Španělský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Formentera - 29. listopadu 2017   21:30

Bilbao
Bilbao
0:1
(0:0)
Formentera
Formentera
90+6' Álvaro
Bilbao
Herrerín – Lekue, Laporte, Etxeita, Saborit – San José (C), Vesga (74. Iturraspe) – Williams, Aketxe (81. García), Córdoba – Merino (64. Aduriz)
Simón – Bóveda, Iturraspe, García, Aduriz
Del Cerro – Yuste, Álvarez
San Mamés, Bilbao
14 294 diváků
Formentera
Marcos (C) – Bonilla, Rosa, Samuel (65. Kiko), Ojeda – Fernando – Quesada (68. Gabri), Garmendia (78. Álvaro), Álvarez, Riera – Antonio
Chechu – Gabri, Kiko, Maikel, Álvaro

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost. Loučím se, přeji dobrou noc a zase někdy na počtenou!
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 11:5. Rohy: 10:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 6:10.
Dnešní utkání sledujovalo 14 294 diváků.
Krásný příběh o tom, jak trpaslík porazí favorita, nám napsal tento dvojzápas. Formentera nejprve doma uhrála s Bilbaem remízu 1:1, aby potom v odvetě udržela čisté konto a gólem z konce nastavení rozhodla o svém postupu.

I přesto, že domácí Athletic měl několik velkých šancí, se nakonec z výhry díky dramatickému závěru radují hosté. Ti se prezentovali disciplinovaným výkonem a dobrou obranou, což bylo klíčem k úspěchu.

Ten potom stvrdil svým gólem ÁLVARO.
90+6'
90+6'
Formentera právě vstřelila branku!
Neuvěřitelné, hosté se z rohu prosazují a na stadionu Bilbaa slaví postup do dalšího kola Královského poháru! Na Álvarezův rohový kop se natlačil ÁLVARO a tvrdou hlavičkou nedal Herrerínovi šanci.
90+5'
Marcosův dlouhatánský odkop doletěl až do vápna Bilbaa, kde hosté vybojovali roh.
90+4'
Nastavení už je minulostí. Po vzájemném střetu zůstali na trávníku ležet Ojeda a San José.
90+3'
Laporteho rána mířila přes zeď do bližší šibenice, Marcos si ale pro balon došel a zastavil jej.
90+2'
Williams byl doslova zbourán stoperem Kikem a je z toho první žlutá karta zápasu.
90+1'
Až platonický tlak Bilbaa zase nezlomil defenzivu Formentery, naopak hosté se vrhají do útočení.
90'
Nastaveny jsou tři minuty.
89'
To je až neuvěřitelné, co domácí dnes zahodili! Po výtečné kolmici se Williams hnal ze strany na Marcose a pokusil se ho přehodit, jeho lob však končí na boční konstrukci brány.
88'
Zápas spěje ke konci a vypadá to, že i druhé klání těchto dvou soků skončí remízou...
87'
Iturraspeho centr propadl až na zadní tyč, kde si jej našel Mikel San José a připravil si střelu, mířil ale hodně mimo.
86'
Williams vytáhl míč vpřed a posunul jej pro Córdobu, jeho centr byl sražen na roh.
85'
Po nepřehledné mele ve vápně Bilbaa se míč odrazil ven k Omaru Álvarezovi, ten ale tvrdým halfvolejem minul bránu.
84'
Kdepak, míč si našel Marcos a jednoruč jej vyboxoval ven z vápna.
84'
Rychlý kontr Adurize přinesl roh i pro Bilbao.
83'
Po centru Omara Álvareze se na penaltovém puntíku k hlavičce dostal Álvaro, skvělý zákrok však vytasil Herrerín!
82'
Gabriho pokryl Saborit, balon však odehrál pouze na roh a znenadání je to velká šance pro hosty.
81'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Aketxe, přichází García.
80'
Hezky to rozehráli hráči Formentery a nakonec byl středopolař Fernando volný na vápně. Tam se k němu taky dostal balon a Fernando z halfvoleje pálil, bránu o chlup minul.
79'
Córdobův načechraný centr doletěl na zadní tyč k Adurizovi, který podle všeho ještě chtěl přihrát na střed vápna Williamsovi, byl ale pokryt obráncem.
79'
Nepřesná rozehrávka San Joseho skončila u Álvara, který byl v obklíčení tří hráčů Bilbaa faulován.
78'
Střídání v týmu SD Formentera: ze hřiště odchází Garmendia, přichází Álvaro.
76'
Aketxeho střela přeletěla zeď i bránu a Marcos, který opět nemusel zasahovat, odkopává.
75'
Aduriz faulovaný kus za hranicí vápna přímo před zraky sudího, tohle je další solidní pozice pro rozehrávku přímého volného kopu.
74'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Vesga, přichází Iturraspe.
72'
Po centru Williamse pálil Aduriz. Marcos vyrazil míč před sebe, ten se několikrát nečitelně odrazil a vyplaval znovu před Adurizem, který jej ale jen od obránce odrazil na roh!
72'
Riera vyslal další hodně zdravou ránu, která se z dobrých třiceti metrů snášela do horního růžku a skončila jen těsně nad.
71'
A Williams následně tak dlouho váhal se střelou, až to úplně prováhal a svým pokusem zasáhl jen blokujícího obránce.
71'
Hráči Bilbaa nyní rozjeli rychlý kolotoč nahrávek okolo vápna Formentery, následný oblouček na Williamse ale pokryl Javi Rosa.
70'
Domácí díky Córdobovi vybojovali rohový kop, s ním ale naložili prachbídně a Marcosovu bránu neohrozili.
68'
Střídání v týmu SD Formentera: ze hřiště odchází Quesada, přichází Gabri.
68'
Další velká šance Bilbaa, jako přes kopírák to bylo! Přesný centr zprava našel hlavu Williams,e který zakončil jen o kousek vedle.
67'
Vynikající průnik předvedl aktivní Ojeda, na konci své akce ale podle sudího až příliš okatě padl k zemi a nic pro jeho tým z toho tedy nebude.
67'
Saborit posunul míč do vápna, Aketxe ale ve skluzu vystřelil nepřesně. Marcos odkopává.
66'
Lekueho centr odvrátila obrana Formentery a míč skončil až u půlicí čáry.
65'
Střídání v týmu SD Formentera: ze hřiště odchází Samuel, přichází Kiko.
64'
Nejprve ale střídají domácí, místo Merina nastupuje hrdina a ikona Bilbaa, Aritz Aduriz.
64'
Ten se nakonec ztěžka zvedá, za potlesku fanoušků odstupuje ze hry a bude na place nahrazen jedním z kolegů.
63'
Hra je přerušena, na trávníku zůstává ležet stoper Formentery Samuel.
62'
Sabin Merino vybojoval míč pro Williamse, který místo nahrávky zpět volnému Merinovi sám střílel, u čehož podklouzl, spadl a vyslal tak hodně mizernou ránu, kterou navíc zablokoval jeden z obránců.
61'
Trochu divoká pasáž hry končí u Etxeity, který podržel míč a v klidu jej rozehrál doprava na Lekueho.
60'
Lekue se neprobil do pozice k centru, Samuel ale míč odkopl jen do hlediště. Domácí tým nicméně znovu nedokázal najít recept na defenzivu soupeře.
59'
Omar Álvarez nedostihl míč na hrací ploše a po odkopu Herrerína se vpřed mohou vrhnout hráči Bilbaa. Na tribunách už se začíná pískat, na takový výkon fanoušci domácího týmu nejsou od svých hráčů zvyklí.
57'
Teď se na druhou stranu dostali hráči Formentery, kteří kombinují na středu hrací plochy. Přes dobrou obranu Bilbaa se ale nemohou dostat.
56'
Lekue dostal prostor na pravé lajně a využil jej dokonale – vyslal přesný centr před branku, kde naskočil Williams a hlavou zakončil jen kousek mimo branku!
55'
Sabin Merino protáhl míč zprava do středu a na konci této akce centroval Saborit, zakončení se ale Córdobovi nevyvedlo a jeho hlavička míří mimo.
54'
Fernando fauloval u postranní čáry Lekueho, hosté se budou muset bránit.
53'
Rosa skvělým zákrokem zastavil pronikajícího Sabina Merina. Nyní už hosté vyráží do protiakce.
52'
Snad první kloudná střela ze strany hostí, Riera mířil z levé strany na zadní tyč, zařízení ale o kus minul.
50'
Přetažený centr od Aketxeho přeletěl Williamse a vyplaval až na hlavě Merina, ten ale zblízka hlavičkoval nedůrazně a prakticky tak balon jenom odevzdal Marcosovi.
49'
Vesga se teď zapojil do útočení, míč mu však odskočil až do zámezí a Marcos odkopává. Mezitím se Sánchez vrací do akce.
48'
Juan Antonio Sánchez se po souboji s Vesgou musí odebrat ze hřiště. Forvard Formentery se drží za levé koleno...
47'
Merinův centr odvrátil Samuel k Lekuemu, jehož ránu z voleje ale Marcos nemusel vůbec řešit, míč končí vysoko nad.
46'
Do druhé půle míč uvedli domácí, zatím se podle všeho ani na jedné straně nestřídalo.
46'
Sudí zbytečně nenastavoval a ukončil poločas na sekundu přesně. Domácí favorit má očekávanou převahu, defenziva Formentery ale zatím funguje poměrně dobře a dokázala přestát i velké šance Bilbaa. Doufejme, že ve druhém dějství se skóre konečně pohne a tempo hry trochu vzroste.
Druhý poločas začne přibližně v 22:33.
45'
45'
Po levé straně míč vyvezl Laporte, jeho střílený centr ale odvrátila obrana Formentery.
44'
Fernandovu rozehrávku zastavil Córdoba, ani jemu se ale nepovedlo adresovat spoluhráčům přesný pas. Přesto v akci pokračují domácí fotbalisté.
43'
Williams svou kolmicí hledal ve vápně Merina, který měl k balonu daleko. Vyběhnuvší Marcos si tak bez problémů poradil a míč sebral.
42'
Aketxe za to překvapivě vzal a pálil přímo na branku, levačkou ale míči dal až moc razance a ten tak skončil nad brankou.
41'
A pro změnu na levé straně byl teď faulován Córdoba, defenziva Formentery musí zase zformovat svůj obranný val proti volnému kopu exekutora Aketxeho.
40'
Po faulu na Williamse zahrával volný kop zpoza vápna Aketxe, jeho ránu přes zeď však Marcos vystihl a míč vyrazil. Dotírající Williams už byl v ofsajdu.
39'
Teď už úvodní gól visel ve vzduchu! Po Aketxeho centru od praporku se balon dostal až na hlavu Williamse, jeho zakončení z bezprostřední blízkosti ale na brankové čáře zablokoval Fernando Quesada.
38'
Defenziva Formentery zapomněla na hranici vápna na volného Saborita. Ten se dostal k odraženému míči, jeho rána ale byla sražena na horní síť Marcosovy brány.
37'
Córdobův čechraný centr odklidil z nebezpečného prostoru Javi Rosa a nyní se balon dostává až k domácímu brankáři Herrerínovi.
36'
Ojeda se individuálně dostal až na hranici vápna Bilbaa, tam však po souboji s jedním z bránících beků ztratil míč i stabilitu a skončil na trávníku.
35'
Všechno bylo málo platné, Marcos přeci jen odkopával. Hned poté ale fauloval Riera a míč se vrací k domácím.
34'
Po souboji Samuela a Williamse se bude kopat od brány. Tento verdikt se nelíbí domácímu útočníkovi a ani fanoušci s tím nejsou moc srozuměni, z tribun se ozývá ohlušující pískot.
34'
Z rohu domácí neudeřili, nadále se ale i s balonem na kopačkách pohybují okolo vápna soupeře.
33'
Merino se probil po pravém křídle až k brankové čáře a odcentroval, Fernando si ale připsal dobrý obranný zákrok a míč srazil na roh.
32'
Laporteho dlouhatánský nákop zastavil na pravém křídle Merino a společně s ním pokračuje v akci Williams.
31'
Vesga poslal pěkný oblouček za obranu Formentery, tam ale neoperoval nikdo v červenobílém. Míč tak odskákal do zámezí a Marcos jej vrátí do hry dlouhým odkopem.
30'
První půlhodinka míří ke svému konci a na gól zatím čekáme. Územní převahu má domácí Bilbao, které zaznamenalo i větší šance, míč však za záda Marcose ještě nikdo z domácích nedostal.
29'
Laporte nastartoval na levé straně Saborita, který unikl po lajně a odcentroval, Córdoba však jeho nahrávku nezpracoval a ve vápně byl balonu zbaven.
28'
Mizerná nahrávka Ojedy skončila u Aketxeho, ten byl ale vzápětí důrazně odzbrojen. Na balonu zůstávají hráči v modrém.
27'
Domácím se nepodařil přechod dopředu a Williams nakonec jen stínoval beka, který zpětnou nahrávkou posunul míč k Marcosovi. Ten neváhal a dlouhým odkopem poslal míč na střed trávníku.
25'
Napodruhé se podařilo a Aketxe hledal přízemním pasem na hranici vápna Lekueho, který se opřel do rány. Jeho projektil ale pouze prosvištěl nad cílem a skončil v ochozech.
25'
Domácí po oťukávací dvacetiminutovce přitopili pod kotlem a teď mačkají svého soka. Další roh pro Bilbao přinesl obětavý zákrok stopera Rosy.
24'
Z následného rohu už Bilbao neohrozilo Marcosovu branku a naopak do rychlého brejku se vydali dva hráči Formentery, ani jim se však v ofenzivě nevedlo.
23'
Vzápětí přišla další akce domácího týmu, na konci rychlé kombinace si Williams narazil s Merinem a střílel, jeho ránu však stihl zablokovat jeden ze zadáků a míč končí nad břevnem.
22'
Aketxe za to vzal z velké dálky a tvrdou přízemní ranou vystrašil Marcose, který míč jen vyrazil před sebe. Tam na poslední chvíli před dotírajícím Merinem zasáhl jeden z obránců.
21'
Centr od praporku kroutil do vápna Omar Álvarez, na bližší tyči ale zaúřadoval dvojblok obránců. Hosté ani z následně odraženého míče nic nevybojovali.
20'
Ojeda nalevo dobře kooperoval s Rierou a z jejich snahy nakonec hosté vytěžili svůj první roh.
19'
Riera zahrál na jesle Lekuemu, ten se ale vrátil do souboje a šikovně vypíchl soupeři balon, načež jej ještě zvládl sehrát až k brankáři Herrerínovi.
18'
Merino férově vrátil balon k brankáři Marcosovi, teď už ale od vlastního vápna rozehrává domácí tým.
17'
První rohový kop rozehráli domácí. Na centr Aketxeho si seběhl Etxeita, balon ale podskočil a nic velkého se tedy z úvodního rohu utkání nezrodilo.
16'
Po špatném zpracování beka Ojedy se balon dostal do autu, domácí vhazují a mohou se tedy posunout vpřed.
15'
Po Vesgově nepřesné rozehrávce musel stoper Rosa před dotírajícím Merinem nadvakrát odpálit balon do bezpečné vzdálenosti.
14'
Hosté se dostali až na dostřel a nakonec se vskutku urodilo – Riera si za vápnem došel pro odražený balon, zasekávačkou si ho připravil a potom pálil, mířil ale jen do hlediště.
14'
Poprvé měl práci brankář hostí Marcos, na oblouček Merina si za obranu sbíhal bek Lekue, pozorný Marcos ale vyběhl a míč ukryl v rukavicích.
13'
Wiliams nechtíc sklepl balon pod sebe, kam si sbíhal jeden z jeho spoluhráčů, pozorný obránce Samuel ale dobře zareagoval a míč odkopl do bezpečí.
12'
Už v zárodku domácí zastavili ofenzivní manévry soupeře, u balonu už je Lekue, který operuje na pravé lajně.
11'
Nepřesná Williamsova nahrávka se zakutálela až do autu a vhazovat tím pádem může hostující Adrián Riera.
10'
Následný kontr Bilbaa končí ofsajdem, proti regulím se provinil příliš rychlý forvard Williams.
9'
Saborit se na poslední chvíli vrátil a zacpal mezírku v obraně, kudy se už už vydával na zteč Juan Antonio Sánchez.
8'
Domácí neustávají v dobrém nástupu do utkání a dál útočí. Córdoba hledal centrem z levého křídla na zadní tyči Merina, ten ale hlavičkuje úplně vedle.
7'
San José si našel balon po autovém vhazování a z nějakých 23 metrů se pokusil o střelu halfvolejem, špatně ale načasoval pohyb a skákající nahrávku vůbec netrefil, načež ztratil rovnováhu a po nedotočené piruetě padl k zemi.
6'
Lekue zklidnil hru pasem na Etxeitu a domácí tým, povzbuzován fanoušky, vyráží kupředu.
5'
Nepřesná zpětná nahrávka Córdoby, Bilbao ale rychle získalo míč zpět. Centr Merina z pravé strany potom odvrátili pozorní obránci.
4'
Faul domácího obránce Etxeity a volný kop rozehraje hostující tým.
3'
Pravý bek Lekue vytáhl míč dopředu a vybojoval aut. Po něm ale domácí tým zastavuje nepřesná nahrávka a nyní budou vhazovat hráči Formentery.
2'
Docela zajímavě se rozvíjela kombinace hostujícího týmu před vápnem Athleticu, navrátivší se Córdoba ale přerušil pěknou akci a vybojoval míč pro své spoluhráče.
1'
Hosté hrající v modrém obstarali úvodní výkop. Domácí Bilbao hraje tradičně v bíločerveném.
1'
Oba týmy nastupují na deštěm zkrápěný trávník krásného stánku San Mamés. Povětrnostní podmínky dnes dobrému fotbalu moc nepřejí, doufejme, že se s tím aktéři popasují dobře.

Athletic Bilbao: Herrerín – Lekue, Laporte, Etxeita, Saborit – San José (C), Vesga – Williams, Aketxe, Córdoba – Merino
Náhradníci: Simón – Bóveda, Iturraspe, García, Aduriz

SD Formentera: Marcos (C) – Bonilla, Rosa, Samuel, Ojeda – Fernando – Quesada, Garmendia, Álvarez, Riera – Antonio
Náhradníci: Chechu – Gabri, Kiko, Maikel, Álvaro.
První duel:

Netřeba zmiňovat, že Bilbao bylo jasným favoritem, ale předzápasové předpoklady se nenaplnili a domácí Formentera vybojovala překvapivou remízu. Třicet minut před závěrečným hvizdem svedl vedení na svou stranu domácí Fernando Linan, Bilbau se ovšem povedlo za tři minuty vyrovnat. Víc už se v duelu nestalo a máme se rozhodně na co těšit v odvetě.
SD Formentera

Zatímco Bilbao neodehrálo v poháru žádné utkání, tak hostující celek si šestnáctifinále musel zasloužit. Tým dokonce už málem vypadl v prvním kole s Tarzonou. V obou zápasech padla jednobranková remíza a na řadu přišel až penaltový rozstřel, v něm si vedli lépe domácí a dostali se do dalších bojů. Druhé kolo taktéž nabídlo velké drama a pro změnu rozhodlo prodloužení. V tomto dvouzápase padlo celkem sedm branek, diváci se rozhodně nenudili. Patnáct minut před koncem druhého prodloužení rozhodl Gabriel Gomez a Formentera mohla slavit. Uvidíme, jak si poradí s roli absolutního outsidera.
Athletic Bilbao

Dnešní domácí tým nezažívá vůbec dobré období. V tabulce jsou na tom hráči dost bídně a nachází se pouze dvě příčky nad sestupem. V posledním zápase tým odcestoval na půdu La Coruni. Bilbao hned dvakrát vedlo, ale stejně z toho plný bodový zisk nakonec nebyl. Patnáct minut před koncem vyrovnal obránce Fabian Schär a týmy se dělily o body. Trenér se může alespoň spolehnout na svého dlouhodobě nejlepšího útočníka, kterým není nikdo jiný než Aritz Aduriz. I letos si tento španělský reprezentant drží střelecký průměr a připsal si pět přesných zásahu, k tomu ještě jednu asistenci. V tomto zápase bude Bilbao jasný favorit a očekává se výhra o několik branek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.