Dnes bylo k vidění krásné dramatické utkání, které končí nerozhodným stavem. Český tým odcházel po prvním poločase do šaten s náskokem jediné branky, ale makedonský reprezentační výběr nás držel na začátku druhého poločasu pod tlakem a dokázal otočit vývoj utkání na svou stranu. Makedonci dokázali vést převážnou většinu druhého poločasu. Český tým se dokázal přiblížit vždy na rozdíl jediné branky nebo remízy. V závěru utkání, ale často převzal situaci do svých rukou Pavel Horák, který dokázal v závěru druhého poločasu otočit vývoj utkání na stranu českých házenkářů. Makedonie ale dokázala opět srovnat a znovu převzít na svou stranu vedení na 24:23. V posledních 90 vteřinách ale dokázal český spasitel Radek Horák opět srovnat stav utkání, ale na tomto stavu se již do konce druhého poločasu nic nezměnilo. V dnešním utkání předváděl český tým radikálně odlišný výkon oproti zápasu s Rakouskem. V dnešním boji dokázal český tým fungovat ve všech směrech a bylo opravdu na čem stavět. Velkým přínosem v dnešním zápasu byl pro náš výběr Pavel Horák a Petr Štochl, kteří dokázali, že jsou důležitou součásti českého výběru. Za Makedonii exceloval opět Kiril Lazarov, který je největším tahounem makedonského celku. Nezapomínejte sledovat na našich on-line přenosech další utkání, které se nyní budou hrát. Martin Petřek
60
Druhý poločas skončil.
59
Makedonci se staví do řady. Filip Jícha bude házet z devítky, ale Jícha těsně minul bránu! (24:24)
59
Česká brána je volná. (24:24)
59
Konec oddechového času. Češi budou hrát v sedmi ! (24:24)
59
Oddechový čas si bere česká strana. (24:24)
59
A český tým podržel Petr Štochl. Probíhá posledních 10 vteřin utkání. (24:24)
59
Probíhá posledních třicet vteřin utkání! (24:24)
59
Konec oddechového času. (24:24)
59
Makedonský trenér pochopitelně reaguje oddechovým časem. (24:24)
58
Český házenkářský bůh v tomto utkání Pavel Horák úspěšně vyžívá český útok a srovnává stav utkání brankou ze spojky!! (24:24)
57
Pecakovski podstřelem přidává další branku Makedonie. (24:23)
56
Neuvěřitelné!! Za nerozhodného stavu chytá Petr Štochl sedmičku! Nyní si s ním Lazarov nedokázal poradit! (23:23)
56
Pavel Horák střílí v útoku pouze tyč. Ani Filip Jícha není proti brankáři Makedonie úspěšný. (23:23)
56
Makedonie ale hned srovnává. (23:23)
55
A opět nikdo jiný než Pavel Horák, který vrací českým házenkářům vedení brankou ze spojky! (22:23)
54
Pavlu Horákovi neklesá střelecké sebevědomí a i v oslabení přidává ze spojky branku za český výběr. (22:22)
54
Kiril Lazarov využil volného prostoru v české obraně a nemýlí se. (22:21)
53
Jakub Hrstka je hráč, který uměl házet sedmičky i v Zubří, což prokazuje i nyní!! (21:21)
53
Makedonie bude hrát dvě minuty v početní nevýhodě. Zároveň je proti Makedonii nařízen sedmimetrový hod. Sedmimetrový hod bude házet Jakub Hrstka! (21:21)
52
Ojleski vrací zpět Makedonii vedení brankou z křídla. (21:20)
52
A Pavel Horák prošel z postu spojky až na šestku a zasluhuje se o srovnání stavu utkání! (20:20)
51
Makedoncům signalizována pasivita. V útoku český výběr. (20:19)
51
Petr Štochl drží český výběr a čaruje v bráně! (20:19)
50
Pavel Horák prokličkoval mezi bránícími hráči z Makedonie a snižuje na rozdíl jediné branky. (20:19)
50
Konec oddechového času pro český výběr. (20:18)
50
Nyní si oddechový čas vyžádala česká strana. (20:18)
49
Makedoncům signalizován útočný faul, což znamená šanci pro český výběr v útoku. (20:18)
49
Makedonci po hezkém útoku odpovídají brankou. (20:18)
48
Makedonci vysouvají obranu, ale Pavel Horák s tím nemá tížený problém. Pavel Horák z postu spojky přidává branku. (19:18)
47
Mirkulovski se prosazuje za makedonský výběr brankou z proskoku. (19:17)
46
Filipu Jíchovi nebyla uznána rozhodčími branka. V útoku celek Makedonie. (18:17)
46
Volný devítimetrový hod pro český výběr. (18:17)
45
Z šestky vrací Makedonii zpátky vedení Dimovski. (18:17)
44
Petr Štochl úspěšný v české bráně! Do rychlého útoku se dostává hráč Prešova Jakub Hrstka, který se zasluhuje o srovnání stavu utkání ! (17:17)
43
Oddechový čas si vyžádal makedonský trenér. (17:16)
43
Miroslav Jurka přehazuje obloučkem makedonského brankáře. Je to jeho čtvrtá branka v tomto utkání. (17:16)
42
Jakub Hrstka se dostává do trháku, ale je mu signalizován přešlap. (17:15)
41
Ale Filipa Jíchu našel nahrávkou Miroslav Jurka. Filip Jícha tuto nahrávku úspěšně využívá. (17:15)
40
Makedonci se dostávají do vedení o tři branky. (17:14)
40
Český tým je v druhém poločase pod makedonským tlakem. (16:14)
39
Kiril Lazarov si připisuje na své konto jedenáctou branku utkání. (16:14)
39
Tomáš Sklenák úspěšný ze spojky. Proti jeho tvrdé střele byl makedonský brankář bezmocný. (15:14)
38
Kiril Lazarov proměňuje další nařízený sedmimetrový hod. Ze sedmi sedmiček dokázal úspěšně proměnit šest. (15:13)
38
Toto je pro český tým velice nepříjemná situace za stavu 14:13 ve prospěch Makedonie. (14:13)
37
Alois Mráz obdržel dvouminutový trest. (14:13)
36
V útoku je nyní makedonský výběr. (14:13)
36
Radek Horák neúspěšný střelou z postu spojky. (14:13)
35
Další sedmimetrový hod bude střílet Lazarov, který s přehledem proměňuje. Lazarov si připisuje na své střelecké konto devátou branku tohoto utkání. (14:13)
34
Bývalý hráč HC Gumáren Zubří Miroslav Jurka proměňuje svou šanci z postu křídla. (13:13)
34
Dvouminutový trest padl i na stranu Makedonie. (13:12)
33
Makedonci proměňují nařízený sedmimetrový hod! (13:12)
32
Ale ne! Český tým bude hrát ve čtyřech! Další dvouminutový trest obdržel Jakub Hrstka! (12:12)
32
Alois Mráz obdržel dvouminutový trest. (12:12)
32
Filipa Jíchu nezastavil ani trojblok bránících hráčů Makedonie. Filip Jícha srovnává stav utkání. (12:12)
31
A opět Kiril Lazarov, který posílá Makedonii do vedení rozdílem jediné branky. (12:11)
31
Hned ze startu druhého poločasu bude k vidění sedmimetrový hod po faulu při jasné brankové příležitosti na Makedonii. Na tento sedmimetrový hod nastupuje Kiril Lazarov, který se nemýlí. (11:11)
31
Druhý poločas začne za třicet vteřin. Rozehrávat bude makedonský národní výběr.
První poločas nám končí stavem 10:11 ve prospěch českého národního výběru. Český výběr předvádí v tomto utkání naprosto odlišný výkon oproti střetu s Rakouskem. V dnešním utkání je opravdu na čem stavět a český tým funguje ve všech směrech. Český brankář Petr Štochl je pro náš tým v dnešním utkání velkým přínosem, rovněž jako Pavel Horák, který se dnes nalézá ve skvělé hráčské formě.
30
29
A 10 vteřin před koncem prvního poločasu našel Filipa Jíchu Petr Štochl nahrávkou přes celé hřiště. Filip Jícha nezaváhal a český tým odchází do šaten s jednobrankovým vedením. (10:11)
29
Filip Jícha nevyužívá český útok. (10:10)
28
Makedonci toto zaváhání okamžitě trestají brankou z postu pivota. O srovnávací branku se zasloužil Dimovski, který se probojoval statečně přes bránící české hráče. (9:10)
27
Faul při brankové příležitosti znamená sedmimetrový hod pro kapitána německého Kielu Filipa Jíchu, který ale tuto možnost nevyužívá. (9:10)
26
Petr Štochl opět blokuje střelu Makedonie. (9:10)
25
Český tým si o oddechovém čase řekl že bude muset v podání Jíchy hlídat Lazarova. (9:10)
25
Konec oddechového času pro celek Makedonie. (9:10)
25
Český celek předvádí naprosto odlišný výkon oproti minulému utkání s Rakouskem. (9:10)
24
Oddechový čas si vzala makedonská strana. (9:10)
23
Přes dvojblok se prosazuje Kiril Lazarov. (9:10)
23
A Filip Jícha parádně proměňuje nařízený sedmimetrový hod. Jícha se zasloužil o vedení českého týmu rozdílem dvou branek. (8:10)
22
Střelou o zem překonává brankáře Makedonie Horák ze středu. (8:9)
22
Vynikající makedonský hráč Lazarov se nyní zasloužil o srovnání stavu utkání. (8:8)
21
Češi nevyužívají útok. Dopředu jde znovu celek Makedonie. (7:8)
21
Makedoncům signalizován ze strany rozhodčích přešlap. (7:8)
20
Miroslav Jurka i z těžkého střeleckého úhlu přidává z křídla branku. (7:8)
19
Hra pokračuje. (7:7)
18
Nyní je makedonský Stojchevski Nikola ošetřován na herní ploše. (7:7)
18
Čechům signalizováno prorážení. V útoku celek Makedonie. (7:7)
18
Ze samostatného tahu na bránu srovnává stav utkání Manaskov. (7:7)
17
A to byla tvrdá rána kterou vyslal z velké dálky Filip Jícha, který se zasloužil o vedoucí branku našeho výběru. (6:7)
16
Faul při jasné brankové příležitosti značí sedmimetrový hod pro Makedonii. Kiril Lazarov ale poprvé v zápase neproměňuje! Zachránila nás tyč! (6:6)
15
Jan Stehlík ze spojky podstřeluje obranu makedonského celku. Tato rána se zasloužila o srovnání stavu utkání! (6:6)
14
Český tým nyní výborně ubránil útok Makedonie. (6:5)
13
Bývalý hráč HC Gumáren Zubří Miroslav Jurka proměňuje z křídla brankovou příležitost. (6:5)
12
Střela Filipa Jíchy ze spojky končí v levém horním rohu brány. (6:4)
12
Makedonské spojky proti Štochlovi neúspěšné! (6:3)
11
Česko ztrácí míč v útoku. Dopředu jdou Makedonci. (6:3)
11
Mirkulovski proměňuje šanci z trháku. (6:3)
10
Čechům signalizován útočný faul. Za Makedonii využívá šanci Angelovski. Na druhé straně palubovky vyslal tvrdou ránu ze spojky Stehlík, která končí v síti Makedonie. (5:3)
9
Petr Štochl chytá rychlý útok Makedonie! (4:2)
8
Georgievski obdržel z postu spojky nahrávku na křídlo a vzniklou příležitost využívá. (3:2)
7
Český národní výběr bude hrát v oslabení. Pavel Horák si po ataku půjde odpočinout na lavičku. (3:2)
6
Volný devítimetrový hod pro Makedonii. (3:2)
6
Pavel Horák ale vzápětí odpovídá rychlou brankou. (3:2)
5
Kiril Lazarov bude střílet další sedmimetrový hod, který s lehkostí proměňuje. (3:1)
5
Rozhodčí berou českému týmu míč. Do útoku přechází Makedonie. (2:1)
4
V útoku je nyní český výběr. (2:1)
4
Kiril Lazarov proměňuje nařízený sedmimetrový hod. (2:1)
3
Česká obrana blokuje střely makedonských házenkářů. (1:1)
3
Radek Horák obdržel po verdiktu rozhodčích žlutou kartu. (1:1)
2
Alois Mráz srovnává stav utkání brankou z rychlého útoku. (1:1)
1
Makedonský Lazarov otevírá utkání brankou z postu spojky. (1:0)
1
Faul při jasné brankové příležitosti znamená sedmimetrový hod pro naši reprezentaci. Tento sedmimetrový hod ale nevyužívá Filip Jícha. (0:0)
Rozehrávat bude český národní výběr. (0:0)
1
Za několik málo okamžiků odstartuje utkání mistrovství Evropy v házené mužů mezi českým a makedonským národním výběrem.
Toto utkání nám odstartuje již zítra o čase 18:15 z dánského bojiště skupiny (A) v Herningu.
Makedonie v minulém utkání podlehla na EURU 2014 zemi pořádající letošní mistrovství a to Dánsku, když zápas končil stavem 29:21. Na EURU 2012 dokázali Makedonci vybojovat konečné páté místo, když zdolali v souboji Slovince 28:27.
Český národní tým jednoznačně nezvládl svůj první duel, když podlehl týmu Rakouska poměrem 30:20. Zítřejší utkání bude pro náš tým velmi důležité. V paměti českých fanoušků určitě zůstane zápas Česka s Makedonií, kdy nás Makedonci přehráli na EURU 2012 poměrem 21:27. Tento zápas je pořád v mysli všech házenkářských příznivců a s žádným sokem momentálně Češi nemají tak nevyřízené účty. Na Euru 2012 stáli čeští házenkáři před jasnou situací, buď porazí v závěrečné bitvě Makedonii, nebo cesta šampionátem pro ně končí. Makedonci v tomto utkání předvedli opravdu bojovný výkon a rvali se o vítězství jako psi. Také podpora příznivců makedonského výběru byla opravdu bouřlivá.
U 11. mistrovství Evropy v házené mužů, které se letos hraje v Dánsku, Vás vítá Martin Petřek. V dnešním utkání proti sobě nastoupí makedonský a český reprezentační výběr.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.