Španělský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Ibiza : Bilbao - 21. ledna 2021   19:00

1:2
(1:0)
Bilbao
Bilbao
52' R. García   • 90+2' Nuňez
Ibiza
Germán – López (79. Grima), Goldar, Rubén, Morillas – Molina, Pérez (87. Pardo) – Davo, Sibo (79. Ekain), Lara – Castel
Kellyan – Rodado, Vázquez, Grima, Cirio, Pérez, Pardo, Ekain, Batanero
González – Rodríguez, Bárcena
Venue Estadio Municipal de Can Misses, Eivissa
bez diváků diváků
Bilbao
Ezkieta – Lekue, Nuňez, Yeray, Balenziaga (71. Yuri) – Berenguer, Vencedor (71. D. García), Vesga, Morcillo (46. R. García) – Sancet (46. Muniain), Villalibre (62. Williams)
Simón – Ibai, Williams, Muniain, D. García, Yuri, De Marcos, Capa, R. García

Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek večera!
Z postupu se tak raduje Athletic, ale o Ibize v následujících letech ještě určitě uslyšíme, protože tento ambiciózní celek ukázal, že to s cestou do nejvyšších pater španělského fotbalu myslí vážně!
Rozhodčí González už ale ukončuje utkání! V nedělním Superpoháru zachránilo Bilbao remízu v samotném závěru, dneska v posledních vteřinách rozhodlo o své výhře a postupu. Pro Ibizu je to velmi krutá rána, protože proti prvoligovému favoritovi byla více než důstojným soupeřem.

Už se zdálo, že Ibiza půjde do vedení 2:1, ale její gól nebyl při sporné situaci uznán kvůli ofsajdu. Bilbao pak v závěru prostřídalo hráče a zatlačilo domácí, z čehož vytěžilo finální úder.
90+3'
90+3'
Centr z pravé strany je zablokován na autové vhazování.
90+3'
Rozhodčí vzhledem k oslavám gólu dává domácím pár desítek vteřin navíc, ale Ibiza už se nemůže dostat k vápnu.
90+2'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Krutý závěr pro Ibizu. Bilbao zřejmě z poslední šance vytěžilo centr na malé vápno, kde se nejlépe zorientoval nedůrazně hlídaný UNAI NUŇEZ, jenž střelou k tyči velmi pravděpodobně rozhodl o postupu favorita.
90+1'
Obranný zákrok Dava na Muniaina rozhodčí posoudil jako nedovolený.
90'
Z centru nezahrozila, naopak se musela vracet a Williams byl zastaven za cenu faulu. Rozhodčí nastavuje dvě minuty.
90'
Bilbao však pokazilo rozehrávku, při které Ezkieta odkopává míč do autu. Ibiza může v závěru zaútočit!
89'
Larův centr proletěl až na penaltu, kde pár vteřin poskakoval, jenže ho nikdo z domácích hráčů nezasáhl. Následný pas do šestnáctky sebral Ezkieta.
88'
Přízemní centr od levé postranní čáry odvrací bránící hráč, vzápětí si Ibiza vybojovala další rohový kop.
87'
Williams se ve vápně k hlavičce nedostal, navíc vzápětí Germán sebral centr z pravé strany. Ibiza útočí!
87'
Střídání v týmu UD Ibiza: ze hřiště odchází Pérez, přichází Pardo.
86'
Centr do šestnáctky Germán vyboxoval, přesto nátlak hostujícího mužstva pokračuje.
85'
Bilbao se snaží rozjet závěrečný útok, při němž by mohlo rozdat finální úder. Zatím marně.
84'
Williams si nabíhal za obranu, jenže Germán vyběhl včas a zachytil míč na hranici velkého vápna.
83'
Rozhodčí píská útočný faul Ibizy, po němž zůstává s křečí ležet domácí útočník. Bilbao bude rozehrávat.
82'
Bilbao se dožadovalo faulu u postranní čáry marně. Ibiza vhazuje na vlastní polovině hrací plochy.
81'
Ibiza z následného centru nezahrozila. Na tahu je Bilbao, ale rýsuje se nám remíza po základní hrací době.
80'
Hezkou kombinaci Ibizy zakončil střelou z hranice vápna Ekain, jehož utažený pokus musel Ezkieta vyrazit na rohový kop!
79'
Střídání v týmu UD Ibiza: ze hřiště odchází Sibo, přichází Ekain.
79'
Střídání v týmu UD Ibiza: ze hřiště odchází López, přichází Grima.
77'
Ibiza drží soupeře zkrátka, ale už se začíná projevovat únava domácí jedenáctky, která bojuje ze všech sil.
76'
Následný útok domácím nevyšel. Ztráta míče nabízí další šanci Bilbau, které kombinuje na útočné polovině.
75'
Ibiza rozehrála zajímavou standardku, na jejímž konci po sérii přihrávek centroval domácí hráč a jeho pas soupeř zablokoval. Ibiza dožadovala penalty za hraní rukou, ale marně.
75'
Žlutou kartu vidí střídající Dani García (ATB), který zastavil rodící se brejk domácích.
74'
Ibiza už se soustředí zejména na obranu, zatímco oživená sestava Bilbaa naplno kombinuje. Williams byl zastaven na hranici vápna, ale penalta se k údivu hostujícího útočníka nepíská.
73'
Bilbao z centru nezahrozilo, přesto následně z levé strany pálil Williams, jenž poslal míč do boční sítě.
72'
Vzápětí Sibo (IBI) svým skluzem zastavuje soupeře a nabízí hostům zajímavý přímý kop.
72'
Bilbao zamklo domácí v jejich šestnáctce, ale střela zpoza vápna byla zablokovaná bránícím hráčem.
71'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Vencedor, přichází D. García.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Balenziaga, přichází Yuri.
70'
Germán sebral centr do šestnáctky, po němž po zemi rozehrává další útočnou akci svého mužstva.
69'
Obléhání končí nepřesnou kombinací domácích, kteří se znovu musí sešikovat na vlastní polovině.
68'
Tentokrát přetažený centr na zadní tyč vracel domácí hráč do ohně, odkud ho hosté odvrátili. Hra však pokračuje kolem jejich vápna.
67'
Což by nemuselo platit v následujícím případě, jelikož domácí rozehrávají další rohový kop, ze kterého před chvílí udeřili. I když z ofsajdu.
66'
Ibiza se opravdu nevzdává, jenže její dosavadní snaha byla prozatím marná.
65'
Ibizu může tato (ne)gólová akce alespoň povzbudit v další ofenzivě, ale znovu se hra stěhuje na domácí polovinu.
64'
Obrovská euforie na straně Ibizy byla ukvapená! Na centr si na hranici vápna vyskočil Lara, jenž poslal míč k levé tyči a rozvlnil síť, ale sudí odmával ofsajd domácího hráče, který stál v dráze střely! Velmi kruté pro domácí, sporná situace.
63'
Ibiza však zachytila soupeřovu rozehrávku a může zahrozit z rohového kopu.
62'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Villalibre, přichází Williams.
61'
Ibiza se neúspěšně snaží prosadit po pravé straně, zatímco Bilbao vybojovalo autové vhazování.
60'
Na míči je převážně Bilbao, které si svou aktivitou vybojovalo už několik faulů, ale z posledního přímého kopu nezahrozilo.
58'
Na tahu je Ibiza, která je ve druhém poločasu zatím bezzubá a neškodná.
57'
K exekuci přímého kopu se postavil Muniain, jenž zakroutil míč nad zdí a také nad břevnem domácí branky!
56'
Na hranici vápna se skácel k zemi Raúl García, což sudí posoudil jako faul! Hodně nebezpečný přímý kop pro Bilbao!
55'
Ibiza se vymanila z tlaku, jenže nakopnutý míč doskákal jen k Ezkietovi. Bilbao v poklidu rozehrává.
54'
Centrovaný míč nedokázal Villalibre zkrotit, proto míč končí v zámezí a rozehrávkou domácího brankáře.
53'
A může být hůř, protože hosté si vybojovali faul u levé postranní čáry. Žlutá karta pro Davida Goldara (IBI).
52'
Villalibre vybojoval svou akcí po levé straně rohový kop, na jehož konci se na zadní tyči vyšvihl do vzduchu RAÚL GARCÍA a přesnou hlavičkou vyrovnal!
51'
To se jí nakonec nepodařilo, protože po nepřesné přihrávce končí míč v zámezí. Bilbao ale po vhazování ztrácí míč.
50'
Ibiza se marně tlačí na soupeřovu polovinu. Musí trpělivě rozehrávat až od svých obránců a na vlastní polovině.
49'
Villalibre se na polovině hřiště pokusil přetlačit soupeře, ale pomohl si nedovoleným zákrokem.
47'
Nákop na velké vápno hostující defenziva odvrací, López se do zakončení neprodral.
46'
V úvodu druhého poločasu je na míči Ibiza, jenže se jí nedaří dostat na útočnou polovinu.
46'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Sancet, přichází Muniain.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Morcillo, přichází R. García.
46'
Útulným stadionem zní hvizd sudího, který ukončuje první poločas. Outsider z Ibizy potvrzuje, že chce v brzké době vyletět ve španělské hierarchii a po úvodní části vede 1:0 díky pěkné trefě Gonzáleze Péreze. A nutno říct, že zaslouženě, protože v určitých úsecích byla lepším a minimálně důstojným soupeřem.
45+1'
45+1'
Opravdu tomu tak bylo, jenže zakroucený míč domácí defenziva v pohodě odvrátila.
45+1'
Hra pokračuje dalším domácím faulem, po němž Bilbao ještě rozehraje slibný přímý kop. Zdá se, že Berenguer bude z úhlu centrovat.
45'
Rozhodčí znovu přerušuje hru, protože po vzdušném souboji s Castelem zůstal ležet na trávníku hostující hráč.
44'
Ibiza vzápětí vybojovala míč zpět, dokonce vyslala velmi zajímavý centr do vápna, kde jí byl odpískán ofsajd.
44'
Rychlou rozehrávku hosté vystihli, načež odvrátili na druhý roh, po němž domácí nezahrozili.
43'
V závěru poločasu se do ofenzivy vydala Ibiza, která Ezkietu neohrozila, přesto si vybojovala alespoň rohový kop.
42'
Brejk Bilbaa zastavuje Lara, který v souboji se soupeřem vybojoval autové vhazování na vlastní polovině.
41'
Ibize se nedaří uklidnit hru a přenést hlavní dění na polovinu Bilbaa, které dobře napadá domácí rozehrávku.
40'
Moc nechybělo! Lekue vlétl po pravé straně do vápna, načež proti němu vyběhl Germán a na štěstí pro domácí následnou přihrávku na malé vápno odvrátil domácí bek. Kdyby to nestihl, hosté doráželi do prázdné branky.
39'
V posledních minutách je mírně aktivnějším mužstvem Bilbao, které operuje na útočné polovině, ale do zakončení se nedostává.
38'
Zakroucený centr na zadní tyč si našel Germán, jenž sebral míč ze vzduchu a v poklidu rozehrává.
37'
A máme tu první žlutou kartu zápasu, kterou dostává González Rubén (IBI), jenž zezadu přišlápl Villalibreho.
36'
Bilbao se pokouší uspět vysokými a dlouhými nákopy na ofenzivní hráče, leč marně. Zadáci Ibizy tyto míče bezpečně odvracejí.
35'
K zakončení se čerstvý vítěz Superpoháru nedostal, protože je mu odpískán útočný faul ve vápně.
34'
Bilbao se po chvíli vrací k vápnu soupeře, kde neohrozilo branku. Vzápětí však dostává další šanci z rohového kopu.
33'
Vzápětí přichází nepřesná rozehrávka a chyba, kterou Bilbao nepotrestalo. Útočnou akci hostů zastavuje faul na Lópeze.
33'
Ibiza získala alespoň odražený míč, díky kterému v poklidu rozehrává ze své poloviny.
32'
Castel se vydal do úniku po levé postranní čáře, kde ho zastavil faul bránícího hráče. Domácí však z přímého kopu nezahrozili.
31'
Centr na přední tyč domácí odvrátili a poradili si také s následnými dvěma zakrouceným míči. Ibiza rozehrává.
30'
Domácí hráč už opouští hřiště po svých, načež se hosté chystají na rohový kop!
29'
U vlastního vápna zůstává ležet Sibo, jenž zablokoval střelu soupeře, která ho zřejmě zasáhla do citlivých míst.
28'
Do zakončení se hnal opět Pérez, ale druhý gól nepřidal, protože ho čárový sudí načapal v ofsajdu.
27'
Bilbau se podařilo dostat Ibizu pod tlak při její vlastní rozehrávce, přesto se domácí vymanili a operují na útočné polovině.
26'
Hra se znovu přesunula na polovinu Bilbaa, kde se do vápna prodral Castel, ale v souboji s obráncem mu míč odskočil do Ezkietova náručí.
25'
Bilbao se znovu vydalo do zajímavého přečíslení, na jehož konci vyslalo centr do vápna, který domácí obránce odvrátil.
23'
Bilbao zatlačilo soupeře do jeho vápna, až se ze střední vzdálenosti opřel do míče Vesga a povedenou střelou těsně vedle levé tyče protáhl Germána!
22'
Ibiza však zachytila míč a vydala se do rychlého brejku, na jehož konci nabíhal za obranu Castel, ale domácí útočník vybíhal z ofsajdu.
21'
Bilbao útočí pomalu, přesto se mu podařilo dostat až k vápnu, v jehož blízkosti vhazuje.
20'
Domácí se vzápětí zahnali do zámezí, proto Ezkieta rozehrává výkopem od své branky, po němž útočí Bilbao.
19'
Ibiza reaguje dalším zajímavým útokem, kterým si vybojovala vhazování na útočné polovině.
18'
Villalibre s hezky narazil míč se spoluhráčem, který ho vyslal do vápna, jenže před zakončením hostujícího hráče stihl odvrátit míč navrátivší obránce.
18'
Zajímavý centr na přední tyč chtěli zakončit dva hráči Bilbaa, jenže v souboji s obránci usměrnili míč do zámezí.
17'
Sibo si na přední tyči pohlídal centr, který odvrací na rohový kop. Bilbao má další pokus zahrozit.
17'
Krátce po rozehrání domácí faulují. Zajímavý přímý kop pro hosty!
16'
Centr od levé postranní čáry je sražen do autu. Bilbao vhazuje v blízkosti soupeřovy šestnáctky.
15'
Beznadějný nákop za domácí obranu doskákal jen ke Germánovi, jenž sebral míč do svých rukavic a rozehrál.
14'
Z centrovaného míče Ibiza nezahrozila. Do útoku se žene znovu Bilbao, které by mělo zabrat.
14'
Ibiza je od začátku zápasu aktivnějším týmem a útočí i nadále! Domácí si díky své akci po pravé straně vybojovali rohový kop.
12'
Tým Ibiza právě vstřelil branku!
Nečekané a zasloužené vedení domácích je na světě. JAVIER PÉREZ krásně táhl míč středem hřiště, a přestože byl obklopen soupeři, dokázal vyslat parádní střelu, která zaplula k pravé tyči Ezkietovy branky.
11'
Ibiza útočí z brejkové situace! Bilbao se zatím úspěšně brání.
10'
Bilbao přeneslo hru na pravou stranu, odkud přiletěl centr, jenž si Germán bez problémů sebral.
10'
Následný nákop zastavuje ofsajjd domácích. Na tahu je Bilbao, které útočí podél levé postranní čáry!
9'
Domácí se přece jen dostali k brance, a přestože nezakončili, vybojovali si rohový kop. Centr na zadní tyč však letěl do míst, kde nikdo v modrém dresu nestál.
7'
Ibiza už operuje na polovině soupeře, jenže se mu nedaří dostat do zakončení.
5'
Trápení domácích při přechodu na polovinu Bilbaa pokračuje, ale situaci jim aktuálně usnadňuje soupeřův faul ve vzdušném souboji.
4'
Neúspěšný centr za obranu sbírá Germán, který okamžitě rozehrává a nakopává míč na útočnou polovinu.
3'
Ibize se nedaří přejít půlící čáru, zatímco Bilbao zahrozilo po pravé straně, ale přízemní centr na přední tyč domácí defenziva odvrátila.
2'
Domácí neuspěli ani podruhé, jenže vzápětí zachytávají dlouhý nákop hostujícího celku.
1'
Úvodní výpad Ibizy po levé straně skončil ztrátou míče a následným faulem, po němž centr Bilbaa nevyšel.
1'

UD Ibiza: Germán – López, Goldar, Rubén, Morillas – Molina, Pérez – Davo, Sibo, Lara – Castel
Náhradníci: Kellyan – Rodado, Vázquez, Grima, Cirio, Pérez, Pardo, Ekain, Batanero

Athletic Bilbao: Ezkieta – Lekue, Nuňez, Yeray, Balenziaga – Berenguer, Vencedor, Vesga, Morcillo – Sancet, Villalibre
Náhradníci: Simón – Ibai, Williams, Muniain, D. García, Yuri, De Marcos, Capa, R. García

Rozhodčí: González – Rodríguez, Bárcena.
Domácí mají průměr 1,5 gólu na ligové utkání, ale pro Bilbao může být varováním předchozí kolo, v němž Ibiza nastřílela pět gólů Vigu a slavila překvapivý postup do dalšího kola.
Ambiciózní Ibiza se však nemusí prvoligového celku bát. Ve třetí lize v aktuální sezoně neprohrála a z deseti zápasů jich vyhrála osm! Tým, který spatřil světlo světa v roce 2015 a do třetí nejvyšší soutěže se rychle propracoval z páté ligy, už v cestě španělským pohárem vyřadil po výhře 5:2 také Celtu Vigo!

Bilbao půjde do dnešního utkání povzbuzené o triumf v Superpoháru, v jehož finále zdolalo Barcelonu 3:2 po prodloužení. Athletic byl na pokraji vyřazení, ale v závěru zápasu dokázal vyrovnat a v nastavení rozhodla o výhře parádní střela Iňakiho Williamse.
Vítám všechny fanoušky fotbalu! Španělský pohár nám včera nabídl senzační vyřazení Realu Madrid, na které se od 19 hodin pokusí navázat Ibiza, jež přivítá favorizované Bilbao.