MS v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Dánsko : Norsko  - 17. ledna 2019   20:15

Dánsko
Dánsko
4' M. Hansen  • 5' M. Landin Jacobsen  • 6' Öris Nielsen  • 7' R. Toft Hansen  • 9' Hald Jensen  • 10' Lauge Schmidt  • 12' M. Hansen  • 16' M. Hansen  • 19' M. Hansen  • 22' Lauge Schmidt  • 24' Svan Hansen  • 26' M. Hansen  • 27' Svan Hansen  • 28' Lauge Schmidt  • 30' Lauge Schmidt  • 32' M. Hansen  • 34' M. Hansen  • 36' Mensah Larsen  • 38' Lauge Schmidt  • 40' M. Hansen  • 52' Olsen  • 55' Zachariassen  • 57' M. Hansen  • 59' Lauge Schmidt  • 60' Lauge Schmidt
30:26
(17:14)
Norsko
Norsko
5' Tangen   • 7' Tangen   • 10' Jöndal   • 12' Jöndal   • 14' Tangen   • 16' O'Sullivan   • 18' Björnsen   • 20' Tangen   • 21' S. Johannessen   • 23' Myrhol   • 28' S. Johannessen   • 29' S. Johannessen   • 36' S. Johannessen   • 40' S. Johannessen   • 45' Björnsen   • 46' Sagosen   • 48' Myrhol   • 52' Sagosen   • 53' Sagosen   • 53' Sagosen   • 54' Björnsen   • 56' Myrhol   • 57' Björnsen   • 60' Reinkind
Dánsko
N. Landin Jacobsen, Green – M. Landin Jacobsen, Mortensen, Markussen, Lauge Schmidt, Zachariassen, Svan Hansen, R. Toft Hansen, Möllgaard, Mensah Larsen, M. Hansen, Olsen, J. Hansen, Öris Nielsen, Hald Jensen.
Načevski, Nikolov (oba MKD)
Herning
Norsko
Christensen, Bergerud, Gulliksen – Sagosen, Myrhol, Jakobsen, Jöndal, Björnsen, Gullerud, S. Johannessen, O'Sullivan, Tangen, Reinkind, Blonz, Röd, Lie Hansen.

Dánsko – Norsko 30:26 (17:14)
Nejvíce branek: Hansen 14/5, Lauge 7, Svan 2 – Johannessen 5, Tangen 4, Sagosen 4, Björnsen 4, Jöndal 4/2. Rozhodčí: Načevski, Nikolov (oba MKD). Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/2. Vyloučení: 4:4.
Domácí házenkáři vedli od páté minuty a svůj náskok už nepustili. Během druhého poločasu ho navýšili až na 9 gólů a Norům hrozil debakl. Pak se ovšem také vzchopili a ze zápasu ještě bylo menší drama. Domácí na zhruba 10 minut vypadli z role a hosté snížili na rozdíl dvou branek, dotáhnout už se jim však nepodařilo.
V dánském dresu zářil střelecky neuvěřitelně disponovaný Mikkel Hansen a výborně zachytal i Nicklas Landin.
Dánsko tedy vyhrává základní skupinu C s plným počtem bodů, Norsko půjde do další fáze z druhého místa.
Děkuji za pozornost, hezký zbytek večera.
60'
Gól vstřelil tým Dánsko (Rasmus Lauge Schmidt). Překvapivá střela ze stoje, Lauge zvedá ruce nad hlavu.
60'
Gól vstřelil tým Norsko (Harald Reinkind).
59'
Gól vstřelil tým Dánsko (Rasmus Lauge Schmidt). Je rozhodnuto, tohle už Norové za minutu a půl dohnat nemohou. Lauge zmátl naznačením pohybu ramen protihráče a po rychlé kličce se trefuje pod břevno.
58'
Vyprodaná hala povzbuzuje ze všech sil, domácí potřebují zápas silou vůle urvat.
57'
Gól vstřelil tým Dánsko (Mikkel Hansen).
57'
Gól vstřelil tým Norsko (Kristian Björnsen). Zavěsil z těžkého úhlu z pravého křídla a už je to jen o dva!
57'
Oddechový čas pro hosty.
56'
Domácí znervózněli, kupí nepřesnosti a znovu po Olsenově nepřesné přihrávce přišli o míč. Jestliže zápas byl v polovině druhého poločasu jen otázkou výše vítězství, teď najednou Norové vycítili šanci na senzaci.
56'
Gól vstřelil tým Norsko (Bjarte Myrhol).
55'
Gól vstřelil tým Dánsko (Anders Zachariassen).
54'
Gól vstřelil tým Norsko (Kristian Björnsen). To je obrovské vzepětí Norů, skóre posledních 10 minut je 1:7.
53'
Gól vstřelil tým Norsko (Sander Sagosen). Hrubka Dánů a rychlý brejk podruhé během pár vteřin dává Sagosen.
53'
Gól vstřelil tým Norsko (Sander Sagosen).
52'
Gól vstřelil tým Dánsko (Morten Olsen). Podsadita spojka Hannoveru nečekala na zásah po příchodu na palubovku dlouho.
52'
Oddechový čas pro domácí. Ti už osm minut čekají na další trefu do černého. Jejich náskok se mezitím z 9 branek smrskl na pět.
52'
Gól vstřelil tým Norsko (Sander Sagosen). Kdepak, Hansen neprostřelil norského brankáře Christensena a z protiútoku zavěsil z levé spojky Sagosen.
51'
Landin vychytal Reinkinda a domácí dostanou další příležitost ukončit nejdelší čekání na gól.
50'
Dánové znovu v útoku přicházejí po nepřesné přihrávce Laugeho o míč, už šest minut čekají na vstřelenou branku.
48'
Gól vstřelil tým Norsko (Bjarte Myrhol). Dostal přihrávku na brankoviště a zařídil poprvé v zápase norskou tříbrankovou šňůru.
48'
Mensahovi byl pískán útočný faul, Norové zatím útočí do plných marně. Sagosen trefuje tyč a jednomu z Dánů je pískáno došlápnutí do brankoviště.
46'
Oddechový čas pro domácí.
46'
Gól vstřelil tým Norsko (Sander Sagosen). Hostům přálo štěstí, protihráč tečoval jeho střelu do protipohybu brankáře.
45'
Gól vstřelil tým Norsko (Kristian Björnsen).
44'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Dánsko (Mikkel Hansen). Ani Christensen v norské bráně nenašel recept na zářící dánskou hvězdu.
43'
Čerstvý Reinkind těsně přestřeluje. Norové dosud debakly rozdávali, ale teď jim samotným jeden hrozí.
42'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Dánsko (Mikkel Hansen). Branek už má tucet, stejně jako zbytek domácího mužstva.
41'
Norský brankář vychytal zcela volného Mensaha, z brejku makedonští rozhodčí podruhé po přestávce neuznávají trefu Norů kvůli prorážení.
41'
Hra je přerušena, ošetřován je domácí Magnus Landin.
40'
Gól vstřelil tým Dánsko (Mikkel Hansen). Bergerud si na míč sáhl, ale prudký projektil nešlo chytit. Hansen dává jedenáctý gól v zápase a hraje si svou ligu.
40'
Gól vstřelil tým Norsko (Göran S. Johannessen). Prosazuje se po náběhu zpoza devítimetrové čáry.
38'
38'
Gól vstřelil tým Dánsko (Rasmus Lauge Schmidt). Naopak ve vlastním oslabení skóruje z levého křídla házenkář bundesligového Flensburgu.
37'
Nicklas Landin vyráží Tangenovu pumelici. Norové se v přesilovce nemohou prosadit.
37'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Dánsko (Mikkel Hansen).
37'
Vyloučení v týmu Dánsko (Rene Toft Hansen).
36'
Gól vstřelil tým Norsko (Göran S. Johannessen). Až v 6. minutě se hosté poprvé prosazují a snižují hrozivé skóre.
36'
Gól vstřelil tým Dánsko (Mads Mensah Larsen). Syn ghanského otce si oběhl protihráče a poprvé rozvlnil síť.
36'
Na druhé straně není uznána trefa Johannessena pro útočný faul.
35'
Svan z pravého křídla minul norskou svatyni.
34'
Gól vstřelil tým Dánsko (Mikkel Hansen). Ranou o zem ukázal ostatním, jak se dávají branky.
34'
Mensah se uvolnil, ale přestřeluje.
32'
Gól vstřelil tým Dánsko (Mikkel Hansen). Těsně bráněný dlouhovlasý házenkář s čelenkou skóruje zestoje z dálky dělovkou do šibenice. To je rozdílový hráč!
32'
Johannesena z křídla vychytal Landin.
31'
Norové celý poločas tahají za kratší konec, v jednu chvíli byli blízko vyrovnání, pak jim ale domácí vedení fenomenálním střelcem Hansenem a skvělým brankářem Landinem odskočili zase na pět gólů. Hostům se podařilo udržet naději na obrat snížením, do šaten jdou s mankem tří branek.
30'
30'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Norsko (Magnus Jöndal). V poslední vteřině hosté trestají faul a snižují.
30'
Gól vstřelil tým Dánsko (Rasmus Lauge Schmidt).
29'
Gól vstřelil tým Norsko (Göran S. Johannessen). Druhá trefa v rychlém sledu podstřelem z pravé spojky.
28'
Gól vstřelil tým Norsko (Göran S. Johannessen).
28'
Gól vstřelil tým Dánsko (Rasmus Lauge Schmidt). Tečovaná rána středem zapadla do horního růžku.
27'
Gól vstřelil tým Dánsko (Lasse Svan Hansen). Domácí poprvé odskakují na čtyřbrankový rozdíl.
26'
26'
Gól vstřelil tým Dánsko (Mikkel Hansen). Parádní rána největší dánské hvězdy o břevno.
24'
Vyloučení v týmu Dánsko (Henrik Möllgaard).
24'
Gól vstřelil tým Dánsko (Lasse Svan Hansen). Zůstal zapomenutý a zavěsil do zadní šibenice z pravého křídla.
24'
23'
Gól vstřelil tým Norsko (Bjarte Myrhol). Dostal luxusní přihrávku na pivota spodem a sám před brankářem nezaváhal.
22'
Gól vstřelil tým Dánsko (Rasmus Lauge Schmidt). Naopak z protiútoku domácí pohlednou akcí opět odskakují.
22'
Střela Mikkela Hansena se jen otřela o tyč, hosté mohli vyrovnat, ale Landin opět jistí situaci Björnsenovu ránu u tyče.
21'
Gól vstřelil tým Norsko (Göran S. Johannessen). Sagosen přestřelil, domácí ale hned po rozehrání ztratili míč a ze samostatného nájezdu přichází kontaktní branka,
20'
Také Bergerud se vrhá k tyči a zapisuje znamenitý zákrok, svůj čtvrtý v zápase. Domácí brankář jich má sedm.
20'
Gól vstřelil tým Norsko (Eivind Tangen).
19'
Gól vstřelil tým Dánsko (Mikkel Hansen). Parádní podstřel jedné z největších hvězd světové házené, který má dnes už druhý hattrick.
18'
Gól vstřelil tým Norsko (Kristian Björnsen). Prostřelil gólmana z pravého křídla po bleskové akci v přesilovce.
17'
Landin i v oslabení v bráně dále čaruje a především díky němu jsou Dánové vepředu o tři góly.
17'
Vyloučení v týmu Dánsko (Simon Hald Jensen).
16'
Gól vstřelil tým Dánsko (Mikkel Hansen). Už pátý gól nejlepšího domácího střelce.
16'
Gól vstřelil tým Norsko (Christian O'Sullivan).
15'
15'
Vyloučení v týmu Norsko (Henrik Jakobsen). Hansen vystihl norskou rozehrávku a při brejku byl faulován Zachariassen. Norové budou pár vteřin hrát v dvojnásobném oslabení.
14'
14'
Vyloučení v týmu Norsko (Magnus Gullerud).
14'
Gól vstřelil tým Norsko (Eivin Tangen). Hattrick dosahuje snadným útokem do oslabené obrany.
12'
Vyloučení v týmu Dánsko (Rasmus Lauge Schmidt). Po vzájemné potyčce rozhodčí trestají oba celky.
12'
Vyloučení v týmu Norsko (Eivind Tangen).
12'
Gól vstřelil tým Norsko (Magnus Jöndal).
12'
12'
Žlutá karta pro tým Norsko (Eivind Tangen).
12'
Žlutá karta pro tým Dánsko (Rasmus Lauge Schmidt).
11'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Norsko (Magnus Jöndal).
10'
10'
9'
Gól vstřelil tým Dánsko (Simon Hald Jensen). Prosazuje se po parádní průnikové přihrávce M. Hansena.
7'
7'
Gól vstřelil tým Dánsko (Rene Toft Hansen). Po rychlé výměně míče skóruje ze středu hranice brankoviště.
7'
O´Sullivan prorážel, Norové musejí vrátit míč.
6'
Žlutá karta pro tým Dánsko (Lasse Svan Hansen).
6'
Gól vstřelil tým Dánsko (Nikolaj Öris Nielsen).
6'
Vyloučení v týmu Norsko (Sagosen).
5'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Norsko (Sander Sagosen). Brankář Landin Jacobsen nedovolil Norům skórovat ani z trestného hodu.
5'
Gól vstřelil tým Dánsko (Magnus Landin Jacobsen). Za 10 vteřin z levé strany vrací domácím vedení.
5'
Gól vstřelil tým Norsko (Eivind Tangen). Přeskočil blok a prudkou ranou konečně překonává dánského brankáře.
4'
Tangen pálí do tyče, hosté se stále nemohou střelecky prosadit.
4'
Žlutá karta pro tým Norsko (Sander Sagosen).
4'
Gól vstřelil tým Dánsko (Mikael Hansen).
3'
Nicklas Landin Jacobsen znovu skvěle zasahuje.
3'
Ani Dánové svou první střelu neproměnili, na druhé straně Jacobsen také úspěšně zasahuje a tak i po třech minutách platí bezbrankové skóre.
1'
Na míči začali Norové, Sagosenovu střelu k tyči však kryje dánský brankář.
1'
Utkání právě začalo. Dánsko hraje v červených, Norsko v bílých dresech.

Dánsko: N. Landin, Green – M. Landin, Mortensen, Markussen, Lauge, Zachariassen, Svan, Toft, Möllgaard, Mensah, M. Hansen, Olsen, J. Hansen, Öris, Hald.

Norsko: Christensen, Bergerud, Gulliksen – Sagosen, Myrhol, Jakobsen, Jöndal, Björnsen, Gullerud, Johannessen, O'Sullivan, Tangen, Reinkind, Blonz, Röd, L. Hansen.

Rozhodčí: Načevski, Nikolov (oba Makedonie).
Výsledky na šampionátu

DÁNSKO

- Chile 39:16 (Mortensen 8), Tunisko 36:22 (Hansen a Schmidt 7), Saúdská Arábie 34:22 (Jacobsen 7), Rakousko 28:17 (Jacobsen a Schmidt 6)

NORSKO

- Tunisko 34:24 (Jøndal 9), Saúdská Arábie 40:21 (Rød 9), Rakousko 34:24 (Sagosen 7), Chile 41:20 (Blonz 8)
Fanoušci házené se těší na očekávaný vrchol základní skupiny C, v němž se o vítězství ve skupině v Herningu utkají domácí dánští házenkáři se "sousedním" Norskem.

Oba skandinávské výběry potvrzují roli favoritů a své soupeře drtí bez nejmenšího zakolísání rozdílem třídy.
Norsko i Dánsko mají po čtyřech kolech plný počet bodů a dokonce i stejný rozdíl skóre. Ve prospěch Norů hovoří vyšší počet nastřílených branek (149:89) než v případě pořadatelské země (137:77) a tak jim stačí k uhájení první příčky i remíza.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.