Házená - Extraliga muži - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Strakonice - 26. listopadu 2017   10:30

Karviná
Karviná
1' Piątek  • 2' Piątek  • 3' Zbránek  • 4' Zbránek  • 9' Brůna  • 10' Piątek  • 10' Nedoma  • 13' Zbránek  • 14' Brůna  • 15' Brůna  • 16' Nedoma  • 17' Drzyzga  • 18' Monczka  • 20' Monczka  • 22' Drzyzga  • 23' Plaček  • 25' S. Mlotek  • 32' Solák  • 33' Solák  • 34' Nedoma  • 37' S. Mlotek  • 40' Drzyzga  • 41' Solák  • 44' S. Mlotek  • 45' Wozniak  • 46' Solák  • 47' Solák  • 47' Drzyzga  • 49' Nedoma  • 50' Plaček  • 52' Solák  • 54' Monczka  • 56' T. Mlotek  • 59' T. Mlotek  • 60' Ji. Užek
38:26
(19:12)
Strakonice
Strakonice
9' Zbiral   • 11' Krejčí   • 12' Zbiral   • 12' Krejčí   • 18' Pek   • 24' Krejčí   • 27' Zbiral   • 29' Krejčí   • 30' Mošovský   • 31' Krejčí   • 32' Krejčí   • 33' Samek   • 35' Mošovský   • 36' Samek   • 43' Mošovský   • 46' Zbiral   • 47' Mošovský   • 48' Mošovský   • 50' A. Nejdl   • 51' Zbiral   • 58' Pek   • 59' Zbiral
Karviná
Deml, Dvořáček
Strakonice

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký den a u dalších on-line přenosů na počtenou.
HCB Karviná – HBC Strakonice 1921 38:26 (19:12)

Nejvíce branek: Solák 6, Monczka 5/2, Drzyzga 4 – Mošovský 9/4, Krejčí 6, Zbiral 6.
Rozhodčí: Deml, Dvořáček.
Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/4.
Vyloučení: 7:9.
A utkání právě skončilo. Karviná si po zcela jasné průběhu dokráčela pro pohodlné vítězství. Po prvním poločase, který v podstatě rozhodl o vítězí utkání si HCB drželo svůj náskok, který postupně ještě navýšilo.Hostům nepomohlo ani devět branek Martina Mošovského. Domácí střelci si své góly rozdělili poměrně rovnoměrně a předvedli velmi dobrý týmový výkon, který karvinské publikum dokázalo ocenit. Nejlepším střelcem Baníku se stal Dominik Solák se šesti góly. Dva body tedy po zásluze zůstávají v Karviné.
60'
Jiří Užek v posledních vteřinách dává svou první branku a upravuje na 38:26.
60'
Vyloučení v týmu HBC Strakonice 1921 (Martin Mošovský).
59'
Gól vstřelil tým HBC Strakonice 1921 (Michal Zbiral).
59'
Brankář Jareš je poté vyloučen na dvě minuty za své projevy z frustrace.
59'
Gól vstřelil tým HCB Karviná (Tomáš Mlotek).
58'
Nemanja Marjanović to už nevydržel a na lavičce domácích se postavil a vyčítá sudím jejich výroky. K němu se přidali poté i domácí fanoušci, kteří hlasitě pískají na rozhodčí dnešního duelu.
58'
Gól vstřelil tým HBC Strakonice 1921 (Tomáš Pek).
57'
Adam Wozniak je opět vyloučen v dnešním duelu. Další kontroverzní výrok sudích rozvířil emoce na domácí lavičce.
56'
Poslední oddechový čas si vybírá hostující lavička.
56'
Tomáš Mlotek využil rozhozené obrany Strakonic – 36:24.
55'
Domácí lavička se opět diví dalšímu výroku sudích, kteří teď trochu nesmyslně přerušili hru. Nicméně Karviná lacinou chybou v útoku o míč přišla.
54'
Marek Monczka trefuje z autu i za pomocí teče Martina Močovského přes celé hřiště prázdnou bránu Strakonic.
53'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým HCB Karviná (Marek Monczka).
53'
Vyloučení v týmu HBC Strakonice 1921 (Adam Vrchlavský).
52'
Tak pozor, méně vídaný jev v dnešním duelu. Martin Mošovský selhal, tentokrát ze sedmimetrového hodu.
52'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Matěj Nantl).
52'
Dominik Solák v dalším rychlém brejku nedal Jarešovi žádnou šanci. Domácí diváci si dnešní utkání užívají.
51'
Krásnou přihrávku Jareše zachytil Michal Zbíral na brankovišti a tvrdou ranou překonal Mokroše.
50'
Jan Plaček ovšem vzápětí reaguje svou druhou brankou. Vedení Karviné poté narostlo na rozdíl devíti gólů.
50'
Adam Nejdl krásnou střelou vymetl horní roh karvinské brány.
49'
Strakonická lavička si následně vyžádala další oddechový čas na poradu.
49'
Miroslav Nedoma ovšem z rychlého brejku reaguje. Karviná pohodlně kráčí za výhrou a vede již 31:22.
48'
Gól vstřelil tým HBC Strakonice 1921 (Martin Mošovský).
47'
Marek Drzyzga z levého křídla dává jubilejní třicátý gól Karviné.
47'
Kdo jiný než Martin Mošovský. Jeho další branka znamená snížení na 29:21.
47'
Gól vstřelil tým HCB Karviná (Dominik Solák).
46'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Michal Brůna).
46'
46'
Dominik Solák využil dvojnásobnou početní výhodu a pohodlně z brankoviště prostřeluje Mráze.
45'
Vyloučení v týmu HBC Strakonice 1921 (Jan Schwarz).
45'
Martin Mošovský dnes táhne svůj celek a další proměněnou sedmičkou snižuje na 27:19.
45'
Vyloučení v týmu HBC Strakonice 1921 (Roman Marienka ml.).
45'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Marek Monczka).
45'
Adam Wozniak se prosadil na brankovišti a dává 18. gól Strakonic.
44'
Slavomír Mlotek parádním podstřelem nedal Mrázovi žádnou šanci. To byla opravdu povedená rána domácího hráče.
43'
Martin Mošovský přidává svou další branku a upravuje skóre na 25:18.
42'
Zdychynec se objevil snad poprvé na palubovce a svou střelou prověřil Mokroše. Byť neuspěl, tak hosté zůstanou u míče.
41'
Dominik Solák měl před sebou doslova dálnici a také toho využil. Karviná opět zvýšila svůj náskok na rozdíl osmi gólů.
40'
Marek Drzyzga využil pěkné sehrávky do křídla a z této pozice se ranou na zadní tyč už nemýlil.
39'
Mlotek oslovil krásnou přihrávkou do křídla Nedomu. Ten ovšem ztroskotal na výborném zákroku Mráze.
39'
Vyloučení v týmu HBC Strakonice 1921 (Tomáš Pek).
38'
Mošovský fauloval při střelbě Nantla. Následovat bude devítimetrový hod.
37'
Slavomír Mlotek výtečnou ranou ze střední spojky z devíti metrů prostřelil hostujícího gólmana.
36'
Tomáš Samek využívá přesilovku a svou brankou z hranice brankoviště snižuje na 22:17.
35'
Wozniak a celá lavička se diví dalšímu vyloučení domácích. Nicméně s výrokem sudích nic neudělají a musí ho i tak přijmout.
35'
34'
Nedoma po krásné nahazovačce zvyšuje na 22:15.
33'
Tomáš Samek je dalším úspěšným střelcem Strakonic. 21:15 z pohledu domácích.
33'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Jan Zbránek).
33'
Dominik Solák parádní ranou ze země vymetl horní roh hostující brány.
32'
Michal Krejčí je znovu úspěšný z pravého křídla. Nyní překonal Mokroše střelou na bližší tyč.
32'
Dominik Solák reaguje svou první branku v zápasu a přidává dvacátou branku Baníku.
31'
Gól vstřelil tým HBC Strakonice 1921 (Michal Krejčí).
31'
Druhý poločas začne přibližně v 11:16.
Je za námi první poločas utkání. V jeho úvodu si Karviná vypracovala vedení o čtyři branky, ale poté poté se hosté dostali až na rozdíl jediného gólu. Tato situace se poté ještě opakovala, ale poté již dominovali domácí. Ti své vedení navyšovali i díky čtyřgólovému příspěvku Michala Brůny. Hosté se navíc poté i přes několik vyloučení nedokázali přes dobrou obranu Baníku prosadit, a tak si domácí odnášejí do kabin náskok 19:12.
30'
30'
Tak to byla opravdu lahůdka! Mošovský po rozehrávce devítky se k bráně otočil zády a neskutečnou zadovkou vymetl horní roh Marjanovićovy brány.
30'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Tymoteusz Piątek).
30'
Probíhá poslední minuta prvního poločasu.
29'
Kraina poté po těžké přihrávce od Marjanoviće do trháku přešlápl a z následného útoku se Michal Krejčí po proskoku dokázal prosadit a dát tak jedenáctý gól hostů.
28'
Těžkou přihrávku o zem od Brůny nemohl Plaček zachytit. Míč je se poté ocitl v zámezí a hosté mohou opět snížit.
27'
Zbíral reaguje na předchozí branku Brůny a po své jeho další střele musí Marjanović lovit míč ze své sítě podesáté.
26'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým HCB Karviná (Michal Brůna).
26'
25'
Před Slavomírem Mlotkem se otevřelo moře prostoru na středu hřiště, čehož domácí hráč dokázal využít ke vstřelení 18. branky.
24'
Hraniční zákrok na brankovišti se nepískal, což znovu rozproudilo domácí lavičku. Navíc poté zůstává ležet na palubovce Adam Wozniak, který byl přilehnut jedním z hostujících hráčů a s krvavým zraněním v obličeji odchází do šaten.
24'
Michal Krejčí další nenápadnou střelou z pravé spojky trefuje přesně k vzdálenější tyči.
23'
Trenér Strakonic na tuto situaci reaguje oddechovým časem.
23'
Jan Plaček následně utekl hostující obraně a dává z dalšího rychlého kontru sedmnáctou branku Baníku.
22'
Michal Brůna vybojoval míč v souboji se svým protihráčem a poté by faulován. Rychle však rozehrál vpřed na rozběhnutého Marka Drzyzgu, jenž už další trhák dokázal proměnit.
21'
Marek Monczka poté střelou o tyč proměnil nařízenou sedmičku. Náskok Baníku tak již narostl na sedm gólů.
20'
Marek Monczka následně z levé spojky dává svou druhou branku. Diskuze jak na hřišti, tak i na lavičce rozvířil zákrok na střílející Monczku, který rozhodčí vyhodnotili jako čistý.
19'
Solák sice výborně našel v rychlém brejku Drzyzgu, ale ten poté tváří v tvář Jarešovi selhal. Nicméně Karviná zůstane i nadále u míče.
18'
Marek Monczka se také zapisuje mezi střelce. Jareše překonal po pěkné kličce a následné střele z hranice brankoviště.
18'
Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Michal Brůna).
18'
Tomáš Pek se následně probil až na brankoviště, odkud snižuje na 12:8.
17'
Marjanović vynikající přihrávkou vybídl v trháku ke skórování Marka Drzyzgu a ten se již v této situaci nemýlil.
16'
Vyloučení v týmu HBC Strakonice 1921 (Tomáš Samek).
16'
Nedoma další technickou ranou, tentokrát z pravého křídla překonal hostujícího brankáře.
16'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým HBC Strakonice 1921 (Martin Mošovský).
15'
Vyloučení v týmu HBC Strakonice 1921 (Michal Zbiral).
15'
Michal Brůna technickou střelou z rychlého brejku překonává podesáté hostujícího brankáře.
14'
Michal Brůna v dalším útoku přidává další branku Karviné. Ta vede opět o tři góly.
13'
Zbránek poté vrací dvoubrankový náskok Karviné, která se bude muset zase bránit.
12'
Michal Krejčí po ztrátě domácích v útoku snižuje z rychlého brejku na rozdíl jediného gólu.
12'
11'
Krejčí takovou nenápadnou střelou z pravé spojky překvapil Marjanoviće, který míč neudržel v rukou a následně mu propadl do sítě.
10'
Sotva hosté stáhli náskok soupeře, tak je to opět o 4 branky. Nedoma totiž proměnil po dlouhé přihrávce trhák Karviné.
10'
Piątek znovu ukořistil míč na brankovišti a zvyšuje na 6:3.
9'
Michal Brůna ovšem nenechal s odpovědí dlouho čekat a z pravé spojky prostřelil Jareše.
9'
Zbíral poté přibližuje hosty na jedinou branku po úspěšném rychlém trháku.
8'
Mošovský se ani podruhé nemýlil snížil na rozdíl dvou branek.
8'
Na hřišti se nyní rozbouřily vášně po dvou tvrdých zákrocích na obou stranách. Vyústila z toho další sedmička pro Strakonice.
7'
Mošovský byl následně úspěšné z nařízeného sedmimetrového hodu.
7'
Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Tymoteusz Piątek).
7'
Následuje sedmička pro hostující celek.
6'
Strakonice stále čekají na první branku a nyní k tomu budou mít další šanci po nepovedeném nahození do brankoviště.
5'
Piatek se na brankovišti neprosadil a následně dostává žlutou kartu hostující Samek.
4'
Jan Zbránek se poté dostal do rychlého brejku, který zakončil nekompromisní střelou.
3'
Žlutá karta pro tým HBC Strakonice 1921 (Michal Krejčí).
3'
Gól vstřelil tým HCB Karviná (Jan Zbránek).
2'
K Timoteuszi Piątekovi se míč odrazil po sražené střele ze středu a ten opět z hranice brankoviště dává svou druhou branku.
2'
Nemanja Marjanović předvedl první výborný zákrok, když zneškodnil nahazovačku z pravého křídla.
1'
Žlutá karta pro tým HBC Strakonice 1921 (Michal Zbiral).
1'
Timoteusz Piątek dostal výbornou přihrávku do pivota, kde si míč zpracoval jednou rukou a následně jej uklidil do sítě.
1'
Oba týmy byly právě představeny a nyní už nic nebrání tomu, aby utkání začalo.

HCB Karviná: Mokroš, N. Marjanović – Brůna, Monczka, Kraina, Piątek, Plaček, Drzyzga, Wozniak, S. Mlotek, Solák, T. Mlotek, Nantl, Zbránek, Nedoma, Ji. Užek.

HBC Strakonice 1921: Jareš, Mráz – Schwarz, A. Nejdl, Zdychynec, Pek, Landsinger, Mošovský, Marienka ml., Vrchlavský, Samek, Zbiral, Krejčí.

Vzájemná utkání

Oba týmy spolu doposud nesehrály žádný vzájemný zápas, a tak je dnes čeká střetnutí z kategorie premiérových.
HBC Strakonice 1921

Strakonicím se zatím určitě nevede podle jejich představ. Z devíti duelů zvítězili jen dvakrát a s 5 body uzavírají tabulku házenkářské extraligy.
Navíc jsou nejhorším mužstvem i co se týká defenzivní a ofenzivní činnosti. Skóre 219:261 není příliš lichotivá vizitka a rozhodně tedy mají co zlepšovat.
Na palubovkách soupeře to rovněž není žádná sláva. Po čtyřech zápasech se se ziskem 2 bodů usadili na 11. příčce v tabulce venkovních celků ligy.

HCB Karviná

Házenkáři Baníku Karviná v dosavadním průběhu odehráli devět zápasů, ve kterých si na své konto připsali 11 bodů a náleží jim tedy 5. místo v extralize.
Karvinští sice mají po devíti kolech jeden z nejlepších útoků, když dokázali nastřílet hned 263 branek, zároveň jim to však skřípe v obraně. Doposud totiž inkasovali 254 gólů a v tomto ohledu patří naopak k nejhorším mužstvům soutěže.
Před vlastními fanoušky se Baník představil již pětkrát a z těchto duelů nasbíral 7 bodů. Ty mu stačí k 5. pozici v tabulce domácích týmů.

18.11.2017 Zubří – Karviná 33:26
12.11.2017 Karviná – Jičín 30:23
1.11.2017 Frýdek-Místek – Karviná 26:32
15.10.2017 Karviná – Lovosice 26:26
8.10.2017 Karviná – Kopřivnice 36:29
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.