Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Ufa - 12. července 2021   17:00

Plzeň
Plzeň
18' Brabec  • 53' Kopic
2:0
(1:0)
Ufa
Ufa
Plzeň
1. poločas: Hruška – Řezník, Brabec (C), Gabriel, Falta – Hlavatý, Janošek, Káčer – Kayamba, Matějka, Kopic.
2. poločas: Hruška – Koželuh, Kaša, Hejda, Hybš – Bucha, Ndiaye, Šulc – Kopic (58. Beauguel), Mosquera, Kayamba (66. Falta)
Spiss – Bihar, Bayraktar
Westendorf, Rakousko
50 diváků
Ufa
Bělenov – Alijev (54. Fiščenko), Žuravlev, Jokič (C) (69. Golubev), Plijev (69. Nikitin), Ivanov (54. Miletič), Mrzljak (63. Bizoza), Kamilov (69. Botaka), Bauer, Šaplinov, Krotov (63. Agalarov).

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku pondělního dne se s vámi loučím a u dalších přenosů se opět budu těšit, na shledanou.
Poslední utkání na soustředění odehraje plzeňská Viktorie ve čtvrtek. Soupeřem bude další ruský celek – Arsenal Tula.
Je dobojováno, Viktoria Plzeň si na rakouském soustředění připisuje na své konto první vítězství, ruskou Ufu porazila 2:0. Skóre otevřel v prvním poločase Jakub Brabec, který se přízemní ranou trefil přesně k levé tyči. Na jeho zásah navázal v druhé půli Jan Kopic, který napřáhl z hranice pokutového území a proti jeho ráně neměl Bělenov šanci. Hosté dneska neměli ani kapku štěstí, rána Miletiče totiž skončila po zásahu Kaši na tyči a od brankové konstrukce se kulatý nesmysl odrazil přímo do náruče brankáře Hrušky.
90+2'
90+2'
Michal Bílek chtěl ještě jednu branku, ta ovšem z rohu nepadla a další příležitost už nejspíše nebude.
90+2'
Na druhé straně šla Viktoria do rychlého protiútoku, akci táhl Pavel Šulc, leč vše končí také rohovým kopem.
90+1'
V nastaveném čase Ufa rozehrála další rohový kop, míč letěl na malé vápno, kde ho vyboxoval Hruška daleko od své branky.
90'
Modou Ndiaye se špatně podíval a míč špatně rozehrál. To už nám běží poslední minuta a hosté mají jednu z posledních šanci utkání zdramatizovat.
89'
Jean-David Beauguel držel balon na hranici vápna, poté ho ale nepřesně předal dál na své spoluhráče.
88'
Bauer rozehrál standardní situaci nákopem do pokutového území, tam ale opět kralovali hráči plzeňské Viktorie.
87'
Centrovaný balon letěl na úroveň penalty, tam nejvýše do vzduchu vyskočil Matěj Hybš, hosté se ke střele nedostali.
86'
Aleš Hruška šel z branky, tím pádem zmenšil úhel pro střelu z úhlu, hosté mají další šanci z rohového kopu.
85'
Ofsajd Viktoriánů. Bělenov rychle rozehrál míč zpět do hry, hosté se ženou alespoň za čestným úspěchem.
84'
Hybš parádně vystihl kličku ruského hráče, následně byl faulovaný a Plzeň může rozehrát volný přímý kop.
83'
Jakub Brabec si nechtěl komplikovat život a tak míč raději zahrál malou domů až ke Hruškovi.
81'
To je neskutečné, ani tohle není gól. Hosté zahráli rohový kop, brankář Hruška míč špatně vyrazil. Míč si zpracoval Miletič, jehož ránu srazil Kaša na levou tyč a od brankové konstrukce se míč odrazil přímo do náruče Hrušky.
80'
Rohový kop pro Ufu, dočkají se hosté branky?
79'
Moritz Bauer opravdu hodil dlouhý balon až do vápna Viktorie, tam ovšem nikdo z hráčů Ufy nedokázal zakončit.
78'
Domácí odrazili míč pouze do autu, Bauer ho dlouhým hodí zpět do hry.
77'
Viktoriáni kombinují ve středu pole, hráče Ufy běhání bez balonu musí hrozně vysilovat.
75'
Hosté nevědí kudy, tak to zkoušejí dlouhými nákopy, ta ty jsou ovšem plzeňští hráči skvěle připravení.
74'
Míč letěl na místo, kde byl zaparkovaný Jhon Mosquera, jeho hlavička ale neměla gólové parametry.
73'
Repete. Plzeň bude rozehrávat během krátké chvíle již čtvrtý rohový kop.
73'
Plzeňané ho rozehráli na Pavla Šulce, ten napřáhl ze střední vzdálenosti, leč jeho rána byla sražená hostující obranou na další roh.
72'
Jean-David Beauguel se neprobil k centru, nicméně pro svůj tým vybojoval alespoň rohový kop.
71'
Po dvouminutové přestávce jsem opět zpátky a před námi je závěrečných dvacet minut zápasu.
69'
Střídání v týmu FC Ufa: ze hřiště odchází Plijev, přichází Nikitin.
Střídání v týmu FC Ufa: ze hřiště odchází Kamilov, přichází Botaka-Loboma.
Střídání v týmu FC Ufa: ze hřiště odchází Jokič, přichází Golubev.
69'
Hlavní rozhodčí i ve druhém poločasu dává hráčům menší pauzu na občerstvení.
68'
Další rána směrem na Hrušku, ale ani tentokrát plzeňský brankář nemusel zasahovat. Střela z pravé strany pokutového území skončila nad brankou.
66'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Kayamba, přichází Falta.
65'
A byl to právě Šaplinov, který si naběhl na přední tyč, svou hlavičkou ale poslal balon nad branku Hrušky.
64'
Hosté se po delší době pustili do kombinace, přihrávka Šaplinova ovšem mířila do území nikoho. Přesto se hosté dostanou k ohrožení brány, jelikož mají možnost rozehrát rohový kop.
63'
Střídání v týmu FC Ufa: ze hřiště odchází Mrzljak, přichází Bizoza.
Střídání v týmu FC Ufa: ze hřiště odchází Krotov, přichází Agalarov.
62'
Na druhé straně z podobné situace vystřelil Pavel Bucha, Bělenov šal včas na zemi a střelu plzeňského hráče zachytil.
61'
Mrzljak dostal výbornou přihrávku na střed hřiště, ruský hráč zkusil zakončit placírkou, branku ovšem přestřelil.
60'
Míče se konečně po delší době dotkne i brankář Hruška, který míč pošle od své brány zpět do pole.
58'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Kopic, přichází Beauguel.
57'
Viktoria nadále drží balon a nyní ruský celek do ničeho vůbec nepouští.
55'
Ndiaye rozehrál hru ve středu pole na Buchu, který si to poté namířil směr brána.
54'
Plzeň pokračuje ve své aktivitě a ráda by skóre ještě navýšila.
54'
Střídání v týmu FC Ufa: ze hřiště odchází Alijev, přichází Fiščenko.
Střídání v týmu FC Ufa: ze hřiště odchází Ivanov, přichází Miletič.
53'
Plzeň právě vstřelila branku!
Viktoria zdvojnásobuje své vedení. Na hranici pokutového území se uvolnil JAN KOPIC a následná jeho střela přes obránce zapadla za bezmocného Bělenova.
53'
Kamilov se dostal k hlavičce v pokutovém území, nicméně pokus namířil pouze do země a následně si balon sebral Aleš Hruška.
52'
Mrzljak hledal někoho ze svých spoluhráčů ve vápně, leč stopeři Viktorie akci přerušili.
51'
A opět. Tentokrát své rychle nohy rozběhl na levé straně Jhon Mosquera, nicméně i on stál v momentě přihrávky v ofsajdu.
50'
Další náběh Plzeňanů do pokutového území, tentokrát ovšem akce končí dříve, než pořádně začala – ofsajd.
49'
Mrzljak ostrým skluzem ve středu pole podrazil Ndiayeho, ten už se naštěstí zvedá z trávníku.
49'
Krotov se natahoval po balonu, jenomže byl krátký, hrát může opět Viktoria.
48'
Joel Kayamba se nyní poctivě vrátil ke kolegům do obrany a následně pomohl s rozehrávkou.
47'
Josef Koželuh již nedoběhl balon na hrací ploše, plzeňský mladík má rychlé nohy, nicméně tento balon byl nad jeho síly.
46'
Sestava Viktorie Plzeň na druhý poločas:
Hruška – Koželuh, Kaša, Hejda, Hybš – Bucha, Ndiaye, Šulc – Kopic, Mosquera, Kayamba
První poločas je minulostí a Viktoria Plzeň díky zásahu svého kapitána zatím vede o jednu branku. Jakub Brabec otevřel skóre v osmnácté minutě, kdy odražený balon napálil přízemní střelou přesně k levé tyči. Krátce předtím měl ještě dobrou příležitost Dominik Janošek, toho ovšem skvělým zákrokem vychytal Bělenov. Hráči Ufy jsou zatím v koncovce bezradní a Aleš Hruška zasahovat nemusel. Po krátké přestávce jsme zpět u druhého poločasu, buďte u něj s námi.
45+2'
45+1'
Ten si Viktoria pohlídala a v prvním poločase už se toho zřejmě moc nestane.
45'
Hosté před koncem první půle odcentrovali z pravé strany, balon si opět našel stoper Brabec, který zažehnal prvotní nebezpečí. Hosté budou mít ještě šanci z rohového kopu.
44'
Jan Kopic hledal v pokutovém území Lukáše Matějku, tomu ovšem v nejméně vhodnou dobu balon přeskočil kopačku.
43'
Dominik Janošek byl ubráněn, míč tak pomalu opustil hrací plochu a jelikož plzeňský hráč byl poslední, kdo se kulatého nesmyslu dotkl, rozehrát tak v klidu může opět gólman Bělenov.
42'
Pomalu se nám blíží závěr prvního poločasu, dočkáme se ještě nějaké zajímavé situace před jednou z branek?
41'
Matějka měl míč uvnitř vápna, leč něco mezi střelou a centrem si našel Bělenov, Viktoria tak stále vede o jednu branku.
40'
Plzeň opět podnikla rychlý přechod do útočné fáze, Falta z levé strany nyní již odcentroval, přesným pasem našel na hranici vápna Káčera, ten si ovšem balon ukop.
39'
Lukáš Matějka si v souboji o balon opět počínal nedovoleně, tentokrát jeho zákrok odnesl Žuravlev.
38'
Jan Kopic nenechal hosty v klidu rozehrát, nakonec se od něj odrazil míč za základní čáru. Bělenov má šanci v klidu rozehrát míč zpět do hry.
37'
Hosté mohli s Viktorií srovnat krok, Krotov připravil palebnou pozici pro Šaplinova, jehož střelu z uvnitř vápna obětavým skokem zastavil Šimon Gabriel. Ten vzápětí dostal pochvalu od svého brankáře.
36'
Dominik Janošek přenesl hru na pravou stranu, nicméně tam snaha Viktorie velmi rychle skončila.
34'
Šimon Falta se neodvážil k centru, následně byl ostře sražen k zemi, hlavní rozhodčí ovšem nepíská.
33'
Krotov se neprobil u levé postranní čáry přes Jakuba Brabce, ten si opět svědomitě splnil své povinnosti, navíc k nim přidal už i branku.
32'
Jan Kopic vybídl ke sprintu Joela Kayambu. Plzeňský záložník vystřelil z hranice vápna, Bělenov v pozoru, jeho střelu vyrazil na rohový kop.
32'
Aleš Hruška byl nicméně bez práce, jednoduchý balon si schoval do náruče.
31'
Nyní už nedovolený zákrok Lukáše Matějky je odpískán, hosté mají k dispozici volný přímý kop.
30'
Hosté nyní neví kudy najít cestičku k Hruškovi, k vidění je jedna přihrávka za druhou na vlastní polovině Ufy.
29'
Po dvouminutové přestávce už se opět hraje. Míč drží hráči českého celku na levé straně.
27'
Nyní hlavní rozhodčí dává hráčům menší přestávku na občerstvení, v Rakousku dnes panuje velmi teplé počasí.
26'
Hlavní rozhodčí nejprve domácím odpustil nedovolený zákrok, Krotov zůstává ležet na hrací ploše. Vzápětí píšťalka už šla do akce, když zákrok Ivanova na Janoška už potrestaný byl.
25'
Červenomodří nyní chtěli zrychlit hru dlouhým pasem za obranu, ten byl ovšem až příliš prudký a ten tak skončil až u brankáře Bělenova.
24'
Plzeňské hráče vstřelená branka povzbudila a nyní opět více drží balon více na svých kopačkách.
23'
Plzeňský brankář Hruška si křikl na své spoluhráče a následně míč schoval do svých rukavic.
21'
Ostřejší zákrok u půlicí čáry, přesto to vypadá, že vše bude bez újmy. Plzeň přesto zůstává u balonu.
20'
Hosté se pokoušeli o rychlou odpověď, nicméně plzeňská obrana stále tam, kde měla.
18'
Viktoria se ujímá vedení v zápase. Rohový kop hosté odrazili pouze k noze Hlavatého, následný odražený balon se přes Řezníka dostal k JAKUBU BRABCOVI, který míč napálil přesně k levé tyči. Plzeňský kapitán hlásí povedený návrat z mistrovství Evropy.
17'
Dominik Janošek rozjel rychlou plzeňskou akci, středopolař Viktorie si na hranici pokutového území narazil s Kayambou a proti následné střele do šibenice se musel vyznamenat Bělenov.
16'
Další akce Ufy je zastavena pomezním rozhodčím – ofsajd.
15'
Hezká kombinace Viktorie na jeden dotyk. Kopic hledal ve vápně Kayambu, ten ovšem s balonem zaběhl až za základní čáru a odkopávat od své branky bude gólman Bělenov.
14'
Centr z pravé strany, obrana Ufy byla dobře zkonsolidovaná a Plzeň se ke střele nedostala.
13'
Kayamba si počínal až příliš okatě u pravé lajny, hlavní rozhodčí vše viděl a plzeňskému hráči píská faul.
12'
Hosté se v zápase osmělili a nyní to jsou oni, kdo se pokouší více držet balon. Plzeň ovšem dobře presuje.
11'
Dlouhý balon na pravou stranu Radim Řezník již nedoběhl, hráči v bílém budou vhazovat poblíž rohového praporku.
10'
Máme za sebou úvodních deset minut. Zatím stále čekáme na první střelu na bránu, nicméně před pár okamžiky měli hosté velkou šanci, aby skóre otevřeli.
9'
Obrovská šance Ufy! Bauer rychle hodil balon zpět do hry, ten v pokutovém území Šaplinov přiťukl Kamilovovi, ten ovšem vyloženou šancí sám před Hruškou pohrdl.
9'
I Radim Řezníi, i když už to asi nečekal, dostal novou příležitost se ukázal trenéru Bílkovi. Pravý krajní obránce nyní hodí balon zpět do hry.
8'
Na půli hřiště zůstával chvíli ležet jeden z ruských hráčů, hlavní rozhodčí se byl osobně přesvědčit, zda je vše v pořádku. Hraje se dále.
7'
Dlouhý balon za plzeňskou obranu. Vysoký balon ze vzduchu nejlépe zkrotil Šimon Gabriel, který hned obrací hru.
6'
Nebezpečná akce Ufy, hráči v bílém se dokázali uvolnit na hranici pokutového území, ovšem ránu až ke Hruškovi nepustil Brabec, který si skvěle splnil obranné povinnosti.
5'
Míč proletěl dvakrát kolem brankáře Hrušky, ten dostal podruhé v přípravě možnost postavit se do brány, tentokrát ovšem zasahovat nemusel.
4'
Nicméně realizace se Západočechům vůbec nepovedla a poprvé v zápase si mohou osahat míč i hosté.
3'
Kopic našel na pravé straně Kayambu, ten se nakonec dostal k centru, leč hlavička Matějky byla sražená na první rohový kop zápasu.
2'
A další nedovolený zákrok ruského celku, tentokrát u pravé postranní čáry.
1'
Lukáš Matějka byl faulovaný uprostřed hřiště, Plzežané zůstanou u balonu.
1'
Hlavní rozhodčí Spiss dnes poprvé pískl do píšťalky, dnešní utkání může odstartovat, pojďme na něj. Výkop měli na starosti hráči Plzně, kteří v prvním poločase budou útočit zprava doleva.
1'
Pátá hodina odbila a i hráči Ufy jsou již na hrací ploše. Ti dnes nastoupí v bílých dresech, Viktoria v klasické červenomodré kombinaci.
Plzeňské mužstvo už je na hrací ploše, čekáme na ruskou Ufu.

FC Viktoria Plzeň: Hruška – Řezník, Brabec (C), Gabriel, Falta – Hlavatý, Janošek, Káčer – Kayamba, Matějka, Kopic.

FC Ufa: Bělenov – Alijev, Žuravlev, Jokič (C), Plijev, Ivanov, Mrzljak, Kamilov, Bauer, Šaplinov, Krotov.
Náhradníci: Černov – Nikitin, Bizoza, Agalarov, Kukuškin, Fishchenko, Goluběv, Botaka-Loboma, Miletič, Žemaletdinov, Kuzněcov.

Rozhodčí: Spiss – Bihar, Bayraktar.
Krásné a příjemné odpoledne z Westendorfu!

Vítám všechny fotbalové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na pondělní den dopřát trochu fotbalu. Od pěti hodin se totiž v rakouském Westendorfu uskuteční přátelské utkání, ve kterém FC Viktoria Plzeň změří síly s ruským celkem FC Ufa.

Viktoria Plzeň v minulé sezóně skončila až na pátém místě, pohárové umístění, si svěřenci Michala Bílka, potvrdili dokonce až v posledním kole, kdy porazili sestupující Opavu 3:1. Plzeň do nové sezóny vstoupí 22. července, kdy ve druhém předkole Evropské konferenční ligy vyzve běloruský Brest. První kolo Fortuna ligy odehrají Západočeši o následném víkendu, kdy doma přivítají Mladou Boleslav. Dnes je čeká již čtvrtá letní zkouška, ovšem první na rakouském soustředění. Červenomodří nejprve sobotu porazili slovenskou Trnavu 4:1 a na tento úspěch navázali, když v Přešticích porazili sestupující Přibram 3:0. Poté v tréninkovém areálu v Luční ulici hostila Plzeň třetiligové Domažlice a utkání bylo hodně sledované, jelikož právě do celku z Chodska se rozhodl dojít dohrát kariéru legenda David Limberský. Viktoria utkání zvládla, vyhrála 4:2, za hosty Limberský proměnil pokutový kop. Dnešní utkání bude již druhé na rakouském soustředění, ve čtvrtek se ve Waidringu zrodila remíza 1:1 s rumusnkým celkem ACS Sepsi OSK.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.