ME v házené žen -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko  : Norsko  - 14. prosince 2018   14:00

Švédsko
Švédsko
29:38
(14:22)
Norsko
Norsko
8' Sullandová
Švédsko
Norsko

Z tohoto zápasu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Švédsko – Norsko 29:38 (14:22)
Nejvíce branek: Lagerqvistová 7, Strömbergová 5, Hagmanová 5/3 – Kristiansenová 6, Sullandová 5/4, Reistadová 4. Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/4. Vyloučení: 0:1.
Norské házenkářky jednoznačně deklasovaly Švédky 38:29 a vybojovaly konečné 5. místo. Přesto je to pro dvojnásobné obhájkyně evropského titulu velké zklamání. Jejich ambice mířily na medailové pozice.
59'
Strombergová koriguje na 29:38.
58'
Sullandová pronikla k brankovišti na levé straně a dává gól.
57'
Švédky se snaží alespoň pro dobrý pocit udržet ztrátu pod deseti brankami.
56'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Norsko (Linn Jörum Sullandová).
55'
Blohmová střelou z hranice brankoviště snižuje.
55'
Strombergové se daří korigovat skóre.
54'
Tomacová střelou z devítky ze středu dává gól.
53'
Massingová se prosadila prudkou střelou z levé strany.
53'
Rychlý protiútok Lokeové končí dalším gólem.
52'
Kristiansenová pronikla k brankovišti na středu a prostřelila švédskou gólmanku.
52'
Reistadová ztrácí míč a Švédky si berou oddechový čas.
51'
Massingová snížila střelou středem kolem norské brankářky.
51'
Lokeová si seběhla na levou stranu brankoviště a využila přihrávku Kristiansenové.
50'
Massingová průnikem na pravé straně prostřelila Solbergovou.
50'
Massingová se střelecky neprosadila, rychlý brejk Solbergové a dvouciferný náskok Norska.
49'
Rychlý protiútok Solbergové a další norský gól.
48'
Reistadová z hranice brankoviště vstřelila třicátý norský gól.
47'
Blohmová po náskoku do brankoviště snižuje. Naděje Švédska na zvrat jsou však už minimálně.
46'
Oddechový čas Norska.
46'
Po faulu Kristiansenové Hagmanová využila nabídnuté sedmičky.
46'
Oba týmy se dopustily ztrát. U míče jsou Norky.
45'
Sandová a Massingová se přes norskou brankářku neprosadily.
45'
Švédky Hallagardová trefila z dálky tyč.
44'
43'
Herremová vrací Norsku osmigólové vedení.
43'
Blohmová ze středu hřiště vsítila dvacátou švédskou branku.
42'
41'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Švédsko (Nathalie Hagmanová).
40'
Kristiansenová z levé strany devítky vyslala prudkou ránu na švédskou branku a nemýlila se.
39'
Lagerquistová využila šance na hranici brankoviště.
38'
Blomstrandová se také dokázala prosadit z pravého křídla.
36'
Auneová z pravého křídla vrací Norkám komfortní náskok.
35'
Na pravém křídle dokázala seběhem k brankovišti vstřelit gól Blomstrandová.
35'
Vyloučení v týmu Norsko (Vilde Ingstadová).
35'
Norka Herremová z rychlého protiútoku vrací náskok svého týmu.
33'
Lagerquistová se dokázala nakonec prosadit střelou z levého křídla.
32'
Almová a Blomstrandová se marně snažily o překonání Lundeové.
31'
Kristiansenová z pravé strany devítimetrové hranice vsítila norský gól, který znamená devítigólový náskok.
31'
Norsko v prvním poločase deklasovalo své soupeřky 22:14 a pomalu, ale jistě, směřuje za vítězstvím v souboji o 5. místo.
30'
30'
Těsně před koncem koncem prvního poločasu ještě vrací svému týmu osmigólový náskok.
30'
Oba týmy v rychlém sledu skórují.
27'
Hallagardová snižuje z levé strany.
27'
Jakobsenová z hranice devítky na levé straně dává 20. norský gól.
27'
26'
Jakobsenová z hranice brankoviště zvyšuje už na rozdíl osmi branek!
24'
Arntzenová vrací Norsku sedmigólový náskok.
24'
Blohmová se dostala na hranici brankoviště a po delší době se Švédsko prosadilo.
23'
Švédsko si bere oddechový čas.
23'
A další norský brejk a další branka Solbergové! Norsko vede už o 7 branek!
22'
Solbergová využila rychlý protiútok.
22'
Massingová nastřelila jen norkou brankářku.
22'
Švédky kupí jednu chybu za druhou, naopak Norky jsou v zakončení smrtící. Oftedalová rychlý protiútok dokázala využít.
21'
Ztráta Švédska, které plně využívá průnikem na středu Reistadová.
20'
Naopak z levého křídla se na druhé straně hřiště prosadila Brattsetová.
19'
Strombergová se marně snažila prosadit z pravé strany z hranice devítky. Lundeová ji vychytala.
18'
Brattsetová po neúspěšném švédském útoku dokázala proměnit norskou rychlou akci po sehrávce Oftedalové.
17'
Reistadová průnikem středem vrací Norsko do vedení.
17'
Solbergová z pravého křídla rovněž byla vychytána.
16'
Oftedalová z devítky trefila jen švédskou brankářku. Norská akce pokračuje.
15'
Švédsko srovnává skóre zápasu!
14'
Massingové se podařilo z hranice devítky opět snížit. Švédky jsou v kontaktu.
13'
Z pravého křídla skóruje Auneová.
12'
Rychlý protiútok Hagmanové a rozdíl už činí jen jednu branku.
12'
Kristiansenová byla zablokována Strombergovou.
12'
Z hranice brankoviště Lagerquistová snižuje.
11'
Reistadová pronikla z pravé strany vsítila devátý norský gól.
11'
Další trefa Strombergové.
10'
Kristiansenová střelou z devítky vrací svému týmu třígólový náskok.
9'
Útok švédských házenkářek skončil gólem Strombergové.
8'
Oddechový čas Švédska.
8'
Gól vstřelil tým Norsko (Linn Jörum Sullandová).
8'
Žlutá karta pro tým Švédsko (Carin Strömbergová).
8'
Sandová z hranice devítky opět snížila.
7'
Oftedalová po průniku na střed prostřelila švédskou brankářku.
6'
Švédky opět snižují. Lagerquistová první střelu neproměnila, druhou z pravého křídla už ano.
5'
Kristiansenová opět vrací třígólový náskok svému týmu.
4'
Strombergová náskokem do brankoviště snižuje.
3'
Herremová z Norska využívá rychlý protiútok.
2'
Oftedalová pronikla k brankovišti z levé strany a zvyšuje na 3:1.
2'
Lagerquistová z hranice devítky snižuje.
2'
Almová se dopustila chyby a ztráty míče, Oftedalová z rychlého protiútoku skóruje.
1'
Kristiansenová otevírá skóre zápasu střelou z devítky.
V brance Norska naskočila Lundeová, za Švédky chytá Bundsenová.
1'

Švédsko: Bundsenová, Idéhnová – Mellegårdová, Strömbergová, Blohmová, Robertsová, Sandová, Lundströmová, Lagerqvistová, Gulldénová, Blomstrandová, Hagmanová, Mässingová, Hallagardová, Jacobsenová, Almová.

Norsko: Silje Solbergová, Lundeová – Reistadová, Arntzenová, Kristiansenová, Lökeová, Waadeová, Oftedalová, Auneová, Brattsetová, Sullandová, Herremová, Sanna Solbergová, Tomacová, Jakobsenová, Ingstadová..
Švédky naopak po prohře s Dánskem a výhře nad Srbskem v základní skupině šly do další fáze jako černé koně skupiny. Jenže prohra s Černou Horou a remíza s Francií takřka vzaly Švédkám veškeré naděje na semifinále. Na závěr sice porazily Rusko, ale to už mělo jistý postup z prvního místa, a ani bodové dotažení na Francii (která následně přehrála Srbsko a odpoutala se o dva body) na semifinále stačit nemohlo.
Norky rozhodně pomýšlely na tomto šampionátu na vyšší pozice, ale situaci jim nesmírně zkomplikovala porážka 32:33 s Německem už v základní skupině, ve které byly poraženy vysoko i Rumunskem. Nic platné posléze nebyly výhry v hlavní fázi proti Maďarkám, Nizozemkám a Španělkám.
Házenkářky Švédska a Norska se na mistrovství Evropy do semifinále neprobojovaly. V pátek je tak čeká ve Francii derniéra v souboji o konečné páté místo. Pro Norky, které jsou sedminásobné mistryně Evropy a obhajovaly tituly z posledních dvou šampionátů, se jedná o zklamání.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.