andrić) – Pinte, Laura
Mikušiak, Sváček – Janec, Voško, Kačerík

Sigma Olomouc vítězí i ve čtvrtém přípravném utkání, když nováčka slovenské ligy Tatran Liptovský Mikuláš udolala až v závěrečné desetiminutovce, kdy nejprve po rohovém kopu otevřel skóre Vaněček a v předposlední minutě proměnil sólo Nešpor. Mezitím ještě Zifčák trefil tyčku. Hosté byli nejblíže před přestávkou, kdy Pinteho penaltu chytil domácí brankář Stoppen. To byla také jejich jediná šance i přímá střela v celém zápase.

Střely na bránu 5:1. Rohy 5:7.
90'
89'
Olomouc právě vstřelila branku!
Prosazují se nakonec oba hroty. Výkop hostujícího brankáře zachytil na půlící čáře asi Sedlák, na jeho kolmici se rozběhl MARTIN NEŠPOR a své sólo dovedl po zasekávačce v pokutovém území ke gólové střele po zemi.
85'
Tatran se ještě snaží s výsledkem něco udělat, ale Sigma pozorně brání a nepouští hosty na dostřel.
82'
Za minutu a půl to mohlo být o dva. Šíp hledal po dravém průniku po levé lajně Nešpora, který padá, ale míč propadl až před Zifčáka, který ze dvou kroků nastřeluje tyčku!
80'
Posila z Diósgyöri DAVID VANĚČEK si nechává míč po nakrátko rozehraném rohu a Chvátalově centru spadnout ve vápně, tělem si obstavil obránce a zblízka napnul síť.
80'
Zifčák vyváží míč a za slabou půlminutku je tu naopak roh Sigmy.
79'
A Tatran zkusil překvapivou průnikovku po zemi, po které vybojoval další rohový kop.
78'
Obrana Sigmy musí zpozornět, trestný kop rozehrají hosté.
75'
Hubník obral o míč čistě Andriće a rozehrál napravo Chvátalovi, jehoý centr na Vaněčka neprošel.
74'
Po dvou minutách se hráči vracejí do zápasu, nákop hostů letí za olomouckou svatyni.
71'
Také ve druhém poločase dostávají hráči pauzu k doplnění tekutin.
70'
Jeden z hostujících obránců uklízí míč rybičkou a Sigma naložila s rohem obdobně.
69'
Po Látalově obranném zákroku kopal Tatran čtvrtý roh, po Hubníkově si ho zopakoval, ale z kratšího závaru v olomouckém vápně nic nevzešlo.
67'
Brankář Liptovského Mikuláše vyhání spoluhráče dopředu, dlouhý nákop však ukořistili domácí fotbalisté.
65'
Přes Vepřeka a Chvátala se míč dostal mezi hostujícími beky k Nešporovi, jenž s gólmanem přeloboval i bránu.
61'
Akce Tatranu končí útočným faulem na Hubníka, protiútok zase ofsajdem. Zápas mnoho krásy nepobral.
59'
Je z toho pouze odkop od liptovskomikulášské brány.
58'
Na druhé straně napřáhl ze střední vzdálenosti Nešpor a z tečované střely vzešel roh pro Sigmu.
57'
Z pokutového území vyhlavičkoval centr z rohového kopu nejzkušenější hráč na trávníku Roman Hubník.
56'
Sražený centr hostů z levé strany se otřel o boční síť.
52'
Šípův centr po úniku podél levé lajny byl pro Radka Látala příliš dlouhý.
51'
Hubníkovi je na hřišti zejmě obstřikován kotník, pokud na tu dálku vidím dobře.
49'
Vaněček se dostal k míči po pokažené rozehrávce hostů. Proti přesile se místo zakončení rozhodl přihrát do strany Nešporovi, ale tomu sebral míč skluzem obránce.
48'
Domácí se neprosadili útokem po pravém křídle po předchozím odmávaném ofsajdu nováčka slovenské ligy.
47'
Vaněček přihrával Šípovi do postavení mimo hru.
46'
U hostů vystřídal Flaka jihokorejský mladík Kim Čan-su a nejspíš Bartoše střídá Srb Andrić.
46'
Do druhého poločasu nastoupila Sigma v této sestavě:
Stoppen – Chvátal, Hubník, Vepřek, Látal – Zifčák, Sedlák, Daněk, Šíp – Nešpor, Vaněček.
46'
45'
44'
Žlutou kartu dostává Patrik Slaměna (Sigma Olomouc).
41'
Po Benešově faulu na Geráta kopal standardku Tatran, na přímé ohrožení brány to ale nebylo a s centrem si Sigma poradila.
36'
Patrik Pinte však pokutový kop neproměňuje, brankář Stoppen se vrhl k pravé tyči a jeho pokus chytá.
35'
Nepříjemná srážka v olomoucké šestnáctce, oba postižení hráči leží otřeseni na zemi. Rozhodčí posuzuje střet jako faul na Pinteho a píská penaltu pro Liptovský Mikuláš.
28'
Roh Liptovského Mikuláše po Stašově akci odvrací Beneš.
25'
Almeidův centr srazili hosté na roh, který Sigma nevyužila.
24'
Občerstvovací přestávka.
22'
Další akci potáhl po křídle Matoušek, jenže míč směřuje opět do Lukschovy náruče.
21'
Trestný kop od levé lajny se snáší opět jen do rukavic českého brankáře Tatranu.
19'
Sigma zapojuje do rozvážné rozehrávky i gólmana Stoppena.
17'
Poulolo odklízí hlavou míč, takže Stoppen zasahovat nemusel.
16'
Matouškův průnik přes tři hráče končí u brankáře Luksche.
14'
Trestný kop hostů zakončuje nepřesnou hlavičkou Pinte.
13'
Beneš odhlavičkoval míč v pádu na roh, který Liptovský Mikuláš nevyužil.
12'
Série soubojů na olomoucké pravé straně končí jen střídavými vhazováními, hra je dost rozkouskovaná.
8'
Trestným kopem ze zhruba 23 metrů po faulu na Růska obstřelil soupeřovu bránu Zahradníček.
7'
Sigma kopala první roh, Zmrzlý posílá míč jen do rukavic Matěje Luksche.
5'
Úvodní pětiminutovka se odehrála uprostřed hřiště a žádné zakončení nenabídla.
1'
Sigma hraje v modrých dresech, Tatran v červenobílých.
1'

Sigma Olomouc: Stoppen – Almeida, Beneš, Poulolo, Zmrzlý – Zahradníček, Breite, Greššák, Slaměna, Matoušek – Růsek
Náhradníci: Bílý – Chvátal, Hubník, Daněk, Šíp, Zifčák, Nešpor, Látal, Vepřek, Vaněček, Sedlák

Tatran Liptovský Mikuláš: Luksch – A. Krčík, Filinský, D. Krčík, Hranáč – Flak, Staš, Gerát, Bartoš – Pinte, Laura
Náhradníci: Sváček – Mikušiak, Janec, Kim, Voško, Andrić, Kačerík.
Tatran Liptovský Mikuláš
Vítěz slovenské druhé ligy se připravuje na premiéru v nejvyšší soutěži s poměrně neznámým kádrem bez zvučných posil. Postup vychytal český brankář a českobudějovický odchovanec Luksch, zajímavostí je angažmá hned šesti mladých fotbalistů z Jižní Koreje.
V předchozích přípravných duelech Liptovský Mikuláš porazil Pohronie 1:0, remizoval se svým konkurentem v boji o postup z minulé sezóny Banskou Bystricou 1:1, podlehl Slovácku 0:3 a Wisle Krakov 1:3.
Sigma Olomouc
Už ke čtvrtému utkání letní přípravy vyběhnou Hanáci ve Slatinicích, kde zatím porazili Vyškov 3:0 (Zifčák, Zlatohlávek, Chytil), Brno 2:0 (Daněk 2) a Sereď 2:1 (Růsek 2).
Do Olomouce dorazily během přestupového období dvě posily do útoku – brněnský talent Růsek a zkušený fotbalový cestovatel Vaněček z Diósgyöri. Naopak Sladký odešel do Českých Budějovic, Štěrba do Brna a nové angažmá si hledá Houska. Včera došlo také k výměně se Slavií, kam odešel za Stejskala náhradní brankář reprezentace Mandous.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná ve 14:00.