Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Vlašim - 3. února 2024   11:00

Jihlava
Jihlava
13' Franěk  • 37' Franěk  • 63' Selnar  • 65' Tall
4:0
(2:0)
Vlašim
Vlašim
Jihlava
1.půle: Mastný – Chytrý, Piško, Tonbul, Farka – Tureček, Vítek – Křehlík, Lacko, Franěk – Araujo-Wilson
2. půle: Soukup – Svoboda, Vedral, Sládek, Záhradnik – Shudeiwa, Vítek – Fila, Selnar, Fatai – Tall
Vlašim
Kolář – Pernica, Breda, Kulhánek, Heppner – Pikul, Nogha, Beran, Planka – Ndiaye, Toula

Jihlava stále drží sérii neporazitelnosti v zimní přípravě. Po dvou gólech Tomáše Fraňka v prvním poločase a brankách Jakuba Selnara a Mameho Talla ve druhém dokázala porazit Vlašim 4:0. Hosté si hlavně ve druhé půli vytvořili mnoho šancí, prosadit se však nedokázali.
Druholigové celky se znovu potkají v soutěžním zápase v dubnu.
90'
90'
Střela z úhlu nenadělala Soukupovi žádné problémy. Zdá se, že hosté se dnes navzdory mnoha šancím neprosadí.
90'
Shudeiwa se provinil faulem uprostřed hřiště a hosté se ještě vracejí k míči.
89'
Jihlavští už v klidu dohrávají zápas a kombinují na své polovině.
87'
Po nedorozumění mezi útočníky hostujícího týmu bude Soukup odkopávat od brány.
84'
Soukup včas vyběhl a odkopl míč před nabíhajícím Biegonem.
81'
Hosté nedokázali proměnit ani další velkou šanci! Ngoha po své individuální akci našel Toulu, ten však netrefil balón přesně.
80'
Na hřiště se vrátil dvougólový střelec z prvního poločasu Franěk. Právě on byl teď faulován na pravém křídle. Následná standartní situace však vyústila pouze v nepřesnou střelu Svobody.
79'
Martin Šubert se probíjel do vápna domácích, byl však zdvojen.
78'
Hra je na chvíli přerušena. Na zemi zůstal ležet domácí Fatai.
75'
Filip Vedral ve vzduchu kraluje a znovu odvrací míč do bezpečí.
75'
Hosté se opět dostali do vápna soupeře, ale chybí jim přesná finální přihrávka.
74'
Fatai byl falouván uprostřed hřiště a Jihlava zůstane u balónu.
73'
Jihlavští obránci opět neměli problém míč dostat z vlastního vápna.
72'
Centr z pravé strany odkopává na roh Sládek.
70'
Selnar si zaběhl za obranu a zkoušel přelobovat brankáře, to se mu ale vůbec nepovedlo a bránu přestřelil.
67'
Vlašim se po chybné rozehrávce soupeře dostala k rohovému kopu. Hlavička Ndiayeho však mířila hodně mimo.
65'
Jihlava právě vstřelila branku!
Domácí se opět prosazují! Záhradnikův centr z levého křídla našel MAMEHO TALLA, který měl klid na zakončení hlavou a přidal další gól domácích.
63'
Po podklouznutí jednoho z obránců Vlašimi mířil sám na branku Lukáš Fila. Ten se prosadit neokázal, míč si však našel JAKUB SELNAR, který obešel brankáře a zvýšil na 3:0.
62'
Vlašim má ve druhé půli víc ze hry. Další Toulova akce ústí v rohový kop.
59'
Hosté šli ve dvou sami na Soukupa, ale přesto se nedokázali prosadit! Šimečkova střela šla doprostřed brány.
58'
Toulova akce kvůli ofsajdu nemůže pokračovat.
57'
Záhradnik čistě odzbrojil soupeře a odkopává míč zpátky na polovinu hostí.
56'
Po faulu uprostřed hřiště se k míči dostanou hosté.
53'
Bredůc přízemní centr z levého křídla likviduje Soukup.
52'
Nogha poslal krásnou přihrávku za obranu na Pernicu, ten však nedokázal překonat brankáře Soukupa.
49'
Vedral si dokázal poradit s dlouhým nákopem a odvrací míč do autu. Vlašimští si následně nerozuměli a darovali domácím odkop od brány.
48'
Na hřišti je také nejlepší střelec Jihlavy v podzimní části druhé ligy Lukáš Fila, jež si připisuje v zimní přípravě první start.
46'
Vysočina do druhé půle nasadila deset nových hráčů, na hřišti zůstal pouze záložník Vítek.
46'
45'
45'
Araujo-Wilson se také dostal ke střele zpoza vápna. Míč končí v Kolářových rukavicích.
44'
Franěk si chtěl připsat hattrick, jenže jeho střela z dálky končí mimo Kolářovu bránu.
41'
Beranova zkusil přímou střelu, bránu však netrefil.
39'
Toula byl sražen k zemi pár metrů před pokutovým územím soupeře, Vlašim má tak k dispozici přímý kop.
37'
Domácí předvedli bleskový protiútok, na jehož konci Miroslav Křehlík přihrál před branku na TOMÁŠE FRAŇKA, který už měl lehkou práci a míč uklidil do sítě.
36'
Ndiaye si na zadní tyči úplně volný naskakoval na centr, ale chybělo mu pár centimetrů a na míč nedosáhl.
36'
Na druhé straně hřiště se po zblokovaném centru bude také zahrávat roh.
34'
Po rohovém kopu domácích končí míč u brankáře Koláře.
31'
Farkův centr z levé strany mířil na Křehlíka, ten se však k hlavičce nedostal.
28'
Ani další rohový kop hostí však neznamenal nebezpečí pro jihlavskou obranu.
27'
Centr vyráží do zámezí brankář Mastný, roh se bude opakovat z druhé strany.
26'
Vlašimští díky skvělému presinku přinutili domácí obránce k nepřesné rozehrávce a získali další rohový kop.
25'
Hostům nevyšel rohový kop, naopak do protiútoku se vydala Jihlava. Araujo-Wilson se s míčem dostal až do vápna, ale jeho prudký centr jen proletěl vápnem soupeře.
24'
Vlašimská posila Bartosz Pikul opět v akci. Tentokrát však jeho centr z pravé strany našel jen domácího Tonbula.
22'
Pikul se vydal do protiútoku a dokázal předat míč Toulovi, ten ale nedokázal z hranice vápna vystřelit.
21'
Hosté mají problém dostat se ze své poloviny hřiště a snadno přicházejí o balón.
19'
Jihlava má v posledních minutách více ze hry a hosty moc k míči nepouští.
18'
Na druhé straně hřiště Křehlíkův centr našel ve vápně Fraňka, jehož střela byla zblokována.
17'
Heppnerův dlouhý nákop končí v autu.
15'
Farka čistě sebral na útočné polovině míč Pikulovi a Vysočina mohla do přečíslení, následná Peškova přihrávka však nebyla přesná.
13'
TOMÁŠ FRANĚK se prosadil z pokutového kopu.
12'
Vítek si ve vápně troufnul na kličku, kterou musel Breda zastavit faulem. Penalta pro domácí!
11'
Další akci hostí přerušilo ofsajdové postavení Touly.
9'
Dlouhý pas na Ndiayeho musel řešit brankář Mastný, jež vyběhnul až mimo vápno a odhlavičkoval míč před hostujícím útočníkem.
7'
Farka se pokusil o dlouhý aut před bránu Vlašimi, jenže spoluhráče nenašel.
5'
Hosté zahrávali přímý kop, jenže centr nebyl přesný.
4'
Vlašimští útočili po levé straně, přihrávku do vápna však zachytil Tonbul.
2'
Araujo-Wilson chtěl najít přihrávkou za obranu Vítka, ale obránci Vlašimi míč odkopávají do zámezí.
1'
Vlašim má za sebou účast v Tipsport lize, kde schytala vysoké porážky s Bohemians (0:7) a Pardubicemi (0:5). Poté Středočeši dokázali vyhrát 3:0 nad Žižkovem, přesto Martin Hyský zřejmě nemůže být se zimní přípravou zatím spokojen. I proto osmý tým druhé ligy v týdnu posílil Bartosz Pikul, jež přišel na hostování z Pardubic. Dále je v týmu na testech Petr Kurka, který na podzim nastupoval za pardubické béčko.
Jihlava ve svém čtvrtém zimním přátelském zápase přivítá doma Vlašim. V zimní pauze má za sebou zatím remízu 2:2 s Českými Budějovicemi i Libercem a výhru 5:1 nad třetiligovými Bohunicemi.
Vysočina se připravuje na jarní boj o první tři pozice druhé ligy, ale kádr zatím nijak neposílila. Naopak nejspíš přijde o svého nejlepšího střelce Lukáše Filu, jež se v přípravě zatím neobjevil, neboť se spekuluje o jeho přestupu do některého týmu první ligy. Ani druhý nejlepší střelec týmu Justin Araujo-Wilson ještě do žadného přáteláku nenastoupil, kvůli nemoci se do zimní přípravy zapojil až později a jeho start proti Vlašimi je nejistý.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.