ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Německo : Makedonie - 17. ledna 2018   18:15

Německo
Německo
1' Weinhold  • 6' Weinhold  • 12' Weinhold  • 15' Reichmann  • 16' Gensheimer  • 17' Weber  • 19' Wiencek  • 21' Weinhold  • 22' Wiencek  • 24' Gensheimer  • 26' Groetzki  • 31' Weinhold  • 44' Drux  • 37' Gensheimer  • 38' Weinhold  • 43' Wiencek  • 45' Weinhold  • 47' Fäth  • 49' Pekeler  • 51' Weinhold  • 55' Weber  • 57' Groetzki  • 58' Weber
25:25
(12:11)
Makedonie
Makedonie
2' Peševski   • 3' Kuzmanovski   • 6' K. Lazarov   • 7' Peševski   • 9' Kuzmanovski   • 14' Stoilov   • 16' Taleski   • 22' Taleski   • 24' Stoilov   • 26' Taleski   • 28' K. Lazarov   • 32' Taleski   • 32' Manaskov   • 45' K. Lazarov   • 38' Taleski   • 39' Stoilov   • 42' K. Lazarov   • 47' K. Lazarov   • 54' Manaskov   • 56' Popovski   • 57' Peševski   • 58' Taleski
Německo
Goluško, Repkin (oba Bělorusko)
Arena Zagreb (Záhřeb)
Makedonie

I ve třetím zápase Makedonie v Chorvatsku z toho bylo pořádné drama! A opět s dobrým koncem, protože velký rival české házené si za remízu proti Němcům zajistil první místo ve skupině. Němci skončí druzí.

Dnes to byl celkem trhák. V něm hrál hlavní roli Kiril Lazarov. Právě on vymyslel dohrávku v závěru do pivota na Peševskiho, jenž toho vychytal Heinevetter pravou rukou svým zákrokem zápasu.
60'
Fäth také napálil pravačkou šestičlenný blok Makedonie.
60'
Zápas skončí remízou, protože Němci sice našli křížem na pravém křídle Groetzkiho, ten byl faulovaný, ale je nařízena devítka. Tohle z velkého úhlu nejde propálit.
60'
Sedm Němců na hrací ploše. Rozehrávat bude Weber.
60'
Žlutá karta pro realizační tým Německo.
60'
Čas 59:49 a poslední útok zápasu mají Němci.
60'
Lazarov našel na pivotu Peševskiho, ale německým hrdinou se stal po zásahu pravou rukou Heinevetter. Zhruba deset vteřin do konce a Němci si vezmou timeout a asi budou hrát v sedmi proti šesti.
60'
Lazarov udělal chybu na spojce, která málem stála Makedonii míč.
60'
Kiril Lazarov nahrával na levou spojku Taleskiho, který byl faulovaný, devítka.
60'
To není timeout španělského kouče Makedonie, ale Kirila Lazarova...
60'
Po faulu na Taleskiho na levé spojce si Makedonie vezme timeout.
60'
Makedonie v útoku a Ristovski je na střídačce.
59'
Tak tady jednoznačně měl Weber dostat červenou kartu na polovině hřiště, protože zasáhl loktem do obličeje protihráče...Není z toho ovšem ani dvojka...
59'
Makedonská obrana je hodně pohyblivá, navíc z levé spojky mířil míč na přední tyč do nohy Ristovskiho.
58'
Taleski to zkusil sám a z šesti metrů z levé spojky vyrovnal.
58'
Taleski v útoku se Stoilovem a Peševskim.
58'
Weberova rána z levé spojky pravačkou z výskoku skončila za Ristovskim.
57'
Peševski vyrovnává po krátkém útoku Makedonie.
57'
Popovski na pravé straně ztratil míč, následoval míč stejným směrem ze středu od ruky Pekelera na zakončujícího Groetzkiho a ten střelou z úhlu uspěl proti Ristovskimu.
56'
Weinhold se unáhlil z pravé spojky levačkou, celkem snadný zákrok pro Ristovskiho.
56'
Za pískotu makedonských fanoušků hraje na spojce Weinhold a Weber.
56'
Lazarov ze středu na pravou spojku Mirkulovskiho, ten do pravého křídla Popovskiho, jenž na zadní tyč srovnal proti Heinevetterovi.
55'
Faul na Kirila Lazarova znamená devítku v době, kdy je na pivotu Peševski a Stoilov.
55'
Taleski a Kiril Lazarov si vyměňovali míč na spojce, zatímco je Ristovski na střídačce a Makedonie hraje v útoku sedm na šest.
55'
Individuálně se dostal Weber na střed metrů a překonal Ristovskiho.
54'
Weinhold a Weber jsou na spojce, proti nim Ristovski.
54'
Kiril Lazarov našel na levém křídle Manaskova a ten snížil.
54'
Taleski dohrával akci dlouhým křížem do pravého křídla, ale jelikož ležel na hrací ploše Stoilov a ještě jeden Němec, tak je hra přerušena.
53'
Manaskov nahrával Taleskimu, jehož výskok z pravé spojky a zakončení pravačkou bylo zablokováno.
53'
Mirkulovski sice dostal míč na pivota Stoilova a ten uspěl k levé tyči, jenže bylo pískáno před střelou proti brankáři Německa.
53'
Gensheimer jí proměnil pravačkou do pravé poloviny branky proti Ristovskimu.
52'
Groetzki byl při souboji jeden na jednoho na pravé spojce faulovaný Manaskovem a bude se házet sedmička.
52'
Manaskov uspěl pravačkou do pravé poloviny branky proti Heinevetterovi.
52'
Weinecek při nahrávce Mirkulovskiho na pravé křídlo Popovskiho fauloval a dostane svojí první dvojku v zápase, ačkoliv se mu to nelíbí.
51'
Němci byli hodně trpěliví na spojce až zakončil z výskoku z levé spojky proti Ristovskimu Weinhold levou rukou přes bránícího Stoilova.
50'
Stoilov vytvořil na pivotu prostor pro zakončení Kirila Lazarova z levé spojky levačkou na zadní tyč, kde ovšem byly ruce Heinevettera.
50'
A posléze nedovolený zákrok na Kirila Lazarova na středu na devítce.
50'
Na druhé straně byl k vidění faul na Taleskiho.
49'
Fäth s Groetzki rozpohybovali makedonskou obranu a z pravé části brankoviště zakončil Pekeler na zadní tyč, Ristovski je překonán.
49'
Útočí Němci na spojce s Weinholdem a Weberem proti obraně 0:6 s Manaskovem a Pribakem.
48'
Timeout pro Makedonce.
48'
Taleski, Mirkulovski a Kiril Lazarov na spojce, na pivotu Stoilov. Proti nim obrana 0:6 s Groetzkim.
47'
Fäth se prosmýkl sám až na šest metrů na pravou spojku a snížil.
47'
Kiril Lazarov vyskočil a ze středu narval míč levačkou do levé poloviny branky proti Heinevetterovi.
46'
Kiril Lazarov vymyslel nahrávku na levou spojku Taleskiho, který byl faulovaný, devítka.
46'
Ristovski vychytal pravou spojku a následoval výhoz na pravou stranu, kdy jeho spoluhráč počkal na Makedonce.
46'
Makedonie se bráni s Pribakem či Manaskovem proti Weinholdovi či Jankemu.
45'
Kiril Lazarov zakončoval z pravé spojky levačkou na delší tyč, tam byl Heinevetter. Dorážející Manaskov z levého křídla trefil břevno.
45'
Weinhold zakončil z pravé spojky z druhé vlny proti Ristovskimu a před bránícím Manaskovem a Taleskim z šesti metrů levačkou.
44'
Mirkulovski nedohrál akci při souhře s Kirilem Lazarovem do pivota Stoilova, míč získal Pekeler.
43'
Ale je jim to k ničemu, protože Wiencek si našel na levé straně brankoviště odražený míč a překonal Ristovskiho.
43'
Makedonští fanoušci bučí, co to jde...
43'
Häfner se protáhl na pravou spojku na šest metrů, ale trefil pouze pravou nohu Ristovskiho. Němci si posléze vzali timeout.
42'
Taleski nahrával ze středu na pravou spojku a Kiril Lazarov zamířil z výskoku levačkou do dolních pater branky.
42'
Ristovski zasáhl proti zakončení z pravé spojky na přední tyč z pohledu střelce a útočí Makedonci Mirkulovskim či Kirilem Lazarovem.
41'
Obrana Makedonie byla hodně vytažená až z toho byl faul na levou spojku Německa.
41'
A Manaskov technicky promění sedmičku pravačkou do levé poloviny branky proti Wolffovi.
41'
Pekeler bude navíc za faul na Mirkulovskiho vyloučen.
40'
Německo přečetlo dohrávku do levého křídla na Manaskova, ale následně Makedonie získala sedmičku.
40'
Na tahu Makedonie s Taleskim či Kirilem Lazarovem.
40'
Navíc si Ristovski pohlídal zakončení Druxe z pravé spojky na přední tyč a hraje Makedonie.
39'
Co k tomu říci? Stoilov na šesti metrech byl zády k brance, přesto z pivota dostal míč do sítě.
39'
Kiril Lazarov nahrával na pivota Stoilova, opět devítka.
39'
Odpískaný faul na Taleskiho a míč vyhodí z devítky ze středu Stoilov.
38'
Weinholdova levačka letěla z levé spojky do dolních pater branky proti Ristovskimu.
38'
Taleski byl přesný díky důrazu z šesti metrů.
38'
Makedonie je v útoku s Taleskim, Mirkulovskim a Stoilovem.
37'
Následovala nahrávka na levé křídlo, které využil Gensheimer.
37'
Kiril Lazarov začal dohrávku ze středu přes pravou spojku do pravého křídla, ale míč šel od ruky Popovskiho do přední tyče.
36'
Taleski vybojoval na levé spojce devítku po nahrávce Kirila Lazarova.
36'
Drux se neprosadil ze spojky po souboji s Taleskim a balon je na ruce Kirila Lazarova na pravé straně při postupném útoku.
45'
Vyloučení v týmu Makedonie (Stojanče Stoilov).
45'
Kiril Lazarov vyskočil na levé spojce a levačkou poslal míč po teči Wolffa do pravého horního rohu branky.
35'
Stoilov vyhodil míč z pivota z devítky a hraje Makedonie Taleskim.
35'
Kiril Lazarov nedostal míč na pivota Stoilova, ale bylo pískáno proti Německu.
34'
Taleski málem chyboval na levé spojce, ale Makedonie zůstane na balonu v době, kdy je ošetřovaný Jonovski.
44'
Drux se dostal na šest metrů kolem Taleskiho a ukončil útok střelou do pravé poloviny branky.
33'
Manaskov zakončil ze sedmičky pravačkou mezi pravou rukou a tělem Wolffa.
33'
Taleski byl z levé spojky na šesti metrech vychytán Wolffem, jenž jej fauloval protihráč, který dostane dvojku.
32'
Což trestá Manaskov z trháku po nahrávce Taleskiho a zbavení se Weinholda a Groetzkiho.
32'
Němci mají útok s Weinholdem proti obraně 1:5, ale nejsou přesní z šesti metrů.
32'
Taleski udeřil z výskoku z levé spojky pravačkou na delší tyč.
31'
Jenže Weinhold stejně vyskočil na středu a levačkou umístil míč k pravé tyči proti Ristovskimu.
31'
Na druhé půle hodně vytažená obrana 1:5 v podání Makedonie proti Weinholdovi.
31'
To znamená, že Makedonie ztrácí po prvním poločase pouze jednu branku. Ve valné části hry byl v německé brance Wolff a patřil k úhlavním postavám úvodního dějství, do kterého Německo nevstoupilo zrovna dobře. Hlavní hrozbou pro české sousedy je pochopitelně Kiril Lazarov, jenž vše svojí levačkou diriguje ze spojky. Jinak v podání Makedonců nechybí klasicky nához. Ten zkusil Lazarov dvakrát na pravé křídlo Georgievskiho a jednou na levé křídlo Manaskova.
30'
30'
Kühn s Druxem vymysleli dohrávku do pivota na levou část brankoviště, ale Ristovski vychytal Wienceka.
30'
Kiril Lazarov to pokazil se svými spoluhráči na spojce a od Wolffa bude kontrovat Německo třeba s Druxem či Gensheimerem.
30'
Němcům nevyšla dohrávka do pravého křídla na Groetzkiho.
29'
Po nahrávce Druxe z levé spojky získal Kühn devítku.
29'
Drux zakončil z levé spojky na zadní tyč do Ristovskiho, ale posléze Makedonie netrefila prázdnou branku Manaskovem.
28'
Německo si vezme timeout.
28'
Kiril Lazarov vyskočil na devítce a levačkou do dolních pater branky poslal míč za záda Wolffa.
28'
Posléze udělal faul Weinhold na Taleskiho, další devítka.
28'
Pekeler fauloval Mirkulovsikho, devítka.
27'
Ristovski vychytal pravou rukou i německý trhák zakončený Reichmannem!
27'
Weincek byl na šesti metrech, ale Ristovski si poradil se zakončením z levé spojky levou rukou.
26'
Taleski reaguje z výskoku ze spojky střelou po pravé ruce.
26'
Vynikající práce pravé spojky Německa, následně zakončilo pravé křídlo Groetzki na delší tyč.
25'
Kiril Lazarov mířil levačkou do pravé ruky Wolffa a poté udělal přešlap do brankoviště Německa.
25'
Kiril Lazarov narval míč ze středu na pivota Stoilova, který získal faulem na vlastní osobu v podání Lemkeho sedmičku.
25'
Na druhé straně nezakončil do sítě Wiencek proti Ristovskimu.
24'
Stoilov byl důrazný na šesti metrech a snížil z pivota pravačkou.
24'
Faul na makedonského pivota, devítka.
24'
Útok pro Makedonii s Kirilem Lazarovem a Stoilovem.
24'
Weinhold adresoval dlouhý kříž na levé křídlo Gensheimera, jenž z výskoku trefil míč na přední tyč.
23'
Kuzmanovski to celé začal na středu, ale Manaskov nebyl přesný z levého křídla.
23'
Makedonie je v útoku s Kirilem Lazarovem na pravé spojce, na pivotu se Stoilovem.
23'
Špatná souhra levé spojky s pivotem a od Mitrevskiho začne útok Makedonie.
22'
Po nahrávce Kirila Lazarova snížil z výskoku z pravé spojky na přední tyč i přes zásah Wolffa Taleski.
22'
Weinhold byl vychytaný z pravé spojky z druhé vlny Mietrvskim, který ovšem nedosáhl na dorážku Wienceka z šesti metrů.
21'
Ristovski dostane dvojku za špatné střídání.
21'
Rozhodčí použijí video a bude se zkoumat, jestli Makedonie (ne)hrála v sedmi.
21'
Makedonie ani nevystřelila na Wolffa a naopak Němci budou mít výhodu útoku.
21'
Weinhold byl přesný z pravé spojky proti Ristovskimu přes Taleskiho a ještě jednoho Makedonce.
20'
Georgievski nesnížil z pravého křídla a hrají Němci Druxem či Fäthem.
19'
Po nahrávce Gensheimera zakončil z levé strany z úhlu Wiencek.
19'
A opět Kiril Lazarov ani Kuzmanovski ze spojky neudeřili, jenže Mirkulovski zasáhl rukou proti balonu směřujícímu do prázdné branky.
19'
Kiril Lazarov byl z pravé spojky z výskoku zablokovaný vedle přední tyče.
18'
Gensheimer technickou pravačkou do levé poloviny branky proti Ristovskimu vyrovnal.
18'
Nařízena sedmička po faulu na Druxe na levé spojce, když fauloval Stoilov.
18'
Kiril Lazarov zase přihrával na levou spojku Taleskiho, ale ten přes Weinholda pálil na přední tyč do Wolffa.
17'
Stejně tak byla důrazná a tvrdá střela Webera z levé spojky z výskoku.
16'
Kiril Lazarov nahrával z pravé spojky na levou spojku Taleskiho a ten tvrdě z výskoku narval míč na zadní tyč.
16'
Stoilov vyhodil míč z poloviny hřiště a Makedonie má útok s Kirilem Lazarovem proti například Gensheimerovi.
16'
Následovala nahrávka zprava na Gensheimera na šesti metrech, který snížil proti Ristovskimu a donutil Makedonii k timeoutu.
15'
A Reichamnn trefil dolní část prázdné branky.
15'
Střela Kirila Lazarova z výskoku z pravé spojky na přední tyč šla do Wolffa.
14'
Kiril Lazarov a Kuzmanovski to odehráli výborně na spojkách až ze středu využil ten první Stoilova na pivotu, jenž pravačkou dostal míč do sítě.
14'
Reichmann je po ošetření na nohou. Opustí hřiště a bude Německu tři útoky chybět.
14'
Neúspěšný nához Kirila Lazarova na levé křídlo Manaskova, následně zůstal ve vlastním brankovišti ležet Reichmann.
13'
V útoku je Makedonie na spojce s Kuzmanovskim a Kirilem Lazarovem, na křídle Georgievski, na pivotu Stoilov.
13'
Ristovski dobře přečetl vyskakujícího Druxe na levé spojce na devítce a jeho zakončení do pravé poloviny branky z pohledu střelce.
13'
Wolff má úspěšnost zákroků 44%.
12'
Kiril Lazarov našel výskokem z pravé spojky na přední tyči část těla Wolffa.
12'
Weinhold zakončil levou rukou z výskoku z pravé spojky, když se nechal přetlačit Kuzmanovski.
11'
Makedonie to zkouší pochopitelně v obraně stylem 1:5 s Manaskovem na hrotu proti Druxovi.
11'
Georgievski zase neuspěl z pravého křídla proti Wolffovi a Němci budou útočit bez brankáře šest na šest.
11'
Kiril Lazarov agilní na pravé spojce, posléze fauloval z pravé části obrany Weinhold.
10'
Po faulu na makedonského pivota Stoilova v podání Webera se bude házet sedmička. Weber navíc dostane dvojku.
10'
Weberova rána po ruce z levé spojky do levé poloviny branky znamenala zákrok Ristovskiho.
10'
Tentokráte nevyšel Kirilu Lazarovi nához z pravé spojky na pravé křídlo Georgievskiho, který nezakončil přesně na přední tyč proti Wolffovi.
9'
Jonovski a Ristovski debatovali s rozhodčím, útočit bude Makedonie.
9'
Kuzmanovski trefil ze středu z výskoku pravačkou přes nedůrazný blok pravý horní roh branky.
8'
Georgievski, Peševski, Kiril Lazarov a proti nim obrana 0:6.
8'
Technická chyba Weinholda na středu na šesti metrech a míč vyhodí zpět do hry Ristovski.
7'
Peševski se prosadil z pravé části brankoviště z pivota, kdy prohrál souboj na brankovišti Wiencek a ještě jeden Němec.
6'
Weinhold levačkou ze spojky směrem k pravé tyči proti natažené levé noze Ristovskiho poslal míč do sítě.
6'
Makedonie zase hraje 1:5 na hrotu s Manaskovem.
6'
To byla krásná nahazovačka zakončujícího Kirila Lazarova s pravým křídle Georgievskim.
5'
Při souhře Kuzmanovskiho a Kirila Lazarova byla nařízena devítka.
5'
Lemke vyfasoval žlutou kartu za faul na pravou spojku.
4'
Devítka po faulu na Peševskiho na pivotu při souhře Kuzmanovskiho a Kirila Lazarov na spojce.
4'
Stoilov zůstal ležet na hrací ploše a posléze zamířil mimo hřiště, takže tři útoky kvůli ošetření bude chybět Makedonii. Na pivota půjde zřejmě Peševski.
4'
Weber dohrával z levé spojky kolem Stoilova a Georgievskiho do levého křídla, ale Ristovski vychytal Gensheimera, posléze udělalo Německo přešlap do brankoviště soupeře.
4'
Stoilov v obraně proti Pekelerovi, Němci jsou na tahu, kdy soupeř hraje 1:5 na hrotu s Manaskovem.
3'
Kiril Lazarov přihrál z pravé spojky na střed a Kuzmanovski překonal Wolffa podstřelem.
2'
Peševski vyrovnal z pivota po nahrávce Kirila Lazarova z pravé spojky.
1'
Kiril Lazarov trefil z výskoku z pravé spojky levou rukou Wollfa a Weinhold reagoval gólem do prázdné branky.
1'
Kiril Lazarov nahrával zprava na střed a jeho spoluhráč získal devítku.
1'
Stoilov, Manaskov, Kiril Lazarov, Georgievski v útoku.
1'

Německo: Heinevetter, Wolff – Gensheimer, Lemke, Wiencek, Reichmann, Pekeler, Weinhold, Weber, Fäth, Groetzki, Häfner, Janke, Kühn, Kohlbacher, Drux.

Makedonie: Mitrevski, Ristovski – Manaskov, Velkovski, Stoilov, K. Lazarov, Pribak, Jonovski, Taleski, Mirkulovski, V. Markoski, N. Markoski, Kuzmanovski, Georgievski, Popovski, Peševski.

Rozhodčí: Goluško, Repkin (oba Bělorusko).
Makedonie patří k největším rivalům české mužské házené. Především pro postup v baráži o MS 2017, kdy nechala odehrát odvetu Skopje zcela bez kamer. Nakonec poměr vyloučených 1:6 v neprospěch českého týmu znamenal konec naději na velkou světovou akci pro partu trenéra Dana Kubeše a Jana Filipa.

V Chorvatsku nechybí na makedonské spojce prostorově obrovský makedonský pivot Stoilov, brankář Ristovski z Barcelony či levoruká spojka Kiril Lazarov. To jsou možná tři největší hrozby v dnešním zápase pro Německo.

Makedonie zatím ve svých obou duelech na letošním mistrovství Evropy zvítězila, pokaždé o branku. Nejprve se Slovinskem 25:24, posléze s Černou Horou 29:28.
Němci se pokusí sesadit z prvního místa právě Makedonii. Podle sázkových kanceláří jsou celkem jasným favoritem. Disponují silnou dohrávkou do levého křídla na Gensheimera a velice dobrou střelbou v podání ruky spojky Webera. Zmínit můžeme třeba ještě brankářskou dvojici Heinevetter – Wolff.

Tak či onak. Německo na evropském šampionátu sehrálo pořádný trhák se Slovinskem, na jehož konci se body dělily za remízu 25:25. Přičemž slovinský pivot Blagotinšek vyfasoval v poslední minutě přímou červenou kartu, a tak zajistil bod Němcům ze sedmičky Reichamnn.

V prvním utkání z toho byla jasná výhra vypsaná poměrem 32:19 na outsiderem základní skupiny z Černé Hory.
Vzájemné zápasy
NEM - MAK 28:23
MAK – NEM 23:24
MAK – NEM 23:33
NEM - MAK 36:25
Hezký večer, dnes vrcholí na mistrovství Evropy v házené mužů v Chorvatsku základní skupiny. Los svedl proti sobě Německo a Makedonii. Začínáme textovou podobou v 18:10.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.