Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Již za pár okamžiků se na Vás budu těšit z tenisového finále mezi Angelique Kerberovou a Monicou Puigovou. Do té doby se mějte hezky. Na počtenou.
Právě skončilo utkání mezi Dánskem a Katarem. První poločas, ve kterém po většinu času vedli Katařané nakonec skončil remízou a šlo se do druhé půle. V ní naopak tahali za delší konec Dánové. Ti však rovněž o své vedení přišli. Závěr zápasu ovšem přinesl neskutečné drama. Na začátku poslední minuty Dánové srovnali a do útoku šel Katar. Osmnáct sekund do sirény měli v držení míč Katařané, ale následně jeden z jejich hráčů podklouzl a z následného rychlého brejku vstřelil vteřinu před koncem vítěznou branku Mikkel Hansen, který rozhodl o konečné podobě výsledku 26:25.
Konec zápasu. (26:25)
60
Neskutečný, opravdu neskutečný závěr! Katařané nešťastným podklouznutím přišli o míč a do rychlého brejku se dostal Mikkel Hansen, který dává gól v poslední vteřině utkání. Velké neštěstí pro celek z Arabského poloostrova. (26:25)
60
Time-out je u konce. Do závěrečné sirény zbývá 18 vteřin a u míče jsou Katařané. (25:25)
60
Oddechový čas pro Katar. (25:25)
60
Mensah Larsen vyrovnává v poslední minutě. Čeká nás ještě velké drama. (25:25)
59
Oddechový čas pro Dánsko. (24:25)
59
Neskutečný Capote se prosadil z obrovské dálky a Katar jde po delší době do vedení. (24:25)
57
Opět skvělý Šarić. Katar může jít do vedení v závěru zápasu. (24:24)
57
Pěknou kličkou se Mallash zbavil obránce a vyrovnává na 24:24. (24:24)
56
Vynikající Šarić dalším zákrokem dává do žil svých spoluhráčů živou vodu. (24:23)
56
Roine ze středu hřiště se trefuje na vzdálenější tyč. (24:23)
55
Rene Toft Hansen je poměrně přísně vyloučen na dvě minuty. (24:22)
55
Mikkel Hansen se poprvé v zápase mýlil ze sedmičky a Šarić drží akcie Kataru nad vodou. (24:22)
55
Capote je podruhé v zápase vyloučen a následuje sedmička pro Dánsko. (24:22)
54
Murad se protlačil do zakončení a snižuje na rozdíl dvou branek. (24:22)
54
Šarić si nyní počíhal na Svana, který se tentokrát mýlil ze své pozice pravého křídla. (24:21)
53
Znovu nepřesnost v rozehrávce připravuje Katar o možnost zakončení. (24:21)
52
Mikkel Hansen ukázkově zrychlil hru, poslal do brejku Lasseho Svana, který zakončil velmi zkušeně. (24:21)
50
Zarko Marković napálil míč ze sedmičky přesně do horního růžku. (23:21)
49
Henrik Toft Hansen neuspěl v rychlém protiútoku. Pozici měl ovšem stíženou vracejícími se obránci. Poté se již zaskvěl gólman Kataru. (23:20)
48
Mikkel Hansen se opět nemýlil z hranice sedmimetrového hodu. (23:20)
47
Roine však vzápětí kontruje svým gólem na 22:20. (22:20)
47
Mikkel Hansen a jeho dělovka ze středu. Šarić neměl vůbec žádnou šanci. (22:19)
46
Katařané se dopustili prorážení. Nutno říci, že velmi zbytečným vzhledem k tomu, že hrají o jednoho hráče v poli navíc. (21:19)
44
Marković se ze sedmičky nemýlil. Stav utkání je 21:19. (21:19)
44
Damgaard Nielsen dostává za zákrok na pronikajícího Megdicha červenou kartu. Nutno říci, že tento zákrok byl velmi nebezpečný a Dán za něj po právu vyloučen (21:18)
43
Skvělou přihrávku obdržel na křídlo Lasse Svan, který svým gólem navyšuje vedení Dánska. (21:18)
42
Megdich využil zaváhání dánské obrany a snižuje na rozdíl dvou gólů. (20:18)
42
Damgaard Nielsen parádní ranou do spodní poloviny brány posílá Dány do tříbrankového vedení. (20:17)
41
Capote se dopustil prorážení a jeho tým tak přichází o balón. (19:17)
40
Morten Olsen nechytatelnou dělovkou prostřeluje Šariće v bráne Kataru. (19:17)
39
Marković ovšem dostává svůj celek na dostřel Dánům. (18:17)
38
Henrik Toft Hansen je vyloučen na dvě minuty. (18:16)
38
Christiansen pozice, kterou mu připravili jeho spoluhráči, dává další gól Dánů. (18:16)
37
Lasse Svan posílá znovu svůj celek do vedení. (17:16)
36
Damgaard Nielsen ovšem ihned opět srovnává. (16:16)
36
Capote dostává za svůj zákrok dvouminutový trest. (16:16)
36
Megdich následně posílá Katar do vedení. (15:16)
35
Nyní se už Marković nemýlil a srovnává na 15:15. (15:15)
34
Skvělý Landin Jacobsen, který neflexivně nohou vyrazil sedmimetrový hod Markoviće. (15:14)
34
Murad byl v úniku faulován Olsenem, který dostává dvě minuty. (15:14)
33
Capote však rozehrál velmi nepřesně, což je pro Katar a jeho přesilovku velká škoda. (15:14)
33
Dánové pošetřili v útoku drahocenné vteřinky, ale u míče jsou již zase Katařané. (15:14)
32
Henrik Mollgaard Jensen dostává za svůj zákrok dvě minuty. (15:14)
31
Mikkel Hansen se ze sedmičky nemýlil. (15:14)
31
Po faulu na Rene Toft Hansena je nařízen sedmimetrový hod. (14:14)
31
Začal druhý poločas. (14:14)
Druhý poločas začne přibližně v 20:31.
Je za námi první poločas utkání. Po většinu půle byli o krok napřed Katařané, kteří vedli místy až o 4 branky. Dánové však dokázali skóre dorovnat a v závěru poločasu šli dokonce do vedení. Katar však ještě do konce poločasu srovnal na 14:14. Poté již gól nepadl, a tak se oba týmy rozešly do kabin za remízového stavu.
30
První poločas skončil. (14:14)
30
Pěkné sehrání až na pravé křídlo na Svana, který si však na Šariće nepřišel. (14:14)
29
Roine z pravé spojky srovnává na 14:14. (14:14)
28
Výborná obrana Dánů znepříjemnila Capoteovi střelu a Landin Jacobsen měl o to snadnější pozici. (14:13)
27
Důležitý zákrok Šariće proti střele jednoho z Dánů. (14:13)
26
Murad fauloval Svana při střelbě a je za to po právu vyloučen na dvě minuty. (14:13)
26
Překrásná akce Dánů. Míč putoval z levého křídla na pravé, kde již v letu obdržel míč Svan, na kterého zívala prázdná brána Kataru. (14:13)
25
A máme po delší době srovnáno. Lasse Svan z rychlého protiútoku nedal Šarićovi šanci. (13:13)
24
Rene Toft Hansen střílí svou další branku. Stav utkání je 12:13. (12:13)
24
Mollgaard Jensen ještě vidí za svůj zákrok žluté napomenutí. (11:13)
24
Alrayes se znovu prosazuje a hecuje příznivce svého týmu. (11:13)
23
Rene Toft Hansen se sám na brankovišti nemýlil a snížil na rozdíl jediné branky. (11:12)
22
Lasse Svan z pravého křídla střílí krásný gól. Šarić byl proti němu bez šance. (10:12)
21
Capote ale znovu zaúřadoval a přidal svůj další gól. (9:12)
21
Morten Olsen z pozice spojky rozvlnil síť katarské branky. (9:11)
20
Megdich si naskočil z pravého křídla a nekompromisně propaluje Landin Jacobsena. (8:11)
19
Rene Toft Hansen odčinil svůj předchozí karetní trest svým prvním gólem. (8:10)
18
Damgaard Nielsen upravuje skóre na 7:10. (7:10)
18
Rene Toft Hansen vidí za svůj zákrok žlutý kartonek. (6:10)
18
Roine opět vrací čtyřbrankový náskok na stranu svého týmu. (6:10)
17
Damgaard Nielsen stál na konci krásné kombinace Dánů a snížil na 6:9. (6:9)
16
Mallash se probil přes svého strážce a prostřelil Landin Jacobsena. (5:9)
15
Nepřesná přihrávka Rene Toft Hansena skončila v autu. Rozehrávat budou Katařané. (5:8)
14
Marković ale nezůstává pozadu a také dává svůj třetí gól zápasu. (5:8)
14
Christiansen právě prostřelil Šariće a snižuje na 5:7. (5:7)
13
Capote v další šanci sám na brankovišti. Svůj pokus namířil pouze do připraveného Landin Jacobsena. (4:7)
12
A znovu to byl Capote, který se v útoku Kataru nemýlil. Dánové možná trochu překvapivě prohrávají o tři branky. (4:7)
12
Capote si naskočil z pozice střední spojky a s přehledem zavěsil. (4:6)
11
Mortensen ale opět posílá svůj tým do těsného kontaktu. (4:5)
11
Marković právě vstřelil svůj druhý gól v utkání. Stav zápasu je 3:5. (3:5)
10
Mikkel Hansen z brankoviště překonává Šarić technickou střelou. (3:4)
9
Technická chyba Kataru. Dopředu se vrhají opět Dánové. (2:4)
8
Série dobrých zákroků brankářů na obou stranách. Nejprve se zaskvěl Landin Jacobsen a hned z protiútoku Šarić. (2:4)
7
Capote však znovu dává Kataru dvoubrankové vedení. (2:4)
6
Lasse Svan vidí za svůj zákrok žlutou kartu. (2:3)
5
Lasse Svan ovšem snižuje opět na rozdíl jediného gólu. (2:3)
5
Marković navyšuje vedení Katařanů. (1:3)
4
Střelec posledního gólu vzápětí obdržel žlutou kartu. (1:2)
3
Bertrand Roine ovšem znovu vrací vedení na stranu Kataru. (1:2)
3
Christiansen ale bleskově odpovídá a máme znovu srovnáno. (1:1)
2
Alrayes obdržel přihrávku do pivota, protlačil se do zakončení a střílí první gól zápasu. (0:1)
2
Morten Olsen se dopustil prorážení. Sudí tak přisoudili míč Kataru. (0:0)
1
Capote ze středu hřiště přestřeluje branku a do útoku se hrnou Dánové. (0:0)
1
Utkání právě začalo. (0:0)
Oba týmy pomalu nastupují na hrací plochu a utkání za malou chvíli začne.

Dánsko: Landin Jacobsen, Green Krejberg – Christiansen, Mensah Larsen, Mortensen, Noddesbo, Svan, Toft Hansen R., Mollgaard Jensen, Sondergaard, Toft Hansen H., Hansen, Olsen, Damgaard Nielsen

Katar: Šarić, Stojanović – Marković, Mabrouk, Bagarić, Roine, Capote, Murad, Memišević, Alrayes, Megdich, Fernandez, Mallash, Zakkar

Rozhodčí: Mohamed Rashed, Tamer Elsayed.

Poslední vzájemné utkání

Naposledy se oba týmy střetly v přátelském zápase v lednu letošního roku. Tehdy se v výhry 31:26 radovali Dánové. Katar má dnes svému soupeři rozhodně co vracet.
Katar

Katařané také vykročili do Olympijských her vítězně. V prvním zápase možná trochu překvapivě porazili Chorvaty 30:23. V následujícím duelu však obdrželi debakl od velmi silné Francie. Celek galského kohouta smetl tým z Arabského poloostrova v poměru 35:20. Poslední duel Kataru však přinesl velké drama. Katařané prohrávali s Tuniskem ještě tři minuty před koncem 25:21, ale po heroickém závěru dokázali utkání dotáhnout do konečného výsledku 25:25. Podaří se jim dnes zaskočit favorita ze severu Evropy nebo se dle papírových předpokladů bude radovat Dánsko?

Utkání v rámci LOH 2016

7.8.2016 Chorvatsko – Katar 23:30
9.8.2016 Katar – Francie 20:35
11.8.2016 Tunisko – Katar 25:25
Dánsko

Dánové mají za sebou velmi povedený vstup do turnaje. V úvodním duelu si z pozice favorita si poradili s výběrem Argentiny, který zdolali 25:19. V následujícím střetnutí porazili i Tunisko, a to ještě větším rozdílem – 31:23. Ve svém posledním utkání ovšem nestačili na papírově slabší tým Chorvatska. Dánsku nestačilo ani 8 branek Mikkela Hansena a Lasseho Svana. Chorvatům nakonec po poměrně vyrovnaném průběhu podlehli 24:27 a připsali si tak první porážku na turnaji. Dnes však mají možnost tuto prohru napravit, ale v cestě jim stojí nevyzpytatelný soupeř z Kataru.

7.8.2016 Dánsko – Argentina 25:19
9.8.2016 Tunisko – Dánsko 23:31
11.8.2016 Dánsko – Chorvatsko 24:27
Hezký sobotní večer. Vítám vás u on-line přenosu ze zápasu házené mužů, ve kterém se proti sobě střetnou celky Dánska a Kataru. Utkání začíná v 19:40 a u jeho sledování Vám přeji příjemnou počtenou.