NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Dallas - 19. listopadu 2021   02:00

Minnesota
Minnesota
09:24' R. Pitlick (N. Sturm, Duhaime) • 15:09' Kaprizov (Zuccarello, V. Rask) • 38:59' Hartman (Goligoski, K. Fiala) • 47:15' Goligoski (J. Eriksson Ek, Greenway) • 48:53' F. Gaudreau (Kaprizov) • 53:07' Zuccarello (Kaprizov, Goligoski) • 53:52' V. Rask (Kaprizov, Zuccarello)
7:2
(2:0, 1:0, 4:2)
Dallas
Dallas
43:50' Peterson  (Seguin, Glendening) • 52:38' Jamie Benn  (Gurjanov, Lindell)
Minnesota
Meier, Pochmara – Cherrey, Gawryletz
Xcel Energy Center, St. Paul
17 088 diváků
Dallas
Chudobin (54. Oettinger) – R. Suter, J. Klingberg, M. Heiskanen, Lindell, Sekera, Hakanpää – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Peterson, Seguin, A. Radulov – M. Raffl, Jamie Benn, Gurjanov – Kiviranta, Faksa, Glendening.

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou.

V oslabení: 0:0
Ve třetí třetině jsme tedy mohli vidět ráznou přestřelku, když v ní dohromady padlo hned šest branek. Jedna vstřelená branka Dallas vždy stála dvě inkasované. Po sedmé brance šel z brány i Chudobin, kterého ve zbytku utkání nahradil Oettinger, který si snad poté už ani nepřipsal žádný zákrok.

Minnesota Wild tedy zcela jasně rozdrtila Dallas Stars jasným výsledkem 7:2.
59:38'
Od modré čáry ještě letěla jedna střela na bránu Minnesoty, avšak puk nakonec en proletěl kolem tyče.
58:48'
Kaprizov se pokoušel otočkou projít kolem Benna, ale ten ho čistě tělem odstrčil.
58:14'
Tak se Duhaime bitky s Faksou přeci jen dočkal, ale i přes velkou snahu nakonec domácí útočník skončil na zádech. Oba hráč tedy dostávají pět minut.
58:09'
Sturmova střela byla zblokována hostují obranou mimo bránu Dallasu.
57:43'
Duhaime je zpět ve hře.
57:34'
Heiskanen zavezl puk do útočného pásma, kde následně vyslal i hodně snadnou střelu pro Talbota, která letěla přímo do středu.
57:13'
Minnesotě se podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.
56:41'
Po střele Gurjanova se k dorážce dostával Benn, který však jen trefil beton Talbota.
56:10'
Jenže puk následně skončil na zakázaném uvolnění.
56:03'
Dallas rozjíždí svou přesilovkovou akci od svého brankáře.
55:42'
Brandon Duhaime (MNS) se chtěl pustit do Faksy když hned po buly zahodil rukavice, ale český útočník tohle zcela ignoroval, takže dvě minuty za nesportovní chování dostává jen domácí hráč.
55:42'
Goligoského střelu se Radulovovi podařilo ztečovat mimo hrací plochu.
55:12'
Domácí brankář si připisuje další úspěšný zákrok, když tentokrát pokryl střelu Radulova.
54:56'
Raffl dostal přihrávku na hranici pravého kruhu, odkud hned vystřelil a jeho pokus skončil na ramenu Talbota.
54:35'
Střela Spurgeona byla přizvednuta do ochranné sítě za bránou Dallasu.
53:52'
Dallas střídá své brankáře, když Antona Chudobina ve zbytku utkání nahradí Jake Oettinger.
53:52'
Minnesota právě vstřelila branku!
Domácí šli do rychlého protiútoku třech proti jednomu a Dallasu se podařilo zastavit první střelu Kaprizova, ale k puku se poté dostal VICTOR RASK, jehož střela byla Pavelským přizvednuta do vzduchu a kotouč poté víceméně přeloboval Chudobina, kterému navíc přejel po helmě. Asistence: Kirill Kaprizov, Mats Zuccarello.
53:07'
Nicméně je tu znova okamžitá odpověď, když MATS ZUCCARELLO obdržel přihrávku do pravého kruhu, odkud si to namířil k bráně, kde oklamal kličkou Sekeru a poté poslal puk k vzdálenější tyči hostující klece. Asistence: Kirill Kaprizov, Alex Goligoski.
52:38'
Dallas právě vstřelil branku!
Po další střele Gurjanova zůstal puk ležet vedle Talbota, čehož si všiml právě JAMIE BENN, který do něj pouze píchl a poslal jej do brány Wild. Asistence: Denis Gurjanov, Esa Lindell.
52:28'
Gurjanov dostal nabito do pravého kruhu a Talbot dokázal vyrazit puk za svou klec.
51:56'
Gurjanov poslal puk před bránu, kde byl Benn, který jej poté tečoval jen těsně vedle brány Wild.
51:44'
Roberton se snažil prodrat s pukem přímo před bránu a rozhodčí raději přerušil hru, protože myslel, že je puk někde ve skrumáží před bránou.
51:30'
Minnesota zatím své oslabení zvládá bez větších potíží.
50:38'
Dvě minuty za hrubost ještě navíc dostávají Radek Faksa (DAL) a Brandon Duhaime (MNS).
50:38'
Rem Pitlick (MSN) dostává dvě minuty za hru vysokou holí.
49:53'
Sturm se málem hnal sám na Chudobina, ale jeden z obránců Dallasu jej stihl dohnat.
48:53'
Domácí hokejisté jsou hodně při chuti, když Wild nahodili puk do útočného pásma, kde ho v rohu vybojoval Kaprizov, který poté poslal parádní pas před bránu na FREDERIKA GAUDREAUA, jenž okamžitou střelou překonal Chudobina. Asistence: Kirill Kaprizov.
48:12'
Petersonova další střela už si cestu do brány nenašla, když Talbot zasáhl svou vyrážečkou.
47:56'
Domácí hokejisté si nahráli kotouč rukou, a tak je hra přerušena. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
47:47'
Heiskanenova střela byla přizvednuta do ochranné sítě za bránou Minnesoty.
47:15'
Navíc je tu okamžitý trest na druhé straně, kde se domácím podařilo vybojovat puk v rohu kluziště a Eriksson Ek poté nahrál na modrou ALEXI GOLIGOSKÉMU, jehož nahození možná trochu překvapivě skončilo v bráně Dallasu. Asistence: Joel Eriksson Ek, Greenway.
46:50'
Přesilovka je z svého konce, když se Greenway může s čistou hlavou vrátit zpět do hry.
46:25'
Benn vystřelil z levého kruhu Talbot jeho střelu vyrazil zpět hostujícím hráčům.
46:03'
V tomto utkání se zřejmě opravdu branky z přesilové hry nedočkáme.
45:42'
Radulovova přihrávka byla opět nepřesná a díky tomu Minnesota opět vyhodila puk ze svého obranného pásma.
45:18'
Kotouč je znova až u Chudobina, když se hosté nemohou dostat do svého útočného pásma.
45:00'
Wild však vyhráli následné vhazování a puk poté letí co nejdále od brány Talbota.
44:50'
Dallas bude hrát přesilovou hru, protože je na dvě minuty za hákování vyloučen Greenway (DAL).
44:41'
Hartman se dostal do zakončení z levého kruhu, které Chudobin vyrazil za svou klec.
43:50'
A tak se hosté přeci jen dočkávají alespoň čestné branky, když Glendenign zpoza brány nahrál Seguinovi, který ještě posunul puk mezi kruhy na JACOBA PETERSONA, jenž sice střílel na dvakrát, ale jeho pokus zaletěl do horních pater domácí klece. Asistence: Tyler Seguin, Luke Glendening.
43:22'
Stars se mohli dočkat první branky v utkání, když se mohl prosadit právě bývalý hráč Minnesoty Suter, avšak toho skvěle vychytal Talbot.
42:47'
Wild se vymanili z menšího tlaku Dallasu a domácí poté vyvezli kotouč až do svého útočného pásma.
41:57'
Heiskanenova střela z pravého kruhu mohla skončit brankou, kdyby letěla do brány, protože Talbot přes blokujícího Benna vůbec nic neviděl.
41:19'
Heiskanen je zpět ve hře a hra může pokračovat v plném počtu hráčů na obou stranách.
40:55'
Stars vyhráli následné vhazování a kotouč letí přes všechny čáry.
40:50'
Domácím se dařilo držet puk ve svém útočném pásmu, kde nakonec střílel z levé strany Rask a jeho střela skončila ve výstroji Chudobina.
40:09'
Minnesota začne třetí třetinu ještě minutu v početní výhodě.
40:01'
Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 20:18
Zblokované střely: 6:9
Hity: 10:6
Vyhraná vhazování: 15:29
Ve druhé třetině jsme nejdříve mohli vidět několik přesilových her, jenže ani v jedné z nich se oběma celkům nepodařilo vstřelit další branku v tomto utkání. Když už to vypadalo, že se do šaten půjde za stejného stavu, jako po první třetině, tak se v poslední minutě po dorážce prosadil domácí Hartman.
40:00'
39:55'
Přihrávka Erikssona Eka byla hostující obrannou zblokována do ochranné sítě.
39:30'
Stars vyhodili puk ze svého obranného pásma.
39:18'
Navíc je tu ještě další trest pro hostující tým, když je na dvě minuty za hákování vyloučen Miro Heiskanen (DAL).
38:59'
A tak se přeci jen v závěru třetí třetiny dočkáváme třetí branky domácích, když Goligoski obkroužil bránu Dallasu a jeho zakončení ještě Chudobin vyrazil, ale přímo na hůl RYANA HARTMANA, který už jej dorazil do hostující klece. Asistence: Alex Goligoski, Kevin Fiala.
38:29'
Faksovi projela pod hokejkou přihrávka od Klingberga, a tak je tu zase zakázané uvolnění Dallasu.
38:12'
Dallas nyní jen poslali puk na zakázané uvolnění.
37:51'
Raffl jen nahodil puk na Talbota, který kotouč rychle vytřepal ze své lapačky a předal ho svým spoluhráčům.
37:32'
Sturmovo nahození je zblokováno hostujícím hráčem do hlediště.
36:28'
Kaprizov obkroužil s pukem útočné pásmo a následně nahrával Spurgeonovi, jehož střela letěla jen těsně mimo bránu Dallasu.
35:29'
Greenway se snažil procpat před Chudobina, ale to se domácímu hráči nepovedlo dle představ.
35:14'
Kulikov dostal s pomocí jednoho z hostujících hráčů puk na střídačku Dallasu.
34:54'
Chudobin si připisuje další úspěšný zákrok, když na něj letělo nahození od modré čáry z hole Kulikova.
34:49'
Tak ani v této přesilové hře jsme se žádné branky nedočkali a Hakanpää se vrací zpět do hry.
34:15'
Ve vlastním oslabení se do rychlého protiútoku dostal Hintz, jehož střela z hranice pravého kruhu skončila u Talbota.
33:56'
Pavelskému se podařilo zblokovat křižnou přihrávku do hlediště.
33:42'
Nepřesná střela Fialy z levého kruhu se odrazila od zadního mantinelu zpět k domácím hráčům.
33:01'
Dallasu se podařilo vyhodit puk ze svého obranného pásma.
32:54'
Střela Kaprizova zaplula přesně do výstroje Chudobina.
32:48'
Wild si tedy zahrají další přesilovou hru, když je na dvě minuty za krosček vyloučen Jani Hakanpää (DAL).
32:25'
Domácí hokejisté drží puk ve svém útočném pásmu, kde mají navíc ponechanou výhodu.
31:40'
Eriksson Ek se parádně obtočil kolem brány Dallasu a snažil se zasunou puk za Chudobina, který však včas zavřel prostor u své tyče.
31:22'
Hodně fanoušků bude z tohoto utkání odcházet s nějakým suvenýrem, když v hledišti skončil další puk.
31:09'
Kotouč poté skončil až na střídačce Minnesoty. Po reklamní pauze se bude vhazovat před brankářem Dallasu.
31:01'
Kulikov obdržel přihrávku na útočnou modrou a jeho velkou ránu musel Chudobin vyrazit mimo svou klec.
30:10'
Hakanpää vystřelil od modré čáry, avšak jeho pokus byl zblokován domácí obranou ještě před Talbotem.
29:47'
Střela Radulova jen proletěla kolem brány Minnesoty.
28:40'
Po zblokované střele Heiskanena se domácím znova podařilo vyhodit puk ze svého obranného pásma.
28:00'
Stars opět nahráli přímo bránícím hráčům, kteří poté opět vyvezli puk až do útoku.
27:45'
Gadreau vyvezl puk až do útočného pásma Wild.
27:18'
Po špatné přihrávce Radulova se k puku dostal Foligno, který puk vyhodil co nejdále od své brány.
27:00'
Klingbergovo nahození od modré čáry letělo mimo bránu Minnesoty.
26:53'
Brandon Duhaime (MNS) je dalším vyloučeným na domácí straně, když dostává dvě minuty za hákování.
26:18'
Ofenzivní akce Minnesoty je ukončena na modré čáře, kde se domácí celek dostal do ofsajdu.
25:45'
Další puk letí ze středního pásma až do hlediště. Vhazovat se bude před střídačkou Dallasu.
25:22'
Obě mužstva jsou již v plném počtu.
25:10'
Hartman poté odpálil puk na střídačku Dallasu, a tak se bude vhazovat v obranném pásmu Wild.
25:03'
Z levého kruhu vypálil Radulov a Talbot jeho střelu vytáhl za svou bránu.
24:11'
Suter vystřelil z levé strany útočného pásma, kde se ještě snažil kotouč tečovat Seguin, ale Talbot střelu vyrazil.
23:42'
Benn nahodil puk směrem na Talbota, který si jej raději nechal ve své lapačce.
23:32'
Necelou minutu nás tedy čeká hra ve čtyřech a poté příjde krátká přesilová hra Dallasu.
23:18'
Přesilovka domácích končí předčasně, protože je na dvě minuty za hákování vyloučen Kevin Fiala (MNS).
23:11'
Zuccarello obdržel přihrávku do pravého kruhu a jeho střelu z první se Chudobinovi podařilo vyrazit za svou klec.
22:38'
Tentokrát už to hostům vyšlo mnohem lépe, když poslali puk přes celé kluziště.
22:29'
Lindell poslal o mantinel kotouč mimo hrací plochu, a tak se bude znova vhazovat před bránou Dallasu.
22:24'
Andrej Sekera (DAL) se nyní hodně diví, že jde na dvě minuty na trestnou lavici za držení.
22:14'
Ani další zakončení domácích se nedostalo před obranu Dallasu až na Chudobina.
21:29'
Goligoski zavezl puk do útočného pásma, kde následně přenechal puk Hartmanovi, jehož střela byla zblokována hostující obranou.
20:39'
Dallas se pokusil o první útok, ale snaha hostů zatím k žádné střele směrem na Talbota nevedla.
20:02'
Hned z vhazování putoval puk na střídačku Dallasu, a tak se bude vhazování ve středovém kruhu opakovat.
20:01'
Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 9:10
Zblokované střely: 1:4
Hity: 4:2
Vyhraná vhazování: 6:12
První třetině mezi Minnesotou a Dallasem je již minulostí a zcela zaslouženě po ní vedení domácí celek. Po gólech Pitlicka a Kaprizova si totiž Wild vypracovali dvoubrankové vedení, které už jim vydrželo až do konce první třetiny.
20:00'
19:34'
Sturm se dostal do zakončení z mezikruží a jeho střela skončila někde mezi betony Chudobina.
19:18'
Rafflova střela z pravého kruhu jen proletěla kolem brány Wild.
18:51'
Robertson svým špatným pasem vyhnal Klingberga až do středního pásma, a tak Stars musejí svou útočnou třetinu vyklidit.
17:47'
Foligno dostal přihrávku na střed útočného pásma a jeho střelu po ledě Chudobin vyrazil mimo svou bránu.
17:23'
Klingbergovo nahození se domácím podařilo zblokovat ještě před Talbotem.
16:43'
Benn jen bekhendem nahodil puk na Talbota, který si tohle snadné nahození sebral svou lapačkou.
16:14'
Fiala vyslal z hranice pravého kruhu svou další navštívenku směrem na Chudobina, který jeho pokus zastavil svým betonem.
15:32'
Wild nyní s pukem nic nevymýšleli a poslali jen kotouč na zakázané uvolnění.
15:09'
Wild odskakují na rozdíl dvou branek, když Zuccarello dostal přihrávku od Raska do pravého kruhu, odkud následně vybídl ke skórování KIRILLA KAPRIZOVA, jenž obdržel přihrávku před zcela prázdnou bránu, a to už pro ruského hráče nebyl žádný problém.Asistence: Mats Zuccarello, Victor Rask.
14:48'
Seguin vletěl s pukem do útočného pásma, kde ho přihrál Petersonovi, jehož střelu opět Talbot vyrazil mimo svou klec.
14:21'
Raffl posunul puk zpoza brány na Gurjanova, jehož střelu Talbota vytáhl za svou klec.
13:44'
Kiviranta těsně před Talbotem tečoval střelu Lindella, která nakonec skončila přesně mezi jeho betony, které však domácí brankář včas zaklapl.
13:17'
Ani Dallas svou první přesilovou hru nevyužije a za pár vteřin se Dumba již vrátí zpět do hry.
12:43'
Od modré čáry vystřelil z první Radulov a jeho střela skončila na betonech Talbota.
12:11'
Domácí zblokovali jednu ze střel hostí a Wild následně poslali puk přes všechny čáry.
11:47'
Po špatné rozehrávce se však Minnesotě podařilo vyvézt puk z obranného pásma.
11:35'
Stars zatím kombinují ve svém útočném pásmu.
11:22'
Matt Dumba (MNS) tedy putuje na dvě minuty na trestnou lavici za hákování.
11:00'
Pavelski nahrával za obranu domácích Bennovi, který však byl zcela jasně faulován, a tak má zatím Dallas ponechanou výhodu.
10:25'
Pavelski posunul puk na pravou stranu Robertsonovi, který poté střílel z hodně velkého ůhlu mimo bránu Minnesoty.
10:12'
Wild jen nahodili puk na hostujícího brankáře, který si jej nechal pro sebe, a tak je tu další komerční přestávka.
09:24'
Wild se dostávají do vedení, když REM PITLICK s pukem od pravého mantinelu vykroužil až skoro na hranici levého kruhu, odkud následně vystřelil a jeho střela prošla Chudobinovi za jeho záda, protože brankář Dallasu vůbec nic neviděl. Asistence: Nico Sturm, Brandon Duhaime.
09:02'
Suter dostal přihrávku na střed útočného pásma a jeho pokus zblokoval ještě některý z bránících hráčů.
08:44'
A tak zde máme další střelu na druhé straně, kde Sturm střílel z levého kruhu a jeho pokus skončil ve výstroji Chudobina.
08:15'
Heiskanen nahrál do jízdy Hintzovi, který následně i vystřelil, avšak jeho pokus letěl mimo bránu Minnesoty.
07:42'
Dlouhý pas Goligoského směrem na Hartmana byl zblokován hostujícím hráčem.
06:41'
Na krátký okamžik se Stars konečně i trochu usadili ve svém útočném pásmu, ale hostům se zde nepodařilo nějak ohrozit Talbota, jenž tak na první zákrok stále čeká.
06:17'
Faksa jen ze středního pásma nahodil puk na Talbota, který jej raději před dojíždějícím českým hráčem ukryl pod svou lapačkou.
05:54'
Dallasu se opět jen podařilo dostat puk do středního pásma, kde si ho znova přebírají domácí hokejisté.
05:24'
Minnesota zatím zcela jasně ovládá začátek tohoto utkání, když téměř Dallas nepouští za středovou čáru.
04:58'
Kaprizova střela ze středu útočného pásma byla zblokována vlastním spoluhráčem mimo bránu Dallasu.
04:13'
Chudobin má na svém kontě další úspěšný zákrok, když si tentokrát musel poradit se střelou Pitlicka z pravého kruhu.
03:40'
Hartmanova střela od modré čáry se až k Chudobinovi nedostala, když jí zblokoval některý z bránících hráčů Stars.
03:20'
Dallas přežil své první oslabení v tomto utkání a Heiskanen se může vrátit do hry.
03:05'
Puk se nyní v útočné třetině odrazil k Hartmanovi, jehož střela byla přizvednuta až do ochranné sítě.
02:47'
Stars získali znova puk pod svou kontrolu a s pomocí plexiskla letí následně kotouč až k Talbotovi.
02:18'
Po zblokované střele Fialy se k puku dostali hosté, kteří jej vyhodili co nejdále od svého brankáře.
01:56'
Fialova střela ze středu útočného pásma letěla hodně mimo bránu Dallasu.
01:36'
Chudobin si připisuje první zákrok v utkání, ,když na něj z pravého kruhu vypálil Spurgeon.
01:19'
Minnesota si zahraje rychle přesilovou hru, protože je na dvě minuty za krosček vyloučen Miro Heiskanen (DAL).
00:39'
Greenway zadovkou hledal Eriksson Eka, avšak ten jeho myšlenku nepochopil a kotouč si uzmuli Stars.
00:05'
Wild vyhráli úvodní vhazování, ale domácí hokejisté následně poslali puk na icing, a tak se bude vhazovat před jejich bránou.
00:01'

Minnesota Wild: C. Talbot (Kähkönen) – Goligoski, Spurgeon, J. Brodin, Dumba, D. Kulikov, Merrill – K. Fiala, Hartman, Zuccarello – Greenway, J. Eriksson Ek, M. Foligno – Kaprizov, V. Rask, F. Gaudreau – Duhaime, N. Sturm, R. Pitlick.

Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – R. Suter, J. Klingberg, M. Heiskanen, Lindell, Sekera, Hakanpää – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Peterson, Seguin, A. Radulov – M. Raffl, Jamie Benn, Gurjanov – Kiviranta, Faksa, Glendening..
Návrat Ryana Sutera

Dlouhých devět sezón působil obránce Ryan Suter ve službách Minnesoty Wild, která jej po sezóně vyplatila ze smlouvy a zkušený americký obránce se následně upsal Dallasu Stars.

A nyní jej čeká návrat na staré působiště do Xcel Energy Center, kde však tentokrát bude muset jít do šatny hostů a domácí publikum už mu nebude tolik nakloněno, jako v předcházejících sezónách.
Československá stopa v utkání

České a slovenské barvy budou v tomto utkání zastupovat pouze hráči Dallasu, jehož dres oblékají Radek Faksa a Andrej Sekera.
Minnesota Wild
(10-5-0)

To Divočáci jsou na tom mnohem lépe než jejich nadcházející soupeř, protože jim se ziskem dvaceti bodů patří druhé místo v Centrální divizi, kde na první Winnipeg ztrácejí pouhý jeden bod.

Minnesota se v předešlém utkání vrátila po úspěšném tripu do své arény, kde před svými fanoušky přivítala San Jose Sharks, ale návrat do domácí haly nebyl pro Wild šťastný, protože si odtud Žraloci odvezli vcelku snadné dva body za zcela jasnou výhru.

Poslední zápasy:

Minnesota Wild – San Jose Sharks 1:4
Seattle Kraken – Minnesota Wild 2:4
Vegas Golden Knights – Minnesota Wild 3:2
Dallas Stars
(6-6-2)

Hokejisté z Texasu mají za sebou čtrnáct odehraných zápasů, ve kterých zatím dokázali nasbírat jen 14 bodů, které je řadí až na 12. místo v Západní konferenci. Na poslední postupové místo aktuálně ztrácejí čtyři body, a tak by se jim případná výhra nad Minnesotou vcelku hodila.

Stars se v předešlých dvou utkáních konečně dočkali svých prvních výher v základní hrací době, když si na svém ledě poradili s Philadelphií a Detroitem, který shodně nastříleli pět branek. Povede se jim však přenést formu z domácího ledu i do Minnesoty?

Dallas Stars – Detroit Red Wings 5:2
Dallas Stars – Philadelphia Flyers 5:2
Dallas Stars – Nashville Predators 2:4
Vítám vás u jednoho z jedenácti utkání, které se v noci ze čtvrtka na pátek v NHL odehrají. Zde se konkrétně zaměříme na souboj z Centrální divize, když Minnesota Wild na svém ledě přivítá Dallas Stars.

Utkání má naplánovaný start na druhou hodinu ranní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.