NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : Washington - 29. dubna 2022   01:00

Islanders
Islanders
10:48' Nelson (Barzal, Dobson) • 15:34' Lee (Barzal, Dobson) • 43:44' Pageau  • 46:23' Palmieri (Jo. Bailey, Salo) • 53:37' Jo. Bailey (Barzal)
5:1
(2:0, 0:0, 3:1)
Washington
Washington
59:18' Jonsson Fjällby  (Mantha, Fehérváry)
Islanders
Varlamov (Sorokin) – Salo, Pelech, Dobson, Chára, Greene, Aho I – Jo. Bailey (A), Nelson (A), Beauvillier – Palmieri, Barzal, Parise – Bellows, Pageau, Lee (C) – Wahlstrom, Cizikas, M. Martin.
Halkidis, Hanson – Shewchyk, MacPherson
UBS Arena, New York
16 722 diváků
Washington
Vaněček (Samsonov) – Carlson (A), Fehérváry, Jensen, Orlov, Schultz, T. van Riemsdyk – Oshie (A), Kuzněcov, Sheary – Wilson, Bäckström (A), M. Johansson – Jonsson Fjällby, Eller, Mantha – Hathaway, Dowd, Jo. Larsson.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a někdy zase u NHL na počtenou!
Tři hvězdy utkání:
1. Semjon Varlamov (NYI) 26 zákroků
2. Mathew Barzal (NYI) 0+3
3. Josh Bailey (NYI) 1+1
Česká a slovenská stopa:
Zdeno Chára (NYI) – 0+0, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 20:58

Martin Fehérváry (WSH) – 0+1, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 18:57
Vítek Vaněček (WSH) – 21 zákroků, 5 OG, úspěšnost 80,8 %, odchytal 59:31
Kdo se postavil do brankoviště?
Semjon Varlamov (NYI) – 26 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,3 %, odchytal 60:00
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 26:27 (6:7, 10:13, 10:7)
Zblokované střely – 11:9
Vyhraná vhazování – 37:19
Trestné minuty – 22:10
Hity – 13:22
Hokejisté New Yorku Islanders si smlsli na Washingtonu podruhé v rozmezí tří dnů! Dnes zvítězili na domácím ledě 5:1.

Ostrované postavili dobrý základ k úspěchu už v první třetině, v níž využili dvě početní výhody a po trefách Brocka Nelsona a Anderse Leeho vedli 2:0. Ve druhé části gól nepadl a další podstatné věci tak přinesla až závěrečná dvacetiminutovka. V ní Capitals nezužitkovali ani dvě čtyřminutové přesilovky. Naopak, po skončení první z nich jim ujel Jean-Gabriel Pageau a ve 47. minutě přidal třetí přesilovkový zásah Newyorčanů Kyle Palmieri. V 54. minutě pak ještě Barzal před brankou obral o kotouč rozehrávajícího obránce Jensena a Josh Bailey zvýšil už na 5:0. Hosté se dočkali gólu až 42 sekund před koncem, kdy sebral Varlamovovi nulu Axel Jonsson Fjällby.
59:18'
Washington právě vstřelil branku!
Semjon Varlamov čisté konto neudrží! Poměrně nenápadnou střelou z pravé strany ho o něj připravil AXEL JONSSON FJÄLLBY, který švihem zamířil ke vzdálenější tyčce. Možná, že se domácí gólman viděl už v šatně a tohle lehce podcenil – 5:1. Asistence: Anthony Mantha a Martin Fehérváry.
59:00'
Začala poslední minuta třetí třetiny i celého utkání.
58:28'
Salo nyní zahrál jen na icing. Vhazovat se bude před Varlamovem.
58:16'
Domácí kapitán Anders Lee nahodil kotouč za branku soupeře a Islanders střídají.
57:34'
Hosté se už ani moc neženou směrem dopředu. Jsou smířeni s výsledkem.
56:29'
Po dalším zákroku Vaněčka tu máme reklamní přestávku.
56:20'
Domácí si užívají závěr zápasu! Mathew Barzal střílel po nahrávce od zadního mantinelu ze slotu a sám pak i dorážel. Vaněček tentokrát svou svatyni uhájil.
55:32'
Nyní už je otázkou jen konečné skóre a zda brankář Varlamov udrží čisté konto.
53:37'
Islanders právě vstřelili branku!
Hosté si odvezou do hlavního města solidní příděl! Rozehrávající Nick Jensen byl u branky atakován Mathewem Barzalem a o puk přišel. Barzal ho předal JOSHOVI BAILEYMU, který situaci dvou hráčů na brankáře vyřešil sám a bekhendovou kličkou překonal Vaněčka – 5:0. Asistence: Mathew Barzal.
53:05'
Hathaway nahrál před branku Nicovi Dowdovi. Varlamov chce nulu a i tuhle šanci Caps likviduje!
52:26'
Domácí jsou v plném počtu. Tohle rozhodně není zápas Washingtonu.
51:58'
Domácí vyhazují. Zdá se, že i tohle čtyřminutové oslabení ubrání.
51:28'
Bailey a Cizikas v přečíslení 2 na 1! Domácím útočníkům nevyšla finální přihrávka.
50:58'
Hostům tahle přesilovka vůbec nevychází. Žádnou šanci si zatím nevytvořili.
49:41'
Další střela domácích v oslabení. Cizikasova rána už tak nebezpečná nebyla, Vaněček si ale musel připsat zákrok.
49:18'
Přihrávku do jízdy dostal Zach Parise. Ten se v oslabení přiřítil až před Vaněčka, který jeho zakončení pokryl!
48:25'
Oliver Wahlstrom dostává dvě minuty za sekání, další dvě za hrubost a navíc je vyloučen za nesportovní chování! Washington má k dispozici dnes již podruhé čtyři minuty přesilovky v kuse.
48:25'
Oliver Wahlstrom vystartoval na Hathawaye, kterému se zřejmě mstil za zákrok na Aha! Opět tu máme i šarvátku.
48:12'
Další šance NY Islanders. Před branku dostal puk Josh Bailey. Bekhendovým zakončením však nepřekonal Vaněčka. Reklamní pauza.
47:40'
Zdá se, že domácí porazí Washington i podruhé v rozmezí tří dnů. Hosté budou těžko likvidovat již čtyřgólové manko.
46:23'
Třetí využitá přesilovka domácích! Salo nahrál k pravému mantinelu Joshovi Baileymu. Ten chvilku podržel puk a pak ho předložil KYLEOVI PALMIERIMU, který ranou z první z pravého kruhu propálil Vaněčka. Ten šel do univerzálního rozkleku, jinak nijak nereagoval. Palmieri se raduje z jubilejního 200. zásahu v NHL. Asistence: Josh Bailey a Robin Salo.
46:00'
Hosté se nyní osvobodili.
45:34'
Noah Dobson střílel od modré čáry. Puk nedoputoval až k Vaněčkovi.
44:49'
Vyloučení v týmu Washington Capitals:
Garnet Hathaway – 2 min., vražení na hrazení.
44:49'
Garnet Hathaway vrazil na mantinel Aha a to vyvolalo reakci ze strany domácích! Následovala hromadná šarvátka!
43:44'
Hosté přesilovku nevyužili a těsně po jejím skončení navíc inkasovali! JEAN-GABRIEL PAGEAU se na levém křídle dostal k puku před vracejícím se protihráčem. Následně se přes bránícího Carlsona natlačil až do zakončení a dokázal kotouč poslat ke vzdálenější tyčce nad Vaněčkovu lapačku – 3:0. Bez asistence.
43:02'
Po ráně Jevgenije Kuzněcova z levé strany opět zakročil Varlamov. Ten si navíc poradil i s dorážkami Marcuse Johanssona!
42:31'
Schultz rozehrál doprava na Anthonyho Manthu, který vypálil. Varlamov si připsal úspěšný zákrok.
42:00'
Už jsme se dostali do druhé poloviny Pelechova trestu. Domácí odolávají.
41:36'
Hosté se na přesilovce bez Ovečkina trápí. Islanders zase vyhodili.
41:04'
Další vyhození domácích.
40:43'
Bailey vyhazuje a domácí mohou vystřídat.
40:25'
Rána Johna Carlsona se mezi tyče nevešla, hosté ale drží pásmo.
40:02'
Hosté pokračují v přesilové hře při čtyřminutovém vyloučení Pelecha. Mají tedy velkou šanci na návrat do utkání.
Hity – 12:19
Ve druhé třetině gól nepadl. Hosté stále nemohou najít recept na obranu Ostrovanů, a pokud se do šance dostanou, narážejí na jistě chytajícího Varlamova. I domácí v uplynulé části několikrát zahrozili, ani oni však tentokrát se skóre nepohnuli. Krátce před přestávkou byl vyloučen Pelech na 2+2 minuty a Caps tak budou dohrávat poměrně dlouhou přesilovku.
40:00'
39:40'
Adam Pelech dostává trest na 2+2 minuty hned za dva krosčeky! Hosty tedy čeká dlouhá přesilovka.
39:12'
Bude se vylučovat na straně domácích, Caps zatím mají výhodu a hrají v šesti.
39:00'
Minuta do konce druhé třetiny.
37:40'
Po ráně Johana Larssona se dostal k dorážce Jevgenij Kuzněcov a výborný zákrok si připsal tentokrát brankář Varlamov!
36:57'
Skvělý obranný zákrok Zdena Cháry, jenž zablokoval nahrávku Kuzněcova, která směřovala na osamoceného spoluhráče před brankou!
36:16'
Anders Lee se dostal ke střele z mezikruží a Vaněček moc nevěděl, jak puk hřbetem lapačky vyrazil. Ten nakonec přepadl za jeho svatyni!
36:02'
Z pravé strany vystřelil Marcus Johansson. Puk skončil na hrudi brankáře Varlamova.
35:08'
Střelu Justina Schultze z vrcholu levého kruhu opět pokryl Varlamov. Je tu ještě jedna reklamní přestávka v této třetině.
34:44'
Dmitrij Orlov zavezl puk do útočného pásma a přenechal ho Axelovi Jonssonovi Fjällbymu. Varlamov jeho střelu vykopl levým betonem.
33:57'
Ve druhé třetině zatím gól nepadl. Obrana Islanders pracuje dobře a Washington, kterému navíc citelně schází Ovečkin, ji nemůže překonat.
32:26'
Oba týmy jsou v tuto chvíli v plném počtu.
31:38'
Přihrávku Larse Ellera nezasáhl mezi kruhy sjíždějící Justin Schultz. Dopředu mohou domácí.
30:28'
Střelu Adama Pelecha vyrazil Vaněček. Domácí obránce přitom na začátku druhé části odkulhal z ledu a vypadalo to, že si vážně poranil kotník. Je ale zpět!
30:21'
Přesilovka Capitals dnes již podruhé rychle končí! Nicklas Bäckström se dopustil nedovoleného bránění.
30:16'
Nic Dowd se dostal až před Varlamova, branku však netrefil! Byl však faulován Zachem Parisem a po reklamní pauze tak přijde na řadu přesilovka Islanders.
29:21'
Nicklas Bäckström hledal před brankou Marcuse Johanssona. Přihrávku však tečoval Salo a hostující útočník puk nezasáhl!
28:38'
Andy Greene dostal puk před branku, kde zakončoval bekhendem Anders Lee. Vaněček si připsal dobrý zákrok.
28:04'
Brock Nelson jen nahodil puk za branku soupeře a odešel střídat. Jeho formace už byla dlouho na ledě.
27:17'
Hosty zastavilo postavení mimo hru.
26:59'
Josh Bailey připravil šanci pro Brocka Nelsona. Ten zakončoval z mezikruží, ale Vaněček měl lapačku na správném místě! Následuje reklamní přestávka.
26:31'
Aho přenesl hru na Robina Sala, který od modré čáry střílel. Branku hostí netrefil.
25:19'
Od modré střílel Trevor van Riemsdyk. Varlamov si poradil i přesto, že kotouč tečoval Johan Larsson.
25:01'
Jean-Gabriel Pageau ve středním pásmu vyzpovídal Shearyho a předal puk Andersovi Leeovi. Ten si vybruslil na levý kruh a jeho střelu tlumil ve výstroji Vaněček.
24:24'
Od modré nahazoval puk na branku Dmitrij Orlov. Kotouč byl možná ještě lehce tečován Oshiem, Varlamov ho ale schoval ve výstroji.
23:48'
Kieffer Bellows nyní střílel nad branku, kterou hájí Vaněček.
23:11'
Varlamov si sáhl na puk po pokusu protihráče z levé strany. Nebyl to ale nějaký složitý zákrok. Spíše rutinní přikrytí kotouče.
22:40'
Ve druhé třetině zatím čekáme na nějakou větší šanci.
21:12'
Capitals potřebují přidat. Jít do play-off se sérií porážek by nebylo úplně dobré.
20:17'
Adam Pelech se ocitl v bolestech na ledě po nepříjemném nárazu do mantinelu a gestem poprosil rozhodčího, aby přerušil hru. Vypadá to, že si přisedl levý kotník. Následně opustil hřiště jen na jedné brusli a za pomoci spoluhráčů. Doufejme, že to nebude nic vážného.
Hity – 9:9
První třetina vyšla lépe domácím Islanders, kteří vedou nad Washingtonem 2:0. Domácí hrají energicky, dobře brání, snaží se být nebezpeční směrem dopředu a navíc dokázali využít dvě přesilovky. V 11. minutě se z první trefil do Barzalovy nahrávky Brock Nelson. Opět Barzal pak v početní výhodě 4 na 3 poslal před branku střílenou nabídku, kterou tečoval mezi betony brankáře Vaněčka Anders Lee.
20:00'
19:22'
Rána Nicka Jensena od modré čáry od pravého mantinelu byla snadnou kořistí pro Varlamova. Ten schoval puk do lapačky.
19:01'
Ohlášena již poslední minuta první třetiny.
18:07'
Dobrou příležitost snížit měl Tom Wilson! Hostující útočník však zblízka nepřekonal Varlamova.
17:12'
Hosté jsou v tuto chvíli v plném počtu.
15:34'
Domácí přesilovku 4 na 3 proměňují! Mathew Barzal poslal z osy hřiště před branku nabídku na teč. Do ní vložil hokejku ANDERS LEE, jenž kotouč usměrnil mezi betony gólmana Vaněčka – 2:0. Asistence: Mathew Barzal a Noah Dobson.
15:11'
Justin Schultz – 2 min., podrážení.
15:11'
Domácí se dostali do přečíslení 3 na 1. Ahovi vypíchl kotouč vracející se Schultz (jen za cenu faulu), ale akce ještě pokračovala. Před Vaněčkem se ocitl osamocený Kyle Palmieri, jehož český brankář dobře vybruslil a kotouč zůstal pod jeho betony!
14:38'
T. J. Oshie se snažil obhodit Sebastiana Aha, který ale holí tečoval kotouč do hlediště. Pokud by hostující útočník uspěl, mohl z toho být už hodně nebezpečný protiútok.
14:26'
Přesilovka Islanders končí po čtyřech sekundách! John Carlson dostal trest za nesportovní chování.
14:22'
Za podražení T. J Oshieho je vyloučen Anders Lee. Přesilovku si vyzkouší Washington.
Střely na branku – 4:4
14:10'
Vyhozený puk, který směřoval na střídačku Islanders, se stal kořistí lapačky náhradního brankáře Ilji Sorokina. Následuje reklamní přestávka.
14:01'
Pelech hledal žabičkou Brocka Nelsona. Ten ale nedokázal ujet hostující obraně.
13:14'
Dobré střídání hostí. Varlamov nejprve vyrážel střelu Martina Fehéváryho. Poté hledal Bäckström zpoza branky Marcuse Johanssona, který své zakončení poslal právě do brankáře Islanders.
12:36'
Bäckströmův kros před brankou nezpracoval John Carlson. Hosté ale zůstávají v útočném pásmu.
12:01'
Hostům odpískáno postavení mimo hru.
11:21'
Puk skončil v hledišti. Následuje reklamní přestávka.
10:48'
Domácí přesilovku využívají a jdou do vedení! Mathew Barzal trpělivě držel puk na levé straně útočného pásma. Poté našel chytrou žabičkou na pravém kruhu volného BROCKA NELSONA, který z první dokázal zamířit k bližší tyčce. Vaněček se přesouval pozdě. Asistence: Mathew Barzal a Noah Dobson.
10:22'
Noah Dobson pálil od modré čáry nepřesně. Tentokrát ale domácí zůstávají v pásmu.
09:45'
Nyní se domácí dopustili postavení mimo hru.
09:29'
Domácí nezačali přesilovku nejlépe. Přihrávku na modrou čáru nezpracoval Aho a Isles přišli o pásmo.
09:10'
Axel Jonsson Fjällby – 2 min., sekání.
09:01'
Z pravého kruhu střílel Justin Schultz. Jeho ránu srazil do ochranné sítě bránící Pelech.
08:15'
Aktivní střídání hostí. Nahození Nicka Jensena skončilo za brankou, kde se nyní bojuje o kotouč.
07:31'
Martin Fehérváry si vyměnil puk se spoluhráčem a střílel z levého kruhu. Také domácí obrana si připsala zablokovanou střelu.
06:44'
Hostující obrana dokázala zablokovat už poměrně hodně střel. Ostrované jsou aktivní, ale máloco projde až na Vaněčka.
06:13'
Lars Eller byl před útočnou modrou přibrzděn a následně vystavil hosty do ofsajdu. Následuje reklamní přestávka.
05:14'
Z levé strany se natlačil do zakončení Kieffer Bellows. Zkoušel to na bližší tyčku, Vaněček puk ramenem přizvedl až do ochranné sítě.
04:40'
Kyle Palmieri dostal přihrávku od Brzala a z pravé strany k bližší tyčce. Vaněček byl připraven.
04:22'
Adam Pelech vypálil od modré čáry. Jeho pokus netrefil hostující branku.
03:30'
Vaněček vyjel za svou branku a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.
02:03'
Zakázané uvolnění Capitals. Isles mají v úvodu více ze hry.
01:28'
Nyní to zkusil Kyle Palmieri. Ani on nemířil přesně.
00:58'
Od modré střílel Zdeno Chára, který netrefil Vaněčkovu branku.
00:01'

New York Islanders: Varlamov (Sorokin) – Salo, Pelech, Dobson, Chára, Greene, Aho I – Jo. Bailey (A), Nelson, Beauvillier – Palmieri, Barzal, Parise – Wahlstrom, Pageau, Lee (C) – Bellows, Cizikas, M. Martin.
Trenér: Trotz

Washington Capitals: Vaněček (Samsonov) – Carlson (A), Fehérváry, Jensen, Orlov, Schultz, T. van Riemsdyk – Oshie, Kuzněcov, Sheary – Wilson, Bäckström (A), M. Johansson – Jonsson Fjällby, Eller, Mantha – Hathaway, Dowd, Jo. Larsson.
Trenér: Laviolette

Rozhodčí: Halkidis, Hanson – Shewchyk, MacPherson.
New York Islanders:
Pro hokejisty newyorského celku je tato sezóna zklamáním. Ambicióznímu týmu nevyšel začátek, kdy nabral na postupové pozice pro play-off velkou ztrátu a tu už ani přes některé solidní pasáže ročníku nedokázal vymazat. Z 80 utkání nasbírali Ostrované 82 bodů a v tabulce Východní konference jsou devátí. Na osmý Washington však ztrácejí 18 bodů. Naposledy svěřenci kouče Trotze zvítězili 4:1 právě na ledě Capitals. Tím přerušili sérii pěti proher v řadě.