Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Arsenal Tula - 15. července 2021   15:00

Plzeň
Plzeň
18' Beauguel
1:0
(1:0)
Arsenal Tula
Plzeň
Hruška – Hybš (77. Řezník), Brabec (C), Kaša, Falta – Ndiaye (88. Janošek), Bucha (81. Pachlopník), Šulc (81. Káčer) – Kayamba (69. Hlavatý), Beauguel (81. Matějka), Mosquera (61. Kopic)
Pribylla – Baysan, Simic
Westendorf, Rakousko
60 diváků
Šamov – Sokol, Novoseltěv, Dovbňa (70. Tkačev) – Björnström (64. Stěpanov), Čaušić, Konstandinov (C) (77. Banda), Chlusevič (46. Suchanov) – E. Kangwa (46. K. Kangwa), Markov, Tudorie (46. Lucenko)

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku čtvrtečního dne se s vámi loučím, nicméně již za týden se opět budu těšit při zápasu Plzně s Brestem. Na shledanou.
Již za týden startuje pro plzeňský celek nová evropská soutěž, díky pátému místu z ligy má právo startovat v Evropské konferenční lize. Soupeřem Viktorie je běloruský celek Dynamo Brest, kterého Plzeň již příští čtvrtek přivítá na svém trávníku. Odveta se hraje o týden později na neutrální půdě v arménském Jerevanu.
Je dobojováno. Viktoria Plzeň zvládla generálku na evropské poháry, když v závěrečném vystoupení na rakouském soustředění porazila 1:0 ruský celek Arsenal Tula. Jedinou branku vstřelil již v prvním poločase Jean-David Beauguel, kterého přesně ve vápně našel Kayamba. Plzeň byla po většinu utkání lepším celkem a jen díky brankáři Šamovi neskončil duel vyšší rozdílem. Hosté mohli vyrovnat deset minut před koncem, leč fantastický Hruška zneškodnil pokus Markova.
90'
88'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Modou Ndiaye, přichází Dominik Janošek.
85'
Viktoria dostala možnost rozehrát volný přímý kop. Šimon Falta krásným centrem oslovil Jakuba Brabce, ten se přes obránce dostal ke střele, ovšem ani on zařízení netrefil.
84'
Plzeňští hráči podnikli rychlý výpad, na konci povedené akce stál Miroslav Káčer, jeho rána ovšem cíl jen o malý kousek minula.
81'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Pavel Bucha, přichází Ondřej Pachlopník.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Pavel Šulc, přichází Miroslav Káčer.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jean-David Beauguel, přichází Lukáš Matějka.
81'
Sotva jsem to dopsal, už mohlo být vyrovnáno. Stěpanov našel na vzdálenější tyči Markova, ten měl vyloženou šanci, když pálil do bližšího rohu. Aleš Hruška předvedl skvělý zákrok. Plzeňský brankář tak má nadále šanci, aby udržel dvakrát po sobě čisté konto.
80'
Zápas nám vstupuje do poslední desetiminutovky. Utkání je nadále vyrovnané. Šance Arsenalu na vyrovnání jsou stále otevřené.
77'
Střídání v týmu PFK Arsenal Tula: ze hřiště odchází Konstandinov, přichází Banda.
77'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Matěj Hybš, přichází Radim Řezník.
72'
Jean-David Beauguel se nyní proměnil do role asistenta, přesný centr mířil na hlavu Jana Kopice, ten ovšem ze tří metrů jen těsně netrefil branku a na svůj úspěch ze zápasu s Ufou zatím nenavázal.
70'
Střídání v týmu PFK Arsenal Tula: ze hřiště odchází Dovbňa, přichází Tkačev.
69'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Joel Kayamba, přichází Michal Hlavatý.
67'
Míč si postavil Pavel Bucha, ale sedmičlennou zeď nepropálil! Velká škoda pro Západočeský tým.
66'
Velká chyba ruského celku. Brankář Šamov vzal do ruky malou domů od svého obránce a Viktoria má k dispozici nepřímý volný kop.
64'
Střídání v týmu PFK Arsenal Tula: ze hřiště odchází Björnström, přichází Stěpanov.
61'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jhon Mosquera, přichází Jan Kopic.
60'
Máme za sebou hodinu hry, Plzeň stále vede jen o jednu branku, kterou zaznamenal Beauguel.
54'
Střídající hráč Suchanov přenesl hru na Lucenka, další hráč co je necelých deset minut na trávníku se ovšem přes plzeňskou obranu neprosadil.
51'
Obrovská šance plzeňské Viktorie a opět u toho byl Jean-David Beauguel! Francouzský útočník se dostal ke střele, brankář Šamov ovšem jeho pokus reflexně vyrazil nad branku.
50'
Novoseltěv pomohl svému brankáři a na poslední chvíli odkopl plzeňskému hráči míč od kopaček, Plzeň přesto nadále pokračuje v útočné aktivitě.
47'
Ke střele z úhlu se dostal Jhon Mosquera, brankář Šamov jeho pokus vyrazil na rohový kop.
46'
Střídání v týmu PFK Arsenal Tula: ze hřiště odchází Tudorie, přichází Lucenko.
Střídání v týmu PFK Arsenal Tula: ze hřiště odchází Chlusevič, přichází Suchanov.
Střídání v týmu PFK Arsenal Tula: ze hřiště odchází E. Kangwa, přichází K. Kangwa.
46'
Je za námi první poločas a Viktoria zatím vede o jednu branku. Tu vstřelil v osmnácté minutě Jean-David Beauguel, který přesně zužitkoval centr Joela Kayamby. Plzeň měla i spoustu dalších příležitostí, dvakrát se otřásla branková konstrukce a další pokusy zastavil brankář Šamov. Nyní nás čeká krátká přestávka, leč druhý poločas je tu coby dup, buďte u něj s námi.
45'
45'
Hlavní rozhodčí se již připravuje píšťalku do úst, vypadá to, že v prvním poločase už toho více neuvidíme.
42'
Pomalu se nám již blíží konec prvního poločasu, dočkáme se ještě nějaké šance od nějakého týmu?
40'
Viktoria nadále pokračuje ve své aktivní hře. Tentokrát Matěj Hybš našel v pokutovém území Modoua Ndiayeho, ten se opřel do balonu, nicméně branku netrefil a brankář Arsenalu mohl tentokrát zůstat v klidu.
38'
Pavel Šulc posílal centr před branku, ten ovšem nakonec nadělal velké starosti samotnému brankáři Šamovovi, ten míč vyrazil pouze do brankové kontrukce, odražený míč se poté pokoušel do brány dostat ještě Jhon Mosquera, leč už byl v obtížné pozici.
30'
Už i Arsenal měl svou šanci. Evans Kangwa rozpohyboval své rychlé nohy, následně přihrát na střed vápna, kde byl připraven rumunský útočník Tudorie, s jeho pokusem si Hruška ovšem dokázal poradit.
27'
Pavel Bucha fantastickým pasem přenesl hru na pravou stranu, kde si kulatý nesmysl zpracoval Joel Kayamba, hráč Konga se poté dostal i ke střele, nicméně jeho ránu včasným zákrokem zastavil Jegor Šamov.
18'
Plzeň právě vstřelila branku!
Jenomže teď už to tam padlo a Viktoria se po zásluze ujímá vedení v utkání. Joel Kayamba opět předvedl své dovednosti na pravé straně, posléze jeho perfektní centr ve vápně zužitkoval JEAN-DAVID BEAUGUEL.
17'
Zajímavá situace před brankou Šamova. Jhon Mosquera se pokoušel zakončit akrobaticky nůžkami, bohužel pro něj prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
15'
A málem opravdu z toho byla první branka utkání. Centr Šimona Falty přistál u Beauguela, jenomže ten zakončil pouze do břevna. Následná dorážka kapitána Jakuba Brabce již byla zablokována hostující obranou.
14'
Šance pro Plzeň. Šimon Falta si již připravuje balon, aby ho od rohového praporku mohl poslat zpět do hry.
11'
V pokutovém území se dostal ke střele Modou Ndiaye, střela posily Viktorie před novou sezónou byla ovšem zablokována.
7'
Na pravé straně se dokázal uvolnit Joel Kayamba, ten následně poslal načechraný centr před branku, tam se pokoušel zakončit Jean-David Beauguel, nicméně díky teči ruského hráče na balon nedosáhl.
2'
Plzeňští fotbalisté dnes poprvé v přípravě neoblékli klasické červenomodré dresy, nýbrž bílou sadu dresů.
1'
Kvůli technickým problémům vám nemůžeme nabídnout plnohodnotný onlajn přenos, nicméně o důležité momenty z utkání nepřijdete.

FC Viktoria Plzeň: Hruška – Hybš, Brabec (C), Kaša, Falta – Ndiaye, Bucha, Šulc – Kayamba, Beauguel, Mosquera
Náhradníci: Tvrdoň – Řezník, Koželuh, Gabriel, Kopic, Hlavatý, Káčer, Janošek, Pachlopník, Matějka

PFK Arsenal Tula: Šamov – Sokol, Novoseltěv, Dovbňa – Björnström, Čaušić, Konstandinov (C), Chlusevič – E. Kangwa, Markov, Tudorie
Náhradníci: Levašov – Suchanov, Stěpanov, K. Kangwa, Tkačev, Gorbatěnko, Banda, Lucenko, Streľčuk

Rozhodčí: Pribylla – Baysan, Simic.
Krásné a příjemné odpoledne z Westendorfu!

Vítám všechny fotbalové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na čtvrteční den dopřát trochu fotbalu. Od tří hodin se totiž v rakouském Westendorfu uskuteční přátelské utkání, ve kterém FC Viktoria Plzeň změří síly s ruským celkem PFK Arsenal Tula.

Viktorii Plzeň dnes čeká generálka na evropské poháry, jelikož již příští čtvrtek na svém stadionu hostí běloruské Dynamo Brest. Červenomodří zahájili přípravu na domácí trávě, nejprve v domácím tréninkovém centru porazili slovenskou Trnavu 4:1 a na tento úspěch navázali, když v Přešticích přejeli sestupující Přibram 3:0. Poté opět v Luční ulici hostila Plzeň třetiligové Domažlice a utkání bylo hodně sledované, jelikož právě do celku z Chodska se rozhodl dojít dohrát kariéru legenda David Limberský. Viktoria utkání zvládla, vyhrála 4:2, za hosty Limberský proměnil pokutový kop. Dnešní utkání bude již třetí, a zároveň poslední, na rakouském soustředění. Minulý čtvrtek se ve Waidringu zrodila remíza 1:1 s rumusnkým celkem ACS Sepsi OSK, nicméně chuť si Západočeši zpravili v pondělí, kdy porazili ruskou Ufu po brankách Brabce s Kopicem 2:0.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.