NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : Winnipeg - 19. listopadu 2021   03:08

Winnipeg

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Utkání přihlíželo 15 273 diváků.
Bonusový bod navíc vybojoval v samostatných nájezdech Edmonton. Hokejisté tohoto týmu ukázali šikovnější ruce, když jako první skóroval ve druhé sérii Connor McDavid, jenž uspěl forhendovou střelou k pravé tyči. Po neúspěchu Scheifeleho měl rozhodnutí na holi Kyle Turris a počínal si s velkým přehledem, když si z pravé strany sjel více na střed a i on uspěl forhendem, odkrytý prostor po pravici Helleybuycka trefil neomylně.

Svěřenci kouče Tippetta oplatili soupeři dva dny starou porážku a díky vítězství se vyšvihli do čela Západní konference. Winnipeg se propadl na šestou příčku za Calgary a Minnesotu.
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým Edmonton Oilers.
Autorem vítězné branky je CONNOR MCDAVID.
Je konec! Kyle Turris mohl rozhodnout, a tak také učinil! Rozjel se po pravé straně, aby si posléze sjel více na střed a forhendovou střelou trefil odkrytý prostor u pravé Helleybuyckovy tyče.
Ani Mark Scheifele nešel do kličky. Střela mu ovšem, na rozdíl od protihráče, vůbec nevyšla, napálil jenom Skinnera.
Blíže k vítězství má Edmonton! Connor McDavid nevolil kličku a dobře udělal, forhendovou střelou k pravé tyči totiž překonal Helleybuycka.
Na druhé straně se rozjel Kyle Connor. Zkusil zakončení bekhendem, Stuart Skinner puk vyrazil lapačkou.
Leon Draisaitl nepotvrdil pověst obávaného střelce. Prakticky nic nevymyslel, forhendem trefil pravý beton brankáře.
Samostatné nájezdy začínají.
Winnipeg čtyřminutový trest McDavida nevyužil a utkání dospělo až do samostatných nájezdů. K vidění byly příležitosti na obou stranách, nicméně brankáři druhý gól ve své síti nepřipustili.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:41'
Na druhé straně zahrozil Nikolaj Ehlers. Střílel od levého mantinelu k protější tyči, Stuart Skinner v tomto případě zasahovat nemusel.
64:22'
Pěkná kombinace, kdy si Zach Hyman vyměnil touš s McDavidem. Velkou příležitostí ovšem pohrdl, vypálil nad horní tyč!
63:57'
Connor McDavid už je zpět na ledové ploše. Okamžitě se zapojil do ofenzivní akce, zápěstím vypálil příliš vysoko.
63:31'
Domácí dokonce ujeli do přečíslení! Draisaitl nahrál Nurseovi, jeho ránu ale zastavil Helleybuyck levým betonem!
62:44'
Obránce Duncan Keith naznačil střelu, aby následně našel v pravém kruhu Tysona Barrieho. Jeho rána rozvlnila pouze boční síť.
62:23'
McDavidův trest pomalu spěje ke konci. Výborně zapracoval Leon Draisaitl, jenž obral Schmidta a vyhodil přes všechny čáry.
61:36'
A znovu Kyle Connor. tentokráte dostal více volného prostoru mezi kruhy, ale na Skinnera ani teď nevyzrál, gólmana trefil do masky.
61:19'
Z pravého kruhu střílel Kyle Connor. Volil křižné zakončení, domácí gólman předvedl další výborný zákrok betonem.
60:57'
Po poměrně dlouhé kombinaci střílel z levého kruhu Mark Scheifele. Výborně zareagoval Stuart Skinner, zakročil pravým betonem.
60:20'
Prodloužení odstartovalo a s ním pokračuje přesilovka Winnipegu. A to sice čtyři na tři, protože v prodloužení se tradičně hraje ve třech na obou stranách.
60:01'
Šedesát minut hracího času o vítězi nerozhodlo, zápas mezi Edmontonem a Winnipegem půjde do prodloužení. Střelecké mlčení prolomil v 54. minutě Nikolaj Ehlers, ale s bleskovou odpovědí přispěchal Connor McDavid, jenž zakončil parádní individuální akci gólovou střelou na vyrážečku brankáře. Právě autor vyrovnávací trefy však svému týmu výrazně zkomplikoval cestu za vítězstvím, když v poslední minuty třetí třetiny vyfasoval čtyřminutový trest za hru vysokou holí, hosté tak většinu prodloužení sehrají v početní převaze, pokud ji samozřejmě nevyužijí, pak by zápas skončil.
Střely na bránu po 3. třetině: 31 – 38.
60:00'
59:39'
Schmidt neuspěl ani střelou od modré čáry. Stuart Skinner spatřil kotouč na poslední chvíli, ale měl štěstí, kotouč jej trefil do levého betonu.
59:16'
Obrovská komplikace pro Edmonton. Connor McDavid před vlastní bránou trefil vysokou holí Scheifeleho, a protože se v obličeji protihráče objevil krvavý šrám, jedná se o čtyřminutový trest.
59:11'
Nate Schmidt si povyjel do pravého kruhu, kam dostal nahrávku od Scheifeleho. Mířil na lapačku Skinnera, právě v ní hrací předmět skončil.
59:02'
Duncan Keith nahazoval od modré na teč. Zach Hyman ovšem nešťastně najel do brankoviště, rozhodčí hru vykázali do střední třetiny.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:45'
Hostující gólman Connor Hellebuyck si na nudu stěžovat nemůže. Od pravého mantinelu prudce střílel Darnell Nurse, Američan včas srazil pravou ruku k tělu.
58:17'
Nezastavitelný Connor McDavid znovu vyřadil ze hry dva protihráče, aby vzápětí najel před bránu, bekhendem však zvedl puk příliš vysoko.
57:55'
Z velkého úhlu střílel Kyle Connor. Stuart Skinner zůstal v pozoru a střelu k pravé tyčce skryl v lapačce, načež zvládl rozehrát na Keitha.
57:23'
Ryan McLeod nahrál po pravém mantinelu Kassianovi. Ten si věřil na kličku proti DeMelovi, který ale zapracoval na jedničku a soka za záda nepustil.
56:47'
Útočit se snaží i hosté, ale jejich snahy nejsou tak nebezpečné. Wheelerovu střelu po ledě zblokoval ještě obránce Tyson Barrie.
56:11'
Connor McDavid tentokráte zkusil štěstí od modré čáry. Mířil přímo do středu, tento prostor měl Connor Hellebuyck pokrytý.
55:31'
Rána zápěstím v podání Leona Draisaitla neskončila úspěchem. Výbornou práci odvedl Dylan DeMelo, touš zblokoval do ochranné sítě.
55:12'
Týmy jsou tedy opět na stejné úrovni, nicméně dokázali si, že jsou schopni střílet góly. Do útoku se znovu ženou domácí.
54:25'
Edmonton právě vstřelil branku!
Stíhačkám nevydržel náskok ani půl minuty! CONNOR MCDAVID převzal puk od Ceciho ještě ve středním pásmu a spojil velkou rychlost s brilantní technikou, když prokličkoval mezi třemi protihráči, aby nakonec poslal touš do pravého horního růžku. Asistence: Cody Ceci a Duncan Keith.
53:57'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Přestože měl v posledních minutách navrch Edmonton, tak důležitý první gól vstřelil Winnipeg! Scheifele zvedl hlavu a bekhendovou nahrávkou za sebe našel do levého kruhu sjetého NIKOLAJE EHLERSE, jehož bránícím hráčem lehce tečovaný pokus zaplul nechytatelně do levé šibenice. Asistence: Mark Scheifele a Kyle Connor.
53:35'
Z velkého úhlu zkoušel štěstí Kyle Connor. Jeho pokus přizvedl Slater Koekkoek nad bránu, Skinner celou situaci jistil vyrážečkou.
53:13'
Zadovka Wheelerova nevyšla. Našel jen hokejku Darnella Nurse, jenž bez většího přemýšlení vyslal oblouček do středního pásma.
52:39'
Skinnerova svatyně vypadla ze svého postavení, muži v pruhovaném museli přerušit hru. Duncan Keith do vlastní brány natlačil Coppa.
52:07'
Domácí nechtějí do prodloužení, to je zřejmé. V levém kruhu si našel prostor na zakončení Jesse Puljujärvi, ale ani on na Helleybuycka nevyzrál.
51:32'
Útok Oilers pokračoval. Velkou příležitost měl rovněž Tyson Barrie, jenž si sjel až mezi kruhy, jeho pokus gólman vyrazil pro změnu vyrážečkou.
51:24'
Leon Draisaitl řešil přečíslení dvou na jednoho střelou zápěstím k bližší tyči. Connor Hellebuyck s podobnou variantou počítal a zasáhl pravým betonem.
50:37'
Dost prostoru dostal na modré čáře Darnell Nurse. Rozhodně jej nevyužil tak, jak by si představoval, střelu příklepem namířil přímo do brankáře.
50:10'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. V zápase mezi Edmontonem a Winnipegem přetrvává bezbrankové skóre a je začíná být čím dál tím více pravděpodobné, že sledujeme utkání o jednom gólu.
49:50'
Puk v ochranné síti, hra musela být přerušena. Stuart Skinner má na kontě další úspěch, když vyrážečkou zastavil ránu Vesalainena.
49:32'
Závěrečná dvacetiminutovka plyne v rychlém tempu, k přerušení dohází jen minimálně. Pokus Scheifeleho odrazil Skinner lapačkou za bránu.
48:38'
Jevgenij Svečnikov schytal za bránou tvrdý hit od Duncana Keitha. Přesto ještě zvládl nahrát Coppovi, jemuž nevyšlo obtočení kolem brány.
48:15'
Vzápětí odjel až za vlastní bránu Dylan DeMelo. Po srovnání řad rozjel další útočnou akci přes Ehlerse, jemuž nevyšla klička proti Nurseovi.
47:42'
Nyní je to Winnipeg, který udává tempo hry. sraženou střelu Pionka sebral u levého mantinelu Kyle Connor, nahození poslal jen do před sebou stojícího Foegeleho.
47:04'
Nate Schmidt nahazoval od modré čáry spíše z nouze. Našel hned první hokejky soupeře, ta patřila Ryanu McLeodovi.
46:40'
Od modré čáry střílel Cody Ceci. Přestože před Hhelleybuyckem bylo poměrně dost hráčů, tak si gólman našel prostor, odkud na projektil viděl a schoval jej do lapačky.
46:02'
Kyle Turris nahazoval po mantinelu spíše z nouze. Zach Hyman neměl proti přesile šanci, černou gumu získal Dominic Toninato.
45:48'
Dobrá příležitost i na druhé straně. Stuart Skinner totiž vyrazil střelu Connora pouze k Wheelerovi, ovšem skvěle se přesunul k levé tyči a mezi betony udržel i dorážku.
45:30'
Přes obránce střílel Warren Foegele. Helleybuyck moc neviděl, ale nemusel smutnit, puk proletěl vedle pravé části brankové konstrukce.
44:55'
Konečně hosté dostali hru alespoň do středního pásma. Dokonce zaútočili, pokus Svečnikova měl k přesnosti hodně daleko.
44:23'
Tlak Olejářů neutichá, Jets jsou zatlačeni v defenzivě. Tyson Barrie pálil od modré čáře golfákem vysoko nad břevno.
43:51'
Ryana Nugenta-Hopkinse dělily od vedoucího gólu centimetry! Obdržel od Yamamota nahrávku do levého kruhu, načež si sjel více na střed a střelu zápěstím nasměroval do levé tyčky!
43:14'
S nahozením Keitha od levého mantinelu neměl Connor Hellebuyck větší problémy. Pravým betonem vyrazil kotouč ke spoluhráči DeMelovi.
42:49'
Sám proti třem, přesto Leon Draisaitl udržel puk na holi. Následně před bránou zkusil oslovit Yamamota, pas vystihl Pionk.
42:26'
Za vlastní bránou zklidnil hru Brenden Dillon. Párkrát zakvedlal s toušem a počkal na vystřídání formací, načež rozehrál na Nashe.
41:47'
Do brejku vystartoval Scheifele s Ehlersem. Střílel druhý jmenovaný, rána zápěstím od levého mantinelu měla k přesnosti hodně daleko.
41:20'
Connor McDavid opět ukázal něco ze svého umu, když nahrávkou za sebe mezi nohama vybídl k zakončení Nugenta-Hopkinse, jeho pokus zamířil nad břevno.
40:41'
Nahrávka Duncana Keitha měla oči. Zach Hyman už se chystal k zakončení v pokleku, když těsně před ním zvedl kotouč Dylan DeMelo.
40:10'
Třetí třetina má za sebou první vteřiny. Rozhodovat může každá drobná chybička, které se oba celky určitě budou chtít vyvarovat.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 5:02.
Bezbrankové skóre přetrvává i po čtyřiceti minutách. Stále je k vidění vyrovnané utkání, které je hodně ofenzivně laděné, ale gólmani Skinner a Helleybuyck se na dnešní střetnutí vyspali dobře a předvádí jistý, doposud bezchybný výkon. Více šancí udeřit měl hostující Winnipeg, který jen ve druhé třetině hrál tři přesilovky, ale ani v jedné si nevytvořil žádnou gólovku. Domácí hokejisté brání velmi zodpovědně, leč jejich ofenzivní síla mlčí.
Střely na bránu po 2. třetině: 18 – 24.
40:00'
39:36'
Rovněž akce Blakea Wheelera ke gólu nevedla. Americký útočník pěkným obloučkem zaskočil Ceciho, ale před brankářem si prak neporadil s těžkým zpracováním.
39:12'
Kailer Yamamoto si sice obhodil puk kolem stojícího DeMela, ale za spoluhráče zaskočil Neal Pionk, ten vrátil hru do středního pásma.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:46'
Domácí gólman Stuart Skinner dnes působí velmi jistým dojmem. Do poslední chvíle počkal na zakončení Vesalainena, to schoval do lapačky.
38:20'
Brenden Dillon udržel na zádech Puljujärvi. Nenechal se finským útočníkem rozhodit a po mantinelu posunul hru na volného Pionka.
37:41'
Rychle na druhou stranu. Nikolaj Ehlers nastartoval Kylea Connora, jehož svižnou ránu ze zápěstí udržel Stuart Skinner v lapačce.
37:17'
Leon Draisaitl vybojoval kotouč a naslepo hledal před bránou Hymana. Ještě před ním stál Nate Schmidt, hrozící nebezpečí zažehnal.
36:58'
S koncem Bensonova trestu nabruslil před bránu Dominic Toninato. V těsném obležení dvou protihráčů zakončit nezvládl.
36:29'
Další vyhození zaznamenal Zach Hyman. Správně očekával, že pas Coppa půjde na Connora, zvolil odpal po mantinelu.
35:51'
Hosté skutečnosti, že jeden z bránících hokejistů hrál bez hokejky, nevyužili. Pas Lowryho vystihl Jesse Puljujärvi a vyhodil přes všechny čáry.
35:13'
Hosté konečně zůstali v útočném pásmu okamžitě po vhazování. Z levého kruhu střílel Mark Scheifele, na Skinnera recept nenašel.
34:57'
To se nepovedlo. Tyler Benson po návratu z trestné lavice odehrál sedmnáct vteřin, než se na ni zase vrátil. Znovu předvedl naprosto zbytečný faul v útočném pásmu, když krosčekem poslal k ledu Pionka.
34:40'
Příliš prudkou nahrávku Adam Lowry nezachytil a domácí vystartovali do přečíslení dvou na jednoho. Velkou pochvalu zaslouží obránce Neal Pionk, který šel na kolena a nataženou hokejkou zastavil pas Turrise na Hymana, který by zakončoval do prázdné brány.
34:11'
A další vyhození. Kailer Yamamoto vystihl nahrávku Harkinse po mantinelu na Wheelera a bekhendem poslal touš do bezpečí.
33:45'
Ne, Winnipegu zatím přesilovka nefunguje tak, jak by si hráči tohoto celku představovali. Jansen Harkins převzal puk v ofsajdovém postavení.
33:20'
Podobně jako první, tak i tu druhou přesilovku začínají hosté z vlastního obranného pásma, protože po vyhraném buly Draisaitla vyhodil Barrie.
32:37'
Muži v pruhovaném udělili menší dvouminutový trest Tyleru Bensonovi, jenž po menší výměně názorů s DeMelem neudržel nervy na uzdě a protihráče zezadu nesmyslně sekl přes nohy.
32:20'
Stuart Skinner vyrážečkou zastavil černou gumu pro Tysona Barrieho. Ten měl dostatek času, protože oba celky zrovna střídaly.
32:02'
Duncan Keith způsobil zakázané uvolnění. Kyle Turris ještě zabojoval, ale velkou ztrátu na DeMela již smazat nedokázal.
31:36'
Na druhé straně zahrozil Kailer Yamamoto. Po nahrávce do pravého kruhu střílel forhendem z první, cílové zařízení ovšem minul.
31:01'
Ani Adam Lowry, ani Jansen Harkins nenašli na Skinnera recept. První jmenovaný trefil brankáře do pravého betonu, druhý zmíněný poslal touš do jeho lapačky.
30:37'
Neúspěšně zkusil do útočné třetiny proniknout Blake Wheeler. Puk si hodil mezi dvojicí protihráčů, ale neproskočil mezi nimi.
30:10'
Utkání se přehouplo do své druhé poloviny. V zápase mezi Edmontonem a Winnipegem stále čekáme na první gól, což je vzhledem k ofenzivním schopnostem obou mužstev překvapením.
29:43'
Lowrym lehce tečované nahození Pionka udržel Stuart Skinner mezi betony. Sám si viditelně nebyl jistý, ale mohl si oddechnout, touš skutečně měl pod kontrolou.
29:16'
Po pravém mantinelu ujel svému osobnímu strážci Kyle Connor. Pod tlakem střílel zápěstím přímo do výstroje Skinnera, ten nadvakrát přikryl puk.
28:59'
Connor Hellebuyck nestihl nahození za vlastní bránou, ale zaváhání okamžitě napravil, když v lapačce zastavil nahození Boucharda.
28:30'
Winnipeg zvládl i druhé oslabení. Defenziva hostujícího mužstva nadále pracuje velmi dobře, Olejáři se marně snaží dostat ke své hře.
27:51'
Neuspěl ani Connor McDavid, tedy druhý nejproduktivnější hráč celé soutěže. Zápěstím vystřelil o kousek vedle levé tyčky.
27:25'
Nejproduktivnější hráč soutěže Leon Draisaitl bezbrankové skóre neprolomil. Forhendovou střelu z pravého kruhu namířil nad horní tyč.
26:35'
Leon Draisaitl vyhrál buly na modrou, kde už byl v nápřahu Tyson Barrie. Příklepem vypálil vysoko nad horní tyč, Helleybuyck mohl zůstat klidným.
26:21'
A příležitost otevřít skóre v přesilovce dostávají dnes podruhé domácí. Proti pravidlům hrál Kyle Connor, ten přesekl hokejku McDavidovi.
25:45'
Hostům první přesilovka utkání nevyšla. Jedinou střelu vyprodukoval Nate Schmidt, na tu Skinner navíc velmi dobře viděl.
25:03'
Domácí ujeli do přečíslení dvou proti jednomu. Leon Draisaitl adresoval Nugentovi-Hopkinsovi příliš dlouhou nahrávku, zakončení mělo k přesnosti hodně daleko.
24:31'
Hokejisté v bílých dresech získali pevné postavení v útočné pásmu. Po krátké kombinaci zakončoval od modré Schmidt, Skinner zasáhl pravým betonem.
24:00'
Úvod přesilovku Winnipegu nevyšel. Josh Morrissey zpracoval těžkou nahrávku až těsně za modrou čárou, postavení mimo hru znamená přesun do střední třetiny.
23:36'
Premiérovou početní převahu si vyzkouší i Jets. Slater Koekkoek zastavil rozjetého Wheelera, ale jen za cenu podrážení.
23:19'
Do defenzivy výborně zapracoval Andrew Copp. Nešikovně ovšem puk odvrátil přímo na hokejku Barrieho, jenž přenesl hru na McDavida, jeho pokus obětavě zblokoval Dylan DeMelo.
22:46'
Nahození Scheifeleho ze středného pásma Stuart Skinner raději podržel ve výstroji. Před dotírajícím Coppem si netroufl puk vyklepat.
22:28'
Blake Wheeler si obhodil puk kolem Koekkoeka a sám si je za bránou soupeře dojel. V tomto prostoru nic nevymyslel, proti přesile byl bezmocný.
21:35'
Výrazně více se Connor Hellebuyck zapotil při dvou střelách Barrieho. Tu první vyrazil lapačkou, druhou udržel ve výstroji. Mezitím vypršel trest Svečnikova.
21:12'
Před brankou zůstal volný Ryan Nugent-Hopkins. Než si ovšem stihl nachystat střelu, tak jej rozhodil Copp, střela po ledě nenadělala brankáři moc starostí.
20:34'
Hokejisté Edmontonu obsadili útočné pásmo, avšak vedoucího gólu se, zatím, nedočkali. Střelu McDavida zápěstím odrazil Helleybuyck vyrážečkou do ochranné sítě.
20:10'
Druhá třetina je v plném proudu, tak pojďme na ni! Domácí do ní vstoupili v přesilové hře, trest Svečnikova by měl trvat ještě minutu a půl.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 4:04.
První třetina zápasu mezi Edmontonem a Winnipegem gól nenabídla. Více ze hry má hostující mužstvo, které si paradoxně vytvořilo největší šanci až v závěru úvodní dvacetiminutovky při vlastním oslabení, Copp ale ani nadvakrát neprostřelil Skinnera. Za vyzdvižení stojí defenzivní práce Stíhaček, jež nepouštějí do příležitostí dvě největší ofenzivní esa soupeře McDavida a Draisaitla, ani jeden z těchto hráčů zatím není moc vidět. Uvidíme, jak moc o sobě dají vědět v úvodu druhého dějství, kdy budou mít k dispozici ještě téměř kompletní přesilovku.
Střely na bránu po 1. třetině: 10 – 17.
20:00'
19:51'
Udeřit však mohl Winnipeg! Adam Lowry od pravého mantinelu našel před bránou Coppa, který ale ani nadvakrát nezvládl přehodit pravý beton Skinnera.
19:34'
Komplikace pro Winnipeg. Jevgenij Svečnikov v útočném pásmu zvedl při souboji s Bouchardem hokejku příliš vysoko a soka trefil do obličeje. Jasné dvě minuty.
19:16'
Blake Wheeler rozjel po pravém mantinelu Kristiana Vesalainena. Tomu klička proti Barriemu nevyšla, bezúspěšně si zkusil prohodit puk mezi jeho bruslemi.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:53'
Zach Hyman naznačil nahrávku, aby následně z pravého kruhu střílel zápěstím na zadní tyč. Za Helleybuycka odvedl práci obránce Schmidt.
18:22'
Na hraně pravidel si Slater Koekkoek počínal proti Ehlersovi. Dánský forvard skončil na ledové ploše, ale vyloučení protihráče se dožadoval marně.
17:33'
Zack Kassian si již odpykal pětiminutový trest za bitku a zkusil se zapsat i do bodových statistik. Žabičku na Bensona ovšem zastavil DeMelo.
17:07'
Ofenzivní snažení Edmontonu zastavil hvizd čárového rozhodčího. Zach Hyman byl o něco rychlejší než s pukem jedoucí McDavid, výsledkem je ofsajd.
16:53'
Domácí brankář zvládl i rozehrávku. Počkal na pohyb forčekujícího Scheifeleho, aby následně nahrál na volnou pravou stranu Nurseovi.
16:12'
S tečovaným projektilem Kylea Connora neměl Skinner větší starosti. Včas vystrčil vyrážečku, aby touš odrazil do bezpečné vzdálenosti od brány.
15:45'
Nikolaj Ehlers mohl a nejspíše i měl střílet, ale volil ještě zbytečnou nahrávku na modrou, s níž nepočítal ani adresát Josh Morrissey, zpracování zvládl až ve středním pásmu.
15:20'
Nate Schmidt udržel na uzdě McDavida. Protihráče nenechal rozjet, což bylo klíčové. Udržel před ním tělo a zvládl rozehrát na volného Toninanata.
14:38'
Na tribuně to pouze zahučelo poté, co Leon Draisaitl nahazoval před bránu a rozjetý Connor McDavid koncem hokejky tečoval kotouč o kousek vedle levé tyčky.
14:11'
Rychlou střelu Connora ze zápěstí odrazil Skinner vyrážečkou do rohu kluziště. Zde dojel černou gumu nejrychleji domácí bek Duncan Keith.
13:56'
Jedenáctý zákrok pro Stuarta Skinnera. Riley Nash vyzkoušel pozornost Kanaďana z levého kruhu, ten zakročil pravým betonem.
13:33'
Odvážně před vlastní bránou přejel Jesse Puljujärvi. Harkins jeho pohyb nezachytil a Fin pokračoval po levém mantinelu, dokud nenarazil na strom jménem Dylan DeMelo.
12:32'
Zach Hyman natlačil puk do předbrankového prostoru. Connoru Hellebuyckovi přidělal další vrásky na čele, ale brankář si poradil i v tomto případě, volný hrací předmět si našel a přikryl lapačkou.
12:00'
Z velkého úhlu od pravého mantinelu nahazoval Tyler Benson. Hostující gólman znovu v pozoru, vyrážečkou puk srazil za bránu.
11:38'
Winnipeg bleskově otočil hru na druhou stranu. Akci dvou proti dvěma řešil Blake Wheeler nahrávkou na Ehlerse, jehož střelu z první zblokoval Ceci do ochranné sítě.
11:19'
Další nebezpečí následovalo z hokejky Connora McDavida. Stahovačkou vyřadil ze hry Lowyho, načež ránou ze zápěstí přestřelil.
10:57'
Ryan Nugent-Hopkins zkusil obtočit bránu a zasunout puk k levé tyčce. Gólmanovi Winnipegu pomohl DeMela, pokus soka zastavil bruslí.
10:21'
Hra vyrážečkou nedělala Connoru Hellebuyckovi žádné větší problémy. Brankář zkontroloval situaci a nahrál osamocenému Pionkovi.
09:45'
Výbornou práci odvedl Dylan DeMelo. Nepřipustil přečíslení tří proti jednomu, když v rychlostním souboji předčil Hymana a vyhodil do střední třetiny.
09:17'
Clonícím Nursem lehce tečované nahození nebylo pro Skinnera žádným problémem. Kanadský gólman vyrážečkou odpálil puk do bezpečí.
08:53'
První těžší zákrok střetnutí má na svědomí Connor Hellebuyck. Do poslední chvíli počkal na zakončení Jesse Puljujärviho, načež efektivně máchl lapačkou a kotouč v ní uschoval.
08:20'
Tyson Barrie přes dva protihráče odvážně přenesl hru na Kylea Turrise, jenž nabral vysokou rychlost, ale kličkou proti Pionkovi neuspěl.
07:36'
Z velkého úhlu střílel ofenzivu podpořivší Cody Ceci. Na gólmana nevyzrál Helleybuycka trefil přímo do výstroje.
07:15'
Hra ve čtyřech úvodní gól střetnutí nepřinesla, oba týmy už jsou znovu v plném počtu. Dubois i Nurse raději ihned odjeli na střídačku.
06:47'
Se sraženým střeleckým pokusem Andrewa Coppa neměl Stuart Skinner žádné větší problémy. Vysoko letící kotouč schoval do lapačky.
06:27'
Situaci dvou proti dvěma řešil Jansen Harkins nahrávku do levého kruhu na Kylea Connora, jenž na dlouhou hokejku těsně minul prostor u bližší, pravé tyče.
05:11'
Rozhodčí si zjednávají respekt, když volili další vyloučení na obou stranách. Dvě minuty za hrubost udělili nejaktivnějším hráčům rozmíšky na každé straně, tedy Nurseovi a Duboisovi.
05:11'
Po zakázaném uvolnění Winnipegu další rozmíška, tu v tomto případě rozhodčí včas roztrhli. Hra putuje před Helleybuycka.
04:38'
Zack Kassian a Logan Stanley se domluvili na bitce, čímž dostali do varu fanoušky. Moc ran si ovšem neuštědřili, spíše se navzájem drželi za dresy. Oba si pět minut odpočinou na trestné lavici.
04:32'
Do rozehrávky se zapojil i domácí brankář Stuart Skinner. Za bránou zastavil nahození DeMela, načež zvedl hlavu a přenesl hru na volného Boucharda.
04:12'
Connor Hellebuyck nezůstal o moc pozadu. Pravým betonem nejprve vyrazil ránu Yamamota, vyrážečkou si poradil i s dorážkou Draisaitla.
03:32'
Tentokráte už Skinner musel do akce. Svižným projektilem z levého kruhu jej prozkoušel Jansen Harkins, gólman udržel puk ve výstroji.
03:01'
Krátce po vhazování střílel od modré čáry Brenden Dillon. Stuart Skinner zasahovat nemusel, zakleknuvší Duncan Keith puk zblokoval nad břevno.
02:47'
Zápas začal ve velkém tempu. Zakázané uvolnění způsobil Kyle Turris, když přecenil rychlostní schopnosti Hymana a nahrál mimo jeho dosah.
02:23'
Hru uklidnil Jevgenij Svečnikov. Před forčekujícím Yamamotem ujel za vlastní bránu, kde počkal na vystřídání spoluhráčů, pak hru přenesl na Connora.
01:40'
Tlak domácího mužstva ještě pár vteřin pokračoval. Zpoza brány se u levé tyče vytočil Warren Foegele, z bezprostřední blízkosti však na gólmana nevyzrál.
01:21'
Poprvé o sobě dal výrazněji vědět kapitán Oilers Connor McDavid. nahrávku od levého mantinelu srazil bránící Neal Pionk pod beton Helleybuycka.
00:31'
Dylan DeMelo nahodil tak šikovně, že nemohla být řeč o zakázaném uvolnění. Hrát musel gólman Stuart Skinner, vyrážečkou touš posunul na hokejku Nurse.
00:10'
Zápas mezi Edmontonem a Winnipegem právě odstartoval! Domácí mají dnešnímu soupeři co vracet, naposledy s ním totiž prohráli jednoznačně 2:5.
00:01'

Edmonton Oilers: S. Skinner (Koskinen) – Barrie, Nurse (A), Ceci, Keith, Bouchard, Koekkoek – Puljujärvi, McDavid (C), Hyman – Yamamoto, Draisaitl, Nugent-Hopkins (A) – Kassian, R. McLeod, Foegele – Turris, Sceviour, Benson.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Comrie) – N. Schmidt, Morrissey (A), Pionk, Dillon, DeMelo, Stanley – Ehlers, Scheifele (A), Copp – Wheeler (C), Dubois, Connor – J. Svečnikov, Lowry, Harkins – Vesalainen, Riley Nash, Toninato.

Rozhodčí: Skilliter, Pollock – Baker, Knorr.

Winnipeg Jets

Rovněž Winnipeg je na tom v úvodu nového ročníku velmi dobře. V tabulce je za dnešním konkurentem o jediný bod, přičemž odehrál stejný počet střetnutí. Forma Stíhaček je výborná, momentálně drží sérii tří vítězství v řadě, k již zmíněné výhře nad Edmontonem zapsali skalp i se San Jose a St. Louis. Týmové produktivitě vévodí čtyřiadvacetiletý americký útočník Kyle Connor s 20 body.
Edmonton Oilers

Connor McDavid a Leon Draisaitl táhnou Edmonton na vrchol Západní konference. V patnácti zápasech nasbírali dvaadvacet bodů a jsou druzí o jediný bod za Anaheimem, ten však odehrál o dvě utkání méně. Olejáři již po šest zápasů střídají vítězství s porážkami. Pokud by tato šňůra měla pokračovat, je na řadě výhra, protože naposledy svěřenci kouče Tippetta prohráli 2:5 právě s Winnipegem. Nejproduktivnějším hráčem nejen týmu, ale celé soutěže je už zmiňovaný Draisaitl s 33 body, McDavid získal o čtyři body méně.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásnou pozdní noc. Vítám vás při sledování nejlepší ligy světa, u zápasu mezi Edmontonem a Winnipegem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.