Házená - Extraliga muži - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Lovosice - 21. listopadu 2018   18:00

Karviná
Karviná
7' Drzyzga  • 8' Nantl  • 10' Monczka  • 11' Nedoma  • 12' Monczka  • 16' Solák  • 18' Chudoba  • 19' Drzyzga  • 20' Drzyzga  • 24' Monczka  • 25' N. Marjanović  • 26' Chudoba  • 29' Chudoba  • 31' Nedoma  • 33' Nedoma  • 36' Solák  • 39' Nedoma  • 40' Monczka  • 41' Chudoba  • 44' Nedoma  • 45' Chudoba  • 46' M. Brůna  • 48' Monczka  • 49' Chudoba  • 51' Monczka  • 52' Chudoba  • 53' Nedoma  • 59' Nedoma  • 60' Nedoma
33:32
(14:13)
Lovosice
Lovosice
1' Klimt   • 3' J. Motl   • 9' Klimt   • 12' Jonáš   • 14' Bouček   • 15' Jonáš   • 16' Jonáš   • 17' J. Motl   • 20' J. Motl   • 27' Klimt   • 28' J. Motl   • 33' Rangl   • 34' Malý   • 36' Konárik   • 37' Malý   • 38' Bouček   • 39' Malý   • 43' Rangl   • 44' Jonáš   • 45' Klimt   • 46' Jelínek   • 47' Malý   • 49' Jonáš   • 50' Klimt   • 54' Jonáš   • 55' J. Motl   • 55' Jonáš   • 58' Jonáš   • 59' Malý   • 60' Malý
Karviná
Hájek, Macho
hala STaRS, Karviná
742 diváků
Lovosice

HCB Karviná – HK FCC Město Lovosice 33:32 (14:13)
Nejvíce branek: Monczka 10/4, Nedoma 8, Chudoba 7 – Jonáš 8, Klimt 7/2, Malý 6. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 4/4 – 5/2. Vyloučení: 3:6. Diváci: 742.
Karviná se tímto vítězstvím opět dostává do dvoubodového náskoku na čele tabulky, navíc bude mít po dohrání tohoto kola stále jeden zápas k dobru. Lovosice prohrály i páté utkání venku a zůstávají páté, o bod před Kopřivnicí.
To vše před zraky 742 diváků.
Neskutečné drama až do samotného konce nabídl druhý poločas. Karviná v něm ještě jednou vedení ztratila, ale rychle si ho vzala zpět a začala budovat náskok, který se po sérii skvělých zákroků Marjanoviće vyšplhal na čtyřbrankový, když zbývalo do konce 7 minut. Jenže vlastními chybami vrátli domácí soupeře do zápasu a museli se strachovat až do konce. Vyrovnání však nepřipustili, takže nakonec těsně uhájili domácí bezchybnou bilanci v této ligové sezóně. Jedním z klíčových faktorů byla i úspěšnost sedmiček, Karviná dala všechny čtyři, kdežto hosté si z pěti šancí třikrát vylámali zuby na brankáři.
60'
Závěrečné sekundy domácí zvládli udržet míč a vítězí.
60'
12 sekund před koncem z pravého křídla uspěl Malý, ale to asi na body stačit nebude.
60'
Už je na střídačce, může se hrát.
60'
Ale nehraje se, na palubovce leží právě Drzyzga, který asi dostal koňara.
60'
Drzyzga je 23 sekund před koncem vyloučen.
60'
Nedoma prošel středem obrany jako nůž máslem a dává již sedmý gól ve druhé půli, celkově osmý. Karviná znovu vede o dva, zbývá 40 sekund!
59'
Na konci 59. minuty se trefuje Malý, drama pokračuje.
59'
V časové tísni dokázali Slezané skvěle uvolnit Nedomu, který si dal opravdu hodně záležet. Karviná vede o dva, chybí minuta a půl.
59'
Užek v souboji o míč faulován, úprava palubovky.
58'
Již v plném počtu měl místo před sebou Jonáš a osmým gólem snižuje.
57'
Velmi důležitou sedmičku o zem proměňuje Monczka, pro kterého jde o desátý gól v zápase.
57'
Faul na Užka na brankovišti při střelbě, sedmička.
57'
Sehrávka na Motla do křídla, ale ten přešlápl.
56'
Prostrčení na pivota nevyšlo. Užek míč nezachytil a Rangl po rozehrávce mizí na střídačku.
56'
Monczka sice parádním náskokem před obranou trefil jen pravou tyč, ale vzápětí byl sražen Klimtem, který je za to vyloučen.
56'
Karviná reaguje posledním oddechovým časem.
55'
Po výborném zásahu Rangla se z pravé spojky prosadil Jonáš svým sedmým gólem v zápase a najednou je to jen o gól!
55'
Takže Motl pro jistotu doběhl až k brankovišti a dal gól do prázdné.
55'
Ani teď ale Karviná útok nezvládla.
54'
Jenže na Malého si počkal Brůna a místo trefy do prázdné branky je tu prorážení.
54'
Solák podstřelem trefuje břevno.
54'
Slezané znovu v sedmi bez brankáře.
54'
Jonáš dává hostům naději.
53'
Kterým se ani poté v útoku nevedlo. Na druhé straně ale Solák přešlápl, takže nezvýšil.
53'
Poslední oddechový čas Lovosic.
53'
Třicátý gól Karviná v zápase dává z brejku Nedoma a domácí vůbec poprvé vedou o 4 góly!
52'
Holubec znovu úplně volný na pivotu, ale Marjanović teď chytá jako bůh!
52'
Vzápětí se prosazuje Chudoba a Karviná znovu vede o tři góly.
52'
Holubec se otočil na brankovišti, ale levou nohou fantasticky zasáhl Marjanović!
51'
Monczka pohybem ošálil protihráče a trefil k pravé tyči.
51'
Karviná hraje bez brankáře.
51'
Druhý oddechový čas Karviné.
50'
Ani hosté ale v útoku neuspěli.
50'
Monczka trefuje prudkou ranou břevno, od kterého se míč odrazil až do stropu haly.
50'
Klimt naskočil na čáře sedmičky a o levou tyč snižuje.
49'
Chudoba se protáhl na brankoviště a prostřelil Rangla.
49'
Jonáš na nohou, hraje se.
49'
Jonáš se trefil z nepříliš jednoduché pozice do protipohybu brankáře a inkasoval přitom úder do obličeje. Rozhodčí faul neviděli, Jonáš leží na palubovce.
48'
Domácí dostali k dispozici po faulu na střílejícího hráče další sedmičku a Monczka je v nich dnes neomylný.
47'
Vzápětí Malý trefuje po zisku míče prázdnou branku přes celé hřiště.
46'
Pěkným obloučkem k pravé tyči dal gól Jelínek.
46'
Brůna se dnes poprvé zapsal mezi střelce.
45'
Marjanović se sice dokázal vrátit do branky, ale Klimt i tak rychle snížil.
45'
Chudoba uspěl ze střední spojky, opět v sedmi hráčích.
44'
Také hosté se rozhodli útočit v sedmi a Jonáš dal poměrně jednoduchý gól.
44'
Reparát domácí zvládli a Nedoma jim vrací tříbrankový náskok.
43'
Jenže vůbec to nezvládla a Rangl jako branář dává již druhý gól přes celé hřiště v tomto zápase.
43'
Ten vzápětí utekl na lavičku a Karviná hraje v sedmi.
43'
Solák srazil Klimtovu ránu na roh, po kterém opět zazářil Marjanović!
42'
Hosté pokračují v útoku.
42'
Druhý oddechový čas Lovosic.
42'
Tentokrát se již Lovci dostali ke sřele, ale Marjanović vyráží!
42'
Monczka se tím nenechal rozhodit a o zem k levé tyči dává gól! Do branky se vrací Rangl.
42'
Sedmička pro Karvinou, do branky ji jde chytat Hrdlička.
41'
Další chyba Lovosic a přichází o míč.
41'
Technická chyba hostů v útoku a Chudoba sám v brejku parádním zakončením z podstřelu dává gól.
40'
Monczka z protiakce vrací Baníku vedení.
40'
Jenže Kupa to vůbec nezvládl a Marjanović chytá už třetí sedmičku v zápase!
39'
Sedmička pro hosty, střílet jde z lavičky Kupa.
39'
Karviná v sedmi a dokázala dostat míč na Nedomu, který tentokrát nezaváhal.
39'
Vzápětí utekl do brejku Malý a Lovci znovu vedou!
38'
Bouček vystřelil z chůze ze střední spojky a vymetl levou šibenici.
38'
Užek střílel k levé tyči, ale Rangl tam byl připraven.
37'
Zablokovaná střela Nedomy, Slezané hrají dál.
37'
I Karviná je v plném počtu.
37'
Malý z pravého křídla dosáhl rukou až za Marjanoviće.
36'
Začíná 51 sekund dlouhá přesilovka Lovosic.
36'
Solák dal gól v době, kdy se trest hostů chýlí ke konci.
36'
Více místa při hře 5/5 rychle využil Konárik.
35'
Brůna poslal k zemi Klimta a je vyloučen. Ten chvíli klepal z palubovku, jako kdyby umíral, aby nakonec vyskočil na nohy jako rybička.
35'
Monczka sedmičku bezpečně proměňuje.
34'
Malý fauloval Drzyzgu, je vyloučen, k tomu sedmička.
34'
Malý se prosadil z pravé spojky.
33'
Tento útok již domácí využili. opět Nedomou.
33'
Rangl ihned sebral míč a také on zapisuje gól přes celé hřiště do prázdné branky!
32'
Sehrávka do křídla na volného Drzyzgu, jenže jeho střelu nohou ztlumil Rangl.
32'
Marjanović zastavil střelu pod své nohy a znovu utíká na střídačku.
31'
Karviná dokonce hrála v sedmi bez brankáře a Nedoma si seběhl na spojku a dal gól.
31'
Brůna sražen k zemi bez míče, domácí pokračují.
31'
Výhoz do druhého poločasu provede Karviná.
První poločas byl nabitý emocemi, výbornými zákroky i pěknými góly. Lovosice až do 24. minuty vedly, hlavně zásluhou skvělého Rangla v brance a produktivního Klimta v útoku. Karviná ale v závěru dokázala zabrat a otočit skóre, takže do kabin odešla s těsným náskokem. Ten však v tomto utkání vůbec nic neznamená a Lovosice mají blízko k prvním ligovým bodům v sezóně ze hřiště soupeře.
30'
30'
Lovosice prodlužovaly útok do poslední chvíle, ale rozhodčí jim 3 sekundy před koncem míč sebrali za pasivitu, čímž poločas ukončili.
30'
Znovu úřadují oba brankáři. Rangl přitom dostal míčem do obličeje a pro jistotu je na chvíli přerušena hra.
29'
Překvapivý prudký švih levačky Chudoby zaskočil i Rangla.
29'
Klimt tvrdou ranou z devítky nezaskočil domácího brankáře, který vyráží nad.
28'
Další nezvládnutý útok Karviné, chyba na levé spojce.
28'
Po chybném zakončení Slezanů měl volnou cestu přes celé hřiště Motl a nedal Marjanovićovi šanci. Je opět vyrovnáno.
27'
Klimt se jako buldozer dostal na brankoviště a pátým gólem v zápase snižuje.
26'
Ihned utekl do brejku Chudoba a po jednom náznaku posílá domácí do dvoubrankového náskoku.
26'
Lovosice kompletní, ale přichází o míč.
26'
Hosté opět v šesti, Jonáš si vykoledoval faul na Drzyzgovi.
25'
Jenže zmohli se na nepříliš prudkou střelu a Marjanović je trestá gólem přes celé hřiště do prázné branky! Gólem brankáře jde Karviná poprvé v zápase do vedení.
24'
Lovic v šesti bez brankáře.
24'
Monczka ranou o zem k pravé tyči po delší době vyrovnává.
24'
V souboji pivotů Franc fauloval Užka a je vyloučen.
24'
Monczka náskokem ze střední spojky neuspěl.
23'
Hosté zkazili dvě přihrávky za sebou a při té druhé je opustilo i štěstí.
23'
Lovosice si berou první oddechový čas.
23'
Rangl se nenechává zahanbit a rukama vyráží za branku střelu již kompletního soupeře.
22'
Nemo je v rauši a levou nohou skvěle vykopl i Motlovu semdičku!
22'
Skvělý dvojzákrok Marjanoviće, ale rozhodčí viděli při dorážce faul a je tu další sedmička.
21'
Další úspěšné zákroky obou brankářů.
20'
Drzyzga uspěl z levého křídla poté, co po souboji Monczky s Francem zůstal hostující pivot ležet.
20'
Sehrávka na volného Motla na levém křídle a technický oblouček, se kterým nemohl brankář nic dělat.
19'
Za faul na Motla je vyloučen Chudoba a napětí na hřišti pokračuje.
19'
Ještě před rozehráním musel ze střídačky lovosický Malý něco nehezkého pokřikovat, protože je vyloučen a hosté pokračují v oslabení.
19'
Drzyzga stahuje ztrátu na jeden gól z levého křídla a na hřišti opět vládnou emoce.
18'
Střela Trkovského sražena a Marjanović neměl problémy zasáhnout.
18'
Chudoba taktéž se středu rychle snižuje.
17'
Motl zvládl reparát, tentokrát tvrdou ranou ze středu k levé tyči.
17'
Jenže domácí z protiakce nesnížili, ačkoliv dostali míč do sítě. Je pískán přestupek na brankovišti.
16'
Motl neměl na levém křídle moc místa a netrefil branku.
16'
Solák seběhl na pravou spojku, povědil se do vzduchu a dal gól.
16'
Lavička Karviné reaguje prvním oddechovým časem.
16'
Znovu Jonáš, tentokrát lišáckým obloučkem! Lovosice vedou o 3 góly!
15'
Dlouhá pravá noha Rangla úřadovala u jeho pravé tyče.
15'
Jonáš trefil přesně z pravé spojky.
14'
Rangl dál deptá domácí střelce a hlavně díky němu Lovci od začátku zápasu vedou.
14'
Bouček se z levé spojky procpal ke střele a vyloženě procedil míč mezi nohama domácího brankáře.
13'
Jenže jeho spoluhráči v protiútoku vůbec netrefili branku.
13'
Marjanović zapisuje úspěšný zákrok proti již kompletnímu soupeři.
12'
Již se zdálo, že si Baník nedokáže vytvořit střeleckou pozici, až přes obranu naskočil Monczka a znovu vyrovnává k levé tyči.
12'
A právě Jonáš se nakonec prodral ke střele a v oslabení vrací hostům vedení.
11'
Lovosice v šesti a Jonáš si vykoledoval faul na Solákovi, který za to dostává žlutou kartu.
11'
Až ze třetí střely v zápase dává Nedoma první gól.
10'
Klimt je vyloučen za ostrý faul, po kterém na hřišti vybuchly emoce.
10'
Již v plném počtu hosté útočili, vykoledovali si faul, ale následný střelecký pokus Marjanović vyrazil.
10'
Nedoma sice z pravého křídla znovu ztroskotal na Ranglovi, ale Monczka v pokračování akce přeci jen dává gól.
9'
Z dorážky už ale Klimt trefil prostor mimo domácího brankáře.
9'
Klimta vychytal levou nohou Marjanović!
8'
Další sedmičkový faul Karviné. Tentokrát bez karty či vyloučení.
8'
Nantl přesto proměnil rychlý protiútok a domácí jsou zpátky v kontaktu.
8'
Hosté neuspěli v šesti bez brankáře, ale stihli se vrátit.
7'
Velmi rychle snižuje v přesilovce Drzyzga z levého křídla.
7'
Jonáš fauloval Užka a je vyloučen.
6'
Rána do stejného místa jako před chvilkou a Klimt dává i druhou sedmičku.
6'
Užek fauloval dalšího střílejícího hráče a také on dostává žlutou kartu. A sedmička k tomu.
5'
Další úspěšný zákrok Rangla, poté míč vybojovala obrana Lovců.
4'
Klimt hodil sedmičku k levé tyči a zvyšuje na rozdíl dvou branek.
4'
Nantl fauloval na brankovišti střílejícího hráče. Žlutá karta a sedmička.
3'
Skvělé zákroky obou brankářů. Nejprve Marjanović nepovolil hostům gól z brejku, vzápětí Nedoma z křídla opět nechal vyniknout Rangla.
3'
Hrající legenda lovosické házené Motl uspěl z levého křídla.
2'
Monczka chladnokrevně proměňuje sedmičku obloučkem přes hlavu brankáře.
2'
Kartu dostává Franc.
2'
Monczku napoprvé vychytal Rangl levou nohou, při pokusu o dorážku ale byl domácí hráč faulován. Sedmička a žlutá karta.
1'
Klimt vystřelil z běhu o zem a zaskočil Marjanoviće mezi nohy.
V brankách začínají Marjanović a Rangl.
1'
Středeční termín se bohužel odráží i v návštěvě, která je na karvinské poměry hodně nízká. Výhoz do prvního poločasu provedou Lovosice.
Právě probíhá slavnostní nástup obou týmů a představování jednotlivých hráčů. Domácí poněkud netradičně nastupují v černých dresech, hosté v modrošedé kombinaci.
Domácím bude na levém křídle chybět Jan Zbránek. ze základních sestav obou týmů je to nejcitelnější absence.

HCB Karviná: Mokroš, N. Marjanović – M. Brůna, Monczka, Růža, Piątek, Plaček, Chudoba, Drzyzga, Jan Užek, Solák, Zamarski, Mucha, Nantl, I. Stojanović, Nedoma.

HK FCC Město Lovosice: J. Hrdlička, Rangl – Holubec, Kupa, J. Motl, Bouček, Jelínek, Klimt, Trkovský, Konárik, Jonáš, Karlovec, Stach, Malý, Franc.

Rozhodčí: Hájek, Macho.
Vzájemné zápasy

Historie vzájemných zápasů Karviné a Lovosic je hodně bohatá, ale v poslední době se mnohem více daří Slezanům. Lovci čekají na vítězství nad Baníkem už 6 zápasů, naposledy se radovali ve čtvrtfinálové sérii sezóny 2016/17, kterou vyhráli 3:2. Od té doby prohráli všech 6 zápasů. V Karviné dokonce naposledy uspěli před více než 5 lety, 10. listopadu roku 2013. V následujících 9 utkáních na půdě soupeře získali jen jeden bod za remízu loni na podzim.
HK FCC Město Lovosice

Lovosice obhajují 4. místo z minulého ročníku, ale v této sezóně jsou zatím mužstvem dvou zcela odlišných tváří. Doma získaly v 6 zápasech plný počet bodů, ale venku se na 4 pokusy ještě neradovaly ani z jednoho. Sice prohrávají maimálně o 4 góly, ale prohrávají, ačkoliv jsou nejlépe střílejícím týmem soutěže. Prolomí nepříznivou bilanci na půdě mistra a lídra tabulky?

Aktuální bilance Lovosic:
10 zápasů, 6 vítězství, 4 porážky, skóre 300:287, 12 bodů a 5. místo v tabulce.

HCB Karviná

Ačkoliv proti mistrovské sezóně Slezané papírově lehce oslabili, v lize to zatím není znát. Pouze start do ročníku byl poněkud vlažnější a vyplynuly z něj porážka hned na úvod v Jičíně a později i remíza v Kopřivnici, ale jinak jsou stoprocentní a v posledních zápasech vítězí i většími rozdíly. Doma dosud neztratili ani bod a neradi by na tom něco měnili proti soupeři, kterému se venku zatím vúbec nedaří.

Aktuální bilance Karviné:
9 zápasů, 7 vítězství, 1 remíza, 1 porážka, skóre 269:229, 15 bodů a 1. místo v tabulce.

Brno – Karviná 22:31
Karviná – Zubří 30:23
Frýdek-Místek – Karviná 36:41
Karviná – Plzeň 24:22
Kopřivnice – Karviná 32:32
Vítejte u předehrávky 11. kola Strabag Rail Etraligy házenkářů. Úřadující mistr a vedoucí tým tabulky HCB Karviná v ní přivítá soupeře z 5. místa, HK FCC Město Lovosice. Jasným favoritem utkání jsou domácí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.